Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 20:18 jezour – nove akv
Zdravím, zakládám nové akvárium a četl jsem nějaký článek o CO2 a chci se zeptat, opravdu při používání CO2 rostou dobře kytky a řasy ne ? Díky moc za rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 18:51 Muž Miso [470]
to uz by som skor riesil takto
www.rostlinna-akvaria.cz/…
a flasu kupil v plnicke pripadne z bazaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 18:28 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: minifish
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 14:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: minifish
zajdi nekdy na srazik ke 3trojkam (nejlblizsi je 13.3.) a tam to prober s ostatnima akvaristama.... zatim si o CO2 neco procti zde na foru, mnohe pochopis

bomba je draha na porizeni, ale pak je leckdy levnejsi a snazsi nez kvasnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2013 14:26 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: minifish
U nás je jedním z nějvětších propagátorů CO2 firma Rataj. Mám od nich systém Gejzír s 1500g bombou a ventilem. Je fakt, že bombová technologie je mnohem dražší než PET varianta, ale za to pohodlí mi to stálo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 14:05 minifish – Hledání CO2 hnojení.
Ahoj, prosím poraďte mi, jaké mám koupit CO2 hnojení do akvária 240l, nejradši s bombou.Všude jen samá reklama, já se v tom nevyznám... sad sad sad
Předem moc dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 17:09 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: KarlosS
KarlosS napsal: Chce to příslušenství s převlečnýma matkama
Nesúhlasím s tým, že prevlečné matice sú podmienkou.

Sám používam nástrčné spojky a minule, keď som menil fľašu, tak som to celé (okrem difúzora) strčil do vane, pretože som bol na tesnosť zvedavý a nikde ani bublinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 07:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sonetka
musis googlit plnění co2 www.firmy.cz/…

jinak nekdy plni primo i hasici
dale pak svareci technika, pohostinstvi....

tohle se resi i najinych vlaknech, hledej, nemam cas ti to hledat mam furu prace....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2013 01:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sonetka
No, já je našel tak, že jsem vzal hasičák u nás v kanclu na chodbě, z něj jsem si opsal telefonní číslo, na něj zavolal, domluvil se s mladou paní a za hodinu už jsem měl bombu naplněnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 23:13 Žena sonetka [136] - Živorodky
Zkusím dát do Rehasu teď 2,1kg láhev a uvidím, kolik naplní, jestli budou šidit, tak tam budou mít pěkný peklo ..... tone tone tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 23:04 Muž Spiike [63]
JInak pokud jde o mě tak já mám 0,5 l flašku na co2 (původně malý hasící přístroj, trochu předělaný viz článek) a plnim to tak že přefoukávám plyn z velkých hasičáků (cca 5kg) neni sice nikdy plná uplně ale na AQ to na několik měsíců bohatě stačí. a když dojde tak zase přefouknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 23:01 Muž Spiike [63] Re: sonetka
Nejjednodušší je se jít zeptat k hasičům. Oni s ochotou většinou prozradí kde nechávají plnit. a pak už stačí dotyčnou firmu vyhledat.

Good luck
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 22:54 Žena sonetka [136] - Živorodky
Tak to netuším pod čím to hledat, protože když zadám do strýčka google dotaz "Plnění hasících přístrojů", tak mi najde jen PRODEJ, nebo REVIZE, je snad pro to nějaký speciální název? .... sad
Pochybuji že takové firmy mají vůbec nějaké stránky .... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 22:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sonetka
Podívej se na internetu na plnírny hasicích přístrojů. To mi poradil kolega matlala a já to dal k našim servismanům na hasičáky, cena super, ochota taky. A spousta akvaristů plní právě v plnírnách hasičáků. Udělají ti to na počkání a za pár kaček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 22:03 Žena sonetka [136] - Živorodky
Bohužel jsem už zkoušela se optat na plnění bomb u těch airsofťáků a blo mi řečeno, že tak velké bomby naplnit neumí. Údajně mají někde velkou 50kg bombu a pšoukají do těch malých ..... Ani u Linde jsem neuspěla, tam je to jen pro velkoodběratele, min 100kg sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2013 21:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Danego78
Já to napsal napůl ze srandy. Já myslím, že důkaz spokojenosti rostlinek je to, že jsou krásně zelené a že rostou. To je podstatné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:42 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
tak to sme si špatně rozuměli,nebo jsem to špatně podal,myslel sem si,že to řetízkování je důkaz o správným dávkování co2 a spokojenosti rostlinek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2013 21:11 Muž malyLibor [5371] - Asie
Sakra, a já myslel, že cílem přidávání CO2 u většiny lidí je, aby jim rostly rostliny... Mně rostliny rostly i bez CO2, já ho přidávám, abych snížil pH pro mé milované rybičky a kreveťule... Ale vidím, že cíle přidávání jsou opravdu různé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 20:46 Pavel
jo aha :)tak to sem rad .. myslel sem jestli nedelam neco spatne....ale opravdu od te doby co pouziam ten kvasnicak tak sem spokojenej a kyticky taky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 20:26 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pavel
já si do nedávna myslel,že je cílem aby jak píšeš aby řetízkovali,ale prý to opravdu nejni tak důležitý ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 20:24 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Pavel
tak samozřejmě také je důležité jaké rostliny (i když mě to dělaj skoro všechny:-)) a také jak moc sytíš, jak svítíš a jak hnojíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 20:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dvorak
tohle plneni nejni dobry pro akvaristiku.... u prepousteni z flasky do flasky, malo kdy dojde ke spravnemu naplneni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2013 20:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pavel
pokud rostou tak to neres.... me delaji bubliny jen po vymene vody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 20:01 Pavel
Ahoj
prosim o radu...zacal jsem prihnojovat co2 z kvasnic... predtim rostliny dost trpeli ale od te doby co ho pouzivam krasne rostou a sou zdrave...jen sem se nekde docetl ze by meli rostliny vypoustet kyslik z listu... hnojim asi mesic a porat nic ... na ruznych videjich sem videl jak krasne retizkoujou... tak kdyz tak nekdo poradte:) dekuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:54 Muž dvorak [94] - Rostliny
Co třeba zkusit toto: www.rprpaintball.cz/…

Plnění malých, myslím 8-mi gramových, bombiček se s tím dá dělat v pohodě, tak třeba by to šlo použít i v akvaristice, ale nevím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:23 Žena sonetka [136] - Živorodky
A nevíte někdo o jiné plnírně CO2 v BRNĚ? Firma Rehas je jen svážné místo, plní to kdesi v Břeclavi ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 16:55 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: sonetka
tak to už zbývá jen jedna věc, že:-)
Zkus si příště v plnírně trošku pokecat. Já to taky zkusil, chtěl jsem vědět kolik se tam vejde, jestli je to bezpečný, apod. Od tý doby si mě pamatuje a dává mi víc. Dobrý je taky bombu podchladit v mrazáku, nebo jí teď nechat dýl v autě mrznout. Vejde se tam taky víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 16:25 Žena sonetka [136] - Živorodky
No a kde to může utíkat, když CELÝ KOMPLET se vším všudy vezmu a i s lahví, redukčákem, elmag ventilem hodím do vody a koukáme na bublinky a nikde nic nebublá, nikde nic nezdrhá, vše vypadá 100%ok .... pak už je jen hadička a difuzér v akva ..... tone To je blbost ne? že jsou někde netěsnosti, protože komplet celý systém byl pod vodou a nic .... sad tone Převležné matice tam prý jsou a i závity lepené tmelem , nebo čím tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 16:09 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
jo, utíká to vším. Od zpěťáku, přes počítadlo, ventil, případně rozdvojky, apod. Chce to příslušenství s převlečnýma matkama. Taky jsem si tím prošel a nakonec mám JBL Proflora a bez problémů. Pro ty co kvasnicují je taky dobrej systém v odkazu, dají se objednat i jednotlivý součásti:
www.aquario.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 16:01 Muž matlala [798] - RostlinyRe: sonetka
ještě mě napadá co jsme měl problém já, bacha na zpětné ventily a podobné serepetičky, často nedrží a utíká to právě tudy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2013 15:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sonetka
takze:
1) v plnirne sidej a davaj ti malo co2 - hmotnost pred a po naplneni
2) nejaka netesnost (hadicka, nedolehajici uzaver bomby atd.) - hmotnost pred pripojenim, kontrola komplet cele soustavy
3) neco jsme prehledly (murphyho zákony)

a co se tyce vzduchovani... kdyz ho tam mas, tak ti utika zbuhdarma docela dost co2 bez vyuziti... je to na tobe, nebo ho zkus docasne odpojit a uvidis o kolik min budes muset davkovat co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2013 15:09 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: sonetka
... no ale je to kontraproduktivní. To se rovnou na co2 vykašli. To vzduchování je na nic, když už, tak pouštěj jen v noci. Oni maj co dýchat, když dodáváš co2 - prospívaj rostliny a produkují kyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 15:03 Žena sonetka [136] - Živorodky
Máme dvě lahve a obě vydrží podobně krátkou dobu, láhev jsme měli i reduktorem a ventilem pod vodou a neviděli jsme opravdu ani bublinku tone
Jediné, co mě napadá je špatná karma
A stěna se mi líbí ... aspoň mají rybičky co dýchat :-) ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 13:21 Muž Miso [470] Re: sonetka
tym zvazenim by si prave zistila kolko CO2 vo flasi mas, potom ma napada sice nepravdepodobne ale skus ci ti tesny samotny ventil na flasi, ci ti polka nevyfuci kym prides z plnicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 13:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sonetka
jo a vyhod tu vzduchovaci stenu, zvysuje ti unik co2 hladinou, kdyz ji ceri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 12:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sonetka
tak to te asi sidi... opravdu bych si to pro jistotu prevazil... v plnirne kam chodim ja, maj upravenou velkou vahu a z povzdali muzu sledovat jak ji plnej a vidim i na cifernik vahy, takze mam jistotu kolik mi tam narvou plynu

jinak neni na zavadu kdyz mas permanetni test co2 (meri uroven co2 rozpustenej ve vode) i pocitadlo bublin (meri kolik co2 jde do dyfuzoru)

pro info jak michas napln do toho testu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 12:41 Žena sonetka [136] - Živorodky
A je to počitadlo potřeba, když máme test CO2? nám bylo řečeno v obchodě že buď je test, nebo počitadlo, případně řídící nějaký blbinec. Máme od Dennerle takovou tu malou skleněnou bambulku - údajně je to přesnější než počítání, proto jsme tohle zvolili. Jinak v tom reaktoru vyprdne hadička tak 1 bublinky za cca 10sec .... Takže opravdu 000prd hmm rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 12:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sonetka
tak si to pocitadlo bublin vyrob (staci 0,2L PET).... nebo kup (nekolik stovek)
jaky test pouzivas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 12:05 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: sonetka
s Rehasem jsme nikdy neměli problém a bomby vždycky naopak vydržely dýl než jsme čekali, ale je fakt, že je taky nevážíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 11:09 Žena sonetka [136] - Živorodky
Bublin/s nevím, měřím koncentraci pomocí online testu(nebo jak se tomu říká) a bublá to sem tam co vidím v keramickém difuzoru dole v akvošu, ale na 60 litrech stačí málo a test je hned zelený tone. Lahve jsme nikdy nevážily, tak ani nevím, jestli to plní do plna .... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 10:30 Muž Miso [470] Re: sonetka
ak mas na to vahu tak odvaz prazdnu flasu a potom naplnenu, mne 1,5kg vydrzi tez len niake 2 mesiace ale pustam to prudom.
ako rozpustas to CO2? kolko bublin/s?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 10:16 Žena sonetka [136] - Živorodky – Krátká výdrž
čím to může být, že nám lahve s CO2 vydrží v akváriu velice krátkou dobu?
Máme 0,5kg láhev a ta vydrží cca 1 měsíc a je vyfouklá
Druhá láhev má 2,1kg a vydržela nám cca 2,5 měsíce. Vyzkoušeli jsme dva různé typy reduktorů, jehlových a elmag. ventilů a žádná změna. Systém opravdu nikde neuchází - testováno metou kompletního ponoru lahve i s veškerým ancáblem a nikde ani bublinka... Čím to může být? nebo je to jen špatnou karmou? Akvárium má 60 litrů, takže minimální spotřeba, napadá mě jen chyba v plnění. Plníme v Brně ve firmě REHAS, dá se plnit ještě někde jinde? Už jsem z toho zoufalá, protože jsem čekala od flašky minimálně rok bezproblémového chodu a ne neustálé lítání do plnírny :-( :-( ne
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 08:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LANOUR
proste to vem ze to je normalni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 22:54 Muž LANOUR [55] Re: Moucha
Je to odsavacka hlenu podle navodu tady na rybickach.tak v tom pripade se to musi tlakovat nekde pred pocitadlem,mam hodiny do hospody.Ty bubliny vidim v pocitadle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 22:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LANOUR
jak vypada to pocitadlo ? rekl bych ze je to urcite kolisani tlaku, deje se to bezne.... rekneme ze jehlovym ventilem prochazi konstantni objem plynu, v pocitadle se hromadi, tlak stoupa a nasledne dojde k prekonani odporu jenz vytvari voda v pocitadle a uvolni se bublina.... obdobne je to pri pruchodu difuzorem, ale muze se stat ze pokles tlaku je mensi nez narust, takze jednou za cas se protlaci vetsi objem.... asi to nejni moc srozumitelne....

navic se odpor dyfuzoru meni v case, jak se zanasi a vyvareji se jine preferencni cesty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 21:30 Muž LANOUR [55] – CO2 bublinky nepravidelne
Ahoj mam dotaz poustim co2 z bomby hadickou do pocitadla a pak do cerpaci hlavy na konci hadicky je cigaretovy filtr a nasava to rovnou cerp.hlava na pocitadle jdou bublinky po sobe ve stejnem intervalu a kazdych 10-15 vterin jich to najednou pusti nekolik (treba 10 po sobe rychle najednou) pak zase kloid a znova cim to???Diky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 21:20 Muž monty [86] - AmerikaRe: KarlosS
KarlosS napsal: A navíc je důležitá okolní teplota. Pokud nemáš v místnosti aspoň 22°C, tak se to ani nemusí rozjet.

Zabalit do deky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 21:19 Muž monty [86] - AmerikaRe: JackDaniel
U nás je to jedno, tankuje se to z jedné nádrže.
Když dojde při chlastačce pumpička, dá se to sytit i cočkem z hasičáku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 21:18 JackDaniel
je potřeba mít potravinářské,nebo průmyslové CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 13:07 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetkyRe: J.Poledník
já měl tu verzi na 60,začalo mi to bublat do 24h v poho,vydrželo to přes měsíc,ale nakonec jsem stejně přeěel na domácí kvasnice a skleněnej difuzor ;-)
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=2101