Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 12:20 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Terčovec - chov
Ahoj, vytřeli se mi terčovci v akváriu a nyní už hlídají mladé a chci se zeptat jestli je to problém, že má sekret pouze samec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 18:22 RAP Re: kroner
Krásné hnědáky má "Kulich" z Prahy ceskycichlidklub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 17:26 kroner
Sháním hnědé, terčovce, ale kvalitu žádné sprsklé s něčím jiným. Kdo může dát typ na chovatele budu rád, děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 20:36 Muž acik [416] Re: rriki
rriki ne eee, mě neradil nic,to jsi se spletl,já si jen vrtnul,protože jsem se tu taky radil kolik terčovcu do akvárka a občas jsem dostal sodu,ale asi opravněně,tak proto ty smajliky v mém komentu :)
rriki napsal: Vrtat nemusíš ,on Ti ještě poradil tu mírnější variantu,jezdí ke mě pravidelně a vidí jak ryby chovám a jak prosperují a dobře ví ,že v 500 l pod 20 dospělých ryb nejdu.V třístovkách běžně 10-12 ryb.Ryby se cítí v klidu ,žádný stres a tudíš žádné nemoci jak to být.Akva až na jednu 500vku jsou holá, tam mám kořeny a echinodorus v květníku a dva gibboše a 22 ryb. Ryba na 50 litrů nadělá víc škody nežli užitku ano poloprázný akvárko stres atd,Ale dělejte si to tak jak myslíte,že je to nejlepší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 20:07 Muž rriki [818] - CichlidyRe: acik
Vrtat nemusíš ,on Ti ještě poradil tu mírnější variantu,jezdí ke mě pravidelně a vidí jak ryby chovám a jak prosperují a dobře ví ,že v 500 l pod 20 dospělých ryb nejdu.V třístovkách běžně 10-12 ryb.Ryby se cítí v klidu ,žádný stres a tudíš žádné nemoci jak to být.Akva až na jednu 500vku jsou holá, tam mám kořeny a echinodorus v květníku a dva gibboše a 22 ryb. Ryba na 50 litrů nadělá víc škody nežli užitku ano poloprázný akvárko stres atd,Ale dělejte si to tak jak myslíte,že je to nejlepší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 10:54 R Muž romant [27987] Re: PVC
Rybu vyfoť a dej do tohoto vlákna. rybicky.net/forum/4551
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 09:50 PVC Re: romant
Děkuju. Svého druhu je tam sám, ale jen 4 dny a za tu dobu výrazně nepohubne, takže hubenost bude mít ze zverimexu (důvod ale hledám). Tu tmavou bych přičetl stresu nebo parazitům (odpověď taky hledám).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 09:23 R Muž romant [27987] Re: PVC
Pokud je tam ta ryba sama, tak to může bejt stres, neb terčovci jsou klasický hejnový ryby. Samozřejmě že nějaký načnutí nemocí vyloučit nelze.
Edit: Mrkni na tyhle články rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 07:40 PVC
Když je nový terčovec pohublý, tmavší, ale poměrně aktivní a snaží se žrát, je to spíš střevní parazit nebo jen podvýživa z obchodu? Výkal jsem za ty 4 dny jetě nevyděl. Akvaristiku dělám 19 let a chování nemocných ryb poznám. Neznám ale zas tak dobře terčovce (jen teoreticky). Je v rok zajetém 200l jeden, dostal jsem ho, protože mi někdo chtěl udělat radost. Určitě se vyrojí mraky rejpalů a kritiků, co budou tvrdit, že bylo hodně věcí uděláno špatně. Ať si to nechaj a raděj co od teď. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:37 Muž sirPavol [6]
Jasné to robím stále - výmena vody, vitamíny... Len som sa asi nechal zmiasť informáciou v letáku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.03.2013 20:34 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: sirPavol
Jako prevenci proti děrovce, bych doporučil spíš dodávat vitamíny a minerály + pravidelné výměny vody X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:33 Muž sirPavol [6]
Len sa pýtam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.03.2013 20:27 RAP Re: sirPavol
Používat léčiva jako prevenci je nesmysl!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:13 Muž sirPavol [6] – esha
Nevie niekto? Dá sa použiť Esha hexamita raz za čas ako prevencia u diskov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 19:34 Žena baletka [624] Re: kofejn
Chtěla jsem si nechat pojistit akva a zjistili jsme, že jak existují dva levely pojištění domácnosti, tak v tom vyšším je zahrnuto i pojištění akvária. Akorát, když se pak něco stane, je třeba tvrdit, že akva prasklo samo. Protože pokud ho rozbije někdo z rodiny, smůla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 15:58 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: LiborSprysl
to chci domů potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 15:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: grunda
www.facebook.com/…

a nebo tak... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 15:21 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já bych teda šel do většího akva, pojistka existuje, teď jsem ji dělal u České, pojistí tě na vytopení sebe i sousedů a ještě 20.000 škoda na skle akva. stálo to pár korun. Jinak každý centimetr akva je znát a ryby to ocení, Co se týká světla tak na tu 120 cm 2x54W stačí, na 150cm bych šel do 2x80W. Jak píše Romant, na nenáročné kytky to stačí bohatě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2013 13:32 R Muž romant [27987] Re: acik
Za mě 2x54W, bude osvětlená celá dýlka akva a na většinu nenáročnějších rostlin to bude stačit, stejně tam bude dobrý nechat prostor pro plavání ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:29 Muž acik [416] – osvětlení
Dobře,ať už to rozseknu, osvětlení pro terčovce by tedy bylo nejvohdnější jaké prosím? rady jste mi dávali fakt dobré,zvolím tedy akvárium délka:120cm hloubka:50cm výška:60cm celkový objem tedy 360L a osvětlení pro toto akvárium volit T5 2x54W - T5 2x39W - T8 2x38W ?

hezký zbytek víkendu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 12:52 Žena baletka [624] Re: acik
Jasně, však žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 12:23 Muž kofejn [963] Re: acik
V pojistce domácnosti (ne nemovitosti) bývá i pojistka na blbost rodinných příslušníků. Když si akvárko dáš k nosné zdi a necháš si ho udělat z pořádného skla, s výztuhama a předimenzuješ tloušťku skel, nevidím v tom problém. Maximálně se stěhováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 12:17 Muž acik [416] Re: kofejn
čím větší akvarko, tím větší respekt :) přiznám se tedy, že budu nad tím přemýšlet. :) jo existuje nějaka pojistka na vytopení sousedu z akvária? musím to pozjišťovat :)
kofejn napsal: Uvažuješ o základně 150x50, tak na něj místo máš. No a výška 60cm ti nevadí, máš dlouhé ruce. Tak proč si nedopřeješ pořádnou nádrž? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 12:14 Muž kofejn [963] Re: acik
Uvažuješ o základně 150x50, tak na něj místo máš. No a výška 60cm ti nevadí, máš dlouhé ruce. Tak proč si nedopřeješ pořádnou nádrž? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 12:14 R Muž romant [27987] Re: acik
Tak pro mě rozdíl mezi 375 a 450 litrech nevidím až zase tak zásadní, ale těch 10cm na vejšku může bejt pro ryby příjemný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 12:11 Muž acik [416] Re: kofejn
už jsme na 450L, to už je moc na me :)
kofejn napsal: Nebo kompromis - 150x50x60 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 12:08 Muž kofejn [963] Re: romant
Nebo kompromis - 150x50x60 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 12:00 R Muž romant [27987] Re: acik
Za mě vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 11:43 Muž acik [416] – akvarium
akvárium pro terčovce volit buď 120 × 50 × 60 = 360L je o 10cm vyšší a kratší jak druhé vybrané akvárium a levnější kryty, nebo 150 × 50 × 50 = 375L je zas nižší,ale delší, co myslíte? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 10:43 Muž acik [416] Re: baletka
ja se zeptal jednou slušně,něco jsem si už vygoogloval. Díky všem za ochotu :)
baletka napsala: Pravda, Vy jo :-) Po těcch několika měsících ;-) Abych tedy nevypadala jako mizera já... Acikovi bych čísla klidně dala, ale jak jsem psala - jsem chaotik, nejsem schopná si čísla uložit, takže si je před každým telefonátem znovu hledám na netu.. tak jen tak pro ujasnění :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 10:09 Žena baletka [624] – Re: LiborSprysl
Pravda, Vy jo :-) Po těcch několika měsících ;-) Abych tedy nevypadala jako mizera já... Acikovi bych čísla klidně dala, ale jak jsem psala - jsem chaotik, nejsem schopná si čísla uložit, takže si je před každým telefonátem znovu hledám na netu.. tak jen tak pro ujasnění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 08:50 Muž acik [416] Re: LiborSprysl
já taky ;-) ;-) ,jel jsem se včera podívat k Jindřichovému Hradci k panu Koubkovi,abych viděl terčovce na živo a popřípadě se poptal na nějaké rady a zkušenosti,je to velice ochotný a příjemný pán...

NIKO - díky moc :)
LiborSprysl napsal: baletka napsala: Čísla najdete na internetu, jako já Znáte to, bez práce ;-) Mně osobně nikdo napřed neporadil ani ta jména. Stálo to několik měsíců pátrání



coze no já jedno jo...teda...aby to vypadalo, že tu jsou samí mizerové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 06:36 Muž NIKO [527]
acik - Nenech se odradit,neboj,vyjde to ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 06:13 Muž LiborSprysl [9015] – Re: baletka
baletka napsala: Čísla najdete na internetu, jako já Znáte to, bez práce ;-) Mně osobně nikdo napřed neporadil ani ta jména. Stálo to několik měsíců pátrání



coze no já jedno jo...teda...aby to vypadalo, že tu jsou samí mizerové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 00:49 Žena baletka [624] Re: Kolco
A nemohl byste ten kontakt nějak poslat dál? Já jsem strašný chaotik, vždycky si číslo někam zapíšu, pak to zašantročím, a pak znovu hledám, takže všechna čísla vždycky znovu a znovu hledám na netu.. ale tohle číslo bych si i zapsala, protože nikde není :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 00:45 Žena baletka [624] Re: acik
Já naposledy OT.. jsem sebekritická, proto jsem si to po sobě ještě jednou přečetla. A za mě to vše platí. Ale kdybyste si byl tak jistý sám sebou, nemohl by Vás tolik rozhodit názor jedné amatérky ;-) Upřímně Vám přeji zdar a co nejméně problémů. Kdyby se Vám vše podařilo podle plánu, za měsíc a půl nasadit terče a zdárně je chovat, já Vám jen pogratuluji. Třeba to vyjde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 21:30 Muž acik [416] Re: romant
tak super,zitra to tedy blesjknu,teď už je tma,jedine video:) Věřím,že tu muselo být dost lidi a budou další,ale chci si zatím jít a dosáhnout toho :) Fakt mi podporu nedají věty jako "Pokud už nechcete brát ohled na citlivost těch ryb" ale to odbočuji, jsem ješita :)
romant napsal: Možná že by stálo za to, si zřídit prezentaci toho "cvičnýho" 50 litrovýho kvária, aby se dalo třeba odladit nějaký pochybení už na tomto akváriu. ;-) Ty si myslíš, že víš do čeho jdeš, ale opak je pravdou a to ti každej kdo s terčema kdy měl co do činění potvrdí. Samozřejmě, když to nezkusíš, nevíš že to nejde, nejsi ani první ani poslední, už jsem za tu dobu co se zde pohybuju zažil spousty podobně zapálenejch lidí a jenom velmi málo z nich u těchto nádhernejch ryb vydrželo a dokázalo se s úskalím jejich chovu vyrovnat a srovnat natolik, aby to bylo na pohodu a o radosti. Já tě nestraším, jenom tak trochu se snažím předat nepřenosnou zkušenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2013 21:22 R Muž romant [27987] Re: acik
Možná že by stálo za to, si zřídit prezentaci toho "cvičnýho" 50 litrovýho kvária, aby se dalo třeba odladit nějaký pochybení už na tomto akváriu. ;-) Ty si myslíš, že víš do čeho jdeš, ale opak je pravdou a to ti každej kdo s terčema kdy měl co do činění potvrdí. Samozřejmě, když to nezkusíš, nevíš že to nejde, nejsi ani první ani poslední, už jsem za tu dobu co se zde pohybuju zažil spousty podobně zapálenejch lidí a jenom velmi málo z nich u těchto nádhernejch ryb vydrželo a dokázalo se s úskalím jejich chovu vyrovnat a srovnat natolik, aby to bylo na pohodu a o radosti. Já tě nestraším, jenom tak trochu se snažím předat nepřenosnou zkušenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 21:05 Žena baletka [624] Re: acik
Nepůjdu do Vás. Po této reakci mě vůbec nezajímáte. Můžete si dělat, co chcete, já se s Vámi chtěla podělit o zkušenost. Pokud vím, rady Vám dali právě profíci, já s nimi pouze souhlasila. Odpusťte, já amatérka. Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 20:56 Muž NIKO [527] Re: acik
To nejseš sám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 20:53 Muž acik [416] Re: NIKO
Já mám problém, chci terčovce ahoj
NIKO napsal: Problémy má v podstatě každý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 20:47 Muž NIKO [527] Re: acik
Problémy má v podstatě každý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 20:31 Muž acik [416] Re: Priest
mám 54L akvárium,sice ne dlouho,ale zatím se jim daří,jak rostlinkam,tak rybičkám,voda je taky ok,malý problém jsem sice měl,ale ten jsem vyřešil.
Priest napsal: Já si myslím že je dobře že se snažíš si o terčovcích zjistit co nejvíce,ale zkus se zamyslet nad tím jak asi začínali chovatelé v době kdy internet nebyl.Můžeš si myslet co chceš,ale nejvíce zkušeností nasbíráš v praxi a to i bohužel za cenu ztrát kterým se určitě nevyhneš.Radím ti začít s nějakou odolnější variantou.Přeji hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 20:28 Muž acik [416] Re: NIKO
NIKO všechny tyhle informace si zjišťuji,od terčovcu,vody a rostliny , jak budu vše vědět tak zajedu akva , pak to osadím terčovcama,zda to dělám takhle špatně,tak pak nevím jak to už provést.
NIKO napsal: Tak to uzavřeme.Někdo akva osadí rostlinami,po poradě s někým dá nějakou osádku ryb.Zvýší teplotu na 28-30 stupňů a rostiny "odejdou".Pak zas někdo řekne,že rostliny k terčovcům nepatří.Tak vše dělat znovu.Upravovat nějak vodu?Proč a jak?Zas příjde mnoho rad.Především by bylo dobré něco si přečíst!Třeba které rostliny tuhle teplotu vydrží atd.Bylo by také moc dobré podívat se,kdo tu terčovce má a jak má zařízené akva(nemusí koukat na moje,tím na sebe nechci upozorňovat),přečíst si jejich údržbu a trochu přemýšlet.Po podstatně kratší době tam mladé terčovce dá.Ti si krásně zvyknou na režim,který bude zaveden.Předpoklad je-koupit kvalitní ryby!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2013 20:26 Muž Priest [325] - CichlidyRe: acik
Já si myslím že je dobře že se snažíš si o terčovcích zjistit co nejvíce,ale zkus se zamyslet nad tím jak asi začínali chovatelé v době kdy internet nebyl.Můžeš si myslet co chceš,ale nejvíce zkušeností nasbíráš v praxi a to i bohužel za cenu ztrát kterým se určitě nevyhneš.Radím ti začít s nějakou odolnější variantou.Přeji hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2013 20:16 Muž NIKO [527] Re: romant
Tak to uzavřeme.Někdo akva osadí rostlinami,po poradě s někým dá nějakou osádku ryb.Zvýší teplotu na 28-30 stupňů a rostiny "odejdou".Pak zas někdo řekne,že rostliny k terčovcům nepatří.Tak vše dělat znovu.Upravovat nějak vodu?Proč a jak?Zas příjde mnoho rad.Především by bylo dobré něco si přečíst!Třeba které rostliny tuhle teplotu vydrží atd.Bylo by také moc dobré podívat se,kdo tu terčovce má a jak má zařízené akva(nemusí koukat na moje,tím na sebe nechci upozorňovat),přečíst si jejich údržbu a trochu přemýšlet.Po podstatně kratší době tam mladé terčovce dá.Ti si krásně zvyknou na režim,který bude zaveden.Předpoklad je-koupit kvalitní ryby!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 19:44 Muž acik [416] Re: Yirka
taky z toho mám strach,určitě v tom budu pokračovat...
Yirka napsal: Vody ze studní však mohou být značně nestabilní. Pokud ji chceš používat, chtělo by ji to testovat dlouhodobě. Jak třeba bude vypadat po jarním tání, po dlouhodobém dešti či po bouřce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2013 19:42 Muž Yirka [9126] Re: acik
Vody ze studní však mohou být značně nestabilní. Pokud ji chceš používat, chtělo by ji to testovat dlouhodobě. Jak třeba bude vypadat po jarním tání, po dlouhodobém dešti či po bouřce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 19:41 R Muž romant [27987] Re: NIKO
Abych to uzavřel, tak moje představa o té době "záběhu" v sobě obnáší normálně fungující akvárium s živočichy(řekněme doplňkovou osádkou) a do takovýto nádrže po tom půl roce instalovat partu placek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 19:37 Muž acik [416] – pH
tak jsem teď testoval vodu a pH vody ze studny je 7 ,myslel jsem , že bude o něco nižší,ještě mám jednu studnu,tak uvidím,jak to dopadne tam. jsou od sebe tak cca 10km :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=1951