Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 07:43 Muž MichalV [327] Re: Magic
podľa čoho vieš, že si mal 7 mg/l?
nie je to posunuté, hodnota 0,7 mg/l je rovnovážny stav so vzduchom, ktorý sa spomína aj vo vysokoškolských prácach. Nie je Tillman posunutý o jednu desatinnú čiarku, ako to bolo so železom v špenáte? :)
Znižovanie CO2 sa u nás nerobí. Sú vodné zdroje, ktoré majú prirodzený obsah CO2 nad 5 mg/l a tam sa pridávaním, myslím vápenca, časť nadviaže. Ale bolo to málo účinné, takže sa nevyužívajú.
Ešte je vodný zdroj povrchový, s prirodzene mäkkou vodou, kde sa technológiou odstraňuje železo a voda sa stvrdzuje, ale výsledné CO2 je taktiež do 5 mg/l
Drvivá väčšina prameňov sú zachytené na dolomitových vápencoch (stredné Slovensko), kde o hodnote 3+ mg/l CO2 môžeme snívať.

v tejto práci sa zaoberajú problematikou CO2 a jeho úpravu
is.stuba.sk/…

Je tam spomínaný aj Tillman. Nie som chemik, ale čo mi vedúca laborky vysvetľovala, tak oni používajú asi tú Heyerovú skúšku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 06:51 Muž Magic [879] - RostlinyRe: MichalV
Tým "posunuté" mám na mysli, že ja som vo vode mával tak 7mg/l, nie 0,7-1mg/l.

Viem, že vodárne upravujú vodu a umelo znižujú CO2, ale to funguje preto, že rozvod vody je uzatvorený bez prístupu vzduchu. Akonáhle vodu necháš odstáť, zas si CO2 zo vzduchu "nasaje". Takže to, že máš vo vodovode 5mg/l ešte nezamená, že to máš i v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2020 22:23 Muž MichalV [327] Re: Magic
ako myslíš posunuté? Tillmana alebo labak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2020 21:33 Muž Magic [879] - RostlinyRe: MichalV
MichalV napsal: Rovnovážny stav so vzduchom je 0,7 mg/l, v miestnosti s vysokým výskytom ľudí max 1,1 mg/l
Nemáš to posunuté o rád? Tak 7-10mg/l by som bral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2020 19:30 Muž Zdendasss [15] Re: jarovo
No drop checker mám světle zelený takže by to mělo bejt ok ten difuzor mám až u dna na ty fotce jsem to dal jen na přední sklo abych na to videl jak to (ne)bublá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2020 19:08 Muž jarovo [1695] Re: Zdendasss
Počet bublín je len orientačný pre reguláciu, hlavné je čo ti ukáže dropchecker - teda koľko Co2 je rozpusteného vo vode. Pokiaľ nemáš úniky v rozvode a dropchecker ukazuje správnu zelenú tak by som to až tak neriešil.
P.S. Ešte jedna vec. Podľa fotky máš difuzor umiestnený dosť vysoko - dal by som ho maximálne ku dnu aby sa rozpustilo maximum Co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2020 18:40 Muž Zdendasss [15] Re: jarovo
Fotka k příspěvku Mám od rataje Set 2,1l bombu jinak to mám v barech dropchecker mám
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2020 15:51 Muž jarovo [1695] Re: Zdendasss
Ešte jedna otázka - nepíšeš presne aký set si kúpil. Má výstupný manometer stupnicu v baroch, alebo v litroch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2020 12:40 Muž 4Sima [1881] Re: Zdendasss
Ahoj, používáš dropchecker? Změnila se barva indikátoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2020 12:20 Muž Zdendasss [15] Re: jarovo
No mě je jasný že se Co2 davkuje podle počítadla bublin (mám ještě jedno přímo u jehloveho ventilu s viskozni kapalinou) jen mě zarazilo že to Co2 neprotlacilo tu membránu asi by to možná chtělo vyšší vstupní tlak ale v návodu jsem se dočetl když to stoupne přez 3 bary tak sepne pojistka a plyn vyšumi ven.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2020 08:44 Muž jarovo [1695] Re: Zdendasss
Málo bublín ešte neznamená že je tam málo CO2 - ideálne by nemali byť žiadne - počet bublín sa počíta na počítadle bublín, nie na difuzéri. Nastavenie tlaku a ihlového ventilu je podla toho aký je difuzér - aký tlak potrebuje pre pretlačenie CO2 cez membránu.
Zavri ihlový ventil a nastav na výstupnom budíku 3 - 3.5 baru. Potom trochu otvor ihlový ventil - na počítadle by mali najprv rýchle a potom pomalšie isť bublinky - vyrovnajú sa tlaky. Pokiaľ je to málo otvoríš ihlový ventil trochu viac a zase počkáš aby sa vyrovnali tlaky. Ak je regulácia na ihlovom ventile moc citlivá, tak je výstupný tlak moc vysoký.

Ja mám nastavené 3.3 baru na výstupe a ihlový ventil asi na 1/3 pri 65 bublinách/min.

P.S. počítaš bubliny v kvapaline vo vnútri pod membránou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2020 02:33 Muž Zdendasss [15] – Difuzor
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den koupil jsem si kompletní Co2 set výstupní tlak jsem nastavil na dva bary ale když jsem otočil jehlovym ventilem tak po naplnění hadičky to na počítadle bublin začalo bublat pomaleji přijde mi že to Co2 nemůže protlačit membránu na difuzoru. Když jsem povolil jehlový ventil ještě víc tak z difuzoru jde pořád stejny počet bublinek (na fotce jsem měl jehlový ventil skoro na max a bublá to takhle málo nejsem si jist jestli to bude na 180litrovou nádrž stačit)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 13:33 Muž Xif [336] Re: sejvi
Nojo to záleží kolik má kolega času :-)
on plní za 50kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 13:28 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: Xif
Doporučuji měnit SodaStream bombičku jinde než v klasickém obchodě. Vyjde levněji. Například u nás výměna bombičky za 99Kč, sanace prodejna + prodej technických plynů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 13:20 Muž Xif [336] Re: FishMan59
Plnění jak kdy,buď výměna v obchodě za 200kč, nebo známý za 50kč naplní.
Ja pouštím do akvaria (200L) 40-50 bublinek za minutu a bombičkami mi vydrží cca. 5-6 měsíců.
Jak se ti nechce čekat,kup tady,záleží jak nutně ho potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 13:16 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: Tommo
Říkáš ted, že není problém, no to jsem rád že nemusím řešit vypínání, děkuji ti tedy. love Nejspíš ale pudu do sodastreám, ikdyž provoz bude asi drahý :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 13:09 Muž Tommo [828] Re: FishMan59
Ano dropchecker mám, pH se mi pohybuje mezi 6,6 - 6,9. Vstupní vodu mám 7,6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 13:05 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: Tommo
Drop checker máš? Nebo jak to máš s hodnotama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 12:59 Muž Tommo [828] Re: FishMan59
Nechávám 24h denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 12:57 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: Tommo
No to mě taky napadlo, že zajdu do garáže, protože redukčák bych i našel koupím nějakou bombu a jedu, ale bude to obrovské né příliš vzhledné a neměl bych to kde umístit, a taky se zeptám, když nemáte elektromag......
Tak to prostě ráno jak vstanete a večer vypnete a je to ok? Nebo jak
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 12:54 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: Xif
www.aliexpress.com/…
Dobře říkáte že by jste šel tedy do toho sodastream, tak se ještě zeptàm, jak to děláte s plněním.
K nákupu na ali se vyjádřím tak, že já doce akutně to COčko potřebuju nejlepe do konce tohoto týdne, a za tech 1500 to budu mít full set včetně dropcheckru s náplní, difuzor hadičky přísavky pi....nky, prostě všechno, proto mě tento set příjde poměrně výhodný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 12:44 Muž Tommo [828] Re: FishMan59
No nevím, je to 500g CO2. Sestavil jsem si set sám a 8kg s redukčákem, jehlovým ventilem a atomizérem vyšlo na cca 3000.-Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 12:11 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zdendasss
To je nějaký nesmysl moc nerozumím tomu proč by se měla pojistka otevřít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2020 11:10 Muž Xif [336] Re: FishMan59
Sodastream
Mám, sice trošku jiný ventil. Kupoval jsem na aliexpressu a bombu v bazaru,
celé mně to vyšlo na necelých 700kč
rybicky.net/fotogalerie.php…

Ten ventil na sodastream je na ali za cca 300kč + bomba u nás a jsi na polovině.

www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 10:30 Muž FishMan59 [-4] - Sumci – Co2 Rataj
Zdravím, chci se zeptat, jestli někdo nevlastníte tento set www.rataj-spk.cz/…
Jeho cena je až neuvěřitelná,ale jsou tam nějaké kompromisy, v podobě integrovaného jehlového ventilu. Alw moc se nevyznám, tak co na to říkáte popř. Co by jste mi doporučili
Napadlo mě i tohle www.co2akvaristika.cz/…
Chci to pro 112 l akva, nijak extra osvětlené asi 20w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 01:58 Muž Zdendasss [15] – Co2
Dobry den přemýšlím o koupi setu Co2 2.1L s nočním vypínáním ale mám ještě jeden dotaz dočetl jsem se že redukční ventil má pojistku která vypustí Co2 z láhve pokud stoupne výstupní tlak na 3 bary to se většinou děje když dochází Co2 v lahvi. No to je všechno ok ale zůstane ta pojistka pořád otevřená nebo se bude muset dokoupit nějaký nový komponent nebo co se s tím dá potom dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 19:54 Muž Suke [0] Re: vaclav
KH zmerene nemám no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2020 19:47 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Suke
Tak se pro zajímavost podívej na Tillmanovu tabulku, víš jak je vysoké KH máš? Bez těchto znalostí co ti teče z kohoutku je CO2 dost velký risk. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 19:31 Muž Suke [0] Re: vaclav
Přidávám hnojiva ale má otázka zněla proč ten dropchecker ukazuje pořad modrou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 19:20 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Suke
Tak pokud máš vodu na neonky tak je asi moc měkká a chce si to změřit co v ní je. V destilce rostliny moc neporostou ani s CO2. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 18:46 Muž Suke [0] Re: vaclav
Ano jak kořen tak anubiasy jsou ze starého akva kde jsem neměl co2 a cele mi to zarostlo rasou a celkové se mi tam nedařilo tak jsem daroval ryby a založil to znovu. Osazeno je víc než 50% dna takže to si myslím ze je v klidu. A omlouvám se parametry nemám moc zaměřené ale v kohoutkove se mi podařilo vytírat neonky. A mám tam náročnou kobercovou rostlinu takže je potřeba ale to se omlouvám nenapsal jsem to k informacím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 18:29 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Suke
Tak nezačal jsi moc dobře, v akváriu nemáš skoro žádné rostliny a světla je moc. Kořen a anubias je samá řasa. Zjisti si co máš za vodu jestli se CO2 vůbec vyplatí a hlavně přidej tam rychle rostoucí rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 17:26 Muž Suke [0] – Pomoc
Dobrý den mám co2 z lahve a v akváriu jsou všude malé bublinky ale dropchceker ukazuje pořad stejnou barvu i když jsem od založení (18.2) přidal na skoro 2 bublinky/s (set s elektromagnetickým ventilem) díky za rady
EDIT- Jeste jsem teď zkusil co2 set vypnout jen na 4h od 22 do 2 ráno uvidím jestli to pomůže ale nemyslím si

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2020 16:15 Muž Káca [62] Re: brukiz
Souhlas.. Já si taky pořídil set s nočním vypínáním. Teď mám elmag.ventil na reklamaci a už jsem téměř rozhodnut, že pojedu 24/7 bez elmag.ventilu. Pořád jsem zvažoval a pročítal, no a nakonec se na to vybodnu. Ph kontroler nechci a myslím si, že pokud jsou základní zkušenosti a aspoň elementární znalosti, tak to pomocí dropcheckeru jde v poho vychytat. Kvůli stabilitě prostředí to má logiku. K dané problematice je zde solidní video od Profiplants :
www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2020 11:00 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Zit_Congerson
Taky se přikláním k dávkování 24/7 a hlídat si to dropcheckerem než vypínat přes noc. Na začátcích jsem jel s nočním vypínáním a bylo znát, že ta rovnováha tam prostě není. Samozřejmě zaleží hlavně na vodě. Kolísání pH během dne a noci lítá bez problému mezi 7,5 a 6,5 a to je už sakra hodně znát. Pak jsem najel na nonstop s hlídáním dropcheckeru a neměl jsem ani problém s vyšším obsahem CO2. V noci sice na vyšších číslech, ale vždy v normě, aby to ryby neschytaly. Samozřejmě to chce na začátku hlídat a doladit, ale později jsem to už ani nemusel kontrolovat a vše bylo v naprostém pořádku. Později jsem si k té dokonalosti už pořídil pH kontrolér. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 10:20 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: JB
Luky shrnul taknějak i můj případ. Samozřejmě jsem první dvě noci skoro nespal a jen kontroloval, jestli je vše OK. Frekvence bublinek není tak velká, obyvatelé jsou ráno náramně čiperní, nezpozoroval jsem, že by měli potřebu plavat k hladině, proto jsem si dovolil to nechat zaplé non stop. Z důvodu stability nejen hladiny CO2 v AQ ale také Ph, protože nemám prostředky abych investoval do kontroleru, který by spínal CO2 set podle potřeby. Samozřejmě jsem ale v této oblasti úplnej amatér, takže jsem se snažil vyčíst co jsem mohl a teď zkouším, ale opatrně :) každý tvrdí něco, každý má svojí pravdu k tomu proč 24/7 ne a proč jo. Mě to funguje, řasa neroste, obyvatelé žijí - jsem zatím spoko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2020 08:47 Muž Luky13 [60] Re: JB
Přes noc ti v akvariu nezůstane skoro žádné co2 i když ho kytky nespotřebovávají. Když pouštíš 24 hodin co2 máš stabilnější hladinu co2 aspoň tedy za mě.
Stači se ráno podivat na dropchecker, kdyz se co2 přes noc vypne, bude uplne modrý a nepomuze, aspon u mě, že co2 zapnu nějakou tu hodinu předem. Prostě se co2 nestihne doplnit. Následkem větších výkyvů co2 rostou řasy.
Samozřejmě se musi davkovat s rozumem.
Když už bych vypínal co2 ta na max 4 hodiny at si rybky a krevetky odpočinou.
Ale nazory se ve 24 hodinovém sycení co2 liší. Ja to řešim ph sondou a mám klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 05:10 Muž JB [0] Re: Zit_Congerson
Ahoj, mam teda sve akva kratce, ale proc poustis co2 i v noci? Rostliny to nepotrebuji a co2 nespotrebovavaji, tak bych rekl ze zbytecne sytis vodu a poustis tam co2. Plus si myslim, ze bys teorericky mohl zadusit obyvatele pokud bys to presytil... kazdopadne ja mam teda trochu jiny set, ale ventil podobny. Staci pripadne ho odmontovat (ja ho mam treba pridelanej na skriny), odpojit vstupni a vystupni hadicky a ty vymenit za jednu novou;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 19:21 Muž Zit_Congerson [67] - Rostliny – Jak odstranit magnetický ventil
Fotka k příspěvku Zdravím, před časem jsem koupil CO2 set s elektromagnetickým ventilem, protože jsem myslel, že budu chtít dávkovat jen přes den. Nakonec dávkuju 24/7 a ventil je zbytečný a jen odebírá elektřinu.
Vyzná se v tom někdo a poradí mi, jak jej odstranit? Nechci to pokoušet a vrtat se v tom hned, raději se zeptám tu. Díky ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2019 11:20 - Re: Magic
Ano takto na jednej fotke je to zreteľné.Inak nie.Ak teda to človek už nemá napozerané.Skúsenejší už vie ale začínajúci pozrie na drop checker a vidí španielsku dedinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2019 08:52 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Prašan
Mne práve brómtymolová modrá, čo sa používa v dropcheckri, príde ako luxusný, zreteľný indikátor. Keď to porovnám s takým GH testom...
upload.wikimedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.11.2019 23:19 -
Množstvo CO2 v akváriu? Ruku na srdce,kto z nás meria obsah CO2 inak ako drop checkerom.Je to len orientačné.A Tillmanová tabuľka? No niekto posúdi farbu ako zelenú iný žltozelenú a tretí žltú.S modrou tomu bude rovnako a to nehovorím o tom,že ženy vnímajú viac farieb ako muži.Takže podľa jedného je to taká,podľa druhého taká.Stále je to len orientačný údaj.A ani keď ti niekto povie bublaj toľko a toľko bubliniek za minútu, tak to nezaručuje v rozdielnych nádržiach rovnaký výsledok.Takže tá vedecká polemika okolo mi príde trocha scestná. :-) ahoj Akvarista sa musí naučiť vnímať akvárium ako komplexný celok.Musí sa naučiť pozorovať a zároveň mať trpezlivosť.Kopa vecí sa v akvárku nedeje zo dňa na deň.Veľa ľudí to po roku omrzí skôr, ako to akvárium vôbec spoznajú a kedy sa im ono zase začné práve odvdačovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2019 18:39 Jarden Sk Re: Smetany
To by som sa síce neodvážil tvrdiť, že nitr. baktérie nespracúvaju org. odpad, ale povedzme. S tým vzducháváním v noci-áno je to jednoduchšie, ale v mojom akva v noci nevzduchujem a snažím sa s CO2 šetriť a pri vzduchovaní "vytesňujem" všimni si v úvodzovkách-aby ste ma zase nerozniesli-CO2 a ráno napr. svietim asi na 30perc. bez pridávania CO2 a spotrebovávam nahromadený CO2 z noci.Pridávaním O2 v noci by som tak neobmedzil výrazne jeho produkciu/podla diskusie ktorú sme viedli nižšie o vzájomnom neobmedzovaní sa plynov vo vode/.Pridávanie O2 by mohlo mať ešte ďalšie funkcie, ktoré by teoreticky mohli obmedzovať výskyt napr. rias-či by bola táto teória úspešná neviem, ale peroxid pridávaný pravidelne do vody túto funkciu má, to som skúsil aj keď nie na všetky druhy rias.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2019 18:24 Muž Smetany [1226] Re: Jarden Sk
Nitrifikační bakterie se starají pouze o přeměnu amonia případně amoniaku. To co rozkládá organické znečištění jsou bakterie dekompoziční a u těch nižší pH nevadí. Na druhou stranu i ty potřebují kyslík a to v ne úplně zanedbatelném množství. Takže tvoje myšlenka s nočním přidáváním kyslíku určitě dává (alespoň v určitých případech ) smysl. Ale asi bych to neřešil přidáváním O2, ale nočním vzduchováním. Mám to vyzkoušené a funguje to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2019 12:44 Muž MichalV [327]
S tým pH to asi nebude také horúce:

Vplyv pH - optimum je v rozmedzí 7 - 8, pri pH = 5,0 je nitrifikácia silne potlačená, pri pH = 4,0 úplne prestáva. Existujú však aj také mikroorganizmy, ktoré sú schopné nitrifikácie aj v rozmedzí 3,5 - 10, v tomto prípade ide o adaptáciu kmeňov a nie o ich mutáciu
(zdroj. uniba.sk/…)

pri pH 6 možno bude ich účinnosť len zlomok z maximálneho "výkonu", ale ak tá zmena nebude drastická, nevidím dôvod, prečo by baktérií nemalo byť X-krát viac a teda výkon rovnaký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2019 12:04 Jarden Sk Re: Celsiq
Ja som s takýmito hodnotami Ph fungoval asi pre 8 rokmi a akva bolo dosť zarastené a iba s obyč. štrkom. Takže viem o čom hovoríš, ale terče to bude zase niečo iné, hlavne stúpne teplota na 28 a viac a všetko sa zŕychli a to som mal svetlo len asi 0,6W/L. Mal som aj terče asi pred 10 rokmi,tiež dobrá skúsenosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2019 11:53 Muž Celsiq [50] Re: Jarden Sk
Ano, první týdny jsem občas namotal zelenou vláknitou a na rampě sem tam čistím ruduchu. Jinak bez problému. Na druhou stranu mám ve svém akváriu zatím pouze cca 25 ryb (neonky a tetry), 50 krevet a šneky. Moc bordelu tedy nevytvoří ;) Zásahy do akvária jsem ovšem v menší míře dělal pravidelně. 14 dní zpět jsem například přesázel (změnil pozici) všech stonkovek kromě erectusu. Nešahal jsem ovšem do filtru, bordel jsem odkalil a vyměnil vodu. Bez jakéhokoliv problému akva pokračovalo a fungovalo ;) Ovšem jak říkám, PH držím stabilně kolem 6,4. Při výměně kolem těch 6. Někdy 6,2, někdy i pod těch 6 ;)
O víkend doplním o cca 40 neonek a 8 terčovců. Pak se teprve pozná :) Jak bakterie fungují. Pro jistotu ovšem zase doplním seachem stability při tak velkém skoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2019 11:34 Jarden Sk Re: Celsiq
Pri tak velkom zásahu do akva je to normálne, tiež som to prekopával trochu a dosýpal substrát za jazdy pod štrk, ale všetko sa zase dalo do poriadku.Išlo mi skôr o prevádzku akva pri tak nízkych hodnotách Ph, čo u teba sú a značného sýtenia CO2.Predtým akva frčalo bez problému nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2019 11:24 Muž Celsiq [50] Re: Smetany
Smetany:
vodovodní 240 ppm, RO 3 ppm.

Jarden SK:
Ohledně bakterií si právě myslím, že nyní moc nefungují. Objevil se mi lehký nálevník, naočkoval jsem ovšem bakterie nové a nálevník už je pryč ;) Dle mého ovšem nemělo vliv PH.

Zde ovšem šlo spíše o to, že jsem provedl velmi velký zásah do akva (přesadil jsem cca polovinu rostlin, vyndal veškeré dekorace (velký kámen byl až na dně akvária pod 10cm substrátu), a výsledně mi filtr stál skoro 4 hodiny, takže jsem ho rovnou také vyčistil.
Jinými slovy jsem vypustil do vody velké množství bordelu a živin a zároveň zlikvidoval filtraci. Nicméně jsem s tím počítal, tak jsem přidal do filtru uhlí + purigen + bakterie do vody. Během 2 dnů je voda prakticky zase čistá a žádná ryba ani krevetka to neodnesla :) Toto je již trochu OT, ale vysvětluje můj názor.
Na druhou stranu bakterie musely v samotném akváriu přežít. Protože nálevník byl pouze lehký (oproti opravdu zakalené vodě na fotkách v příslušném vlákně).
Tzv. nevěřím, že při PH pod 6 přestane nitrifikace fungovat úplně a všechny bakterie uhynou ;) Samozřejmě jsem byl pouze lehce pod touto hranicí. PH 4,5 by už mohlo mít jiný výsledek ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2019 11:23 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Prašan
Bohužel bez umělého sycení se na takovou koncentraci CO2 nemůžeš dostat a i kdyby jsi měl hodně přerybněno a žádnou rostlinu. :-)
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=251