Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 19:56 Muž RAP [1553] Re: _ucx_
A je to nutné, když kokos1 píše pouze o chovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 16:27 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: kokos1
RO není zase tak velká investice, dostaneš se i pod 2000 Kč, když se budeš snažit. A obávám se, že ti nic moc jiného nezbyde, s pH by se něco ještě dalo udělat rozpouštěním CO2, ale tu tvrdost jinak nevyřešíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 15:56 Muž kokos1 [3] – Voda
Ahoj,
mám vstupní vodu s těmito parametry:
7,3 ph
38mS/m
tvrdost 10,1 něm.
co bych měl s vodou udělat abych mohl chovat terčovce? Jde mě o to zda má cenu kupovat RO a pak nějak míchat vodu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2019 17:02 SatanekD Re: _ucx_
Diky za reakci. No malá je i dle mne. Ale dle chovatele od kterého sem je bral je lepší víc a až třeba vyroustou tak rozprodávat, protože je to hejnová ryby a když jich je míň tak jsou právě potom problémy než když je jich vic v hejnu od začátku. Toho No se nebojím, mam dostatek kytek který to požerou..... . Akva je společenské takže jsou tam i ryby co žerou. A nemoc nevidím, takže pardon za špatné téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2019 16:17 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: SatanekD
Jednak je ta nádrž na šest terčovců tragicky malá, budeš měnit vodu pořád, abys těch 15 mg NO3 udržel. Jinak tohle je celkem běžné, že jim to chvíli trvá. Nejrychleji se rozežerou ti nejmenší a čím jsou větší, tím déle vzdorují. Může za to stres. Často pomůže mít v nádrži ještě nějaké další ryby, které žerou.

A pokud na nich zatím nepozoruješ příznaky nějaké nemoci, tak jsme ve špatném tématu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2019 12:30 SatanekD
Ahoj všichni. Ono to asi ani tak nepatří přímo do téhle skupiny, ale přesto to zkusím. Mám čerstvě doma 6 terčů ve 200l. A kluci mě nechtějí žrát. Už to trvá od pátku co jsem je donesl a dnes je úterý. Krmení mám stejny jak chovatel a vice druhu krmeni. Teplota zvednuta je ke 30 stupnum. Malo dusicnanu cca 15 mg/l. Ph 6,7. Nevíte někdo jak je rozežrat? Může to být stále stresem? Mužete mi poradit, jestli nějaká finta? Mam strach, že pokud nezačnou žrát, tak začnou brzo padat. Velikostně jsou tak 7-8 cm. Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 23:41 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: UndeR
Takže nejspíš bičíkovec. 31°C je málo. Připrav si léčebnou nádrž, samo to nezmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 22:50 Muž UndeR [80] Re: Jarry
Je přitopeno na 31°C. Ryba teda večer vyplavala, nicméně jsem si u ní všiml dlouhých bílých výkalů a vůbec nežere. Mám začít nějakým způsobem léčit? A popřípadě co a jak? Nebo je lepší rybu rovnou utratit, aby se případně nešířila další nákaza?

P.S. vím, že to patří spíše do jiného vlákna, uvedl jsem příspěvek zde kvůli návaznosti na předchozí diskuzi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 16:01 Muž Jarry [1437] Re: UndeR
Víc by asi bylo lepší, ale zase aby to přežil zbytek akvária. Každopádně i tak nic asi nezkazíš a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 15:46 Muž UndeR [80] Re: Jarry
Díky za odpověď. Přitopit nebude problém, bude postačovat 31°C? No a vodu teda taky po nějakou dobu budu raději měnit častěji...uvidíme snad to bude brzdy zase v pořádku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2019 15:00 Muž Jarry [1437] Re: UndeR
Ryba mohla být už trochu načnutá a stres vyvolaný výměnou vody mohl být spouštěč - jenom můj odhad, ale podobné chování jsem už párkrát zažil. Občas se stane, že se ryba nějakou dobu schovává, většinou je to po pár dnech přejde - dělají to ale ryby, které nejsou ve 100% kondici. Asi bych jim trochu přitopil a na čas přidal na výměnách vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 14:48 Muž UndeR [80]
Chtěl bych se zeptat zkušenějších chovatelů na radu. V úterý jsem provedl jako pravidelně výměnu vody (100 litrů v poměru 1:2 - RO vs. vodovodní řad), kdy vše probíhalo standardním způsobem. Ihned po výměně se mi jeden z terčovců začal schovávat za kořen v akváriu a prakticky tento úkryt neopouští. Zprvu jsem tomu nevěnoval pozornost a říkal jsem si, že to může být nějaká reakce na provedenou údržbu. Ale ani po více než 24 hodinách od provedení výměny tento úkryt neopouští. Co se týče žrádla, tak žere jen v případě, že něco padne bezprostředně před něj. Jinak vůbec nevylézá. Co v takovémto případě dělat? Ryba byla do této doby zdravá, teda alespoň na pohled. Nevykazovala žádné známky nemoci, byla aktivní a běžně se pohybovala po celém akváriu. Mám jí dát ještě nějaký čas a počkat jestli se to vrátí k normálu nebo je potřeba nějak zasáhnout? Zbytek osazenstva se chová běžným způsobem. Jsou aktivní, pohybují se po celé nádrži a když se přiblížím tak hned škemrají o jídlo...
Díky za rady a postřehy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2019 18:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: _ucx_
Zachoval bych chladnou hlavu a počkal až ten prcek pojde- pak je to bezpečnější pro terčovce

A hlavně bych se zamyslel nad osádkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 18:16 Žena Eillen [645] Re: MonterMonty
Tak naštěstí už živý nebyl. Ale chápu co by se mohlo stát. Jen fakt nevím jak bych jinak terče zachránila...
No,teď už nezbývá než čekat, jak to pacient zvládl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 18:11 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: MonterMonty
A jak bys tedy postupoval ty? Nechal bys terčovce, aby se zadávil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 18:10 Žena Eillen [645] Re: _ucx_
Dva až tři centimetry. Vic rozhodně ne. A taky jsem dosud měla klidné soužití. Pancéříčci se tu i krásně rozmnožovali. Budu doufat, že to byl ojedinělý případ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.08.2019 18:09 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Eillen
Podívej se na něj z čelního pohledu ,když roztáhne ty ploutvičky - to je dokonalý trojháček - zvášť když ho budeš tahat za ocas směrem ven - pokud bude ještě živej , roztáhne je a rozerveš tomu terčákovi chřtán
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 18:08 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Eillen
Jak byl ten pancéřníček velký? 2 cm? To abych na štěrbáky taky začal dávat pozor, zatím to soužití vypadalo bezproblémově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 17:58 Žena Eillen [645] Re: tramtra
Chápu.
No, tak snad jsem terče nezranila :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.08.2019 17:56 Žena tramtra [3202] Re: Eillen
Leni, všichni pancéřníčci mají v hřbetní ploutvi tu první kost hodně silnou, takový trn...a když jde do tuhýho, naježí se. Nevím, jak Pygmy (toho jsem v ruce ještě neměla), ale třeba taková Panda, když ji lapím, ztuhne celá i s prsními ploutvemi do stran...takový jehelníček. Představ si, že ti někdo něco takového tahá z krku ocasem napřed. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 17:50 Žena Eillen [645]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak nakonec to opravdu byl pancéříček. Což jsme ale nemohli tušit. Vykukoval fakt jen kousilínek špičky ocasu.
Ale vyndat šel. Pomalinku, ale vylezl.

MonterMonty, proč u pancéříčků nedoporučuješ vyndavat pinzetou? Případně jak jinak pomoc rybě? Radši se ptám dopředu, protože se bojím, že se tohle bude opakovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 17:41 Silviebaris Re: MonterMonty
Myslim že tetra kralovská.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2019 17:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: silviebaris
silviebaris napsala: zkusit nabrat do sítky,a něčím rybu přidržet třeba kapesníkem a pinzetou opatrně vybrat...

Jestli má v hubě pancéřníčka, tak to rozhodně nedoporučuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 16:50 Žena Eillen [645] Re: silviebaris
Snad nebude hlášení Operace se zdařila, pacient nepřežil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2019 16:33 Silviebaris Re: Eillen
tak pak dej vědět jak dopadla záchranná akce...At se to podaří... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 16:31 Žena Eillen [645] Re: silviebaris
Opatrné vytáhnutí určitě zvládnu. Spíš se bojím toho uchopení, až se bude mrskat. Abych jí neublížila ještě víc.
Za půl hodiny končím a nejpozději v půl šesté jdeme na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 16:30 Silviebaris Re: Eillen
tam toho moc na výběr nebude...to zvládnete ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2019 16:28 Žena Eillen [645] Re: silviebaris
To jsem si myslela, ale chtěla jsem si to potvrdit.
To zase u nás bude zábava. Takže to vidím tak, že Jakub drží sítko tak 2cm nad vodou a já si hraju na doktora. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2019 16:14 Silviebaris Re: Eillen
zkusit nabrat do sítky,a něčím rybu přidržet třeba kapesníkem a pinzetou opatrně vybrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 16:11 Žena Eillen [645]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám dotaz.
Jeden z terčů pravděpodobně sežral menší rybku. Zatím jsem to neviděla na vlastní oči a podle poslané fotky to moc vidět není... O co mi tedy jde. Vypadá to, že si to tele vzalo větší sousto a teď leží opěrný o sklo s tlamou pootevřenou. Dýchá prý normálně, jen to nedopolkne.
Jak to máme co nejšetrněji vyndat? Jakmile rybu naberu do sítka, je mi jasné, že se začne mrskat. Nemáte nějaký fígl?

Tak prý jí v určitou chvíli z huby vyjel kus ocasní ploutve nebožtíka a prý to byl docela kus, takže předpokládám, že padla jedna z posledních kerrin
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 10:19 Muž Jarry [1437] Re: _ucx_
Ano:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 21:24 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + Corydoras – absence plachosti?
Mimochodem, taky vás mají placky tak na háku? Dneska jsem odkaloval a nejen, že nezdrhli, ale z místa, kde je obvykle krmím, se ani nechtěli odkalovačem ani rukou nechat odstrčit. Ryby vitální, žerou, honí se, apatické rozhodně nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 15:32 Gabo
Moje tercovce nektere su utahnuty se boja mam tam parek kterej ma svuj teritórium a ostatny odhani a nechteji zrat co s tym?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2019 09:19 Žena lenkalor [580] Re: Korvin
rybicky.net/forum/hledat/…
K přímé komunikaci si stačí najít aktuální nádrže s terčovci a napsat majiteli vzkaz. Většina lidí tady se s tebou podělí o zkušenosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2019 09:08 Muž Korvin [33] – prosba o radu
zdravim nakolko som tu novy pokusajuc sa urobit mojim laskavcom ok podmienky..potreboval by som radu kde najdem ludi ochotnych komunikovat o tercikoch..preklikaval sa tu uz par dni roznymi forami ale k cerstvym info som sa nikde nedostal nie to este k priamej komunikacii.. viete mi nejak poradit... vopred dakujem za kazde info..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2019 19:04 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlama – Wild:

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 23:13 Muž acik [416] – Re: romant
jo jo :) každopádně p.Pejša je fakt machr :)


romant napsal: Kolega acik ví přesně co doporučuje, on si tím prošel, pěkně si v tom rypáček smočil a to co doporučuje, je jeho optimální odsledovaná varianta. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2017 18:59 R Muž romant [27987] Re: Jarry
Ale tak určitě, on Pepík Pejša dovede velmi dobře poradit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 18:56 Muž Jarry [1437] Re: romant
Ale to já přece nepopírám, naopak;-) Jenom jsem poukázal na to, že většina lidí pravděpodobně nebude ochotna se tímto řídit, potom je lepší volit ryby větší a mám to z také poměrně zkušené hlavy (ne mé) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2017 18:50 R Muž romant [27987] Re: Jarry
Kolega acik ví přesně co doporučuje, on si tím prošel, pěkně si v tom rypáček smočil a to co doporučuje, je jeho optimální odsledovaná varianta. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2017 18:47 Muž Jarry [1437] Re: acik
Tak nějak kromě počtu ryb nechápu, co doporučuješ tak zásadně jiného. Souhlasím s tím, že nechat vyrůst větší skupinu v holé nádrži s častými výměnami vody je nejlepší, ale každý nebude ochoten toto absolvovat. A do zařízené nádrže (dno, kořeny, rostliny) se standardní údržbou (týdenní výměny) si myslím, že s rybama kolem 8-10cm bude větší šance, že vyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 17:28 Muž acik [416] Re: Jarry
ty jsi taky popletka a kecka :)

hele žádný začátek vlastně neexistuje teda pro mě.Je to vše o lidech a jejich trpělivostí a především údržbe akva.... jak ty píšeš,že do začátku už větší,tak můj názor je takový,vzal bych ryby od 5cm a dal je do prázdného akvária (nemyslím bez vody:)) ale bez písku a jen v prostřed nějakej echninodorus v květináči :) světlo mirné,já měl 2x 54w,ale většinou jsem svítil jen 1x54w,co se týče velikosti akvária a počet ryb? nebál bych se dát 15 ryb do 360L a do akvária 150x60x50 bych prdnul takových 20ks 5cm terčovcu a pak postupně třídil.

Jarry napsal: Za mě 150x60x50 pro 6ks tak akorát. Filtraci co největší objem, na takové akvárium buď skleněný filtr, nebo 2 klasické externí (JBL e1501 apod.). Akvárium co nejjednodušeji zařízené. Dobré je znát parametry vody - spousta lidí tvrdí, že když nejde o odchov, tak tvrdší voda, ani vyšší pH nevadí, ale moje zkušenost je jiná, jakkoliv zatím velmi krátká:-). Chemie asi netřeba, pokud nebudou nějaké zdravotní problémy. Doporučuji navštívit nějakého známého chovatele, určitě poradí, jaké ryby vybrat (lepší jsou do začátku asi už trochu větší, i za cenu vyšší ceny). Podle mě je kromě udržení čistoty vody na chovu terčovců nejsložitější krmení, alespoň ze začátku - i proto je vhodné jednoduše zařízené akvárium, kde není potřeba brát moc ohled na rostliny. Přípravné rybičky nevím, pokud máš s provozováním akvária zkušenosti a čas se tomu věnovat, tak to určitě jde zvládnout.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 22:34 Muž Jarry [1437] Re: fylypes
Za mě 150x60x50 pro 6ks tak akorát. Filtraci co největší objem, na takové akvárium buď skleněný filtr, nebo 2 klasické externí (JBL e1501 apod.). Akvárium co nejjednodušeji zařízené. Dobré je znát parametry vody - spousta lidí tvrdí, že když nejde o odchov, tak tvrdší voda, ani vyšší pH nevadí, ale moje zkušenost je jiná, jakkoliv zatím velmi krátká:-). Chemie asi netřeba, pokud nebudou nějaké zdravotní problémy. Doporučuji navštívit nějakého známého chovatele, určitě poradí, jaké ryby vybrat (lepší jsou do začátku asi už trochu větší, i za cenu vyšší ceny). Podle mě je kromě udržení čistoty vody na chovu terčovců nejsložitější krmení, alespoň ze začátku - i proto je vhodné jednoduše zařízené akvárium, kde není potřeba brát moc ohled na rostliny. Přípravné rybičky nevím, pokud máš s provozováním akvária zkušenosti a čas se tomu věnovat, tak to určitě jde zvládnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 21:00 fylypes – Příprava na Terčovce
Zdravím všechny!

Mám 350l akvarium s 8 Závojnatkami a jak jim pořád chodím kupovat žrádlo vždycky mě ohromí akvarium s Terčovci. Tak jsem se rozhodl že si je v nedaleké budoucnosti pořídím. Bohužel závojnatka a terčovec je ůplně něco jiného a rád bych se na ně připravil nějakým hodně podobným druhem rybiček. A proto bych se vás chtěl zeptat jakými rybičkami je dobré se na ně připravit.

Něco o nich mám načteno, ale tohle jsem se nikde nedozvěděl.

Byl bych i rád kdyby jste mi napsali jaké rozměry akvaria jsou z vašich zkušeností nejlepší a nejvhodnější. Zatím mám v plánu 450l nádž o velikostech 150 x 50 x 60. Myslíte že to bude vhodné pro takových 6 kusů?

Poprosil bych také o rady na filtraci, chemii , a ostatní co je k jejich chovu potřeba.

díky palec
PS: Koukal jsem že jste tady na nějaké akvaristy docela "vostrý" tak kdyby jsem napsal něco co by se vám nelíbilo, tak mě prosím neukamenujte tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 07:39 Žena Sucu [12]
Děkuji. Tohle jsem si potřebovala ujasnit. Jen mě zase zlákalo, když jsem viděla několik nádrží, kde žijí společně. Zas je fakt, že ty moje bestie jsou dost agresivní i vůči sobě a navzájem se snaží uštvat. To by placka nedala, když je jak píšete mírnější povahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   03.08.2017 22:22 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Sucu
Už se to tady probíralo mnohokrát,volba amazonských skalár a terčů není vhodná díky povahovým vlastnostem a stravovacím návykům,nehledě na mnohem větší odolnost skalár vůči onemocnění.Když skaláry k terčům,tak alty,jsou si povahově podobní.Nicméně i na tento mix,je tvoje nádrž 360 l malá,skaláry si budou nárokovat mnohem větší teritorium a terči budou strádat.Budou ve stresu,připojí se nemoci a končíš.Pokud tě neláká jenodruhová louže,nepořizuj si terče,nech si skaláry,nějakou tu drobotinu,a nech to být.Uvědom si,že to co bys ráda,je nad 500 l v čisté vodě,a i tak s omezeními a hlavně se zkušenostmi.
Tím jsem ti odpověděl i na SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.08.2017 22:18 Muž Jarry [1437] Re: Sucu
Potom bych na ně být tebou zapomněl, bylo by to s největší pravděpodobností trápení jak pro ně, tak pro tebe. Na společné je to tvé akvárium malé (když opomenu to, že se chov se skalárami obecně moc nedoporučuje), bylo by velikostí možná tak pro těch 5 terčovců jako jednodruhové. Popravdě si nedokážu představit vypustit do stávajícího akvária a sestavy terčovce - skaláry by je nepustily ke žrádlu a s velkou pravděpodobností by na ně útočily, takže by jsi sledovala, jak měsíc chřadnou někde v rohu, dokud by je nedostala nemoc / vyhladovění. Ale možná se pletu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 22:00 Žena Sucu [12] Re: Jarry
Já bych zas nerada skaláry rušila a celkově co tam mám už je jak rodinka. I placky jsou v společných nádržích. Čistě jednodruhová louže mě neláká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 19:36 Muž Jarry [1437] Re: Sucu
Chce to alespoň 5-6ks. Asi bych rozdal všechny ryby, co tam teď máš a nechal tam samotné terčovce. Nechal bych to ještě nějaký čas běžet a mezitím navštívil nějakého dobrého chovatele - pokud si budeš vybírat formu, tak počítej s tím, že zrovna nemusí být a že budeš klidně i pár měsíců čekat. Ověřil bych celkovou tvrdost vody. Je to trochu jiná disciplína, než skaláry, ale možná je to hlavně v hlavě chovatele - i když chce to alespoň znát a sledovat příznaky obvyklých problémů, časem poznáš na první pohled, že se jim něco nelíbí. Ovšem já jsem s plackama úplný začátečník - na začátku jsem byl hodně nervózní a občas možná i trochu zmatkoval, ale všichni to přežili. Teď už mám zaběhlý režim krmení a údržby a zatím vše šlape pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 18:57 Žena Sucu [12] Re: Romy
Jen nad tím přemýšlím. Nejsem truhlík a nic nekupuji. Jen prostě hledám info co a jak. Když vím, že na to zatím nemám, nikam se nehoním.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=101