Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 90 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 12:16 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Když mražený tak koretry nebo žábronožku.Mě stačí jen ten smrad co patentky vydávaj po rozmražení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 12:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
To máš sice pravdu, ale riziko je u všech mražených krmiv, stačí aby to bylo špatně uskladněno :) Pokud by to chtěl člověk úplně bez rizika tak jedině suché krmivo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 12:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Já je kupuji na burzách od Koblasy, nebo jsou kvalitní i od Aquamastru ;-) www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 12:09 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
To se může rychle změnit :) stálej dodavatel nedodá, tak si vypomůžou někde jinde a je zaděláno na problémy :).Funguje to i bez těch červenejch potvor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 12:08 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Bob66
Odkud jsou kvalitní patentky ve středních čechách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 12:06 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: davidus
Ne :) jsou jiná bezpečnější krmiva za ten risk to nestojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 12:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Záleží také z jakého zdroje je seženeš, já jsem s kvalitními patentkami krmil bez problémů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 12:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
NO3 20mg není pro terčovce žádný problém X-) Začal bych řešit tak okolo 50mg ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 12:01 Muž davidus [41] - Cichlidy
Krmit terčovce patentkama nebo ne??? Jak to vidíte Vy? Pořád to pročítám a je to tak nějak 50 na 50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 11:53 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: davidus
www.youtube.com/… na můj vkus je to docela drsný :) ale asi to funguje.Doma to nezkoušejte :)

Asiati cpou do ryb nejen hovězí ale i nitěnky a patentky.Buď tam mají tohle krmivo "zdravější" nebo jim prostě a jednoduše nezáleží na několika kusech, který při sebemenším náznaku nemocí vyřadí, ale máš pravdu ta výměna je nutná i z toho důvodu že tam cpou ryby horem dolem, aby to co nejrychleji vyrostlo.Nakonec je to farma že jo :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 11:42 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Dahak
Nedělají to ale proto že cpou terčovce hovězím srdcem minimálně 2x denně aby byly přírůstky? Zas tak citlivé terčáky bych nechtěl mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 11:37 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Dahak
Když si to tak srovnám flagellol je za 380Kč na jedno použití do přibližně 400l akva. Za 24 hodin by mělo být po problémech jestliže se to podchytí včas. U entizolu je to za 80Kč na přibližně 14 dní léčby. Výsledek by měl být obdobný. Jestli jsem to správně pochopil tak je cena pohodlnosti ty 300Kč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 11:34 Muž Dahak [425] - Cichlidy
davidus napsal: Nejsem odborník. Myslím si, že mám v akva většinou NO3 okolo 20mg.

Platí čím míň tím líp.Viděl jsem videa s asijských odchoven, kde mění kompletně vodu dvakrát za den(zkusím to najít)Řekl bych že platí to co pro člověka.Když budeš bydlet někde u moře na čerstvým vzduchu budeš zdravější, než člověk co bydlí v Ostravě :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 11:26 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: davidus
Dá se jen se musí dávka zvýšit(rostliny léčivo vstřebávají).Říká se, že během léčby rostliny dočasně pozastaví růst, ale vzhledem k délce léčby si toho prakticky asi nikdo ani nevšimne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 10:52 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: kulich
Dá se entizolem léčit terčovce na parazity ve společenské nádrži?Jaký je vliv léčby na ostatní ryby a rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 10:35 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: kulich
Jednou jsem vylecil vnitrni parazity vcas, Tercovec je nyni bez problemu. Po trech dnech lecby to vypadalo stale spatne, ale pak se to uz v ciste vode najednou spravilo, tedy zlepseni nastalo az tak sesty den od pocatku lecby, chce to trpelivost. Rekl bych, ze kdyz se pouzije hned jak zacne mit ryba hlenovite vykaly, je slusna sance ze pomuze. Kdyz se pouzije pozdeji, uz nepomuze, to mam take vyzkouseno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 10:12 kulich – Re: Designer
jaký máš zkušenosti s flagellolem???mě teda nějak zvlášt na paratity nepomoh.Po třech dnech jsem vyměnil vodu jak píšou a už je to týden a pořád žádná změna.jedná se o jednu rybu.mě na tgo zabírá entizol.přitom říkají jaká je to bomba ten flagellol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 09:26 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: sportsmen
Nejsem odborník. Myslím si, že mám v akva většinou NO3 okolo 20mg. Píšu to proto že v některých článcích na netu narážím na názor že už tento obsah dusičnanů je pro terčovce problém. viz. akvarium.napady.net/… Tak nevím kde je pravda. Zase na druhou stranu to by se taky mohlo odkalovat obden. Já to dělám jednou týdně a mám 11 terčovců ve 300l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 07:31 Muž sportsmen [62] – Re: davidus
Měření v zaběhlé nádrži provádím pouze při problémech a nebo nahodile jak mám náladu. Pokud se něco děje poznáš to na růstu rostlin. Pro terčovce je hodnota NO3 do 50 naprosto bez problémů. Podle některých chovatelů snášejí bez problémů i hodnoty okolo 100.
Jinak hodnota NO3 - 5 mi nepřijde nějak neobvyklá, pokud je nádrž hodně zarostlá a rostliny prosperují není těch 5 problém naměřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 04:27 vlastimil Kotyza – Re: davidus
Jen pro upřesnění 50miligramů NO3 je běžně ve vodovodní vodě je to norma pro vodárny. myslím,že pro ryby všeobecně to nic neznamená,ale větší jak 100 už by to nemělo být.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 22:14 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Vždyt jsem říkal náhlý zážeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 22:10 Muž Dahak [425] - Cichlidy
smidakkuba napsal: Anebo to byl náhlý zážeh normál mývám tak 10.

Ta hodnota se mi opravdu nezdá :) takhle nízká hodnota je normální u hodně zarostlých akvárií a je obvyklé že i přímo z vodovodu teče voda s mnohem vyšším obsahem dusičnanů než je 10mg/l.Já mívám v průměru kolem 30mg/l v nádrži bez rostlin, ale měním vodu 2x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:56 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Ty se taky podrbeš když tě něco svědí pokud to nedělají furt třeba že by se otíraloi dokola 10minut v kuse tak tomu nedávaj nějakou pozornost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:53 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: smidakkuba
občas se mi terčáci otřou o kořen nebo rostlinu je to u nich normální? Vypadají zdravě a na těla mají čistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:35 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: romant
Anebo to byl náhlý zážeh normál mývám tak 10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:32 R Muž romant [27981] – Re: davidus
Když se podíváš na akvária lidí, kteří terčovcům rozumí, alespoň si myslím, tak tam najdeš hodnoty NO3 klidně 30-40 mg/l. To, že má Kuba jenom 5 to je jenom jeho plus, holt to s vodou umí. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:30 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Mám test na NO3 taky 10-50 ale měl jsem o něco mín než těch 10.JInak těch 25-30 by mělo být v klidu viděl jsem i 40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:26 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: romant
Možná se pletu ale dusitany NO2 jsou od 0,1mg a 0,3 je pro ryby smrtelná.
u dusičnanů NO3 to jde od 10 - 50mg a ta 50 by mohla být také problémová. Tak nevím kde naměřil 5 no Jde mi o to že mam dusičnany mezi 20-30mg a nevím jestli terčovci nejsou na ně citlivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:22 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: JuraS
Máš pravdu Amagro je výrobcem ,jenomže výrobní linka a surovina je v Petrohradu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:14 R Muž romant [27981] – Re: davidus
To budou patrně dusitany. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:14 JuraS – Re: rriki
Aquahum -širokospektrální huminový preparát pro ryby, rybí potěr a rostliny.
Výrobce: AMAGRO s.r.o., ...Praha Vršovice. Vyrobeno v České republice...vím, že někteří by byli rádi aby se sem vrátili rusáci a že jich od roku 1993 kdy jsme je odsud vyhnali se jich 3x víc "legálně" vrátilo ale.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:13 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
No2 se měří v desetinách ale NO3 se měřív normál číslech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:10 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Dusičnany se měří v desítkách miligramů, to nevím cos měřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:36 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Nevím kolik snesou nikdy jsem to netestoval já už NO3 téměř neměřím ale naposledy jsem měl 5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:28 Muž Athos [24] - Amerika
ale to mě štve /ty paraziti/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:28 Muž davidus [41] - Cichlidy
Jak je to s NO3? Jaká je mez kdy by mohli mít terčovci problémy? Jkak často provádíte měření na NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:20 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Athos
Vnitřní paraziti jsou v něm furt hold si ho nabo on ji na tření vybral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:17 Muž Athos [24] - Amerika
zdravím všechny
mám dotaz, lečil jsem terčovce -samec - na vnitřní parazity, bohužel jsem s léčbou začal velmi pozdě a terčík je zatím více než pohublí, ale to je ted miomentálně vedlejší je to moje blbost.
dnes se mi začal třít s jednou samici, mám to brát tak, že léčba byla úspúěšná a že je v dobrém rozpoležení? signalizuje to něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 09:59 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: JuraS
Aquahum není rašelinový výluh.Základem jsou černé graulky podobné drceému dřevěnému uhlí a voní po vanilce.Zahrádkáři to používají pod názvem lignohumát.Vyrábí to jedna fa. v Rusku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 21:13 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Marketa
Já mám stejný problém taky u cobaltů asi nějaké postižení tohoto druhu al je to tak že jsou prostě rozhádání mi to dělali taky a ted se pomalu uklidnuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 21:07 Marketa – problem s parem
Ahoj, prosim mam problem se svym parem. Mam v akva 12 tercovcu,z toho 2 dospele kusy (blue cobalt), kteri se mi uz jednou vytreli, takze vim urcite, ze je to par. Jeden z dvojice, ten vetsi, nevim, zda je to samec ci samice v posledni dobe toho druheho pronasleduje a snazi se jej ustvat, dobe do nej, uz kdyz ho z dalky vidi tak se na nej vyriti silenou rychlosti a dlube do nej tak dlouho, nez ten chudam zaplave do rostlin kde se mu schova. Nechapu proc to dela, vzdycky byli kamaradi, plavali hlavne spolu a navic chteli mit spolu mlade. Je mi ho lito, nenecha ho ani najist. Druhy z dvojice, ten pronasledovany, ma normalne chut k jidlu, nemocny podle me neni. Nemate nekdo s timto zkusenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:31 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: JuraS
S těma párama ted ještě řeším cobalty nejsou moc spokojení.Jinak myslíš že bude stačit když si pořídím rašelinu od sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:29 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: JuraS
Já to nemyslel tak že aquahum je sračka ale ta kyselina je sračka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:25 JuraS – Re: smidakkuba
důležitý pro mě je výsledek..to že žijí, jsou šťastné, nejsou nemocné a množí se samovolně tak, že mě to až zatěžuje co s mladými..za 3 měsíce 3 "vrhy " mladých se stále se zvětšujícím počtem..a jak jsi na tom ty ? už skončili tvoje pokusy a výměny párů dokola a dokola ? aquahum není sračka ale rašelinný výluh který má jakési atesty a nejeden chovatel na něj pěje chválu..nechtělo se mi prostě do sklepa pro namočené granule sery co normálně dávám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:18 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: JuraS
NO po téhle skušenosti jsem si řekl že tyhle sračky už do vody lít nebudu.Jak to tedy přesně děláš a jestli jsem to dobře pochopil tak ani neměříš ph jen je nacháš at si žijí svým životem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:12 JuraS
Fotka k příspěvku Když jsem psal o rašelině tak jsem to myslel tak jak je to na fotce...vylovil jsem párek disků vypustil jim kostku trochu kartáčkem očistil přisedlý kal a filtr jen trochu vymačkal, žádné mytí a proplachování..kýblem nanosit vodu a do jednoho 10 lt dát lžičku soli s jodem a do dalšího trochu aquahumu...ta voda byla tak hnědá, že nebylo vidět na 5 cm do akva (voda v kostce) po naplnění..do týhle vody jsem dal párek disků..vidět byl jen samec co se občas připlaval kouknout ke sklu..dal jsem jim pár plovoucích granulí..voda je teď po nějakých 4 hodinách filtrování o poznání světlejší..už je do akva vidět..ve zkutečnosti moje oko vidí víc hnědé vody..naštelování optiky na foťáku bez blesku při zadním svícení spořivkami dělá tu vodu víc průhlednější...a jaký to má výsledek ? viděli jste někdy třít naše český ryby ? ty diskové kolem sebe tancují, naparují se a legálně se po sobě válí, barvy mají par-excelance ..žádný kyseliny..máte li někdo zbytečně kanystřík fluorovodíkové tak si ji vezmu na vyčištění odpadů a záchodu...jo a ještě jsem v akva neměl žádnou nemoc co používám rašelinu...poklepal jsem párátko, to je ze skutečnýho dřeva..i když bambusu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:08 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Ani se neptej bo mě tady budou kamenovat ale za chvíli budu měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:00 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: smidakkuba
kolik jsi jí tam dal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 16:27 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Designer
Vyměním ještě večer a uvidím už se mi zdá lepší.Myslí že soli se bojíš zbytečně mi vždy pomohla jako první pomoc a kdybys věděl kolik jsem jí tam dal tak by tě klepla pepka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 16:19 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Ani mne se to nezda, tak rychle zabrohlisti snad nemuzou fungovat. Jednou jsem chtel pridat sul (tedy od doby co mam Tercovce, pred tim klidne), ale pak si to sakra rozmyslel, Amazonka a sul, nizka vodivost vody a ja z toho udelam elektrolyt? Ani nahodou, soli se bojim a kdyz jsem ji potreboval pro splasknuti vypotku u Bettaka samce (stejne jsem ho bohuzel musel utratit), sel jsem s tim do jine nadrze. A vymena vody, kdyz mam strach az mam sevreny zadek, pac na rybickach mi fakt dost zalezi, je to pro mne vic nez pro mnohe (po jistych zivotnich zkusenostech si clovek umi vazit ledasceho), vymenim cast vody klidne i 2x za den.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [90] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=4451