Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 16:18 yenya Re: wejw
Dej to googlu a máš toho tam plno. Ale třeba se ti někdo ozve i tady ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 15:40 Muž wejw [2]
zdar, nevite tu nekdo kde na Liberecku, Jablonecku bych sehnal bombu na co2 ? klidne repas nebo neco :))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 22:34 Martin71 Re: Pepe
Nechci slevu zadarmo. Každý jsme hold nějaký smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2012 21:37 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Pepe
...celej set? za čtyři klacky?
Dá se pořídit i za 1500,- ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 21:06 Pepe
celej set? za čtyři klacky? díky nechci :-D i když je pravda že by to bylo bez starosti. Ale... nádrže si udělam v práci (už mam za sebou velkou nádrž na kvašení piva pro známýho, která sice po několika vydařených várkách bouchla ale jenom díky jeho blbosti) a ventily seženu za pár šupů přes známýho, jen mi jde o to jakej asi může bejt tlak v tý kvasný nádrži, o nic víc mi nejde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 14:24 Muž exit [116] - Rostliny
Vyzkoušej a uvidíš :-D
...nemáš jednodušší koupit set?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 12:45 yenya Re: Pepe
Zkus tohle vlákno, nebo to jenom projdi, možná už tam někde najdeš odpověď ano rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 20:59 Pepe
Zdravím a současně prosím o radu jak na CO2.
Mám v plánu postavit si výrobník plynu á la pet lahev s kvasnicema, jen trošku upravený.
V podstatě bych si to chtěl vyrobit na principu kompresoru se zásobníkem a to tak, že bych si vyrobil dvě tlakové nádržky cca na 3 litry. V jedné by probíhal kvasný proces a byly na ní umístěny dva pojistné ventily. První cca na 2 bary jako ochrana proti explozi a druhý cca na 1,8 baru, který by sloužil jako vývod do zásobníku, kde by byly zase dva pojistné ventily - jeden ochranný na 2 bary a druhý už jako vývod plynu do akva na cca 0,5 baru, za kterým by byl ještě jehlový ventil pro snadnější regulaci, počítadlo bublinek a možná elmag ventil na automatický vypínání na noc.
Myslíte že by to mohlo fungovat? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 06:30 yenya Re: Nympheas
Tady máš správné vlákno, zkus se zeptat tam.
rybicky.net/forum/15362
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 21:24 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Nevěděl by prosím někdo,kde na Teplicku plní lahve?Nějak se nemohu dopídit.Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 10:10 Muž kortezhugo [983] Re: KarlosS
Neujalo sa to aj preto ze produkcia CO2 je urcite mala.Ked zobereme ze to ma hmotnost 188g? - tak keby sa to rozpustilo cele (aj ten bakelit aj kabel:)) -tak by z toho bolo mozno tolko ako z kg cukru X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 10:02 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Martin71
Aha, takže kvůli celkem časté výměně desek nepoužitelné. Díky moc, Karel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 10:02 Martin71 Re: Martin71
Cena náhradní uhlíkové desky www.panpes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2012 09:44 Martin71 Re: KarlosS
Tenhle systém je už staršího data. Začal s tím Zajac v německu a moc se to nechytlo. Moc drahý uhlíky, které musíš asi po měsíci vyměnit. Jinak je to bezpečné. Jde o získávání co2 dík elektorýlíze. Dělá to ještě i jiná firma Nutrafin www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 09:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – Nová metoda sycení CO2
Fotka k příspěvku Co říkáte na tento způsob?
www.dealextreme.com/…
Připadá vám to jako zajímavá a hlavně bezpečná metoda a šli by jste do toho?
Používáte to někdo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 11:24 R Muž romant [27987] Re: Tomas Enderson
K tomu aby se v zarybněném akváriu přirozeně tvořilo CO2 přeci není nutný dělat žádný brekule. Úplně postačí nechat akvárko normálně fungovat a pohrát si s osvětlením.
Edit: U náročnějších rostlin na příjem CO2 se to aplikuje hůř, tam je třeba si vypomáhat tzv. z venku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 11:20 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Miso
Tak tak tohle je napsané úplně přesně. Ono se pokoušet vytvářet CO2 přímo v akvárku je docela o šásli. Když se to nepovede, což je pravděpodobnější, tak je z toho totální prů..švih.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2012 11:17 Muž Miso [470] Re: Katha
aj tak si myslim ze najefektivnejsi sposob zvysenia CO2 je ho pridavat ako plyn but z priamo z co2 flase alebo pri mensich akva z burcaku alebo TIBI. Samozrejme toto plati vzdy "Ale co je hlavní - rostliny jsou schopné růst (pomalu) i bez použití Co2, pokud jsou všechny důležité prvky vyvážené."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 08:48 Žena Katha85 [74]
Ano, přesně tak, špatně jsem se vyjádřila. Včera jsem nastřádala informace, že přirozeně co2 zvyšuje detrit, voda ze studny (ne z městského vodovodu - to pak odstátá), klidnější hladina...
Pokud to chápu správně tak i přidáním mušličky (vápníku), některé minerální vody (aktivisty prosím nelít do vody sodovku, ryby se mohou fofrem předávkovat!!!) - stojí za zamyšlení kolik na jaké množství..., dále pak přidání sacharidů - šrob, nevýhodou je zabarvení vody (metodu jsem příliš nepochopila)
Ale co je hlavní - rostliny jsou schopné růst (pomalu) i bez použití Co2, pokud jsou všechny důležité prvky vyvážené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 18:11 R Muž romant [27987] Re: muťa
Řekl bych, že tazatelka svůj dotaz cílí na prospěšnost CO2 pro rostliny, který jsou v akváriu s betou, ale můžu se mýlit. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 18:03 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Katha
Proč chceš Bettě zvedat CO2? Jaký to má pro ni význam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 18:02 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Miso
To přece nejde říct jaká výška sedimentu. Já osobně bych si s tím moc nehrál. Ono taky z toho sedimentu se neuvolňuje jen CO2, ale je základnou i pro mnoho rybám škodlivých látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 15:55 Muž Miso [470] Re: Johan
aka vyska sedimentu je podla teba potrebna aby to fungovalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 13:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Katha
Jak mohu CO2 zvýšit přirozeně v klasické nádrži 42l pro betty? ... Mám glosu - výhledově půjde špatně odkalovat. Neodkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 13:17 R Muž romant [27987] Re: Katha
Mrkni třeba na tenhle odkaz pro orientaci maniakva.sweb.cz/…
CO2 se Ti bude právě z produkce ryb tzv. samovolně tvořit a podle toho kolik bude producentů a spotřebitelů a taktéž v závislosti na světle se bude jeho hladina pohybovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 12:56 Žena Katha85 [74]
Zdravím, někde jsem se dočetla, že CO2 lze vytvořit bez mechanického přičinění, ale trochu se mi to plete. CO2 má své opodstatnění v holandských nádržích (těch opravdových - koberečky, mnoho rostlin, žádné plovoucí rostliny, málo ryb a pod.) a zde vytvořit přirozeně pořádně nelze - málo ryb pro špatné odkalování atd.
Jak mohu CO2 zvýšit přirozeně v klasické nádrži 42l pro betty? (Světla mám očividně mnoho, málo živin - osobní pocit ze sledování rozrůstání rostlin). Mám glosu - výhledově půjde špatně odkalovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2012 12:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vovo
zkontroluj tesnost soustavy, rychlost kvasu je ovlivnovana mnoha faktory... probira se to tu kazdou chvili, klasickej evergreen
procti si treba toto
rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic
rybicky.net/forum/1614-kvasnicovac-nebubla

origos baleni mohlo bejt stary, ci spatne skladovany (nejcastejsi problem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 12:19 vovo – problém s CO2
zdravím forum . založil sem si nové akvarium . chci pomoct trochu svým roslnám . zakoupil sem si Natural system od nutrafinu . smíchal vše potrebné zavřel víčko . a čekal čekal sem 3 a žádné bublinky se mi neoběvovali . tak poprvé namíchal podle zdejších návodů svůj burčák . Mám do 24 hodim zavřený . zadné bublinky nyvycházejí pouze když stím trochu zatřepu . tak pár velkych ani nejdou do difuzoru ale rovnou k hladině . jak dlouho mám ješte počkat ? davku sem dal malou pulku kakove lžíce droždí a hrníček curku zalil vlažnou vodou a pořádně promíchal . děkuji za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 21:56 Muž PetrP2B [33] - Rostliny
Řekl bych, než se ptátá zde, jestli tu někdo náhodou nemá zkušenosti s prodejcem, tak si raději prohlédnout jeho statistiku a hodnocení od uživatelů Aukra a řekne Ti to mnohem více :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 20:28 Muž Shrimpman [36]
Teď koukám že je to to samý jak toto
www.svartop.cz/…
jen levnější. Asi do toho půjdu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 20:15 Muž Shrimpman [36]
Má někdo zkušenost s tímto prodejcem, 1590 kč nová 5kg lahev + redukčák za 450,- se mi zdá solidní

aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 20:58 michael22 – raeda
namichani burcaku ti zabere maximalne 5 minut a muze vydrzet i tri tydny(zavisi na pomeru cukr-kvasnice) pet flasku schovas a je to.
hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 21:22 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: Johan
Kouknu na to v nejbližší době :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   18.03.2012 21:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Raeda
rybicky.net/clanky/656-oxid-uhlicity-formy-distribuce-pridavani
Pokud napíšete, že se vám to číst nechce, že je toho moc, tak vás nepotěším. Přečíst si a porozumět tomuto či podobnému článku vás stejně nemine. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:00 Muž Raeda [4] - Živorodky – CO2
Plánuju dát do akvária Co2, protože mi to bylo doporučenu kvůli růstu rostlin. Ale nevím přesně o čem je řeč :-D vyděl jsem pár po domácku vyrobených strojků a říkám že se mi do tohohle nechce..Taky jsem četl nějaké přidávání curkru apd. do strojku a to mi taky nevyhovuje. Musí tam to CO2 být napořád? Protože by mě asi nebavilo každý týden míchat ty přísady..A na internetu jsem našel nějaké ty věci, ale nevím co by mi nejlépe vyhovovalo a jak to přesně funguje.. Myslel jsem že je to nějaká tableta co uvolňuje něco do vody a ne že je to petláhev která nepůsobí moc hezky.. Hledám něco nejjednuduššího a nepředraženého..
Může mi to někdo vysvětlit? a najdu tu věc normálně v akvaristice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 11:22 Marcel G Re: všichni
Sid napsal: Proč by mělo vzduchování vyhánět CO2 rychleji, než čeření hladiny? Řekl bych, že to v lepším případě vyjde na stejno. :) Myslím, že než o tom spekulovat, by se vyplatilo změřit pH (tedy nepřímo CO2) při intenzivním vzduchování, a pak při intenzivním čeření hladiny. To by myslím mohlo dát celkem jednoznačnou odpověď na to, která z obou variant je účinnější při "vyhánění" CO2 z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 20:29 Muž honzaprouza77 [18]
To není kdejaký web a je to docela logické :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 17:38 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: honzaprouza77
Nevěřte všemu, co se píše na kdejakém webu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 16:24 Muž honzaprouza77 [18] Re: Sid
Víte, proč se rozstřikovací rampa dává pod hladinu, aby čeřila vodu, ale aby pod ní nestrhávala bublinky, jako vodopád, to je pak CO2 úplně vyhnáno (téměř), a vzduchování funguje podobně, bublinky jsou pod hladinou a je jich víc než CO2 bublinek. Dochází k mnohem větší rozpustnosti, než v případě pouhého pohybu hladiny. Toto Vám řekne jakýkoliv zkušený akvarista ( s CO2 a rosltinami) Toto mi bylo řečeno na webu rostlina-akvaria.cz, i když už jsme to dávno věděl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 15:29 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: romant
...Lze to již takto akceptovat?..
Rád bych, ale nejde mi to. :-)
Proč by mělo vzduchování vyhánět CO2 rychleji, než čeření hladiny?
(Předpokládám, že srovnáváme srovnatelné = intenzívní pohyb hladiny s intenzívním vzduchováním.)
Řekl bych, že to v lepším případě vyjde na stejno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 15:08 R Muž romant [27987] Re: Sid
Vzduchování bude z vody CO2 vyhánět daleko rychleji a účinněji, než onen pohyb hladiny. Lze to již takto akceptovat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 15:05 Muž Sid [6634] - Rostliny
...Vzduchování když se dodává CO2 jde proti a to CO2 Ti z vody vyhání, tak proto se ptám. Rozhejbat hladinu, to je to, čím by se mělo začít. Dát výtok vody z toho filtru výš k hladině, tak aby se ta čeřila, nebo popřemýšlet o použití roztřikovací rampy...
Tak vzduchování CO2 z vody vyhání, ale rozhejbání hladiny tak, aby se čeřila, je O.K. :-O Rozumím tomu dobře nebo mi něco uniká? :)
Já bláhový žiju tím, že nejúčinnější výměnu plynů (a tím m.j. okysličení vody), zajišťuje pohyb hladiny. Jak jen to ale dělá, že nevyhání z vody CO2?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 10:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lada22
vetsinou je to v obsahu vlhkosti, pro akvaristiku je to jedno.... porad je to cistejsi co2 nez to co ziskas kvasenim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 10:21 Muž Lada22 [28]
Vite nekdo,jaky je rozdil mezi potravinárskym a technickym CO2? V technickem pry mohou byt obsazene i dalsi prvky,bohuzel jsem nikde nevyguglil jake hmm Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 17:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Miso
kdyz to vhodne natocis a strcis pod stul, koho by napadlo ze v tom je tlakova bomba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 16:39 Muž Miso [470] Re: Moucha
a k comu je to dobre?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 13:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: deCORF.OBRAEN
sprafne.... je to obal na Co2 set, a je to z krabice na papir do plotru, ani jsem to nemusel zkracovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 19:32 Muž 1975 [9] - RostlinyRe: Moucha
Nevím,ale je to pěkný-fakt. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 17:59 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Moucha
kartónový kryt na CO2 set?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 13:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyHadanka
Fotka k příspěvku co to je?
omlouvam se za kvalitu, je to foceny mobilem
 
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82573x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=2351