Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 116 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2010 22:04 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: warra
Taky nehodlám nikomu nic vnucovat, ale když jsem na ně kdysi chodil do potoka tak jsem je nabíral i s bahnem do síťky a pak propíral pod proudem vody.Jeden čas jich bylo tolik, že jsem je v okurkáčích prodával do akvaristiky po litrech.Bejvávalo jich tam opravdu hodně a z 90ti % všechno zavrtaný v bahně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 21:29 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: warra
Krmím s nimi dva roky a bez úhynu :) Radši se pochlub ty chytrolíne, děláš vševěda ale prezentace žádná, víš vůbec jak vypadá terčovec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 21:24 warra
Bob66 napsal: Patentkami se krmí terčovci běžně, pokud je máš z dobrého zdroje tak je to bez problémů X-)

Hmm...
Tak to asi bude pravda...Běžně se krmí Terči Patentkou...Už na to fakt nemá sílu...Já se Tě jen zeptám, jak dlouho krmíš Terče Patentkou a v jakém stavu jsou???
Víš něco o tom co dokáže udělat Patentka s citlivější rybkou???Zkus se juknout na stránky, které se věnují cichlidám www.cesky-cichlid-klub.org, nebo radši rovnou Terčům...http://www.discus.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 21:21 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: warra
Taky je dávám jen sem tam a jen od Aquamasteru.Patentka stejně jako nitěnka žije zavrtaná v bahně a žere veškerej fujtajfl, kterej se namane.Oproti tomu koretra je dravec, kterej plave a loví ve vodním sloupci.Je to podobný jako u ryb.Candát nebo pstruh mají jako dravci čistý chutný maso a prase kapr válející se v bahně má maso s příchutí bahna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 21:16 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: warra
Jak rikam s tercema teprve zacinam a del jsem jim ji asi 2x jinak krmim tetra diskusem a hikari pro tercovce takze jestli je to opravdu spatny prestavam tim krmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 21:16 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: warra
Patentkami se krmí terčovci běžně, pokud je máš z dobrého zdroje tak je to bez problémů X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 21:11 warra – Re: StrNd4
Patentka má jednu "dobro-nedobrou" vlastnost...Dokáže vabsorbovat okolní prostředí...Tzn. pokud si ji nalovíme v námi známém (nezávadném) prostředí, tak je moc prima, ale pokud ji máme z UA,BL,RU,PL apod. tak bych se bál...A mražení na tom nic nezmění....A dávat ji Terčákům???Nebylo apríla už včera???CHJO...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 21:05 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Ja sice s tercovcema zacinam ale patentky jim tam obcas taky hodim a nic se zatim nestalo tak doufam ze je to dobre krmeni pro terce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 21:04 warra – Re: Bob66
Patentku??? spim
No jak je komu libo, jen si nejsem jist, že je to pro Terče to pravé ořechové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2010 20:51 Muž Hannibalus [13] – Re: disfan
nevím od koho jsi terče koupil, ale začal bych tím, že bych si zjistil na jaký druh popř. značku krmiva jsou navyklí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 20:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: disfan
Koretry, patentky, černé komáří larvy, artémie + h.srdce X-) Patentky i ostatní mražené krmivo je možno dezinfikovat ve slabém roztoku hypermanganu, důležité je nakupovat ze spolehlivého zdroje, bezproblémové mražené krmivo je např. od Aquamasteru nebo Koblasy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 20:15 disfan – papani pro tercovce
prosim cim krmite tercovce? co jim chutna a zaroven je bezpecne? granulky si ani nevsimnou a vlocky jen obcas zobnou ...premyslim proto nad necim mrazenim...ale bojim se aby neco nechytli..vypadaji ze by radi neco spapali neb zobou do vseho rostliny, pisek, koreny akorat papani jim nechutna ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 21:38 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: charlie
Když rybám zajistíš ideální podmínky jako bez stresový prostředí, kvalitní krmivo, kvalitní vodu a dodržíš karanténu při nákupu nových ryb tak je šance na nakažení minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 21:31 Muž charlie [-3] - Labyrintky
Ahoj lidi sem se chtel jen zeptat jak hodne a jak casto na to terci trpí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 00:07 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: runner
Sleduj a uvidíš.Co si pamatuju, když jsem si je zatáhl do akvárka tak ryby šíleným způsobem pumpovaly a otíraly se v podstatě neustále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 23:58 runner – Re: Dahak
Právě že se to u ryb taky vyskytuje je na nějáký malý okamžik, třeba jen hodinka a pak jsou zase v poho.
Tedy kromě jedné, ta dýcha rychleji neustále. O předměty se neotírají, jen o jednu jedinou rostlinu a to tak jednou za den, opravdu minimálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 23:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: runner
Já osobně za každou zaklapnutou skřelí žábrohlísta nevidím.Sem tam to na nějaký rybě pozoruju taky, ale třeba už za hoďku je to v pořádku.Pokud jsou ryby klidný, dýchají normálně a neotírají se o předměty tak to žábrák nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 22:33 runner – Re: Bob66
ok. Díky moc za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 22:30 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: runner
Možné to je hmm Ale teď po proběhlé léčbě bych volil tu koupel v chloraminu-T v karanténě nebo třeba v kýblu X-) Je to jednoduché, důležité je mít Ph 7,5 to zvýšíš snadno a potom jen přesnou dávku a nechat je v tom 20-30minut a dát je zpět, dávkování musí být přesné, dává se 1,5g na 100l, takže si snadno spočítáš kolik máš litrů v karanténě a kolik potřebuješ chloraminu, pak už jen odvážit přesnou dávku a je to :) Mělo by to zabrat a potom je pár dní pozorovat v akváriu jestli se to bude opakovat nebo už budou v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 22:22 runner – Re: Bob66
Díky, to jsi mě moc nepotěšil. Chloramin-t je docela komplikovaný na aplikaci. Když budu léčit v karanténě není možnost, že několik vajíček zůstane v hlavním akvu a bude se to zase opakovat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 21:50 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: runner
Je to možné že se to vrátilo, tím NO3 to nebude. V tvém případě bych zkusil koupel v chloraminu-T v karanténě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 21:46 runner – Re: Bob66
Dělá to více ryb, ale třeba ob den, prostě se jim to vrací, je to možné? Léčil jsem v jejich akvu a vodu jsem zčásti dnes měnil. A dýchají jen jednou žábrou. Mám zvýšenou hodnotu NO3 (50) Je to třeba tím?
Když budu přeléčovat, můžu je dát do karantény, mám totiž problém s velkým množštvím výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 21:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: runner
Už jsem jednou slyšel že Tremazol nezabral, ale mě se to ještě nestalo, zkus jen vyměnit část vody za čerstvou X-) Teď se mě to stalo po převozu, jeden terč druhý den začal dýchat jen na jednu žábru, vyměnil jsem třetinu vody a od té doby už týden vše ok :) Dělá to víc ryb nebo jedna? Pokud by ta výměna vody do ruhého dne nepomohla asi budeš muset ještě přeléčit. Léčba proběhla v tom akva kde jsou nebo jsi je léčil v karanténě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 21:31 runner
Ahoj, měl bych zase prosbu o Vaše zkušenosti a rady. Je možné znovu napadení žábrohlisti po léčbě tremazolem 4x. Ryby dýchají jednou žábrou, ne celý den, ale třeba jen pár hodin. Jsou nemocné? Nebo si semnou jen tak hrajou, už fakt nevím rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 20:00 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Kolco
Presne jak rikate to tam bylo.Minimalne sto kusu tam mel a pak si vyber :) Stejnak da jinyho nez si vyberes :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 17:07 Muž Kolco [57]
Jo chlapi,ono to není někdy jednoduchý.Přijdeš k chovateli,v nádrži plave stovka pěti-centimetrových terčáků,po dlouhém čumění si vybereš,pak tam hrábneš síťkou - všechno se to zamíchá a hledej ,kterou rybu sis vyhlídnul.Já sám jsem si takhle jednou vylovil "Quasimoda" - měl jedno oko menší a zdeformované.Samozřejmě jsem na to přišel až doma. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 15:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Jj není nad osobní výběr ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 11:06 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: StrNd4
Může se to stát :) příště si vyber konkrétní kousky ty sám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 00:18 Muž sportsmen [62] – Re: StrNd4
Tak to je fajn že to dobře dopadlo! Ať se daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 22:12 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky – Re: StrNd4
Nádherný příběh a tykadlům náhodou fandím smich :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 22:04 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Zdravim tak dobra zprava aspon teda pro me dnes jsem u nej byl ze se ho zeptam a domluvim se s nim a pozval me rovnou dal tak jsem mu rekl co a jak a dal mi novy dva kusy zdarma takze se asi fakt jen prehlidnul.Myslim ze je to seriozni chovatel a ted uz jsem konecne spokojeny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 13:39 Muž LangMaster [24]
jj panove ten aqua Ground byl uplně novej tak že myslim že tam moc té mikroflory nebylo ale co mam dělat s vdovcem ted utoči na každou rybu včetně jinych samic terču jo a vzduchování používam jen při lečení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 12:28 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: LangMaster
Prudké,,vystřelování"ryby je jedním ze znaků žabrohlístů,ale pokud seš si jistý,že dýchání je v pořádku,tím to nebude.Zásahem do akviška také ne,to by mělo vliv na všechny ryby.To,že ti zašla,může být jen důsledek nějakého nárazu,ale spíš bych se přikláněl k tomu,že to byla mozková příhoda.Do ryby nevidíš,a občas se člověk diví,co se dokáže s nimi stát.Nakažlivé to zcela jistě nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 11:40 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: LangMaster
zrychlene dychani ukazuje na maly obsah kysliku .. vzduchovani pouzivas ?
no nevim jako me nekdo rikal ze proplachnout ano ale varici vodou nevim preci jen ten AQ ground ma v sobe nejakou mikrofloru myslim a to neni moc dobry, zeolit primo nepouzivam ja pouzivam carbon - zeolit smes (ZOE-CARB) a proplachuji studenou vodou, mohl to byt sok rychla zmena PH ale t by asi odnesli vsechny a nebo to byl jedinec nachylnejsi a ta zmena nebyla tak moc velka a odnesl to on preci jen tercaci jsou relativne choulostive rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 11:28 Muž LangMaster [24]
Tohle vše co potřebuješ jsem zkontroloval ty hodnoty a podobné už jsem zkusil vše a nemohu na to přijit jediný větší zásah byl do filtru jsem dal zeolit a do původně bezsubstrátového akva jsem dal od Rataje Aqua Ground tak že jediné co je nove je dno ale takové přiznaky měl jen jeden terčovec ze 4 jště upozornuji že zeolit i aqua ground jsem prolil vařící vodou a hlavně ryba neměla žádné jiné příznaky od výkalů až po díry v hlavě i dýchání bylo klidné jen po záchvatu zrychlené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 11:20 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: LangMaster
Ahoj prosim te napis vic info o akvarku.
- kdy bylo zalozeno
- jaky ma obsah a jakou filtraci v litry/hod
- teplota vody
- kolik ryb v je v akva a jake druhy
- hodnoty vody ph,co2,no2,no3,KH,GH
- popripade popremyslej jestli se ti neco nemohlo dostat do vody co by to zpusobilo (chemikalie,hnojivo pro normalni kytky atd.)

toto je takove divne jeste sem o tom ani neslysel az na to otirani se o kytky, lidicky zde ti poradi jdou tu fatk hodne chytry ale taky budou potrebovat tyto udaje to pomaha v urceni co to mohlo byt ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 10:52 Muž LangMaster [24] – Terčovec zachvat
Zdravím vás mam dotaz pokud se stim někdo již setkal terčovec normální chování najednou ryba začne litat po akvarku do všeho narážet a je skroucená až si lehne na dno po chvilce jako by se nic nestalo plave a poštuchuje se sosttnima asi po 3 dnech zdechla už se stoho záchvatu nebo co to bylo neprobrala vypadalo to jako mrtvice nobo co ted už mě zajímá jestli to neni nakažlive před lety se mě něco podobného stalo ve stejne nadrži se skalarou od te doby je cele akva předělané a vyměněné dno diky za případné postřehy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 09:59 RAP – Re: Romy
Hezky si to napsal Romy. ;-)
Terčovci nejsou na chov(!) až zas tak choulostivé. Za určitých podmínek se dají chovat i při vyšším pH. Chce to řádně zajetou nádrž s ustálenými podmínkami a na 6ks bych to viděl třista litrů a více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 09:03 filipsi
Romy napsal:... např. citrónová, vinná nebo octová, které už v nepatrném množství působí velmi toxicky na ryby,...



Tohle bych rad rozvedl, prida se nekdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 07:35 Muž Hannibalus [13] – Re: JuraS
som tam lial 1/3...2/3 co boli v akva som neupravoval... vedel som ze ph kolisanie je nebezpecne..ale podcenil som to.. mal som asi 2 20l vedra
Taky jsem hledal :) No, 120 litrů je opravdu hodně málo na šest terčovců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 07:31 JuraS – Re: disfan
Píše, že jsi přečetl toho hodně..no já taky čtu noviny, knížky..takže taky hodně...to co jsi udělal jsi nemohl nikde na akva webech nebo v akva literatuře najít..
btw..nikdo se nepozastavil nad tím, že jsi do nového akva hned dal terčovce...že nepíšeš nic o filtraci, o velikosti akva..a mě osobně by zajímalo klde bydlíš a jak jsi vzal hodnoty vody co máš k dispozici a čím jsi změřil tu upravenou vodu..a taky kolik to je 1/3 akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 07:03 milda87
Chudáci terčovci!Alespoň,že to měli asi rychlý.... rozzureny
Myslím,že na takovéhle náročné ryby je třeba studovat podstatně více a taky si odbýt dost let praktických zkušeností,počínaje nenáročnými rybami..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 00:04 Poly
Njn, organicku kyselinu nikdy, organika ti zase.ie vodu a prinajmensom je potravou pre bakterie, ktore sa v tvojom pripade premnozili a tvoria ten povlak. Este by som doplnil, ze ako kyselinu, samozrejme velmi opatrne mozno pouzit aj kys. sirovu, samozrejme laboratornu, cistotu aspon p.a. rozhodne nie tie, co su do akumulatorov :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   21.03.2010 23:54 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: disfan
Těch chyb bylo opravdu hodně,začal bych tím,že sis do takové vody pořídil amazonské ryby...Další bod je to,že jak sám píšeš,,vela som toho prečítal",ale ne dost,hlavně co se procesů ve vodě týče.
Už kdysi dávno bylo napsáno-,,Úprava vody pro tření je možná i umělým okyselením, při němž je ovšem nutná velká opatrnost. Doporučujeme používat jen zředěné roztoky a výsledek pečlivě sledovat za důkladného promíchávání vody. K tomuto účelu jsou vhodné chemicky čisté kyseliny fosforečná nebo huminová, méně vhodná je kyselina solná. Nikdy však nepoužíváme organické kyseliny, jako např. kyselinu octovou, citronovou apod." (Karel Polák, Akvaristika, SZN, Praha 1989, str. 43)

A důvod proč se nepoužívají ORGANICKÉ!kyseliny,ale anorganické,např HCL, je třeba tady-"Pro úpravu pH vody jsou naprosto nevhodné občas doporučované kyseliny, jako např. citrónová, vinná nebo octová, které už v nepatrném množství působí velmi toxicky na ryby, způsobují zákaly vody a její hnití." Frank, Rataj, Zukal: 333x jak a proč, Svépomoc, Praha 1983, str. 60)

Takže si nemyslím,že ryby přímo zabil pH šok,pokud nebyly do vody vhozeny hned,vždyť rozdíl 2°hodnoty pH je během dne normální,ale již zmíněná toxicita organických kyselin.

U choulostivých ryb je nezbytné ovládat chemii vody,pak by se ti nestalo,že díky vlastní neznalosti si zabiješ ryby.Doporučuji ti další studium...

www.akvarijni.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
www.akvarista.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 21:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: disfan
Jak napsal filipsi, pokud budeš chtít terčovce a máš takovohle vodu tak RO nebo demikolona bude nezbytná X-) Jako horní hranici bych u terčovců viděl Ph 7,5 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 21:13 Žena Sirah [11] – terci
myslim, ze chuderky dostaly sok z te rapidni zmeny pH...a mit takovou vodu, tak bych asi tercovce ani neporizovala...a kyselina citronova? Jaj, to by me v zivote nenapadlo sypat do akvarka :( To tam muzes rovnou nalit ocet.
Ne vazne, zkus proste jine rybky, kterym takove parametry nebudou az tak vzdalene, vzdyt spousta ryb je krasnych. Lepsi mit jine, ale zdrave rybky, nez narocne, pro ktere nemas parametry a nechat je zivorit.
Casem pak zkus treba RO (i u me na ni asi pozdeji dojde) a do te doby zkus neco mene narocneho.
Jak mas velke akva a jak dlouho zalozene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 21:00 disfan
tak len pre objasnenie..to ph som upravoval len v tej vode co som tam lial 1/3...2/3 co boli v akva som neupravoval... vedel som ze ph kolisanie je nebezpecne..ale podcenil som to.. mal som asi 2 20l vedra a na upravenie som do kazdeho odhadom nasypal asi spicku kavovej lyzicky.. asi aj to bolo moc..chudaci.. mozno boli navyknuty uz na tu tvrdu vodu co mali v predajni lebo tma bola fest tvrda :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2010 20:54 Muž filipsi [1295] – Re: disfan
Kys. citronova je asi to nejhorsi, cim se muzes snazit upravit Ph.
Pro tebe, s tvoji vodou, pokud s tim budes chtit neco delat, bude nezbytna RO nebo demi. Zadnym pridanim neceho to neosidis.
Daleko mensi zlo bys nadelal, pokud bys s tim nedelal nic, nez podobne nesmyslne pokusy o upravu vody, abys jim "udelal dobre".
Co zapricnilo smrt, je zcela evidentni, kys. citronova.
Nejlepe s tvoji vodou udelas, pokud vyberes jine rybky, nebudes nic upravovat, a az budes mit pocit, ze vis co delas, s nekym to prober a muzes to zkusit znovu.
(jak je akva velke, a kolik si ji tam musel nasypat??)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.03.2010 20:53 Muž Johns [30] - Cichlidy
U terčů nastal tzv. Ph šok, nejni možný aby se takto rapidně snížilo ph a nidky nikdy!! Už ho nesnižuj kys.citronovou pokud píšeš kolik si toho přečetl, tak určitě ses nikde toto nedočetl, neboli pokud by jsi opravdu tolik četl, tak se dozvíš že se Ph nejšetrněji sníží rašelinovým výluhem, v okrasných akváriích z hodně rostlinama potom co2.Radči čti a ptej se než něco takového uděláš. ahoj

PS:ohledně tich bilích bodek - si myslím že to má na svědomí kys.citronová usadila se na sklech, prostě je to blbost něco takového tam lejt citron si dej na řízek nebo do čaje, nikoliv do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:46 disfan
tu kys citronovu som si uz vyzral od mojej lasky...este ma ale zaujimaju tie biele bodky ktore komlet obrastli steny akvarka...
dakujem za kazdu radu a odpoved

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [116] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=5751