Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 12:11 R Muž romant [27987] Re: kotyzavamberk
Na obranu těch zfackovanejch chovatelů říkám, že to propuknutí žábráků u novejch ryb i od renomovanejch chovatelů je naprosto normálním jevem. Je to o těch změnách podmínek jak píšeš a jsou i lidi, že po přinesení novejch ryb je nejdříve v tom chloraminu vykoupou, však uvidíš, oni se kluci ozvou o tom nepochybuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 12:10 Muž micesk [0] Re: kotyzavamberk
Chovatel si zasluzi podakovanie. U mna bol problem ze v nadrzi boli skalare, preto som dostal radu na preventivne preliecenie na ziabrohlisty a samozrejme premiestnenie sklarou. Chovatel mi povedal ze by mi ani nepredal ryby keby vedel ze ich davam do akvaria so skalarmi. Jeho ryby boli zdrave, ak sa nakazili tak u mna. samozrejme netvrdim ze mali tie ziabrohlisty. mozno im pomohlo len zbavenie sa skalarou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 12:02 kotyzavamberk Re: micesk
Když si přivezete terčovce od chovatele a oni nejedí a vy mu voláte a on vám radí přeléčit na žábrohlísty,tak ten chovatel si zaslouží pár facek.Pokud vám prodá ryby a je si vědom ,že mají parazity,tak je vůbec neměl prodávat.Ryby co mají žábrohlísty se chovají jinak ,stojí u hladiny nebo u filtru ,čili v proudící vodě a stěží dýchají ,nebo dýchají na jednu žábru a snaží se parazitů zbavit.To že ryby jsou v ústraní a nejedí je jev při aklimatizaci ,protože přišly do jiného složení vody než byly zvyklé.Do týdne se to samo srovná.Já jsem si přivezl taky terče od chovatele a taky nejedly ,respektive krmení plivaly,do týdne se to srovnalo a dokonce plivaly i to krmení na které byly zvyklý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 11:36 R Muž romant [27987] Re: marek21
Já jsem Ti na novej rok pár odkazů vejš(níž) dával odkaz na zdejší článek od člověka jenž ví co píše, tak si to přečti, mě jsem za to, že už to máš nastudovaný. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 11:31 Muž marek21 [16]
tie ryby som kupoval v akvaristike v kosiciach, co som cital tak ryby im dodava discus-siner...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2014 11:29 kroner Re: marek21
Jestli jsi je koupil od prověřeného chovatele, který ti prodá jen zdravé ryby, tak je to 100% tím, že jsou jen čtyři. Já měl cca 12 ryb společně, asi půl roku. Pak jsem je rozhodil, že v jedné nádrži (250litrů) mi zůstali jen 3 a ryby, které byly absolutně v pohodě se v tom 3 členném hejníčku okamžitě schovaly pod filtr a vůbec nevyjíždějí. Takhle jsou zalezlí už měsíc. Jen co zavřu dveře už jsou venku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 11:26 Muž micesk [0] Re: marek21
To neviem ci to liecovo pomoze. Ja si netrufam nic radit okrem toho co pomohlo mojim rybkam. Chovatel od ktoreho mam ryby mi poradil chloramin T, toto je jeho stranka a tema venovana tomuto parazitovi: www.discus-liptov.estranky.sk/… ,
U mna to zabralo a aj artemiami sa pekne rozkrmili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 11:17 Muž marek21 [16]
teplota je 29-30 medzi tym sa drzi ... esha 2000 vie preliecit tpripadne tuto chorobu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2014 10:59 R Muž romant [27987] Re: marek21
Pokud nemají příznaky těch žábráků, tak bych to neřešil a dal jim čas, vydrží tvrdohlavě vzdorovat i několik týdnů. Hlad a čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 10:51 Muž micesk [0] Re: marek21
aku mas teplotu? skus im dat dospelu artemiu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 10:47 Muž marek21 [16]
vcera som si vsimol ze uz zacinaju plavat uz sa tolko neschovavaju ale este nezeru ... ale este ich nemam ani tyzden ... tak dufam ze zacnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 10:38 Muž micesk [0] Re: marek21
Celil som presne rovnakemu problemu. Tercici nechceli tyzden zrat a len sa schovavali, volal som chovatelovi. rada bola zvysit teplotu nad 30st, zacat vzduchovat a preliecit na ziabrohlisty chloraminom T. Od liecby zacali prijimat potravu, zacal som mrazenymi dospelymi artemiami ktorym discus neodola. Dnes uz zeru aj z ruky ale stale su trosku plache a lahko sa vylakaju a schovaju sa pod rastliny alebo koren. Jeden je odvazny neboji sa nicoho a ten aj najviac vyrastol a naopak dva su male a tie su aj najplachejsie. Za dva tyzdne som im postupne znizil teplotu na 28st lebo v miestnosti bolo moc horuco. Dnes zeru pekne vsetko mrazene, artemie,cervene aj cierne pakose. Dobre prijimaju aj vlocky Sera San a Flora. Tetra Discuss Granule na ktorych boli odchovane u chovatela tvrdosijne odmietaju ale to bude asi tou teplotou.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 18:45 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: marek21
Někdy dělají drahoty a klidně nežerou i delší dobu. Dej jim čas. Hlavně udržuj čistou vodu a dopřej jim klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 18:20 Muž marek21 [16]
momentalne som pridal nejake tie listy SAFA WATER, a objednal som si aj Chelatin. Znizil som osvetlenie a akva uz nieje take presvetlene ... zatial este nechcu velmi zrat tie tercovce, skusal som aj rozne krmiva.

Nemoze to byt sposobene to skryvanie aj tym ze su len 4 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 22:08 R Muž romant [27987] Re: marek21
Měnit vodu a to hodně a často, přidat výluh až bude voda hodně do hněda a přistínit hladinu, třeba plovoučkama. Jinak ty ryby tam šly hodně brzy, tedy podle prezentace. Sledovat barvu ryb a kdyby to tmavlo, je třeba reagovat.
Edit: rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 22:04 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
na aklimatizaci mě to akvárko přijde dost přesvícené, bez možnosti schovat se někam do stínu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 20:50 Muž marek21 [16]
zdravim

predvcerom som kupil 4 tercovce... je v poriadku ked stale - vacsinou sa len skryvaju a ked krmim tak nezeru len zalezu niekam ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 16:51 Muž acik [416] Re: baletka
nic závažného i přesto díky :) nechcou mi žrát z ruky a bojí se mě,musím na ně opatrně,ale to je o zklušenostech,takže musím být trpělivý. Byl jsem u grundy a ty jeho placky jsem si hladil,prostě paráda,zkušenost v tomhle směru jde vidět :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 16:50 Žena baletka [624] Re: acik
Fakt? Já myslela, že u Tebe běží vše v nejlepším pořádku! To mě mrzí. Tak zlom vaz!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 16:48 Muž acik [416] Re: baletka
tak to ano,s nemocí si projde každý a kdo řekne že ne,tak já tomu věřit nebudu... sám řeším problém,ale s tím si budu muset poradit sám :)

edit ano souhlasím,ryby se dají jak jsem psal koupit levněji a podobnou kvalitu ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2014 16:42 Žena baletka [624] Re: acik
To jsem ráda :-) Každopádně, jak jsem psala, ty Tvé ryby jsou samozřejmě nádherné. Ta cena je na nich vidět. Pro mě jsou, bohužel, nedostupné.
Pro Paris: kdybych měla reagovat, budu se opakovat a napíši jen to, co jsem psala Acikovi. Chápu, že levná ryba může být i nemocná, to moc dobře vím. Ale líhnou se i ryby, které nemocné nejsou, ačkoliv nemají úplně správný tvar. A co se týče toho sledování ryb a léčení, všichni víme, že i zkušeným chovatelům se stává, že prostě ryby chcípnou, záhadou proč, léčba nezabere atd. Takže taková ta pohoda "zavolám chovateli, on mi poradí" moc nenavazuje na realitu, kterou čteme třeba jen tady na fóru. Držím palce s chovem, ať se daří. :-)
edit: a abychom tu diskusi ukončili - nebo možná započali jinou - viděla jsem už u chovatelů, menších chovatelů, nikoliv "množičů", ryby, které nestály tisícovku kus a přitom byly skutečně pěkné, v pěkných nádržích atd. Ta ryba nemusí stát zrovna pětku, ale o určitých cenách si myslím své, přestože chov je jistě nákladný. Tím, nezlobte se, ukončím bezpředmětnou diskusi ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 16:41 Muž acik [416] Re: Motýl
a hlavně nákup ryb je to nejmenší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 16:40 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: baletka
Ono vybudovat kvalitní chov něco stojí. Proto dobré ryby za pár korun nebudou. U levné ryby je větší předpoklad, že z ní nevyroste to, co by jsi si přála.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 16:34 Muž acik [416] Re: baletka
baletko neboj se, moc rozumím tomu tvému,pokud máš vše spočítané a víš,že jim budeš moct poskytnout dobré podmínky,tak proč ne,je to vážně na každém a mě do toho nic vážně není. Ryby se prostě dají koupit,když to tak nazvu od "levnějších" ale stejně kvalitních chovatelů,například pro mě je to i zdejší rriki,ryby mám fakt pěkné nádherné,myslím že cena bude také rozumná,než od těch "dražších" chovatelů. Takže já ti moc dobře rozumím,jen se chce nad tím opravdu zamyslet a nekupovat od každého kdo je nabízí za pár kaček. Nikde jsem nepsal,že by jsi měla kupovat ryby za 10tis,psal jsem ti,že je spousty dalších kvalitních zdrojů,zapoměl jsem dopsat asi levnějších :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2014 16:33 Muž Paris6 [4] - AmerikaRe: baletka
zdravím už mi to nedalo a prostě musím.....
já také začínám s terčíky a co se týká prodejní ceně ryb tak já to vidím takto: znám několik chovatelů a několik množičů terčovců. d chovatele si koupite dražší rybu, ale má spousty výhod, jako největší výhodu vidím v tom, že jsou ryby zdravé čilé zbytečně nelečené a nepodtržené a většinou i geneticky vyborné
u množičů jsou sice ryby levnější, ale většinou nemají správný tvar, což je z 90% známka prodělaných nemocí, které rybu již značně podtrhly a je tím pádem i nachylnější k napadnutí či vracení nákazy.

závěrem bych chtěl tedy říci, že u levných ryb, na kterých se to chceš naučit se možná naučíš výborně léčit, ale spíše tě to dříve či déle omrzí a necháš toho. Když si pořídíš dražší ryby a nemusí být zrovna výstavní, spousta chovatelů prodává ryby tzv. druheé jakosti, špatná kresba atd... tě sice budou stát vice při nákupu ale daleko méně než levné ryby ke kterým musíš připočíst i cenu léků preparátu atd....
jinak je zde spousty článků a rad jak za v času vše rozpoznat a terči ti i řeknou co jim je. A když budeš líná či slepá jako já stačí sem říci co je za problém a lidé odsaď ti pošlou odkaz, či většinou když zavoláš chovateli tak i on sám ti poradí..... ne vše co je levné je dobré také si nekoupíš tvrdý rohlík protože stojí 10h a koupíš si ten měkký co stoji za 1kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 16:17 Žena baletka [624] Re: acik
Takže podle Tebe by si měl každý koupit drahé ryby jen proto, aby podpořil chovatele? :-D Ta odpověď zní trochu výbojně. Nicméně chápu Tvůj postoj, je hezký a solidární. Ty evidentně příliš nerozumíš tomu mému. Pominul jsi mou poznámku o "naučení se" a případné následné investici do lepších ryb. Ale já jako začátečník skutečně nenarvu do hejna ryb polovinu svého měsíčního platu, abych o ně následně mohla přijít a vylít je tak do kanálu. Když navíc z toho platu živím dítě a vylít takhle do kanálu pár tisíc by znamenalo skutečně o ně obrat potomka. Tady jsou priority úplně jasné a zda do toho chovatel cpe tisíce nebo ne, mi musí být srdečně jedno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2014 16:07 Muž acik [416] Re: baletka
baletko první investice i kdyby to bylo 10tis,tak není taková jako celý chov těchto ryb,už jen pravidelná výměna vody,krmení,topení je dost finančně náročné,jestli chci rybmám přilepšit,dávám výluh a můžu ti říct,už jen ten výluh mě třeba stojí celkem dost :) dá se za levno ryby chovat,jednou za 14 dní vyměním vodu,nakrmím je vločkama,teplotu jim budu držet na minimální hranici co zvládnou a super,občas pořeším nějakou nemoc,ne-li úhyn a jede se dal,koupím další za 70kč... prostě chov tě výjde na daleko více peněz,takže já budu raději kupovat u zdroju,který vím,že je oka,když víš,že jsou ryby super,tak proč ne,kup si ho i třeba za 50kč,mě je to vážně jedno,jen prostě budou trpět chovatel,kteří tomu opravdu investují svůj čas a hlavně peníze do odchoven,kvalitních odchoven. rriki se k tomu může vyjádřit,určitě bude vědět,že to není jen finanční investice,musí tomu dát spousty času... Ale dívám se na to takhle já,jsem prostě pouhý začátečník,každý ať si dělá co chce :)

jen je fakt,že já takhle koupil neonky,ale tam je cena jinde,ale situace je stejná,koupil jsem neonky za 4kč a tuším unás ve Znojmě za 25.- ostatní chovatelé je třeba prodávají za 10-15kč. Funguje to takhle bohužel u všech ryb. Jen chovné náklady jsou rozhodně menší u neonek jak u terčovců,takže tam mi to nějak nevadilo... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 15:48 Žena baletka [624] Re: rriki
Hezké ryby!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 15:47 Žena baletka [624] Re: acik
Ono je to tak. Ne každý má finance na ryby vysoké ceny a na risk, že při začátečnické chybě mu pochcípá hejno za třeba deset tisíc. Takže já raději - pokud existuje určitý předpoklad,že ryby jsou zdravé, ačkoliv ne třeba úplně výstavního tvaru - zkusím ryby za menší peníz, můžu se na nich leccos naučit, a když se nezadaří, nebude to tolik finančně bolet. Mimoto ryby 4-5cm za nějakých 70kč prodává více chovatelů. Při 8cm třeba se už cena mění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 15:30 Muž acik [416] Re: rriki
jsou fakt pěkní :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2014 15:05 Muž rriki [818] - CichlidyRe: acik
Fotka k příspěvku Nestíhám je dělat,ale už jsem odlovil tři nové mladé páry z tohoto hejna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 14:50 Muž acik [416] Re: Jar-oslaw
promin,u rybek jako jsou neonky,pancernicci,otici,tetry atd mi to nevadi,tam vyhledam dobrou cenu a když jsou ryby zdravé pěkné,klidně koupím,ale u terčovcu bych byl vybíravý:) určitě jsou zde kvalitní chovatele,kteří mají ryby super,například rriki,líbí se mi jeho pigeoni,teda když je ještě měl,teď nevím co má... a hned bych si pro ně zajel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 14:35 Muž Jar-oslaw [676] Re: baletka
sem to malunko splet,omlouvam mailto:se...jaroslav.kovanda@email.cz jeho meil,telefon nemam.a potvdi to i Ivoš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 14:32 Muž Jar-oslaw [676] Re: acik
ale neni ceho se bat,koupil jsem od nej 4 a vsichni se hned aklimatizovali,zadni paraziti,nic,v pohode zijou a plavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 14:23 Muž acik [416]
to je už mazec za 70kč,to je už cena jak za panceřníčka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 13:37 Žena baletka [624] Re: Jar-oslaw
Je k dispozici kontakt na tohoto člověka? Na netu jsem takové jméno nenašla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 13:21 Muž Jar-oslaw [676] Re: george
dej si inzerat na discus.cz a on se urcite nekdo ozve.za 70 kc prodava kolbaba 5 cm kousky ale je mimoprazsky.po dohode ti je priveze do prahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 08:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: george
Jedna moznost je Praha, v akvaristice Na Hroude. Nevim jak v posledni dobe, uz jsem tam dele nebyl, ale mivali 4cm kousky uz od 60Kc, nekdy za vic, jak kdy a jak co.

Druha moznost, nekdy se najde dobrodinec, ktery Ti je da i zadarmo, protoze to dela jen pro svou radost. rybicky.net/fotogalerie.php… a to jsem si jeste mohl vybrat, ne ze darovanemu koni na zuby nehled.

A posledni poznamka. Zivot umi pekne kotrmelce, takze pozor na to, ze ted to akvarko jeste staci a za par malo mesicu mam poradne... Za pak mesicu clovek nemusi mit ani na rohlik, muze byt na druhe strane planety a nebo naopak neresit ani rybu za par tisic... ryby proste pred hotovou zabehlou a vhodnou nadrzi nekupovat, zivot nauci... a nekdy uci i stare mazaky ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 23:24 Muž rriki [818] - CichlidyRe: george
Záleží co chceš a jak veliký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 23:15 R Muž romant [27987] Re: george
Počkej, počkej, tady se něco řešilo a ty placky z toho nevychází, to není dobrej nápad. :-O rybicky.net/forum/11648-ryby-do-vetsiho-akvaria-151-250-l-…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 22:55 Muž george [3] - Sumci
nevíte kde sehnat terčovce za lacno ? :-D :-D :-D všude stojí kolem 500kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 21:35 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Paris6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 20:58 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Paris6
Tasemnici vidíš jak články opouští rybu,ale pak Ti tenhle odkaz nepomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 20:16 Muž Paris6 [4] - AmerikaRe: romant
dikas to by mělo stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 20:00 R Muž romant [27987] Re: Paris6
Třeba si o tom něco přečíst. rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 19:52 Muž Paris6 [4] - Amerika
poraďte mi prosím xo n VNITŘNÍ PARAZITY MÁM PODEZŘEJINÍ NA NĚJAKOU TAsemničku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 22:35 Muž Paris6 [4] - Amerika – krmení
předem se omlouvám ldičky, jistě to tady někde bude, ale znáte to, lenost je strašná, nemáte nějaký nápad na živé krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 21:24 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: acik
u mladých ryb to je klasika, já měl dokonce i trojku - dva samci a samice, teď už je to přešlo a tvoří stabilní páry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 21:21 Muž acik [416] Re: romant
doufám,že to neobkoukaly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 21:05 R Muž romant [27987] Re: acik
Na trojku, proč ne, vždyť jsou to cichlidy. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=1001