Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 113 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 21:48 Buggy – Re: Bob66
No umna s tým Ph nebude problém haha. Ešte sa chcem spýtať či mám to Ph nechat na tej hodnote alebo ho znížiť pod 7 mám k dispozícii vodu z Ro takže to nieje problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 20:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Buggy
Při převozu nebo při dýchání na jednu žábru stačí ta 20min. koupel, ale když jsou žábráci na 100% a už rozjeté tak léčba probíhá takhle : 1,5g chloramin T na 100 l vody rozpustit v teplé vodě a přidat do nádrže. U zařízených okrasných akvárií nebo při zapojených velkých bio-filtrech zvyšte dávku na 2g. Druhý den vyměňte 30% vody. To vše opakujte za tři dny, celkem 4x. Toto je důležité, aby odumřeli i ti červi, kteří se teprve vylíhnou z vajíček, která jsou rozeseta po celém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 13:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Buggy napsal: Dávkovanie klasické 1,5 g na 100L takže tých 20 min postačí?



ano jen Ph musí být min.7,5 + vzduchování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 12:46 Buggy – Re: Bob66
Dakujem za odpoved v pondelok mi dojde chloramin - T že 1kg haha v menšom som to u nás v meste nedostal hoci tu máme 3 či 4 lekárne. Dávkovanie klasické 1,5 g na 100L takže tých 20 min postačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 10:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Buggy
To Ph není problém :) Při převozu (změně prostředí) se stává že se rozjedou žábrohlísty, já když jsem přivezl terče tak jsem je dal na 20min. do koupele Chloraminu-T a je po problému ;-) Na tvém místě bych to udělal, stačí ta krátká koupel mimo akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 00:48 Buggy
Chcem sa spýtať dnes som si kúpil terčovce 2 krat red tyrkis a 2 krat blue tyrkis jeden z nich dýcha len jednou žiabrou rýchlejšie ako ostatný traja možu to byť žiabrohlisti alebo skor stres žiabre niesu začervenané ani opuchnuté. Ešte jedna vec bral som ich od chovatela čo mi tvrdil že ich drží vo vode s PH okolo 8, nedalo mi to a tak som odmeral Ph vody v sáčku pri terčovcoch a ukázalo mi to 7,46 ja mám v akvárku 7,64 je to problém. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 08:05 JuraS – Re: riso
mě včera zalezli do listí všichni a namačkali se k sobě, ostatní ryby v pohodě...mě zase začala pobolívat hlava..nad prahou se udělala tlaková níže, barometr mi klesal dolů a signalizoval bouřku..asi je přepadl instinkt, že z jejich prapůvodní domoviny takový tlak znamená hafo nové vody, a spoustu problémů s udržením se na místě...měl jsem jim vyměnit vodu mě teď napadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 22:38 Buggy
Chcem sa opítať mam akvárium o rozmeroch 240*60*50, filter Fx5 Chcem si zadovažiť terčovce 2 krat blue tyrkys a 2 krat red tyrkys no mám v akvárku
4 labeo bicolor veľkosť 12cm,
Pimelodus pictus 10 kusov 4-5cm,
Mrenka SAE 4 kusy 8cm
Gibicepsy 2 kusy po 10cm
Mastacembelus erythrotaenia 1 kus 12-15cm
Mastacembelus armatus 1 kus 12-15cm a klasické anciky 6 kusov 10cm.
Myslíte že by mohlo niečo v terajšej osádke akvárka vadiť Terčovcom.:-O
Teplotu mám 28 stupňov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 23:04 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Bob66
barvu ma normalni cervenou (marlboro :-D ), stary je uplne stejne jako ostatni. Parkrat jsem videl jak terce prohani black molly.
BTW: ty cerny potvory me pekne serou - koupil jsem na zacatku 4 ks na pozirani ras. Ted se mi to tam nekontrolovane mnozi, na rasy samozrejme kaslou. Uz jsem dal asi 50 ks do zverimexu, ale mezi korenama a rostlinama je nemam sanci vsechny odlovit rozzureny. Budu se jich muset nejak zbavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 22:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: riso
Nedělal bych s ním nic, je možné že ho dominantnější ryby prohánějí a proto se schovává, jen bych ho pozorně sledoval zda se neobjeví nějaké příznaky nemoci X-) Jak je starý on i ostatní terči? Je nějaká změna v zabarvení?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 21:39 Muž riso [129] - Cichlidy
Ahoj kluci,
jeden z mych tercaku je cely den zalezeny v rostlinach, stoji na miste, ani se nehne. Ovsem vzdy vecer ke krmeni vyleze, nazere se, dokonce aktivne vyhledava potravu i na dne a pak az do zhasnuti svetla plave normalne s ostatnima. Na druhy den zase pres den zaleze, vecer vyleze a takhle se to opakuje uz asi tyden. Dycha normalne, o rostliny se neotira, bile vykaly jsem nevidel. Mam s nim neco delat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 10:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Budulinek89
Určitě počkej až budeš mít nějaké zkušenosti, minimum pro terčovce je 200l a výška 50cm X-) Nejsou to ryby pro začátečníky a je dobré mít o noch nastudováno co nejvíc ;-) Nějaké informace najdeš tady www.discus.cz/… :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 09:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Budulinek89
a pokud je chceš dát do té tvé 35cm vysoké nádrže tak to určitě ne, potřebují aspoň 50cm, takhle by tam neměli moc místa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 09:10 Budulinek89 – Re: vladislav
zdravím. chtěla bych se zeptat jestli se tercovec udělá něco ostatním rybám jako neonkám, tetrám, panceřníčkum a krevetám. a jestli potřebujou nějakou zvlášní péči protože jsem v podstatě začátečník....
Tercovci vypadájí totiž strašně nádherně..
mám doma 170litrové akvárko a do budoucna bych si je chtěla pořídit.. ale nevím jestli bych je mohla pořídit tedka nebo počkat až tam nebudou ostatní ryby..
díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.06.2010 12:06 JuraS
krmím směsí všeho možného co mám doma...z granulí hikari discus..moc je nechtějí to až se rozežerou a začnou soupeřit o sousto..samostatně ne, tetra discus blue...dobré, chutká ale po vhození do vody trochu nabyde a když padá ke dnu tak za sebou nechává mrak, nevím jestli to nakazí vodu..sera discus..dobré, chutnalo ale došlo..vitacraft (či tak nějak) levné, polské, veliká piksla za málo peněz..tohle žerou všichni hned i když mám discy ze 3 zdrojů..fakt jim chutná asi nejvíc..sušené artemiové vločky, mám černé, špatně to drží pohromadě a tak z toho mám de-fakto už jen prach..chvíli trvalo než si zvykli na vočky od vitacraftu giscus..jsou hnědé a okrově žluté..lepí se k sobě a když se dostanou do vody tak se vznáší jak šátek ke dnu..teď už je s chutí žerou..taky mi žerou tetramin..mám nějaké velké balení..je suchý, tvrdé vločky drží při sobě a nerozpadají se..jo s chutí občas žerou spirulina vločky...z mraženého de fakto všechno kromě malých stvoření, nechtějí bílé komáří larvy a velké patentky a gammamarus..bezkonkurenčně nejvíc z mraženého jim chutnají artemie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 07:19 Muž metal [96] - Cichlidy – re.skalpi
hlavne sa opytaj chovatela co mas od neho terce ,cim choval-akou znackov.niekedy sa stava ze tie mrchy nenazrane preberaju a inej znacky sa nedotknu,len tej na ktoru su zvyknute.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 00:47 Skalpi
OK dik.Jsem se dočetl na nějakym německým foru,že jim dávaj tohle www.4dog.cz/… to se mi zdá dobrý,budu jim dávat sak green,mražený blechy a grindall,jestli ho budou žrát...To asi schroustá každá ryba.Patentek se bojim,moc tomu nevěřim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 23:28 rriki – Re: Skalpi
S filem opatrně lepší je zněj udělat směs třeba h srdce diskus granule trochu vytamínu ja dával fischtamin lze i jiný levnější, nebo směs želatinou,nebo agarem.Ryby na samotný filé si musí zvyknout.Před několika lety to byl trend bylo to za hubičku file piliny za 2kč kg,ale spoustu kluků od toho upustilo mě ještě zbylo asi 30 kg v mrazáku a taky stím nekrmím.Co se mi osvědčilo byla směs asi 10 přísad co dávají rybáři do boilies jenže to bylo dost drahý,takže jsem se vrátil k mražený artemce h.srdci, koretrám, dafce a disc.granulím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 21:42 Skalpi – Re: Bob66
A jak často to srdce? co třeba rybí file?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 21:28 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Skalpi
Sak energy, sak gren, vločky artémie, mražené patentky, koretry, artémie, černé pakomáří larvy a h.srdce :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 21:26 Skalpi – Re: Bob66
Já potřebuju granule..aby se to válelo na dně...čim vším krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 21:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Skalpi
Bohužel odkaz nemám, kupuju je na burzach od Koblasy X-) je to prostě pytel červených vloček :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 21:00 Skalpi – Re: Bob66
Vločky artémie?Můžeš mi pls poslat nějakej odkaz,jak to vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 20:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Skalpi
Které je nejlepší se říct nedá, záleží na jakém suchém je terčovec odchovaný, třeba tetra je kvalitní ale u mě ji nikdy nežraly a u mě je na prvním místě Sak energy X-) Kvalita u většiny značek je dost srovnatelná protože složením se moc neliší ;-) Takže se nedá říct jestli je lepší tetra, sak, sera nebo hikari, to co žerou jednomu chovateli u jiného neplatí :) Ale velmi dobré zkušenosti jsou s vločkami artémie, ty žerou skoro u všech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 20:47 Skalpi – Re: metal
OK,díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 20:10 Muž metal [96] - Cichlidy – re skalpi
granule tetra diskus,nerozpadaju sa a nekalia tak vodu jak ostatne granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 19:18 Skalpi
Prosim vás,mohl by mi někdo napsat,co je podle něj nejlepší sušený žrádlo pro terčovce?Prej je dobrý tim přikrmovat L-046,tak bych chtěl vědět,po čem se mám podívat...Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 15:57 JuraS
jasan máte pravdu psal jsem někde kolik stojí žrádlo na velké ryby oproti tomu co stojí krmení pro rybičky v akvárku..tak sorry ale bylo to určeno pro kohosi co uvažoval jestli je cosi drahé a zda to vůbec potřebuje..tuším, že byla diskuze o obyčejném bublifuku...omlouvám se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 20:41 Muž metal [96] - Cichlidy – re.haimdol
mas uplnu pravdu,poradme trabantovi ako zacat.ja som mal male skusenosti ked som zacal s tercami a myslim si ze mi dopomohlo hodne to,ze chovatel co som od neho kupil terce,mal stejnu vodu jak ja.byval totis to 500.m odo mna.zozen si terce zo svojho okolia,ulahci ti to hodne problemou v zaciatkoch.rovnaky vodovod je cesta k uspechu.spytat sa chovatela cim ich chova a casta vymena vody,potom sa mozes dat bez obav na chov tohto krala sladkovodneho akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 19:53 RAP
Trabant napsal: Druhý plán je 5 skalár,asi tak 20-25 neonek červených a 15 pancéřníčků panda. Může být ?
S úpravou alá Romy je to dobrý plán. Ono když si pořídíš nějaké přírodní formy skalár, tak je s nima téměř stejně práce jako s terčovcema. Hlavně si to nacvičíš a přechod na terče bude jednodušší. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 18:02 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Dahak
Jelikož dělám moderátora na jiném foru tak jsem si na tyhle s prominutím ..mistry světa ..tak už nějak zvyknul...Ale k tématu chov terčovců není až tak jednoduché jak to někteří zde uvádí...Jde o to jestli ryby jen přežívají..A nebo rostou a prospívají...To jsou dvě rozdílné věci.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 17:53 rriki – Re: Dahak
A proč?Nenech si to zošklivit diskouni jsou nádherný ,skaláry jsou taky potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 17:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Dahak napsal:Bob a možná i Vladislav mi potvrdí, že jsme na tohle téma vedli rozhovor několikrát.Za ta léta na netu, jsem se naučil na spoustu věcí který mi vadí nereagovat a možná to není úplně dobře, ale na druhou stranu mám větší klid.Jsem rád, že Romy se to ještě nenaučil :)


ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2010 17:50 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Trabant napsal: Jak tak koukám, na terčovce asi zapomenu. Druhý plán je 5 skalár,asi tak 20-25 neonek červených,pár akar modrých a 15 pancéřníčků panda. Může být ?

Kdyby tohle řekl každý tak je nechová nikdo :).Když může chovat terčovce Tatrovka(jedna z chovatelek tady na rybičkách) tak i Trabant ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 17:47 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Romy napsal:
Promiň,ale zatím zde vystupuješ pouze silou svých peněz,a to jak v akvaristice,tak v rybářství.To,že se máš asi velmi dobře Ti samozřejmě přeji,ale naskýtá se otázka,zda nejsou i webové stránky pro horních 10 000,kde byste si jeden druhému dokazovali,co co stálo,a když něco náhodou umře,zajde,chcípne,nevadí,mám na to,abych koupil nové...


Bob a možná i Vladislav mi potvrdí, že jsme na tohle téma vedli rozhovor několikrát.Za ta léta na netu, jsem se naučil na spoustu věcí který mi vadí nereagovat a možná to není úplně dobře, ale na druhou stranu mám větší klid.Jsem rád, že Romy se to ještě nenaučil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 17:28 Muž metal [96] - Cichlidy – re.trabant
nedaj sa odradit,je to iny adrenalin ked ti plava terc v akva ako skalar,alebo gupka.dnes sa da terc zohnat us do 150.kc co neni as tak vela.su samozrejme aj po 1000.kc,ale na zaciatok ti stacia aj tie lacne,mne sa pacia vsetky druhy.hnedy ma tiez svoje caro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 17:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Trabant
Osobně bych akary modré nedával ke skalárám,viděl jsi je někdy žrát,nebo bránit mladé?Skaláry,i když jsou pažravé by asi byly dost ve stresu.Včera jsme jich asi 150 dávali Danile do krámu.Nechal bych jen skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 17:18 Trabant
Jak tak koukám, na terčovce asi zapomenu. Druhý plán je 5 skalár,asi tak 20-25 neonek červených,pár akar modrých a 15 pancéřníčků panda. Může být ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 17:11 rriki – Re: Miras
Velice vážně,to neznamená, kdo má doma deset živorodek a jde mu to,že vyhrál,Vemte terčovce,
chovat můžete v jakékoliv vodě s ph problém žádný a udělejte tohle živorodce.Stačí jenom koupit od chovatele s tvrdou vodou a ty je mají nejkrásnější a dejte je do želivky stahnou ocasy a je hotovo.Živorodky jsou nejchoulostivější na chemismus vody jenže stojí par kaček tak spousta lidí nad tím mávne rukou koupí nové ,nebo řeší na jakou nemoc chcípla málo koho
napadne ,že je to reakce na chemismus,který nastartuje bakterku apd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 17:06 Muž Miras [111] – Re: Romy
to je pravda, s gupkama jsem se nikdy nijak nepáral, i když mám pěkné tak jsem neprahnul po opravdu kvalitních, což je u disků zcela jinak, tam si dávám záležet(zatím tedy jen s chovem) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 16:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Miras
Tato otázka má dva pohledy,máš samozřejmě také pravdu,ale zkusil sis odchovat opravdu kvalitní kmeny gupek?Co nejdřív oddělit samce od samic,aby nedošlo k inbreedingu,protože tím se zvyšuje procento defektních ryb.Najít kvalitní novou krev,a mít jistotu,že není tvá,protože výběr je omezený...Opravdu je to srovnatelné,zkusil jsem si obojí,a rozdíl je jen v piplání s vodou k terčům,protože ne každému páru byhovuje to,co mu namícháš.V tomto ohledu jsou gupky trochu jednodušší.S nemocemi je to zhruba stejné s tím rozdílem,že každý z nich trpí na něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.06.2010 16:35 Muž Miras [111] – Re: Romy
to asi jo, ale když srovnám tu námahu či starost a radost co dávám diskám a gupek, tak kdybych se tolik věnoval gupkám tak už je nemám kam dávat, hlavně gupka je pro mne plevelná ryba, kdežto diskové jsou páni v akva :-). Asi každý potvrdí, že gupky maj malé a ani se jim nechce, kdežto u disků je to daleko a daleko těžší. Zajímám se o ně už nějakou dobu, ale na odchov si zatím netroufnu ani pomyslet, to nechám vám zkušenějším ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 16:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Romy
Lépe to ani napsat nešlo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   01.06.2010 16:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JuraS
Jirko,Jirko,to,že jsi docela svérázný,jsme se naučili chápat,ale pokud bereš ryby jen pro svůj pocit IN,protože terči se teď nosí,nebo jen z pozice peněz,prostě JÁ NA TO MÁM,tak to bohužel vyzní,tak se nediv všem negativním ohlasům.Většina z nás jsou opravdu koníčkáři,třeba zažraní,ale chovající úctu k živému tvoru.A nebudu daleko od pravdy,mnozí z nás případný úhyn i obrečí.Mimochodem,právě uhynulá ryba nesmrdí,na to je potřeba několika dní(ovšem nevím,jak často vynášíte koše...)
Promiň,ale zatím zde vystupuješ pouze silou svých peněz,a to jak v akvaristice,tak v rybářství.To,že se máš asi velmi dobře Ti samozřejmě přeji,ale naskýtá se otázka,zda nejsou i webové stránky pro horních 10 000,kde byste si jeden druhému dokazovali,co co stálo,a když něco náhodou umře,zajde,chcípne,nevadí,mám na to,abych koupil nové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 16:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Miras
Svým způsobem má pravdu,to,co plavě většině v nádržích nejsou čisté kmeny,nebo odchyty,u těch je choulostivost skoro srovnatelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 16:03 Muž metal [96] - Cichlidy
v grecku maju take uzke odpadove rury,ze po velkej potrebe hadzu papier do kosa ktory je umiestneny vedla vc.tam by sa terc tazko splachoval.smialy sme sa nad tym ze u nas mozes hodit aj kacicu do zachodu a splachnut a prejde to cez odpad.nehovorim o tom jak ten papier pouzity smrdi v tom kosi,zlate komunysticke odpadove rury.je to odchylka od temy,ale na priehrade liptovska mara na brehu sa vala tolko zdochlin kaprou a roznych druhou ryb ,ze jeden tercovec je proti tomu kvapka v mori.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 15:26 Muž Miras [111]
rriki napsal: Jinak chov disku je opravdu jednoduchý,mnohem složitější je chov živorodek.

to snad není myšleno vážně :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 14:57 Muž reaver [16] - Rostliny
tu je velmi prakticky priklad ako zalozit akvarium na tercovce :
www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 14:37 Muž reaver [16] - Rostliny
Trabant , je skoda ze nemas viacej popisane svoje sucasne akvaria , tazko potom povedat aky si akvarista. Mal by si si ale zmerat aku mas vodu , a ak to pojde a mas moznost zaobstarat aspon 300 + litrove akvarium (radsej aspon 400+ ) tak chod do toho. Nedostatok skusenosti mozes vykompenzovat tym ze budes postupovat opatrne a systematicky. Potom sa to podari , ale vecsinou nie na prvy pokus.

p.s. nechapem preco administrator nezmaze tych trollov & offtopic tam hore. ved poskodzuju tvoje forum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 14:36 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: JuraS
Když pominu tu reálnou možnost infikování odpadních vod nemocí, která se u nás nevyskytuje(Miro Hanzel by mohl vyprávět o tom co si přitáhl domů s terčovcema z Malajsie) tak takovej středně vzrostlej, zaseklej terčovec v odpadní rouře je taky mňamka a o následný demontáži záchoda ani nemluvím.Bohužel moje kdysi dávná nemilá zkušenost.
Osobně mrtvou rybu házím do kontaineru v zagumičkovaným ig.sáčku.Jinou možnost tu asi ani nemám.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [113] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=5601