Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 17:17 R Muž romant [27987] Re: fliperan
Obě dvě varianty to chce vylepšit pořádným filtrem a to třeba klasikou v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, např. AT201 a 10x10x20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 17:12 flipex
Jaké je lepší? :) Děkuji ahoj
www.zverimex-rybarske-potreby.com/…
Nebo
levnaakvaristika.cz/…

Moc děkuji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 22:45 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: petrajda
Terče určitě ne. Základ při osídlování akva je určit si jestli chci pozorovat nějaké hejno. Do tvojeho akva je to na jedno hejno (podle ryb 15-30), nějakou partu na dno a třeba pár nějaké dominanty. Někomu nevadí míchat kontinenty, ale mě se to třeba moc nelíbí. Rád se držím konkrétního biotopu. U rostlin to tak neřeším, ale ryby se snažím dodržovat. Techniku ti amrtin doporučil dobře. Možná popřemýšlet místo AT200 o stupeň silnějšího kolegu AT201, ale to záleží na tom, co tam chceš za ryby. Je oblíbené začínat živorodkama, protože to jsou chytáky. Jak vidíš první potěr, tak začneš studovat o rybách víc a víc až jsi v tom až po uši, jako spousta lidí tu ;-) Sepiš si techniku, kterou ses rozhodla koupit, tu si tu klidně prokonzultuj, potom založ nádrž a máš tak tři týdny na výběr správných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 22:06 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: petrajda
A hlavně nezapomenout jako někdo (JÁ) na zaběhnutí akva pak nejsou problémy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 22:02 Muž acik [416] Re: romant
to má roman velkou pravdu s trpělivostí,vlastně se vším ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 22:01 R Muž romant [27987] Re: petrajda
Terčovce taky škrtáme. ;-) Nikam nespěchej, v klidu si to prostuduj, lidi ti ještě dalšíma informacema zahltí mozek, nech to rozležet, podívej se do obdobných prezentací a hledej inspiraci třeba tam a měj na paměti, že akvaristika je hodně o trpělivosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 21:58 petrajda
Dekuji za kazdy prispevek. Clanky samozrejme postupne procitam, ale i tak je to premira informaci :-D. Ocenim, kazdou konkretnejsi informaci a radu, moznosti a zpusobu je opravdu hodne a clovek si neni jist pro co se ma rozhodnout :-D ;-). Par vecicek uz mam, ale jen ty drobnejsi (casovac, sitky, pinzetu, atd.). Je lepsi mit ve 120l vice mensich rybek nebo mene tech vetsich? Libi semi treba tercovci. Pripadne orientovat akva jako biotropni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.01.2014 21:48 amrtin Re: petrajda
Tak mořské akva je úplně jiná liga(a to hlavně finančně,ale i údržbou).Nejprve pod akva podložku.Filtr je nejlepší externí,např. TetraTec ex 700.Pokud by to bylo moc,tak kostku biomolitanu + Atman AT200.Vzduchování je zbytečné.
Pak vhodné osvětlení-to je na delší debatu,písek na dno(např.flexiobklady 2-4mm).Odkalovač,stěrku na sklo,skl.fajfku a síťku na ryby,teploměr,topítko(100-150W s termostatem),krycí sklo,nějakou tu chemii(nitrivec,torben),krmení,šnečky,dlouhou pinzetu a nůžky na rostliny,digitální spínací hodiny na světlo,testy na vodu.Je toho samozřejmě víc,ale záleží,jak bude akva orientováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 21:37 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: petrajda
Nejsem nějaký zkušený, ale pár roků už mám akvárium :-)
Na filtru záleží co chceš chovat za ryby, pokud nějaké živorodky, tak ty ti budou dělat svinčík a podle mě do 120l akvária molitanový filtr ( bublifuk) je blbost :-D
Ohřívač vody, podle toho co chceš za rybky, ty co snesou 20°C+- tak nepotřebuješ, protože se to ohřeje na pokojovou teplotu :)
Přečti si nějaké články jak začínat s akvaristikou :)

PS: HLAVNĚ nenapusť vodu a hned tam nehod rybicky, je potřeba nechat zaběhnout akvárium :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 21:35 R Muž romant [27987] Re: petrajda
Moře bych Ti prozatím škrtnul a doporučím četbu následujících odkazů a teprve potom polož nějaký doplňující dotaz. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 21:32 petrajda – Prosim o radu
Dobry den, mohla bych poprosit o radu zkusenejsi a chytrejsi. Dostala jsem k vanocum akvarium 120l (bez prislusenstvi). Co vse bude potreba poridit? Ztracim se v pojmech, filtr, kompresor, vzduchovani - mela jsem za to, ze je to vse v jednom :-D. Filtrovani jestli vnitrni, vnejsi, nebo jen molitan nebo biologicky? Pripadne takovy ten do dna? Take, aby to bylo rozumne cenove prijatelne. Pripadne jak moc velky je rozdil mezi zakladanim sladkovodniho a morskeho akvaria? Muze si more poridit i uplny zacatecnik, nebo je to riskantni? Omlouvam se, s akvaristikou teprve zacinam. Apredem dekuji za rady :-).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 00:43 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Pítik
Ten filtr, jak je v tom článku, tak něco podobného jsem doma stavěl. Včetně lepilda, a broušení skel mi filtr o objemu cca 20 litrů vyšel na 400Kč bez filtračních hmot. Pokud na to máš prostor, tak to není vůbec špatná volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 00:03 Pítik Re: romant
no ale já mám doma už akvarijni-filtry.heureka.cz/…
bez regulace, akvarijni-filtry.heureka.cz/… s regulací, ale tý hmoty tam je ještě mín, potom pujčenej na zkoušku ještě akvarijni-filtry.heureka.cz/… s tim teda nepočítám, ale přes zimu bych plánoval udělat ještě něco jako www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2013 16:57 R Muž romant [27987] Re: Pítik
Udělal bych to ještě jinak. Ten filtr co je na fotce, je kategorie "honič vody", výkon slušnej, ale filtrační účinnost nicotná, neb je tam málo filtrační hmoty a tudíž bych neváhal a vyměnil ho za klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu a měl filtraci do budoucna pořešenou. www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 16:50 Pítik Re: Kubasix
ten filtr co je na fotce žádnou regulaci nemá, to bych se neptal :-) tu má ten druhej filtr ve starym akvárku, ale to mě ted je k ničemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 22:42 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Pítik
A ten filtr nemá nějakou regulaci? Jo a přidej si tam nějaký pozadí X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 21:16 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
pokud jede to starý akvárko, tak vyprat filtr od tam v tomto. nebo apsoň filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:54 R Muž romant [27987] Re: Pítik
Nakrm bakterie troškou suchýho krmení a měň tam vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:51 Pítik – zabíhání s rostlinkama bez filtrace
Fotka k příspěvku čusik, mám akvárko cca 10 litrů s malou filtrací. Založil jsem nové vevnitř cca 60 litrů, 12 rostlin, nová filtrace prožene 400 litrů za hodinu, takže jí raděj nepoužvám, aby mi neponičila rostliny. Pod kořeny rostlin jsem dal hnojivo a svítím jim. Je pravděpodobný že se mi akvárko zaběhne bez problémů i bez filtrace a budu moct vpustit rybky do nového prostředí i s filtrem ze starého akvária zároven? Díky ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 21:07 Muž acik [416] Re: milla111
vodoléčba je super,lepší jak tisíc jiných léku nad kterýma ted premyslis... kdyz se ti bude chtít,vymen i 1/2 denně,nic s tím nepokazíš ba naopak ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 21:03 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
To je tady hoch, který má akva 14 dní a už mu odchází druhá populace rybiček, které tam dal asi 18.11. tone Chce to aby sis něco pročetl a další rybky nedával do akvária tak 3 týdny i kdyby jsi tam teď už žádné neměl. no
Jak říká romant chce to číst, číst, číst místo vymýšlení co by jsi zase do toho akvárka dal. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 20:55 R Muž romant [27987] Re: milla111
Měnit vodu, klidně denně 1/3 akva, přidat rostliny, krmit velmi pomálu a něco si o zakládání akvária přečíst, třeba odkazy z modrýho rámečku ve vlákně začátečník.
Edit: A ne že se nakrkneš a urazíš, vo tom to není, možná Ti bude trochu umytá hlava, ale to je v zájmu osazenstva, není to žádná tragédie a když budeš mít snahu to zlepšit, tak to půjde a bude tě to bavit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 20:53 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: milla111
jak je staré akvárko? 2-3 dny? týden? no

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 20:50 milla111
Fotka k příspěvku Chtěl bych poradit, mám samečky pavích oček a začali mi nějako marodit, nejdříve plavou u hladiny a ani nežerou a pak zustanou na dně a je po nich. Přidal jsem sera baktopur protože se mi zdalo že jeden sameček měl u tlamy chomaček jakoby vaty, což jsem se dočetl že by mohl být příznak infekce, tak jsem se chtěl zeptat zda máte nějaké zkušenosti
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 18:02 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Investovat čas do výměny vody, to je lepší než brejlit do testů a snažit se odhadnout, jak že je to špatný a potom se ptát, co máš dělat a hádej co Ti bude odpovězeno. :) Jinak nic proti měření parametrů vody, ale někdy je to zbytečnej stresík. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:57 Muž acik [416] Re: MonterMonty
myslím,že testovat denně nemusíš,měnit vodu a pozoruj akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: acik
Jj, jsou tam i týdenní Gupky , zapojím kamaráda Nitrivce a holt se bude deně testovat a měnit voda ... Dík za názory ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:50 Muž acik [416] Re: MonterMonty
hlavně měnit vodu,ať se něco nepokadí a prdnout výluh,ryby budou mít aspoň prču :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: grunda
Jde mi o to aby staré dno pořád fungovalo - to že časem liapor "vyplave" na povrch je mi jasné neb je lehčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:43 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: MonterMonty
dolů
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
No , chci zkusit ten liapor jsem na něj zvědavej , takže staré dno raději dolů nebo nahoru ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:24 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Ty dna nemíchat, co je těžší propadne a navrchu zůstane to lehčí, jinak s tím nemám problém, víš, že to máš pohlídat výměnou vody a to je podstatný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:13 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – stěhování do většího akva
Zdarec , koupil jsem živorodkám větší akvárko 112l namísto 35l, chci to přestěhovat ,
do dna přidám liapor a 0.4cm černou drt a samozřejmě i to staré dno,kytky ty ještě přidám z velkého , filtr je zajetej z malého a ještě cca 14 dní zabíhám bublifuk ve velkém akva, vidí v tom někdo problém ? ráno bych vylovil rybky , smíchal dna a přidal kytky , nechal to třeba do večera usadit a zpátky bych přelovil ryby , vodu bych samozřejmě dal tu z 35ky a dolil novou ,přidal NITRIVEC aspon po dobu tří dnů s každodení výměnou vody dík za názory MonterMonty

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 16:56 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
případně určitě znáš někoho, kdo aspoň trochu kutí a má pájku a za pivo ti to spíchne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 16:50 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: SHaitan
Na tohle žádné extra znalosti z elektrotechniky nepotřebuješ. Snad všichni jsme v sedmé třídě ZŠ zapojovali žárovku. A tohle je tak nějak stejné. Nepoplést polaritu, zapájet a je to. Pak je radost, když to funguje a je to přesně na míru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 14:06 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: SHaitan
Já mám doma 4Aqua 36cm a veliká spokojenost. Teď jsem koupil další 4Aqua 80cm (3x24 W) a ta už mi přijde mechanicky trochu méně propracovaná, ale taky neurazí, ale ještě jsem ji nezapnul (čekám na zářivky). Rozhodně se na to oplatí podívat.

Když uvažuješ o pozdějším dodání CO2, možná (jen námět na zvážení) by stálo za to, abys tam měl něco, čemu můžeš trochu regulovat výkon - třeba jedna zářivka se samostatným vypínačem nebo něco, co bude svítit i když jednu zářivku odstraníš.

Na tu konstrukci vlastní osvětlovací rampy nepotřebuješ žádné elektrotechnické zručnosti, zdroj se dá koupit, moduly se dají koupit, dráty se dají koupit. Jen se musí spočítat výkon a odhadnout plocha chladícího plechu. Je tady tomu věnované vlákno. Já u těchto domácích ramp mám spíš problém vymyslet opravdu spolehlivě tu mechanickou stránku věci. Ta elektrotechnická mi přijde jako docela elegantní skládačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 13:57 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: SHaitan
osobně bych tam dal raději nějakou rampu 2-3x 24w t5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 13:56 Muž shaitan80a [8] Re: michalt
Jj bez krytu. Chtěl jsem, aby bylo videt do akva i seshora. Koukal jsem třeba na rampy 4Aqua, ale na tuhle délku (60cm) jsou jen dvě osvětlovací trubice. Zatím jsem něco s více trubicemi nenašel. Ještě zkusím kouknout na výrobu nějaké rampy. Ale, že bych byl kovanej v elektrotechnice, se říct teda nedá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 13:53 Muž shaitan80a [8] Re: Designer
Zkusím kouknout někde v obchodě, kolik světla to dává. Si to raději osahám. Abych tam nakonec nemusel dávat dvě ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 13:21 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: SHaitan
Ano, souhlasím s Designerem. Odhad faktoru, kterým to bude lepší od lineárních trubic s podobným výkonem, by se dal spočítat, ale určitě bude menší než čtyři. Jeho hlavním zdrojem bude ten směrový charakter světla. Opravdové výkonové LED moduly potřebují dobré chlazení, na které je to příliš malé.

Netvrdím, že to bude zcela nedostatečné osvětlení (beru případ bez CO2), ale na náročnější kytky to, obávám se, taky nebude. Vyšší rostlinky s malými nároky na světlo asi půjdou, ale výběr rostlin to omezí.

Když přidáš CO2, přijde mi to dost málo. Výhodou těchto svítidel je to, že jsou docela úzká, takže si umím představit přidat jednoduše další hned vedle, ale to se zase trochu prodraží.

Není to žádné dogma, jen moje osobní filosofie na základě mých zkušeností a průzkumu trhu: Momentálně má u nového akvária bez krytu (odhaduji, že nemáš kryt, když uvažuješ o Intenso Diversa) smysl jít buď do dobré osvětlovací rampy s lineárními trubicemi nebo do domácí výroby rampy postavené na výkonových LED modulech s kvalitním chlazením (to bys možná za ty dva měsíce spíchl, ne? :-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2013 12:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: SHaitan
Never vsemu, co prodejce napise. LED v takovemhle svitidle budou rady za stejnou ucinnost jako zarivky, uz jen pohledem na obrazek. Lepsi je, ze sviti jen pozadovanym smerem, nepotrebujes reflektor a neztracis tolik svetlo svicenim mimo. Ale ze to sviti 4x tolik co zarivka, specialne slusna s reflektorem, zapomen na to :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 12:51 Muž shaitan80a [8] Re: michalt
CO2 jsem do začátku neplánoval. Časem zkusím nějaký domácí kvasnice. To osvětlení by měl prý dát 63.2W ekvivalent k trubicím. 0,58W na litr objemu akvárka, které ovšem reálně bude mít o 20 litrů méně takže 0,71W. Stále málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 12:42 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: SHaitan
Co se tam chystáš pěstovat? Vhodnost osvětlení bude trochu záviset taky od toho. Máš plán, jestli CO2 ano nebo ne? Od toho všeho závisí, jestli bude zvolené osvětlení postačující nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 12:28 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: SHaitan
filtr bude ok, toho bych se nebál

větší starost bych měl o to osvětlení, nejsem si jistej, zda bude ta intensa stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 11:41 Muž shaitan80a [8] Re: Beastie
Jistěže užívám a vzhledem k rekonstrukci bytu mi ještě tak dva měsíce ani nic jiného nezbyde :-D
Píšu takhle brzo, právě abych se poučil a nechal si výběr skritizovat.
Ta filtrační hlava s biokvacitem je tu na stránkách docela doporučovaná. Raději bych se vyhnul tomu, tahat vodu z akvárka. Čím tě tenhle typ filtrace zklamal?
Na dno kouknu i po dalších možnostech. Těch možností je spousta a zatím se nemůžu jednoznačně rozhodnout.
Děkuju za odpověď palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 10:55 Žena Beastie [320] Re: SHaitan
Jen tak s mojí troškou do mlýna. Užívej si tu vybírací část, je krásná a není třeba ji uspěchat. Dno od dennerle je pravděpodobně fajn, ale taky to bude pěkná pálka a možná i zbytečně
přečti si nějaké časopisy, diskuze, podívej co mají jiní.
Filtrace to samé, pročíst pročíst a pročíst. Vnitřní filtry mne vždycky zklamaly, jedu bublifuky nebo externí. Plus důrazně doporučuju si pořídit jednu čerpací hlavu navíc, nějakou levnou jako náhradní. Je to nedocenitelní, když ti v pátek večer klekne filtr a v sobotu např jedeš na dovolenou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2013 10:48 Muž shaitan80a [8] Re: Jája
Tak nakonec se velikost akvária ustálila na š60xh40xv45 tedy 108L. Strašně rád bych šel do širšího, leč prostor mi to neumožňuje.
- Dno nejspíš Denerle Deponit Mix dospod a nahoru nějaký písek 2-4 mm
- Osvětlení LED osvětlení 15.8W INTENSO DIVERSA
- Filtrace hlava Atman At-200 + bioakvacit 10x10x20
- S topení počkám a uvidím, jak mi tam bude teď přes zimu lítat teplota než nasadím rybičky. Co se týče topení do dna, že může odejít mě od něj nakonec odradilo.
Tož tak :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 15:18 Muž bulawaio [92] Re: SHaitan
I přesto že takhle padá teplota, tak já osobně bych ti hned nenutil nějaké topítko, jak říká kolegyně. zaleží na mnoha faktorech. Mnoho ryb běžně chovaných v akvárií žije v teplotách kolem 20 stupňů celsia. To samé platí o rostlinách. Spousta běžných a nenáročných rostlin tuto teplotu v pohodě snášejí a některé druhy i prosperují. Co se týče poklesu teploty, tak samozřejmě čím menší objem vody, tím bude teplota více kolísat a rychleji vychladne. Dá e to ale řešit např. zateplením. Co z toho plyne? Vždy je dobré si rozmyslet co a jak chci chovat a pak vybrat faunu a floru s podobnými nároky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 15:16 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: salenky
Jak píšou ostatní, možná bude stačit to jen podložit, případně do skřníňky implementovat nějaké trámky. Každopádně nepodcenit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 15:15 amrtin
Důležitý taky je,aby se podstavec nekroutil,to by bylo horší,než když by nebyl úplně vodorovný(na to použij vodováhu).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=3781