Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2012 19:40 RAP Re: Filip980
Záleží na zdroji ryb a jejich kondici. Tady máš příklad, že to jde rybicky.net/nadrze/6656 . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 18:37 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: romant
Já se už rozhodl pro skaláry, protože terčovec mě odrazuje v jedný věci a to v té, že nám to už s nima jednou nevyšlo a nerad bych aby to tak dopadlo znovu. Já se ptám jen tak kdybych náhodou někdy v budoucnu o nich uvažoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 18:32 R Muž romant [27987] Re: Filip980
Filipe já bych se rozhodl, buď pro jedny, nebo druhý krasavce a to ne z toho důvodu, že bych si je netrouf dát společně, ale tak nějak mě to vizuálně nesedí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 18:27 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Terčovec a Skalára vysoká
Ahoj, měl bych dotaz ohledně terčovců. Nevím jestli to tu už taková otázka nepadla. Měl bych dotaz zda by terčovec mohl být se skalárou vysokou? Vím, že z amazonskou být nemůže kvůli parazitům, na které je terčovec náchylný. Ovšem jak to je s altumy, mohli by být spolu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 10:58 Žena baletka [624] Re: Yirka
Super, děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 09:36 Muž Yirka [9126] Re: baletka
Písky z flexiobkladů jsou již léty prověřeny a shledány OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 08:31 Žena baletka [624] Re: Romy
Děkuji. Právě že já nedokážu rozlišit jak moc ostré to je... Ona ta drť prodávaná jako akvarijní substrát je taky drahá, i když Profi Soil je ještě dražší, ale ve stavebninách mají strusku, vlastně něco velmi podobného a stojí to pár kaček. Srovnání asi jako Profi Soil versus Liapor. A ty křemičité písky od flexiobkladů jsou taky k použití? Dobré vědět! Taky jsem na ně myslela, ale říkala jsem si, zda neztrácí časem barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 00:40 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: baletka
Není s tím problém,pokud není ostrý,použít se dají i barvené křemičité písky www.flexiobklady.cz/… ,což bych v tvém případě doporučil,nebo i fujizunu,ale tu už asi neseženeš.No,a další možností jsou originální substráty ADA,a to ADA Aqua Soil Amazonia,docela drahá sranda,nebo Rataj Profi Soil,ale i tady je dostupnost nejistá.
Zkušenost s vybarvením terčovců je taková,že na světlém podkladu je ryba nevybarvená,na tmavém ano.Není ale podmínkou...
Je to tím,že v domovině jsou ryby většinou ve vodě kalné,nebo černé,tím pádem musí být vybarvenější,aby se sok,nebo hledající se pár viděli,protože i ryby používají zrak.
Jde samozřejmě o divoké druhy,ale jisté genetické dispozice si ryby nesou sebou dál i při šlechtění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 22:58 Žena baletka [624]
Můžu se zeptat na zkušenosti se dnem vhodným pro terčovce? A vlastně pro pancéřníčky, což je OT, ale souvisí to. Viděla jsem krásně vypadající dno, černé, šlo o skleněnou drť. Na pohmat trochu "hranaté", nepořezalo mě to, ale bylo to sklo. Můžu to dát k terčům a pancíkům? Nejsem si tím jistá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 22:14 Muž klarino [0]
tiez doporucujem 300l a viac.. cim vacsia nadrz tym stabilnejsie prostredie.. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2012 11:21 R Muž romant [27987] Re: baletka
Jsou to ukázky z odchovny a je třeba se na to tak dívat. Tam je to "mačkání" normální, je to produkční akvaristika. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 11:17 Žena baletka [624] Re: Drahoš .
To má být dobrý příklad nebo co to má být? když tedy mluvíte o mačkání ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 17:31 Muž NIKO [527] Re: Dahak
Mi je to jasné,ale třeba to "nováček" nepochopí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 17:28 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: NIKO
Měl jsem samozřejmě na mysli vnitřní 3D pozadí, který ubírá prostor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 17:09 Muž NIKO [527] Re: Dahak
Mi se třeba černá tapeta (pozadí) kterou mám na zadním skle akvária líbí.Vyniknou rostliny i ryby.Je to hezčí než koukat přes akváro na zeď za ním.Ale to je každého věc podle jeho vkusu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 13:22 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Drahoš .
Tohle je chovna a ty ryby tam nejsou do konce života. Osobně bych do stovky taky terčovce nedával a minimální rozumná litráž pro okrasné akvárium, vidím někde okolo 200l bez pozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 12:40 RAP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 09:05 Muž NIKO [527] Re: danulavo
Mám je ve 240ce ,možná žádný skvost,ale pohoda určitě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 09:01 Muž Drahoš . [389] - Rostliny – tečovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 23:36 Žena danulavo [3] - CichlidyRe: Caballero
Já si teda neumím představit nacpat placky do 100 litrů :-( . To může snad jen šílenec. Nicméně i placky do hrubých 200 l není žádný skvost. Placky chtějí být ve více kusech, nejlépe alespoň 4 a rozhodně mají své docela vysoké nároky. Já když s nima začínala, tak můj první rok byl docela frmol. Pak se to pěkně zaběhlo a bylo vše OK. Nicméně mít v běhu 100 l akva navíc je při začátcích fajn. Protože placky jsou silně hiearhický a leckdy se musí slabý jedinec "léčit" - když ho silnější vytěsňují a nechtějí ho nechat ani nažrat. Později se to 100 l akva může hodit na vytírání ;-) . Nicméně to chce (dle mě) alespoň 300 l akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 23:25 Caballero Re: romant
rozumim .... moc dobre .... a mas pravdu ....
jako se vsim je treba dat na radu zkusenych .....
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 23:05 R Muž romant [27987] Re: Caballero
Já se s Tebou nemíním dohadovat, ale právě z těch vět "po menší redukci i ve 100 l to bude v pohodě", potom vzniká u těch, kteří si to přečtou a tu rybu chtějí, pocit, že to bude fungovat a je to jednoduchý, vždyť to přeci psali na tom inernetu. Bohužel tomu tak není, už jsem to tady zažil nespočetkrát a je to zbytečný to sklamání, který se nestane Tobě, ale někomu, kdo to chtěl jenom skusit. Tak proto jsem vůči Tobě tak přísný, jestli mě rozumíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 22:55 Caballero Re: romant
nic nedoporucuji a jak sem psal urcite by z tech 100l musela neco vyhazet....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 22:47 R Muž romant [27987] Re: caballero
To jistě, ale ne tím, že se narvou terčovci do 100 litrů a ještě se bude doporučovat, že to bude v pohodě. :-O Dovedu si představit tu situaci, že to akvo bude holý bez ničeho jenom s filtrem, přiměřených rozměrů a bude se tam velmi často měnit voda, to by se těch 100 litrů pro placky dalo i skousnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 22:42 caballero Re: romant
proste nekdy se zacit musi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 22:36 R Muž romant [27987] Re: Caballero
To je ten, který ani s jednou, ani druhou rybou nemá žádnou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 22:34 Caballero Re: romant
jany ze do 100l nenarvu terce skalary a dalsi havet co se mi zrovna libi tak aby tam bylo vic zivyho nez vody a vypadalo to jako kdyz otevres plechovku se sardinkama.
Urcite by bohuzel musela neco vyhazet tak aby bylo trochu misto.....
ale pokud ma chut, po mensi redukci i ve 100l to bude v pohode



Jinak nechci rejpat ale co je pro tebe tzv. bezny akvarista, tohle sem totiz slysel celkem dost casto.....
sem taky jen nadsenec a presto jak sem uz psal chov jde uplne v pohode, ted cekam ze projde i odchov

hnojivo-nepouzivam
specialni krmeni - nepouzivam
upravu vody - neresim

takhle bych mohl pokracovat dal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 22:16 R Muž romant [27987] Re: Caballero
Ty máš alespoň 200 litrů, ale tazatelka jenom stovku a tam to opravdu pro ty ryby nebude vhodný. :-O Soužití terčů a skalár se dá realizovat, ale pro tzv. běžného akvaristu, který s plackama chce začít, bych to nedoporučoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 22:10 Caballero Re: tatianaZ
Fotka k příspěvku Zdravim,
kazdy tu pise jak si nemas kupovat placky jak je slozity je chovat a udrzet v dobre kondici.
Pravdou je ze davat terce ke skalaram neni dobrej napad a zabranit prenosu parazitu by nebylo jednoduchy......
Kazdopadne moje XP je takova, ze napric vsem stouralum a ,,akvaristum,, kteri rikali neporizuj si placky, akorat s tim budes mit problemy.......
mam ted uz nejakou tu dobu 200l akva a s chovem nemam problem i prez to ze sem nikdy nejak nestudoval co bych mel nebo nemel delat....
pridavam i foto meho skvostu, GHOST Placka

zaverem bych chtel jen rict, kdo ma chut at si terce poridi.....pokud budete davat pozor vase akvarko si vzdy rekne co potrebuje.....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 15:37 vikino – re-smidakkuba
@smidakkuba - diky moc za reakciu. Ja som sa stakymto spravanim samcov doteraz nestretol, tak som bol z toho trocha mimo. Robia mi to vsetky samce (4ks) v paroch. Mam ich uz porozdelovanych vo vytierackach... Podla teba ich mam nechat tam kde su a cakat kym sa umudria, alebo vratit naspat do spolocneho akva?
Edit: ja by som ich uz v tych vytierackach nechal, ked sa uz vybrali. No a vo vytierackach mam maksiu vodu ako v spolocnych akva, tak by som ich nerad vracal do tvrdej vody. Takto sa mi sice samice trocha vystavia, ale co uz...
(ale ak by to malo byt ako u teba, ze v 20 mesiacoch sa spravili, tak este skoro pol roka ich drzat vo vytierackach... hm)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 15:28 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: vikino
Mi se kdysi stalo to samé.Samec dlouho jikry požíral ale kolem 20 měsíců přestal začal je normálně oplodnovat, nyní je z nich kvalitní chovný pár.Dle mne to bude zapříčiněné mládím samců jelikož to co popisuješ se na chlup shoduje s tím jak to probíhalo u mne.Dlouhé přípravy na tření ale potom to požírají.Nechal bych je tak a časem uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 10:58 vikino
Keby ich aspon oplodnil, tak by som sa pokusil o umely odchov - aspon, ale on to rovno zere. Je to na 99% samec... pisem 99%, lebo som si isty, ale nic nie je na 100%. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2012 10:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: vikino
vikino napsal: Zdravim Vas a mal by som otazku ohladom pozierania ikier rodicmi, konkretne u mna to robia samci. Spolocne so samicou sa dlho predtym natriasaju, cistia skoro cele popoludnie kuzel, no ked sa samica odhodla klast ikry, samec len na to caka a nakladene ikry okamzite poziera, nema snahu sa pripojit k samici a oplodnovat. Robia mi to rozne pare, vek ryb je zhruba 15 mesiacov. Ma zmysel cakat a prizerat sa smutne ako sa samci zakazdym krmia ikrami, alebo ako mi moj znamy povedal, ze ak raz ochutnaju ikry, uz ich budu pozierat stale? Dakujem za Vase nazory. :-(
A oplodňuje ten samec jikry? Nebo je jen zrovna žere.... no aby to nebyla druhá samice... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 08:54 vikino – samci pozieraju ikry
Zdravim Vas a mal by som otazku ohladom pozierania ikier rodicmi, konkretne u mna to robia samci. Spolocne so samicou sa dlho predtym natriasaju, cistia skoro cele popoludnie kuzel, no ked sa samica odhodla klast ikry, samec len na to caka a nakladene ikry okamzite poziera, nema snahu sa pripojit k samici a oplodnovat. Robia mi to rozne pare, vek ryb je zhruba 15 mesiacov. Ma zmysel cakat a prizerat sa smutne ako sa samci zakazdym krmia ikrami, alebo ako mi moj znamy povedal, ze ak raz ochutnaju ikry, uz ich budu pozierat stale? Dakujem za Vase nazory. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 20:16 Žena baletka [624] Re: Dahak
Děkuji oběma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:32 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: romant
,,no to ano..zvladam to dobre,este stale som si ho nekupila..budem sa na neho chodit divat a dufat,ze si ho kupi ten spravny clovek... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:27 Muž Yirka [9126] Re: tatianaZ
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:26 R Muž romant [27987] Re: tatianaZ
Tak hlavně udrž emoce na uzdě a nepořizuj si je, nebo budeš za chvilku psát do vlákna "terčovec-nemoc". Nebo si pořiď akvárium odpovídající velikosti a měj tam placky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:20 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: romant
,,aj to som si uz citala...teoriu mam zmaknutu,len tej praxe sa trochu obavam...rybka je nadherna,mojmu akvariu sa venujem,odkalujem,neprekrmujem,teplota je medzi 28-30stupnov..filtracia je dobra...moc ho chcem,len to svedomie mi akosi vravelo nie a teraz ste mi tiez pomohli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:11 R Muž romant [27987] Re: tatianaZ
Nevím, jaký informační zdroj jsi použila. rybicky.net/atlasryb/tercovec_hnedy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:11 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: Yirka
,,no dobre dobre...dakujem,spolu s mojim svedomim ste zvitazili..:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:09 Muž Yirka [9126] Re: tatianaZ
Kolega ti to pise diplomaticky, ja to napisu naprimo. Je to blbost. Ta ryba do takove nadrze a spolecnosti proste natrvalo nepatri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:01 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: romant
,,uz som si o nich co to precitala...len sa neviem rozhodnut..nie je to ako huf neoniek,ze si jednu chybajucu nevsimnem...rastliny mi rastu a prosperuju,rybky su ok,skalare zrave...ale v tej predajni aj napriek,nie moc dobrym podmienkam prosperuje a rastie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 18:53 R Muž romant [27987] Re: tatianaZ
Ne, ne, to nebude dobrá cesta, ani na ty saláry to moc není. Pohledem prodejny bych se nenechal zmást a něco si o zamýšlených rybách nastudoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 18:50 Žena TatianaP [77] - Živorodky – ,,kupit,ci nekupit....???
,,prosim o radu..mam 110l akvarium s malými skálarmi,dalej su tam fanotmy cierne,rasbory hengelove a pancierniky panda...uz dlhsie sa v jednom chovprodukte pozeram na nadherneho tercovca..pravidelne odkalujem a teplota vody v mojom akvariu neklesa pod 28stupnov..rybky su zdrave,dobre prijimaju potravu a nezaznamenavam uhyny...ked vidim v akom akvariu je ten tercovec v predajni,mam pocit,ze u mna by to zvladol...nie je az taky drahy,ide skor o to,aby mi hned neuhynul...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 16:45 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: baletka
Po přečtení příspěvku kolegy Kronera, musím doplnit, že já jsem byl kompletně bez rostlin, takže svítilo se jen po setmění centrálním světlem v místnosti. U společenského akvária s rostlinami, bude ta částka o něco vyšší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:49 kroner – baletka
Dle tvého dotazu soudím, že chceš vědět příklady z praxe. Tak tady jeden je: Zakládal jsem akva 65Ol. Chtěl jsem mít pěkné kytky, tak dle doporučení 0,5W na litr jsem osadil nádrž 6 ks zářivkových těles 58W (zářivky přímo prodávané na kytky). Tedy něco pod 36Ow. V létě mi slunce do místnosti svítí od rána a přímo na nádrž, tak jsem nastavil první těleso (2 trubice=116W) na sepnutí od 1O.OOh a k němu se mi ve 12.OOh přidává těleso druhé (další 2 trubicě=116W. V 17.OOh se vypíná první těleso (2 trubice), druhé svítí až do 2O.OOh. Od 2O.OOh se rozsvítí 3 těleso modré barvy-noční světlo, které svítí do 22.OOh. Denní spotřeba jen na světle je necelé 2 KW/h. Topení 2 x 15OW, kdy v místnosti je cca 24 st.C se zapíná jen občas, to přesně nelze spočítat. K tomu vnější filtr 2OW x 24hodin =480w-denně. Dle mého skromného názoru když k tomu přidáš vzduchovací motůrek = 125w za 24h, to vše suma sumárum 3KW/h na jeden den x cena el. Jinak já měl zálohu na el. 1.2OO,-Kč, zvedl jsem to na 1.600,-- a měl jsem 4.000,-Kč nedoplatek. Nyní jsem na zálohách 1.900,--Kč. Takže náklady na 650l bych viděl mezi 400,--až 600,--měsíčně navíc. (Topím 29 st.C.) Obrázek si udělej sama, ale bez kytek bys dle mého byla na polovičních nákladech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 10:28 Muž ČaJan [44] - AmerikaRe: Romy
Dík, poradím si tedy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 09:42 Muž Bubi200 [19]
Ahojte. potreboval by som poradit. Mam troch diskov uz dlhsiu dobu, 2x marlboro, 2roc. a 1roc, a jedneho pigeona. Musel som sa stahovat, a ryby sa zacali chovat divne po dvoch tyzdnoch. Kym sa akva zabiehalo aj so zabehnutou vodou boli v akvaristike... po tyzdni ako som ich uz mal doma sa zacali chovat divne. zacali tlct pigeona, samica saa zacala otierat o koren, pigeon zostal zalezeny tak som mal strach ci tam nemam moc dusicnanov. Pri obtierani si poskrabla bok, a mam strach ci sa jej to zahoji. Vcera som dosiel na to co im je. Marlbora vytvorili par a zacali sa o koren vytierat... Moje otazky su:

1. co s tym pigeonom, zmeni sa to, bude v pohode? (predtym plavali spolu)
2. ako mozem tej samice osetrit ten bok, aby nahodou nechytila nieco?
3. mam cisty objem 230 litrov, mozem dokupit este jedneho pigeona?

Dik.

Bubi200

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2012 23:58 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: ČaJan
To,že ryby rostou nestejnoměrně je normální.Co to je,,vyrostli málo"?Kolik cm za měsíc,za rok?Je velký rozdíl v tom,jestli ryby krmíš ve společenském,nebo v odchovném akváriu.Ve společenském nikdy nevidíš kolik toho sežerou,spousta toho zapadne do substrátu.
Základní věcí pro odchov,a to jakýchkoliv ryb je to,že je musíš futrovat co to dá,a měnit vodu.Jednoduše řečeno,ve společenském akváriu nedosáhneš nikdy takových výsledků,jako v chovném,nemáš kontrolu.
Agresivita ryb nezáleží na velikosti ryby,ale na její povaze a pohlaví.Není nic zvláštního,když terčovec 8 cm v těle utiskuje terče,který má 20 cm.Je to stejné,jako u lidí,na držku můžeš dostat i od 150 cm skřeta...
ano
Pokud chceš něco změnit,tak je potřeba krmit ryby co nejrozmanitější stravou,co nejčastěji,(podle věku)a hlavně měnit vodu.
Je důležité napsat jak jsou ryby staré,jaký mají měsíční přírůstek(v cm),kolikrát denně krmíš,jak často měníš vodu......
Udělat krásného terče je kumšt,na tom se,i když se zjednodušil odchov,nic nezměnilo...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=2151