Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 22:34 finnnp Re: O.Tom
Dost záleží od koho jsi je koupil.Hodně chovatelů prodejců chová ryby při vyšších teplotách nebo přeléčují celé nádrže atd......Já takřka léčiva nepoůžívám.Ryby mám vytální a zdravé,ale zase ošklivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2013 22:21 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: milda87
Než si to nechat posílat kurýrem od Aqamasteru, tak je lepší zavolat Pepíkovi Koblasovi a vyzvednout si to v Plzni když bude mít rozvoz X-) www.koblasa.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 22:20 Muž O.Tom [439] Re: finnnp
Takové podobné mám 2. Pigeon nebo pod jakým názvem jsem to dostal a od začátku jsou nejvíc problémoví. Jakoby téměř stále nemocní, aktuálně se menší zlepšil a nevím proč blboun, prohání a stresuje pohublého většího. Ostatní formy/varianty vtom mixu co mám jsou bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 22:15 Muž O.Tom [439] Re: acik
Moje nejníže položená nádrž by měla do vany mizerný spád a ještě přes 15m hadice... ale vlastně... stala se zní pokusná nádrž s liaporem, který vůbec neodkaluju, protože to vzhledem k jeho lehkosti u mě ani nejde :)

Další 2 nádrže už mám výš, tam už by takový problém nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 22:10 milda87 Re: Bob66
Však já to vím,ani neposlali mail,že to jede....Z nádraží se mi nemohli dovolat,číslo bylo špatně uvedené a nakonec volali odesílateli a ten jim dal správné.Tak stane se,ale chyba se musí napravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 22:07 finnnp Re: milda87
Koupě mraženého je malér.Já sice kupuji jen Humří vajíčka.Navíc ČD kurýr je dosti drahý protože platíš ještě tu bednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2013 22:06 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: milda87
Každé rozmrazení a následné opětovné zmražení znehodnocuje krmení, jak píše Roman určitě bych to po dvou dnech už nepoužil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 22:04 Muž acik [416] Re: milda87
rozhodně bych to reklamoval,nenechal bych si to líbit:)
milda87 napsal: Ahoj,používáte někdo krmiva z Aquamasteru od p.Kudrny?

Objednal jsem si mražené,různé -spec. pro terče,patentky s česnekem...aby měli změnu a na vyzkoušení.

Stala se však nepříjemnost a to ta,že posílali kurýrem a špatně napsali na mě telefon a leželo to na nádraží cca.2 1/2 dne.Vše rozmrzlé,teplota v polyst.krabici cca.10-15 st.
Zatím jsem to zmrazil,ale nevím,jestli to terčům dávat nebo chtít zaslat nové protože tohle je znehodnocené?
Otázkou je ,kolikrát je rozmražené a znovu zmražené to,co se běžně kupuje...Jestli nebudu dělat zbytečné "scény"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 22:02 milda87 Re: finnnp
Tak ta teplota byla samozřejmě vyšší a vyšší(logicky). Tohle byla po vybalení a před zmražením....Ale nechce se mi jim to vědomě dávat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 22:02 Muž acik [416] Re: O.Tom
odkalovat do barelu? Tak rovnou do vany nebo wc? pak jen napustit a a frčí to,tak bych to chtěl provádět :)
O.Tom napsal: Bych potřeboval tak 10-15m hadici pokud by měla dosáhnout na všechna akvária, vymyslet nějaké uchycení na akvárium aby se nesmekla a nevytekla na koberec, když budu na druhém konci pouštět. A pak nějak upravit baterii v koupelně pro rozumné napojení hadice.

Ten barel je supr na odkalování a to napouštění s ním zatím zvládám... měřím 2 metry, tak nějakých 25 kilo vody je taková rozcvička :) Větší problém mi dělá EHEIM 2080, jsem ho vážil a naplněný má 35 kilo + se sním musí manipulovat opatrně a to už je celkem náročné :)

Jestli někdy v budoucnu proběhne rekonstrukce bytu a najdu vedle akvária prostor i na osmózu, pak bych si zavedl skrz zeď vodovod i k akvárku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 22:02 finnnp Re: milda87
Ona také pěkná vůbec není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2013 22:02 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: O.Tom
Fotka k příspěvku Na fotce je spojka na baterii, která jde jedním pohybem sundat a na konec hadice do akvária používám držák na hadici od pračky ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 22:01 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: O.Tom
Takový ty udělátka na hadice od externích filtrů jsou naprosto v pohodě. Upevnění na hranu nádrže. a nebo prostě zahradní koncovka a pouštění vody přes "pistoli"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 21:59 finnnp Re: milda87
Aquamaster má velice dobré krmení.Je to sice přebal z Polska,ale je to kvalitní.Jinak dva a půl dne v 15 stupních už je zrale jen do popelnice.Ten hnilobný proces je rychlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 21:58 milda87 Re: finnnp
...promiň,ale ta ryba se mi moc tvarově pěkná nezdá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 21:56 Muž O.Tom [439] Re: Bob66
Bych potřeboval tak 10-15m hadici pokud by měla dosáhnout na všechna akvária, vymyslet nějaké uchycení na akvárium aby se nesmekla a nevytekla na koberec, když budu na druhém konci pouštět. A pak nějak upravit baterii v koupelně pro rozumné napojení hadice.

Ten barel je supr na odkalování a to napouštění s ním zatím zvládám... měřím 2 metry, tak nějakých 25 kilo vody je taková rozcvička :) Větší problém mi dělá EHEIM 2080, jsem ho vážil a naplněný má 35 kilo + se sním musí manipulovat opatrně a to už je celkem náročné :)

Jestli někdy v budoucnu proběhne rekonstrukce bytu a najdu vedle akvária prostor i na osmózu, pak bych si zavedl skrz zeď vodovod i k akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.06.2013 21:55 R Muž romant [27981] Re: milda87
2 dny, to už bych nekrmil, tam už lecjaký nežádoucí proces mohl započít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 21:55 finnnp Re: Bob66
Aha.Tak to možná bude můj malér.Mě z kouhoutku teče voda,že v ní mohu dělat Neonky.V odchovu jsem přitom do těch 5 cm docela rychlý.Nad těch 12 cm už je to,ale strašně pomalé a nebo to neumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 21:53 milda87 – aquamaster krmivo
Ahoj,používáte někdo krmiva z Aquamasteru od p.Kudrny?

Objednal jsem si mražené,různé -spec. pro terče,patentky s česnekem...aby měli změnu a na vyzkoušení.

Stala se však nepříjemnost a to ta,že posílali kurýrem a špatně napsali na mě telefon a leželo to na nádraží cca.2 1/2 dne.Vše rozmrzlé,teplota v polyst.krabici cca.10-15 st.
Zatím jsem to zmrazil,ale nevím,jestli to terčům dávat nebo chtít zaslat nové protože tohle je znehodnocené?
Otázkou je ,kolikrát je rozmražené a znovu zmražené to,co se běžně kupuje...Jestli nebudu dělat zbytečné "scény"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2013 21:35 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: finnnp
V tvrdší vodě ryby rychleji a víc rostou ;-)

acik: tak nějak, když mám holé dno tak při každé výměně stáhnu bordel ze dna, jinak když byl písek tak jednou týdně odkalení a výměna vody podle času X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 21:30 finnnp – 18 cm
Fotka k příspěvku Já nevím jak pro koho,ale pro mne je 18 cm ryba bez ocasu nedosažitelná.Krmím velmi hodně a velmi pestře a vodu v některých bednách měním denně.Je sice pravda,že vodu měním denně jen v odchovných bednách.V chovných bednách už tak aktivní nejsem.Tam tak jednou až dvakrát do týdne podle chuti.Já mám jen výhodu,že z kouhoutku můžu i odchovávat.....Jinak ryby na obrázku mají poctivých 12 cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 21:26 Muž acik [416]
já z toho vyrostu :-) odkalujete 1x týdně? a další výměny jen výpusť/nápusť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 21:24 Žena baletka [624] Re: Bob66
Já to taky tak mám. Jinak bych se unosila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 21:22 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: O.Tom
Nacvaknu hadici na spojku, kterou mám na kohoutu nastálo, natáhnu hadici cca 20 vteřin, otočím kohoutkem a už to jede pod proudem. Uklizení to samé, je to daleko rychlejší než nějaké kýblování, bez námahy a jakékoliv vylité vody po bytě, co bys ještě chtěl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2013 21:20 R Muž romant [27981] Re: O.Tom
To co sleduješ že z vody mizí po napuštění asi nebude viditelný chlór, ale stlačený jiný plyny, jenž jsou ve vodovodním řadu. Stran toho živýho krmení, když máš prověřenou lokalitu, tak je to pro ryby požehnání. Osobně krmím živým více jak 30 let a snad se nebudu rouhat, když napíšu, že žádnej problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 21:19 Muž acik [416] Re: O.Tom
Tome denně kyblovat 150L vody 30L kyblem by se mi važně nechtělo ;-)
O.Tom napsal: Já to všechno kýbluju, 30 litrovým "kyblíkem" od primalexu.
Tahat hadice po betě, nevím nevím.
Vodu do kýble napouštím pod silným proudem, pořádně se províří, prokysličí a i tak pár minut počkám něž vyprchá alespoň to okem viditelné množství chlóru.

K tomu krmení, věděl bych o místě kde je takové množství komárů, že bych byl krmením spíš já, než bych vůbec vytáhl síťku na odchycení. Ale měl bych trošku strach ze zavlečení nějaké nemoci, nebo a to spíš nějakého parazita.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 21:15 Muž O.Tom [439] Re: Bob66
Já to všechno kýbluju, 30 litrovým "kyblíkem" od primalexu.
Tahat hadice po betě, nevím nevím.
Vodu do kýble napouštím pod silným proudem, pořádně se províří, prokysličí a i tak pár minut počkám něž vyprchá alespoň to okem viditelné množství chlóru.

K tomu krmení, věděl bych o místě kde je takové množství komárů, že bych byl krmením spíš já, než bych vůbec vytáhl síťku na odchycení. Ale měl bych trošku strach ze zavlečení nějaké nemoci, nebo a to spíš nějakého parazita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2013 21:02 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: acik
Jj už x let přímo z kohoutku, chlóru je v dnešní době minimum, tak není žádný problém ;-) Kolikrát měním i polovinu a více ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 20:54 Muž acik [416]
asi jo kluci o vypousteni asi nebude problém,ale spise naopak o napousteni,to davaš primo z kohoutku Bobe? musíš mít asi dobrý parametry vstupní vody ne? Já se ptám ,musím posbírat rady ahoj LANOUR koukám,že i ty daváš přímo z kohoutku... tak nedělám něco špatně já? :-) ja to akvarko asi rozlepim a schovám do sklepa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 20:49 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: acik
Na odkalení mám 50L barel a napouštím hadicí napojenou přímo na kohout cca 10m ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 20:47 Muž LANOUR [55] Re: acik
Staci hadice dost dlouha,samospadem do vany a z vany odsroubovat sprchu a napichnout a napoustis tak to delam ja,jinak bych se ukybloval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 20:42 Muž acik [416] – Re: Bob66
5x denně?To bych už musel dát výpověď v práci hop 3x denně zvládnu,tak bych to řešil nějakým krmítkem.Jen mi někdo poraďte jak vyřešit ty výměny,akva samostatně stojící a koupelna 7metrů od akva,teď babo raď :) v pondělí jdu shánět nejaké čerpadlo

Bob66 napsal: Klidně třetinu denně, beru to ale tak že akvárium je holé a krmení min. 3-5x denně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 20:39 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: acik
Klidně třetinu denně, beru to ale tak že akvárium je holé a krmení min. 3-5x denně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 20:39 Muž acik [416] Re: romant
nebyl by to problém,ale jak nejlepe to provádět,nelibi se mi ty mé vymeny vody... musím to pořádně pořešit
romant napsal: Měnil bych minimálně 1/3 a to minimálně 2x týdně. Polovina je ještě lepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 20:33 R Muž romant [27981] Re: acik
Měnil bych minimálně 1/3 a to minimálně 2x týdně. Polovina je ještě lepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 20:30 Muž acik [416] Re: Bob66
teď zálezi kolik vody menit v takové velikoti akva,me by to taky celkem zajímalo :)
Bob66 napsal: Ale uděláš, nejde ani o velikost akvária, jako spíš o co nejčastější, nejlépe každodenní výměnu vody (ideální průtočné nádrže), kvalitní krmení a dobrý genetický základ X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2013 20:25 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: finnnp
Ale uděláš, nejde ani o velikost akvária, jako spíš o co nejčastější, nejlépe každodenní výměnu vody (ideální průtočné nádrže), kvalitní krmení a dobrý genetický základ X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 20:25 R Muž romant [27981] Re: finnnp
Když je bude futrovat, jak činí a bude několikrát týdně měnit vodu, tak bych to i v těch "pouhých" 400 litrech viděl jako možný, že je zmákne do požadovaný velikosti. Tedy asi ne všechny, ale vybraným jedincům by se zadařit mohlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 20:24 Muž acik [416] Re: Kryštof
Jestli máš nějaký sud na zalévání na zahradě,tak tam jich taky najdeš mraky :)
Kryštof napsal: Tak mám zahradu a za barákem mám slepé rameno, ale jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 20:22 Muž NIKO [527] Re: finnnp
Proč ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 20:19 finnnp Re: kotyza
18 cm bez ocasu je už trofejní placka.Myslím,že v 400L to neuděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 20:16 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: finnnp
Tak mám zahradu a za barákem mám slepé rameno, ale jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 20:14 finnnp Re: Kryštof
Jestli máš zahradu.Tak jsi komáří larvy uděláš své.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 20:04 R Muž romant [27981] Re: Kryštof
Můžou, ale živá je živá, tu jenom těžko nahrazuješ. ;-) Já osobně ty mražený nemám rád, neb je z nich velmi často blátíčko, který spíš vodu kazí než potěší ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 20:01 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
Můžou být i mražené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 19:19 R Muž romant [27981] Re: kotyza
Když krmíš komáříma larvama, tak to je výborný afrodisiakum, nejen pro placky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 19:14 kotyza Re: finnnp
koretry jsem ještě nikde v přírodě neviděl ,ale nosím si živý culex ,radost koukat jak to baštěj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 19:11 kotyza Re: RAP
mám je hlavně na koukání ve 412 litrech ,rozmnožování taky zkusím,ale hlavně chci aby znich byli velký ryby aspon 18cm u dominantního samce.pak budu spokojen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 16:48 RAP Re: LiborSprysl
Kdysi se naopak srdcem futrovalo o 106
(OT)Já myslel dobu před tvým kdysi.....
A už se ke krmení terčovců srdcem nevyjadřuji, aby ......... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2013 16:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: že bez srdce to nejde
Záleží co s nima zamýšlíš. Kdysi to bez srdce šlo.



Kdysi se naopak srdcem futrovalo o 106...to až pak přišli vědátoři s tím, že se to nemá...a fůra lidí to převzala...zvláště ti mladí a chytří... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=1651