Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 91 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 16:13 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Designer
Zapoměl jsem vodu jsem měnil hned ráno jak jsem se vzbudil ale jak se to nezlepšilo tak jsem tam hodil sůl a to pomohlo ted už se začíná snažit plavat.Má kusy skřelí jak kdyby vykousané rozežrané takže bud reakce jak cyp na něco a nebo žábrohlísti ale nezdá se mi že by se žabráci tak rychle rozmohli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 16:03 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Jestli mas pochybnosti a ryby zrychlene dychaji, vymen cast vody a nic nepridavej, dokaze to napravit lecjaky omyl, at si testy meri a rikaji co chteji. Pak mas cas si to rozmyslet. Kdyz jednam, zacnu vymenou vody, tim ziskam cas a taky vidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 15:55 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Designer
Ahoj zajimalo by mě jak ryche se můžou rozmoct žábrohlisti?Už před pár dny se mi zadály ryby trochu takové že rychlejc dýchají a dnes jsem se vzbudil a ryby u hladiny skřele úplně slizovité a samci red tyrkyse má dlpuhý hnus s toho.Dal jsem do vody zatím sůl byl jsem pro léčivo ale neměli všem třem rybám to pomohlo ale samec tyrkyse je úplně.Nezdá se mi že by se to tak rychle rozmohlo a hlavně jsem nepozoroval krom malinko zrychleného dýchání nic.Ještě mě napdalo jestli ta kyselina nemůže reagovat s výluhem rašeliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 15:30 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Ach jo!
Tak mam zase jednoho Tercovce zvlast, tedy v hole nadrzi. Uz se mi zdal mensi nez druhy koupeny stejne velky, je i nejaky vyhubly, takze sup ho vedle a flagellol. Jenze dnes z nej vypadl vykal, cerny, nic hlenoviteho. Takze neco zere, ale asi nic moc, navic byl schovany, sice agresivni k jinemu kdyz priplaval, takze celkem jeste v pohode, ale stejne je neco spatne. Ted jsem si vsiml, ze obcas jakoby zakasle, proste takovy nahly pohyb skreli, jak kdyby si je chtel uvolnit. Jinak dychani uplne klidne. Ze by zabrohlisti? Dycha na obe, uplne klidne. Prestava Tercovec s zabrohlisty rozumne zrat? Vydrzet radeji ty tri dny s Flagellolem a pak az na zabrohlisty a nebo radeji zabrohlisty hned? Ja bych nejprve dolecil a az pak, kdyby nahodou, ale... jaky maji nazor zkusenejsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 15:09 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: smidakkuba
A co na to Kubo nechápeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 14:46 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Kdyz budes vodu obohacovat o CO2, tak se snizi pH, ale jen na dobu, kdy je CO2 vic nez bez toho syceni, tedy pH se zase vrati, kdy toho nechas. Kdyz prilijes kyselinu, pH uz se nevrati, zustane (tedy v ramci moznosti v konkretnim akvariu, dno, rostliny, dalsi parametry vody...), ale kdyz to udelas fosforecnou kyselinou, koledujes si o problem s rasami, coz treba v hole nadrzi s vodou asi moc nevadi. Jak uz psal JuraS, vyborna muze byt raselina a nebo vyluh z ni, ale pises i krome raseliny, take se prodavaji ruzne pripravky, ktere mysli rovnou na cernou vodu, coz muze nekterym rybam vyhovovat i bez snizeni pH, nemeni pH, treba i to by mohlo pomoct: www.sera.de/…

A jeste jedna vec. Vsimas si, jak nekteri lide maji silene bio filtry (nitrifikace) a pritom tahaji pH do nizsich hodnot? Pozor na to, snizovani pH se nitrifikacnim bakteriim nelibi - alespon podle dostupnych zdroju, ale to uz je o necem jinem, jiste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 14:22 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: rriki
Tak tohle moc nechápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 13:59 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: smidakkuba
CO2, kyselina je nejspolehlivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 10:00 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: miro03
To co tu popisuješ je přesně ono co se mi stalo u pigeonů.Na samici jsem sekret dokonce viděl ale mladé připlavali dlubli si a hned byli pryč žádné dlouhodobé držení se u nich.Čím teda snížit ještě PH krom kyselin a rašeliny. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 07:37 Muž miro03 [27] - Cichlidy
Skúsil bi som vývojovú vodu do ktorej bi som pridal Torumin,prípadne na silon v rohu nádrže zavesil koren,poniektorý si budú pametat že v niektorých nádržiach mohli takto zavesené korene u mna vidiet(alebo dat koren do sudu s vývojovov vodou a nechat vyzriet)namiesto kyseliny fosforečnej.Rozplavaným larvám može chovný pár páchnut,smrdiet takže poter hladá potravu všade možne po nádrži a chovatel si myslí že pár nenasadil sekret alebo len málo,chovatelia občas vidia že larva príplave a uštipne si s chovného páru,vzápetí však zas plave preč.Pri rozplavaní larva vníma zmyslami(čuch,sluch)opticky vidí len obrysi,čiernoblielo(problém u svetlých variant terčovcov)geneticky odovzdávané s generácie na generáciu.V prírode musia tieto zmysli fungovat obzvlášt.V prírode obsahuje voda v období daždov huminy no u nás naša kyselina fosforečná pridávaná do vývojovej vody larvám zamáva pekne z čuchovými zmyslami takže si to chovatelia občas špatne vysvetlia.U niektorých druhov možeme vidiet skret aj očami u svetlých chovatelských foriem si stačí zobrat na pomoc lupu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 07:00 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Teče mi 37,7 dGH (6,6moll) Má tu někdo více? Je to 76 kapek z Rataj testu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 23:14 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Pokud jde o ty marlboráky tak bych to nejdřív zkusil než začneš takhle žonglovat s vodou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 23:13 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Ok díky moc za ochotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 23:11 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Ptal ses na zvýšení tvrdosti,ne na nasazení sekretu,tam musíš experimentovat,ale mělo by to stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 23:11 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Athos
Že bych se stavil.Křída jen bílá předpokládám.Ne žádný barvený hnusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 23:09 Muž Athos [24] - Amerika
tak to je vyšší dívčí pro mě nějaký sekret pro prcky, tak přijeď ke mě a dám ti vodu je tvrdá jako šutr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 23:09 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Romy
Tý bláho takže nastrouhám školní křídu hodim to tam aměli by nasadit sekret?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 23:06 Muž Romy [1822] - Cichlidy
smidakkuba napsal:Píšou tam vápenec tím se to dá zvýšit akorát nevím jak si to mám představit jako že dám do akvárka trochu vápna ta to stoupne?

Žádné vápno,ale vápenec,horninu,nebo nastrouhat školní křídu.Bílou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 23:05 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Athos
Slyšel jsem že ale aby rodiče nasadili sekret je potřeba zvýšit víc faktorů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 23:02 Muž Athos [24] - Amerika – Re: smidakkuba
aha no vodivost určitě, ale při zvedající vodivosti se musí zvyšovat i tvrdost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 22:58 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Athos
Solí zvýšíš jen vodivost a soda nevím obojí jsem zkošel a nepomohlo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 22:54 Muž Athos [24] - Amerika – Re: smidakkuba
deštovka v zimě? kde bydliš? a když se topí tak na to se.. buh ví co mi spadne na střechu jinak zvýšení, no nevím co sůl a soda? to jen tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 22:31 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Athos
Hmm to máš dobrý co deštovka.Píšou tam vápenec tím se to dá zvýšit akorát nevím jak si to mám představit jako že dám do akvárka trochu vápna ta to stoupne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 22:28 Muž Athos [24] - Amerika – Re: smidakkuba
já mám opačný problem poradte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 22:23 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Romy
Díky tato věta byla důležitá
Zvýšit ji můžeme přidáním vápence, dolomitu, ulit, nebo drceného korálu. Při zvyšování tvrdosti vody zvyšujeme i její vodivost resp. mineralizaci.
Akorát já bych to potřeboval zvýšit rychle během dvou dnů z 3° na aji 7°
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 22:23 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: smidakkuba
A tady je to opravdu odborně: maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 22:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: smidakkuba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 22:06 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Poradte tedy prosim jak stvrdit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 21:58 Muž Athos [24] - Amerika – Re: davidus
už jsme to tu řešili dávkování je stejné jako u fosforové níže to je uvedené ale když ta to ti to sem dám znova 350l = 15ml
1l = 15/350
10l = 0,5ml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 21:54 Muž Athos [24] - Amerika – Re: davidus
momentálně tě nechápu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 21:54 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Athos
To je 15ml čisté nebo ředěné 1/3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 21:54 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Athos
CHlapi mam otazku jak stvrdit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 21:32 Muž Athos [24] - Amerika – Re: davidus
já snižuji pH pomocí kys. Chlorovodíkové a poměr je tu už psaný do mého akva to je cc 15ml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 20:40 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Designer
Podle mě to možné je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 20:11 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Barva Tercovcu
Tak jsem koupil Sera Discus color blue, drive jsem krmil Sera discus color red (tedy mimo jine), mi Tercovci granule kupodivu velice radi, je to rachot, kdyz tohle zerou. Protoze netusim, jak mi Tercovci budou vypadat jako dospeli, 1 koupen jako "Cerveny", 2 jako "Modry", pripadali mi spise jako tmaveji a svetleji hnedi, obcas s nejakym tyrkysem na tele.

Ted jsem ale nakrmil temi granulemi pro modre treti den a nestiham se divit. Jeden sviti jak stado neonek. Predtim neco takoveho mel, ale az takhle... Je to mozne, za tri dny krmeni timhle? No nicim jinym to asi byt ani nemuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 11:59 Muž davidus [41] - Cichlidy
Snižuje tu někdo pH pomocí kyseliny chlorovodíkové? V jakém poměru se míchá roztok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 22:32 Muž Athos [24] - Amerika – Re: miro03
hmmm tak to by mě zajímalo co za živočišný druh jsem já, protože zatím jsem ani parazity nepochopil natož abych byl chytřejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 22:26 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: Bob66
V určitom ohlade máš pravdu ale u všetkých liečív obavy nie sú namieste,len to chce zo všetkým sa pohrat,robit pokus za pokusom.No nie každý má odpadové ryby s odchovu,ktoré može na pokus použit.Záleží však aj o aký kmen,rod,druh vnútorných parazitov ide?V tom je pes zakopaný.Niektoré kmene parazitov mutujú,niektoré nie.U problémových skupín zmenit liečivo,oserkat prevítov jedných nežiadaných.Človek musí bit chytrejší ako nejaký parazit.há-há
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 19:47 Muž Athos [24] - Amerika
no pokud se uskuteční to co tu žádáte a budou tu opravdu dobré foto od dobrých chovatelů, kteří už mají dobré zkušenosti, tak si myslím, že spousta "rádoby chovatelů", kteří opíjejí rohlíkem dekloarují jiné ryby za jiné tak budou naštváni,, ale dobře jim tak, sám jsem naletěl a vím jaké to jen, jen aby se už nedobarvovalo a bude to ideal...těšíms e co tu vznikne, aspoň nějaké varianty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 18:15 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Uz se moc tesim. Vzdycky vidim jak vypada nejaky prcek Tercovce, jak vypada nejaky dospely, ale jak se psalo, ze az pozdeji ma ryba definitivni zbarveni, tak proste nedokazu odhadnout z mlade ryby, co si mam predstavit, jak bude vypadat dospela, co to vlastne je. A nemyslim si, ze jsem tak na tom sam. To vidim v prodejne rybu nejak oznacenou a rikam si, vzdyt to vypada jako normalni hnedy, pak kouknu lepe a je nejaky cervenejsi, ma teplejsi odstin. A co ma za flicky na ploutvich a co bude mit pak, ty tyrkysove znaky, jestli bude pak mit tak zretelne pruhy (chapu, nekdy mladi i podle nalady, to uz vim od svych) - proste v tom plavu vic nez ty ryby prede mnou v nadrzi a ani nevim, jestli nektere varianty mam sanci u par cm velkych kusu poznat :-) . Za par let se tomu mozna zasmeju, jak jsem nevedel neco takoveho, ale ted mi chybi i predstava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 17:54 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: miro03
Díky moc za podporu.Určitě se to ozvu miro a nejen tobě ale aji určo dahovi a bobovi a moná pár dalším.Pro designer.Mám fotky nakonec jen 3variant od mala do dospělosti zbývající nejsou ještě úplně dospělí ale pubertáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 17:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
miro03 napsal: Čo si preliečoval a čím?


Přeléčil jsem preventivně vnitřní parazity Sera Flagellolem a potom když jsem to opravdu potřeboval tak poprvé za celou dobu co jsem úspěšně používal nezabral hmm A to jsem s ním měl jen ty nejlepší zkušenosti, dvakrát u sebe a několikrát u známých a kamarádů kterým jsem pomáhal léčit terče. Musel jsem použít Entizol a i když ten byl už úspěšný tak léčba byla dvakrát delší, dražší a o biologické rovnováze v akva se nedalo vůbec mluvit a ryby se vzpamatovávaly poměrně dlouho tone Od té doby jsem to už neudělal a ani už nebyl problém s účinností při použití Flagellolu u známého, kterému jsem léčil ryby ;-) Pokud se toto léčivo použije víckrát na stejné ryby tak se snižuje jeho účinek, to je moje zkušenost, ale platí to víceméně u všech druhů léčiv X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 17:20 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Fotka k příspěvku Jakub jak ti písali ostatný,požiadaj o povelenie písomne autorov fotiek.Rád ti ich poskytnem.Nevadí mi to v prípade že ma niekto o to požiada ale pár krát som bol nasratý a aj ludia že človek ktorý predával terčovce,bez dovolenia okopíroval moje fotky a predával akože to sú jeho ryby a fotky,svet je malý a ludia všímavý.Mne to nejak nedalo tak som tomu človeku volal a urobil zo seba blbca akože mám záujem kúpit terčovce,pýtal som sa na fotky adt...Nielenže trepal jeden nezmysel za druhým,rozprávka za rozprávkou(pekne to mal natrénované,há-há)na fotkách však bola iná chovatelská forma ako on mal v nabídke a až po chvíli som sa opýtal či to myslí vážne a všetkému tomu čo mi do telefonu hovorí aj verí?Následne som opýtal či mu nič nehovorí názov mojich bývalích weboviek(za chvílu už budú opetovne fungovat)následne mu vysvetlil,že to je nielen netické ale aj protiprávne.Fotky ihned smazal.Ako som už vyššie písal nevadí mi ked ma o to niekto požiada a fotky poslúžia k článku,reportáži,atlasu atd...ale v prípade inzercie prezentácie osobnej mi to vadí.Nielnže sa niekto chváli cudzím perím ale v prípade predaja takto ludí človek zavádza.Kupujúci vidí na fotkách niečo iné a ked príde k predajcovi tak zistí že veci sa majú inak.No a toto nič s akvaristikou spoločné nemá.Takže Jakub pokial uvedieš zdroj fotiek nevidím v tom problém.Mailom ti ich možem psolat nejakých pár stoviek možno tisícoviek od 1cm až po xxl,plus chovné páry s mladými.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 16:42 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Mas fotky od 6ti variant, od mala az do dospelosti, nekomplikuj si zivot a pouzij co mas, vzdyt uz tohle musi bohate stacit! Ani jsem v tolik variant nedoufal, a take jsem ani moc nedoufal, ze by nekdo byl tak ochotny. Treba mne zajima, jak moc se to zbarveni zmeni, jak moc je odlisne, proste to co si uplne neumim predstavit a pro tuhle predstavu je 6 variant az nad hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 16:35 vlastimil Kotyza – Re: vlastimil Kotyza
Oprava, určeno pro smidakkuba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 16:34 vlastimil Kotyza – Re: katterinecka
A hlavně až použiješ jakýkoliv materiál,tak musíš uvést odkoho jsou fotky,příklad tento discus je od jirky atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 14:41 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: smidakkuba
musíš si dávat pozor, až budeš dospělej tak to pochopíš líp. Všichni nejsou kamarádi.
Minimálně se každýho zeptej mailem nebo vzkazem jestli je tam můžeš dat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 14:40 R Muž Silent [5949] – Re: smidakkuba
Bez souhlasu autorů fotek ti článek redakce neschválí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 14:37 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: katterinecka
Já myslím že pokud to nebude nějaký rejpal tak by mu to nemuselo vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 14:35 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: smidakkuba
měl bys mít souhlas od autorů tech fotek. Co kdybys z toho co máš udělal jakože čklánek, dal tam ty fotky a kdyby byl ještě někdo ochotnej ti dát fotky dalších variet tak bys to tam moh pak doplnit. Rozhodně by to bylo zajímavý ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [91] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=4501