Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 96 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 14:43 Muž maxo [9] – Re: Romy
No bingooo! Konecne aj mi nadsenci budeme vediet o com sa tu toci palec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 14:19 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Dávám kyselinu podle potřeby.Přidávám postupně po 2ml a měřím většinou mi 2ml udělají asi 0,5° PH a vydží to tak jak to je dokud nevyměním ale ve společenský je to jiné já použival ale aji ve společenský.Sehnal jsem jí u svého dědy který ji má hodně ještě z dob kdy měl velkou rybárnu.Myslím že dnes jí davají jen na živnosták.
Pro JURAS:Rašelinu už mám objednanou ale potřebuju Ph shodit tak na 5,5.Tyrkysáci to mají tak rádi a samotná rašelina to až tak nesníží ale má to dobrý vliv na ryby. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 13:26 Muž Athos [24] - Amerika
jinak pěkný odkaz díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 13:25 Muž Athos [24] - Amerika
možná to sem nepatří do tohoto fora, ale šlo by použít do akva vytvarovany ytong zakonzervovany epoxi nebo něčím podobnym?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 13:23 Muž Romy [1822] - Cichlidy
JuraS napsal: někde tady byl uveden odkaz na web na fotky jednotlivých druhů...

Nemyslel jsi tohle?Kdysi jsem to sem dával. aquainvent.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 13:15 Muž Athos [24] - Amerika
davidu- jsem potěšen, že nás tu je více
bob66-diky
a zkuste se více rozepsat o tom snížení pH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 12:29 JuraS – Re: davidus
cokoliv co se používá na čištění záchoda a je to tekutý tak základ je kyselina fosforečná...co blbněte , proč kyselíte vodu chemií ? copak jste nečetli a neslyšeli nic o rašelině ? obyčejný kořen vytažený z rašeliniště a opláchnutý vodou udělá víc zázraků než jakákoliv komerční sraČka...čest výjimkám..ale tou není kyselina litá do vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 12:18 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: smidakkuba
To tam dáváš 2-3 ml na to 240l akvárko a namícháváš to ve vodě kterou jdeš dopouštět? V tomto poměru ti klesne pH ze 7 na 6?Jak dlouho to vydrží?Kde bereš kyselinu fosforečnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 11:35 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Bob66
To si raději koupim čtyři terčovce coze A když si tu knihu náhodou příští rok koupím znamená to že příští rok budu přestavovat druhou půlku garáže na pěstírnu a pravděpodobně mě budou placky z amazonie držet. A nebo mi to potom někdo rozmluví až mi řekne co to obnáší. Na druhou stranu čtyřicítka prič, fotbal neuběham, ryby mi neberou do důchodu daleko, jestli to povede Drábek tak možná ještě 40......tak co bych dělal :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 11:34 JuraS – Re: Bob66
někde tady byl uveden odkaz na web na fotky jednotlivých druhů...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 11:02 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Jedině si koupit Miniatlas Terčovci od Bernda Degena X-) www.exo-eko.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 11:00 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Bob66
Nám začátečníkům jde o to jestli je tu nějaká stránka kde je nafoceno a popsáno těch několik základních řeknu asi blně druhů nebo soutěžních druhů,abych se trochu poučil.

Řád bych se jen vzdělal, rybu si stejně koupím pokud se mi bude líbit a budu si myslet že je v dobré kondici. Ve splečném akva nemám ambice aby se ryby párovaly podle nějakých klíčů.Také už mi není 10 aby mi pak prodejce tvrdil že jsou to pigeoi a já měl v pytlíku tyrkysáky. Zatím je to pro mne placatá ryba z amazonie, třeba se za pár let někam posunu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 10:06 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Athos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 10:00 Muž Athos [24] - Amerika
jinak poradte mi jak odcervit ryby /vnitřní parazite/ samozřejmně že hledam co nejlevnější a nejúčinější postup.čím a kde se to da sehnat dikas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 09:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Designer
Kolem jednoho roku se začnou vybarvovat tak jak budou v dospělosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 09:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: maxo, davidus
Celkem jsou tři základní druhy: Symphysodon discus (Heckel), Symphysodon aequifasciatus (Zelený) a Symphysodon haraldi (Modrý a Hnědý). Potom jsou soutěžní kategorie : Heckel, Hnědý, Modrý, Zelený, Pruhovaný tyrkys, Plošný tyrkys, Červený tyrkys, Červený, Snake Skin, Pigeon blood, Red spotted, Zlatý a Otevřená třída X-) Jinak barevných variant je velké množství a stále vznikají další nové, hlavně v malajsii ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 09:34 Muž Athos [24] - Amerika
co se týká vybarvení, je to u každé varianty jiné, ale opodle mého soudu u ryb okolo 3/4 roka by bylo byt znát jak budou vypadat, jinak co píšeš o těch červenych tak se mi to nezda i když třeba u těch celoplošně zbarvenych vím, že mají v mládí tmavé pruhy, které jim časem zmizí, u některých variant jsou zřetelné i v dospělosti a u ruzných mapových tak z vlastní skušenosti se mi "cestičky" změnili celkem markantně i po roce nevím čím to je ale ted mám rybu, která místotu toho aby měla bylé cestičky na oranžovém podkladu tak mám oranžové tečky na býlem podkladu a sem tam je i něco modreho, ale je to nejspíše jen proto že rodičovský pár nebyl čistej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 09:29 Muž maxo [9]
davidus napsal: Dá mi někdo odkaz na řazení dělení terčovců (varianty)Trochu se v tom strácím.Děkuji

Tiez sa pripajam k prosbe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 09:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy
davidus napsal: Poradíte co způsobuje kolísání pH ve společném akva? Co má za následek že se ph zvedá?Děkuji

maniakva.sweb.cz/…
a jednodušji napsané www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 09:07 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Barevne varianty
Zdravim. Muze nekdo prosim popsat, kdy se vlastne Tercovci vybarvuji do konecneho zbarveni, kdy uz je to tak, jak bude v dospelosti? U akvarka z prezentace mi smidakkuba napsal neco k Tercovcum (ze je akvarko spise male, jo jo, no rad bych vetsi, o to ted nejde), ale to vybarveni. Mam si pod tim predstavit, ze kdyz ma Tercovec jako pubertak ci predpubertak nekde ty tyrkysove znaky, ze mu mohou jeste pribyt dalsi, ktere nikde na tele nejsou a vubec se mohou dit i dalsi velke barevne zmeny, nejen v intenzite zbarveni? Jeden z mych 3 byl koupen jako "červený" a je fakt, ze je hnedy do cervena. Zbyvajici dva jako "modrý" a lisí se tím, že se jim občas zaleskne něco tyrkysoveho i na tele, kde ten "červený" nic takoveho nema, ma to jen na hlave a okrajich, ne na tele uprostred. Jednu mizernou fotku mam v prezentaci, ten vepredu je ten "červený".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 07:41 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: davidus
můžou to způsobovat i kytky, když to měříš např ráno a večer a nedoplňuješ nedostatek CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 07:28 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: JuraS
V sedmičce jsem byl před třiceti lety a už ani nevím kdo mě učil. Do akva nic nedolívám kromě vody. Jen se ptám proč to je v rozmezí měsíce pH od 6,4-7,4 měřeno Ratajem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 07:19 JuraS – Re: davidus
jestli skokově tak máš buď špatný měřák (myslím tím elektrický, páč kapkové testy mohou být ok ale nenajdeš 10 lidí se stejným barvocitem) nebo do vody leješ nějaký sraczky co ti pH zvedají..a jestli postupně pak "pufrační schopnost vody"..viz chemie baj woko 7 třída základní školy...
www.si.to.kurva.vy.googluj.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 07:01 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
Poradíte co způsobuje kolísání pH ve společném akva? Co má za následek že se ph zvedá?Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 06:58 Muž davidus [41] - Cichlidy
Dá mi někdo odkaz na řazení dělení terčovců (varianty)Trochu se v tom strácím.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 00:00 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Athos
Vim ze utratit rybu neni vzdycky snadne, ani mne se do toho posledne nechtelo, ale ten Tercovec to nakonec stihl driv a sam, takze bych mu jen prokazal sluzbu. No tohle je trosku jiny pripad, pravda, ale asi se na to nekouka moc dobre.

Jeste si predstav, ze zrovna tahle ryba se Ti sparuje a dve Ti zbydou plonkove. Jestli chapu, mas 4 kusy, a jeden kus je k pripadnemu odchovu k nicemu, blokuje Ti misto pro jinou, zdravou rybu a snizuje sanci, ze kdy z tech ryb budes mit nejaky par co k cemu.

Ale chapu, ze jestli si na nej rodina zvykla a ambice nekdy neco odchovat nemas... jenze znam sebe, ambice hned nemam, ale kdyz uz jsou ty ryby dospele a maji se k tomu, tak to nakonec clovek zkusit chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 23:42 Muž Athos [24] - Amerika
když jsme u těch zvlaštností tak mám tu terčíka , přivezl jsem si jej a měl tak 1cm, teď už má cca 5 cm a zvláštní na něm je to že má pouze jednu prsni ploutev "myslím ty co jsou normálne v páru a jsou hubene a dlouhe, asi víte že?říkáme mu nemo a jeho sourozenci další tři jsou naprosto normální tedy až na barvu rodiče byli red tyrkys a jejich děti jsou každy jiny, ale nebarveny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 23:36 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Designer
Tohle je také pěkná hříčka přírody... www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 23:35 Muž Athos [24] - Amerika
tak to tedY byli opravdu pořádné porcelánové talíře, ale domabych to nechtěl radějí barevny divoky mix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 23:31 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Bob66
Mne se moc ty ciste jednobarevne varianty nelibi, kdyz uz tam je jen ta jedna barva, ani pruhy, ani vlnky, nic, pripada mi to takove hodne chude. Ale treba z tohoto jsem zustal paf: www.youtube.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 23:25 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Bob66
Prodejni nazev "flamingo" smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 23:18 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Athos
U bílých variant terčovců je třeba dávat pozor na to čím je krmit, některými druhy granulí je můžeš nechtěně přibarvit a výsledek je dost hrozný X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 23:16 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Romy
Ono nejhorsi na tom je, ze jak psi, tak asi i ryby, sezerou i to co jim nemuze prospivat, nebo dokonce to sezerou radeji. To jsem se jen otocil, kdyz jsem hlidal psa, a ona ta potvora mela cumak v cokoladovem dortu, nastesti si stihla jen liznout. Takze se asi i u ryb vubec neda rict, ze jim chutna to, co jim prospiva a nebo chybi. A tak se snazime do ryb cpat neco, co vime ze by jim melo udelat dobre, a ony by jak na potvoru asi radeji dort :) .

Cetl jsem o pridavani bananu do smesi pro Tercovce, ze obsahuji dost mineralu. Primichavate nekdo banan? Kdyz jich clovek sni par kilo, muze se stat, ze uz se nevy...todlencto, tak jestli to nemuze mit podobne ucinky :-) . Ja banan jeste nezkousel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 23:13 Muž Athos [24] - Amerika
tak to je pak ale v haji existuje čitě bílá barva? ta se snad nepřibarví, jedině primalex polar :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 23:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Athos
Jde to, ale čím se přibarvují jiné barevné formy tak na to by ti nejlíp odpověděl Miro03 X-) Myslím že už to tu i někde psal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 23:07 Muž Athos [24] - Amerika
no stále jsem začatečník co se týká terčovců a pochybuji že někdy budu moci říci že jim rozumím, líbí se mi ryby které mám a divoké formy jsou také krásné, tak třeba někdy ano, te´d otazka dají se přibarvit takto výrazně i modrý terčovci třeba cobalti či neoni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 23:04 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Athos
Jít do přírodních forem, tam máš jistotu :-D Ne vážně pokud jsou vidět u chovatele terčovci v menší velikosti sytě vybarvené tak je to jasné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 23:00 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Designer
Je pravda,že dafnie nutriční hodnotou příliš neoplývají,ale že by byly k ničemu...,to zase ne.Pomáhají třeba trávení ryb a k vybarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:59 Muž Athos [24] - Amerika
no předpokládám, že granulované krmivo, průmyslově výráběné, bude obsahovat určité barviva mimo jine a nevím zda to není jen tah výrobců kteří prodávají granule pro modré či červene terče, ale viděl jsem foto od jednoho nejmenovaného chovatele z prahy "pánové ještě že vas tam je tolik" který inzeroval red malbora, které podle meho měli naprosto nepřirozenou barvu a vybarvení.
ano byli to mladí jedinci, kteří se zatím jen vybarvovali, ale aby vee "středu těla" měli krvou barvu se mi opravdu nezdá, takže si myslím, že tento chovatel tyto ryby přibarvoval hned od počátku, ale kde pak vzít tu jistotu dobrých ryb? čemu věřit a podle čeho se řídit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:56 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Bob66
Co jsem si o astaxantinu precetl, znelo dost dobre i bez toho, aby mne nejaka barva ryb zajimala. A pokud jim to jakkoli prospeje, vybarveni je pro mne az to posledni. Jiste ze rybicky rad navsteve ukazu, ale ani moc nemusim, ona se vetsina lidi k akvarku vrhne sama. A abych Vas uklidnil, krasne cervene Platy zaujmou jako prvni, tohle barva Tercovcu ktere mam nedozene snad ani kdybych pouzil Balakryl smich . Dulezite je, ze z nich mam radost ja, ocenim je i bez toho, aby vypadaly jako prerostla placata neonka s po celem tele rozplizlym pruhem a nebo krabicka od cigaret nejmenovane znacky smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:56 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Designer
Mám i psa,je na konzervách a na granulích,ale stejně mi to nedá,a sem tam dostane tu šunčičku,tu srdíčko,nebo kloubky,jindy zase páreček,sýr,atd...Tak to myslím udělá každý majitel,a co znám z okolí šampióny,páníčci jim i denně vyvařují... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Designer
Jde to, v dnešní době obsahují granule všechny potřebné složky, ale je dost druhů ryb které suché krmivo žerou jen z nouze některé vůbec a také krmit je pořád tím samým nebude to pravé X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy
miro03 napsal:Canthaxantin je syntetický produkt...

Nejen on,ale dnes se synteticky vyrábí i astaxanthin i beta-karoten.Získání přírodních barviv by bylo velmi nákladné,proto synteticky...,ale přírodní zákad tyto barviva mají,tedy jejich první získávání... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:48 Muž Designer [5695] - Cichlidy
A ted se kacirsky zeptam. Kdyz psi nekterych chovatelu dokazi zit cely zivot na granulich, a vubec nevypadaji nestastne, vyhravaji vystavy a jsou zdravi, u ryb to nejde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Athos
Jj není nic horšího než přebarvená ryba, ale krmiva Sak používají astaxantin v rozumném množství a nic takového nehrozí ;-) Jsou i chovatelé kteří si míchají své směsi a ryby dost přibarví aby se lépe prodávaly hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:43 Muž Athos [24] - Amerika
budu třeba za hlupáka, ale proč je přibarvovat nějakými látkami, neztrací se trochu toho pěkného? a nemůže pak člověk zbytečně naletět. mám nějaké barevné formy techto ryb a pochybuji, že to jsou nějaké výstavné kusy, ale kdybych chtěl vystavné kusy tak bych je potom koupil někde na výstavě a potom co bychse je donesl dom a dále nepoužíval "barvičky" mphl bych i pak čumět kdyby, a ted přeženu, se mi stalo z modrého terče terč červeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2011 22:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Athos
eshop.exothobby.cz/… Posílají i dost vzorků zdarma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:37 Muž miro03 [27] - Cichlidy – astaxanthin
www.akvarista.cz/…

Prečtete si tohlo koho zajímá téma barvení ryb.Canthaxantin je syntetický produkt ktorý je v niektorých zmeích EU zakázán.

Ked si to prečítate tak hodíme reč k tým plošným tyrkysom.Poniektorým som to už tu niekde vo fore vysvetloval blue neon a blue cobalt nie je jedna chovatelská forma.Všetky formy sú obchodné názvy!!!To je ako keby ste povedli na Briliant tyrkysa že to je Vetliho royal. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:36 Muž Athos [24] - Amerika
o.k. jdu se po něm podívat slyšel jsem že je to kvalitní krmivo a nádherná cena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:35 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Designer

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [96] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=4751