Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 88 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 12:39 Muž včelař [44] – regulace
Já to řešil tak že do dvasné nádoby dodaval inijekční stříkačkou nasycený roztok medové vody, mezi stříkačkou aa nádobou musí být ventil, jinak tlak vytlačí stříkačku. do kvašení se přidává živná sůl dá se koupit v drogeriji. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 12:01 Muž filipsi [1295] – Re: ezechiel
Na teto hypoteze je zalozeny ratajuv "kvasnicovac", kde krom kvasinek dodava i dalsi pytlik.
Jinak napr zde:
www.drostra.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 11:41 Muž jaa [5]
no ale to co som sa snazil vysvetlit ze skor by pomohlo keby sa zarobilo vace mnozstvo, ale vedela by sa ta reakcia regulovat aby to aj napriek vacemu mnozstvu nebolo moc burlive ale bude to bezat dlhsie(aj dva tyzdne)............ked chces viac co2 tak namiesto do dvojlitrovky to zarob do bandasky a za 4dni ti tam nabuble aj 5krat viac co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 11:33 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: jaa
právěže kvasinky potřebují například dusík a fosfor v poměrně velkém množství, odtud má úvaha. bez dusíku např. neporoste dlouho nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 11:29 Muž jaa [5]
pridanim nejakych zivin by som tieto problemi neriesil........hej, kvasinky ich sice potrebuju, ale hlavne sa zivia cukrami a ine veci potrebuju v tak nepatrnych mnozstvach ze ich tam maju dost aj bez pridavania.........co by som skor poradil je namiesto normalneho repneho cukru-sacharozi(tu kvasinky nevedia zkvasit bez toho aby bo hydrolizovana, teda rozlozena na monosachadidy)tak tam pridavat priamo monosacharidy-napr glukozu alebo fruktozu.........ale tym dosiahnes len to ze to zacne skor bublat a bude to burlivejsie a tym padom to aj skor skonci.....a to ze tam das viac cukru tomu nepomoze, lebo kvasinky prekvasaju cukry na alkohol a ked je uz alkoholu moc, tak kvasinky potlaca alebo ich az zabija.................cize by som ani neriesil kvasenie podporit,ale skor ako ho vediet regulovat(nato je velke mnozstvo spôsobou)-potom by si si mohol burcak zarobit choda do 10l bandasky a tym ze by si reakciu spomalil, tak by to nebublalo moc burlivo, ale o to dlhsie............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 11:04 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Vylepšení CO2 z kvasnic?
Když jsem přemýšlel o zlepšení CO2 kvasnicovače, napadlo mě, že kvasnice přece potřebují spoustu jiných prvků, než jen uhlík z cukru, například N,S,P,K atd... Hypotéza: přidání dalších živin s obsahem těchto prvků (např. mikrobiologická živná média) by mohlo podstatně zvýšit výtěžek a délku trvání reakce. Máte s tímto někdo zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 21:25 samot10
ja som to vyriesil cez interny filter a funguje skvele palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 21:21 Muž Belial (Jano) [3] - Cichlidy
Ja som to púšťal cez lipové drievko, ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 14:03 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: Fajnxman
Zaleží jak velké akvárko máš a kolik budeš dávkovat co2 do vody. Mě se nejlépe osvědčila technika dávkovat co2 pomocí injekční jehly přímo do vstupu vnitřního filtru ale záleží na velikosti aqua a dávkování všem to nemusí vyhovovat.

Tomas Enderson LBC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 22:36 Muž Přéma [23] - Amerika – Turbo difuzér CO2
Osvědčil se mi motorický Turbo difuzér CO2...dělá opravdu mikrobublinky...

www.premovoakvarko.cz/…

;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 22:29 Muž LangMaster [24]
Ja požívám Difus** od rataje je to spětný ventil počitadlo bublinek a difus** v jednom a stoji to asi 400kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 22:13 Žena Rebbie [71]
Já používam filtr z cigarety ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 21:31 Muž Fajnxman [1] - Rostliny – Co na konec hadicky CO2
Ahoj, chtel bych se zeptat, co mam dat na konec hadicky kterou privadim do aqa co2? Aby se mi co2 dobre rozpoustelo ve vode? Diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 20:31 ceklis – Re: vaclav
KH test nemam mam iba GH test musim dokupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 20:23 Usine – Re: ceklis
Musíš si zjistit jakou máš Uhličitanovou tvrdost dkH (To není celková) a podle tabulky určit jaké je optimální PH Pokud ti vyjde PH 6,6 a ty máš vyšší musíš více bublat CO2
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 20:09 ceklis
V RO tabulke je pisane pre optimalne CO2 je ked ma voda PH 6,6 to mam viacej teda bublat???aby som to dosiahol??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 12:47 Muž PentueR [256]
Huhličitanovou mám 6-7, není to tak silná pufrace, aby nedovolila hnout s pH. Tak nevím. Asi je pardubická voda odolnější než jiné.. Jinak mi je vlastně celkem šumafuk jaké mám pH, pokud mi voda nezačne žrát chlupy na rukou a dokud jsou ryby a zelenina v pohodě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 12:12 Žena Laduschka [120] – Re: Sid
že by alkalita = uhličitanová (přechodná) tvrdost vody...? jo, sekla jsem se - hnout s tím nejde, pokud je vysoká uhličitanová (ne celková) tvrdost vody... dik za opravu.. Každopádně v mým akváriu pohromu způsobila pryskyřice Mutacal přidaná ve filtru, která podle mě snižuje hlavně celkovou tvrdost vody, a co mi potom udělalo PHčko.. síla, no.. ale je možný, že to snížilo i alkalitu, těžko říct. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 11:59 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Laduschka
To se pokuste. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 11:58 Žena Laduschka [120] – Re: PentueR
jedřív mi dávali myslím za 7kč litr, pak zdražili na 8, no nevim, ale furt to vycházelo levnějc, než destilka kupovaná v kanystrech, páč tam se platí taky za tu nádobu. Jinak vím, že v opatovicích prodávaj destilku, myslím za 1,50 litr, ale funguje to jen dopoledne.. informace maj kdyžtak na stránkách.. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 11:56 Žena Laduschka [120] – Re: Sid
pokusím se znovu najít X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 11:52 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Laduschka
"...aspoň mě to nefungovalo..."
Olomoucká vodovodní voda má (podle CM testu od AQUARu) hrubě přes 20 dGH a CO2 s pH hne docela dobře. Nebude to tím, že CO2 nepracuje s tvrdostí, ale s alkalitou? :)
"...ovlivňování PH oxidem uhličitým ve tvrdý vodě prostě nefunguje..."
Nemohla byste dohledat, kde jste to četla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 11:44 Muž PentueR [256] – Re: Laduschka
Dík za radu s Pandou - musel bych tam ale autem a je otázka za kolik by to měli, aby se mi to vyplatilo ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 10:52 Žena Laduschka [120] – Re: PentueR
po tom, co jsem snížila tvrdost na 6-8 stupňů, si už PHčko musim hlídat, pouštím 1 bublinku za 2-3 sekundy a pohoda :) drží mi to PH na 6-6,5, takže vyhovující.
Jinak typ pro pardubáky - nevím, třeba to tam znáš, ale ve zveráku Panda na Karlovině prodávaj po domluvě a donesení kanystru vodu z reversní osmozy (teda aspoň v první polovině tohohle roku to tam měli, kupovala jsem to tam, než jsem si koupila RO sama :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 10:46 Muž PentueR [256]
Myslím, že to tak nějak i bude - bublám nepřetržitě (a v malém akva -> větší možné výkyvy) a protože jsem nedávno dostal k narozkám pH metr, tak jsem párkrát měřil po ránu a večer - držím se permanentně v rozsahu 6.95-7.01 (poměrně hustě zarostlé akva). Pardubická voda má tvrdost kolem 17° a i když každý týden při výměně vody přidávám 5l kanystr destilky, pořád mám tvrdost 14-16.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 10:39 Žena Laduschka [120] – Re: Sid
aspoň mě to nefungovalo, při mých (bejvalých) 22 stupních celkový tvrdosti... mohla jsem bublat klidně naplno a ani ťuk, když se mi jednou podařilo díky změkčovací filtrační náplni (aniž bych o tolik chtěla) prudce snížit tvrdost, zahýbalo to i s PH a jeden terč to odnes na játrech. Myslím,že jsem to i někde četla, že ovlivňování PH oxidem uhličitým ve tvrdý vodě prostě nefunguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 23:51 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Laduschka
Proč by nemělo sycení CO2 "hnout" ve tvrdé vodě s pH, Laduschko? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 21:48 Žena Laduschka [120] – Re: ceklis
a co tvrdost vody? když bude tvrdá, tak s tim asi moc nehneš... ale spíš tam přihoď nějaký kytky... to je lepší stabilizace chemie akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 21:35 Usine – Re: ceklis
Záleží na několika dalších věcech, ale při 1/10 určitě ne zkuz to zvednout(4/10) a sledovat PH. Bylo by ale dobré si o tom něco přečíst. www.akvarko.cz/… :-) Pozor na labiryntky a krycí sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 21:28 ceklis – Re: vaclav
tak mam 4 echinodrius a tie mi zaberaju polku akvaria.takze teraz s CO2 PH nesnizim???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 21:18 Usine – Re: ceklis
Až budeš mít rostlin 80 - 100 kusů tak můžeš pouštět podstatně víc CO2 jinak to nemá cenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 20:50 ceklis – CO2 v 240L
Zdravim kazde rano pustam CO2 na davkovaci si nastavim kazdych 10 sekund bublinu.a hodnotu PH mam stale kusocek nad 7.ryb mam 7 rastlin 6

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 14:56 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: PentueR
Nesmíte kolem akva chodit s otevřeným ohněm - pak se nemůže nic stát. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 14:54 Muž PentueR [256] Re: sir162
Jestli mi akva vyletí do povětří, budu mít zkaženej celej den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 14:41 sir162 Re: Johan, Sid
ale kvašením a hnitím vzniká i bioplyn neboli metan ktery je prudce vybušný tak nevim jesly to bude dobré :-)
P.S. nechci se s vami hadat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 00:02 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: sir162
Z druhové rozmanitosti vodních a obojživelných rostlin by řádně ubylo... :-O
Rostliny, které dokážou jako zdroj uhlíku využívat HCO3 jen omezeně nebo vůbec, jsou odkázány na CO2 ve vodním prostředí. Proto v přírodě rostou jen tam, kde je koncentrace CO2 dostatečně vysoká, a proto také není umělé sycení akvárií CO2 při pěstování takových rostlin hloupost, ale naopak - nutnost.
Zároveń platí, že také rostliny, které nejsou na obsahu volného CO2 závislé, dokážou jeho vyšší koncentraci ve vodě využít - rostou lépe.
No a kromě rozkladu organické hmoty a dýchání rybek má díky uhličitanovému systému na koncentraci volného CO2 vliv i pH. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 21:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: sir162
V přírodě je mnohem větší množství vody, čili i CO2, které mohou rostliny využívat a bývá tam větší intenzita světla ;-) . Krom toho i v akva bez CO2 to roste, ale né tak rychle a né vše ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 19:53 sir162 – co2
Podle mě je to celé úplná hloupost v přírodě se voda obohacuje jen málo. Jen hnitim kalu na dne a rybicky sami produkuji CO2.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 21:27 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: achyles73
...vždycky se mluví že když na hodinu vypnou proud, tak je problém s bakteriemi ve filtru...
Řeč se mluví, voda teče... :)
Záleží na okolnostech, jestli z hodinové odstávky filtru bude problém nebo nebude.

Myslím, že teď, když v akvišku zatím nemáte ryby, se příliš otázkou nitrifikace zatěžovat nemusíte. Nitrifikaci začněte sledovat a řešit, až se rozhodnete osadit akviško rybkami. Teď klidně nechte CO2 bublat, ať rostlinkám do začátku pomůžete. Bylo by ovšem žádoucí, aby v průběhu vámi zmíněného týdne CO2 "nedošlo". Pokud si v tomto ohledu nejste jistý, pak raději nepřidávejte CO2 vůbec.
(Snad nebudu za rozumbradu. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 19:25 Muž Diego [72] Re: achyles73
Ale v těch filtrech není hladina,kde se ta voda přivzdušnuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 19:07 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Diego
No hádat se nebudu, ale vždycky se mluví že když na hodinu vypnou proud, tak je problém s bakteriemi ve filtru, ale je možné že se to tyká jen těch vnějších. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 19:02 Muž Diego [72] Re: achyles73
Ale nikdy tam nebude málo kyslíku pro bakterie (pro ryby ano,ale ne pro bakterie).Také se nemůže stát,že budeš mít v akva jenom CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 18:59 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Diego
Ani nitrifikačním bakteriím ? Vždyť potřebují kyslík né ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 18:50 Muž Diego [72] Re: achyles73
Ničemu to nevadí,akorát tam nesmíš mít moc živin,to by mohly vzniknout řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 18:21 Muž achyles73 [12] - Živorodky – co
Chci se zeptat, pokud je v akvárku co 2 víc než je zdrávo a zatím tam nemám ryby, vadí to něčemu ? Popřípadě nevyhubím nitrifikační bakterie ? Jedu na delší dobu pryč a nemá to kdo regulovat (kvašení), tak jsem myslel, že bych to nechal běžet celý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 20:21 Muž filipsi [1295] Re: achyles73
Jak pise vaclav, bud spoje, nebo je jeste proste brzo, kvasinky potrebuji nejakou chvili na namnozeni a produkci v dostatecne mire, aby bublalo.
Jinak zajimave, ze se bojis uduseni kdyz co2 pustis v noci mimo akva, ale ne, pokud bude bublat do akva, kampak se asi podeje co2 z akva, kytky ho nespotrebuji, ryby ho nedychaji ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 20:14 Usine Re: achyles73
Zkontroluj všechny spoje. Jar nebo pěnu na holení. :-) Máš změřenou vodu. PH UT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 18:56 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Usine
No a mám to nechat bublat i přes noc ?
Jo a jinak jsem to připravil to kvašení podle návodu a zatím mi nic nebublá, tak nevím, mám čekat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 17:47 Usine Re: achyles73
Proč to z akva na noc vyndaváš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 13:13 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: spooky
Uplně s tebou souhlasím, leč vše je o penězích a to si budu muset ještě počkat a hlavně co na to řekne CML ( centrální mozek lidstva - manželka ) smich smich smich
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [88] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82573x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=4351