Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 17:56 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Romy
Je to jak říkáš jistota a lepší takový vnitřní klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 17:47 Muž Romy [1822] - Cichlidy
smidakkuba napsal:...krmím vším možným čím to vůbec jde doma mám asi 19 různých krmiv přes suché, lyofilizované až po mražené tohle vše jim střídám a věřím že s toho mají dost vitamínů ale jak to říct no...Pro nějakej svůj vnitřní klid jim vitamíny taky dodávám a je to určitě dobrá věc...

A to je ten důvod,nikdo z nás neví,kolik,a jak to ryby spotřebují,kolik vitamínů,minerálů a vůbec jiných složek v tom našem krmení vůbec je...Fishtamin je jistota,která mě osobně dává klid,že to co není v našem krmení,ryba stejně dostane.Myslím si,že ty laboratoře jsou k něčemu,a nedělají vše jen pro kšeft.
Jak už jsem psal,je to ta jistota,i když krmím víc než pestře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 17:18 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Romy
Já s tebou docela souhlasím ale zároven musím souhlasit i Dahou...
Na jednu stranu já krmím vším možným čím to vůbec jde doma mám asi 19 různých krmiv přes suché, lyofilizované až po mražené tohle vše jim střídám a věřím že s toho mají dost vitamínů ale jak to říct no...Pro nějakej svůj vnitřní klid jim vitamíny taky dodávám a je to určitě dobrá věc...
Mimochodem chtěl jsem se zeptat...Známej mi psal že nepoužívá do směsky žádné jiné vitamíny než jaké jsou pro lidi...Například dává centrum apod.
Máte s tím někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 17:03 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Dahak napsal: Pokud se krmí pestrou stravou, tak není nutný přidávat žádný předražený vodičky a podobný věci.

Ano,ale pokud jste si jistí,že ryby dostanou celou škálu vitamínů,minerálů a stopových prvků...
Já si tím jistý nejsem,proto Fishtamin přidávám,doby,kdy jsem si dělal složité směsi,kde obsah vitamínů a minerálů byl vysoký už pominuly,o stopových prvcích jsem si nebyl jistý ani tehdy...
Krmit pestrou stravou je jedna věc,uspokojit ryby,co se týče živin,je druhá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 23:40 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomiino
Fishtaminem nic nezkazíš já osobně ho používám :) Jen souhlasím s Dahakem že není nutný pokud mají kvalitní a pestrou stravu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 23:29 Muž Tomiino [43] Re: Bob66
Ahoj,tak tercici maji zatim 5-6 cm.Krmim vlockama,artemii,cyklopem,koretrou,dafnii a mene patentky..jen na tetra discus jsem je zatim nenalakal a to mam to stejne granulky co zrali u chovatele.Takze bych ani nemusel pouzivat sera fishvitamin do zradla?necham si rad poradit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 19:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Dahak napsal: Pokud se krmí pestrou stravou, tak není nutný přidávat žádný předražený vodičky a podobný věci.


Jen bych dodal kvalitní potravou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2011 18:57 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Pokud se krmí pestrou stravou, tak není nutný přidávat žádný předražený vodičky a podobný věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 17:31 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tomiino
Fishtamin davam pravidelne 1x za mesic.Dulezite je to,co se rybam dostane primo do traviciho traktu,proto ho davam primo do krmeni,aby ucinnost byla co nejvetsi.Jde o to,ze Fishtamin spolu se Sera mineral salt dostanou ryby nejen vitaminy a mineralni latky,ale se soli i stopove prvky,ktere potrebuji pro zdarny rust.

Omlouvam se za psani,ale smolim to na mobilu z Orlicke prehrady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 12:17 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Tak jasně, každá podpora imunity je dobrá věc a spolěčně s pravidelnou údržbou a výměnou vody v akváriu je to velmi dobrá kombinace. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 12:00 Muž Tomiino [43] Re: romant
jasny.Odpoledne se po tom nekde podivam,to budou mit snad v kazde akvaristice.\je to urcite dobry i jako prevence pred nemoci vid?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 11:43 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Jasně, příbalový leták, dobrá inspirace. Já jsem jim to dával do rozmrzlejch a propranejch patentek a taky jsem to kapal na granule, před tím, než jsem je dával do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 11:41 Muž Tomiino [43] Re: romant
super diky,jsem si to myslel ale radeji se zeptam :-) jeste jsem si to nekoupil..u toho bude nejake davkovani vid?nebo jak casto jsi jim to podaval a nejlepe asi do mrazenyho vid?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 11:37 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Dával jsem jim to do žrádla, velmi dobrý přípravek. palec Aplikace do vody, je podle mě taktéž možná, ale v tom krmení to bude jistě mít větší účinnoat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 11:31 Muž Tomiino [43]
Ahoj,pouzivate nekdo,nebo mate zkusenosti s sera fisvitamin??je lepsi to davat tercum do zradla,nebo jen do vody??dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 10:59 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
Mi nejlíp rostou když přejdu s artemie na cyclop toho není nikdy dost a hodně rychle mi po něm rostou pouze tímto krmím zhruba 1 týden a potom už další krmiva a zhruba v měsíci-měsíci a půl už krmím převážně srdcem...
Zatím mi vždy pěkně rostli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 10:15 JuraS Re: smidakkuba
tak nevím..pidiprckové mi nejvíc rychle rostlou když je krmím minipelety pro pstruhy..škoda, že nemám větší velikost jinak bych tím krmil i ty větší...moji diskové vidí artemii jen tu velkou, zmraženou...
www.praryb.cz/…
musím si koupit i ty větší velikosti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 08:58 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dahak
Já tohle vše dávám do směsky ale krmím tím také zvlášt...Vždy dám do směsky 1-2plata výše jmenovaného ale ještě jim to cpu zvlášt at to mají pestřejší...Ale stejně není nad vlastní směsku...Človék přesně ví co do toho dal a rybám to nejvíc chutná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 23:54 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Filip980
Já mám vše níže od Kuby popsané plus nějaké další ingredience(až na grindal) právě ve směsce, takže krmím pouze s ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 11:03 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Re: smikdakkuba
Díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 10:29 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Filip980
Já cpu svým rybám do chovu kterí mají 3-5cm tak srdce vlastní směsku kterou dostávají aji 3-4 denně a potom artemie,koretry, atd.Ze suchých potom tetra-sera discus,Sak energy,Sak green,A různé vločky...Nyní také sháním grindal pro co nejlepší růst...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 09:58 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Ahoj, chtěl jsem se zeptat čím nejčastěji krmíte terčovce resp. krmili když byli malí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 22:47 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Nechat je být ať si samy ustanoví hierarchii ve skupině, je to z lepších řešení. Jsou to hejnový ryby a tam je vždycky nějakej ten vůdce a ovládaní, to je normálka. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 22:42 Muž Tomiino [43]
ja s tim souhlasim.Spoustu veci mi nekdo poradil,ale plno veci jsem si tady uz procetl driv..co se krmeni tyce,teploty,ryb k tercum atd..ale u tento problem jsem zatim nenasel.Jeden je agresivni nez ostatni,ne ze by do nich nejak sil ale obcas je prozene,nebo jen do nich tukne.Napadlo me ho na chvilku osdtranit z nadrze a pak ho tam vratit,pomohlo by to??nebo je proste necham byt a uvidim co z toho bude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 21:15 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Je to jak píše romy celé si to tu pročti já si to taky pročet zhruba půl roku zpět a rozhodně to nebylo na škodu...Dřív jsem se taky ptal na každou blbost ale když člověk hledá najde odpověd téměř naprosto na vše...
Ti terči si zvyknou ted si to ujasnujou a ten silěnjší prostě dává na jevo kdo je tady pánem...Jen je nech kdybys ho dal pryč je docela pravděpodobné že se najde nový takovýhle agresivní terč a tak by to mohlo jít furt dokola...Já třeba u svých blue daimondů mám jednoho který je extrémně agresivní ale kupodivu je to nejmenší kousek...Takové ošklivé káčátko.Ale umí si vydupat svoje a pokud to jsou zdravé ryby tak se jen tak nedají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 20:53 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tomiino
Přečíst si vše není na škodu,tím se vzděláváš,zjišťuješ,jak se vlasně terči chovají mezi sebou,jaké jsou zkušenosti ostatních chovatelů,nemoci,jejich léčba,krmení.............
Nebuď líný číst a hledat,nebo se budeš při každém sebemenším problému stále ptát? Ano,je to sice jednodušší,ale nic se při tom nenaučíš.
My jsme si tu svojí cestičku vyšlapali sami,snažíme se poradit,ale,ptát se na stokrát napsanou věc je jenom lenost.
Toto vlákno je sice obsáhlé,ale kdo ho přečetl celé,poskládal si základní,i pokročilejší střípky o terčovcích,utvořil si ucelenější obraz o této rybě,a hlavně si něco zapamatoval,protože témata se točí kolem stejných problémů,takže se otázky a odpovědi mnohokrát OPAKUJÍ!

Mimochodem,hledat tu nebudeš ještě zítra,ale celý týden...Jeden problém vyřešíš,další nastane,ale nikdy to nebude stejné,je to o tom,jak ryby budeš pozorovat(mezi čtením :-P ),a co z toho vyvodíš.Věř,že dominance ryb je tím nejmenším problémem.
Co,proč a jak,jsem tu mnohokrát popsal,a nejen já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 20:35 Muž Tomiino [43] Re: Bob66
jo dik a nejaky odkaz kde si o tomto chovani muzu neco precist?je tady milion clanku a hledat to co potrebuji tady budu jeste zitra... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 20:20 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomiino
Vždy se najde dominantní kus, vytváří se hierarchie ;-) Jinak je toho konkrétně v tomhle vlákně napsáno dost jak o tomto chování tak o celkovém chovu a pokud chceš chovat terčovce je dobré si o nich něco přečíst X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 19:45 Muž Tomiino [43]
Ahoj,mam tyden v akva 5 cm placky,zacali v klidu zrat,plavcili po akva a pak se nasel jeden dominantnejsi kousek a ostatni prohani a ty se se schovavaji ruzne po akva.Co mam delat?mam je nechat at si to vyridi nebo toho,co je prohani dat pryc??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 10:28 JuraS Re: RAP
a pak to, že se mi množí a nevím co s nimi automaticky neznamená, že jsem chovatel v pravým slova smyslu..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 10:03 RAP
Dahak napsal: Každej hned nechce bejt automaticky chovatel :)
Zlatá slova, bohužel někteří diskutující na to zapomínají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 07:06 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
Vidíš na červený formy jsem zapoměl tam to fakt jde asi jen s holým akva...Když si vezmu svoje marlbora tak jim když se rozplave potěr tak na rodiče se chytí obvykle až tak po 8 hodinách a celou tu dobu bloudí po nádrži a s pískem a třeba i rostlinami by bloudil až by potěr popadal kvůli tomu že zaplaval tam kde neměl...
Edit:Už jsem i viděl potěr v okrasný nádrži kdy se dali ostatní ryby pryč ale počet byl vždy okolo 10ks a hlavně vždy co jsem to viděl tak to byli tyrkysy u kterých není problém se sekretem....Krásný příklad je tady
www.akvarko.cz/… :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 04:25 Muž rriki [818] - CichlidyRe: RAP
Já bych navíc dodal SAMOZŘEJMĚ AUTOMATICKY holé dno.
Ten kdo někdy odchovával terčovce velice dobře ví jak rozplavený potěr cestuje po akvarku
nežli si najde cestu k páru a třeba u červených si tu cestu kolikrát ani nenajde.Aby mi polovina potěru skončila v písku o tom to není i filtr dávám co nejsvětlejší, aby nedošlo k dezorientaci prcků.Jakmile potěr začne přijímat artemku tak je potřeba řádná a rychlá údržba a to opravdu s pískem není.Asi by to nebyl problém v nějaký 400l s jedním párem ,ale jak psal Kuba to je pro toho ,kdo to chce skusit a ne pravidelně třít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.06.2011 22:47 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
Každej hned nechce bejt automaticky chovatel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 22:18 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: RAP
Pokud si chce jen tak odzkoušet odchov a vychovat si třeba 10ks tak není problém ovšem bez ryb ale pokud jich chce 150 tak tam je holý akva skoro nutnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 22:00 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomiino
Vytřou se bez problémů, holá nádrž je lepší kvůli snadnější udržbě X-)
edit: a snadněji se udržuje v takovém akva kvalita vody která je nezbytná pro chov i odchov terčovců :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 21:34 RAP
smidakkuba napsal: To si děláš srandu ne?Na odchov automaticky úplně holý akva bez ostatních ryb...
Proč myslíš? Ty ryby chápu, ale proč automaticky holé akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 21:03 Muž Tomiino [43] Re: Bob66
a kdyz je to zarizena nadrz je to spatny?tam se nevytrou?
mame je v obyvaku a hola nadrz by tam zrovna nedelala paradu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 20:58 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomiino
Na odchov je lepší holá nádrž X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 20:56 Muž Tomiino [43]
ok dekuji za radu,ja si to myslel..protoze by jim to sezraly. A muze to byz zarizene akvarium s korenem,bridlici a piskem??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 20:42 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomiino
Pokud chce odchov tak samotné ať mají klid, jikry by jim sežraly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 20:42 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
To si děláš srandu ne?Na odchov automaticky úplně holý akva bez ostatních ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 20:38 Muž Tomiino [43]
ahoj,pokousim se odchovat terciky,mam je v samostatnem akva (120 l) a muzu k nim dat pancernicky nebo anciky?nebudou jim zrat jikry??nebo o ne nemaji ancici a pancici zajem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2011 19:31 kotyza Re: smidakkuba
Je samozřejmě v pořádku,že i ryby od chovatelů jdou do karantény,já to taky tak dělám sichr je sichr.co se týče M alaysie a podobných oblastí je to na místě.Třeba taková modelová situace .Chovatel v Malaysii krmí terče živou potravou od někud z přírody už celé ty roky a dobrý .Ryby si zvykly a je to pro ně normální ,ale spolu s živou potravou naloví cokoli co žije ve vodách s rybami a problém se začíná rýsovat,je to jakoby někdo u nás šel na rybník a dotáhl si krupičku ,celkem banalita,v té malaysii v jiném zeměpisném pásmu jsou zase jiné bakterie a do ví co ještě.K tomu stres ,doprava ,jiná voda.Jednou jsem udělal blbost už je to 11 let ,měl jsem super skaláry ,vytírali se ,rostli a já si přikoupi z Dřiteče ještě jinou variantu a podcenil jsem situaci,ty skaláry v dřiteči byli na pohled dobrý,žádný divný chování stáli u skla ,ploutve jak maj mít ,tak jsem je dal k těm co jsem měl doma,večer asi po třech hodinách,ty nové plavali ,čekali na jídlo a ty moje dvouletý se na dně točili dokolečka,jestli motolice co já vím a bylo po radosti.Takže závěr asi ten ,že ryby co jsem dovezl něco měli a byli na to zvyklý a ty moje ne a šlo to do háje .alespon poučení ,od té doby nevim co je to nemoc ,když mají některé cichlidy zejména ve stresový situacích bílé výkaly a to maj hlavně ty co se moc nedostanou k jídlu,tak mám poruce entizol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 19:14 Muž Filip980 [398] - Rostliny
no ta voda m vždykolísala k dGH 18, teď je to dobrý, dík za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 19:12 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Filip980
POkud opravdu splnuješ atlas tak jo můžeš bez úprav vody...Navíc pokud se to takhle drží tak bud jen rád že se nemusíš při každé výměně starat o chemismus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 19:12 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Filip980
Voda se upravuje v drtivé většině pouze pro odchov.Pro běžný chov stačí to co máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2011 19:11 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: kotyza
Ted budu možná trochu vulgární ale...
Když to tak uvádíš na ty lidi...
Tak tuhle bakterii tedy mají všichni ale proč řekněme člověk s EU jede do afriky a tam chytne bakterii kterou v sobě afričani mají celý život...Má s toho srajdu ale prej by to vadit nemělo a proč to tak může fungovat aji naopak...Afričan chytne něco tady a bude mít srajdu...Je to dle mého podle druhu a prostředí...Neříkám hodně lidí mají skaláry a terče dokupy ale proč riskovat a navíc co když maj v sobě skaláry nějakou bakterku na kterou terčovci nejsou zvyklí a chytnou s toho paraziti a začnou padat...Proč myslíte že valná většina chovatelů nedá nové ryby ke svým proč když si koupí ryby od dvou chovatelů tak je drží od sebe...Jsou to právě ty bakterie...Proč se stalo že člověk si nechal poslat ryby s malajsie a přitáhnul si bakterku na kterou vychcípala půlka chovny i když by v sobě měli mít v podstatě to samé a neškodné navzájem...
Tohle je dle mne hodně problematické a filip by měl dělat tak jak mu připadá dobré pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 19:04 Muž Filip980 [398] - Rostliny
smidakkuba:jj tak jsem si to myslel, tak to je dobrý, ale stále jsem se nedozvěděl jestli to jde i bez úprav vody??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   23.06.2011 19:03 kotyza Re: smidakkuba
Kubo máš pravdu pouze v tom,že skaláry jsou žravější a tím by terčovci strádali,ale nesouhlasím s těmi parazity .Jestli máš na mysli spironucleus ,hexamita a já nevím co ještě,tak je to asi tak: Všechny cichlidy je maj v sobě jako součást trávicího traktu.je to stejné jako u lidí ,kteří mají v žaludku helicobacterii piroli (myslím,že se to takto píše),která je neškodná ,ale u některých lidí může vyvolat žaludeční vředy.Zrovna tak escheria coli ,tu máme všichni v zažívacím traktu a žijeme sní v rovnováze .a tak je to u ryb,proto po převozu a aklimatizaci někdy nežerou mají světlé výkaly ,to jsou následky změny prostředí ,vody a i krmení.V přírodě žijou skaláry společně s terčovci ,ale v akváriu většinou budou dominovat skaláry,takže jsem zastánce bud jedno nebo druhý ,ale spolu určitě ne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=3101