Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2021 19:38 Žena Luka123 [128] Re: Nythe
Nevypínám. Funguje, ryby zvládnou, hlídej dropchecker. Měla jsem prvních 14dni žlutý, nešlo regulovat, pak jsem snížila dávku kvasnic a už to je ok. Nikdo si nestěžuje, řasy zmizely, ryby žijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2021 16:58 Nythe Re: Luka123
Tak ono to je tiež kvasnicove ten Neo co2 :-D , 20 euri cena Ale že môže to ísť aj cez noc hej není problém ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2021 13:57 Žena Luka123 [128] Re: Nythe
Mám 36l také, dopuji kvasnicemi. Na 2,25l petku od Coly dávám 1ml Oetker sušeného droždí, hrnek cukru, sáček parboiled syrové rýže (tu tam nechávám dlouhodobě - 2 měsíce) a teplou vodu po vršek etikety. Mám lipové dřívko cca 3cm pod hladinou a je dropchecker zelený. Měním kažých 14 dní náplň, aby byl stabilní přísun. Na takového prcka netřeba co2set, petky jsou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 18:16 Nythe Re: Lojza007
Akvárium cca 36 litrov.rybky mám tam akurát jedného prisavnika inak všetko rastliny . :-D takže tak ,ono neviem ako by som to potom odpojil na noc nemá to žiaden ventil čo pozerám čo len hadičku priskrtit , nestretli od tlaku fľaša ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 18:04 Muž Lojza007 [1180] Re: Nythe
Záleží na velikosti akvária a teplotě v místnosti. Není to problém provozovat nonstop, ale je třeba dávat bacha na množství CO2, aby nedošlo k otravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 17:19 Nythe – Neo co2
Chcem sa spýtať ohľadom Neo co2 setu či to môže ísť aj cez noc nonstop.? www.invitalshop.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 08:44 Muž Magic [879] - RostlinyRe: snajprik
Fotka k příspěvku snajprik napsal: Vo vzduchu je cca 0,5mg/l CO2 a CO2 sa vyparuje 80x rychlejšie ako kyslik, tak že vo vode bez CO2 ho viac ako 0.5mg/l nie je určite keď ho inak nedodaš.

To hovoríš o destilovanej vode. Vo vode s vyšším KH je to trochu inak.
Pred nejakým časom som tu dával túto tabuľku (zdroj is.muni.cz/… s.3, tab.3)

V rovnovážnom stave je vo vody okrem rozpustených HCO3 vždy (minimálne) príslušné množstvo rozpusteného CO2. Keby tam nebol, tak sa bude rozvnováha posúvať a z tých HCO3 sa bude vytvárať H2CO3 a CO2.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.01.2021 21:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Roman.Kl
...Ahoj, čím to pH a KH měříš?... A neválí se ti doma "kousek" destilky? Udělat test ph a KH s destilkou, kde jsou hodnoty jasný.
KH na "destilce" testnout jde, zejména když si z ní připravíte roztok s KNK např. (~) 4°dKH. Ten pak můžete využít v dropčekru, pokud tento máte. :-)
Ale testovat pomocí "destilky" pH, to není rozumný nápad - pokud čekáte pH 7, nedoměříte se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 19:29 Muž mojzas [9] Re: snajprik
To máš hezký :-) můj TDS mi ukazuje ve vodě z kohoutku 425 sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2021 19:22 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DanS
Těch článků je tam více. maniakva.sweb.cz/… :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 19:11 Muž DanS [77] Re: vaclav
Výborný odkaz. Jednoduše, stručně... pro laika jako já, ideální. Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 19:07 Brodys Re: vaclav
Jo,to je třeba můj případ. KH 1,pH okolo 6,2, klidně bych víc bublal,ale to je o život :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2021 18:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snajprik
Ne každý má štěstí na měkčí vodu takže tobě stačí málo aby to fungovalo kdyby jsi měl ale tvrdší už by ti to nestačilo. Pokud jde o uhlík ve vodě tak je to trochu jinak. maniakva.sweb.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 18:38 Muž DanS [77] Re: Roman.Kl
Ano, to je logické a i tomu rozumím. Má reakce byla k větě - cituji : "... to je kvôli PH a nie rastlinkám", tomu nerozumím.
Ještě jsem se nesetkal s tím, že by někdo cpal do akva CO2 jen kvůli snížení pH. Vždy jde primárně o rostliny. Pletu se hodně?
Edit: OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 18:27 Muž Roman.Kl [27] Re: DanS
DanS napsal: Proč snižuji pH vody pomocí dávkování CO2, když ne kvůli rostlinám.
Špatně položená otázka. CO2 potřebují rostliny, ve vzduchu i ve vodě, k růstu. A pak lze dlouho diskutovat o "správném" množství CO2 ve vodě. Je tady k tomu dost odkazů.

Snížení pH vody v akva je vlastně vedlejší důsledek. Tím ale není řečeno, že naopak si přidáním CO2 můžu cíleně pomoci s pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 18:24 Muž Roman.Kl [27] Re: mojzas
mojzas napsal: obsah CO2 je kolem 25 mg/l čili tmavě zelená barva drop checkeru.
Důležitý pro mě je, že drop checker sedí s testy..................


Přesně tak, teď už to dává smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2021 18:23 R Muž ctibum [6870] Re: snajprik
V náročných rostlinách nejedu, CO2 nepřidávám a nikdy mi nikde "nebublaly". A nemám pocit, že by mi to nerostlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 18:23 Muž DanS [77] Re: snajprik
Teď nerozumím, opravdu. Proč snižuji pH vody pomocí dávkování CO2, když ne kvůli rostlinám. Nevím to, rád se přiučím. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 18:16 Muž snajprik [57] Re: Magic
Fotka k příspěvku Magic ten prd 5-10mg/l CO2 bohaté stačí, rastliny pekne bublinkuju čo znamená, že majú dostatok ako svetla živín a hlavne CO2. Keď ti rastlinky spokojne nebublaju maš problem alebo malo svetla- malo živin- malo CO2. Vo vzduchu je cca 0,5mg/l CO2 a CO2 sa vyparuje 80x rychlejšie ako kyslik, tak že vo vode bez CO2 ho viac ako 0.5mg/l nie je určite keď ho inak nedodaš. A keď si prečítaš o vodných rastlinkách aj o tých najnáročnejších v pohode si všetky vystačia s 7mg/l CO2 nie je v akvaristike žiadna čo by potrebovala viac CO2. To že na úpravu pH vody sa používa aj väčšie množstvo to už je iná pesnička, to je kvôli PH a nie rastlinkám.
Ja mam rastlinne akvaria svetlo 6000Lux, živiny výživové substráty + podľa potreby tekuté a 5-10mg/l CO2 a všetko bubla a rastie do krasy pivo
planta.aquariana.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 17:52 Muž mojzas [9] Re: Roman.Kl
Ph 7. Ten vzorník je na testy 3-10 a pak 6-7,5 a samozřejmě i zde jsem udělal chybu :-)
Takže teď vše sedí a obsah CO2 je kolem 25 mg/l čili tmavě zelená barva drop checkeru.
Důležitý pro mě je, že drop checker sedí s testy, takže mám fungující ukazatel na očích, aby rybičky neplavaly v sodovce :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 17:39 Muž Roman.Kl [27] Re: mojzas
:-D
Tak to ale mění význam posledních několika příspěvků a odpovědí.
Tak hlavně, že jsme doma. A pH máš správně? Stejně mi ty hodnoty ještě nesedí.

V té sadě by měl být podrobný návod, postupoval bych přesně podle něj.

Ať se daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 17:14 Muž mojzas [9] Re: Roman.Kl
Dělal jsem to dle postupu na youtube a jasně, že blbě :-) tekutina se kape ne do zabarvení z modré na oranžovou, ale až do doby, kdy oranžová odpovídá vzorníku. Takže jsem o 2,5 řádu jinde tzn, že KH 8,5 je správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 16:50 Muž Roman.Kl [27] Re: mojzas
Tak JBL bych věřil.
Neděláš tam nějakou chybu? Ta destilka by mohla napovědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 16:48 Muž mojzas [9] Re: Roman.Kl
Papírky mám taky, ale s nimi to bylo opravdu orientačně. Jinak mám koupené testy od JBL. ¨
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Destilku mám a zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 16:46 Muž mojzas [9] Re: vaclav
Měla být hotová. Jestli je potřeba doplnit ještě nějaké info, rád to udělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 16:29 Muž Roman.Kl [27] Re: mojzas
Ahoj, čím to pH a KH měříš? Já před časem dost narazil s papírkovými testy od jednoho velkého výrobce.
A neválí se ti doma "kousek" destilky? Udělat test ph a KH s destilkou, kde jsou hodnoty jasný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2021 16:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mojzas
Udělej si prezentaci akvária a výplň co nejvíce údajů . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 15:46 Muž mojzas [9] Re: vaclav
Nicméně poznatek z dnešního dne. Dělal jsem údržbu a výměnu části vody. Jelikož voda z kohoutku je sice bez chlóru, ale dost tvrdá, dávám dešťovku a případně zbytek z kohoutku.
Provedl jsem testy na Ph a KH. Ph 6,5 a KH 6. Dle tabulky bych měl mít moc CO2 v akváriu, ale drop checker je tmavě zelený. Tak jsem z toho už jelen coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2021 15:26 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mojzas
Má na to vliv spousta dalších věcí třeba jestli ti nebarví kořen nebo něco podobného co obsahuje huminové látky třeba to dělá i substrát. To potom nejde počítat přes Tillmanovu tabulku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 15:14 Muž mojzas [9] Re: snajprik
Máš pravdu, kvasnic jsem rozhodně nedal tolik, co píšeš, ale podstatně více.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 15:10 Muž mojzas [9] Re: vaclav
Jsem sice amatér, ale na tohle jsem taky narazil a nebyl z toho zrovna moudry. Dneska zkusím ještě udělat testy znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2021 08:40 Muž Magic [879] - RostlinyRe: snajprik
snajprik napsal: Prepáč vaclave ale píšeš ptakoviný, pravé že CO2 s kvasníc ide veľmi pekne regulovať.

Veľmi pekne regulovať znamená nastaviť stály počet bubliniek za sekundu. S presnosťou aspoň plus mínus 10 bubliniek. A to i pre objemy 20-30mg/l.
300g cukru na 6 týždňov do 600l vody je prt, 5-10mg/l je rovnovážny stav vody s KH 9 a nie sýtenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2021 00:18 Muž DanS [77] Re: mojzas
Na tuto otázku je jednoduchá odpověď : Ano, je tu reálná šance předávkování akva CO2 i pomocí kvasinkovače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2021 23:57 Muž DanS [77] Re: snajprik
V neaktuální prezentaci je ale uvedeno něco jiného - viz. Pre radost´
Cituji : "CO2: Zopár bubliniek. Kvasničak, 2,5L fľaša s kvasnicami a 0,5L na zachytenie prípadných nečistôt. Dávkovanie 5g droždia 300g cukru nonstop, vydrží 3 týždne. cca PH mam nižšie o 0,3 nič extra len také jemne sýtenie s CO2 kvôli koberčekom."
Každopádně 6 týdnů stabilní reakce v petce je hodně slušný výkon. Mně se stabilní reakci nepodařilo udržet nikdy déle než 8-10 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2021 23:46 Muž snajprik [57] Re: vaclav
Prepáč vaclave ale píšeš ptakoviný, pravé že CO2 s kvasníc ide veľmi pekne regulovať.
Od množstva droždia závisí počet bubliniek a od množstva cukru závisí dĺžka trvania reakcie.
Ja dávam 2g droždia a 300g cukru čo vydrží bublať 6 týždňov. Takéto množstvo mi dodava do 600L akvaria počas 1,5 mesiaca 5-10mg CO2/L čo stačí aj pre najnáročnejšie rastliny.
Ak by som chcel 2x viac CO2 15-20mg CO2/L tak by som dal 4g droždia a pri 300g cukru by to vydržalo 3 týždne.
Mojzas podľa toho čo čítam, tam nadrbal cca 8-10g droždia čo je šialenstvo! čo mu s akva urobilo CO2 bublinkovú výrivku s obsahom CO2 kolo 60-80mg CO2/L
Neobviňujte kvasničak je to dokonalý spôsob dodávania CO2 do akvária, používam ho skoro 9 rokov a neviem si to vynachváliť, cca 6-8 x do roka namiešam roztok sladkej vody + 2g droždia cca 5 minut roboty raz za 6 tyždňov a viem že mam v akva ideálne množstvo CO2 a nepotrebujem nič testovať vypínať kontrolovať 6 týždňov ide to samo. Kvasničak za to nemôže že niekto nevie odvážiť 2g droždia tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2021 21:09 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mojzas
To co píšeš je nesmysl protože při kH 8 a pH 6,5 by jsi měl obsah CO2 přez 70 mg/l a max je někde okolo 35 mg/l. Takže máš někde chybu. CO2 z kvasnic má tu nevýhodu že nejde moc regulovat. akvarijni-hnojivo.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2021 20:42 R Muž ctibum [6870] Re: mojzas
Žes nic nečetl jsi napsal ty hned na úvod. Proto ta moje reakce.
Jestli jsi toho četl spoustu, tak ok, ale nějak moc nevěřím na protichůdné informace ohledně předávkování/otravu ryb CO2...
Otrávit ryby můžeš, ale kolik bublat ti neporadím, já CO2 nepoužívám. Takže buď hledej, nepo počkej na neprudiče.
Každopádně nemusíš číst komplet všechno, ve fóru se dá vyhledávat, např "předávkování CO2", "otrava CO2", "kolik bublinek" atp.
A prezentace nádrže by k tomu nebyla od věci, ať se ví, o čem je řeč ;-)
Přeju úspěšný návrat k akvaristice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2021 20:20 Muž mojzas [9] Re: vaclav
Udělám prezentaci :-) drop checker už mám. Barva po 6 hodinách zatím tmavě zelená, ale pomalu světlá. Ph mám běžně 7,5, KH 8. Ph kleslo pod 6,5... nechápu moc souvislosti, jak se mění Ph vlivem CO2 a zároveň tvrdost vody. Jednoduše řečeno, jak docílit optimální kombinaci CO2, Ph, KH. V podstatě Ph dle testu je kolem 6,5, což je ok. Ale Hladina CO2 by dle drop checkru mohl být ještě vyšší, ale když budu bublat, půjde mi dolů i Ph, což zas tak úplně nechci. Snažím se všechno vstřebávat, ale za těch 20 let je to úplně někde jinde, co jsem choval paví očka a neměl v akvu ani filtraci a jak hezký bylo. Jinak testy mám kapalné, takže by se tomu dalo věřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2021 20:07 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mojzas
Udělej si prezentaci akvária s co nejvíce údaji třeba jakou vodu vlastně do akvária liješ. Doufám že máš aspoň drop checker www.google.com/… Pokud ne tak se nediv že se ti možná podaří ryby otrávit když ti po dvou dnech už bublají rostliny. :-)
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2021 19:42 Muž mojzas [9] Re: ctibum
Čtením a nejen zde, jsem strávil už hodně času. Bohužel rady jsou často protichůdné. Někdo tvrdí něco, druhý zas opak. Jediný co jsem vlastně zjistil, že každý si na spousty věcí přišel sám a často každému funguje něco jiného. I přesto já po 20 letech opět začínající akvarista, ovšem tentokrát se snahou trochu na úrovni to dělat, si dovolil přátelsky se zeptat. A ano kolego, prudíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2021 19:18 R Muž ctibum [6870] Re: mojzas
To určitě možné je.
A nechci při pátku prudit, ale to jsou základní věci, které sis měl načíst dřív, než ses do CO2 pustil. Přečti si alespoň odkazy v záhlaví vlákna, když už je ti zatěžko číst tohle, nebo jiné CO2 vlákno (myslíš, že ostatní baví odpovídat pořád dokola na dotazy jen proto, že někdo línej si to najít?)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2021 18:56 Muž mojzas [9] – Dávkování CO2
Zdravím, věřím, že už to zde bylo řešeno 1000x, ale pročítat celou diskuzi... to bych možná dřív našel odpověď sám u svého akvária :-)

Otázky zní, je reálná šance předávkovat akvo s CO2. Mám 200l akvárium, rostlin celkem dost. CO2 dávkuju přes provzdušňovací kamínek, který mám strčený ve skimmeru. Ten hezky rozprašuje bublinky po akváriu. Mám to teprve dva dny, ale je vidět jak stoupají bublinky od rostlin :-) Pátek a zase budu koukat do akva, na místo televize :-) To nikdy neomrzí :-)
Díky a ať to kvasí! Jeden kvásek jsem vypálil minulý týden :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 19:52 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lusita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 18:45 Žena Lusita [2] Re: vaclav
Díky, uřízla jsem si jich několik :-) jinak filtrační vata se ukázala být nepoužitelnou, lipové dřívko super! Problém je ale uchyceni hadičky do víčka... Tavna pistole ani vterinove lepidlo nedrží, stačí drobná manipulace, udělají se tam dirky a už to netěsní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 22:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lusita
Uřízni si té větvičky delší kus. Tam co na videu uchází ty větší bubliny tak tam se budou dělat stále častěji větší a větší až ty malé zmizí. To je čas na výměnu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 19:41 Žena Lusita [2] Re: Xif
No super, děkuji moc... Já původně našla návod na lipové dřívko podstatně komplikovanejsi, s potřebou většího průměru větve, to mě odradilo, ale takový mini klacík snad někde ulomim :-) super, výborná inspirace, díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 19:34 Muž Xif [336] Re: Lusita
Tak vyzkoušet to můžeš
Můžeš použít i vzduchovací kamínek
Tady máš návod na cigaretový filtr
www.youtube.com/…
A na lipové dřívko
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 19:26 Žena Lusita [2] Re: Xif
Ten filtr nacpu jen do hadičky? Nemůžu tam nacpat tu filtrační vatu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 19:14 Muž Xif [336] Re: Lusita
To jako dostaneš pokutu, za uříznutí malé větvičky cca 5cm?
Když nechceš lípu, použij cigaretový filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 19:06 Žena Lusita [2] Re: vaclav
Dnes jsem obcházela lípy v okolí a zrovna to tu asi vyčistili, no na zemi nic moc nebylo a lámat to na návsi nemůžu :-) snažím se lipové dřívko obejít, zkrátka vyrobit to z věcí co mám doma...není to na dlouhodobé fungování - pokud uvidím jednoznačné benefity pro rostliny, tak půjdu do sofistikovanějšího systemu...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474