Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nálevník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nálevník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2023 13:38 Žena Yoko [35] Re: vaclav
Kal to spíš nebude... Po poslední výměně s přidáním kytek se mi navíc po skle rozlezli nějací bílí parazité ???? mají tak 1-2 mm, kloužou po skle jak hadci ale protože mám rozkapaný oči z vyšetření, tak víc nepoznám, jen, že na hlístice je to moc mrnavounke, buchanky se pohybujou jinak a s nicim jinym nemám zkušenost hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2023 15:16 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Yoko
To chce klid a nechat týden někdy i déle v klidu bez výměny vody. Pokud jde o bakterie tak ty zvětší části nejsou ve sloupci vody ale na povrchu všeho. Jestli se to ve světle baterky hýbe je to nálevník pokud ne může to být jemný kal a ten se taky musí usadit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2023 11:27 Žena Yoko [35] – Zakalená voda
Ahoj, v diskuzi čtu, že výměna vody nálevníky podporuje. Jak to? Kvůli naředění i těch "dobrých" bakterií? Mám s ním teď trochu problém, navic co vždycky zabíralo mi teď u studniční vody nefunguje. Je tvrdá až na půdu a spousta kytek to nedá. Testuju to teď jen betarku 20l, časem chci nádrž pořádnou (čekám až dostavíme a bude místo), ale trochu se desim, že mi to nebude fungovat - řád tu nemáme, jen studnu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.05.2021 20:50 Muž Halford [4] Re: Papik
Rúžkatec a salvinia v kombinací s neměněním vody pomohly ;-)
díky pivo palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 19:02 Muž Halford [4] Re: Papik
Děkuji za tip, rostliny jsem nedavno reguloval, doplním co nejdříve palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2021 19:01 Muž Halford [4] Re: vaclav
Děkuji, tuto informaci jsme nikde nevyčetl pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2021 20:05 Muž Papik [617] Re: Halford
Dal bych tam, alespoň dočasně, nějaký malý honič vody s jemnějším molitanem na sání, aby ti nenasával krevetky. Např. s pouhým 1 W spotřeby Aquael pat mini. Na fotografii není moc rostlin, přidal bych plovoučky, např. růžkatec a salvinii, aby odčerpávaly živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2021 11:25 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Halford
U nálevníka nesmíš měnit vodu to ho stále jen podporuješ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2021 10:49 Muž Halford [4] – Nálevník v malém akva 10l
Fotka k příspěvku Ahoj,
nějaký tip, jak odstranit nálevníka v malém akva bez filtrace? 20x20x30cm
V akva jen krevetky. Akva funguje bez problémově již snad 7 let. Mléčný zákal se objevil poprvé před více jak měsícem a pravidelné výměny nezabírají. Filtr použít nechci a UV lampy jsou pouze pro vnitřní napojení na filtr.

rybicky.net/nadrze/20526-mini-na-okne-20
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 20:41 Muž Bartex [159] Re: Anthrax
Čistější a zdravější prostředí pro rybky
Granulky tohoto substrátu jsou velmi pórovité, což umožňuje osídlení obrovskou spoustou filtračních bakterií. Je to jako byste měli akvárium filtrováno dalším velkým filtrem. Ve vodě tak nebudou různé škodlivé látky, jelikož budou okamžitě transformovány bakteriemi.

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Pisou tam, ze v prvnich hodinach muze byt lehce zakalena. Je to uz 24h a je tam mlha. Kazdopadne diky za dalsi myslenky. Bakterie nebudu pridavat a uvidime, jak to bude vypadat zitra. Svetla uberu... :-) Zitra aktualizuju info. hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 19:56 R Muž Anthrax [4730] Re: Bartex
Píše to prodejce (rostlinna-akvaria.cz), že voda může být ze začátku zakalená.
Edit: Mimochodem stejný prodejce klasifikuje výrobek jako násadu bakterií do filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 19:46 Muž Bartex [159] Re: Anthrax
Kde jsi nasel? Ja prave o tom substratu cetl, ze nebarvi vodu, nedela zakal a nevypousti do vody srajdy, kvuli kterym bych musel vodu co dva dny menit. Bakterie nejsou jen ve filtru. Ziji ve velkem poctu v substratu a na rostlinach. Hlavne tedy v akvariich low tech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 19:38 R Muž Anthrax [4730] Re: Bartex
Koukám, že zákal můžeš mít i z použitého dna. V čerstvých nádržích je lépe svítit kolem 8 - 10 hodin denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2020 19:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bartex
- proč tam tedy dáváte to start od Easylife?
- přečtěte si použití toho přípravku, máte tam snad filtr?
- bakterie potřebuji pohyb
- Acriflavinem se zakládají akvária bez filtraci, nejen z důvodu nalevnika, mykóz,.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 19:30 Muž Bartex [159] Re: Anthrax
Dám na tvou radu. Nechám tak... Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Svítím od 7 do 18:30, ubrat? Nebo to nemá vliv?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2020 19:23 R Muž Anthrax [4730] Re: Bartex
Popisy akva produktů jsou často takové marketingové vábničky. Co píšou na obalu je jedna věc, realita bývá jinde. Podle mě přidáním další bezprostřední dávky ten zákal jen přiživíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 19:08 Muž Bartex [159] Re: Anthrax
Ten startovaci pripravek jsou dle popisu jen bakterie. Potlacuje vznik nezadoucich a urychluje bujeni prospesnych. V praci tam po vymene vody obcas trochu soupnu a jak pisou na obale, zakal z pripravku zmizi behem par hodin... Nerikam, ze ho tam potrebuju nalit, ale mam tak velke baleni, ze bych mohl zakladat 10 akvarii, tak je bkbost, aby mi to hnilo, kdyz to muze k necemu byt ( a nebo taky nemusi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 18:57 R Muž Anthrax [4730] Re: Bartex
Podle mě máš pravdu. Ale stejně tak mi přijde ukvapené lít do akva bakterie. Ten zákal může být i z toho startovacího přípravku. Další dávku bych nedával.
Máš akva bez techniky, tak to chce více trpělivosti než normálně a tím méně se snažit záběh urychlit zázračnými vodičkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 18:39 Muž Bartex [159] Re: lacewings
Rád bych do akva lil co nejméně věcí. V použití píšou kombinovat s dalším přípravkem a vyměnit polovinu vody... Myslím, že je to ukvapené tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 18:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bartex
-použijte Acriflavin / brání buněčnému dělení ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 18:08 Muž Bartex [159] – Mléčný zákal
Fotka k příspěvku Zdarec!
V "Harakiri" mi ani ne po 24 hodinách od napuštění nastoupil mléčný zákal. Nepanikařím, ale mám dotaz. Proti tmavému pozadí jsem se světlem ve tmě žádný pohyb neviděl. Včera ihned po napuštění jsem nalil cca 8ml easy start od Easylife. V návodu píšou, že se dává 1, 7 a 14 den po založení. Při problému s dusičnany denně. Můžu něco pokazit, když tam šoupnu dalších 8ml? Akvárium je bez filtru, bez co2, bez bublifuku... 12ka v práci mi prosperuje (viz druhá prezentace).
Díky stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 15:09 Hanka – Nalevnik
Fotka k příspěvku Dobrý den,mám dotaz prosím.Je tohle nalevnik?Druhý den po čištění....a voda se tak trochu zakali...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 14:56 Nickname – nálevník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 12:16 Angus68 Re: petsal
Zapni si na chvilku vzduchování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 12:13 Muž petsal [3] – Nálevník
Ahoj všem, prosím o radu. Mám v AQ nálevníka, i přes to že jsem 4 dny nekrmil, vodu jsem neměnil mi nálevník pořád zůstává a zda se mi to horší, alespoň zákal je horší. Můžete mi někdo poradit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 16:15 Muž petsal [3] Re: Planorbella
Moc díky palec jsou tam bílé malé čárky, takže nálevník. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 15:05 Muž Planorbella [643] Re: petsal
Tohle může být i bakteriální zákal, naber vodu do skleničky a přes světlo z baterky se podívej jestli se tam nehýbou, neplavou takové mini bílé čárečky. Pokud ano, je to nálevník, pokud se tam nic nehýbe, jsou to bakterie. Takže, pohybující se čárečky=nálevníci
nic se nehýbe=bakterie
Může to být z překrmení nebo z možného úmrtí ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2019 14:34 Muž Troppau [20] Re: petsal
Dva příspěvky níž máš odpověď hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 14:16 Muž petsal [3] – Je to NÁLEVNÍK??
Fotka k příspěvku Můžete se někdo mrknout, mléčný zákal. AQ je založeno cca 3 měsíce a teď se objevil mléčný zákal. Poradíte mi někdo co s tím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2019 20:17 Muž Tref [20] Re: vaclav
Ok, trochu si mě uklidnil, díky. Měl jsem v plánu vyměnit část vody a odsát ten binec co nadělali okružáci a ustříhat co nejvíce uhnívajících listů rostlin. :-)

Edit: Tak podle toho co jsem pročetl to asi nálevník nebude, voda nemá vubec zákal a velikost některých kousků je i 4-5mm, jestli to nejsou spíše hlístice nebo něco takového...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2019 20:09 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tref
Přečetl bych si starší příspěvky ale v nově založeném akváriu je to celkem normální a nejlepší je nedělat nic neobvyklého a prostě počkat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2019 19:32 Muž Tref [20] – Nálevník?
Fotka k příspěvku Ahoj, vypadá to, že se mi v akva dělá nálevník, nevím zda na foto bude něco vidět. Na sklech jsou pár mm dlouhé pohybující se čárky a v prostoru akva plavou bílé tečky. Včera to tam nebylo, vypadá to jako prach. Je to nálevník? Co ideálně udělat. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 11:08 R Muž ctibum [6838] Re: Neptolius
A buď konkrétnější, co přesně znamená "vyčistím"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 10:54 Muž Smetany [1226] Re: Neptolius
Chtělo by to alespoň fotku a pár základních údajů (ideálně prezentaci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 10:49 Neptolius – Zakalené betarium
Ahoj mam bettarko a stale se mi mlecne zakaluje i kdyz vycistim a nenakrmim. Poradite co s tim? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 09:12 Jaroushek Re: Maq
děkuji za info, ale hodil sem to do akva protože všude píší, jak je to pro krevetky prospěšné :( dnes ráno vše OK, ale jedna rybka a 3 krevetky to nevydržely :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 23:32 Maq Re: Jaroushek
Nebyli to nálevníci, ale bakterie. Kdykoli vhodíš do akvárka cukry nebo tuky, vznikne bakteriální zákal a zabíjíš živočichy i rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 20:35 Jaroushek – Nalevnik po po lisce turecke
Ahoj vsem, pred dvema tydny jsem hodil do akva oplodi lisky turecke. Druhy den totalni nalevnik. Vsechny krevetky i bettak ok. Dva dny jsem udelal tmu a vse ok. Vcera jsem to zkusil znova a rano opet mlecna nadrz. Hned jsem to vyndal a nyni uz skoro ok. Muze to byt tim??? Minuly tyden jsem pridal 10 danii ale vse bylo ok, nez jsem to tam vlozil. Vse viz ma prezentace? Danie i krevetky cely den lapaly pondechu a drzely se u hladiny. Nyni uz zase vse v klidu a jsou po akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 13:39 Muž Biglees [4] - AsieRe: ctibum
Dobře, tak snad :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.12.2018 19:28 R Muž ctibum [6838] Re: Biglees
A to je v jaký nádrži? Každopádně bych to neřešil, bude to buchanka nebo něco podobnýho neškodnýho. Myslím, že to je to poslední, co by tě u tvých nádrží mělo znervózňovat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2018 19:14 R Muž Anthrax [4730] Re: Biglees
To přece není jediná strategie přežití.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 19:11 Muž Biglees [4] - AsieRe: Anthrax
No, aby to přežilo tak asi utéct ne? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 19:08 R Muž Anthrax [4730] Re: Biglees
A co to mělo udělat? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 19:06 Muž Biglees [4] - AsieRe: Anthrax
Právě jsem do toho zkusil drbnout a nic to neudělalo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 19:02 R Muž Anthrax [4730] Re: Biglees
Slepice bez kohouta se taky nerozmnoží ale to neznamená, že neklade vajíčka. ;-) Nicméně na vajíčka neritiny mi to přijde malé. Navíc vajíčka neritiny se nepohybují. Ale mohly by to být lasturnatky. :-) Zbavovat se jich nemusíš. Ničemu neškodí. Větší škodu tam nadejí různé tvé pokusy se jich zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 18:59 Muž Biglees [4] - AsieRe: AsusKD
Tu jsem tam měl (3x). Ale vždyť se neritiny nemnoží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 18:57 Muž AsusKD [85] Re: Biglees
U mňa tak vyzerajú vajíčka neritin. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 18:53 Muž Biglees [4] - Asie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady jsou ty fotky. Vypadají pouze takhle, nic jiného v akvárku není..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 18:32 R Muž afc1886 [14631] Re: Biglees
Vidím, že máš jeden problém za druhým. Jestli chceš poradit, tak budeš muset s pravdou ven a založit prezentaci akvária. A dej sem aspoň fotku, protože to asi nebudou nálevníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 18:06 Muž Biglees [4] - Asie
Dobrý den. V mém akva se objevili takoví malí nalevnici, kteří jsou přilepení na sklo a občas se nekoordinovanym pohyb přesouvají (když plují, tak se hybaji nahoru a dolů). Nevíte někdo, jak se jich zbavit? Zkoušel jsem léčebnou dávku soli a Esha gastropex. Četl jsem, že na parazity funguje UV, ale moc to neznám. Co myslíte?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 13015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4822-nalevnici