Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 129 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 08:56 Muž Yirka [9126] – Re: Václav
Moje stránky to pochopitelně nejsou.
To zmrazené není třeba kupovat na netu, je k dostání ve spoustě obchodů, nebo ti ho může objednat tvůj obchodník. Mně to tak bez problémů za slušnou cenu dělá. Ale jinak to i po tom netu jde, tuším že je to nějak ošetřeno izolovaným balením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 07:04 Muž Diego [72] – Re: Hanyking
Popravdě řečeno,já kvalitní terčovce od mín kvalitních tam moc zase nerozeznám,tudíš už vůbec nemohu vědět do jaké velikosti dorostou (20cm to určitě nebude).To je u mě sázka do loterie ,jestly se jim bude dařit nebo nebude a s tím nikdo nic nenadělá,prostě vyrostou tolik,kolik vyrostou a hotovo! hmm

Ps:Tvoje ,,kvalitní´´ špičkové ryby bych chtěl vidět,aspon bych pak uměl rozeznat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 02:03 Hagar
ale rozběhlo se to tu pěkně ano .Já myslím,že hanyking se živí terčákama-podměrákama,jak ta ryba nemá 20cm,šup s ní na pánev a my ty darmožrouty pipláme v aq.měli bysme se nad sebou vážně zamyslet sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 01:40 Václav – Re: Yirka
To jsou Vaše stránky? Na kolik by vyšel ten San Merah velikost 8 - 10cm nejlevněji a v slušný kvalitě, nemuselo by to být AAA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 01:17 Václav – Re: Yirka
Díky moc, malí háček to má ještě jsem nekupoval mražený krmivo z netu. Jaký jsou s tím zkušenosti?
Nedokážu si to vůbec přectavit, je na to spolehnutí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 01:04 Hagar – Re: hanyking
usmaží je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 23:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Hanyking napsal: Myslíš, že jsem zvědavý na nějaké teorie, že sypu ryby hormonama?

Ale mě je jedno jak co děláš,jestli dáváš hormony,nebo ne.Jen chci,a nejen já Tvoje ryby vidět.Abys jednoduše podpořil svoje tvrzení i věcným důkazem čímž se skončí s touto planou diskuzí de-facto už o ničem.Toť vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 23:53 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Hanyking
A kdo je zvědavý na vaše teorie chovu terčovců?

"Opravdový standard Dr.Řeháčka " tu nikdo ještě neviděl a zjevně neuvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 23:48 Hanyking – Re: Romy
Myslíš, že jsem zvědavý na nějaké teorie, že sypu ryby hormonama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 23:42 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Hanyking napsal: Ptám se. Opravdu mě to zajímá.

Kolik lidí se ptalo Tebe?Kolik lidí zajímá dokladování Tvých tezí kvalitní fotografií,nebo osobní návštěvou...No a skutek...utek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 23:39 Hanyking – Re: Dahak
Neprovokuju. Ptám se. Opravdu mě to zajímá. Na 1 straně pokud někdo začíná s chovem tak se bojí koupit dražší kvalitní ryby. Koupí tedy nějaké na kterých odzkouší jestli mu to jde. Pokud padnou není finanční ztráta tak velká. Pokud to ale funguje a chov se daří tak za 1. na "pokusné" si zvykl, nechce je dát pryč a proto už nemá místo na kvalitní, 2. komu chce prodat odrostlé méně kvalitní ryby? Jestli není možná lepší koupit hned kvalitu a risknout to. Třeba jen 2 a pak dokoupit. To je jen úvaha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 23:37 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Václav
Není to na bázi artémie,pokud si myslíš,že si je doma uděláš sám,ale dají se koupit jak mražené,tak sušené.Stejně tak mražený cyklop,artémie,černé,červené i bílé pakomáří larvy apod.Jeden z odkazů ti už dal Yirka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 23:30 Muž Yirka [9126] – Re: Václav
Třeba tady: www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 23:14 Václav – Re: Romy
Takže je to na bázi Artemie? Kde seženu larvy černých komárů, jsou i v mražený podobě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 23:07 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: JuraS
Jeden čas jsem jim ho zkoušel dávat čerstvě nachytanej jen přelitej horkou vodou, ale žádný velký nadšení se nekonalo, asi jako s každým novým krmivem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 23:04 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: hanyking
Připadá mi to, že už jen provokuješ.Čeho tím chceš dosáhnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 23:02 Muž Yirka [9126] – Re: hanyking (OT)
Mě by zase zajímalo co uděláš s dotazy, které jsem ti dal ve vedlejším vláknu. Jsi opravdu trapná osoba, která je takovým diskus-ním podvodníkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 23:02 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Václav
Gammarus jsou drobní korýši a výživné hodnoty budou nejspíš stejné jako u ostatní,,masné" stravy.Slouží jako jedna ze složek,aby strava byla pestrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 22:56 Václav – Re: JuraS
Ahoj, jsem zrovna člověk co ti moc neporadí, ale jaký hodnoty výživný má ten Gammanarus? Co to vůbec je, slyším to po prvý? Jinak Terči všeobecně na každou jinou stravu takto reagují. Musí na ten druh krmiva zvyknout, ideální je když je necháš jeden den vyhladovět a pak by to mělo jít. I tak se nejdřív poinformujte jestli to můžou, páč aby jste jim nespůsobily nějaký zažívací problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 22:50 hanyking – Re: prikpa
Ale co uděláš s těma nekvalitníma na kterých odzkoušíš chov a kteří Ti zřejmě ani nedorostou do standartu? Tj 20cm. Terčovec žije i 10 let.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2009 20:56 Muž Yirka [9126] – Re: hanyking
Jak to samé? Já jsem se tě v této diskusi ještě na nic neptal, protože jsem v ní ještě nevystoupil. Tak čti pozorně alespoň tak, jak vzorně (asi) poečuješ o své ryby. Nebo je to jen virtuální péče? To je první dotaz, který na tebe kladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 20:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Hanyking napsal:Zatím se jede masově na množství a kvalita se hodnotí podle barvy a max. podle stavby. To mi vadí.

Při dnešních cenách není divu.Chovatel potřebuje zaplatit elektřinu, vodu, krmivo a ještě na tom něco trhnout.Spousta chovatelů už dojela na to, že jim výdaje přesahovaly zisk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 20:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Hanyking
Podle čeho se posuzuje kvalita tě napsal už Romy v jiné otázce, není to jen barva a stavba těla, ani jen velikost, ale takový b.... jako ty to holt nedokáže pochopit ani kdyby se mu to napsalo desetkrát hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2009 20:42 Muž Yirka [9126] – Re: Hanyking
Tohleto píšeš asi popáté. Tak, prosím, vyfoť nějaké své krasavce splňující všechny vysoké nároky tvé osoby a dej do fóra. Jinka ta debata opravdu nemá cenu a klidně se může zamknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2009 20:38 Hanyking – Re: pepis
Ano chovatelé možná produkují kvalitní terčovce. Ale záleží jakým metrem se na to díváte. Také jsou mezi námi špičkoví chovatelé. Pokud by ale špičkový chovatel měl splnˇovat mimo jiné zamezení inbredingu tak jich zas tak moc není. Psal jsem, že tu kvalitní ryby jsou ale, že jich je jako šafránu. Uvidíte za 10 let. Věřím, že patřičná velikost bude pevně ve standartu. Zatím se jede masově na množství a kvalita se hodnotí podle barvy a max. podle stavby. To mi vadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 20:34 Muž metal [96] - Cichlidy
tak ztohto je poriadny gulas us ani neviem o co tu na zaciatku slo.bavilo sa tu o kaproch ,rybarcenie.ties som rybar,zubace idu na lipt.mare jak svina chytame ich na poter belice na privlac,lepsiu rybu jak zubac som nepapal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 19:45 JuraS – gammamarus
Mám otázku..žerou někomu z vás terčovci gammamrus ? zkoušel jsem sušený ale i zmražený a diskové jen ochutnají a jdou od něj pryč..možná až dorostou jim zachutná..nevím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 19:32 JuraS
napadla mě ještě jedna myšlenka..skutečně kvalitní geneticky může být jedinec tak maximálně do 3 tího kolene z páru origo z amazonie...a to by se dalo dohledat kdo a co...páč zbytek jsou de fakto jen mixy zvlášť ty vyráběné v asii...no ne ? nebo se pletu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 16:26 Muž Diego [72] – Re: Bob66
Díky.A máte moc pěkný terčovce! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 16:17 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: prikpa
Tam by mohla být ta cena 250-350kč X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 16:10 Muž Diego [72]
A naposledy se ještě zeptám,jaká je cena v té velikosti 5-8cm za Pigeon checker board?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 16:07 Muž Diego [72] – Re: Hanyking
To chápu,čím větší kvalita,tím větší i cena,ale mě jde o to,že to budou moji 1.terčovci,takže by ta větší kvalita byla zbytečná...Apon si to tak myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 15:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: prikpa
Za 400kč už koupíš kvalitního tyrkysáka ve velikosti 10-13cm X-) Takže si to spočítej sám ;-) Já bych to za tu cenu nekoupil X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2009 15:43 Hanyking – Re: prikpa
Tam záleží na kvalitě ryb. Za odchov od kvalitních rodičů je to dobrá cena. Pokud chovatel sleduje kvalitu po několik generací tak ta ryba tu hodnotu má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 15:35 Muž Diego [72] – Re: Bob66
A když mi jeden chovatel nabízí tyto ryby v té velikosti 5-8cm za 250-300,- Je to dost,že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 13:20 JuraS – Re: hanyking
Děkuji za odpovědi. konečně něco konkrétního na čem se dá stavět další diskuze.
Znamená to tedy, že ryby vyřazené z chovu prodáváte ? Kde ? Kolik si ceníte podmírovou, nechovnou rybu ? 5, 10 stovek ? 5,10 tisíc ? Hoďte do placu nabídku..btw..doufám, že se svámi neznám od vody..některé vaše odpovědi mi tónem odpovědí připadají známé. Poradíte nám nějakou méně známou směs kterou pro krmení terčovců Vy používáte ?
Já navrhuji :
hovězí srdce (odblanit, zmrazit, nastrouhat), mořský mražený koktejl (chobotnice, olihně, slávky, krevety atd.), krevetí maso, mražený mletý špenát, mražené larvy komára pískavého, mražené larvy komára bílé, mražené daphnie, mražené artemie, pangamin (na chuť k žrádlu), multivitamín, kousek spařené mrkve, kousek namačkaného česneku..všechno mražené (kromě masa) nechat rozmrznout v misce s minerálkou (bonaqua, dobrá voda..nasaje to minerály)..v té vodě promáchat a přecedit..srdce nastrouhat (např. strojek na strouhanku elektrický), smíchat s vykapanou směsí všeho ostatního..uhňácat v míse do koule velikosti pomeranče, zabalit do mikrotenu a nebo smrštitelné folie a dát na pár hodin do ledničky..propojí se chutě, minerální látky, česnek, a další se prováží s masem....pak rozbalit, znovu prohníst a rozdělit na krmné dávky..taky se dá vzít nízký tácek uválet na něj placku, tu nožem rozdělit na čtverečky a strčit to celé i s táckem do mrazáku..

tohle je moje směs...jakou doporučíte vy ?

v této směsi není nic neznámého co by kde kdo neměl doma...kdybych šperkoval tak přidám malou lžičku betainu (látka získávaná z kukuřice, jeden z atraktorů povzbuzujících žravost), kapku konopného oleje (pro lepší trávení..vyprazňování), lososovou moučku (lžíci..pro povzbuzení chuti k jídlu, pro její voňavost a stravitelnost), pro červené disky carophyll red (vitamin dodávaný do všech směsí okrasným ptákům s červeným peřím) a kapku aminosolu a kombisolu (směsi aminokyselin které tělo potřebuje a které dostává ve stopovém množství v přirozené potravě a které v náhradní mnohdy chybí)..
a to tam pořád nepřidávám růstové hormony..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 13:16 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Tenhle rozhovor by si zasloužil svoje téma :) s terčovcema to už má společnýho hodně málo.Jinak musím souhlasit s tím že kvalita výstav(minimálně ta v České Lípě) je mizerná.Ryby většinou těžce stresovaný s otrhanými ploutvemi v některých případech i zaplísněnými okraji.Místo bublifuků zbytečně výkonné honíče vody, takže ryby schovaný pod ním v zadní části akva, kde na ně nebylo moc dobře vidět.Zaslechl jsem že i voda nebyla co do kvality nic moc a pH překračovalo 7.5 ale nemusí to být pravda.Jako vystavující bych se asi desetkrát rozmyslel, než bych jim svěřil svoje výstavní kousky.
O skalárech se ani nebudu zmiňovat vypadalo to jako by jen vyhrábli někde ve zveráku z prodejního akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 13:16 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Jde o to,že terčovci mají krátký zařívací trakt,takže nejen že může dojít k poranění(krystaly ledu jsou ostré),ale stíží se jim i samotné zažívání.Krmení by se mělo proplachovat obecně vždy a u všech ryb,odplaví se hlavně krev,která pak velmi zatěžuje vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 13:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: prikpa
Ve velikosti 5cm se ceny pohybují od 5Okč u Red tyrkys ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 12:56 Muž Diego [72]
Zdravím,mohu se zeptat jaká je průměrná cena terčovce red tyrkys u chovatele?Ve velikosti kolem 5-8cm.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 12:52 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Václav
Ryby si o zmražený kostky krmiva můžou poranit tlamku a v některých případech může dojít k zaplísnění a pro zažívací ústrojí asi taky není ideální, když to polykají polorozmrzlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 12:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Václav
Zmraženým krmením máš spíš větší šanci na vnitřní parazity X-) Já nechávám srdce povolit a až potom jim ho dávám a ostatní zmraženou potravu(koretry, patentky) propláchnu a zkrmuji rozmražené ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 12:47 Václav – Re: Bob66
Ahoj, v tom případěbych se přikláněl k stresu. Dnes prčí a dítka tu doma skáčou. Zajimavý je, že takto šílí pouze jedna ryba. Co se týče krmení je pravda, že mraženou potravou si můžou ryby poškodit zažívací ustrojí? Nějaký popálení jícnu a podchlazení zažívacího traktu...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 12:42 JuraS – Re: Bob66
doplním..mě se neschovávají..i když kdyby tak je v té džungli co tam mám snad ani nenajdu..mě mění barvu a stahují ploutve k sobě..po prohraném "boji " o žrádlo a nebo jen tak..přebarvují se jak chameleoni..z pruhovato modra po hodně tmavou barvu..černohnědou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 12:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Václav
Zrychlené dýchání nemusí hned znamenat nemoc X-) Zkontroluj hodnoty vody, NO2, NO3, Ph a proveď výměnu alespoň 30% vody. Může jít jen o zhoršenou kvalitu vody, případně stres ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 12:02 Václav – Re: JuraS
Ahoj, už jsi někdy spozoroval zvláštní chování terčovce? Mám na mysli, že jeden den je vytální a druhý den se stále schovává v rostlinách nebo pod kořenem a dýchá jako by měl hlísty v žábrech. Co bych měl v takovým případě udělat? Teplotu mám 30 stupňů, a po nějakých nemocech ani stopy, až na tenhle jev...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 16:51 Muž pepis [15] - Cichlidy – Re: Hanyking
Vám se na to asi i líp dívá, v nádrži Vás zajímá jen velikost ryby a ostatní Vás rozptiluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 15:46 xx – Re: Hanyking
Proč není relevantní standard length (SL)?

www.fishbase.org/…
standard length (SL)

www.fishbase.org/…
total length (TL)

obrázek
www.fao.org/…

Většina solidních zdrojů uvádí délky obě a v závorce se navíc upřesní písmeny SL a TL o jakou délku se jedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 15:27 Hanyking – Re: Romy
Holé dno rybám nevadí a daleko lépe se odsává kal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 14:43 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: Romy
Jo byly by to moji první terčovci, a cena je celkem dobrá...(jak říkáš na naučení výborné, před větší investicí).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [129] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=6401