Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2013 15:50 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: NIKO
není, hadicí ven a hadicí dovnitř, cca 20 min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 15:06 Muž acik [416] Re: NIKO
nad tím jsem celkem taky uvazoval,ja mam ph v akvárium 6.40 po vymene vody 1/3 je ph 6.80 a teplota je taky po vymene vody cca o 3 stupne nižší,jak na to budou reagovat terčovci?
NIKO napsal: Máš dobrou vodu,kterou tam doléváš(3x200l za týden,to je makačka) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 07:59 Muž NIKO [527] Re: grunda
Máš dobrou vodu,kterou tam doléváš(3x200l za týden,to je makačka) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 23:41 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: NIKO
pH se podle kontroleru pohne o 0,05. Po každé výměně přidávám výluh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 22:21 Muž NIKO [527] Re: grunda
grunda napsal: já 3x týdně 1/3 a taky pohoda :)
No,tak často měnit tolik vody je dost velká změna(Ph,atd)Nemíním se o tom ale dohadovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 21:56 R Muž romant [27987] Re: vladislav
To co píšeš, to já moc dobře vím, ale proč nevtloukat lidem do hlav jak to zařídit, aby to fungovalo. To už je můj styl, měnit, měnit, měnit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2013 21:40 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Měnil jsem jednou týdně..U mě to stačilo..Ale záleží na velikosti akvária,na osádce(zarybnění),krmení,filtrační hmotě atd atd..Každé akvário je samostatně specifické.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2013 21:31 R Muž romant [27987] Re: vladislav
Výměna vody je bez ohledu na krmení u terčovců alfou a omegou úspěšnýho chovu. Samozřejmě, čím větší riziko ztěžování vody, tím měnit častěji, ale pod ty 2 výměny tejdně bych nešel. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 21:28 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Hodně záleží čím se krmí..Pokud je v krmeni masitá strava tak se musí samozřejmě častěji.. ;-) Velmi důležité jsou testy vody..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2013 19:50 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: NIKO
já 3x týdně 1/3 a taky pohoda :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2013 19:25 Muž NIKO [527]
Já měním 10% vody každý den a zatím jsem žádný problém neměl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 18:49 R Muž romant [27987] Re: Dodin
Bude dobrý se po nějakou dobu, tak 14 dní držet belíku s vodou denně, či obden měnit, měnit, měnit, alespoň 1/3 akvária, tím svým chovancům pomůžeš nejlépe a zkusíš tak napravit počáteční chyby který jsi udělal, ale to se všechno dočteš v těch odkazech jenž zde dnes dával Yirka. Jinak u placek tu výměnu vody v tom min. objemu 1/3 akva doporučuji do budoucna 2x týdně, to aby z těch ryb něco bylo a rozhodně přidávat rašelinový výluh, to jim bude taky prospívat, to jsou takový základy a potom se můžeš bavit s CO2 a podobnejma podporma. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 18:46 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Designer
Samozřejmě, že (skoro) každé nově založené akvárko má své problémy. Ale rozdíl je v tom, jak k nim kdo přistupuje a jak si jich je člověk vědom. Řasa v novém akvárku je běžný jev a zkušeného akvaristy nerozhodí neboť se nejedná o problém, ale průvodní jev. CO2 v novém akvárku nemusí být problém, pokud s tím člověk umí. Rozhodně se nejedná o spolehlivé a snadné řešení problémů s řasou, natož s tou, která se tvoří v novém akváriu. Jako zásadní problém vidím terče v měsíc starém akváriu v nezkušeného majitele, který bude mít problém s hlídáním kvality vody(rád bych se mýlil).
Osobně bych vypnul CO2, otestoval vodu, zjistil množství dusičnanů a dusitanů a podle toho pokračoval dál. Ideálně to nechal všechno běžet a pouze často měnil vodu. A ve volné chvilce změřit vodu ze studny, v které by taky mohl být zakopán pes a do budoucna by mohla být zdrojem dalších problémů(vysoké ph, tvrdost a dusičnany)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 18:08 Muž acik [416] Re: Designer
souhlas :) ja taky bojuju,ale jen se stetkou - štětka jedna hnusná :-D :-D
Designer napsal: Kdysi jsem narval svetlo nad nove akvarko a mel jsem zeleny i pisek. Kdyz jsem to ztlumil, bylo po problemu, a schvalne jsme si nechal zeleny vetsi sutr, abych videl, jak ta rasa sama ustupuje. Po case bylo stejne svetlo dokonce malo. A to je jen jeden z prikladu, co nove akvarko dela, jak pracuje, a navic jeste ten lepsi priklad. Zacit pridavat CO2 do noveho akvarka, specialne kdyz mam v akvarku par rostlinek, abych se zbavil rasy, to mi pripada jako z nejakeho prodejniho letaku, jak neco bajecne a zarucene neco okamzite vyresi.

Jenze tak svet nefunguje, zasypat Afriku rejzi taky neznamena ji zbavit hladomoru, ac to vypada tak jednoduse...

Takze ano, tech problemu vic je, a ne mozna, kazde nove akvarko ma problemy, a jen se vice ci mene projevi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.07.2013 17:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ičin
Kdysi jsem narval svetlo nad nove akvarko a mel jsem zeleny i pisek. Kdyz jsem to ztlumil, bylo po problemu, a schvalne jsme si nechal zeleny vetsi sutr, abych videl, jak ta rasa sama ustupuje. Po case bylo stejne svetlo dokonce malo. A to je jen jeden z prikladu, co nove akvarko dela, jak pracuje, a navic jeste ten lepsi priklad. Zacit pridavat CO2 do noveho akvarka, specialne kdyz mam v akvarku par rostlinek, abych se zbavil rasy, to mi pripada jako z nejakeho prodejniho letaku, jak neco bajecne a zarucene neco okamzite vyresi.

Jenze tak svet nefunguje, zasypat Afriku rejzi taky neznamena ji zbavit hladomoru, ac to vypada tak jednoduse...

Takze ano, tech problemu vic je, a ne mozna, kazde nove akvarko ma problemy, a jen se vice ci mene projevi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 17:31 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
takže ona by to mohla být i klasická otrava dusitany a to co2 to jen zesiluje. těch problémů možná bude víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 17:24 RAP Re: Dodin
Musím souhlasit s Yirkou.
Akvárium založeno 3.7. a 18.7. podle seznamu tam máš 3xterčovce, 2xPterygoplichthys gibbiceps a 45neonek.
Akvárium dostatečně nezajeto a doporučuje se postupné zarybňování, kvůli postupnému zatěžování filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.07.2013 16:40 Muž Yirka [9126] Re: Dodin
Teď jsem se ti ještě mrkl do prezentace a vidím, že používáš vodu ze studny. To by mohl být jeden z problémů také. Jak v chování ryb, tak i v tvorbě řas. A jinak, u nádrže založené před necelým měsícem a zatížené takovým množstvím rybek (ne nenáročných) bych řekl, že problémy tě ještě mohou čekat. A to větší. Ta nádrž není ani zdaleka zajetá a připravená na normální provoz. Píšeš, že jsi začátečník, ale já si nejsem jist, zda jsi četl začátečnickou abecedu:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 15:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dodin
CO2 neni generalni reseni problemu s rasami, CO2 je dobra pomucka, ovsem i bez nej se da rasy zbavit, a jak muzes mnohokrate cist, mnozi nestastnici maji jak CO2, tak tuny ras.

Neber pridavani CO2 jako neco, bez ceho se neda dobre fungovat. A uz vubec ne jako neco, co Ti neco vyresi. Pridavani CO2 muze rostlinam prospet, ale prospeje nejvic tam, kde to roste i bez pridavani. Kdyz to bez pridavani neroste, je to i s pridavanim jak chuze o berlich - jde to, ale ono to neni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 14:56 Muž Dodin [4] - RostlinyRe: Designer
Hmm tak to budu muset dát terčovce pryč jelikož bych chtěl akvarium bez řas a už nevím jak je mam vyhubit a dočetl jsem se že by mohlo zabrat co2
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2013 14:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dodin
Hele, dal ses na Tercovce, kasli na CO2 a porid jim rostliny, ktere dobre rostou i bez pridavani CO2. Kdyz se to umi, ani mnohe narocne rostliny CO2 pridavat nepotrebuji, a ze rostou pomaleji, ty potrebujes kazdy tyden vyhazovat kbelik salatu z akvarka?

Jak tady nekdo psal, a myslim ze to byl jeden ze zdejsich guru na Tercovce: "CO2 k rybam? Nejsem travic!" Asi nejsem presny, nebude to doslovne, ale obsah takhle znel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 14:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ivoš
Ale tak treba to zvladne, jen musi dostudovat vsechno, co uz mel vedet, nez do toho sel :-) . Pral bych mu uspech, protoze hodne lidi sekne s hezkym konickem jen proto, ze se jim hned napoprve nezadarilo a pritom mohlo jit jen o trivialni a snadno resitelnou chybu, ktera nemusela skoncit znechucenim, ze to nejde.

V zivote na 98% veci a situaci staci umet cist, ta dve procenta jsem si nechal v rezerve, kdyby nekdo z Vas chtel stavet raketoplan :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 14:15 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Dodin
Ve svém profilu uvádíš, že jsi začátečník a to ses hned vrhnul na terče a na CO2 :-(
To není dobrá konstelace, nechci být za sýčka ale už teď máš zaděláno na řadu problémů dopředu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2013 14:12 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
ubrat co2. vzduchování ho stejně vytlačuje z vody. pokud to nezabere tak je zdrojem otravy dusík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 14:06 Muž Dodin [4] - RostlinyRe: Cosmogagy
Začal jsem vzduchovat a je to mnohém lepší, ale já chci dávkovat co2 kvůli rostlinam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2013 12:56 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Dodin
Pokud by to pomohlo a při přerušení dodávky CO2 by se ryby začaly zase chovat normálně tak je příčina dle mé logiky jasná - příliš mnoho CO2 ve vodě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 12:43 Muž Dodin [4] - RostlinyRe: Yirka
Ne to jsem nezkoušel ale jestli by to pomohlo tak stejně nevím jaká je příčina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2013 12:18 Muž Yirka [9126] Re: Dodin
A zkusil jsi dodávku CO2 přerušit a podívat se na reakci? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2013 11:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dodin
CO2 se do vody dostava mnohem snadneji nez kyslik a prilis velke mnozstvi CO2 muze ryby i zabit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 10:49 Muž Dodin [4] - Rostliny – Pomoc Terčovci lapou po dechu u hladiny
Dobrý den,včera sem zavedl do akvária co2 pomocí kvasnic, a dneska terčovci začali plavat u hladiny a jakoby lapou po dechu, PH je 6,6 a KH 10. Zavedl jsem již vzduchování ale chtěl bych znat příčinu méeho problému díky za rady.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.06.2013 11:29 vikino Re: vendulas
V ziadnom pripade som nechcel odradit od chovu... ale ako som Vam pisal, mlade tercaky su fakt male prasiatka a pokial chce clovek aby vyrastli do vacsich rozmerov, chce to menit vodu co najviac... a samozrejme teplu vodu. No pokial si akvarista poradi a zatepli akvarko napr. polystirenom zo vsetkych stran okrem predneho skla ;-) , da sa to ustat.
Videl som vela akvarii s tercovcami, u chovatelov - laikov, ktori sa povazovali za skusenych akvaristov a bolo to na zaplakanie.. Zaobstarali si tercovce vo velkosti 5-6 cm, supli ich rovno do rastlinkoveho akvaria a po roku tie ryby ak prezili vyrastli max. o 1-2 cm v 27stC teplej vode. Ked som sa ich pytal, ako casto menia vodu, vacsinou som dostal odpoved ze "velmi vela, tak 1/3 za 2 tyzdne".
Ako som pisal, chov tercov je o vode, filtracii, krmeni.
No kazdy, kto ma o tieto krasne ryby zaujem ich chovat, mal by to skusit...ono predsa len su u kazdeho podmienky ine a niektore rady nemusia platit univerzalne pre kazdeho rovnako.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 10:45 vendulas Re: vikino
Moc děkuju za stránky!!!
Pánovy jsem ještě večer psala a druhý den mi odpověděl, moje parametry pro tyto ryby není nijak zlý, prý co by za ně dal :-) Problém ale je opravdu v čištění, jako miminka se musí hodně krmit a topit, musela bych zateplit akva a obden čistit nejlépe je mít v prázdném akva, teprve až vyrostou dát je do rostlin. akva. V mém případě není problém čistit 2 do týdne, ale obden vyměnit 200 l vody už problém je, protože pracuju na směny nejsem schopná každý týden dodržet podle doporučení. A tímto myslím jsem asi skončila, protože nechci ryby trápit a pak jim dělat stres v nějaké neodborné akvaristice, kde mají problém udržet zdravé živorodky... Budu se muset na ně pouze chodit dívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 11:45 vikino Re: vendulas
vendulas napsala: Také jsem o tom četla, naopak jsem pak někde četla, že ryby chované v této vodě jsou odolnější než v měké vodě. Mají se do nového akva hledat ryby, které jsou už a tuto trdost zvyklé
Zdravim, to je tazko jednoznacne takto konstatovat...
V davnych casoch, ked som ryby viac kupoval ako odchovaval, tak jednoznacne najkvalitnejsie ryby som mal od chovatelov, ktori ryby chovali v makkej vode okolo 50 az 100 µS a s pH hlboko pod 7. Od chovatelov, ktori sa chvalili tym, ze ich ryby su navyknute na tvrdu vodu s pH okolo 7,5, som mal s takymito rybami vacsinou problem - hlavne zdravotny. V tom case som vodu neupravoval a choval som vo vodovodnej vode o vodivosti 470µS s pH 7,9, ale menil som vodu velmi vela.
Takze moj nazor na vec je taky, ze dolezita je aklimatizacia po nakupe ryb, ako vyberat chovatela, ktory ryby chova v podobnej vode ako tecie u mna doma. Ono aj keby papierove parametre vody boli skoro totozne, tak voda je urcite aj tak ina a aj tak odporucam aklimatizaciu...
www.discus-liptov.estranky.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 17:43 vendulas Re: Romy
tak jsem znovu hleděla na testy a sem slepá!! hodnota je neměřitelná :) uf tak je to dobré podle stupnice je to v neměřitelné hodnotě. s terčovci nespěchám momentálně se snažím zbavit tlamovců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 17:38 Žena EditHa [91] - TetryRe: RAP
Niko, je to nádhera, už to mám celé pročtené. Nenašla jsem hodnoty GH a teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 17:35 RAP Re: NIKO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2013 17:19 Muž NIKO [527]
Do 250ky klidně pět,šet terčovců.Mám jich tam pět a žádný problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 17:15 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Edit
První otázka zodpovězena Romanem. palec Druhá:při absenci krmení srdcem,je minimální teplota 27-28°C,při krmení srdcem 29-30°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 17:12 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
Tak to se asi mezi plackaře nezařadím sad Rozum mi velí ať do toho raději nejdu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 17:10 R Muž romant [27987] Re: Edit
Já považuji za nejnižší hranici 27 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 17:08 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
Jak jsem tak pročítala o nich informace tak jsem narazila na problém. Prý musí mít stálou teplotu 28-30°C. Já topení nepoužívám a moje stálá je 24-26°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2013 17:04 R Muž romant [27987] Re: Edit
Ne, zajedeš si pro ně k chovateli, v akvaristice bych placky nepořizoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 17:02 Žena EditHa [91] - TetryRe: Romy
Přijdu do akvaristiky kde je akvárium a v něm asi 15ks malých terčovců, jak mi z nich vyloví pár?Podle rozdílného vzhledu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 16:56 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Edit
Je to vždy lepší pokud je to pár,u mladých...záleží na tom jak starých,některé ryby se začínají párovat kolem 7 měsíce,některé až v roce.Je to vždy lepší pro klid v nádrži,dva dospívající samci tam dokáží udělat pěkný šrumec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 16:51 Žena EditHa [91] - TetryRe: Romy
Krásné fotky. Pokud bych chtěla jen jeden pár musí to být pár?Dá se u mladých poznat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 16:43 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Priest-Edit
Já bych zas tak radikální nebyl,pokud by do nádrže šel jen jeden pár.Mám to vyzkoušené v hrubé 200 l nádrži viz: rybicky.net/nadrze/700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 16:35 Žena EditHa [91] - TetryRe: Priest
DÍKY, TAKY SI ŘÍKÁM, ŽE JE 250L MALÉ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 16:33 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: vendulas
Pro běžný chov nejsou parametry vody tak důležité,důležité je ryby na tyto parametry zvyknout.NO2 je potřeba neměřitelné,0,3mg/l je opravdu hodně,NO3 zvládnou ryby i kolem 50 mg/l,v krajním případě,ale to bych nedoporučoval i 100mg/l.Do čisté vody 560l bych dal klidně 15-20 ryb,časem vyselektoval ty nejlepší,a přikoupil nějakou drobotinu a ryby dna.
Na terčovce je ale potřeba i určitá zkušenost,dávat pozor na změny chování ryb,což většinou značí počátek nemoci,a to je potřeba pro efektivní léčbu včas odhalit.
Jestli si v tom všem věříš,jdi do toho,pokud máš pochybnosti,ještě počkej,a sbírej dál informace,nebo se uč u někoho,kdo terče už má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 16:21 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Edit
Jesti je plánuješ mít v té 250tce tak bych to ještě přehodnotil,pro chov terčovců se mi zdá trochu malé.Pro nákup ryb bych ve Tvém případě doporučil chovatele který je odchovával ve vodě s podobnými parametry a asi bych je kupoval raději do velikosti kolem 7cm,mladé ryby se přizpůsobují novým podmínkám snadněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 16:02 Žena EditHa [91] - TetryRe: rriki
Terčovce bych moc chtěla, kolik bych jich mohla mít do svého akvária? GH mám kolem 20.Ještě jde o mé osazenstvo ryb a rostliny- zatím ještě nejsou vzrostlé.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=1551