Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 17:02 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
No mě to naopak přijde jako by to vyrostlo někde u Černobylu a ještě na to někdo šlápnul :) a cena je daná pouze tím, že je odchov problematičtější stejně jako u terčovců.Vzhledově se dle mého nemůže altuma rovnat s krásně rostlým velkým klasickým skalárem, ale ty už bohužel prakticky nejsou k sehnání.Ty hybridy co se prodávají po burzách a zverimexech mají k pravému čistému skaláru hodně daleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 16:43 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Romy
Romy máš je krásný to je pro Tomiino výborná fotka na srovnání s amazonskými skalárami...Nejkrásnější na těchto rybách je dle mne právě zalomení hlavy a pak modrý odlesk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 16:39 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tomiino
Fotka k příspěvku Myslím,že vše podstatné bylo napsáno,mrkni se ke zkušenějším chovatelům terčovců,a hned poznáš,jaké ryby jsou k nim vhodné.Teter je více druhů,které můžeš k terčům dát,já mám,nebo jsem měl-Hyphessobrycon bentosi,Hyphessobrycon eques,Paracheirodon axelrodii,menší cichlidy můžou být-Mikrogeophagus ramirezi,Apistogramma nijsenii,nebo Apistogramma cacatuoides.Těch možností je mnoho,záleží jen na tobě jakou zvolíš,aby jsi zaplnil všechny niky,a všechny ryby si nepřekážely,a cítily se co nejlépe.
Přidávám fotografii Pterophyllum altum,všimni si zalomení hlavy,to je jeden z hlavních poznávacích znaků,další jsou širší pruhy,ale mezi nimi jsou pruhy méně výrazné,a samozřejmě výška ryb.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 15:30 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
hi bude stehovani :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 15:07 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Ramirezky jsou snad jedny z nejvhodnějších ryb k terčovcům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 15:04 Muž Tomiino [43] Re: romant
S ramirezkama byli tercici v pohode??patm se protoze,kdyz jsem si koupil placky privezl jsem je i k svatku tatovi a ten ma tri akva, v jednom prave ted terce,neonky a ramirezky ma ve druhym..myslis ze by je mohl dat spolecne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 15:00 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Hodně lidí má tetry krvavý...Jak jsem psal zdravý terčovec si toho ani nevšimne a u žrádla bude dost divoký....Já jsem v sobotu přivezl nové ryby a ted mi žerou z ruky a je to neuvěřitelná mela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 14:52 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Já jsem měl společně s plackama hejno Teter červenoústejch a Ramirézy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 14:48 Muž Tomiino [43] Re: romant
jasna vec,poridim vetsi pocet neonek a budu spokojenej :-) nevis jake mensi rybky se jeste hodi k tercikum??cetl jsem nejake druhy teter,ale tata je ma a ty jsou u zrdla nejrychleji a litaji tam jako blazni tak nevim ty asi dobrou kombinaci k tercikum nejsou vid?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 14:44 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Nárokově jsou na tom nastejno. Červený se většinou pohybují ve spodních a středních partiích akva a Černý spíše ve vrchních partiích vodního sloupce. Osobně bych je nekombinoval a dával buď jedno, nebo druhý hejno. Jedno větší hejno vynikne daleko více, než dvě menší i když to bude na počet stejný. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 14:41 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Rozhodně to není to samé alty jsou daleko krásnější naživo jsem je mockrát neviděl ale jsou nádherný...Prodávají se okolo 300,-kč za 5cm rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 14:37 Muž Tomiino [43]
takze alta neni sk.amazonska co prodavaji v kramech za 4é-50 kc ?:-) uz jsou pryc..placi si tam spokojene tercici neonky a obyvatele dna :-) je nejaky rozdil mezi neonkou cervenou a cernou v podminkch??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 14:21 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: smidakkuba
Pak ještě například u mladých hodně velká výška vůči délce dobře viditelné u altů od boba taková výška se už u amazonských téměř ani nevyskytuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 14:20 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: romant
Skalára amazonská obývá jak již sám název naznačuje amazonku kdežto alty obývají orinoko...Jeden z hlavních znaků je například jejich tlama jakoby předsunutá dopředu a dělá jim to takový zobáček...Pak široké proužkování a například modré odlesky ve stříbrné barvě...Tyto odlesky jsou velice dobře vidět u altů od romyho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 14:16 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 14:14 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
prosim te a alty se poznaji jak poradne?mam tuseni ale nevim jestli jsou to ty spravne..nekde jsem to i hledal..to jsou normalne sk.amazonske a cernymy pruhy??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 14:12 Muž Tomiino [43] Re: romant
jj to je pravda :-) jsou to prasatka uz jsou odloveny a jdou k sousedum + dva stribrne skalary..diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 14:11 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Mimochodem nevím jestli si pamatujete jak jsem se trápil s tím že mi páry nechcou žrát nic jiného než granule a to i po hladovce ted u nich mám mladé pigeon checkerboard a oba páry už v pohodě žerou vše co jim do akva dám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 14:10 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Alty být můžou jsou taky dost nároční na chov a nejsou tak divocí u krmení i když dle vlastních zkušeností mohu říct že takový zdravý terčovec dokáže být při krmení pořádný divočák...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 14:07 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Black molly jsou živorodky a ty jak známo svýmy výkaly daleko více znečišťují vodu a to je tzv. v rozporu s požadavky Terčovců, u nichž je většina problémů způsobena nedostatečnou kvalitou vody, tak proč se zbytečně vystavovat riziku, že se při zanedbání údržby vody tzv. zhorší a to následně nastartuje nežádoucí reakci u terčovců. Prostě bych místo nich posílil to hejno neonek a bude to jistě vhodnější řešení. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 14:05 Muž Tomiino [43] Re: Tomiino
ty nemoci plati u vsech druhu skalar??i altumy??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 13:59 Muž Tomiino [43] Re: romant
o skalarach jsem se docetl,ze prenaseji nejake nemoci ted.nevim jake zrovna.Ale blackmolly?odstranim je,ale nevim duvod..taky kvuli nemoci?nebo je nekde o tom clanek nevis prosim te?jdu lovit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 13:52 Muž MGK [2] - CichlidyRe: JuraS
Jo, má cca 4cm. Krmím ho granulema od Tetry a Easyfish, a mraženýma krmivama typu patentka,artemie,černá komáří larva,koretra, discus speciál a hovězí srdce. Kdysi jsem měl taky jednoho takového, ten se ovšem spamatoval a sice už z něj asi nic nebude, ale žere a je celkem v poho... Momentálně je to asi jedinný "nemocný"(?) terč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 13:40 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Nenechával bych je tam, ani skaláry a Black molly už vůbec ne. To, že jim to jak píšeš nevadí, neznamená, že do budoucna si tímto rozhodnutím zbytečně nezpůsobíš nějaký problém v podobě té, či oné nemoci terčovců. Zamyslel bych se taktéž nad těma pancéřníčkama, co jsou uvedený v prezentaci, některý z nich nebudou snášet vyšší teploty. Na místo těch ryb co dáš pryč bych třeba posílil to hejno neonek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 13:26 Muž Tomiino [43]
Ahojky,mam v akva nove sest terciku mezi 4-5 cm.Jeste mi tam s nima zustaly 3 male skalarky a dve blackmolly..viditelne jim nevadi,co myslite muzou byt s nejakou zivorodkou?prijemna ziva strava kdyz na to dojde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 08:22 JuraS Re: MGK
fotka je neostrá, vypadá to, že se jedná o malého prcka..čím ho krmíš ? je jich v akva víc ? vypadají všichni stejně ? než je začneš léčit nějakými jedy pak si 3x rozmysli, zda víš skutečně o jakou nemoc se jedná...ani mě by nesvědčilo kdyby mi někdo píchal inzulín když ho nepotřebuji....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 21:24 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: metal
Vím to dlouhodobým pročítáním tohohle fora a taky dlouhým psaním si s miro03...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 19:17 Muž MGK [2] - CichlidyRe: rriki
Ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 19:01 Muž rriki [818] - CichlidyRe: MGK
Vem ho a vyhoď tomu už nepomůžeš.Ryby přeleč proti bičíkovcům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 18:53 Muž metal [96] - Cichlidy – re.smidakkuba
a vktorom vlakne o tom pise?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 13:01 Muž MGK [2] - Cichlidy
Fotka k příspěvku zdravím, potřeboval bych poradit. Mám takový problém, jeden z mých terčů je nějaký "vychrtlý" prostě má hlavu větší než tělo a tudíž mu jsou trochu vidět obrysy kostí. Jinak barvu má v pořádku, ale poslední dobou přestává žrát. Nevíte co by mu mohlo být ? Za odpověď moc díky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 19:52 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: metal
Malajsie je něco jiného než naše odchovy tady zkus se zeptat miro03 co se mu kdysi stalo po přívozu ryb s malajsie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 18:38 Muž metal [96] - Cichlidy
ja som terce dovezene z malaizie do karanteny nedal a vykapalo mi skoro cele akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 17:48 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Tomiino
Já jsem terče taky do karantény nedával, bylo to hlavně z toho důvodu že jsem neměl nikde místo na to abych si pořídil karanténu, takže jsem je koupil a rovnou šli do akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 17:46 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
To záleží na každém jak moc je opatrný já třeba jsem včera přivezl ryby a jelikož byli z dobrého zdroje tak jsem je ani do karantény nedával a šly rovnou k mojim párům...Obvykle 7-20dní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 16:23 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
ok :-) jak dlouho je tam mam nechat?tyden??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 16:17 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Jo stačí a jen pozorovat či jim něco není například pozorovat dýchání,výkaly atd atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 15:50 Muž Tomiino [43] – Re: smidakkuba
ahaaaaa tak to :-) jsem si rikal,ze kdyz jsou nachylny na chemii a takovy sracky nebudu je do toho asi davat :-) takze staci normalni vhodna vodicka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 15:48 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Karantena pokud je chceš dát do karantény po koupení tak slouží jen k tomu abys vypozoroval jestli jsou zdraví a nic si nezatáhl do akva a pokud by něco nebylo v pořádku tak až potom to řešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 15:39 Muž Tomiino [43]
ahoj,poradi mi nekdo s karantenou pro terciky??pridava se tam nejaka chemie nebo ne?napr.modr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 12:06 Muž Filip980 [398] - Rostliny
dobře...díky za radu, mě to jen tak napadlo, tak jsem se zeptal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 11:40 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Filip980
Ted koukám na tu stavbu ryb a to pro terče není měl bys problémy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 11:38 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Filip980
Co to je obyč druh?Takový pojem jsem fakt ještě neslšel každý terčovec potřebuje dobré podmínky a pokud nemáš DGH nějak moc extra vysoké tak by se to dalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 11:21 Muž Filip980 [398] - Rostliny
chci se zeptat, zda bych mohl mít terčovce ve svém akváriu 480 litrů vody do pohody, teplota, ph jsou dobrý, jen dGH je trochu víc než potřebují a chci se zeptat zda by obyč. druh vydržel i bez úprav vody???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 08:05 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Romy
No tak já jsem je včera přivezl od petra federiče a ptal jsem se na vodu měli jsme rozdíl zhruba 5mikro a 0,2PH a asi půl hodky po tom co jsem je dal do nádrže už ozobávali zbytky ze dna...Dneska ráno žrali v pohodě a páry po nich vůbec nevyjíždějí...Ty dva páry spíš rýpou navzájem do sebe než do prcků...
Já jen že jsem četl že dospělí terčovci vylučují nějakou látku do vody která zabranuje mladým v růstu...Takže jsem se asi zas dočetl asi blbost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 00:34 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: smidakkuba
Není to pravda,ale na každém šprochu...,jde o to,aby dospělé ryby nebyly agresivní,a nechaly mladé dostatečně nažrat.Pokud se budou mladí starých bát,budou se někde schovávat a netroufnou si zajet pro žrádlo.Budou strádat hladem,méně porostou.......,nicméně 7 cm ryby už by se o sebe v hejnu měly postarat,a srovnat se i s většími kusy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 23:43 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Ahojte chci se zeptat koupil jsem mladé cca 6-7,5cm pigeony a chci se zeptat jak je to s tím že když jsou mladé ryby u dospělých tak nerostou a zakrsnou?
Mám je dané u svých dvou párů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 19:30 Muž Tomiino [43] Re: Bob66
Ahoj ja vim,cichavci a nektere skalary se stehuji k sousedum,jen si tam necham dve ale ty jsou jeste melicky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 05:31 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomiino
Pokud budeš pořizovat terčovce tak dej pryč čichavce a skaláry co máš uvedené v prezentaci nebo si je raději ani nepořizuj, bylo by to dost přerybněné X-) rybicky.net/clanky/445-zaciname-s-tercovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 04:41 Muž Tomiino [43]
Muze byt tato rostlinka u terciku??ma s ni nekdo zkusenost??pisou teplotu do 26 st a nechtel bych teda o ni prijit :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=3201