Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 13:46 Muž Jifi [675] Re: vasa1234
Tvůj poslední příspěvek tak mohl vyznít a může vzbudit dojem, že se to klidně má zkusit. I když, jak se dívám na ty předchozí příspěvky, tak je to jasné.
Jak vidím, tak ze všeho nejlíp ti jde urážení druhých. V tom jsi mistr světa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2015 13:27 Muž vasa1234 [20] Re: Jifi
Nikdy jsem nepsal, ať si někdo zkusí terče ve 100 litrech. O pár přízpěvků níže jsem psal 350+l. Poděl se s námi o tve zkušenosti s terčovci. Pokud jsi je někdy měl a jestli vůbec máš nějaké akvarijní znalosti. Mě spíše přijde, že o tom všem víš tužku. Pouze tady unavuješ lidi, kteří se chtějí něco dozvědět a načerpat korektní informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 11:46 Muž Jifi [675] Re: Jifi
Jak vidím, Lukehofarma si myslí, že terčovci se dají chovat ve stovce a není nutné přihlížet k nárokům ryb.
Bez komentáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   04.08.2015 09:41 Muž Jifi [675] Re: vasa1234
Myslíš, že je vhodné zkoušet chovat terčovce ve 100litrovém akvárku?
Já si myslím, že člověk musí přihlédnout k nárokům ryb, které chce chovat. A ne bezhlavě cpát velké ryby do malého akvárka, byť by to akvárko bylo sebelíp zaběhnuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2015 09:39 Muž Jifi [675] Re: prasan
Přesně tak. Ano, zkusit, ale s rozumem. Terčovce zkusit minimálně v třístovce, raději čtyřstovce. Určitě nezkoušet terčovce chovat ve stovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.08.2015 08:45 - Re: vasa1234
Ano skúsiť to treba inak sa človek nenaučí,no treba si odtiaľto vziať užitočnú radu a až tak začať.Nie skočiť do extrému a potom bojovať problém po probléme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2015 05:27 Muž vasa1234 [20] Re: Priest
A kde získat zkušenost a praxi, když to člověk nezkusi. Kdo čte Vaše fora je už předem odrazen od tercu. Jezdit na kole jsi taky neuměl od narození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2015 22:10 Muž Priest [325] - CichlidyRe: vasa1234
Jestli to s terčovcema neumíš tak je zprasíš i ve velkém akváriu.Velké akvárium a kopa nastudovaných informací je pořád jen začátek,praxe a z ní plynoucí zkušenosti je to co tě naučí jak se o tyto ryby starat a porozumět jim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 21:51 Muž vasa1234 [20] Re: Jifi
Jasně ze do 100l je blbost pořídit terče. Z vlastní zkušenosti bych je nedal už ani do 200l. Každý druhy touží mit doma terče. Ale kolik akvaristu na ne ma dostatečně velké akvárium. Možná jeden z dvaceti. Proto říkám, ze kdo je chce a ma velké akvo, tak at si je poridi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 10:41 Muž Jifi [675] Re: vasa1234
No, to je právě ta klíčová věc - objem akvárka.
Tady nejde jen o to, jestli je člověk začátečník nebo pokročilý akvarista. V mládí jsem měl akvárka asi 12 roků, měl jsem i 150ku, ale terčovce bych ani do 150ky nepořídil.
A pokud tazatelka píše, že pořizuje 100litrové akvárko, volba je jednoznačná: terčovce určitě ne. I kdyby se o akvárko starala vzorně, ty ryby by tam neměly dost místa.
Do 100litrového akvárka patří menší ryby. A pohled na hejno malých rybek je taky hezký.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 06:40 Muž Priest [325] - CichlidyRe: vasa1234
Souhlasím skoro se vším co píšeš,jen to ph bych doporučoval držet pod 7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.08.2015 22:33 Muž vasa1234 [20] Re: Jana V
O tercovcich se pise spoustu věcí. Jak sou náročné na kvalitu vody a pri sebemenší chybě akvaristy chcipaji. Moje poznatky sou takové: tercovec je velmi silná a odolná ryba. Odpustí i menší zacatecnicke chyby. Ze se mu něco nelíbí, da to na sobe vědět a dlouho dlouho ceka na lepší podmínky. Pri dodržení základních pravidel o chodu akvária si terče může dovolit každý. Sam jsem mel akvárium 200l a 14dni po napusteni už plavali. Nikdy mi žádný tercovec neuhynul. Bohužel jak povyrostli, museli jit do většího. Doporucuji akvárium 350+l a kvalitní biologickou filtraci. Základ je koupit zdravé ryby od pořádného chvatele. PH neresit 5.5-7.5, vodivost- neresit, NO3 <50mg. Nebojte se tercovcu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 21:35 Muž Jifi [675] Re: Jana V
No, hlavně 100 l je pro terčovce skoro týrání zvířat. Víš, jak je ta ryba velká?
Do 100 l akvárka bych tak velkou rybu nedal ani omylem. Může to být pěkné akvárko, ale pro menší rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 21:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jana V
100 litrů je málo. Pokud s nimi nemáš zkušenosti, chtělo by to aspoň 400 litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 21:29 Jana V – Radu?
Ahoj vsem,potrebuji radu.Poridila jsem si akvariu o 50l.asi pred rokem a pul docela se mi dari a proto jsem se zorhodla koupit si vetci mame 100l chtela bych si poridit Tercovci ale jak to tak ctu tak asi to neni uplne pro zacatecnika ale asi i zkuseny stim ma velky problem?poradte..dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   14.07.2015 19:50 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Zase jeden,co si myslí,že jde všechno samo...Koupím ryby a budu mít výstavní exempláře,aniž bych se o to přičinil.Čeština na nule,nádrž jakbysmet...Dělám něco,ani nevím co,a proč...V posledním tažení se zeptám na nejbližším akvafóru,oni poradí,ryby se vyléčí samy a vše půjde dál...
Proboha to není pohádka,za vším je práce a roky zkušeností,proč si začátečníci zvolí složitou rybu a myslí si,že to,co se píše,a jsou toho popsány stohy papíru a stovky stránek na netu,že zrovna jich se to netýká,a nějak tím proplavou?
Už se moc neangažuji na akva stránkách,ale toto mi nedalo,a musel jsem reagovat.Vůbec mi nevadí začátečník,pokud začíná tzv.od píky,ale vadí mi někdo,kdo nedokáže napsat holou větu,o rybách neví nic,ale hrne se do nejvyšších levelů.
Odpusťe mi mojí troufalost,ale je to jen můj názor,a myslím si,že každý akvarista by si měl tu svojí,,cestičku"vyšlapat sám...
Roman Špeta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 19:34 Muž visek [75] - Tetry
ja je mel dost dlouho ale kytky musis dat zive,krmeni specialne pro tercovce,vymena vody 50 procent tydne,teplota vody 28-29.a meli by byt v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 19:15 Muž Fuchs [169] Re: diskus
Umělé kytky k terčům, 15W zářivka na 190 cm délky akva, hmmmm....tak to hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 19:14 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: diskus
srdce dělá binec, můžou to být i nálevníci, prostě toho může být víc ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 16:56 R Muž romant [27983] Re: diskus
Abych nebyl jenom za kritika, tak moje rada zní, denně měnit vodu, přestat krmit tím srdcem, naprat tam co nejvíce živejch rostlin, teplotu klidně na 30 st. Z toho mála informací se lze domnívat, že jsi to klasicky uspěchal a podcenil "stáří" nádrže, poddimenzovaná filtrace, nepřítomnost živejch rostlin.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 16:32 R Muž romant [27983] Re: diskus
Přečetl bych si tyhle dva články, nechci malovat obrazce na stěnu, ale jisté tušení mám. rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 16:28 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: diskus
Doplň co nejvíce svoji presentaci údaji i fotkami. Jinak to bude hádání. Parametry vody měříš? Vyměnil jsi teď při problémech více vody? Jak probíhá údržba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 16:20 diskus – terčovec
Dobry den pořidil sem si terčovce chtěl sem se zeptat jestli byzte my neporadily co mam dělat mam terčovce asi 4 měsice pěkně my žraly ale ted my nechtěji jist nevim proč schovavaly se my v rohu y naka y jako polehavala ale už se rozplavala ale nechtěji my jit a zda se my že y trochu zhubly krmim je srdičkem hovězim y granuly a vločky nevim nevim co mam dělat koupil sem y dalši filtraci zvišil sem teplotu a davam torben y sul sem dal a nechtěl bych je ztratit poradite my prosim děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 19:53 Muž Priest [325] - Cichlidy
Já si všimnul při procházení fotek z odchoven velkých asijských exportérů zabarvení vody v téměř všech akváriích buď do zelena-což přisuzuji používáním acriflavinu,nebo růžovou barvu což by mohlo znamenat používání hypermanganu...Ono asi bude těžko takto chované ryby adaptovat na normální akvarijní podmínky a pro kupujícího to může znamenat určité úskalí v dalším chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 16:34 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: prasan
Zkoušel jsem Bilocil a zatím to vypadá dobře. Uvidíme, co přinese čas. On je dactylogyrus většinou popisován jako velmi odolný parazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 16:26 - Re: Motýl
A čo ti na ten rezistentný zabralo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 16:09 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Humbal89
Ony ty ryby potřebují své a nejsou ochotné z toho ustoupit. Svou první skupinku divočáků jsem v podstatě postupně vyvraždil abych pak čuměl do mikroskopu a zjišťoval, jestli bílý trus jsou opravdu bičíkovci, co je to za parazita, když se ryba chová tak či onak atd atd. Několika ryb je mě líto, ale většina nebyla dobrý kup. Taky jsem zjistil, že mě dactylogyrus vůbec nereaguje na tremazol a vesele si dovádí dál, zřejmě rezistentní kmen. Poznání holt něco stojí.
Akva ti fungovat bude, když víš jak na to a pokud se to učíš, většinou ti bude doporučeno nedělat to, co ti přinese zklamání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 11:32 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: RAP
Já nebudu brát ty žlutý jak sem dával to bylo jen orientační foto :) nakonec zkusím tady kousek ode mě Red tyrkys, které by měli být v podstatě nejjednodušší na chov :).. Já to nechci hned zavrhovat sami můžeme všichni dost často vidět i brutalnejsi kombinace v akváriích o dost menších rozměrech a funguje to i prosperuje proto si myslím že za zkoušku nic nedám, maximálně se poučím a pro příště už budu zkušenější :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2015 09:22 RAP Re: Humbal89
Protože zejména chovné formy bývají na 95% rozmazlené primadony. Ale chceš to zkusit, budiž, není nad vlastnoručně získanou zkušenost, byť někdy velmi trpkou. Ta tvoje kombinace může fungovat i v těch počtech, ale v o dost větším akváriu.
Vzhledem k stavu akvária je dost času na konečný výběr ryb. a neboj, to že ti tu dávají za uši, neznamená, že ti to nepřejí a nechtějí pomoci! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 08:11 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Motýl
Proč by se jim automaticky nemělo dařit to nechapu :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2015 22:47 RAP Re: Humbal89
Pořiď si terčovce chudých a máš po starostech. ;-) Taky se u nich najdou barevný formy. rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenooky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 22:24 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Humbal89
srdce vypusť a i tak se rybám dařit nebude i když dle velikosti by to měli být F-kové ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2015 21:21 R Muž romant [27983] Re: Humbal89
Tak to prrr, já nejsem skeptik, já jsem realista, ale už toho nechám, je na čase, aby jsi utrpěl poučení vlastní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 21:20 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black water – Re: romant
Já nebudu takovej skeptik uvidíme třeba nás to všechny překvapí a rybám se bude nadmíru dařit :) výjimka potvrzuje pravidlo chlapy :) a vy mi taky držte palce a nebuďte tak kriticti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2015 20:10 R Muž romant [27983] Re: Humbal89
Srdce ve vztahu k teplotě je vázáno na metabolismus ryb, který je při teplotě 28 st. neúměrně zatěžován. No a k tvojí poslední poznámce musím napsat, je to marný, je to marný, je to marný. Nemocnou a načatou rybu budeš jenom těžko někomu darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 20:10 Muž Fuchs [169] Re: Humbal89
Při 28 C se nemá krmit hovězím srdcem pač terči mají pomalejší trávení a při vyšších teplotách jim to pomáhá to srdce lépe strávit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 20:05 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: romant
Budu se snažit to přizpůsobit oběma :) krmení mám většinu běžných mražených ale to srdce už mám na seznamu, jen dotaz proč se nesmí krmit při 28? Ještě to doplním nějakýma peletama od Hikari co mám i pro sumce a už i pro tapajosky koupený :-) pokud uvidím že je něco v nepořádku u terčů určitě je nebudu trápit a pošlu je někomu kdo pro ně bude mít lepší podmínky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.07.2015 19:18 R Muž romant [27983] Re: Humbal89
Terčovec ve stresu, znamená problémovej terčovec a to je myslím si to základní co by jsi si z radimova připodotknutí měl odnést a jak se zařídit je snad zřejmé. Jinak 28 plackám stačit bude, ale není při těchto teplotách vhodné krmit hov. srdcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 19:14 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: radim
No já si říkal že těch 28, max 28,5 by mělo stačit. No tapajosky budou mít okolo 8cm a u nás sem teď sehnal terče 4cm v těle tak myslím že první rok by nemuseli být problémy když to nějak uzpůsobim ať je dost úkrytu, pokud bych viděl po čase nějaký drcení terčů od tapajosek tak bych je prodal asi to tak zkusím, myslím že podmínky budu schopnější poskytnout a pak už bude záležet jen na vztahu tapajosek a terčů no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 19:11 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Priest
Tak přesně ty jsem našel tady kousek ode mne 3-4cm v těle a 150kc :) až přijedu z dovolené pojedu se podívat jak vypadají, přece jen bych nechtěl aby byly moc "zaprášeni" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 14:36 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Priest
Souhlasím, žlutá základní barva, minimum tyrkysové kresby, načervenalé ploutve, měly by to být camety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2015 12:43 radim Re: Humbal89
Humbal89 napsal: Ahoj, jakto? Já si právě myslel že to bude v pohodě když tuhle kombinaci má hodně lidí na youtube i na cichlid fórech to dosti mají a pokud budu mít nějak rozumně rozděleny akvárium kořenama+ rostliny tak by neměl být ani problém s teritoriema ne? :)
Tak ono jde hlavně o vodu. Předpokládám, že terče budeš chtít držet někde kolem 29°C. Tapajosky bude ta teplota nabuzovat k neustálému tření. Dejme tomu, že se dosrostou kolem 20cm. Taková ryba bránící si tření bude terče solidně stresovat, ještě v těch 350L. Neříkám, že ti je pozabíjí. Terčovci nejsou zas takové pipinky, jak si spousta lidí myslí, ale v tom akva se bude dařit spíš těm tapajoskam. To samé skaláry. Terči by měli být v akva dominantní ryby, když už to má za něco stát.
Přidej na objemu ještě jednou tolik stydim ahoj
Jo a nevěř všemu na youtube a kdejakém foru. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2015 11:54 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: romant
To máš pravdu :) mě šlo spíš o barvu ne že bych se vrhl hned na nějaký extrémy :-D dneska se podívám po nabídkách různých forem no, já jen nechtěl nějaký rudě červený nebo tak, s tím ze akvárium bude mít nádech do jantarova od rašeliny a listů mandlovniku tak by ani nevypadaly hezky nějaký červený nebo modrý kousky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2015 11:39 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Humbal89
Hmm,být tebou tak pokud s chovem terčovců začínáš tak bych si do začátku pořídil na chov něco jednoduššího-třeba red tyrkys.WF terčovci jsou už přeci jen vyšší level.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2015 11:38 R Muž romant [27983] Re: Humbal89
Humbal89 napsal: Poradi mi někdo přesný název tohoto druhu? Pokud bych se pro nějaké rozhodl tak určitě něco takovéhle přírodní formy nechtěl bych asi modrý zelený ani jiný barvy :) Bude to nějaká přírodní var. terčovce hnědého, tedy s největší pravděpodobností import a při vší úctě k tobě, na to nemáš. Na těhle krasavcích už si vylámaly zuby daleko vorezlejší borci než jsi ty, ted bez urážky, třeba tě podceňuju a překvapíš, i když si myslím že ne. ;-) Najdi si chovatele v okolí, navštiv ho a nech si do hlavy nalejt co možná nejvíce cenných rad, který bude ochoten pustit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 11:36 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Priest
A doporučit nějaký druh co bude mít obdobnou barvu a vyjde tak max 500kc kus? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 11:36 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Humbal89
Navíc akvárium pojede tak měsíc dva jen s tapajoskama tak uvidím jak to bude s kvalitou vody pokud bych viděl že to bude bída tak bych se na terče vyprdl no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 11:35 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: riso
Na akvárium bude v podstatě 7l biologické +4l mechanické filtrace ve filtrech eheim + ještě kostka. A nedělá mi problém odkalovat a měnit vodu i vícekrát týdně v menších částech :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 11:31 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Podle mě na fotce je nějaká forma Terčovce hnědého. Odstín barvy dost záleží na místě odchytu ryby i na náladě ryby. Co tenhle, docela podobný požadavku a za lidovou cenu. :-D
www.gigaexotic.eu/…
Perleťovky úplně rostliny nezničí, maximálně je vykoření. Ale dobře zakořeněný Echnodor a podobné rostliny nevytáhnou.
EDIT: Priest má asi pravdu a sou i levnější: lsumci.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2015 11:27 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Humbal89
Pokud myslíš ty dva dospělé nahoře tak by se mělo jednat o divoký odchyt Cameta Brown Yellow.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=401