Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 17:38 Muž Tomiino [43]
Cetl jsem v jednom clanku,ze je dobre ke granulim,mrazenemu krmit jeste susenou velkou artemii.Ma nekdo zkusenosti s timto krmenim??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 16:04 Muž rriki [818] - CichlidyRe: acik
Když si to myslíš ,že je to správně ,tak je to v naprostém pořádku. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 10:54 Muž riso [129] - CichlidyRe: romant
filtr eheim 2075 musi na 300 litru vody stacit. 2080 uz je zbytecne velky a hlavne drahy. Verim ze se usetrene penize za filtr budou dat pouzit jinde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 06:46 Muž acik [416] Re: rriki
No myslím si, že 6 tercovcu pro tuto velikost akvária je ideální,ale to si myslím tedy já :) co se týče strachu tercovcu myslíš opravdu,že v šesti se budou bát? To bych nechtěl :(


rriki napsal: Dobrý a proč jen šest?Jen se Ti budou bát. To mi dva ještě do záběru nevlezli a je to to samé akvárium ,ubrat se dá vždy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 06:39 R Muž romant [27987] Re: acik
Ten filtr bych volil i větší a to 2080, každej litřík filtračních hmot dobrej, možno zregulovat, takže to lehký naddimenzování nebude vadit a může se hodit. Je vidět, že se vzděláváš, tak v tom pokračuj. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 00:11 Muž rriki [818] - CichlidyRe: acik
Fotka k příspěvku Dobrý a proč jen šest?Jen se Ti budou bát. To mi dva ještě do záběru nevlezli a je to to samé akvárium ,ubrat se dá vždy ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 22:11 Muž acik [416] – chov Terčovcu
Tak jsem přehodnotil mé akvárium pro terčovce.

Jak jsem psal chtěl bych přibližne 6ks terčovcu a pořídil bych k nim tedy akvárium 375L hrubá , čistá tedy přibližně 300L - myslíte,že to je přijatelné?

Dále k akváriu budu muset koupit kryt a chci se tedy zeptat jaké osvětlení zvolit pro toto akvarium?

akvárium bude mít tedy rozměry :

Délka: 150 cm - Šířka: 50 cm - Výška: 50 cm - Tl. skla: 10 mm


co se týče filtrace představoval bych si tam o něco silnější filtr Eheim Professionel 3 2075 02/ 600L

co vy na to?

dnes je to prozatím vše

děkuji moc za odpovědi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:28 Muž acik [416] Re: smidakkuba
Díky,určitě nechci udělat žádnou chybu... Nechci koupit terčovce a říkat si jak mam skvěle akvárium,chci pro ně připravit hlavně kvalitní nádrž a vědět o nich co nejvíce... to je pro mě priorita číslo jedna. A proto jsem zde na forum psal, abych se dozvěděl od ostatních něco více.
smidakkuba napsal: To je perfektní že jsi nadšený a zapálený do toho.Nejhorší jsou takoví ti co je terči nezajímají v nádrži je mají zbídačené ale hlavně že tam jsou terčovci.Já začínal s terči ve 12 letech a kde jsem dnes.Stačí být do toho zapálenej a jde to i začátečníkovi.Hlavně nic nepodcenit ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2013 18:43 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: acik
To je perfektní že jsi nadšený a zapálený do toho.Nejhorší jsou takoví ti co je terči nezajímají v nádrži je mají zbídačené ale hlavně že tam jsou terčovci.Já začínal s terči ve 12 letech a kde jsem dnes.Stačí být do toho zapálenej a jde to i začátečníkovi.Hlavně nic nepodcenit ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 17:44 Muž Tomiino [43]
zdravicko.Idealni pocet tercovcu do 400 l ?dekuji potrebuji to vedet pro známeho.Hezky den preji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 20:05 Muž acik [416] Re: Romy
později přidám další info o tvorbě nového akva a popřípadě se poptám,když nebudu něco vědět.
Děkuji moc
Romy napsal: Bez nadšení není posunu.Držím palce a přeji hodně štěstí.A kdyby něco,jsme tady... Roman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 20:00 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: acik
Bez nadšení není posunu.Držím palce a přeji hodně štěstí.A kdyby něco,jsme tady... Roman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 19:56 Muž acik [416] Re: Romy
Jak jsem psal,začatečník jsem a nadšení opravdu je :) radeji si vse pozjistuji, nez něco pokazit.
kazda rada dobra a jsem za ni rad.
díky moc.
Hezký večer.
Romy napsal: V první řadě se vše potřebné dočteštady,a nejen tady,ale budiž...

Nádrž 250 l je čistá voda,nebo hrubá?Pokud bude čistá,5 ryb stačí,pokud bude hrubá,čistá bude pod 200 l,to je na jeden pár,až tři kusy,takže na nic.Počítej,že spoustu prostoru využiješ substrátem,kořeny,rostlinami,atd.,to vše musíš odečíst.
Není problém chovat neonky červené s terči dohromady,jsou zhruba ze stejných vod.Pokud nebudeš krmit srdcem,tím pádem nebudeš muset držet teplotu na 30°C,ale na nějakých 28°C,je to bez nejmenších problémů.
Nádrž stačí zajet měsíc,jse jen o měření.Tetra na měření není špatná,ale žádný kapkový test není dokonalý...
Zajímala by mne filtrace,jo,a nezapomeň,že terči jsou specifické ryby,nevím,jaké máš s rybami zkušenosti,ale pozor,terči jsou opravdu trochu jiní...Nadšení ti nechybí,ale co zkušenosti? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 18:52 Muž acik [416] Re: grunda
pochopil jsem vse.
grunda napsal: já myslím že ti pomohl, jen jsi to nepochopil. Takže jinak, terčovec není ryba pro začátečníka, zkus něco jiného a až nabereš zkušenosti, tak se k terčovcům vrať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 18:47 Muž Romy [1822] - CichlidyRe:acik
V první řadě se vše potřebné dočteštady,a nejen tady,ale budiž...

Nádrž 250 l je čistá voda,nebo hrubá?Pokud bude čistá,5 ryb stačí,pokud bude hrubá,čistá bude pod 200 l,to je na jeden pár,až tři kusy,takže na nic.Počítej,že spoustu prostoru využiješ substrátem,kořeny,rostlinami,atd.,to vše musíš odečíst.
Není problém chovat neonky červené s terči dohromady,jsou zhruba ze stejných vod.Pokud nebudeš krmit srdcem,tím pádem nebudeš muset držet teplotu na 30°C,ale na nějakých 28°C,je to bez nejmenších problémů.
Nádrž stačí zajet měsíc,jse jen o měření.Tetra na měření není špatná,ale žádný kapkový test není dokonalý...
Zajímala by mne filtrace,jo,a nezapomeň,že terči jsou specifické ryby,nevím,jaké máš s rybami zkušenosti,ale pozor,terči jsou opravdu trochu jiní...Nadšení ti nechybí,ale co zkušenosti? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 18:46 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já myslím že ti pomohl, jen jsi to nepochopil. Takže jinak, terčovec není ryba pro začátečníka, zkus něco jiného a až nabereš zkušenosti, tak se k terčovcům vrať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 18:39 Muž acik [416] Re: romant
zařadil jsi spravně,jen jsem chtěl poradit co a jak...:) :)
romant napsal: Teď napíšu něco, co se nebude možná číst moc hezky. Pokud je člověk začátečník, tak by se do prvních ryb jako jsou terčovci pouštět neměl. Pokud jsem neodhadl situaci a Tebe jako začátečníka nesprávně zařadil, tak se omlouvám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 18:35 R Muž romant [27987] Re: acik
Teď napíšu něco, co se nebude možná číst moc hezky. Pokud je člověk začátečník, tak by se do prvních ryb jako jsou terčovci pouštět neměl. Pokud jsem neodhadl situaci a Tebe jako začátečníka nesprávně zařadil, tak se omlouvám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 18:32 Muž acik [416] – chov Terčovcu
Ahoj lidičky,

chci se zeptat na jednu věc,pročetl jsem spousty clanku o "Discus" (Terčovcu) a vím tedy,že je hodně složité se starat o tento druh ryb,ale i přesto bych chtěl tyto rybky mít doma a mám tedy pár informací,nebo spíše schválení od zdejších odbroníku :)


Akvárium si chci porídit 250L a na jednoho Terčovce padá 50L, to je 5 terčovců,myslíte,že by akva sneslo o jednoho více? nebo raději ubrat na 4? Je to ryba, která je hejnovitá a je klidnější,když je v hejnu,tak bych spíše volil 6ks,ale raději si nechám poradit. co vy na to?


hodne vidim,ze u tercovcu mají i neonky,jestli tyto rybky jdou k sobe nevim,nekde jsem se docetl,ze ne a nekde,ze zas ano

Vhodna teplota vody pro:
Neonka červená: 23-25 °C
Neonka obecna: 20-22 °C

strčit neonky k Teovcum není zabijarna? Protože si fakt myslim,ze musí trpet.



Dále akvárium budu zakládat během 14dnu komplet a chci nechat cele akvárium s kytkama zabehnou, aby se vytvoril biotop, pocítám tak cca 2-3 měsíce? co myslíte?


tercovci jsou hodne narocni jak na kvalitu vody,tak vyzaduji určitou teplotu a chci tedy kvalitu vody udržovat, aby to bylo idealni, na testovani vody bych si chtěl zakoupit Tetra Test Laborett, co myslíte mam zvolit výrobce Tetra,nebo máte lepsi zkusenosti s jinym vyrobcem?

odkaz: petdiscont.cz/…

Moc děkuji za informace a vase názory,ktere budou pro me cennejsi, vice nez zlato :)


moc moc dekuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 15:45 Mila – Plachost terčovců
Dobrý den,

potřeboval bych poradit.
Asi půl roku chovám terčovce, nebyl žádný problém, terčovci se vůbec nebáli.
Před třemi dny se terčovci začali z ničeho nic bát, přijdu k akvárku, ryby začnou lítat po celé nádrži, schovají se za rostliny a nechtějí vylézt.
Sem tam vylezou tři terčovci a ostatní jsou schovaní.
Můžete mi prosím poradit co se stalo, jestli jsou nemocní nebo jaká je příčina.

Mockrát děkuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 22:59 Falco
Dobrý den, já jsem si u pana Melkuse kupoval Snow white a můžu doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 22:01 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Já od něj nikdy ryby neměl ale co jsem slyšel a tak v celku chválu.Jeho ryby prý rostou pomaleji ale zato plynule až do udávaného roku a půl.Viděl jsem jeho pigeony u kolegy z ostravy a byli moc pěkní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 20:07 Muž Tomiino [43]
mate nekdo zkusenosti s chovatelem z Prahy panem Melkusem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 20:20 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: kroner
Ono mi se vytírali tyrkysy už v 7 měsících kolem 8-9cm ale rostli ještě dalšího 3/4 roku a dorostli do 14 cm ale pravidelně se vytírali už od mala. Takže tam bych to možná jako podražené ryby neviděl.A co se týče odchovu od podražených ryb. Tak to že je někdo podrazil je chyba růstu u dospělých ale na mladé to nemá žádný vliv tam potom hraje roli genetika. Měl jsem tu pár 9cm v těle docela šipky ale dávali neskutečný mladý. Tam bys potom musel zkusit jeden odchov nechat do 6-7cm a viděl bys v jaké kvalitě by byli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:45 tomas_ch Re: kroner
Tak aby teda řeč nestála:

nejvíc by napověděly fotky v kombinaci s přesnějším stářím ryb. Je to jistě málo, ale zmiňuješ (jestli to dobře chápu) růst během 1 měsíce o 1-2 cm, takže by nemuselo jít nutně o ryby s narušeným růstem. Pokud ryby ještě takto výrazně rostou, jsou zdá se ještě mladé a odchov bych odložil a pokračoval v chovu. Zvlášť pro samice jsou odchovy energeticky náročnější, takže odchov jejich růst spíše dále přibrzdí. Jsou li mladý, nemáš prostě kam spěchat.

Pokud jde o odchov podražených ryb (bez mojí osobní zkušenosti!), bude to myslím různé, z průměrných ryb může být pěkné potomstvo a podražená ryba z kvalitního chovu je zde paradoxně lepší varianta, protože vnější prostředí se nepodepsalo na genomu. Horší jsou odchovy malých ryb, které jsou zjevně zakrslé z důvodu slabých genů nebo pocházejí z odchovu s vysokým procentem zakrslých ryb. Neznáš li chovatelskou linii, zjistíš to stejně jen tak, že je necháš vytřít a odchovat. IMHO to samo o sobě není nic proti ničemu, když pak jako hoby akvarista případný nepovedený odchov takto označíš nebo rozdáš lidem pro radost., ale kdo to dělá že... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 23:08 kroner
Nějak to tu zvadlo, tak hodím něco do placu. Koupil jsem marlbora od jednoho nejmenovaného chovatele,pěkná barva i tělo, Od 6 do 8cm. Spároval se mi po měsíci jeden pár, ale problém je, že samice má 8cm a samec 9cm (2 výtěry, ale ne ve výjvojové vodě). Myslím, že jsou ryby podražené sad . Tak nevím, co stím. Má cenu od nich odchovávat mladé? Jaké máte zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 21:16 Muž MGK [2] - Cichlidy
Zdravím, měl bych dotaz. Včera se mi nějk nezdál jeden dospělý terč, trochu se pohyboval u hladiny, tak jsem pro jistotu vyměnil 50% vody (cca 100 litrů), večer už vypadal v pořádku. Další den ráno jsem spěchal na burzu a na akva jsem se podíval jen v rychlosti a taky už vypadal v pohodě. Ovšem když jsem po asi 5 hodinách přišel z burzy, tak ležel na dně a měl z části bílé břicho. Nevíte co se mu stalo ? Vím, že teď už s tím nic nenadělám, ale ať vím, jestli mám třeba přeléčit zbytek akva, nebo co dál. Předem děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2013 11:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomiino
Koupím si nějaké rostlinné krmivo... smich zpravidla se někde v názvu objevuje slovo flora, kdyby to nebylo zřejmé... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 11:15 Muž Tomiino [43] Re: LiborSprysl
no jo,jak jim dodam rostlinou slozku potravy? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 11:14 Muž Tomiino [43]
vodu je docela dobra,bez NO.sezero mi rostlinu misto zradla pro me.Tak skusim jine zradlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 11:00 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Podle mě je to tím prostředím, jak jsme to řešili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2013 10:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomiino
Nebude jim chybět rostlinná složka stravy??? coze smich no Ožírání rostlin je přirozené, pokud je jí nedostatek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 10:29 Muž Tomiino [43]
ahoj lidicky,setkal se nekdo s timti jevem u tercu?nezerou mi discus a jine dobroty,ale maji hlad..tak oziraji rostliny :-)vi nekdo proc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 16:28 kroner Re: LiborSprysl
O tom, že rozumíte rybám a jehich krmení nikdo nepolemizuje, ale odpovídáte na mou otázku, jako kdyby jste měl farmu s terčovci a byl největším odborníkem na jejich stravu. Nic ve zlém, ale přijatelnější je pro mne odpověď někoho, kdo se chvou terčovců věnuje, nebo věnoval nebo zná někoho,kdo s chovem terčovců a grindalu nějaké zkušenosti má. Proto můj příměr k Bobovi, jako k odborníkovi. Neznamená to, že Bob je snad největším odborníkem přes terčovce a zároveň nevyvracím, že rybám (všeobecně - ne terčocům) a jejich chovu můžete rozumět víc. Nebuďme ješitní a urážliví, toto vlákno je o diskusi a ne o napadání druhých. Chovejme se prosím k sobě slušně. Přeji všem hezký den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dahak
Jak vidno byla a je tu řeč o permanentním krmení... smich Odborník se domnívá, že se grindal pěstuje...pěstují se toliko rostliny, občas se tento termín používá v hovoru třeba u nehtů, pěstovat se dá ledacos, avšak u živých organizmů hovoříme o chovu.
Poznámku o tom, že je grindal doma "pěstovaný" lepší (snad myšleno bezpečnější) než patentky či nitěnky od obchodníka...(ale klidně totéž platí o cyklopu, dafniích a dalších živých (mrazených) organizmech, kterými ryby krmíme)...to může napsat pouze hlupák na druhou, protože se všemi těmito organizmy do akvária zanášíme více, či méně patogenů, s nimiž se ryby musí vyrovnat. Kdyby odborník lépe četl, nikde by nenašel v mé poznámce zmínku o nějakém poměřování škodlivosti...
S odborníky a jásáním nad jejich závěry začal kroner, já ne. Ovšem pokud tvrzení nejsou přesná, pak se těžko dá polemizovat...To se jen musí projevit antagonizmus, který k odborníkovi - nezapírám - chovám. Prostě v akvaristice není nic černé, ani jen bílé!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2012 13:08 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: kroner
Já jsem to měl trošku ve větším vzhledem k tomu, kolik jsem měl ryb :) vydrželo mi to tak půl roku a pak se mi do toho dali buď roztoči, nebo takový nějaký minimušky. Vzhledem k tomu, že to není krmivo pro ryby nezbytný a ve větším množství je s tím docela práce, jsem to vzdal, ale můžu potvrdit, že po tom mladý ryby pěkně rostou a berou to ochotně i dospělý velký ryby. Permanentně bych tím nekrmil, ale o tom tu snad ani nebyla řeč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 12:38 kroner Re: Bob66
Ok, debata se posouvá na odborníky a neodborníky, to asi nikdo z nás nechce. Jen jsem chtěl slyšet názor. Grindalem krmím už delší dobu a bez problémů, ale raději se podělím o zkušenosti i s jinými. Dahak, to je divné, že ti grindal zlikvidoval roztoč, já mám jednu větší krabku už asi rok a sem tam roztoče také, ale tomu se nevyhneš. Ze začátku jsem udělal, ale chybu, že jsem měl krabičku v místnoti cca. 26 st. C a grindal se mi přidusil. Potom už ho nerozjedeš. Uvnitř krabičky je totiž daleko větší teplota, než v místnosti. V současné době mám grindal v obýváku, kd je cca.23 st.C a jede mi úplně neskutečně, dokonce kolikrát splachuju přebytky do umyvadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   29.12.2012 11:26 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kroner
Při krmení 3-5 krát denně, není jediný důvod proč jeden chod denně nemůže být grindal. Určitě to bude vhodnější než je pořád vykrmovat h.srdcem, nebo jen třeba dvěma druhy mráženého krmení ;-) To že grindal, který si sám doma pěstuješ, není bezpečnejší než když si koupíš od obchodníka živé patentky, nítěnky apod., může napsat jen hlupák :-D Bohužel jsou lidé, s kterými pokud nesouhlasíš a nadšeně jim netleskáš a nepalcuješ, tak tě budou pořád přesvědčovat že oni a jen oni ví vše nejlépe a ty tomu nerozumíš smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2012 06:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: kroner
Odborník ví...odborník si myslí, že ví...uvážíme-li, že tuky obsahují například i řasy, pak těžko lze tvrdit, že grindal není tučný, jak se domnívá odborník. Pokud grindal srovnává s roupicemi, pak je určitě méně tučný.
To, že se ryba po něčem může utlouct, jak pěje ódy na grindal odborník, to ještě neznamená, že je to krmivo pro ryby vhodné ke každodenní spotřebě, nebo dokonce ke krmení 2x denně. Pokud odborník tvrdí, že se grindal může krmit "bez problémů", ba dokonce tvrdí, že je to nejbezpečnější krmení, pak už trochu hovoří z cesty. Jako vše živé z našich domácích kultur je to krmivo samozřejmě smísené s ohromnými koloniemi bakterií, a je jen otázka, kdy například jejich hromadění vyvolá nějaký pozdější problém, který se pak složitě řeší. Jistěže jsou ryby uzpůsobené k tomu, aby se s patogeny dokázaly vyrovnat. Ale i u nich dochází k oslabení organizmu a pak už je problém na světě.
Netvrdím, že je grindal krmivo špatné, nevhodné, či špatně trávitelné, ale je to krmivo z kategorie "jednostranných". Takže určitě bych ho nepoužíval ke každodennímu krmení. Všechny gudejky, které chovám se mohou "utlouct" po patentkách a také jim je každý den nedávám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 00:34 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Bob66
Mě po čase vždycky chov grindalu zdcecimoval roztoč. Už jsem nad tímhle krmením zlámal hůl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 00:01 kroner Re: Bob66
Dík za info, to mě zajímalo. Hold odborník ví ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 23:57 Žena baletka [624] Re: NIKO
Nádherná fotka!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:54 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kroner
kroner napsal: Mám dotaz, četl jsem, že někdo krmí grindalem i 2 x denně. Může se vůbec krmit grindalem denně? Nebudou ryby mít problémy s tuky - potažmo v dospělosti s graviditou? Díky za odpovědi.

Může bez problémů, grindal na rozdíl od roupic není tučný ;-) Sám jsem s ním dříve krmil terčovce denně a mohly se po tom utlouct. Je to nejbezpečnější živé krmení X-) Spoustu chovatelů terčovců s ním krmí denně a ještě jsem neslyšel, že by si stěžovaly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: kroner
Bude vám každý den chutnat biftek? Mně ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:45 kroner Re: LiborSprysl
Dík za info, ale nepsal jsem, že krmím jednotvárnou stravou. Krmím 4 x denně různou stravou, mimo jiné vlastní směsí složenou z 15 ingrediencí, kterou mi okamžitě přijímají i ryby dovozené od jiného chovatele. S kvalitou stravy problém nemám, zajímala mne problematika každodenního krmení právě grindalem a jeho dopad na organismus terčů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 05:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: kroner
kroner napsal: Mám dotaz, četl jsem, že někdo krmí grindalem i 2 x denně. Může se vůbec krmit grindalem denně? Nebudou ryby mít problémy s tuky - potažmo v dospělosti s graviditou? Díky za odpovědi.[/cite
S "graviditou" nejspíš ne smich s tuky možná již ano. Ovšem spíš hrozí choroby z jednostranné stravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 16:56 kroner
Mám dotaz, četl jsem, že někdo krmí grindalem i 2 x denně. Může se vůbec krmit grindalem denně? Nebudou ryby mít problémy s tuky - potažmo v dospělosti s graviditou? Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 21:55 Muž NIKO [527] Re: Romy
To nevím jestli se jim to podaří,asi je neuhlídají.Zatím kontrolují 1/3 akvária.To,jak je "honí" na list kde se narodili,je moc pěkná podívaná.Lepší než televize :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 20:47 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: NIKO
Gratuluji,je to nádherný pocit tyto ryby odchovat,vykulení je jeden krok,a co teprve až je hrdí rodiče začnou vodit... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   26.12.2012 17:36 Muž NIKO [527]
Fotka k příspěvku V Olomouci se při běžné údržbě akvárkům daří.Asi tu je "dobrá" voda.Dnes jsem přišel domů a ve společenském akváriu upravovaném jen CO2 vylíhli terčovci.Jsem HODNĚ překvapen!Na fotu je v pozadí rodič.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=2051