Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:36 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
Ahoj Kubo rad bych ti poradil,ale jak vidis ja jsem dalo by se rict ze skoro na zacatku kdyz mam vysokou hladinu No2..nekde jsem cetl cim zvysovat tvrdost ale co to presne bylo ti nepovim :-( mam tady test od dajany a pak od tetry..od dajany to ujde ale od tetry katastrofa.tak nevim...je to tezsi nez jsem myslel



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:30 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
A co takhle špatný test?Mi takhle kdysi blbnul test od rataja...
Mimochodem taková otázka čím jednoduše zvýšit tvrdost...?
A jaká je ideální hodnota UT pro odchov je to u každé varianty jiné ale alespon zhruba...Nikdy jsem neměl větší problémy a nejdnou jsou a pátrám po tom čím to může být..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:21 Muž Tomiino [43] Re: Bob66
dekuji.Tak ja uz jsem z toho jelen.Neco mame nekde spatne,vodu menim pravidelne,odkaluji,filtr dobrej s stale je tam NO2..uz jsem z toho spatnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:08 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomiino
Ne, dávkuji ho několikanásobně víc než je v návodu a nikdy mě to NO2 ani NO3 nezvedlo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 20:10 Muž Tomiino [43]
Prosim o radu..pouzivame v chovne nadrzi raselinovy vyluh Torben.Chtel bych se zeptat,muze zvysovat hladinu NO2??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 21:07 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Ahojte tak dnes naprosto stejný scénář odpoledne asi v 12:00 to vypadalo že se začnou každou chvilou třít a přijdu ted domu a oba zase v opačném konci nádrže a jsou zase jakoby uražené...Tak mě napadlo nejsou to dva pomatení samci?Třeba že si navzájem myslí že druhý je samice a jikry nikdy a kvůli tomu jsou uražení?Nevím ale zas kdyby samice nakladla jikry a on je sežral tak pochybuju že druhý den by šli znova do tření.CO myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 21:50 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Snake skin
AHojte tak snake skini jsou zřejmě pár ale nejsem si jist.Prostě dnes už několikrát přejeli naprázdno to mi dělají všechny samice chvíli jezdí na prázdno.ALe musel jsem jít pryč bylo to asi 14:00 a přišel jsem v 21:00 po jikrách ani památky a obě ryby jsou v opačném koutě akvária a jsou jakoby navzájem uražené.
Co myslíte nakladli jikry a jedna z nich je sežrala?Byl to jejich první možná výtěr tak by se dalo čekat že to nevydrží ale chovají se navzájem divně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 20:32 kulich – požírání jiker
Zdravím,mám chovný pár terčovců vybraný přirozenou cestou,a po několika výtěrech se mi podařilo udělat odchov,bohužel však od té doby nejsem schopnej nalíhnout.Hodnoty vody jsou 160uS ph 6,6.ryby se vytírají pravidelně každý týden,vždy třetí den před vykulením však ryby celý výtěr zlikvidují.máte někdo podobné zkušenosti.??mám variantu red tyrkys.Napadá mě ještě častější výměna vody obden třetinu nádrže.chce to asi nějakou změnu.máte někdo podobnou zkušenost??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 14:06 Muž Tomiino [43]
Ahoj,na chovne samicce paru blue neon se objevilo ztmavnuti tela a bile tecky.Muzete mi nekdo poradit nejlepsi lek na tuto nemoc?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 06:30 Karel Re: Dahak
OK. Udelam to. Dam vedet jak jsem dopad. Dik. K
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 22:53 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: KArel
Neharmonický pár.Sledováním vyber toho který vyvolává konflikty a odlov ho.Druhý se s trochou štěstí o potěr postará sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 21:23 KArel – Prosím o radu
Dobrý den,
Prosím všechny zúčastněné diskusáře o radu. Páru Pigeonů, kterí se mi ve společenském akva třeli jako zběsilí (samozřejmě bez potřebných parametrů vody). Jsem zřídil separé s vodou s patřičnými parametry (ne ideální 60x40x40). Hned proběhl výtěr a k mé radosti i vykulení a vodění rodiči. Potěru bylo cca 80-100 ks. Po 6 dnech po vykulení jsem začal přikrmovat artemií. Přibližně v té době možná jeden dva dny před tím začaly mezi rodiči konflikty, což nikdy předtím nedělali. Po dalších třech dnech potěř který měl cca 7-8 mm požrali. Nebyl jsem u toho, takže nevím který z rodičů. Docela zklamání, byla to moje i jejich premiéra. Po dalších pěti dnech se znovu vytřeli, ale voda byla bez patřičných parametrů, takže to zplesnivělo a požrali to. Vodu jsem vyměnil za patřičnou ke správnému vyvinutí jiker a dnes znovu výtěr. Ale už zas pozoruju lehké konflikty, jako by se nesnesli u ovívání jiker. Co teď? Neumím odhadnout příčinu požrání prvního vrhu. Voda byla v pořádku NO3 10, NO2 0. Chtěli se znovu třít? Bojovali kdo bude vodit? Fakt nevím. Nemám zkušenost. Sežral někomu pár mladé v téhle fázi? Co udělat za opatření? Odebrat jednoho z rodičů? Kterého? Budu vděčný za jakýkoli názor. Děkuju. Karel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 07:25 JuraS Re: smidakkuba
nerozumím...ty dáváš do akva svým rybám něco co obsahuje nějaké breberky ? nebo jsi takové koupil ? tvrdil jsi že je bereš od super chovatele...já osobně sáhnu do akvárka kdy je třeba a buď mám ruce neumyté a dělal jsme s nimi doma cokoliv a nebo je mám zrovna umyté mýdlem a jen opláchnuté...vodu měním tak 1*14 dní a to ne žádné 1/3 množství..tak kýbl, dva maximálně...v podstatě tak jak potřebují na balkoně truhlíky s kytkami..tu vodu z akvárek hadicí přečerpám do několik akýblů na balkoně a tou vodou pak zalívám kytky..rosto jak vsteklé..toho hnojiva co je v tý vodě...v tý vodě se mi pak množí nějaký breberky..především komáři..občas (když jich je hodně na hladině) je naberu síťkou a pod vodou to jen propláchnu studenou kohoutkovkou (chlorovanou)..a šup to celý do akva...a léky ty moje neviděly už aspoň rok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 07:08 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
No tak trochu ale tady to nebyl hokus pokus tady bylo třeba nějaké léčivo protože se to během jednoho dne viditelně o dost horšilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 07:05 JuraS Re: smidakkuba
čas ukáže..připadá to jen mě, že stále hokuspokusuješ ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 21:38 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Tak snake skini jsou asi opravdu páreček pořád čistí kužel a už se aji viditelně natřásají budu ale muset od nich dát pryč samici red tyrkyse ta je hrozně znérvoznuje.
FMC viditelně pomohlo a ryby v pohodě možná proto že jsem dal poloviční dávku jen otázka myslíte že to mohlo poškodit plodnost ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 23:32 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dahak
V akváriu 200L mám 8 ryb je to sice vyšší počet ale měním co 2den 1/2-2/3 takže voda je dobrá děje se pouze u těch skinů takže asi ta nová voda...Snad už bude klid. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 23:29 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
Konečky bělaj po transportu do jiné vody a nebo u staré zkysnuté vody, ale to je spíš problém v nádržích kde je spousta ryb.Počítám s tím, že ty nepřerybňuješ a pravidelně měníš vodu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 23:24 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dahak
Aha a nevíš co může být to bělení těch ploutví?Bude to parazit jelikož ploutve zůstavájí a jde na rybách hlavně teda na tmavých snake skin,red tyrkys vidět jak jsou potažení slizem, jejich tělo se zřejmě brání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 23:19 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
Doma jsem to neměl, ale v chovně to napadlo jeden pár a samice, která to odnesla nejvíc měla pryč hřbetní, ocasní a břišní ploutve.Ta hřbetní byla pryč skoro celá, až do těla.Léčivo zabralo a už má všechny ploutve zpátky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 23:13 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dahak
Tak u těch mých ploutve neodpadávají ale u snake skinů jsem si všiml jednoho že ty ploutve ( ted nevím jak se to nazývá myslím břišní ty dlouhé špičaté):) jsou na konci cca 1-2mm bílé a někdy jsou zase normální...Když je bakterka tak odpadávají všechny ploutve bez vyjimky nebo jen některé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 23:08 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
Baktopur.Bakterku poznáš ty ploutve odpadávaj doslova před očima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 22:44 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dahak
A kdyby to nakonec byla ta bakterka tak by jsi mi doporučil co?Co se ti osvědčilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 22:38 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dahak
CHloramín jsem zkoušel a nezabral měl jsem podezření i na nějakou bakterii takže možná to ale spíš bych si vsadil na nějaké kožní parazity...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 22:17 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Taky FMC zrovna nefandím a eSha je spolehlivá, vyzkoušená a laciná a pokud se nepletu, tak na kožní parazity by měl zabrat i chloramin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:53 RAP Re: smidakkuba
No nemusí je to zabít, může je to poškodit a jako chovné ryby skončí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:52 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: smidakkuba
co jsem četla o krunýřovcích, tak jim může poškodit orgány a umřou třeba až za pár dnů nebo týdnů. Ale to byla složka která už se do těch nově vyráběných nejspíš nedává. Snad jim nic nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:46 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Bob66
Já nevím ale kdyby jim to opravdu ublížilo tak si myslím že by se to projevilo už během těch 5 hodin co to tam je...Ale nevím že by jim to ublížilo během třeba hodiny z ničeho nic...
S tou biologickou rovnováhou jsem počítal taky proto tam dám potom na pár dní zaběhlý filtr a se to trochu nastartuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:43 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: smidakkuba
Terčovci jsou citlivý na chemikálie stejně jako třeba L-sumci, můžou to vydržet a nemusí ale biologickou rovnováhu v akváriu ti FMC rozhodí určitě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:41 RAP Re: davidus
Klidně může být i slabší, ale ta 4 je dobrá. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:40 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Bob66
Myslíš že by je to mohlo jako zabít?Já dal slabší asi poloviční dávku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:36 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: smidakkuba
Než stránky Dajany bych si přečetl fórum o léčbě terčovců, najdeš tam dost rad ale žádnou na aplikaci FMC k terčovcům ;-) Ale třeba budeš mít štěstí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:14 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Bob66
Já už FMC dal přečetl jsem si o tom na stránkách dajany...Výsledek ryby se hned po tom co jsem to tam dal začli hrozně otírat o vše co je v akva ale je to tam asi 4 hodiny a je klid ryby jsou čistý a neotírají se...ŽÁdná negativní známka na FMC...
Mimochodem já tak usuzoval i podle chování a taky není obvyklé nebo spíš vyjímečné aby samice natož u vyšlchtěné a degenerované formy dorostla do takového rozměru.Přece jen nějakých 18cm v těle bez ocasu je dost na samici ale pokud s toho bude pár tak štěstina je při mně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 18:56 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: smidakkuba
Souhlasím, FMC bych k terčovcům rozhodně nedal ;-) Jinak ty ploutve do špičky v žádném případě nemůžeš brát jako nějaký znak pohlaví X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.08.2011 18:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: smidakkuba
Sice nejsem odborník na terčovce (mi se ty barevné pouťové terče nelíbí), ale FMC bych do akvária už nelil. Škodí úplně všemu, zabije bakteie ve filtru a může zabít i ryby. Zkusil bych radši Esha 2000, tu mám ověřenou, že ani háklivým rybám nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 16:40 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – FMC-Dajana
Ahojte u mých terčů mám podezření na kožní parazity tak jsem koupil FMC od dajany ale nepíšou jak dlouho se má nechat účinkovat apod...Takže jestli ho bez problému mám dát dnes večer a zítra večer vyčistit nebo dát zítra ráno a večer vyměnit vodu...CO myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 14:47 Muž davidus [41] - CichlidyRe: RAP
Takže dobrá bude spíš ta tloušťka 4mm???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 14:43 Muž davidus [41] - CichlidyRe: RAP
takže dobré bude to o síle 4mm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 21:30 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Ještě jednou jsem tak vzpomínal a děda má snake skiny okolo 12cm mladé asi rok a neco k tomu a je tam z nich pár a obou dvoum jdou ploutve lehce do spičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 21:24 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: milda87
Koupil jsem je v našem osvědčeném zveráči olbrecht...Je to super zveráč v životě jsem u nich v akváriu neviděl mrtvou rybu a ryby mají v karanténě než je dají do prodeje a nikdy jsem u nich nekoupil nemocnou rybu...Super můžu jen doporučit a tihle krasavci byli v okrasným akva jako neprodejné ale když jsem se ptal tak mi řekli že je nedávají do prodeje aby se netrápili v malých akva a že by je nikdo tak draho nekoupil tak jsem se zeptal na cenu a jak mi ji řekli tak jsem rychle letěl pro peníze...
Vypadá to opravdu na pár ale pořád mi tam nějak neštimuje ta samice RT ta mi v tom trochu dělá bordel a tak nevím jestli je to skutečně pár nebo jsou jen zmatení s té samice.Každopádně ted večer byla mezi nimi taková scéna protože samice RT se začla třepat před samcem a ten za ní furt plaval ale zřejmě samice snake skina samici trochu proklepla a samci dala taky co proto zhruba 10 minut po tomhle se samec zase přidal k druhému snakovi a zas čistí kužel tak uvidíme.Každopádně pár co má 18cm v těle by byla paráda. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 21:12 milda87 Re: smidakkuba
Tak to se Ti zřejmě povedla koupě století! potlesk
Kde se nechá nakoupit takhle zázračně?
Držím palce,ať je to skutečně pár a výtěr se zadaří!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 19:46 RAP Re: davidus
Slabší sklo lépe odolá teplu od zářivek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 18:05 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – SamecXsamice
Vyměnil jsem jim vodu a už maj oba vysunutý...Jeden je široký a mohutný zřejmě kladélko a druhý tenký méně vystrčený a špičatý třepání se stupnuje a pořád se přemistují poněvadž malí pigeoni jim nedaj chvilku klidu.Vzhledem k chování usuzuji že to bude krásný mladý páreček. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 13:20 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
Taky si myslím že by po nich byli perfektní mladý protože samec je stejně velký...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 13:19 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
No to jo...Možná to bude fakt samice ale vzrůstem by to byla pořádná korba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 12:56 JuraS Re: smidakkuba
světová rarita...2 kluci se okotily a mají děti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 12:39 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
Něco takového mám namysli akorát se mi zdá že ted u těch checkerboardů je pořád rožštiluje ta samice red tyrkyse pořád se mezi ně motá a oni jí pořád odhánějí...Asi jí dám pryč...Jak to myslíš s tou světovou raritou..To jako že ta ryba je tak pěkná?
Je to ryba 18cm bez ocasu 22cm s ocasem a stála 600,-kč byla dost levně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 12:30 JuraS Re: smidakkuba
neřeš..dej jim kužel a až se "okotí" a vylíhnou se prckové tak buď budeš mít jasno a nebo možnost být světovou hvězdou...krásná ryba..jakou má velikost ? kolik stála ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 12:27 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – SamecXsamice.
Fotka k příspěvku Ahojte znovu se na vás obracím jelikož se mi to fakt nezdá...Koupil jsem dva údajně samce kteří ovšem nikdy nebyli vytření takže o pohlaví se dá spekulovat pouze na základě znaků samců a sociálního pohlaví...Jako základnoí znak pro samce mají oba dva dosti výrazně protažené ploutve do špičky navíc ze začátku byli oba dva dosti agresivní ale je tomu zhruba týden co se začli podezřele chovat...
Začli se až moc podezřele motat kolem kužele pořád ho čistí a je tomu asi dva dny co začly první záškuby.Jeden z nich má povystrčené dle mne kladélko poněvadž je dost vystrčené a dost mohutné-široké a toto mi odpovídá spíše opět na samici samci u mne mají vždy jen lehce vysunuté chámovody a mají je dost do špičky.
Navíc byli u mé samice red tyrkyse potom jeden začal se samicí red tyrkyse rejt do druhého tak jsem ho dal pryč a jak jsem ho dal pryč tak začal být na samici dosti agresivní a to i když se mu-jí nabízela ke tření což může být další známka toho že to je samice.Dal jsem je tedy do většího k malým checkerboardům byl dlouho klid až tedkom se začli ti dva takto chovat.Co si o tom myslíte jsou to třeba nějak pomatení samci nebo to je opravdu samice a zřejmě mladý pár...Díky za odpověd přidal jsem i foto ryby o které si myslím že je samice. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:52 Muž davidus [41] - Cichlidy – kryt
Mám udělaný dřevěný kryt na akva a zářivky 54W budou od krycího skla 6cm. Krycí sklo bych chtěl udělat ze skla síly 5mm. Vydrží sklo teplo čtyř 54W zářivek, nebo mám volit silnější sklo?Poradí někdo kdo má podobné rozměry?Větrací mřížku ve víku mám.Díky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [58] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=2851