Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 125 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 11:44 Muž pepis [15] - Cichlidy
Stačí si to tady pročíst ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 11:43 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jack
Samozřejmě že se to stavá a nic to není, ty se taky podrbeš když tě něco svědí a blechy mít nemusíš :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 11:38 Jack
Je pravda ze kdyz se tercovec otre o list nebo o dekoraci tak nemusi jit hned o zabrohlisty? Stava se vam ze se otre o dekoraci jenom tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 10:06 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Diky za odpoved X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 21:14 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: StrNd4
To by stačilo v pohodě, formu si vyber sám jaká se ti líbí X-) Dej tam 6 max.8 ks ve velikosti do 8cm a časem jak porostou tak buď nějaké prodáš nebo pořídíš větší akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 21:11 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Diky za odpoved.a jaky by to mel byt druh cetl sem uz tolik o tercovcich ale nic moc kokretniho nikde neni tak se ptam tady zkusenych chovatelu.a akvarium 120x50x40 coz znamena 240 litru by melo stacit ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 20:43 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: StrNd4
Chtělo by to minimálně 200L a 4-6ks terčovců v menší velikosti X-) Do 150L jen jeden pár a ještě dospělý, malé terčovce bych do toho nedoporučoval je to hejnová ryba a třeba 4 prckové by tam byly chudáci a neprosperovali by v tom a moc by nevyrostli;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 20:30 Roman-4 – Re: StrNd4
Asi maximalne jeden par tercu... ale doporucil bych vetsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 20:23 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Zdravim vas mel bych takovej dotaz. Ctel bych si poridit tercovce mel bych pro ne 150 litrove akvarium kde by byli vylozene jenom tercovci.Myslite ze by to slo?jestli ano tak jake druhy tercovcu a kolik pocitam ze vic jak 4 kusy by to byt nemohly diky za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 18:35 Muž pepis [15] - Cichlidy – Re: trodat
Tak já počítal s tím že začne častěji měnit vodu a dodržovat hygienu akvária, takže naše názory jsou rozporuplný..o objemu akva nic nevíme, takže 2*40W může bejt dost X-) a co se týče terčovce, tak bych se po něm pídil, třeba bych zjistil proč umřel a jestli někde neuvíznul, jinak v pohodě, ampulárie zbaští všechno a rychle :) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 17:08 trodat – Re: Miras
já netvrdil,že vyšší teplota škodí rostlinám,sám mám v aq 29-30 a rostou bez problémů (a bez hnojení).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 17:06 trodat – Re: pepis
ze své zkušenosti,vím že o 5 cm rybu se postarají mé ampulárie(předešelé aq se skalárama).Pokud jsem dobře četl,tak tam má jen 2 zářivky a jet třeba 1-2 týdny jen na jednu zářivku na rovnováze v aq nepřidá(ph,no3 atd).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 13:48 Muž pepis [15] - Cichlidy
Co se týče odčervení tak se tady probíralo mnohokrát, teď je na trhu poměrně nový lék - sera flagellol, jinak se dá odčervit entizolem - na předpis od veterináře (dávkování tu najdeš), pak se vyrábí směsi s flubenolem - krmivo( Koblasa, Hanzel (Miro03)..) Já to teď dostával z ryb směsí z patentek a granulí (nechci propagovat krmení terčovců patentkami-riziko nemocí zatažených s nimi) a pár kapek z česneku, je to i zdroj vitamínů. Ale v akutních případech bych na to šel přes chemii. Jinak se správně má po každém přenosu ryb preventivně odčervovat a i během chovu by se tak mělo dělat. Zrovna tak to dělám po přenosu proti žábrohlístům v koupeli z chloraminu-T. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 12:41 zeryk – Re: pepis
díky moc za názor. Teďk a byl u mě kamarad z Akvarka .cz(strejda diskus) a uklidnil mě. Ano došli jsme k závěru, že to může být také stres.
Dále jsme se bavili o tasemnicích a td. Jak třeba ryby od červuješ, nebo děláš to vůbec ? myslím si , že je to celkem i zajimavé téma pro diskuzi.

Měj se hezky a díky za názor,Petr

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 09:30 Muž pepis [15] - Cichlidy
Zeryku, myslim že jde zase o stres, žábrohlísti podle mojí zkušenosti většinou napadnou všechny terčovce, musel bych je vidět, takhle to nejde říct s jistotou, stres se projeví zrychleným dýcháním a často jede jen jedna žábra, podívej se jestli nemají žábry napuchlejší a zarudlejší než ostatní, stres poznáš taky tak že ryba neplave normálně, ale stojí nakloněná na jednu stranu a divně dýchá, má vystrašený pohled (teda já to vždy poznám ), co se týče otírání tak to terčovec dělá když se mu něco nelíbí, rozčiluje se, sleduj je a sám poznáš o co se jedná a jak jim pomoct. Hodně štěstí a zdraví rybám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 07:22 zeryk – Re: pepis
Ahoj, zajimavý můj poznatek, pár týdnů starý. Kdýž jsem léčil parazity , tak jsem měl na závěr i 32 stupnů(mohl prý být i více) tak rostlinky nic neříkali. Ryby najednou jako by vstali zmrtvých.Začali žrát což je dobře. Pak jssem začal snižovat a snížil na 29,5 a připada mě že je zle. Jede se začal stranit, za týden šel za nim ještě jeden. Tak jsem to zvedl na 31 a je klid. Rostlinky ? jak píše pepis, žádný problém.
Strašně jsem byl rád, že tady někdo rozjel debatu maso verzus teplota. Já jsem to podělal a proto vznikly paraziti. Dělal jsem rekonstrukci domu a nebyl čas, tak jsem ženě řekl hoď tam nějakou kostku aby to měla lehčí, voda měla 28 stupňů. Ona za to nemohl. Byla to moje chyba , malá teplota a nebyl čas :-( .
Ale zkusím se vás zeptat. Když někteří terčovci jsou O.K. a u některých se projevuje, že né vždy dýchají stejně obouma stranama, jedná se už o žábrohlisti ? pokud jo tak jak snima bojujete ?

díky moc Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 22:41 Muž Miras [111] – Re: trodat
ze své zkušenosti můžu jen potvrdit Pepčovo názor, pokud je vyšší teplota tak to rostlinkám opravdu nevadí, spíše naopak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 19:58 Muž pepis [15] - Cichlidy – Re: trodat
Píšete že máte zarostlou nádrž a tak jste se nepídil po 6 cm terčovci. A co kvalita vody, taková ryba ji může pěkně pokazit hmm , s tou zářivkou to není žádný nesmysl, aby jste radil opak, není to dlouhodobý řešení v nádrži s rostlinstvem, ale pokud je to tak jak psal, tak bych to vyzkoušel než by se ryby daly dohromady trochu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 19:54 Muž pepis [15] - Cichlidy
Akvaristé si často myslí že rostliny neustojí teplotu 30 C a výš, ale já mám zkušenost že rostliny (téměř všechny co jsem zkoušel) rostou při takhle vysokých teplotách i bez hnojení víc než při nižších. Šetřit na spotřebě topítka je nesmysl, jak teplota spadne pod 28 C je zle, začnou se oběvovat nemoci, ryby se necítí příjemně, je to jako kdyby jsme my lidé žili bez techniky a oblečení v mrazu, přežívali by jen nejsilnější a asi by jsme se necítily moc dobře, názory typu že jde o přešlechtěný ryby z dlouhodobého zajetí neuznávám, terčovec má stále požadavky na kvalitu vody a teplotu okolo 30 C. Jak píše Bob66, ryby nestráví maso v teplotě pod 30-29 C tak aby to pro ně bylo přínosné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 16:50 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: jaa
Pokud nebudeš krmit srdcem tak 28°C, jinak 30°C X-)Terčovec má krátké nedokonalé trávení a při krmení srdcem mu vyšší teplota pomáhá strávit maso ;-) Při nižší teplotě si jen zaděláš na problémy s vnitřními parazity X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 16:32 trodat – Re: Jack
já koupil 8ks terčovců (5-6cm)před 3 měsícema,trvalo snad 3 týdny než se adaptovali a zbavili stresu,až na jednoho toho jsem po vpuštění 4 dny neviděl.Mám zarostlé aq,tak jsem po něm nepátral a myslel si ,že to neustál.Po týdnu se objevil,ale od té doby žere jen co 3 dny a je pořád zalezlý.Ostatní terči,už jsou o 3-4cm větší a pěkně se vybarvují jen on je pořád stejně velký.Když už vyplave tak žere jak o závod,div že my neurve prst,výkaly má normální,oko jasně červené a barva není tak jasná jako u ostatních,ale ani tmavá.Myslím ,že u tebe to chce jen čas na adaptaci,než si úplně zvyknou na nové prostředí,zářivku bych nevypínal nech tomu volný průběh,pokud žerou a s..bez problému je vše ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 13:29 Muž jaa [5]
zdravim! chcel by som sa spitat, s akou najnisou dlhodobou teplotou mate skusenost pri tercoch ze su v pohode a neskodi im to?
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 22:06 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jack
Myslím že to už parazitama nebude.Nechci to pročítat všechno, ale předpokládám že hodnoty odpadních látek ve vodě máš asi v pohodě, tak jim naordinuj co největší klid, kvalitní krmivo, pravidelně čerstvou vodu a myslím že se daj dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 21:55 Jack – Re: Dahak
Po tom leceni jenom zrychlene dychaji. Otirani jsem si zatim nevsim, i kdyz je nesleduju cely den tak tezko rict...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 21:13 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jack
Můžou bejt vystresovaný z toho neustálého léčení a přelovování do karanténí nádrže.Nech je 10-15 dní vydechnout a uvidíš.Po tom všem léčení mají jen zrychlené dýchání nebo se i otírají ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 20:51 Muž pepis [15] - Cichlidy
Spíš zkus jednu vyšroubovat na dva dni abys viděl jestli se zklidní a mřenky daruj do akvaristiky nebo nabídni na netu...Uvidíš že se to spraví když budou mít kvalitní vodu bez chemie a klid a přítmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 20:42 Jack – Re: pepis
No je pravda ze ty mrenky jsou divoke. Ale prohaneji se po akvarku jenom vyjmecne, jsou vetsinou zalezle u korenu. Ale je pravda ze aktivni jsou k veceru a rano takze by je to mohlo teoreticky rusit.
To sviceni teda zkusim ubrat o par hodin, i kdyz nesvitim moc, 2x 40W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 20:13 Muž pepis [15] - Cichlidy
Taky už jsem to o mřenkách slyšel, Jacku zkus jim omezit svícení pokud možno na pár dní, jestli máš možnost tak jim zapni třeba jednu zářivku místo třech když dám příklad. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 20:08 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jack
Také si myslím že se nejedná o žábrohlísty, pokud jsou jak píšeš u skla a žerou X-) Pokud by to byly žábrohlísty tak by byly u hladiny třeba u filtru nebo zalezlí a moc by nežraly ;-) Může to být jen stresem jak píše pepis, napsal jsi že máš mřenky nádherné, už jsem četl že je někdo měl s terčema a musel je dát pryč, plašily je a terči byly z nich nervózní X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 19:46 Muž metal [96] - Cichlidy – re.kniza
vyhodou je ze mas veliku nadrs,cim vacsia nadrs tym menej problemou sa vravi.zaklad uspechu je jedna hadica dnu druha von.casta vymena 1/3 vody je zakladom uspechu pri chove tercou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 19:42 Jack – Re: pepis
Tak jo, ok. Budu ti verit. Jenze nevim co udelat aby ten stres nemeli, podle me nemaji mit z ceho stres. Zatim je necham na pokoji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 19:23 Muž pepis [15] - Cichlidy
Už jsem ti psal že stres, co chceš slyšet? Že mají průjem? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 14:21 Jack
Takze napada nekoho co jineho krome zabrohlistu to muze byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 11:31 Jack
Kdybych tu pricinu znal tak sem nepisu o radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 11:27 Muž pepis [15] - Cichlidy
Sám musíš najít příčinu problému, poradil jsem co jsem mohl ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 10:40 Jack – Re: pepis
U toho chloraminu jsem mel ph 8, a ut byla 15. Uz ho teda pouzivat nebudu, kdyz nepomohl 5x.
Tremazol jsem uz zkousel. Pomohl, ryby uz dychali pomalu jenze druhy den se to vratilo. Druhou davku jsem dal za 3 dny a opet se to opakovalo. Cili Tremazol za 400 kc mi od tohoto problemu nepomohl.
Kdyby to byl jak rikas stres, tak by to bylo dobre. Jenze, tyto ryby mam uz 5 mesicu a jsou v akva jenom s neonkama. Nevim z ceho by mely byt ve stresu. Normalne jsou u celniho skla a zerou.
Je to akva 250 l (vyska 50), 6 mladych tercovcu cca 8cm. S nima cca 15 neonek a 2 mrenky nadherne. Mam cerne pozadi i cerne dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 10:32 Muž Miras [111] – Re: Kniza
Ahojky,jsme začínající akvaristi(nikdy jsme akvárko neměli),ale skočily jsme do toho rovnýma nohama a pořídili hned 10 Terčovců.

tak takhle jsem so dlouho nezasmál, no snad Vám jen držet palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 10:25 Muž pepis [15] - Cichlidy – Re: Jack
Jde o to jestli léky používáš tak jak máš, třeba chloramin pomáhá, ale ph při koupeli musí být víc jak 8. Zaměřil bych se na prevenci, přerybnění, kvalita vody, filtrace, neaplikovat hnojiva a nepřekrmovat. Vitamíny bych taky neopomíjel. Je to stres, znám to moc dobře, snaž se rybám dopřát klid. Já léčím žábráky až když jsem si jistej že nejde o stres a vidím že se jinak udusí, jinak to řeším výměnou vody a vyčištěním filtru v akvarijní vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 10:22 Kniza – Re: Onďas
Ahojky,jsme začínající akvaristi(nikdy jsme akvárko neměli),ale skočily jsme do toho rovnýma nohama a pořídili hned 10 Terčovců.Jediné co hlídáme je teplota vody min.28 a PH. Rybkám se zatím vcelku daří žerou a plavou co víc si můžeme přát.Jak to snima dopadne to se uvidí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 10:20 Muž pepis [15] - Cichlidy – Re: Miras
Nemáš za co Mirku ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 10:08 Muž pepis [15] - Cichlidy
Kup si Tremazol, až ty ryby zabiješ tak se budeš divit - 2,5g na 100l je teda fakt moc, nechci vědět kdo ti to radil ani tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 09:50 Jack – Re: Bob66
To me taky napadlo. Jenze symptomy sedi: rychle dychani, odchliple cervene zabry, a nekdy se otrou zabrama o list. Co jineho by to tedy mohlo byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 09:47 Muž Miras [111] – Re: Jack
jj, jestli to opravdu není jiná nemoc, jelikož já dával 1,5g na 100l a vše v poho, opravdu již na poprvé bylo vše v poho, dám je tam v sobotu pro jistotu ještě jednou a fertig, tak držím palce ať se podaří problém vyřešit a vyléčit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 09:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jack
Teď ještě jestli to opravdu žábrohlísty jsou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 09:09 Jack
Ja jsem dal davku 2,5g na 100 litru, a takhle uz jedu po PATE co dva dny!!! A porad se to na druhy den vraci. Ja uz nevim co s tim….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 09:02 Muž Miras [111] – Re: Jack
no já je momentálně léčímm taky a už v sobotu po prvním přeléčení se zdály v poho, ted jsem je tam měl po 4 dnech znova a spíše už jen pro jistotu. Takže u mě chloramin pomohl. Taky asi díky dobrým radám od Pepči palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 08:32 Jack
Lecim zabrohlisty chloraminem po dvou dnech uz 5x !!!!!!! presne podle navodu a porad zadny vysledek, frekvence dychani se zlepsi ale hned druhy den terci dychaji zase rychle. A porad dokola, zase a znovu. Zkousel jsem i zazracny lek SERA Tremazol, ten pomohl, ale opet druhy den ryby rychle dychali, to same po opakovani lecby. Fakt uz nevim co mam delat………(voda je v poradku, teplota taky,vzduchuji,zadne CO2 ani hnojivo, pri lecbe chloraminem jsem zvedal ph i ut)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 21:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Alena.sv
Grindal velmi ochotně žerou i dospělí terčovci, je to kvalitní živé a hlavně bezpečné krmivo X-)

Václav- přesně jak psal Romy do směsi můžeš přidávat cokoliv a pokaždé jim uděláš jinou, jednou s česnekem, špenátem nebo paprikou a takhle můžeš pokračovat dál, záleží jak jsi ochotný si s tím vyhrát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 21:14 Žena Alena.sv [89] – Re: Václav
Grindalem jsem krmila potěr jinéhu druhu ryb. ;-) Terčovcům jsem ho zatím nedávala.
Ale čím krmit ti už radí zkušenější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2009 20:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Václav
Tři druhy krmení je opravdu málo,Bob66 tu dával odkaz na můj článek,míchat můžeš spoustu surovin včetně zeleniny atd.Vločky,nebo granule je pro mne spíše doplňkové krmivo a pro případ dovolených. ;-)
Po tvé skladbě jídelníšku by sis tak akorát zadělal na děrovku. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [125] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=6201