Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 82 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 19:20 Muž Kaplan007 [51]
Nemá někdo tip jak udělat jednoduchý regulátor tak, aby nebouchla lahev? Já mám z lahve vyvedenou ještě jednu extra hadičku s volným koncem a se škrtítkem. Předpokládal jsem že když tohle škrtítko trochu povolim, tak se bublání zmírní... ale ono to buď bublá naplno, neboto nebublá vůbec.Chtělo by to nějakej citlivější regulátor. Má někdo tip?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 18:25 Usine – Re: KILL
Redukční ventil ti nemůže zamrzat.
Napsali ti aby jsi všechno zavřel ale redukční ventil se zavírá Proti směru hod ručiček. Nečekej ale nějaký doraz. Takže ty ho máš zřejmě povolený na plno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 18:22 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kristian
Kristian: Kde jsi cetl ze ma destilovana voda nizsi ph (kyselejsi)?
DavidDizzer: Jsem to měřil i četl...

DavidDizzer zcela jistě četl některou z diskusí na téma "Destilovaná voda pro technické účely". (A taky měřil její pH.)
Tahle "destilka", (k mání u čerpacích stanic, v drogeriích, marketech ap.), není ve skutečnosti vodou destilovanou, ale permeátem. Tím pádem může být její pH i pod 6. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 17:10 Michal – Re: Eff
Ok borci,to mi stačí,určite jdu do toho. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:37 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Michal
Proč chceš zastavovat bublání přes noc? Jaké máš pH večer a jaké ráno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:33 Muž včelař [44] – Re: Kaplan007
Proč se všichni snažíte adělat z akva sifon, staší přidávat minimálně podívej rybicky.net/rady/clanek/247 :) a na noc nemusím zastavovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 16:24 Muž kristian [80] – Re: včelař
Pan DavidDizzer totiz reagoval asi na mesic stary rpispevek, to bude ten problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 16:20 Muž DavidDizzer [26] – Re: včelař
jj, o.k.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 16:19 Muž včelař [44] – Re: DavidDizzer
Davide destilka má ph 7,0 neutralni, a neobsahuje žadný minerály ani dusičnany a nechápu proč to má zkoušet, když zamrzá redukčák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:17 Muž DavidDizzer [26] – Re: kristian
ASi ASi :-D,,, ale jj :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 16:16 Muž kristian [80] – Re: DavidDizzer
Nevim kde jste to tedy cetl, cs.wikipedia.org/… . A jestli jste meril a nameril neco jineho nez ph 7,0. Tak jste bud mel spatny (nepresny test) nebo spatnou (nedestilovanou vodu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:15 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
Ale na upravení pH a zároveň KH atd..., lze použít revezní osmosu nebo iontoměnič... pak máte pH o.k. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:14 Muž DavidDizzer [26] – Re: kristian
jsem to měřil i četl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 16:11 Michal – Re: Kaplan007
ahoj,jak zastavím na noc bublaní,nemůže při zaškrcení hadičky,dojít k prasknutí lahve.Díky Michal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 16:10 Muž kristian [80] – Re: DavidDizzer
Kde jsi cetl ze ma destilovana voda nizsi ph (kyselejsi)? Destilovana voda = voda bez jakychkoliv primesi = ph 7,0 neutralni ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 15:50 Muž Kaplan007 [51] – Re: Eff
Je to naložený už tak 2 hodiny a zatim ani bublinka... mam ještě počkat nebo přidat kvasnice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 15:35 Muž filipsi [1295] – Re: Eff
Na druhou stranu, buchty a kolace radeji pecu z klasiky, to susene mi nejak "nejede". Mozna to je jen psychologicke.No a takova kvasnicova pomazanka .... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 15:35 Muž Kaplan007 [51] – Re: Eff
no naložil jsem to do klasického droždí, mám to zatím v uzavřené lahvy a čekám co to udělá. Když se mi to podaří uhlídat , tak to snad ani nebouchne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 15:29 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Kaplan007
Kvasnice v kostce? Jistě, dá, ale to práškové se líp odměřuje a přijde mi, že kvalita je pytlík od pytlíku stejná, což se u klasiky říct nedá (výrobce, stáří, teplota při skladování....). Bábi taky občas nadává že z tamtěch kvasnic jsou ty buchty ňáký zglclý a z jinejch zase oukej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 15:19 Kaplan007
dá se použít klasické droždí?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 13:44 Muž filipsi [1295] – Re: KILL
Na kolik mas nastaveny ten redukcni ventil? Pri tak malem odberu by to rozhodne zamrzat nemelo. Jak uz nekdo psal, zavrit vse, a pomalicku otevirat redukcni, jakmile je tam tlak, nastavit jehlovy na pocet bublinek. Chce to vetsinou jeste nekolikrat doladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 13:22 KILL – Re: kristian
Tlak se mi zdá nejak vysoky,anejde do pořádně seřidit.Trubice (by)měla být venku už jsem to tak koupil.Zkusím koupit ještě nový red.ventil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 13:14 Muž kristian [80] – Re: KILL
Pokud nedochazi k netesnostem a nemate velkou spotrebu co2 nemuze dochazet k zamrzani redukcniho ventilu, leda jak jsem psal ze by v hasicim pristroji zustala stoupaci trubice (vevnitr) a tudiz do redukcniho ventilu se dostavalo co2 v tekute podobe. Ale to by bylo znacne poznat na vystupnim tlaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 13:12 KILL – Re: Eff
ted jsem skusil všechno podle rad a je to stejný.Pravděpodobně mám vadný ventil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 12:28 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: KILL
K omrznutí dochází při poklesu teploty vlivem poklesu tlaku. Tlak poklesne při velkém průtoku nebo při úniku. Opravdu žádná netěsnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 12:24 Muž kristian [80] – Re: KILL
A nezapomel jsi nahodou vymontovat s hasiciho prstroje stoupaci trubici? U odberu co2 do akvaria neni takovy prutok co2 jako napriklad u svarovani kde se pridava ohrev, ale i ten se pridava az za redukcnim ventilem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 11:34 KILL – Re: Mickey
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 11:33 R Muž Silent [5949] – Re: KILL
To nebyla rada, ale konstatování, že otázka byla špatně orientovaná a přesunul jsem jí tam kam patří :) . Nicméně k věci. Ten redukčák je asi na maximu. Tak zavři jehlový i redukční, pak pust redukční tak o tři otáčky a jehlový podle potřeby. Třeba to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 11:31 Muž Mickey [6] – Re: KILL
hmm Laicky to řeknu asi tak že si se ptal na něco kde to nemělo co dělat a proto je tvůj příspěvek přesunutej sem..

K tomu Co2 to je naprosto normální.Pokud by zamrzal uplně musel by jsi přidat ohhřev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 11:28 Muž Sid [6629] - Rostliny
smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 11:27 KILL – Re: Haimdol
Děkuji ale moc jsem z toho nepochopil,šle by to vysvětlit trošku laicky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2009 11:03 KILL – CO2
prosim o radu, mam po domacku vyrobený co2 z has.přistroje,ale stale mam omrzlí red.ventil.Nevíte nekdo čím to muže být (žádná netěstnost)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 21:06 debian – reaktor
Na konci hadičky mám prozatím lipové dřívko. Od pořádného difusoru mě dělí jen pár vyvrtaných děr a lepení. Mám nakoupeny komponenty na výrobu OC2 reaktoru dle návodu na www.akvarko.cz Externí CO2 reaktor podruhé. Pokud by měl někdo zájem o 50mm trubku mám nějaký zbytek musel jsem koupit celý metr za 350.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 21:02 Muž kristian [80] – Re: Snofrev
lepsim resenim je 100% plynu rozpustit ve vode, napriklad pouzitim reaktoru za filtrem nebo pomoci ponorene nabody s urizlim dnem naplnene co2

EDIT: ale toho tu na foru uz bude spousta popsaneho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 20:59 Muž Snofrev [54] – Re: lopen
buď jsou "spešl" difusory, které umí extra jemný bublinky, nebo si musíte poradit podomácku, takže třeba lipové dřívko a nebo já mám difuzor ze staré propisky a v ní cigaretový filtr, mám to udělané aby se tam ten filtr sotva vešel a jemnější bublinky jsem neviděl ani u lipového dřívka

případně se to ještě pouští přímo do filtru a vrtulka to umí taky moc pěkně roztříštit a navíc se to pěkně rozfoukne po celym akva

stačí si jen vybrat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 20:50 Usine – Re: lopen
Mít vzduchovací kamínek je hodně neekonomické. Používá se hlavně u burčáku kde reakce nejde regulovat. www.akvarko.cz/… Problematika CO2 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 20:19 lopen – Re: debian
hasičák mám tak to zkusím taky nějak udělat.Prosím tě a na konci máš klasika kamínek od vzduchování nebo něco extra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 20:15 debian – Re: lopen
To se teprve uvidí, pořádně mi to fučí až dneska smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 19:58 lopen – Re: debian
ještě jeden dotaz jak dlouho ti ta 2kg lahev asi tak vydrží? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 17:52 debian – Re: lopen
Hasičák jsem našel u sebe ve sklepě 0, cena předělané lahve z Rehasu je popsáno výše, v Rehasu předělání na tlakovou láhev a plnící ventil, s naplněním 300, redukční ventil Chobola oxyturbo mini 700, jehlový Sklorex 397. Celkem 1397,- s lahví cca o 1000,- více podle velikosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 17:43 lopen – Re: debian
Ahoj prosím tě kolik tě stála předělávka toho hasičáku a kolik dáváš za novou naplň? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 17:01 debian – Re: debian
Problém vyřešen, koupil jsem ve Sklorexu jehlový ventil Papillon 2510. Díky stejnému závitu 1/8 jako na výstupu redukčního ventilu bylo vše bez problému, stačilo vyšroubovat nástavec na hadičku a našroubovat jehlový ventil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 22:32 debian – Jehlový ventil k hasícímu přístroji?
Ahoj, nechal jsem si u firmy Rehas předělat 2kg hasičák na tlakovou CO2 nádobu. Redukční ventil mám od Choboly Oxyturbo Mini, jehlových ventilů za 15Kč mám doma 5, hledám nějakou dlouhodobě lépe funkční variantu. Jediné co jsem vygooglil je jehlový ventil od Rataje, ale vůbec netuším jak a jestli se dá k mému redukčnímu ventilu připojit. Nemáte někdo zkušenost s lepším řešením jehlového ventilu než za 15Kč? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 15:34 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Ninco
CO2 je ve vodě každého akviška, záleží ale na tom, kolik ho je v jaké formě. Některé rostlinky (označované jako náročné) při přirozené koncentraci volného CO2 neporostou. Je tedy potřeba vybírat takové kytky, které přihnojování CO2 nepotřebují. (Je jich celá hromada, nejspíš většina.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 14:47 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Robča08
Neporostou tak rychle jako s pridavanim CO2, ale neboj se nejake RAZANTNI zmeny, kdyz davkovat prestanes, rust se zpomali, ale rostlinky porostou hezky take. Ve vode je CO2 i bez jeho pridavani ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 13:44 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: Robča08
Libit se jim to moc nebude, nejspis zacnou stagnovat v rustu, ale jestli nemas narocne druhy, tak urcite neodejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 13:39 Muž Robča08 [3] – CO2
Ahojte, chtěl bych se zeptat. Když začnu používat CO2, podomácky vyrobené (jak je to psané v návodu)a pak ho přestanu třeba používat, uškodí to moc rostlinkám? Můžu čekat nějaký razatní úhyn rostlin po vysazení CO2?Vím, že už tu ohledně tohoto tématu bylo dost, ale tohle sem tam moc nenašel, díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 12:30 R Muž Silent [5949] – Re: Bledule
Počítadlo bublinek je třeba u difusorů které plyn tříští na drobné bublinky, nebo rozpouští plyn v protiproudu. U Nutrafinu natural system není třeba. Tam je difusor konstruovaný tak, že se dá počet bublin snadno odečíst. Plyn totiž uniká do difusoru po bublinách přímo z hadičky. Jen je třeba na něj dobře vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 12:10 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Bledule
Počítadlo si myslím že musí být aby si věděla kolik plynu (CO2) ti jde do akva. Můžeš použít jen tu zkumavku (10ml), dírky na hadičku z obou stran snad zvládneš a zpětný ventil dáš na spodní hadičku.
Počítání je důležité já dávkuji 1bublinka za vteřinu nonstop, je to ale individuální každý si svůj počet bublin musí stanovit měřením PH sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:59 Žena Bledule [0] – Re: DrBolíto
Vypadá to dobře. Já ale bohužel nejsem moc manuálně zručný typ :)
musí tam být to počítadlo?
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [82] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=4051