Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 18:53 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Dahak
No oni byli naučení na artemii, kterou jim dávám, ale když hodím několik vloček pro neonky tak tyy vločky víc žerou než ty granule sera, což mě štve, nechtěl jsem, aby žrali vločky. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 18:52 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Filip980
Jen je nerozmazluj zvyknou si.Tetra discus ti budou "brát" naprosto stejně, pokud na něj nejsou přímo naučený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 18:52 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: smidakkuba
Díky, od tebe jdou vždy dobré rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2011 18:49 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Filip980
Pro mne je bezkonkurenčně nejlepší tetra discus...Jak psal stistko.Dlouho vdyrží v granulích a ryby ho velmi ochotně přijímají narozdíl od sera discus,hikari,sak apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 18:46 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Stistko
Díky, někdy pro to půjdu do zverimexu na zkoušku koupím menší baleníčko a pak uvidím. Jen škoda, že toho sera discus jsem pro nic za nic pořídil litr. Aspoň, že to žerou skaláry a neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2011 18:42 Stistko Re: Filip980
Bylo mi doporučeno Tetra Discus...že je prej nejlepší a nejméně se rozpadá...dlouho vydrží v granulích...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 18:38 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Krmivo
Ahoj, chtěl bych se zeptat jakými granulovanými krmivami nejvíce krmíte. Já jim pořídil sera discus, ale to moc nemusí, vezmou si to a hned to vyplivnou. Díky předem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 18:36 Karel Re: trodat
Živit rčitě ne ;-) . Zatím je to jen spousta radosti a poznávání něčeho nového (akvaristika obecně). Jinak dík za inspiraci, ale pojedu asi v osvědčených kolejích. Možná někdy, až nebudu dýl doma, vyzkouším tvou metodu ;-).K
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 16:26 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: trodat
To není odvážné to je pravda ;-) Stejně tak jako tečovci kteří jsou krmení do roka 6x denně a terči co jsou krmeni 2x denně tak tam bys taky viděl pořádné rozdíly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 16:15 trodat Re: smidakkuba
Myslím že spíše je to o genetické dispozici než o četnosti krmení,i když i to má svůj vliv,včetně pestrosti stravy,ale říci že ryby ,které nebyli krmené artemií od mala nedorostou požadované velikosti je dosti odvážné.Z prvních odchovaných jedinců jsem si nechal 6 okem největších kusů, 6. října budou mít 6 měsíců a mají +- 8,5cm v tělě,(dneska měřeno)krmeni byli stejným způsobem... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 15:19 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: trodat
Ono i takhle to jde ale mladí už nebudou mít v dospělosti tu kvalitu jako kdybys je rval artemií.Navíc píšeš že v měsíci mají 1-1,5cm moje které krmím artemií mají okolo 2cm v měsíci a to je docela velký rozdíl.Každopádně když je prodávaš takhle malé tak to není na tobě ale hlavně na tom kdo to od tebe koupí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 10:09 trodat Re: trodat
omlouvám se tehle příspěvek měl být určený Karlovi.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 10:06 trodat Re: romant
Co se týká zkrmování mladých,to co napíšu není návod ,ale mě zatím funguje.Mám 2 páry tyrkysů a 1 pár pingeonů,kteří se pravidelně vytírají donedávna ještě ve společné nádrži a nic z toho nebylo,protože nepřežili.Před půl rokem mě přežili tyrkysáci(ve spol. nádrži) asi 50ks,nikdy jsem je nezkrmoval artemií,byli zhruba měsíc připláclí na rodičích a potom je ještě,tak 3 měsíce oždibovali,samozřejmě jsem krmil velké terčovce 3 krát denně na co byli zvyklí,žádné jiné krmení jsem nedával.6 největších kusů jsem nechal a zbytek jsem prodal týpkovi,který je ode mne začal odkupovat v 1 měsíci stáří(musel jsem si pořídit 2 aq pro 1 pár pingeonů,1 pár tyrkysů).Nikdy je nekrmím artemíí nechávám je u rodičů,které krmím tím na co jsou zvyklí,(jen 3 krát týdně měním vodu), dokud si je týpek neodveze a v 1 měsíci mají 1-1,5cm délky bez ocasu.Ten poslední pár ,který je ve společném aq a s ním tam je ,kromě jiných terčů i 6 jejich potomků (dneska mají 8cm bez ocasu)se od té doby již nevytřel ,ač předtím se třeli pravidelně,pravděpodobně je to způsobemo přítomností jejich nedospělého potomstva.Úmrtnost mladých je mizivá(tuk,tuk),to že tobě umírají ryby je dáno bud kvalitou vody(nemoc),nebo genetickou stavbou daných ryb.Tenhle můj článek za návod nepovažuj a už vůbec ne pokud se tím chceš živit,ať se daří. ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 10:01 Stistko Re: romant
No říkal jsem chovateli o těch parametrech, který mám a říkal, že v pohodě. Měl tedy nižší ph - cca kolem 6,3-6,5. Nechtěl bych jim nijak ublížit, ale asi chvilku trvá, než si zvyknou. Někde jsem četl, že čím větší jsou, tím delší dobu jim zvykání trvá. Mám 9 a 8 cm dorostence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 09:38 R Muž romant [27987] Re: Stistko
Bude to znít divně, ale já bych jim nikterak nepodstrojoval a to ani co se týká úpravy toho Ph. Pozeptej se chovatele, jaký parametry vody měl on a teprve potom se dej do nějakých úprav, ale Tvoje Ph je pro normální chov naprosto v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 09:32 Stistko Re: romant
Díky za radu...vyzkouším. Dnes jsem jim teda chtěl koupit hovězí srdce, že jim ho zamrazím a nastrouhám. Tak si to jen připravím a nechám je. Dneska chci koupit přípravek na snížení ph...mám ho kolem 6,8-7,0. Tak jestli jim tohle nedělá problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 09:16 R Muž romant [27987] Re: Stistko
Nech je vyhladovět, to by mělo zabrat. Několik dní jim nedej vůbec nic. Měnil bych častěji vodu, tím se nedá nic skazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 08:59 Stistko
Tak jsem včera přivezl placky...nechal jsem jim zhasnuto, večer rozsvítil. V pohodě si plavou po nádrži. Dal jsem jim trochu krmení večer (pro diskáče od Tetry, co žraly u chovatele), ale nevšímaly si toho. I dnes ráno pěkně proplouvaly nádrží, ale zase nic nežraly. Tak jim to na dně zkrmily pancíkové a ancíkové. Mohl byste někdo poradit, kdy už bude problém, když nebudou žrát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 07:49 Karel
Děkuju všem za podněty.
Rybky jsou po první chloraminové kůře a viditelně pookřály a dýchání se zpomalilo, takže v určení diagnózy asi bingo. (Aspoň jsem si zkusil léčbu chloraminem, ve velkým s rybama za X jsem na to neměl koule ;-) ). Léčbu dokončím a pak dám report. Výtěr zatím zachovám, abych věděl, jaký vliv měla léčba na růst. Co se týče rozkrmování, začal jsem myslím 9tý den, příště tedy zkusím o dva dny dřív. Jinak rady teď budu asi potřebovat častěji, tři vytíračky jsou už měsíc v záběhu a páry připravený ve velkým. Další dvě 280 jsou v přípravě, ale musel jsem bejt doma dlouho hodnej ;-) . To už je bohužel limit našeho bytu.....ale na dělání si radosti tohle bude myslím zatim stačit. Až bude trochu času udělám něco s mým profilem. Ještě jednou dík. K
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 07:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Romy
Kluci máte pravdu oba.Moc záleží ,kdy k léčbě dojde a v jakém je stádiu.Něco jiného je ,když kouknu 8 den po odlovení a ryby třeba začnou tmavnout a různě se otírat, ty přeléčíš v úpohodě bez ujmy.Něco jiného je pokud ryby už jsou naštosovaný v koutě padájí pomalu jedna za druhou a po dobu léčby nežerou a často do toho se přídají vnitřní červi A tak potom i vyléčený ryby většinou stojí za prd a pokud je chovatel nevyhodí ,tak z toho jsou zrůdičky ,které jsou běžně v prodeji za levný peníz a bohužel se PRODÁVAJÍ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 00:51 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Bob66
No,nechci se hádat,ale v jednom cm nepoznáš jak ryby vůbec porostou,je to jen preventivní přeléčení,ale které má smysl.Nemluvím o žádné dlouhodobé léčbě,tam je to jiné.Ono,co rodičům nevadí,dokáže mladé zabít.A žabrohlísty mají všichni...
Píši též z vlastní zkušenosti,jaká je tedy tvoje rada,když potěr odchází ve velikosti 1-1,5 cm?Jak už bylo psáno co den,to několik ryb končí.
Další,co bych podotkl,je dle mého pozdní rozkrmení mladých...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 22:20 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Romy napsal:Nicméně s tímto jsem se potýkal kdysi na začátku odchovu také,nakonec,i po diskusi s jinými chovateli jsem přeléčil na žabrohlísty zhruba v jednom centimetru velikosti potěru a bylo po problému,na další růst to nemělo vliv.

Tentokrát s tebou Romane nesouhlasím, každá proběhlá léčba má vliv na růst ryb ;-) Mám to osobně vyzkoušené jak u žábrohlístů tak vnitřních parazitů, ale platí to i u ostatních nemocech a proběhlých léčeb X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 21:11 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Karel
Zeptám se v jakém stáří si začal dávat artemii?
Jde o to že já to takhle zbabral na dvou odchovéch začal jsem krmit až okolo 14 dne a terčovci zhruba ve stáří měsíce začli dost padat to sáme se dělo i kamarádovi od té doby jsem krmil okolo 5-7 dne a je to nejlepší u mladých téměř nulový úhyn vůči počtu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:47 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Karel
Tak Karel,nebo Václav...?
Nicméně s tímto jsem se potýkal kdysi na začátku odchovu také,nakonec,i po diskusi s jinými chovateli jsem přeléčil na žabrohlísty zhruba v jednom centimetru velikosti potěru a bylo po problému,na další růst to nemělo vliv.Ryby žraly,byly v pohodě,najednou vrtule a padly.Dedukce byla zcela správná.Je jedno,zda použiješ chloramin,nebo tremazol,zkus to,a dej vědět jak jsi dopadl...
Jinak celá věda odchovu je:krmit,měnit vodu,krmit,měnit vodu,krmit,měnit vodu,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2011 21:01 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Karel
Na získávání zkušeností je to dobré, každý je získával podobně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 20:48 Karel Re: Bob66,prriest
Děkuju za rady!
Dnes další dva ex. Myslím, že jde nejpíš o žábrohlísty. (Absence bílých výkalů ukazujících na vnitří parazity a rychlé dýchání u mladých). Příčina zřejmě neuhlídání NO3. Zkusím léčbu chloraminem, ale jen abych si potvrdil či vyvrátil svojí domněnku. Většina z nich myslím normálně žerou, ale dynamika růstu se poslední dva týdny dost zpomalila. Je to můj první odchov, takže to beru jako zkušenost abych se příště vyvaroval stejné chyby. Tyhle už asi nezachráním, ale snad mě něco naučí :-( . Jsem rád, že je zde někdo ochotný poradit ! Dám vědět, jak to pokračuje. Karel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 08:16 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Karel
Může to být cokoliv, krmení ,žábrohlísty, vnitřní paraziti nebo jen padají nejslabší kusy X-) Každopádně léčba u takhle malých rybek nemá smysl, i kdyby jsi je vyléčil nebudou stát už za nic, pokud budou padat dál je lepší zlikvidovat celý výtěr hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 22:28 prriest Re: Karel
Ahoj,měl jsem stejný problém kdysi u tyrkysů,je to jako nákaza,jeden den ti padnou dva,další den čtyři a počet úhynů se zvyšuje tak až pojdou všechny.Pokud máš mikroskop zkontroluj u uhynulých kusů žábry,může jít o napadení žábrohlísty.Mě se to podařilo zastavit chloraminem,ale pokud s ním nemáš zkušenosti doporučuju aplikaci léčiv např. Tremazol od Sery.Další problém by mohl být v granulích,dnešní rádoby obchodníci rádi za snížené ceny prodávají krmiva u kterých záruka končí,takže mrkni na expiračku granulí s kterými krmíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 09:42 Karel – Úhyn mladých
Zdravím místní znalce a opět prosím o radu nebo zkušenost. Mám ve vytíračce mám cca 35 ks měsíc a půl starých prcků marlbor, kteří byli po měsíci odstaveni od rodičů. Vše probíhalo normálně i přechod z artemky na granulky. Minulý týden jsem našel jednoho padlého a přeměřil jsem parametry vody. NO3 bylo cca na 50 mg/l. Srazil jsem ho výměnama vody na cca 15 mg/l a udržuju ho tak. Každý další den však nacházím další 1-2 kousky padlé. Myslím, že ti co padnout, tak nežerou a mají propadlá břicha. Výkaly na dně od ostatních mají normální barvu (červenou, jako granule). Máte někdo na něco podezření? Vnitřní paraziti? Budu vděčný za každou radu. Karel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 20:32 Muž MGK [2] - CichlidyRe: rriki
Do Brna ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 17:56 Muž rriki [818] - CichlidyRe: MGK
Kam chodíš na burzu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 15:27 Muž MGK [2] - CichlidyRe: rriki
Properu filtr, vyměním tak 100 litrů a zkusím trochu rýpnout do osvětlení a snížit hladinu. O víkendu jedu na burzu, tak přivezu nové rostliny,rašelinu a listy mandlovníku, no a uvidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2011 15:07 Muž rriki [818] - CichlidyRe: MGK
To jsou terčovci,kolikrát jsem to zažil když jsem si dal ryby stranou naposled před 10 dny s tyrkysy.Vybral jsem 11 kusu a dal je do 300 l.Akva nebylo osvětlené a v rohu čerpadlo s molitanem.Stačilo v místosti projít a byl rachot.Stačilo rozsvítit dát filtr k čelnímu sklu a je klid.Ale dobře znám i to tvoje a stalo se mi to mnohem později po vpuštění do nového akva.V e 4cm mi ryby plavaly ok a až v 6 cm byly plachý.Jedna ryba zblázní hejno.Sami od sebe se těžko sklidní.Můžeš jim stahnout na nějakou dobu hladinu ,změnit osvětlení ,polohu filtru atd.Důležité je,aby pořád dobře žrali.Stačí málo podrazíš je a pak je to smutné podívání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 15:04 priest Re: MGK
Vyzkoušej proprat pořádně filtr ve vodě z akvária,odkal dno a vyměň cca 20% vody,tím nic nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 14:06 Stistko
Ještě bych měl jeden dotaz...v nádrži budou tedy jen terči a ryby dna (krunýřovci, pancéřníčci). Je to tak lepší, nebo je lepší jim tam dát nějaké hejno teter?? Spíš jsem koumal nad litráží, takže jsem tam nechtěl nic přidávat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 13:44 Muž MGK [2] - CichlidyRe: JuraS
Celé akva i s filtrem jsem kupoval už použité, filtr byl v provozu několik měsíců (možná i let), a ten dotyčný od kterého jsem to kupoval, měl to akva v provozu ještě pár hodin před tím než jsme si pro něj přijeli (filtrační molitam byl pořád mokrý) podle čehož jsem usoudil že záběh toho akva nebude trvat dlouho- 3 dny po napuštění bylo NO2 na nule, tak jsem za další 4 dny dal do akva ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 10:19 JuraS Re: MGK
a co filtr ? je zaběhnutý ? možná se projevilo jak se "kazí voda"..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 07:01 Muž MGK [2] - CichlidyRe: smidakkuba
JO, to bohatě stačí, ale jde o to že když mi během měsíce neporostli ani o milimetr tak se bojím že už neporostou vůbec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 06:53 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: MGK
Ono ten malý může být průbojný a nebojácný terči jsou jak lidi každej je naprosto jiný.Co se týče velikosti tak uvidíš sám no říká se že v jednom roce by měli mít 2/3 své celkové velikosti takže pokud mají ted 8cm a ještě nemají rok tak v dospělosti by měli mít okolo 12-13cm což si myslím bohatě stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 06:46 Muž MGK [2] - CichlidyRe: smidakkuba
Možná na tom něco bude, ale zdá se mi divné aby mi při krmení připlaval k hladině ten nejmenší terč a začal mi žrát třeba hovězí srdce přímo z ruky a ještě mi u toho "ohlodával" ruku, no a ostatní terči jsou mezitím zalezlí v rohu.... Možná že jich je tam fakt málo, tak že bude trvat než si zvyknou, ale nic to nemění na tom že i když žerou 3x-4x za den tak nerostou, a to mě sere nejvíc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 06:42 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: MGK
Já si myslím že na tom co napsal rriki opravdu něco je.U mě se to taky stalo že jeden začal plašit a tak to dělal 3 dny a zblbnul všechny ostatní terče.Terči co žrali z ruky během 3 dnů byli úplně mimo schovávali se apod ale za pár dní se zas uklidnili.Myslím že ti tví se taky časem uklidní pokud žerou tak bych je zatím nechal být a počkal co se bude dít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 06:07 Muž MGK [2] - CichlidyRe: rriki
Pokud je to teda tím že jich je málo tak proč ze začátku byli v poho a teďka začali takhle "stávkovat". Napadlo mě, jestli to nebude tím že v pokoji kde je akva se poměrně často chodí, ovšem na to byli zvyklí ze starého akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 05:58 Muž MGK [2] - CichlidyRe: rriki
Tak celkově je tam 8 terčů (2 mají 4cm). To akva má čistý objem kolem 350 litrů-podle toho jsem volil počet ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 22:13 Muž rriki [818] - CichlidyRe: MGK
A co si čekal v takovým akva je to málo ,potřebuješ min 10 ryb.Stačí aby jednomu jeblo a ostatní se přizpůsobí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 19:56 Muž MGK [2] - Cichlidy
Zdravím, mám trochu problém. Ve 420l akva mám 6 terčů Pigeon blood ve velikosti 7-9cm. Asi před měsícem jsem je dal do tohoto akva z původní 200l nádrže. První týden byly úplně v poho, u čelního skla, žrali z ruky atd. No a potom z ničeho nic, se začali schovávat a nechcou ani žrát z ruky, jakmile se prostě nekdo přiblíží k akva tak zalezou. Momentálně když je chci nakrmit tak musím dát krmení do akva a odejít, a oni potom vyplavou a nažerou se, ale když sem u akva tak ne. Jinak barvu mají pořád stejnou a po zdravotní stránce se mi zdají v poho, až na to schovávání se. No a ještě mám jeden problém a to je to že mi ti terči během toho měsíce co jsou v tom akva neporostli ani o milimetr (když jsem je do thoo akva dával tak jsem si několik terčů přeměřil, no a teďka protože se mi zdálo že nerostou tak jsem zkusil vylovit 2 kousky, u kterých jsem si jejich velikost pamatoval a přeměřil jsem je, no a velikost byla pořád stejná-9cm). Nevíte čím to může být ? Krmím 3x-4x denně a používám vlastní směs hovězího srdce a různá mražená krmiva a granule...Díky za každou reakci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 18:15 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Stistko
Jednoznačně je nejlepší kupovat terče u chovatele, a klidně si i radši připlatit za kvalitní zdravé ryby než koupit co nejlevnější což se nemusí někdy vyplatit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 17:59 Stistko Re: MGK
Tak do budoucna počítám rozhodně s výrazně větší nádrží...ale nejdřív musím koupit větší byt smich smich Předpokládám, že nejlepší je koupit terče od chovatele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 17:02 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Stistko
Pokud si na začátku vybereš kvalitní a zdravé ryby, tak si myslím že to potom nebude problém prodat. Ale kdo ví, třeba si pořídíš časem ještě větší akva a nic prodávat nebudeš. Já jsem taky začal s terči ve 200 litrech a nikdy bych neřekl že se dočkám něčeho většího, no a během půl roku je mám ve 420l ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 14:07 Stistko Re: romant
Díky, jen mám obavu, jestli by bylo poté snadné ostatní prodat/darovat coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 14:06 R Muž romant [27987] Re: Stistko
Přesně tak jsem to myslel, tak bych to udělal já. Určitě se Ti k tomu vyjádří ještě někdo další.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=2701