Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 75 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 09:08 Muž Designer [5695] - CichlidyHEXA EX
Prosim, mate nekdo zkusenost s TetraMedica HexaEx?
www.akvaristik.eu/…

Proc se ptam. Prestal mi zrat Tercovec, sel stranou, zacal hlenovity vykal, takze mi bylo jasno a zacal jsem okamzite lecit, v celem akvariu. Rikal jsem si, ze Tetra je znacka, ktere jsem vzdycky veril, takze kdyz je v kramu po ruce jejich HexaEx, nemusim o jeho fungovani pochybovat, a hlavne kdyz mi dosel Flagellol a nemaji ho, mohu tim co je lecit hned.

Ale ouha.

Podle navodu se leci 5dni, a pak se leceni opakuje po 14ti dnech. Jsem ve fazi toho druheho preleceni, dnes budu po tech druhych 5ti dnech menit vodu. Jenze je mi hodne divne, ze druhy Tercovec prestal tento vikend zrat, tedy v prubehu toho preleceni tou druhou davkou, jenze dost divne, loudi, ale pak si ani nezobne. Vykal ma jen takovou pruhlednou nitku, zadny tlusty hlenovity jak to znam. A navic se neschoval, klidne zazene co se mu okolo nelibi. Ze prestane zrat behem leceni, to mi fakt prijde divne, specialne na konci leceni. No a ten prvni se chvili mezi temi davkami zdal lepsi, vice vylezal z pomezi rostlin, ale uz je zase zalezly, nezere, aspon jsem ho zrat nevidel.

Nejspis vymenim vodu a sezenu si Flagellol, ktery mi uz v minulosti zabral, s Entizolem zkusenost zatim nemam, takze ted radeji uz vemu co sam dobre znam.

Nicmene ta zkusenost s HexaEx, pokud ji nekdo ma, by mne zajimala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 20:06 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: metal
Tak ta ranka neni nejak extra velka ale je spis hluboka :( ale napadla me dalsi vec mel sem v rybarskych potrebach dezinfekci pro ryby :) na jesetery kdyz chodim na soukromy rybnik takze ranka vycistena timto a je videt ze se tam uz netvori neco jako "podvodni" hnis ... ta bezinfekce je na zaceleni ra po hacku takze by to melo pomoci a hlavne to nezasahuje i ostatni ryby, dale by melo ranku zacelit tudis velice snizi tu moznost zanetu.

Je pravda ze sul sem pouzival uz od mala a to od zivorodek prez skalary,cichlidy jen sem tomu moc u tercovcu neveril. KAZDOPADNE MNOHOKRAT DEKUJI PANOVE ZA VSECHNY RADY :) JSEM VAM ZAVAZAN A O NECO CHYTREJSI :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 19:18 Muž metal [96] - Cichlidy
pri mensich problemoch ja davam sol.naco hned liat chemiu do akva.myslim ze sol je neskodna,v primeranom mnozstve.pri velkych problemoch nastupuju lieciva,podla potreby ktore je na co urcene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 18:33 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Kacoo
To sice nemilujou ale je to prevence a já ji jako první pomoc třeba při podobných rankách taky používám a nikdy jim neublížila...Ty taky nemáš rád vedra 35°C a ublížilo ti to někdy?Stejný je to i s rybama pokud je v tom nebudeš držet 2měsíce tak na nějaký týden je to v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 18:16 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: smidakkuba
Fotka k příspěvku Tady je foto akorat nekvalitni ranka je napravo od oka

Tj sul se da ale tercaci ji zrivna nemilujou :/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 18:09 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Kacoo
Jako první pomoc proti lísni se dá použít kuchynská sůl když nemáš acriflavin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 15:53 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: Romy
Dekuju hned zitra pro to skocim a budu se modlit. Snad to dopadne dobre a uzdravi se.
Kazdopadne mockrat dekuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 15:47 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Kacoo
Každopádně podchytit zaplísnění rány,měl by stačit akriflavin,a pozorovat chování ryby.Bohužel,každá rána do hlavy může mít fatální následky... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 15:29 Muž Kacoo [10] - Cichlidy
Ahoj prosim o radu. Dneska prijdu z prace a koukam na svoje tercaky a jeden je zraneny asi se prastil o koren a na celni casti hlavy na hluboky sram :-( :-( :-( a chybi mi tam kousek masa. Nevim co s tim da se neco udelat? Vypada to ze to hnisa a je to opravdu hluboka ranka. Jinak ale zatim vypada cile a snad tak i zustane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 13:13 Muž davidus [41] - CichlidyRe: jossu
Já bych použil chceš-li to mít v pohodě Sera med Professional Tremazol (dražší záležitost)
a nebo chloramin-T pozor zvedni pH nad 7.5.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 12:49 jossu
caute . chcem sa spytat ci mozem na ziabrohlisty pouzit aj Esha 2000. Mam v akvariu 7 tercovcov a jeden zalezeny a dalsi dvaja dychaju na jednu ziabru, ale ze by boli ostatny v poho sa neda povedat lebo sa stale schovavaju.Problem je vtom ze mam tvrdu vododvodnu a tak ju riedim destylovanou a nechcem tam liat take lieciva pri ktorych je treba vymenit 80%nadrze lebo ja nemam moznost naraz tolko vymenit. dik za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 21:04 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: davidus
Ano.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 20:58 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Dahak
Snad to nějak najdou.To co je na fotkách už se krmí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 20:38 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: davidus
No hned ti to asi brát nebudou a jelikož máš písek tak to bude zapadávat.Grindal je ideální pro čistý nádrže bez dna, protože vydrží i den dva ve vodě než chcípne.Mladý mi to berou hned, ale dospělý to nechaj popadat a postupně to žerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 20:19 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Dahak
To množstvi co máš na fotkách už se krmí? Terčovci si je berou hned nebo je potřeba je nějakým způsobem na učit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 19:22 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: davidus
Jde o množství ne o velikost.Velký moc nejsou v průměru tak 5mm +-.Nezkrmuj je dokud se ti opravdu dostatečně nerozmnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 19:10 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Dahak
Tak jsem tam dal včera na zkoušku jeden piškot a dnes už tam nějaké roupnice vidím. Zdají se mi ale zatím malinkaté.Jak mají být velké když je potom krmíš?Vločky byly nejlepší proto že nejrychleji rostly a množily se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 23:05 kulich Re: smidakkuba
Ok díky.je to můj první výtěr tak se radši ptám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 22:57 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: kulich
Mi takhle pigeoni sbírali i dva dny než potěr zemřel ale u red tyrkys když se to mělo večer rozplavat a bylo už docela pozdě tak jsem jim zhasnul ráno když už měl být potěr rozplaván byli pořád na kuželu což mi bylo divné ale asi 10minut po rožnutí už lozili po rodičích až na pár jedinců a s toho usuzuji že mladí v noci taky chrní a rozplavou se spíš až ráno dalšího dne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 22:32 kulich Re: Dahak
přesně to si myslím já.díky za postřeh
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 22:17 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: kulich
Já zhasínám úplně nevidím v tom problém.V přírodě jim taky v noci nikdo nesvítí :) pokud je to šikovnej pár ráno si ty larvy co v noci odskákaly seberou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 22:09 kulich
Chci se zeptat.Mám tam potěr už skoro před rozplaváním.rodiče je je pořád nahání a vracejí zpět na kužel a opečovávají.necháváte v této fázi malý světýlko???Já zhasínám úplně.nemůže to při péči o mladý vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 22:07 kulich Re: Dahak
díky už je mi to jasný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 19:22 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: davidus
Záleží jak budeš šikovnej a jaký jim uděláš podmínky.Chce to teplo vlhko a krmit spařenejma ovesnejma vločkama to je důležitý.Zkoušel jsem piškoty nebo i kaši z granulí pro ryby, ale nejvíc se mi osvědčily právě vločky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 19:05 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Dahak
Dnes mi přišla násada poštou.Jak dlouho trvá než roupnice trochu vyrostou aby se dalo krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 19:02 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Romy
Moc pěkně napsané, příští týden je vrátím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 17:16 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: kulich
Fotka k příspěvku Potřebuješ násadu, molitan, ovesný vločky, plastovou dózu, krycí sklo a vodu :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 17:07 kulich Re: davidus
K tomuto tématu bych se rád přidal.abych se přiznal tak s tím nemám zkušenosti.Jak se vlastně grindál zakládá??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 17:06 kulich Re: Romy
myslím že to Romy vystihl přesně.Já osobně bych skaláry k terčům nedal.A to mám skaláry opravdu rád.V pěstírně se mi jich prohání nějaká ta tisícovka.Terče jen samostatně.já osobně bez jakých koliv ryb.bez čističů a atd.a bude klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 16:29 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: davidus
... a spousta s těch pětatřiceti lidí problém nepřizná, aby ze sebe neudělali hlupáky :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 16:06 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: davidus
Soužití terčovců se skalárami se nedoporučuje obecně,nikdo neříká,že to nejde.Skaláry na terčovce parazity nepřenášejí,ale lépe se s nimi vypořádají,skalára se nemusí přeléčit třeba ani jednou za život,ale terčovec,díky krmení ano.Proč toto riziko zvyšovat přidáním skaláry k terčovci,když je terč už tak náchylný.
Další věcí jsou stravovací návyky skalár,jejich živelnost a nenažranost terčovce stresuje,takže se ani pořádně nenažerou.Oproti tomu doporučované alty jsou mnohem klidnější a v mnohém svým chováním připomínají terčovce.Mohu doporučit z vlastní zkušenosti.
No,a poslední věcí je velikost nádrže,kdo se těmto rybám věnuje,ví,jaké nároky na prostor ryby mají,soužitím dvou dominantních druhů se nároky ještě zvyšují.Bohužel se stále častěji stává,že do nádrže sotva stačící pro terčovce,jsou přidány ještě skaláry.Ano,opticky se tam vejdou,vypadá to tak,že si nepřekážejí,ale jen do prvního krmení,nebo prvního výtěru skalár.To je pro terčovce právě ten první stres,další,je jiný dominantnější druh,k tomu se připočítá zvýšení exkrementů....no,a je zaděláno...Takže prostor s velmi kvalitní filtrací.
Nejsou-li tyto nároky obou druhů splněny,je kombinace skalár a terčovců vražedná kombinace,ze které vyjdou vítězně jen skaláry.
Není potom jednodušší a pro ryby lepší tuto kombinaci nedoporučit? ;-)

Opět jsme u toho,že co funguje jednomu,nemusí fungovat druhému,je to jen na volbě chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 14:53 kulich Re: Romy
Romy,udeřil si hřebíček na hlavičku.grindálem ten chovatel krmil terče i tento pár.to bude asi ono.Určitě by mi ryby nemocný nedal.nechám tomu čas.všem moc děkuju za reakce.počkám ještě-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 14:26 Muž davidus [41] - CichlidyRe: metal
Já mám dva odzačátku aby naučili ostatní ryby žrát. Nějak se mi jich teď nechce zbavovat protože zatím mi nikdy nezpůsobili žádný problém. Nemoci žádné nepřenesly a ryby nehoní. Nějak nemam to srdce dát je prič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2011 14:17 Muž metal [96] - Cichlidy – re davidus
skalara mam aj ja 1.kus.nechal som ho na dozitie,ale pri zakladani noveho akva by som skalare k tercom nedal.je to casovana bomba ,moze ti nakazit terce,tak naco riskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 14:09 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Romy
Jaký máš názor na terčovce a skaláry v jednom akva? Když to vezmu na procenta 65 lidí je proti 35 v tom problém nevdí. Mám v akva dva skaláry s 10 terčovcema a co se týče snášenlivosti nemám problém.Jsou u žrádla rychleji ale terčum nebrání ani je nenapadají. Takže je to o přenosu nemocí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 14:00 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Romy
A dá se jím krmit třeba obden? Četl jsem že je tučnější, tak přemýšlím o stravitelnosti aby zažívání nedostalo zbytečně zabrat.

Druhou půlku měsíce bývám zpravidla statečnější, takže mě barva výkalů nerozhodí. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 13:47 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kulich
Jestliže se nové ryby hned spontánně vytřely,je to důkaz jejich vitality.Souhlasím s Vlastimilem,že je to reakce na jiné prostředí.Ono,nejsou bílé výkaly,jako bílé výkaly...viz.níže třeba krmení grindalem,adaptace trávící soustavy na nové prostředí,atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 13:45 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: davidus
Grindal je jedno z nejméně rizikové stravy,ale terči po něm mají bílé výkaly,tak abys zase neplašil... ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 13:38 Muž davidus [41] - Cichlidy – Grindal
Krmí někdo z Vás pravidelněji grindalem a jaké s ním má zkušenosti? Rád bych krmil 2x do týdne ale nevím jestli trávicí ústrojí terčovců zvládne bez problému tuto potravu.Děkuji za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 10:35 vlastimil kotyza Re: davidus
Scela určitě to bude změna prostředí a vody ,možná stres a jiné faktory.To co popisuješ je vlastně jakýsi průjem je to stejné jako když pojedeš na dovču někam k moři ,taky se můžeš potýkat se střevními potíži z jiné stravy a podnebí asi bych to nehrotil a nechal at se to srovná samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 09:43 Muž davidus [41] - CichlidyRe: kulich
Nejsem zkušený ale reaguji protože jsem měl ten samý problém. Od chovatele jsem si dovezl pět ks blue diamant. A jeden z nich měl ten samý výkal co píšeš. Trvalo to týden jednou v pořádku podruhé ne. Odvezl jsem ho prodejci ten ho měl 14 dní v karanténě a paraziti se nepotvrdily. Ten chlap dělá 20 let diskusy a určitě nemocné ryby nemá. Říkal že to může být reakce na jiné prostředí, přechd z chovného do společného akva.Ryba byla aktivní u žrádla absolutně žádné příznaky. Ale jak už jsem napsal, já jsem na začátku a vím pendrek, zkušenější určitě poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 07:30 JuraS Re: Bob66
normálně..v zimě zapnuté topení v místnosti...nevím jak ale v bytě máme zapnuté jen topení v obáváku a kuchyni a tím vytápím celý byt..i přes to, že má v bytě dobrou cirkulaci vzduchu díky "přesným" plastovým oknům pak v obýváku kde mám akva mám téměř stále 27 C..v tý místnosti se vzduch nehejbe a tak by neměl být problém vodu na 27C dostat...v topném období..jak v létě mě ještě nenapadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 23:13 kulich
Chci se poradit.Přinesl jsem si domů pár terčů.Hned ten den asi za dvě hodky se vytřeli.Vše ok.Vývoj probíhá v pořádku a brzo b y se měl potěr rozplavat.V čem je problém??U samečka jsem zjistil průhledný a asi 5cm táhnoucí se výkaly.po mých zkušenostech bych jasně řekl střevní parazit.Ale tyto výkaly obsahují i přerušovaně černou klasickou barvu a po ní jde zase průhledná část.Normálně bych vůbec neváhal,ale chování samce je ok.Nijak zásadně se nestraní a řek bych že ani nestradá.barva super.krmení jsem dával dnes malinko misis a v pohodě si zobne.navíc je tam ten plůdek tak se mi do toho nechce zasahovat eventuelně s léčbou.ale nevím.třeba to nic neznamená ale musím říct že se mi to moc nelíbí.nevypadají ty výkaly moc zdravě.Co si o tom myslíte???Hlavně ty zkušenější??co s tím?Zkušenosti s parazitem už mám z dřívějška tak mě to trochu zneklidnuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 20:34 Muž davidus [41] - CichlidyRe: metal
A pak že čím větší akva tím méně problémů. Když jsem neměl osmózu měl jsem problém s štětičkovou ruduchou. Teď se mi zase rychle dělá zelená řasa, dnes jsem si donesl 4ks NERRITIN tak jsem zvědavý jestli pomůžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 19:47 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: JuraS
Nějak si nedovedu představit jak chceš ten 3m bazén ve sklepě vytápět alespoň na 27°C aby tě to finančně nezruinovalo :) Ale byl by to slušnej prostor pro ryby ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 19:41 Muž metal [96] - Cichlidy – re.juras
vecsinou to tak byva ze cim sa menej hrabes v akva tym ti lepsie slape.ale nie je to u kazdeho rovnako.mozes bit rad ze ti to tak funguje.ja v tom mojom 100l akva len dolievam vodu raz za 3 mesiace a ziadna riasa, ryby v poho.a v tom 260l.akva sa mi stale tvori cierna, hneda riasa ,menim vodu 2 krat tyzdenne cistim sklo dno a nic nepomaha.co by som za to dal keby si to tie moje akvarka vymenili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 15:46 JuraS Re: Romy
Souhlasím s téměř se vším..až na to noční vstávání..moc rád spím..probudí mě brzo ranní příchod holky z dýzy domů abych se jí podíval do očí zda nejsou moc zářící (kvůli drogám) ale rybičky které mají tmu se snažím nerušit..a jak jsem snad 100x psal, čím míň do akva zasahuji, tím víc se mi odvděčují všichni živočichové klidným životem a rozmnožováním co mě až štve...protože víc a větší akva jim nedopřeju ani kdyby zpívaly jak superstar...není prostor, ne že by nebyla chuť..ale jak jsem psal tak po privatizaci domů se budu snažit o jednu nebytovou místnost ve sklepě..velká tak 5*5 metrů...nejen pro regály se zavařeninami a stojenem na sezonní gumy..jestli bude ta místnost tak bude za sezonní slevu i nafukovací bazén 3m i s filtrací...dám tam vodu, jeden dva mega kořeny, pár oblých šutrů, jeden echináč v květináči..a hafo prcků disků co se mi doma nikam nevlezou (už mi zase vodí další..ještě, že je přirozená úmrtnost..)..a bude akva ..je v hlavním akva se mi futr snaží pomnožit na listech ale první den po přilepení na rodiče je ostatní vyzobou...a to vodu jen dolívám...tedy teď jsem jim asi od vánoc poprvé vyměnil cca 40 lt vody a teď se s tím množením trochu uklidnily....takže někdy to jde i jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 15:37 Muž Designer [5695] - Cichlidy...ale take s rozmyslem
Na druhou stranu vseho moc skodi. Kdyz se nekdo neustale v necem hrabe, do ceho je lepsi nesahat, muze napachat vice skody nez uzitku. Je moc dulezite rozlisovat mezi cilevedomym a promyslenym (ci zkusenym) zasahem, a zbrklym tekanim a divokym provadenim vseho najednou bez domysleni co delam.

A proc to pisu? No jen se nedelejte, ze si nekdy nerikate, ze tohle jsem radeji mel nechat byt, ne se v tom hrabat... at uz jde o cokoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 15:11 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Romy
Tak tohle můžu potvrdit....Když jsem měl ještě okrasný a začínal tak jsem měl nehodu ryby ráno úplně mimo...Tak jsem řekl rodičům jestli nemůžu být na dvě hodiny doma a rychle vyměnit vodu...Vyměnil jsem večer zas mimo tak jsem v 10začal znova měnit a měřit asi 12 v noci se budil a ryby kontroloval...Pak s odchovem když jsem chodil pozorovat i několikrát za noc jikry jestli jsou dobrý...CHce to lásku k rybám a hlavně trpělivost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 07:26 ludo Re: Romy
Tak toto je na 100%.Pod tuto odpověď se podepíšu. palec palec palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [75] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=3701