Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 149 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2008 18:14 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Pro predstavivost ten vlevo a vpravo zhruba rok a 3 mesice.Ten veprostred dole 4-5 mesicu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2008 17:36 Muž Kolco [57]
Dobře rostlý terčovec by v jednom roce mohl mít kolem 12cm.Pohlavně dospívají v roce a půl.Opravdu pěkný terčák měří v dopělosti 15cm a více.Řeč je o velikosti samotného těla.Ryba by měla mít diskovitý tvar těla,nesmí mít špičatou hlavu.Dobře vypadají jedinci,,kteří jsou o něco vyšší,než dlouzí,opticky jim to přidává na mohutnosti.Je lépe ,když si můžeme vybrat z velkého hejna,je dobré vidět dospělé rodiče,kupujeme raději více kusů.Musíme počítat s úhynem,ne všechny ryby nám vyrostou do požadované velikosti a krásy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2008 08:44 Honza
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak rychle (pomalu) terčovci rostou a za jak dlouho pohlavně dospívají.
Díky moc H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2007 14:48 Muž Johns [30] - Cichlidy
Ahoj,mám dotaz mohou žít dospělý terčovci kerý se třou pořád ve vývojové vodě? Soudím z toho že v Amazonce také mají stejnou vodu i ve které se třou.A druhá otázka můžete na ni odpovědět nemusíte za jak dlouhou dobu s eterčovci malý mohou přemýstit do normální vody? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2007 15:41 Muž Roman [100] - Cichlidy
Pokud máme cíl vybarvit ryby, které mají v těle jistou dávku červené barvy, tak krom zmíněných rad stačí krmit občas červenými vločkami granulemi.Dle druhu a velikosti.jinak mě osobně se u vělkých ryb osvědčilo krmení krevetkami (pacific krill) a u menších klasickou artemií.zkrátka v korýších totot barvivo je a ukládá se většinou ve svalovině a šupinách ryb.Můžeme to vidět u lososů na krámě.čím více barviv tím více se nám maso zabarví do oranžova a kupující žasne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2007 09:58 JARDA111
Ahoj, s tím živím a mraženým(patentky,nítěnky) krmením u diskáčů opatrně.Je to docela svinstvo, je třeba to alespon pořádně proprat a pokud možno použít něco na dezinfekci,jelikož se to neloví zrovna v čistejch vodách.Jinak na barvení se používají krmiva s barvivem, Sera, Tetra atd. Nebo lze koupit samostatné barvivo a smíchat například s hovězím srdcem a zmrazit.Hodně úspěchů palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2007 09:22 Muž Kolco [57]
Teď jsem si ještě vzpomněl, že můj známý krmil tyrkysáky granulemi SERA color - blue.Ty mají podporovat vybarvení modré.Je ale faft,že to moc žrát nechtěli.Poslouchej,Martine normálně se na to vykašli a krm tak jak krmíš doteť.Opatrně s patentkama,na nitěnky zapomeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2007 09:14 Muž Kolco [57]
V prodejnách se nabízí hovězí srdce obohacené o betakaroten nebo astaxantin - podporuje vybarvenost ryb,hlavně červenou.Je to dražší krmení 100g za 50 Kč.Červení melouni za tři týdny vypadali jako čerstvě vypálená cihla,ale modráci mi po tom zfialověli,což se mi nelíbilo,tak jsem toho nechal.Vybarvenost ryb se dá umocnit vhodnou zářivkou - aqua glo .Cena v olomouckém Hornbachu je asi 250Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2007 20:35 Frigo112
pomoze cervena kapia aj inym rybam alebo iba tercakom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2007 11:32 Pipi
Červenou kapii? coze coze coze ??? A jak často se tí krmí? Nebudou pak terčíci nafouklí? Nebude tato potrava vadit ostatním neonkám (třeba neonkám?) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2007 11:10 Zdenek – Re: martin
ahoj stačí když přidáš červenou kapii dej ji do mixeru a na jemno jí rošlehej pak to zamichej ze hov. srcem a bude to fajn změna do mesíce ahoj.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2007 14:39 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Bohuzel ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2007 14:38 stehno123
mohou být terčovci v 94 litrovém akvárku :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2007 20:26 Muž Kolco [57]
Chov těchto ryb je prý hodně,hodně náročný o odchovu ani nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2007 20:02 Muž Dahak [425] - Cichlidy
A jeste nekolik Heckelu :) www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2007 18:34 Muž Kolco [57] – A ještě jeden Heckel
Fotka k příspěvku Z časopisu das Aquarium 2005.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 11:26 R Muž Silent [5949]
Ono jde taky o rozměry nádrže. Terčovci, podobně jako skaláry, chtějí vyšší nádrže alespoň 50cm a jsou poměrně citliví na znečištění dusíkatými látkami. Proto čím větší nádrž tím líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 11:24 rolandmynar
Objemově to pro 2 terče stačí, ale 2 je málo. Je to hejnová rybka. 2 není hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 11:23 oldkiwinka
to je na dospěláky málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 11:22 Macek111
40cm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 11:21 oldkiwinka
Jak je to akva vysoký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 11:20 Macek111
Akdyby pak vyrostli a mechal bych tam jen 2 a to akva by bylo jenj pro ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 11:18 R Muž Silent [5949]
Mohl, ale jen po určitou dobu. Takhle malí dlouho nezůstanou. Je to spíše nouzové řešení. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 11:14 Macek111 – Mali tercovci pls poradte
Ahoj chtel bych se zeptat mohl bych si poridit male 4 tercovce do 112 litroveho akvarka??Maji tak 5-7 cm?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2007 08:57 miro03
napíšem to uplne jednoducho-terčovec Heckel,pravý,červený je jedna a tá isté ryba-vid.višie uvádzané fotografie,potom je to už len o sfarbení podla čoho sa určuje poddruh,terčovec pravý-Heckel modrý,zelený,ale stále je to jeden a ten samí druh terčovca. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2007 01:02 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kolco
Řekl bych,že je to jasné. ano Symphysodon discus Heckel-Terčovec Heckelův,zřejmě starší název-Terčovec pravý(červený).
Myslím,že jste vyhrál při. ;-) potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2007 00:48 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Romy
Fotka k příspěvku Heckel
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2007 00:47 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Romy
Fotka k příspěvku Heckel
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2007 17:00 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kolco
Toto je Heckel,červený,je zřejmě starší název.On se také psal rok 1984 ;-) .Jestli došlo k přejmenování,to opravdu nevím.Toto jsou nynější platné rody,i když se mluví o tom,že rody by po revizi byly tři,S.discus,S.aequifasciatus a S.tarzoo,ale nic bližšího nevím.
Osobně pouze vím,co jsem napsal na začátku-terčovec červený-chovná forma.Jestli tím S.Frank nemyslel pouze zabarvení. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2007 16:04 Muž Kolco [57]
Fotka k příspěvku Stanislav Frank - Symphysodon discus /terčovec pravý či červený /Akvaristika 1984.Jak potom tedy vypadá terčovec Heckelův?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2007 11:38 Muž Kolco [57]
Jsem z toho trochu jelen.Stanislav Frank ve své knize Akvaristika z roku 1984 publikuje fotogafii terčovce,který vypadá jako Heckel ,má tři silné pruhy - jeden přes oko,druhý uprostřed těla,třetí na kořeni ocasu.POd obrázkem je popiska Symphysodon discus /terčovec pravý či červený/doslova.Dcera si vzala foťák na tah,takže fotku se pokusím dodat později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2007 10:53 miro03
Romy ma predbehol takže mi ušetril rozpisovanie ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2007 01:53 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kolco
Symphysodon discus Heckel,je přírodní forma terčovce,pozná se podle silného pruhu uprostřed těla(celkem 9 pruhů).
Terčovec červený,je vyšlechtěná chovná forma z terčovce modrého- Symphysodon aequifasciatus haraldi.Pomocí těchto terčovců byly vyšlechtěny variety Pigeon,Marlboro,Royal blue discus,ale i Cobalt blue discus...(variety bez pruhů,nebo také s 9-ti pruhy).
Známe:
Symphysodon aequifasciatus aequifasciatus - Terčovec zelený
Symphysodon aequifasciatus axelrodi - Terčovec hnědý
Symphysodon aequifasciatus haraldi – Terčovec modrý
Symphysodon discus Heckel-Terčovec Heckelův
Ostatní jsou pouze vyšlechtěné variety.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 21:58 Hony
hackeluv a peaví je stejný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 16:33 Muž Kolco [57] – Terčovec pravý či červený versus terčovec Hecklův
Včera jsem se u piva dokrve pohádal s kámošem.Já jsem tvrdil,že terčovec pravý či červený a Heckel je jeden a týž druh.On byl názoru,že se jedná o rozdílné druhy ryb.Máme tady problém Houstne,čekáme na vaše názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2007 20:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy
K tomu co napsal miro se nemusi nic dodat.Pravda je ze v prirode terci zijou v mekke vode ale vetsina chovatelu od kterejch jsem bral ryby je chovali ve stredne tvrde az tvrde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2007 19:22 delis – Re: miro03
Vo všetkom suhlasim ale aj začiatočnik ktorý sa truchu pripraví nemusi mať až take problemi s chovom.Každy neako začinal ty si tiež učeny z neba nepadol.Ked posluchne tvoje rady tak by sa tym terčovcom malo dariť.Ale aj upozornujem na dobre zvaženie veľkosti akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2007 19:05 miro03 – to-B.L
Je pekné že si to niekde opísal s knihy ale to čo si sem napísal nie je až tak pravda.Na dospelého terčovca sa má počítat 50 litrov vody,teplota musí mat 29 až 30 stupnov,pri krmení hovedzím srdcom nevyhnutne potrebná.Pre chov terčovcov voda nemusí mat zloženie ako ty píšeš,može bit tvrdá voda ba je dokázané že v tvrdej vode sa im lepšie darí lepšie rastu,i mne.Dvoležité je ph rozmezí 5,5 až 7,5 takisto nízke no2 a no3,uhličitanová tvrdost.Celková ako som už písal može bit vyššia.Výmena vody minimálne raz do týždna.Odchov je už zložitý.Ten ale písat nejdem jednak bi som toho napísal celý sloh a za druhé to nebudem zverejnovat.No rozhodne to nie je ryba pre začínajuceho akvaristu.Ešte jedna vec skalár je nevhodný ako spoločník k terčovcom,ich výkaly su škodlivé terčovcom,ked ich je v nádrži pri terčovcoch viacej robia sa terčovcom zákaly na očiach,skalár velakrát odhána terčovce od krmenia je to dravší druh cichlíd.No Tvoj umysel vymluvit mu terčovce schvalujem,nie pre cenu ale škoda je tak krásnych rýb ktoré bi mohli u iného žit 8 až 10 rokov. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2007 18:45 Muž Kolco [57]
Jo,jo mají jenom tři pruhy - přes oko,uprostřed těla a na kořeni ocasu. Pak už jsem je nikdy,nikde neviděl.Heckel,prý patří k největšímu druhu terčáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2007 17:12 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Heckel membres.lycos.fr/… :) ty jsou taky pekny a jestli maj 20cisel tak bych i veril ze zizaly zerou ale urcite ne zadny rousnice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2007 12:41 Muž Kolco [57]
U jednoho chovatale jsem viděl terčovce "Hekly",zase nevím,jak se to píše.To byly ryby,jak lopaty.Odhadl bych to ke dvaceti číslům.Na moji otázku,čím to vykrmil,odpověděl,že jim dává žížaly.Do kelímku od másla nalije trochu mléka,dá do nich žížaly,ty do sebe to mléko natáhnou,dostanou průjem a do druhého se vyčistí.Zbude růžové masíčko.S odstupem času jsem pak v nějakém časopisu četl,že v některých světových,gurmánských restauracích vám nabídnou polévku z žížal.Tak dobrou chuť. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 23:40 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Hikari je opravdu velmi kvalitní krmení,po Algae wafers,se můžou utlouct sumci a to samé neonky po Micro pellets.Myslím,že v tomto krmení má prsty sám velký Amano.U terčovců používám Sera discus granulat a bez nejmenších problémů,jen je na to musíte zvyknout a někdy to trvá déle,někdy se to nepodaří vůbec.Když jsou ryby nejhladovější(ráno),dávám jim to,co jim nejméně chutná.Pokud to nechtějí přijímat vůbec,míchám s tím,co jim jede,tak se pomalu naučí i na jinou chuť.Ale byly i ryby,které se očůrat nepodařilo,tam jsem krmil patentkami,koretrami a sem tam mi sežraly krill.Také si raději dáte kachnu nebo vepřovou,než čínskou polévku z pytlíku,ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 22:03 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Abych rekl pravdu ani jsem to krmeni do dneska neznal ale jak znam ty moje megery tak by to nezraly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 21:44 Muž Jammes [72] - Afrika
HIKARI moje ryby něžraly vůbec a to sem je nechal vyhládnout, je to drahý ale moc se neprodává
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 21:33 Muž Kolco [57]
Tak na našich zkušenostech,je vidět,že ryby jsou jako lidi.Někdo má rád buchty,jiný zase vepřovou.Jeden měří metr sedmdesát a jiný si musí nechat udělat postel na zakázku,aby se vyspal.Jaké máte zkušenosti s vyhlášeným krmením od HIKARI?Mně v prodejně řekli,že pouze na objednávku,protože je to špičkové krmení,ale poněkud drahé a lidi by to nekupovali.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 21:02 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Me granured od Sera nezerou vubec.Ted jsem je bohudik naucil na Sak-energy a to jim celkem jede.Koretry jim davam taky ale uneseny z nich nejsou zato kdyz dam nejaky maso tak se muzou strhat :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 19:26 Muž Kolco [57]
Měl je všechny v asi 300l nádrži.Mluvil o patentkách a granulích.Je fakt,že moje ryby vždycky žraly Sera color granule vyloženě s nechutí.Dával jsem jim to kvůli barvě.Já mám možnost krmit živýma koretrama,bodeť by pak žraly granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 17:58 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Jsou opravdu mensi nez by meli byt.Nevis v jak velkym akva je predchozi majitel choval a cim je krmil ?.Jinak jsou krasny doufam ze v tve peci jeste povyrostou :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 17:46 Hony
zatím to mu moc nerozumím taky mám terčovce ale mě by tp teda netrapilo jestli maj 12 nebo 15 cm třeba ještě porostou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 17:40 Muž Kolco [57]
Fotka k příspěvku Velikost ryb je samička 10cm,táta má 12cm v těle,při stáří 1,5 roku.To zas není žádná bomba.Proto jsem se chtěl zeptat,jestli při dobré péči jsou schopni se dotáhnout na standartní velikost 15 cm ? Vypadá to,že chuť k jídlu mají,vitální se zdají taky.Jestli je původní majitel méně krmil aby nemusel tolik uklízet.Jel jsem pro ně do Ostravy.Inzerát jsem našel na stránkách Discus cz.Ještě má na prodej 3 páry "alenquerů",nevím,jak se to píše správně.Ti jsou větší.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [149] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902?od=7401