Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:03 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Jo ale když jedeš a odchov tak je většinou tak nepereš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:01 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
a kdyz je necham v samostatnym muzu je cpat taky prece ne? :) neboj ty budou dostavat takovou zasobu penez ze nebudou stihat srat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 18:58 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Já jen že bys je mohl dát ještě do společnýho a pořádně je rvát 5-7x denně krmením at vyrostou jelikož to jsou prcci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 18:55 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
jak jsou stari mi nerekl,jen na co jsou zvykli voda zradlo atd.jak rikam i se zadni ploutvickou maji cca 10 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 18:53 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
O to víc mi to nejde do hlavy jestli byli mezi ostatními terči tak museli krutě bojovat aby mladé ubránili takže půjde o sehraný a dobrý pár...Jak jsou staří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 18:50 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
taky bych je neprodal,jeste takle male asi na nej tata asi udelal dojem :-) dal mu 2 tis.Jesli se nam to povede tak to bude zajimavy :-) a to se mu vytreli v akva kde mel dalsich tak 8 tercu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 18:41 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Tak v tom případě jo akorát mi nejde do hlavy proč je prodal když měli vyklubaný potěr při problémech s plodností samců bych pár ,kterému už se mladí vyklubali ,nedal z ruky...Zkrátka když mám dobrý pár kterému už se vyklubali tak si nechám ten a prodám jiný který má neuspěchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 18:37 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
vim ze jsou hodne narocni,chovatelka co ma modry tyrkyse se o odchov pokousi uz nejakou dobu tak uvidime no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 18:35 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
Mel nekolik modrych koupeno a utvorili se mu pary.tak si je tata chtel koupit.Zrovna kdyz jsme je kupovali meli tam jeste vyklubany jikry.Ph vody 7 a teplota 28 st.tata je proste chtel tak moje reci byly zbytecny ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 18:32 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Takhle červený jsou málo který...
Akorát jediné co si myslím což může být pouze můj subjektivní názor...Je to že sis měl radši koupit pár třeba nějakých tyrkysů,marlbor apod..Jelikož BD jsou dost nároční na odchov a je dost chovatelů kterým dala tato varianta zabrat a je mnoho takových kteří je vůbec nerozmnožili a to jsou někteří chovateli terčovců mnoho let...Te chovatel měl tam ještě páry nebo končil s chovem?Z jakého důvodu je prodával...?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 18:28 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
tak takle cerveny nejsou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 18:20 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Ne Nedobarví je to jantarová barva která se taktéž často vyskytuje...Možná že třeba budeš mít štěstí a dobarví ale nevěřím tomu...Nedávno jsem někdě viděl inzerát že chlapík koupí BD s červeným ale ne jantarovým okem...Hodně lidí na to nehledí ale já vybíral hodně dle barvy oka...Oko by mělo být červené asi takto
www.discusforum.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 18:14 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
Ahaaaa,tak ja jsem strasne moc rad i za tyto :-) kdyz se na oka podivam tak je to neco mezi cervenou a hnedou tak treba se jeste dobarvi ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 18:07 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
To neznamená nemoc já jen že mladí po rodičích s červenými oky jsou cennější a žádanější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 17:56 Muž Tomiino [43]
ted jsem tady koukal na modry a taky maji tmavy oka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 17:53 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
a kdyz je maji zatim tmave to je spatny??co to znamena??tak meli tam jikry,jak jsi psal zbarvili se.Myslim ze kdyz jsem je videl prve byly oka cerveny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 17:05 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Tys to myslel fakt doslovně když si psal že už pro ně jedeš...Já jen že by měli mít čevený oka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 16:58 Muž Tomiino [43]
teplota 30 st.,Ph 6 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 16:57 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
uz plavou v akva,maji tak 10 cm a ocka maji tmavy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 13:37 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Je to idividuální ryba od ryby je to jiné...Když to přirovám k lidem tak je to když to blbě řeku jako menstruace u ženský..Na jedný se to neprojevuje vůbec,druhá je vztekla,třetí je přecitlivělá atd atd...Zkrátka co ryba to originál a na každý se to projevuje jinak...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 13:35 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
No jestli mají 8cm no...Jakou mají barvu oka?
28°C stačí ale já vždy 30°C jelikož se jikry rychleji vyvíjí a je to lepší a je to jedno u jakého druhu u všech párů držím 30°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 13:30 Muž Tomiino [43] Re: Tomiino
u cervenych tyrkysu jsem zadnou zmenu nezpozoroval...takze to neni u vsech druhu vid?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 13:29 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
Tak to je husty,to jsem netusil.Kdyz jsem je videl pred mesicem byli krasne modry a ted skoro cely cerny telo..takze je to v poradku.Tak pro ne jedu :-) koukal jsem ze tam ma jen 28 st.neni to malo na odchov mladych diamondu??a ani nejsou moc velky cca. 8 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 13:24 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Ahoj je to normální změnili barvu díky tření...A pozdějšího starání se o jikry...Můj pár tyrkysů vždy téměř zčerná a normální barvu hodí až okolo 3dne od rozplavání a marlbora pro změnu dělají to že jim ploutve zčernají...Každý pár se projevuje jinak ale u Petra Federiče byl pár který byl taky dost tmavý a místy téměř černý...Ale u jeho BD jsem vypozoroval jednu věc a to že starší cca 5ti letý pár BD byl takhle hodně tmavý furt a to nebyli vytření a druhý mladý cca 1,5-2 letý pár který se chystal na výtěr a byl furt světlý takže dle mne je to i příznak staří jelikož můj samec RT je asi 2,5 roku starý a samice má zhruba 1,5 roku a jsou tam vidět eozdíly v tom že samec je hodně viditelně tmavší oproti samici a to i když nejsou vytření...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 13:14 Muž Tomiino [43]
Ahoj,potreboval bych se zeptat..videl jsem u chovatele parecek diamondu a zrovna se starali o jikry,mlady uz se vyklubaly,ale meli zbarvene telo do cerna..muze to byt nejaka nemoc,nebo jsou zbarveni diky jikram??poradi nekdo?chtel bych si je koupi,ale nechci nemocne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 09:15 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Dahak
Dostal jsem vzorek od Petra Nováka,týden jsem zkoušel krmit,a kromě sumců,mi to ryby nebraly,ani terči,ani alty,ani nanaye.Jediné adokety to braly,ale Roman Rak je gelem krmil,takže věděly co to je.
Vím,při nedůvěře terčů k novým krmením, by to chtělo delší čas,ale začala mi sezóna,tak jsem bez času...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 07:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Zkoušel někdo z vás ty gelová krmiva? docela by mě to zajímalo jako doplňková strava pro placky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 06:47 ludo Re: miro03
Dík za rady, budu dál zkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 16:06 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: miro03
No jo já myslel že to na sebe navazuje když je nízká vodivost tak by mělo být nízké CT a UT a tak to PH klesá ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 15:58 Muž miro03 [27] - CichlidyRe: smidakkuba
Jakub mal bi si už vediet že stabilitu ph neovplivunuje vodivost ale.... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 15:57 Muž miro03 [27] - CichlidyRe: ludo
Tak jak písal Michal problém može bit vo vývojovej vode.Mal som však prípad že bol problém bud v samcovi čo si však už skúšal ale aj prípad kedy som mal špatnú samicu.Občas sa stane že obal ikri nie je priepustný alebo vobec obal ikra nemá a zaplní sa ihned vodu,solami,minerálmi(ihned splesnivie).Musíš skúsit pracovat s vodu a následne s chovnými rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 12:36 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: miro03
A neklesalo ti PH příliš rychle dolů při takov vodivosti...?Zdá se mi že to je až moc nízko a nedá se PH udržet na stabilní hranici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 12:35 ludo Re: miro03
Díky.Zřejmě to bude i u různých párů různé.Nezkouším melony poprvé, problém mám až teď.Zaráží mě, že jikry bělají doslova před očima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 11:42 Muž miro03 [27] - CichlidyRe: ludo
Každá chovatelská forma chce niečo iné.Ja som tyrkysákov robil v 230mikro,ph 5,5-6,Red meloun 50mikro,ph5,2-5,5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 11:23 ludo Re: rriki
Díky.Zkoušel jsem měnit pH i tvrdost, minule jsem také filtroval přes UV-C lampu a je to pořád stejný.Red i blue tyrkysi ve stejné vodě bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 11:03 Muž rriki [818] - CichlidyRe: ludo
mě se to děje pokud je absolutně špatná voda ,nejčastěji pokud nízké pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 09:21 ludo Re: Dahak
Zdravím všechny.Mám trochu jinej problém u jednoho páru melonů jikry bělají okamžitě po výtěru.Myslel jsem si, že je to špatným samcem tak jsem postupně vyměnil dva.Pořád stejný.Třetího jsem přivezl od p.Pejši, ryby se krásně vytřely už třikrát, ale situace je stále stejná.Setkal jste se někdo s neplodnou samicí, která měla jikry a normálně se třela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 08:14 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: miro03
Je to tak dneska ráno je polovička jiker bílých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 04:11 Muž miro03 [27] - CichlidyRe: Dahak
Plesniviet všetky začnú v 3den.No uvidíme ako pochodíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 23:32 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dahak
U mých ryb se kdysi objevilo že už vodili mladý a ještě jsem tam viděl 5 jiker dobrých nedokázal jsem si to vysvětlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 23:24 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Dahak napsal: smidakkuba napsal: Oplodněné jikry poznáš dle toho že neoplodněné většinou do pár hodin mi osobně tak do 2 hodin splesniví a pak mi začne část jiker plesnivět až okolo 30 hodiny po výtěru...

Naskytla se mi příležitost tohle otestovat.Samice se mi za naprostého nezájmu samce vytřela, tak jsem je odlovil a změřím dobu kdy začnou neoplozené jikry plesnivět.Momentálně je to více než 12 hodin a žádná bílá jikra.Voda je bez jakýchkoliv přípravků proti plesnivění.


Po dalších zhruba patnácti hodinách ze stovky jiker asi 10 světlých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 22:35 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Tomiino napsal: Ahoj,mam jeden dotazek asi se mi zacinaji parovat tercici a potreboval bych vedet jaky je rozlisovaci znak u samecka a samicky :-)dekuji

Co takhle zkusit hledat a číst rybicky.net/forum/1175-pohlavi-tercovcu X-) Jsou tam od Romana i fotky urogenitálních papil, jediný 100% spolehlivý znak rozlišení pohlaví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 21:48 Muž Tomiino [43]
Ahoj,mam jeden dotazek asi se mi zacinaji parovat tercici a potreboval bych vedet jaky je rozlisovaci znak u samecka a samicky :-)dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 07:12 Muž Dahak [425] - Cichlidy
smidakkuba napsal: Oplodněné jikry poznáš dle toho že neoplodněné většinou do pár hodin mi osobně tak do 2 hodin splesniví a pak mi začne část jiker plesnivět až okolo 30 hodiny po výtěru...

Naskytla se mi příležitost tohle otestovat.Samice se mi za naprostého nezájmu samce vytřela, tak jsem je odlovil a změřím dobu kdy začnou neoplozené jikry plesnivět.Momentálně je to více než 12 hodin a žádná bílá jikra.Voda je bez jakýchkoliv přípravků proti plesnivění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 18:27 Muž Tomiino [43] Re: Romy
pro bezny chov to neni.Mame s tatim par a snazime se jej odchovat,uz se nam parkrat vytreli ale zatim nic moc.UT - 2,CT - 8,Ph 7, tak hledame nejlepsi zpusob jak snizit Ph.Mame par cervenych tyrkysu,ale za nedlouho pribyte par blu neon tak chcem nejaky odchovat,ale jsme zatim na zacatku,tak patram co muze byt nejlepsi............destlika teda spatna??pak se hejbe UT,CT?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 17:25 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tomiino
Proč potřebuješ snížit pH?Je příliš vysoké?Pro běžný chov dostačuje i vyšší hodnota pH.Ptám se proto,že demineralizovaná voda je opravdu mrtvá,aby sis nenadělal větší problémy,než jen vyšší pH,pokud budou rybám chybět minerály,tak tě v krajním případě potká děrová nemoc...
Pokud je to pro odchov,je to laborování s vodou,každému páru vyhovuje něco jiného,a není to jen o pH,ale hlavně o vodivosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 17:11 Muž Tomiino [43] Re: kotyza
mrtva voda mozna..ale ke snizeni ph je dobra???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 16:52 kotyza Re: Tomiino
určitě by našla destilka své opodstatnění ,ale podle mě je to taková mrtvá voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 15:46 Muž Tomiino [43]
Ahojky,muzu se zeptat jak je to u tercu s pouzivanim destilove vody??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 21:38 R Muž romant [27982] Re: Tomiino
Jasně. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=3001