Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 72 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 22:31 Muž hf [54] – Re: filipsi
No právě proto si myslím že je škoda vyhazovat pár stovek navíc za jedno/dvou manometrový redukční ventil. Ale mě budíky fascinujou, takže já si taky koupil oba dva... :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:02 Muž filipsi [1295] – Re: hf
On ani jinak ukazovat nemuze, tlak klesa, az kdyz uz je lahev takrka prazdna (obsahuje jen plyn).
Ja ale budik na vstupu mam rad, a pokud ma rozumny rozsah, neni spatny ani ten vystupni.
Ja na "bublinkomer" vubec nekoukam, ze je lahev prazdna vidim podle budiku, ze bude brzy prazdna me varuje pokles na vstupu. Na vystup obcas kouknu, jestli nepotrebuje poladit vystupni tlak (cas od casu trochu potrebuje, hlavne ke konci lahve). V me skrince neni moc dobre videt, tak rucicky budiku a velky displej Ph jsou kontrola snadna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 09:43 Muž hf [54]
Hm, tak i na shopakva.sk se moje objednávka od čtvrtka zpracovává. Tak takhle ne soudruzi, takhle ten komunismus nevybudujeme!

(na aquario.pl jsem udělal objednávku v pátek odpoledne, zaplatil převodem do ČSOB, v sobotu přišel mail o vyskladňování objednávky a v pondělí že byla předána poště a ve středu tu byl balík...)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 22:31 Muž hf [54] – Re: vaclav
A budík na vstupu je taky na hovno. Ukazuje pořád cca 60 bar resp více když je láhev teplejší. Akorát si ověř, že ten kupovaný redukční ventil bude mít tu správnou matici na vstupu.

Jinak moje fotky CO2 jsou tady:

rybicky.net/nadrze/6311
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 22:13 Usine – Re: BART
Pokud jde o redukční ventil tak ti stačí bez budíku. Já mám jednobudík a ten neukazuje nic, protože tlak na výstupu je 00nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 19:23 Muž hf [54] – Re: BART
No obratem jsem objednal na tom druhém shopu (shopakva.sk) a tam to vypadá že se něco děje. Na druhou stranu má ceny lehce dražší než ten první...

Jako jestli chceš, mám už knowhow co, kde, jak koupit, takže teoreticky budeš maximálně potřebovat jehlový ventil z toho slovenska... :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 14:58 Muž BART [3] – Re: hf
no zrovna jsem na ten shop koukal, že si objednám komplet ventil . Uvažuju jestli jít do verze s manometrama nebo bez. Pochybuju že budu sledovat tlak v lahvi. až to přestane bublat dojdu ji naplnit. a akorát mi tam ty manometry budou překážet ale nevím. nekomunikujou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 12:45 Muž hf [54] – AkvaShop
Tak už mám všechno doma včetně přechodek co mě chyběly. Večer pošlu foto, bombu sem krásně schoval do vedle stojící skříně, (manželka neviděla! = neprotestovala). Instalace tedy luxusní. Ten CO2 reaktor funguje taky perfektně, snažil jsem se ho nejprve vylepšit nějakou filtrační výplní, aby co2 zůstávalo pod hladinou ale pak jsem to zase vyndal protože to bylo naprosto zbytečné, CO2 se stejně stíhá rozpouštět a večer ke konci bublání je v reaktoru hladina stále stejná, takže se žádný plyn nehromadí.

Jediné co mi zatím chybí ke štěstí je jehlový ventil (jo, je skutečně potřeba). Ten sem si 24.9. objednal na www.akvashop.eu a do dnešního dne reakce 0. Neodpovídají ani na ICQ, ani na maily, a kromě potvrzení objednávky po jejím odklepnutí ticho po pěšině. Srovnávat s Aquario.pl tedy vůbec nelze, naprosto jiná liga.

Večer pošlu foto, s tím CO2 řešením jsem zatím tedy spokojen. (Aby ne, co mě to stálo sraní.. )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 12:32 GP – Re: JuraS
podle toho navodu bych rek na hi. pokud je to vyssi nez zadane, tak sepne. nic ti nebrani udelat pokus 2x a vyzkouset :) navic, pokud zadas nejakou rozumnou hodnotu, treba 6, tak by to melo sepnout bud hned nebo potom, ale sepnout by to melo
sepnout by to melo asi hned, mozna tam maji zabudovanou nejakou ochranu (doost pochybuju), ale neni duvod, aby byla prodleva vic jak par vterin.
pokud to ukazuje, tak to cistenim elektrody asi nezlepsis...
ale stejne jen hadam...
chvili jsem premyslel, ze bych do toho kontroleru taky sel, ale nejak me to preslo ;)
hodne stesti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 07:40 JuraS
Z honkongu mi odpověděli velmi vstřícným emailem. Požádali mě abych provedl čištění sondy a postup jak zkouším funkčnost controleru abych jim popsal a nebo lépe nafilmoval...Popsat to anglicky nezvládnu a tak asi bude filmování..(oskara za to asi nedostanu)..
dotaz...když je pH v měřeném roztoku 7,2 a chci se cestou snižování dostat na ph 6,7 pak by na jednotce měl být přepínač na ph-Lo. je tomu tak, že ? a další dotaz..jak rychle nebo lépe na jak rychlý pokles jednotka zareaguje ? může to být strmý pád pH a nebo potřebuje nějaký čas na "rozmyšlenou" ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 08:32 Muž milosak [66] - Rostliny
Mám AK 112 L a čistý objem tak 80.CO tam peru z burčáku ostošest ve dne v noci(bojím se ho
moc škrtit) :-)
Podle čidla je všechno OK. Na celý el. ventil bych se vyprddnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:30 Usine – Re: hf
Nevím o čem to mluvíš. V plnírně musí umět CO2 napustit a i odsát. Pokud jde o el ventil tak bych to zkusil bez něho. Akvárium na to máš dost velké aby jsi mohl jet nonstop. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 14:28 JuraS – Re: filipsi
sesmolil jsem svojí neumělou angličtinou jakousi informaci o nefungování a zaslal jsem to rána emailem do honkongu..jsem zvědavý na řešení a určitě dám vědět jak se reklamuje věc zakoupená cestou ebaye z druhé strany světa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 01:06 Muž hf [54] – Re: vaclav
No obávám se že ucházející CO2 nevyleješ ani kdyby si se na hlavu stavěl. Ale dopadlo to dobře, už bublám.

Večer jsem krátce zkoušel stálost nastavení a vypadá to, že to bude fungovat i bez toho jehlového ventilu. Resp. za hodinu se počet bublin/minuta nezměnil. Co mě sere je ten elmag. ventil, hřeje opravdu hodně. CO2 lahev chci mít schovanou ve skříni na šaty vedle akvárka, no a s tím jak ten ventil topí do skříně mezi oblečení zavřít nepůjde. Takže na hadičku a až do skříňky pod avkárko před reaktor. Jsem ale zvědavý co udělají ty hadičky až se budou každý den zahřívat na těch cca 60 st. co má ten elmag. ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 20:03 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
Tak bohuzel reklamace.
Nebo jeste pro kutily, zjistit zda nespina controller, nebo jen relatko v zasuvce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 19:46 JuraS
Takže to fakt nefunguje.ph controler měří ale nevypíná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 19:09 Usine – Re: hf
Proč novou náplň CO2 tu ti přefouknou. (Odsají ventil vymění a opět ti vrátí do lahve co je tvoje). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 15:00 JuraS – Re: BART
zkusím to ještě jednou..včera jsem byl hoodně unavený..utahaný, ospalý..ne pod obraz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 14:42 Muž BART [3] – Re: JuraS
mhm je fakt že jestli se ti na displeji mění hodnota PH tak asi ne. To jsem asi řekl blbost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 14:27 JuraS – Re: hf
souhlasím...nechtěl jsem to tak ventilovat ..aby se tam nehnali hordy....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 14:26 JuraS – Re: BART
Může sonda způsobit, že nefunguje řídící jednotka ? myslím si, že ne..to jako vadné čidlo tepla by způsobilo že kotel stále topí i když by ukazovalo teplotu (třeba i špatnou) ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 12:43 Muž BART [3] – Re: JuraS
může bejt vadná jen sonda ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 12:33 Muž hf [54]
Tak sem navštívil tu Kovoslužbu na P10. Tam se někdy v roce 1980 zastavil čas, připadal sem si jak Alenka! Vstupnímu technikovi jsem vysvětlil potíž, ten se podíval na lahev a prohlásl že takový ventil u nich nemají, takže s tím asi nic neudělá, poslat zpět na reklamaci tam kde jsem to koupil. Jejich ventil že by stál cca 400 + 200 nová náplň. Já že to nikam posílat nebudu, že za dopravu dám stejně zase 300, tak ať tam daj jejich ventil. Ať to tedy odnesu vedle do plnírny, že se na to podívají. Nějaký jiný technik chvilku laboroval a pak říká hotovo, naše těsnění tam šlo. Na dotaz co jsem dlužen jen mávnul rukou.

Na jetou lahev jsem se samozřejmě zapoměl zeptat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 23:18 Muž BART [3] – Re: hf
neboj to nakonec dáš dohromady, láhev si sehnal za pár šlupek tak hold vymění těsnění.
Ale je fakt že já pod dojmem tvých zkušeností asi koupím celý ventil od Slováků.
Už si zjistil zda je tam ta jehla nebo není? No kdybych tyhle stránky znal před 7 lety tak jsem si ušetřil spoustu peněz a starostí. Docela se tu člověk vzdělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 21:10 JuraS – Re: filipsi
Tak zkouška nedopadla dobře..zkoušel jsem ve sklenici měřit a vypínat světlo..projel jsem ph od 7,5 po 4 a z5 s nastavením ph-lo a ph hi a světlo stále svítilo...tak je asi špatná controler..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 18:44 Muž filipsi [1295] – Re: hf
Zkus opravdu plne, na doraz. A take vice povolit (na vyssi vystupni tlak) redukcni ventil (pri zavrenem vystupu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 18:41 Muž hf [54] – Re: hf
Tak to uchází i po plném otevření, odhadem cca 2 otáčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 18:30 Muž hf [54] – Re: Eff
No je tam matka cca 22 pod kterou to asi utíká (je tesně na vršku ventilu, skrz ní jde ta točící se osička). Je ale utažená fest, nejsem schopen ji ani povolit ani víc utáhnout.

Jdu ještě zkusit povolit ten ventil uplně, co to udělá. Říkáte že to je teda normální? Takže v Kovoslužbě asi budou vědět co s tím? Při otevírání toho lahvového ventilu má být tedy tento úplně povolen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 18:17 Usine – Re: hf
To je poměrně normální záležitost, protože si chodím lahve vyměňovat tak se mě to několikrát už stalo. Musíš lahev povolit úplně na doraz a pak by to mělo přestat. Pokud ne tak vrátit. :-)
Jinak si pořiď silikonové těsnění je lepší než teflonové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 18:05 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: hf
Pod tím plastovým kohoutem bývá taková matka, která se dá povolit a utáhnout i když je lahev plná. Teď nevím kolikátka je to klíč, ale tohle by mohlo pomoct. Pak je tam ještě matička nahoře nad kohoutem. Takže všechno utáhnout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 17:56 Muž hf [54]
Tak moje utrpení vesele pokračuje. Redukční ventil na Argon/CO2 se závitem na Argonovou lahev se mi podařilo u dodavatele vyměnit za onen původně chtěný typ s G 3/4 závitem a druhým uzavíracím ventilem. Abych to měl z krku, jel jsem si pro něj dnes do Plzně...

Při montáži ventilu ale pořád někde cočko uhcházelo, vypadalo to že ta teflonová podložka v redukčním ventilu pořádně netěsní, takže sem utahoval jak vzteklý a furt to foukalo (uchází to fest, takže není pořádně vidět kde). No a po dvou hodinách utahování a povolování mě napadlo povolit vřetenový ventil na lahvi pořádně, abych viděl kde se tvoří zmrazky co2, no a on uchází samotný lahvový ventil. Jakmile se povolí tak co2 utíká kolem té osičky na které je vlastní plastové kolečko kohoutu... Nechápu jak je to možný jak s tím vůbec tu láhev dokázali naplnit. To že by se někde kohout poškodil při přepravě tak, že by po povolení netěsnil se mi moc nezdá.

Takže buď musím plnou lahev poslat zpět na Moravu na reklamaci ventilu nebo s tím zkusím zajít do té Kovoslužby v Praze, jestli by s tím něco neudělali...

No prostě akce k posrání. Kdokoliv to bude číst tak důrazně doporučuji zakoupit celý set např. na tom Slovensku. Maximálně si pořídit vlastní větší lahev s normálním závitem.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 19:57 JuraS – Re: filipsi
to mě nenapadlo...díkez zkusím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 19:22 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
A co ten spinac hi-lo? Mas ho spravne? V jedne poloze controller pri dosazeni pozadovaneho Ph zasuvku vypne, v druhe zapne.
Zkouska, zda funguje, je prece jednoducha, do zasuvky lampicku, elektrodu do vody z vodovodu s ph nad nastavenym, a prikapavat ocet. No a za chvili vis, kde vypina i zapina.
(mezitim, co par dni resis navody, atd, si to davno mohl zkusit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 15:35 JuraS – Re: GP
lampička by byla ale ta spotřeba..a hodně světla...no snad bych nějakou 15W žárovku našel...nicméně..potřeboval bych někoho kdo má controller abych s ním probral kde by mohla být chyba než začnu psát do honkongu reklamační email...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 15:32 GP – Re: JuraS
a nejaka stolni lampicka? radio? neco se preci musi najit... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 10:41 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: hf
To by ale nastalo pouze v případě alkality hluboko pod 4dKH - to bych se CO2 raději vyhnul. Vždy je přece možnost zvýšit alkalitu jedlou sodou, případně nalezením jiného zdroje vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 10:32 Muž hf [54] – Re: Haimdol
? No ale pro mě je limitující hodnota pH jakou snesou rybičky ne? Přece nebudu dávat "optimální" hladinu CO2 kdyby to mělo znamenat udělat výrazně kyselou vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 10:14 R Muž Silent [5949] – Re: hf
Určujícím faktorem není jen pH, ale i KH. Musíš zjistit hodnotu KH a pH a podle Tillmanovy tabulky odvodit množství CO2 v akva vodě. maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 10:03 Muž hf [54]
- Nevíte na kolika bublinkách mám začít?
- Předpokládám že určujícím faktorem je požadované pH? Takže několikrát denně měřit a podle toho bublat více nebo méně? Jaké je optimální pH (aby byl obsah CO2 zajímavý pro rostlinky ale aby rybičky nebyly ohroženy nízkým pH a mohli dýchat)?
-Předpokládám že něco mezi 6,5-7?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 08:54 JuraS
Problém je, že mi připadá, že co2 běží furt..už mě napadlo..jen zrealizovat, že vezmu jednu čelovku, vyndám baterky a jen provizorně připojím drátky..tohle napojím na nabíječku k telefonu a tu zapojím do rozdvojky spolu s elmg. ventilem do spínané zásuvky..čelovku vezmu červenou..no a hned uvidím jestli ten controller vůbec někdy vypíná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 00:20 GP – Re: JuraS
podle navodu to bere 0.06-0.10 rozdil min a max. coz mi prijde jako dost presny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 10:13 JuraS
Fotka k příspěvku zbytek návodu..

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 10:13 JuraS
Fotka k příspěvku hodnota na které začíná..tzn. hodnota pH bez zapnutého controlleru..např, při výměně vody vypínám co2, teplo a čerpadlo..aby se nedostali na sucho...odsaju, doplním čerstvou a všechno zapnu..protože mám vodu z kohoutku 7,3-5 pak mi po výměně voda vylítla na 6,8..jinak nevím jak v noci ale pH mám teď 6,61..chci udržovat 6,7..
tohle je návod co jsem s controllerem dostal...moje angličtina je technická počítačová a tak možná mi něco uniká..co ?

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 20:20 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
Controller musi mit nejakou hysterezi (jinak by se uspinal k smrti). Pokud neni nastavitelna, podivej se do navodu, jaka je. A zda je okolo stredni hodnoty, pod ni, nad ni ... Pokud ma natvrdo nastavenou napr. desetinu, dve, zda se mi to dost, ale pro akva pouziti zadny problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 18:12 Usine – Re: JuraS
Trochu ti nerozumím jaká hodnota začíná na 6,8 ph :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 18:02 JuraS
Dotaz obecný když se mi neozval někdo kdo má stejný contoller...mám nastavenu hodnotu pH na 6,70..zkalibrovaná sonda...hodnota pH začíná na 6,8 a controller sepne zásuvku a zapne dávkování..hodnota klesá a klesá..teď je na 6,60 a stále je zásuvka pod proudem..je špatně nastavený controller a nebo má začít připravovat reklamační dopis v angličtině ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 16:20 Usine – Re: hf
Druhý kohout je jen uzavírací a kuličkový. Z tím je regulace obtížná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 09:57 Muž filipsi [1295] – Re: hf
Jestli je jehlovy ventil uvnitr redukcniho, tak to pak jo. Ale k redukcnimu ventilu potrebujes jehlovy kazdopadne, at uz je uvnitr nej, veknu, ze zapalovace .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 00:14 Muž hf [54] – Re: filipsi
Na co by to jinak mělo dva kohouty? Podle papírů to má regulaci 0 - 32l

P.S. Nevíte jak se ROZPOJUJOU ty rychlospojky na ty tvrdý 6mm hadičky? Stačí tam hadičku zatlačit a už nejde vytáhnout a těsní to dokonale. Jak to ale dostanu ven ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 20:53 filipsi
hf napsal:.. Pořád doufám že k tomu mému redukčnímu ventilu nebude potřeba ten jehlový ventil, uvidím a dám vědět...

Doufas marne.
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [72] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=3551