Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 18:43 halenar1984 – potrava
ahojte ake doma robene krmivo podavate vasim rybam ja som robil zmes z bravcoveho srdca ale moc im to nechuti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 12:15 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Ivoš
Ivoš napsal: Nejsem expert na terčovce ale mám za sebou zemědělský učňák, střední i vysokou. Šutry ptákům pomáhají v trávení - ptáci sezobnou celá semena, ta jim v trávicím ústrojjí nabobtnají a kamínky v žaludku fungují jako mlýnek -pomáhají rozmělnit celá zrna a tím i i je lépe strávit (využít jejich energetickou hodnotu). S parazity to nemá nic společného. Navíc, z tvaru úst terčovsů je jasně vidět, že si hledají potravu ve vodním sloupci, nikoli na dně a i když sbírají potravu spadlou na dno, NIKDY je neuvidíš rýt ve dně, sbírat kamínky či prosívat písek skrz žábry jako to dělají např. geophágové. Naopak, prudce "vyfouknou" z tlamky proud vody do dna aby se zvířilo a takto zvířenou potravu sbírají nade dnem.
Takže dle mého jde jen o babskou povídačku.


Moje disky od zacatku co je mam zerou i potravu spadlou na dno a ted mam novou a docela zajimavou zkusenost. Nedavno jsem v miste kde krmim vymenil hruby sterk za jemnejsi, aby tam nezapadavalo a nezahnivalo krmeni. Od te doby se me na listech echinacu zacaly objevovat kaminky, rikam si, asi se tam nejak dostaly pri udrzbe a odkalovani. A vcera vecer se to vysvetlilo - koukam na jednoho terce a spolu s hovnama z neho padaly i kusy sterku coze . Mate nekdo podobnou zkusenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 21:24 Muž NIKO [527] Re: Bob66
Někdy se začít musí ;-) Proto nikoho nepřesvědčuji a nemohu věřit,že to dlouhodobě nejde ano Zatím žádný problé a snad to X let vydrží. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 21:18 RAP Re: Bob66
Fotka k příspěvku Bobe a které akvárium doma vydrží bez razantního zásahu takovou dobu? Něco jiného je u nádrží v zoo, botanických a pod.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 20:48 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: NIKO
Měl jsem na mysli spíš 5let a více ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:13 Muž NIKO [527] Re: Bob66
Myslím si,že v podstatě rok je dost dlouhá doba a zatím jsem tu nepsal,že mám nějaký problém.Akvárka (400 a 240l) tak zůstanou a uvidím za další rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:44 RAP Re: Bob66
Bobe určitě to skloubit jde i dlouhodobě. Jen to chce trpělivost při hledání toho správného kompromisu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2011 17:11 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: RAP
Skloubit to jde, ale určitě ne dlouhodobě, je to pro ně prostě nepřirozené i když jsou domestikovaní, tak pořád jsou citlivý na chemii atd. ;-) Jinak ten tvůj příklad zatím nefunguje tak dlouho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 16:57 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Roman44
Ala Dahak už má dávno pouze odchovné nádrže :), ale kdybych chtěl udělat něco, v čem by se terčům opravdu líbilo, tak to bude něco takovýho rybicky.net/nadrze/9762
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 16:57 RAP – Re: Roman44
Roman44 napsal: ...... samozrejme vim, ze nejlip jim bude v akva ala Dahak. Ale presto bych chtel skloubit rostlinne s terci.
Ono jak kteří terčovci, importy jistě. ;-)
Nepíšeš, jakým způsobem si přešel na "high-tech" akva, rychleji či pomalu.
Jinak na netu nalezneš hodně příkladů, jak skloubit rostliny a terče. rybicky.net/nadrze/3107
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 16:31 Muž riso [129] - CichlidyRe: Roman44
nejsem zkuseny ani dlouhodoby chovatel tercu, ale myslim, ze v Tvem prispevku je otazka a zaroven i odpoved ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 13:47 Roman44 – Terčovci v rostlinnem akvariu
Ahoj, mam dotaz na zkusene, dlouholete chovatele tercovcu v rostlinnem akva. Tzn. akva, kde je 0,5 W/L, co2, pravidelne hnojeni.
Jde mi o to, jestli i ve striktne rostlinnem akva muzou terci bez problemu prosperovat.
Ptam se proto, ze jsem mel 3 roky terce v klasickem akva, bez hnojeni, co2 atd.. a terci prosperovali, treli se a malem i odvodili mlade. Kdyz jsem pak presel na High-Tech akva pomalu zacali problemy. Prestali se uplne trit a najednou zacali nemoci, tu a tam rozpad ploutve atd..
Cili, chova nekdo dlouhodobe tercovce v takovem akva a bez naprostych problemu?

PS: samozrejme vim, ze nejlip jim bude v akva ala Dahak. Ale presto bych chtel skloubit rostlinne s terci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 23:05 Nobody Re: Ivoš
Dnes již alergologové připouštějí, že řada atypických alergií na kde co může být způsobena tím, že lidské tělo je "čisté" -nemáme škrkavky, roupy, tasemnice a kdoví co ještě, neboli parazity, kteří byli v našem trávicím ústrojí ještě tak před 100 lety naprosto běžní a náš imunitní systém s nimi bojoval. Medicína nás těchto parazitů zbavila avšak imunitní systém, který se vyvíjel tisíce let pro to aby bojoval s tím, co v těle nemá co dělat, zůstal a najednou neměl s čím bojovat a tak si začal "vymýšlet" náhradní nepřátele: pyl, lepek, kasein atd.

Myslím si,že tento příklad není nejlepší.Kdysi na škrkavky a roupy-jedl se hodně syrový česnek,to nemají rádi.Tasemnice to je horší.Nevím,jak by se Vám s ní žilo.Stále hubnete.Jedině se přejídat,to ovšem není řešení.Tehdy-nejspíš.tzv.lidové léčitelství-dnes chemie.
Asi lepší příklad než vnitřní paraziti - viry a baktérie.S těmi se umí náš imunitní systém vypořádat lépe,než s parazity,pokud není zhýčkaný,jak píšete."Přehnaná"čistota v našich bytech - spousta různých čistících prostředků na vše možné i nemožné...to také bude jedna z příčin oslabení našeho imunitního systému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 16:28 Muž rriki [818] - CichlidyRe: JuraS
Musíš odeslat vývozci formulář na veterinu ,nebo ho již mají.Exporter zařídí veterinu a na letišti projedou paríry zaplatíš poplatky a je to vše .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 09:05 JuraS
jak je to s celními kontrolami při dovozu ryb ? nakupuju z ciziny modelařinu a na celnici mi leží balíček klidně 14 dní....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 07:02 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
Chtěl jsem je do okrasnýho ale asi to nechám tak protože v první řadě musím nakoupit vše do nového stojanu.Akorát mě zaráží.Jak vše co jsem koupil.Ty sám víš jak to s těma rybama bylo tak nechápu to rýpnutí.Když mi ze 6 leopardů vyšlo 5 tyrkysáku tak to sorry ale to fakt nechci.Diamondi taky nemám na ně místo a radši si nechám pigeony než diamondy ;-) Nevím jak to u federiče běží ale připadá mi že má některé výtěry hodně dobré a některé špatné.Známý si dovezl od něj leopardy nádherní kousci krásné tečkování,vysocí a přivezl si je druhej a protáhlí kteří zase vypadali na tyrkysy.A to je kupovali plus mínus ve stejné velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 03:52 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
Kubo zas to nedramatizuj ta vaše voda nemá chybu v Praze je chlap má v želivce a pohoda.A na co ty je chceš? Budeš do nich čučet a za půl roku to zas budeš prodávat jako všechno co jsi měl.Pokud bys je chtěl do výstavní nádrže na koukačku tak to beru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 23:33 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: smidakkuba
Vyzkoušej a uvidíš :) Ta voda by mohla být v pohodě jen bych přidával rašelinový výluh ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 23:31 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Právě mám strach u těch heckelů kvůli vodě.V podstatě jim mohu nabídnout 100mikro,4 dgh,Ph okolo 6 tak nevím jestli by jim to takto stačilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 19:22 Muž Robi [27]
Nevydržel hop hop hop objednáno 6 malých heklíků. platba až na nádraží, tak snad to bude ok.Pokud bude čím, tak se pak pochlubím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:45 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
Tohle je fakt pecka,koukal jsem do svých ceníků z Brazilie a Kolumbiea když vezmu dopravné + 20 % DPH nějaký ten poplatek a hlavně min odběr 8 boxu ,tak to asi u nás nemá konkurenci.Ikdyž něco jsem zaslechl že to jde přes Plačka a je v tom namočený Blaško tak pozor a ani kačku dopředu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 15:48 Muž Robi [27]
Ku..a !!!!!!! Asi cíleně přerybním ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2011 13:19 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Romy
Romane není oni ceny při importu nejsou drahý, jen naši importéři jsou nenažraný
tady Ti přikládám ceny od Glasera v ečkách a když si brňák udělal import.
Já vím,že před časem prodával l-sumce skoro o polovinu levněji než giga exotic a ten je obr drahý.


731006 Discus wild BLUE 13-16cm 8 24,95
731203 Discus wild MANACAPURU RIVER 7-9cm 15 12,45
731305 Dis.wild BLUE/NHAM.-MARACANHA 12-15cm 10 39,00
731306 Dis.wild BLUE/NHAM.-MARACANHA 14-17cm 8 45,00
732515 Discus wild CAIAMBE FEW SPOT 12-15cm 10 49,50
733055 Discus wild GREEN JAPURA 12-15cm 10 34,50
733063 Discus wild GREEN TEF 7-9cm 20 12,50
733065 Discus wild GREEN TEF 12-15cm 10 24,50
733205 Discus wild GREEN LAGO AMANA 12-15cm 10 39,50
734003 Discus wild HECKEL 6-9cm 20 12,50
734004 Discus wild HECKEL 8-12cm 12 14,95
734005 Discus wild HECKEL 12-15cm 10 24,50
735505 Discus wild JUTAI FEW SPOT 12-15cm 10 59,50
737105 Discus wild TEF/FEW RED SPOT 12-15cm 10 34,50
752005 Discus wild "incorrect" MIX 12-15cm 10 8,00
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 12:49 halenar1984 Re: smidakkuba
kubo nadherne ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 07:09 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Hergot musíte si tu o tom psát smich Já budu mít volné akvárko a uvažoval jsem o něčem zajímavém, no tohle je hodně zajímavý.Obzvlášt se mi líbí tihle
megaexotic.webnode.cz/…
Že bych si nechal poslat celý box :-D uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 00:02 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Dahak
megaexotic.webnode.cz/…

Tady je máš za polovic.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 23:48 Muž Romy [1822] - Cichlidy
No,dávat heckely za takové peníze,...přinejmenším podezřelé,ale...kdo z nás pojede na blind do Brna... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 23:20 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy
Cena je luxusní, záruku dává na všechno, možná přidá i rodokmen;-)Preferuje odběr u něj doma, což je taky fajn ale nemůžu pochopit, že je krmí živejma nitěnkama: www.lsumci.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 22:52 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Bob66
To víš je ta k rize :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 22:51 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Dahak
Jj zrovna ty že bys nenašel místo na pár terčovců :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 22:46 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Bob66
Nemám místo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 22:45 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Dahak
Tak je kup a uvidíme smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 22:43 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Bob66
Na stránkách má ještě Symphysodon aequifasciata Cameta Brown-Yellow za 990kč ve 14ti centimetrech.Nevím co si o tom mám myslet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 22:41 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Ivoš
No pokud bych je kupoval tak bych je chtěl vidět na vlastní oči, ale pokud by foto souhlasilo tak cena je luxusní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 22:40 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Bob66
Až neuvěřitelná.Obávám se, že ryby na fotce nebudou tytéž co na prodej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 22:38 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Bob66
Tak to rozhodně ano, pokud je to seriózní člověk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 22:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Zajímavá nabídka :) aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 17:32 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: riso
Jasně, z chovatelsko-obchodního hlediska se vyplatí terčovce permanentně léčit, cpát je masem hormonama atd. Pak jsou krásní, velcí a buclatí. Stejný princip se používá i v zemědělských podnicích zaměřených na intenzivní produkci masa, vajec (výkrmny prasat, drůbeže atd.) Pár takto odchovaných generací vypadá parádně, chovateli se plní kasička, všichni ho plácají po zádech, jaké má krásné kousky. Jenže o pár generací později se vyskytnou problémy, zvířata jsou choulostivější a choulostivější, začínají trpět nemocemi, které jejich prapředci prakticky neznali a celý genofond stáda (hejna, společnosti) je totálně zprasený protože za chovné kusy se považovaly ti největší a nejhezčí, nikoli ti nejodolnější. Ti předávají ve svých genech informaci o tom, jak zvládnout invazi parazitů, ti přenášeí funkční imunitní systém na potomstvo.

Co asi tak v genech předávají dnešní terčovci potomstvu když jsou každých pár týdnů louhovaní v entizolu či jiných projímadlech a do potravy je jsou jim přídávány různé odčervovací dryjáky preventivně?

A to funguje v přírodě zcela uiverzálně:

naši pradpředci (4 generace zpět), byli v průměrů víc jak o 10 cm menší než dnešní generace, umírali na neštovice, tyfus atd. ale rozhodně v jejich generaci nebyly běžné onkologické nemoci u dětí, dětská cukrovka, o řadě alergií ani nemluvě.

Čili, chceme-li cokoli živého totálně zprasit, věnujme tomu po řadu generací přehnanou péči, nenechme to čelit vlivů okolí vlastními silami a výsleek máme zaručený.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 16:49 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Ivoš
Ivoš napsal:
Někde na stránkách Sery jesem četl, že udělali pokus: Hejnu silně promořených terčovců vytvořili optimální životní podmínky, nijak je neléčili a ejhle, hejno se "uzdravilo". Nezbavilo se parazitů ale tito je nadále už nijak neoslabovali.



kdyz jsem zacinal s tercama, tak jsem neco podobnyho nechtene udelal i ja. Nekolik ryb melo evidentne priznaky napadeni vnitrnimi parazity. Stejne jak rikas - vytvoril jsem jim optimalni zivotni podminky, nijak je nelecil a ejhle, ryby se "uzdravily". Akorat ty promorene disky jsou ted asi o polovinu mensi nez stejne stare zdrave ryby. Takze asi tak no ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 16:12 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: sat
Určitě samce odlovit,buď je velmi dominantní,nebo se chce třít i násilím,na 14 dní,až tři neděle,mezitím se upraví hierarchie v hejnu a měl by být klid.Záměrně jsem napsal,že by měl být...občas se vyskytnou ryby,které musí jít do úplně jiných podmínek,a teprve pak se jejich ego dostane na tu správnou úroveň. Trochu,jako u lidí... ;-) Doufám,že to nebude tento případ,hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 15:06 Muž sat [0] Re: Tomiino
Já mám teď hodně podobný problém, mám ve 450l 6 dospělých terčovců. Poslední cca měsíc a něco mě jeden nejspíš samec "šikanuje" jednu samici, oba pigeon checkerboard. Samice je stále zalezlá v rohu za kytkou, jen se pokusí vylézt ven, přižene se samec a hned ji zažene zpět. Občas zase naopak třeba při krmení se nažere, poté jde vyhnat samici aby si zobla a když uzná, že je to dost nažene ji zase mezi kytky. Nejdřív jsem měl podezření na nějakou nemoc, ale nemá žádné příznaky, poté jsem si všiml jak se k ní chová onen samec. Jde jen o tyto dva zbytek ryb v akváriu si samice nevšímá.
Ještě tito dva jakoby tančí, postaví se proti sobě v akváriu hlavou šikmo k hladině a jakoby se obeplouvají, nebo proti sobě najíždí a zobají se tlamkou do tlamky.
Nevím zda je to normální, mám v akváriu i fungující pár, který se tře a nic takového jsem u nich nepozoroval.

Nevím jak jim pomoci jestli zkusit na chvíli dát samce samostatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2011 23:30 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: smidakkuba
Nejsem expert na terčovce ale mám za sebou zemědělský učňák, střední i vysokou. Šutry ptákům pomáhají v trávení - ptáci sezobnou celá semena, ta jim v trávicím ústrojjí nabobtnají a kamínky v žaludku fungují jako mlýnek -pomáhají rozmělnit celá zrna a tím i i je lépe strávit (využít jejich energetickou hodnotu). S parazity to nemá nic společného. Navíc, z tvaru úst terčovsů je jasně vidět, že si hledají potravu ve vodním sloupci, nikoli na dně a i když sbírají potravu spadlou na dno, NIKDY je neuvidíš rýt ve dně, sbírat kamínky či prosívat písek skrz žábry jako to dělají např. geophágové. Naopak, prudce "vyfouknou" z tlamky proud vody do dna aby se zvířilo a takto zvířenou potravu sbírají nade dnem.
Takže dle mého jde jen o babskou povídačku. Z toho, co vím o fungování přírody, si troufám tvrdit, že střevní paraziti k terčovům patří a že silní jedinci si s nima v přírodě snadno poradí protože právě tito paraziti posilují jejich imunitní systém.
Slabí jedinci hynou a tak to má být.

Někde na stránkách Sery jesem četl, že udělali pokus: Hejnu silně promořených terčovců vytvořili optimální životní podmínky, nijak je neléčili a ejhle, hejno se "uzdravilo". Nezbavilo se parazitů ale tito je nadále už nijak neoslabovali.

Takže se nabízí otázka: Je správné snažit se mít v nádrži za každou cenu odčervené terčovce?

Dnes již alergologové připouštějí, že řada atypických alergií na kde co může být způsobena tím, že lidské tělo je "čisté" -nemáme škrkavky, roupy, tasemnice a kdoví co ještě, neboli parazity, kteří byli v našem trávicím ústrojí ještě tak před 100 lety naprosto běžní a náš imunitní systém s nimi bojoval. Medicína nás těchto parazitů zbavila avšak imunitní systém, který se vyvíjel tisíce let pro to aby bojoval s tím, co v těle nemá co dělat, zůstal a najednou neměl s čím bojovat a tak si začal "vymýšlet" náhradní nepřátele: pyl, lepek, kasein atd.

A vsadím botky na to, že u terčovců to bude naprosto stejný;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 23:03 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Písek
Ahoj chci se informovat.Známej mi říkal že prý je dobré mít u terčů aspon minimální vrstvu toho nejjemnějšího písku.Stačí když to sotva pokryje dno.Prý to funduje jako třeba u ptáků.Ryba se soustem do sebe dostane pár zrnek písku a prý ji to pročistí a netrpí potom na parazity.Co je na tom pravdy?Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 11:52 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
Dali jsme je od sebe,tak to by mohlo taky stacit ne?a na jak dlouho je nechat od sebe priblizne?pak je dame zpet a uvidime :-) diky za radu,snad nas PRODEJCE NEPODELAL..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 21:27 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Mi se to stalo u dvou párů a vždy pomohlo dát na nějakou dobu pár do hejna starších ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 20:30 Muž Tomiino [43] – Tomino
chtel bych se zeptat,stalo se vam ze by se par v samostatne nadrzi krute nahanel a ozobaval?koupili jsme od chovatele udajne par a po urcity dobe se do sebe pustili,tak jsme je zkouseli ruzne prendat ale po chvilce znovu..je to normalni?v dalsich trech nadrzich mame pary a ty jsou v pohode,trou se atd.Poradi mi nekdo co s tim,nebo nas proste prodejce podvedl a chytil nam dva samce????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 00:02 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tomiino
Jsou to neparazitické hlístice,jak už jsem psal,dal bych rybám hladovku a častější výměnou vody také nic nezkazíš,právě naopak... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 20:10 Muž Tomiino [43] – Tomino
Jeste jsem se chtel zeptat,nebudou hlistice vadit pri vytirani a pak pri lihnuti jiker??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 19:59 Muž Tomiino [43] Re: Romy
super,dekuji moc za radu to bude urcite ono.Jasny RO je michana s vodovodni vodou.Takze do ryb se dostat nemuzou,aby je nejak nenakazily?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 19:52 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tomiino
S největší pravděpodobností neškodné hlístice,je to z překrmování.Voda není jen z RO,ale je nejspíš míchaná,že?Vajíčka jsou velmi odolná a můžou být kdekoliv.Pokud se dá rybám hladovka,měly by je vyzobat...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=2601