Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 10:21 JuraS Re: smidakkuba
tak ještě jednou si pořádně přečti co teď napíšu...
před 14 dny jsem odstavil mladé od starých v třecí kostce..moc brzo, nevím kolik jich přežilo v akva s dorostenci..byli jsme na víkend pryč a to v době kdy chtělo přikrmovat prcky artemií..normálně vyžrali do taťky s mamkou díru..takže jsem všechno z akva dal pryč, filtrační kostku normálně prosprchoval v koupelně vodou, akva vydrbal houbou na nádobí, kužel trochu podrbal kartáčem na ruce co možná byl i od nějakýho mýdla..dal to všechno do akva, nalil vodu rovnou z kohoutku, lžičku soli s jodem a párek disků..a nalil jsem jim na hlavy 3 lt ledové vody z kohoutku...týden se dávali dohromady až se jim zacelila rána..jo a dal jsem tam i štamprdli aquahumu-neměřím prostě od oka...v pondělí se začali klepat, v úterý okukovali kužel jako by ho v životě neviděli, ve středu na něj civěli jak kdyby ho hypnotizovali a včera už ovívali jikry..záměrně nepíšu nic o vodě..teprve včera jsem jim dolil 3 lt vody...žádné čištění, žádná výměna vody...jakmile se jim prckové vylíhnou tak do velikosti cca ,5 cm jim vodu jen dolívám..pak jen odsaju howna a vody tak maximálně 15 lt a tu doliju petkou...a kdybys chtěl malé prcky tak ti je rád dám..letošní léto je špatné, moc zima abych jich část dal do kýblu na balkon a nechal je tam osudu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 09:56 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
Já bych ten ,,fíglík´´ řekl ale on stejně nezabral v určité chvíli asi během 3 hodin mi vše začlo hromadně plísnit takže budu muset zkoušet dál...Nevím co v do té vody dali ale dokud u nás nečistili trubky tak vše naprosto v pohodě pokud se to nevylíhlo tak se jikry minimálně 40hodin udržely a ted se neudrží ani 24 hodin...Tyhle se udržely 30hodin takže taky nic...Už fakt nevím co s tím.
Když mě něco zajímá tak se zeptám když přijdu na něco co by mohlo fungovat ostatním tak poradím ale tohle taky nezabralo takže to tu nebudu rozebírat...
Jo a mimochodem co sem motáš prodej...Nevzpomínám si že bych někomu nechtěl ryby prodat, tak se klidni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 07:22 JuraS Re: rriki
safra sem si myslel, že takhle tvrdě tady píšu jen já....

jen dodám že reverzní osmózy jsou primárně vyrobeny pro účel vyrobit ze znečištěné vody, zaneřáděné třeba močůvkou pitnou vodu..to z čeho akvaristé dělají vědu se montuje do rodinných baráků v satelitech vcelku normálně...pro toho, komu teče v kohoutku již pitná voda upravená v profi čističce a dodávaná až do kohoutku pod přísným dohledem ten RO v podstatě ani nepotřebuje..případný plynný chlor se z ní dá jednoduše vybublat, tvrdost se dá snížit rašelinou a případné vyšší hodnoty rozpuštěných těžkých kovů (ale ty by tam neměli být nad normu) se dají stáhnout aktivním uhlím...a na to stačí jednoduchý aparátek namontovaný na hadici rovnou z kohoutku do akva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2011 01:57 Muž rriki [818] - CichlidyRe: halenar1984
Nejjednodušší způsob je a diskové Ti půjdou jak Baťovi cvičky demi voda ,vápený dihydrát ,nebo Discus minerál namícháš 50-100 mikro pH 5-5,5.Ph nemusíš upravovat to spadne samo.Tak to dělá JH a JP a nemusíš čeka vyjdou ,nevyjou prostě vyjdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2011 01:47 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
Já myslím ,že ani od Tebe rady nikdo nepotřebuje.Ty jsi takový diskusář z leknutí,který se ptá na každou ptákovinu a najednou jseš machr až na půdu.Sice Ti k věku fandím ,ale touhle cestou se z Tebe stane pěknej šmejd.Takových znám co špatně radí a nikomu ryby nechtěli ryby prodat a teď jsou rádi za každýho hobystu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 21:34 halenar1984 Re: smidakkuba
u ha no ok skusim potom popremyslat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 21:29 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: halenar1984
Jestli to zabere tak neprozradím jde o 3 věci a už jsem si o tom psal s MGK aby člověk věděl ten zlepšovák tak stačí uvažovat logicky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 21:22 halenar1984 Re: smidakkuba
neaky tajny zlepšovak Kubo ci?da sa o tom pisať? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 21:13 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: halenar1984
Já mám problém hlavně v tomto...Dokud jsem nedělal stojan a měl jen vytíračky a akva na mladý tak v pohodě ale od té doby co jsem udělal stojan nastal zlom a mám problém udržet jikry i 24 hodin...Vypadá to ale že se snad blýská na lepší časy zkusil jsem něco novýho a zatím po 30 hodinách s 200-250jiker je 20 plesnivých tak uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 20:16 halenar1984 Re: JuraS
uplne s tebou suhlasim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 20:05 jakubkofi – smidakkuba
dakujem za rady ja som bol na váškach lebo ten terčik nevizerá ako slaboch !!! potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 20:03 JuraS Re: halenar1984
no právě..nejdřív je tedy se naučit znát vodu a zákonitosti života ryb které chci množit a ne hned zakládat chovnu a pak se to teprve učit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 19:59 halenar1984 – JuraS
no v tomto mas pravdu ja som tiez zo zaciatku rozmyslal a tvoril iba uplne somariny az napokon som si uvedomil ze s tim netreba nic take zlozite robit ale zaciatky su vzdy taske az ked si na to clovek najde jednoduchy sposob v tedy mu to vsetko pride ako uplna banalita ale chapem vsetkych kazdy chce dat tomu svojmu vzdy to najlepsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 19:54 halenar1984
Ja si myslim ze pouzitie RO nie je az take zlozite ako to pise JuraS ze zlozite laborovanie co je na tom take zlozite prave RO mi pride pre akvaristu ktory ma velmi tvrdu vodu ako napr. ja 31 N jednoducha zalezitost ako si pripravit vodu pre napriklad tercovce ktore by to mali v takejto vode velmi zlozite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 19:52 JuraS Re: halenar1984
úprava RO není nic složitého a zvládne to i ....no kde kdo...ale pokud někdo místo toho míchá chemikálie jako magistr kelly pak to nemá s akvaristikou nic společného..píšu o sladkovodní akvaristice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 19:21 Muž Dahak [425] - Cichlidy
halenar1984 napsal: JuraS:pokud má někdo naprosto nevhodnou vodu pro určitý druh ryby tak je dle mě padlý na hlavu když složitými laboratorními postupy upravuje vodu.Povazujes upravu vody RO za zlozity laboratorny proces ?Preco si myslis ze ludia ktory maju doma tvrdu vodu nemozu chovat napriklad tercovce ?

Tak tak a hlavně RO a DK se používají pouze k úpravě vody pro tření a na odchov už tvrdší voda nevadí, nebo naopak je spíš i vhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 16:27 halenar1984
JuraS:pokud má někdo naprosto nevhodnou vodu pro určitý druh ryby tak je dle mě padlý na hlavu když složitými laboratorními postupy upravuje vodu.Povazujes upravu vody RO za zlozity laboratorny proces ?Preco si myslis ze ludia ktory maju doma tvrdu vodu nemozu chovat napriklad tercovce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 10:40 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
Hold asi nejsem klasika náctiletý...Hry jdou úplně mimo mě a celkově kompy jdou mimo mě...Já nezvládám ani přeinstalovat windows a radši než abych hrál na netu hru tak si začnu louskat německá fora abych se něco přiučil...Na menze jsou snad dva co takhle zkouší ostatní jsou celkem stará škola a když ryby nemají mladé v normální kohoutkovce tak automaticky s nimi něco je a přitom je to hlavně o vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 10:31 JuraS Re: smidakkuba
což mě udivuje..nevím, nepoktal jsem nikdy náctiletého příslušníka menzy, ale od náctiletého, základnou povinného bych bral že ho "šlehne" když např. po x té je zabit v nějaký hře a nebo když mu rodiče nedají další kredit na mobil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 10:28 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
Mě se neptej on mi řekl jak upravuje vodu a jak mi to řekl tak se mnou málem šlehlo protože už jen míchat kyselinu a výluh rašeliny může mít pro ryby smrtelné následky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2011 10:11 JuraS Re: smidakkuba
což je chujovina jak prase...voda z ro je téměř chemicky čistá..téměř h2o..do vody z ro se přidají jen potřebné soli aby nebyla "mrtvá" ..netřeba ji nijak dál složitě upravovat..a znovu..pokud má někdo naprosto nevhodnou vodu pro určitý druh ryby tak je dle mě padlý na hlavu když složitými laboratorními postupy upravuje vodu..pro mé chápání akvaristiky a přístupu k životu obecně..pokud mi ryby neskousnou vodu z kohoutku a přídavkem rašeliny případně přesávané přes aktivní uhlí (já bych dal dřevěné uhlí na grilování) tak z akvárka vyhodím ryby, vyliju vodu a dám tam kaktusy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 09:46 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
Nevím přesně co si tím myslel ale jen pro příklad kolega z burzy...Dává do akvária kyselinu chlorovodíkovou na okyselení potom míchá vodu s RO a kohoutkovou a do toho dá ještě peroxid vodíku na zvýšení kyslíku ve vodě a k tomu ještě přidá trochu výluhu z rašeliny aby jikry co splesniví se plísní neobalily a nebyly takové jakoby chlupaté...Tohle jsou pokusy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2011 09:43 JuraS Re: smidakkuba
na to kolik ti je vedeš občas dost zasvěcené hovory a pouštíš se do složitých témat na které přezkoušení a písemka na základní škole nestačí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 09:39 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: jakubkofi
Já měl paví oka a terčovce bez problému ale měl jsem jich nanejvýš 5ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 09:37 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
Zažil jsem lidi co dělali ještě větší pokusy u mne je to jen o kyselosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 09:37 Muž Scolo [6] Re: jakubkofi
Určitě...až terči povyrostou, rovnováhu si udělaj sami... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 09:35 JuraS Re: smidakkuba
ještěže někdo nezkouší na mě takové pokusy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 09:33 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
No upřímně včera jsem stáhnul PH asi po 3 měsících pomocí kyseliny abych to zkusil tak uvidím jinak jsem používal jen listy mandlu a rašelinový výluhy ale chci zkusit například jestli budou vidět rozdíly v úspěšnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 08:47 priest – NO2
Souhlas,také nejsem zastáncem těchto alternativ,to už raději R.O.,ale problém jsem měl kdysi stejný,NO2 v akváriu budou do té doby,než se zajede filtr.Při denním odkalování a výměně aspoň 1/3 obsahu akvária to ryby nezabije,ale určitě se ryby v těchto podmínkách nevytřou,spíše budou živořit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 08:44 JuraS Re: smidakkuba
však máš taky pořád nějaké problémy....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 08:38 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Ahoj já upravuju kyselinou fosforečnou...Je to dobrá věc hlavně když chceš přesně na určitou hranici PH...Listy mandlu a rašelina je taky dobrá ale potřebuje delší dobu než PH stáhne takže obojí má své pro i proti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 07:20 JuraS Re: Tomiino
upravovat vodu kyselinou fosforečnou ? máš li já hodně tak si je od tebe vezmu..výborně se s ní čistí wc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.08.2011 23:44 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Tomiino
70 litrů pro dospělý chovný pár je málo.To že máte problém s NO2 je důsledek nezajetého filtru nebo přílišného okyselení vody, což způsobilo úbytek prospěšných bakterii a tím i vyšší NO2.Filtrace přes aktivní uhlí s dusitany nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 22:12 halenar1984
skus zacat filtrovat cez aktivne uhlie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 21:28 Muž Tomiino [43] Re: halenar1984
v kazdej pouze chovnej par tercovu..takze dve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 21:25 halenar1984
kolko ryb mas v tej 70 litovej a 100 litrovej nadrzi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 20:44 Muž Tomiino [43]
Ahojky,mam problem a nejak z toho nemuzu vyplout.Ph jsme zacali upravovat kyselinou fosforecnou..mame problem s NO2 a nevim cim to muze byt.Akva je 70l,vnitrni cerpadlo Atman 200 s velkym biomolitanem ,vodu pravidelne menim odkaluji ale NO2 je tam porad,nevim uz proc pak jsou dve 100 l a tam je to o neco lepsi ale NO2 porad.Ryby nejsou velky.Mel nekdo podobny problem??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 16:05 jakubkofi – help
Terčovci a Pavie očká ...dá sa spraviť rovnoháha v aquariu ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 15:23 JuraS Re: davidus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 15:23 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: davidus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 15:14 Muž davidus [41] - Cichlidy – vodivost
Kde seženu za rozumný peníz konduktometr??? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 14:38 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
Já ty páry koupil od známýho co bere vodu ze stejné nádrže jako já a peter federič s kterým jsem se bavil o vodě mi říkal hodnoty bylo to zhruba plus mínus 15 mikro naprosto stejné takže nevidím problém akorát si myslím že je prostě zrovna třeba na tyrkysáky moc měkká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 14:22 JuraS Re: smidakkuba
pokud je to mmol/lt pak je to milimol (čteno) a 0,7 je voda měkká..základ je mít ryby od chovatele z okolí kde má podobnou a nebo raději stejnou vodu z kohoutku...pokud to ryb nerozdejchají normálně..ale pokud má někdo chovnu a tam v 30 té generaci vyrábí ryby z vlastní studniční vody míchané od voka z vodou dešťovaou a to celé přesává přes kýbl s rašelinou a dřevěným uhlím..to se pak trefuj doma do vody kterou mají ryby zakodovanou v genech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 12:54 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
Opravdu to tu tak je...Našel jsem to i na stárnkách místních vodáren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 12:25 JuraS Re: smidakkuba
70 mikrosímensů ? to se mi nezdá..to by byla voda sice dobrá do pračky ale ne na jídlo a pití...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 09:42 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
Já se s rybama taky extra nemazlím ale tady o tu tvrdost...Vy máte v praze okolo 180-240 mikro pokud vím a to je na tyrkysáky to nejlepší mají rádi o něco tvrdší vodu takže se nedivím že se ti s odchovem daří ale u mne mají 70 mikro a nejraději okolo 200 takže zase se není co divit že se nedaří...Taky uvažuju jestli to nemůže být tím že nedávno u nás čistili trubky a od tý doby jsou problémy...Jestli to nebude tímto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 07:37 JuraS
když to tak čtu vy s tím naděláte kouzla...když ti z kohoutku neteče správná voda (která je nesprávná??) a nedokážeš ji do akva dostat jednoduše (například aby hadice zapojená na kohoutek procházela třeba rašelinou a dřevěným uhlím) pak ..nebylo by lepší dělat jiné ryby a nebo třeba slepice ? je to jako by jsi bydlel uprostřed oceánu na ostrově bez pitné vody...já nevím co s tím máte furt za problémy..koupil jsem si disky ze 4 různých zdrojů..dokonce i ze zatracovaného hoernbachu na černém mostě...a dal jsem je do normální kohoutkové vody...teď o víkendu zrovna jsem měnil akva...vzal jsem obyčejné kýble, do nich jsem napustil vodu z akva (dohromady 4 kýbly a tak 50 lt. vody max). blbě jsem změřil akva a tak deska pod něj byla úzká (nemělo 50 ale 52,5 cm)..tak ryby byly v kýblech cca 6 hodin..bez vzduchování...vodu jsem napouštěl do 1x propláchnutého akva rovnou z kohoutku a po napuštění do cca 80% jsem ryby i s vodou normálně vylil do akva..žádné přelovování (příroda se s nimi taky nemazlí)..a jak chrochtají blahem !!!...takže na cca 250 lt kohoutkovky mají 50 lt původní vody...jedinej problém byl s filtrací..nejprve se mi dostával vzduch do trubek z akvárka..vyřešila to instalatérská páska..a včera v noci se udělala dírka do hadice z filtru a v obýváku byla malá louže..ještě, že jsem to zjistil de fakto včas....fotku dám...ale nejprve jim musím rozsvítit...minimalistické řešení..jen voda, na dně kořeny a nic víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 23:15 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Já používám rataje akorát jednou mi takhle blbnul ale to musela být kombinace něčeho ve vodě protože o pár dní později to bylo v klidu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:43 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
to verim :-) muzes mi doporucit nejaky test na NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:38 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Je to jednoduchý pomocí křídy a a uhličitanovou pomocí sody ale spíš chci zkušenosti ostatních aby to nebylo skokové...Vyzvěděl jsem totiž jakou tu máme vodu no a nějakých 70 mikro je dost málo...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=2801