Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 23:20 formik Re: exit
Ekvivalent Excelu (PMFE - glutaraldehyd) tu nabízel tuším čichavecTom (omlouvám se pokud jsem to zkomolil :-) ). Nicméně, z pohledu množství dodaného uhlíku to plnohodnotná náhrada podle mého názoru není, nehledě na cenu, a určitě větší toxicitu, než má samotná CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 23:10 R Muž Silent [5949] Re: Lada22
Já nic takového nepsal. Jen jsem se zeptal, protože výrobek z tvého odkazu neznám. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 23:07 Muž Lada22 [28] Re: Haimdol
Zatím to měrí měsíc a funguje.... potlesk ,....zajímalo by mě tedy jak se přišlo na to že kvalita u mého je horší,jen kvůli ceně???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 22:47 R Muž Silent [5949] Re: Lada22
Se stejnou nebo srovnatelnou kvalitou indikační kapaliny? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 22:22 Muž Lada22 [28] Re: Haimdol
Něco podobného jen za nějaké 2 stovky i s poštovným
www.ebay.com/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 22:18 R Muž Silent [5949] Re: davidus
Náplň měním po pěti měsících. Ten difusér by teoreticky použít šel, ale musel bys vývod nasměrovat šikmo ke dnu aby cesta bublinek ke hladině byla co nejdelší s docházelo k co nejmenším ztrátám. Jsou účinnější způsoby rozpouštění CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 22:15 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Haimdol
Jak dlouho to vydrží? Dá se tento difuzér použít na co2? www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 22:11 R Muž Silent [5949] Re: davidus
Já jsem spokojený s tímhle www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 22:08 Muž davidus [41] - Cichlidy
Jaký testr na co2 je dobrý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 21:36 Muž exit [116] - RostlinyRe: formik
Děkuji moc za radu.Ještě mě napadlo,že bych začal používat kapalný uhlík -easy life carbo nebo flourish excel,ale ten jsem nenašel nikde v nabídce.Myslíte že by to vynahradilo plynný z láhve?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 21:04 formik Re: exit
Tlak par je při 20stC asi 58,5 bar. Když začne tlak v láhvi klesat (tzn. že už tam není kapalný plyn) tak tlak za redukčním ventilem začne stoupat (je vlastnost ventilu, tak jak je konstruovaný), takže stačí hlídat stabilitu (pokles) tlaku v lahvi. Čím větší pokles na vstupu, tím větší nárůst na výstupu. U mě, (akva 240 až 800l, 2kg láhve)trvá vyprázdnění vždy několik dní a zaznamenatelný pokles vstupního tlaku ještě nemá destruktivní následky. Předpokládá to samozřejmě nedávkovat kontinuálně maximální dávku s ohledem na ryby, kdy pak jen malý nárůst bude mít následky...V tomto případě, pokud zaznamenám počáteční pohyb ručičky na budíku, je pro mě dostatečný signál k tomu co se bude v nejbližší době dít a přiškrtím jehlový ventil. Druhá možnost je nic neškrtit a jednoduše láhev hned vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 20:52 Muž exit [116] - RostlinyRe: Libcin
Nemůžu u toho stat celý den a hlídat jestli se to nezvedne.Potřeboval bych znát ten tlak kdy dochází k přeměně abych to mohl bud utnout a doplnit nebo přiškrtit.Stalo se že při odchodu do prace vše ok a po 9hodinách kdy jsem se vrátil skoro všechno ko a láhev prázdna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 20:06 Libcin Re: exit
Mám 6kg hasičák, set z Polska, ale nějaké velké drama při vyprazdňování láhve nepozoruji. Když se začne na výstupu zvedat tlak, tak prostě trochu uberu. Je fakt, že moje pětistovka snese celkem mnoho bublinek až 3/sec, tak nějaká navíc moje ryby neotráví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 19:47 Muž exit [116] - Rostliny – změna kapalného co2 na plynne?
Nevíte někdo při jakem tlaku se mění kapalne co2 v tlakové lahvi na plynné? Podařilo se mi přiotravit veškerou posádku akva když mi začalo docházet co2.Při docházení se prý přemění na plynné a na výstupu se zvedne tlak a během krátké doby všechno uteče do vody kde dojde k přesycení-otravě.Máte s tím někdo zkušenost popř. je nějaké řešení než jen stát u budíku???Používam co set z polska.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 22:24 Muž Lada22 [28] Re: HaDaS
Díky,ta wiki mě nějak nenapadla stydim .....a je to slabě kyselé,tak je to nejspíš ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2011 22:13 HaDaS Re: Lada22
Zdroj : cs.wikipedia.org/…

Oxid uhličitý (dříve kysličník uhličitý) je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu; při vyšších koncentracích může v ústech mít slabě nakyslou chuť. X-)
Edit : Jinak ve velké koncentraci CO2 vydechujeme my všichni, zvířata. To co páchne ale není CO2 smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2011 22:10 R Muž Silent [5949] Re: Lada22
Nevím jak chceš CO2 ochutnat, ale působí kysele, takže mně se stalo při zkoušení jestli mi v COčkové soustavě funguje zpětný ventil profukoval jsem ho a byl tedy výrazně kyselý :) zkus si hadičkou fouknout na jazyk a pokud budeš cítit kyselou chuť mělo by to být CO2. Nic jiného mně nenapadá. Hlavně se nepřiotrav. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 21:49 Muž Lada22 [28] Re: milan666
Uz jen ten ze dropchecker pri CO2 z kvasnic vzdy zezelenal,pominu li kolisani ph v prubehu dne,od bublani z lahve je stale tmave modry,i po vymene roztoku v nem.Me staci rict zda ceocko nejak chutna a voni.Podotykam ze lahev je z aukra od fyzického prodejce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 21:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lada22
Neviem aký dôvod by mali povedať,že je tam CO2 ak by vedeli, že je tam napr.O2.
Od10 k 5 je asi problém,CO2 nieje zázračný liek na problémy v akva. Aké konkrétne problémy máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 17:04 Muž Lada22 [28] Re: milan666
Jo,bublam,jen si nejsem jist zda je v lahvi naplnen CO2(ůdajne tam je)....proto se ptam jak se pozna CO2,zda má nejaký specificky zapach,chut....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 14:57 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
A čo ukazuje manometer? Hovoríš, bubláš, tak ide alebo nie, ja nerozumiem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 14:31 Muž Lada22 [28]
Mám dotaz ohledně samotného plynu CO2,protože mám podezření,že jsem koupil 2 l. lahev udajně naplněnou CO2 a od té doby co s ní bublám jde vše od 10 k 5.Dá se poznat že je v naplněno CO2 nějak podle chuti nebo čichu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 16:14 Muž Miso [470] Re: Sid
ja som kupil JBL Proflora Taifun, vadili mi bublinky z difuzora. Som s tym spokojny, akorat je to trochu opacha, takze do vecsieho akva aby to nebilo do oci ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 16:11 Muž Spiike [63]
Možná to bude znít divně, ale mě celkem spolehlivě funguje cigaretový filtr narvaný v kolínku na vzduchování. Pořizovací náklady cca 5,-Kč X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 16:06 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
A další...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 15:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
treba zvon nebo externi reaktor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 09:14 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ihrdlick
Už jsem vyzkoušel kde co, momentálně aplikuji CO2 stejně, jako vy. (Jen místo kamínku mám difuzor s keramickou patronou.)
Určitě se najdou hospodárnější způsoby rozpouštění CO2, ale tento je také funkční. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 08:28 Muž kortezhugo [983] Re: ihrdlick
to su laboratorne alebo zdravotne potreby...
mozno aj v lekarni poradia kde to tam kupis...
ja napr.pouzivam hadicku z infuzie -ta je tensia ako kl.vzduchovacia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 07:39 ihrdlick – Umístění difuseru
Fotka k příspěvku Zdravím všechny akvaristy. Tak jsem nainstaloval CO2 set, ale mám trošku problém. O problematice CO2 jsem četl hodně stránek a tak něco málo vím, ale : Mám problém s tím, že mi bublinky z CO2 jdou za rozstřikovací rampu, jelikož ji kvůli krytu nemohu dát jinak Mám ji tak, jako je na obrázku - na boku akvária a bublinky jdou z 60% za ní a něco před ní, kde je pak strhne proud vody a projedou celým akvárkem. Pomohlo by, kdybych tu výpustní trubku s vodou dal vertikálně? Zkuste mi poradit a dotaz číslo dvě: moc se mi nelíbí vzduchová hadička, jelikož je dost tuhá Nevíte, kde vy se daly koupit skleněné tyčinky, které by difuzer držely pěkně rovně? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 23:03 looqek
dekuji moc za rady palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 07:41 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: looqek
Ja by som predsa len jarovou vodou, (jar+voda) vyskúšal tesnosť hadičiek od počitačky bublín až k hladine akva. Mal som podobný problém a vždy som našiel únik tam, kde som ho nečakal a preto mi to blblo.
Spätné ventily doporučujem dva, (stačia tie ku vzduchovaciemu motorčeku) jeden pod počitačku bublín a druhý nad počítačku.
Daj vedieť a nenechaj sa odrádzať nikým
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2011 01:38 Voloduson Re: looqek
Jen jeste doplnim, protoze to tu nikdo nepsal... Asi to vite, ale preci jen... Na zarizeni jsou celkem tri "kohouty" velky na flasce (ten pustte uplne), velky regulacni a jehlovy regulacni... Jehlovy uplne povolte, velky regulacni pustte tak aby vam to bublalo vic nez potrebujte, a uzaviranim jehloveho se dostanete na pozadovane bublani... Dale, nekdy se stava, ze k urcitemu CO2 systemu lide pripoji neadekvatni hrnec (to je ten kamen co bubla). U vas to asi tim nebude, ale kdyby problem pokracoval, stalo by za to zkusit nandat neco jineho. A jako posledni vec, zkusil bych pripojit zpetny ventil co nejvys na akvarku. Tim se zabrani vraceni se vody hodne daleko do hadicky... Urcite nemate nic rozbiteho, jde jen o to, to vse poladit... Nebojte se to pustit trochu vic, nicemu tak neublizite (jeste jednou zduraznuji, trochu vic) a pozorujte co se deje). Budiky samozrejme ukazuji stale stejne hodnoty, protoze ten problem je az za nima...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 22:50 looqek Re: Sid
myslel jsem ze toto je forum, kde se ma takovym lidem jako jsem ja radit a ne z nich delat vetsiho blbce.. no

ale dekuji GP, ten ma alespon objektivnejsi nazor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 20:31 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: looqek
No vidíte - než ten svůj laborát napíšu, (snažím se psát poslepu a dlouho mi trvá než pak "své dílko" zbavím překlepů... :)), tak tu přibydou dva příspěvky, v nichž to dál rozebíráte... :-)
O.K., tak si rýpnu: kdybyste měl reálnější představu o problematice sycení akva CO2, tento problém byste velmi pravděpodobně řešit nemusel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 20:28 GP Re: looqek
pocitadlo bubla? pokud ano, tak je to skutecne natlakovavanim systemu prip nasatou vodou(pomohlo by zvolit nejaky nizkotlaky zpusob distribuce co2), pokud ne, tak me napada, jestli neni prilis vysoky tlak na elmag ventil. na te fotce je mozna 10 bar a to by mohlo byt treba i moc a nema silu se otevrit, nez se v tom povrtate... ale to jen hadam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 20:23 looqek Re: Sid
ja si taky rejpnu :-P .
vypina se mi CO2 vecer v 9 hodin.
Rano se mi zapina v 9 hodin ( to uz jsem v praci, takze do toho nemuzu drbat) a kdyz prijdu vecer v 19 hodin z prace, tak z difuzeru neleze ani jedna bublinka.. ) :-P
chyba bude asi nekde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 20:19 looqek Re: milan666
ano, mam ted jsem to osobne zkousel. ve vsech spojich bez bublinky. (kazdy spoj jsem ponoril do vody)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 20:18 Usine Re: looqek
Problém je v tom že když ti vypne mag.ventil tak začne do systému pomalu ale jistě pronikat voda. (To je celkem normální) Děje se to po celou dobu vypnutí. Máš nastaveno poměrně málo bublin a doba za kterou se voda tlakem CO2 opět dostane pryč je hodně dlouhá. Budeš muset dobu vypnutí zkrátit. Pokud jde o nastavení jednotlivých bublin tak to mně někdy trvá i pár dní než se dostanu na to co chci. Pokud na to tedy sáhnu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 20:15 Muž Sid [6629] - Rostliny
...mam problem s nestabilnim tlakem... vecer se vypne casovacem cele CO2 a rano se sepne, ale nebublinkuje, dokud nezvysim tlak a znovu to nedoladim na presne bublinky...
Dokonce se mi stalo ze v difuzeru byla voda a prvne ten tlak musel vytlacit vodu a pak zacali bublinky...

Problém bude v tom, že do toho neustále drbete.
To, že ráno po sepnutí difuzor "nebublinkuje", je způsobeno tím, že:
- večer po uzavření přívodu plynu poklesne tlak v systému (za elmagventilem)
- po jeho ranním sepnutí je dříve nastavený průtok nízký, takže trvá poměrně dlouho, než se systém natlakuje tak, aby tlak plynu překonal odpor keramické patrony (a difuzor začal bublat).
Děláte chybu tím, že jste netrpělivý a začnete (zbytečně!) tlak zvyšovat, čímž systém "rozladíte".
Řešení se nabízí - nevrtat do toho. :)

Neodpustím si rejpnutí...
Efektivita sycení vaší nádrže CO2 bude zanedbatelná, ale nezoufejte - ono ani to osvětlení není ideální k intenzivnímu sycení vody CO2...
Takže to berte tak, že je jedno, jestli vám kolísá počet bublinek, když to nemá v podstatě žádný vliv na život v akva. :)
(Píšu to s nadsázkou, protože i malé zvýšení koncentrace CO2 má pro rostliny význam. Jen ne takový, jak byste si asi přál... :-))

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 20:11 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
A máš istotu, že nikde neuniká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 20:08 looqek Re: RadekCX
to ano, ale kdyz si to takto nastavim, ze treba po dvou hodinach to bezi stabilne, tak kdyz se to rano zapne, tak ani po 5 hodinach nevyjde z difuzeru ani jedna bublinka :( kdyz prijdu z prace dom,tak musim zase doladit tlak a zbytek dne to zase bezi, nez se to na noc vypne.
fakt divny :(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 19:58 Muž RadekCX [219] Re: looqek
musis s tim regulacnim ventilem hybat postupne a vzdy nejakou dobu pockat - dela to ta privodni hadicka - funguje jako vzdusnik - pustis vic abys to profouknul a pak uberes - jenze pak to jede nejakou dobu z toho objemu te hadicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 18:52 looqek – nestabilni tlak CO2
Fotka k příspěvku Ahojte, nenasel jsem podobnou problematiku. Zakoupil jsem si CO2 v akvaristice a mam problem s nestabilnim tlakem. nastavim si napr. Aby mi bublal 10bublinek / minutu a kdyz se podivam za 20 minut, tak bud nebublinkuje vubec, nebo treba 3 bublinky za minutu, kdyz nastavim napr. 20 bublinek / minutu,tak to za 20 minut spadne treba na 10 bublinek za minutu. ale neni to pravidlem. Pritom hodnoty na budikach jsou stale stejne.
pote se vecer vypne casovacem cele CO2 a rano se sepne, ale nebublinkuje, dokud nezvysim tlak a znovu to nedoladim na presne bublinky. Hadicku od bomby k difuzeru mam dlouhou asi 3 metry. Dokonce se mi stalo ze v difuzeru byla voda a prvne ten tlak musel vytlacit vodu a pak zacali bublinky. viz obrazek a v nem obrazky.

Muze mi nekdo prosim poradit? dekuji moc. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 12:23 JuraS
Moje aukce na aukro.cz se blíží ke konci. Z akvaristiky se zbavuji, pro mě nepotřebných, pár věcí. Kompletní sadu pro profi dávkování co2 do akvária. A to : ph controller se sondou a 2 mi sadami koncentrovaných kalibračních roztoků. pak 1x použitou ocelovou bombu na 500gr co2 s hlavním uzávěrem a držákem lahve. A naposled skvěle vybavenou duralovou bombu na 1500gr co2 od německého výrobce akvaristiky fy. Duplo. Tato bomba je nejen vybavena hlavním uzávěrem ale má i jemný ventil a je ještě doplněna o elektromagnetický ventil. ph controller a bomba duplo a stačí vám hadička a difuzer pro přesné hlídání stupně pH ve vašem akváriu. Posuďte sami zda se vám současná cena v aukci zdá výhodné. Jen pro dopřesnění. Samotná 1500gr bomba fy Duplo stojí kolem 3.500,-
Odkaz na moje aukce : aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 10:35 GP Re: Sid
add to zkresleni. uz jsme se o tom bavili kdysi, ale nepamatuju, ze bychom se shodli na vysledku ;)
tak zkusim.... nebude ve vyrazne odlisnych vodach akva x tester i vyrazne odlisna hladina co2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 09:29 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
...ptal jsem se jestli je pouzitelna, ne cim je zpusobena...
Určitě použitelná bude. A to přesto, že její alkalita nebude tvořena výhradně hydro/uhličitany. Zkreslení bude pro potřebu běžného akvaristy určitě akceptovatelné. :)
On i to "měření" pomocí roztoku sody je třeba brát s rezervou/tolerancí +- cca 5mg/l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 09:27 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
4 dKH, ale nóó
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 09:01 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Moucha
4 dKH... tiše závidím... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 07:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
ptal jsem se jestli je pouzitelna, ne cim je zpusobena
(prazska voda z vodovoda miva kolem 4°dKH)

jde mi o to jestli to musi byt destilka a soda
nebo muze byt pouzita voda se 4°dKH jako jedinym rozhodujicicm ukazatelem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 22:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
Pak určitě nemá ty 4°dKH jen díky hydrouhličitanům.
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=2501