Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2011 15:56 Žena Beastie [314] Re: Barakainus
Zdravím. Jsem v průběhu plánování 250tky, a jak to tak čtu tak všichni velcí akvaristé (jak v době působení v akvaristice tak ve velikosti nádrže) si strašně to CO2 pochvalují. Já sice chápu ten predikát použití CO2 ( květiny ho zpracovávají, vyvážená hladina tvoří větší zpracovávání a lepší prosperitu), ale má někdo nějaký fyzický důkaz? Typu "v nádrži s těmito a těmito parametry mi bez CO2 rostliny vyrostly o milimetr za týden, s použitím CO2 ale zachováním ostatních parametrů rovnice, mi rostliny vyrostly o 3 mm týdně". Nebo je to tak, že použitím CO2 se upravují právě ty ostatní parametry vody, čímž se pak dosáhne lepších výsledků?
Může třeba někdo říct, že bez CO2 by mu akvárium nemohlo fungovat nebo je to jen u některých netrpělivost nad rychlostí a kvalitou růstu rostlin, která jak chápu je bez CO2 pomalejší?

Snažím se pochopit význam použití (většina článků poukazuje na to jak použít, jak správně a proč z jiného hlediska než hledám) a jestli se tedy opravdu vyplatí věnovat se tomuto bolestnému procesu přidávání CO2, když spousta nádrží fungovala a funguje i bez něj.
Takže pokud někdo má takovýto pro a proti článek/názor, budu moc vděčná. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 21:44 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Muffy
ono neni nejake dogma kolik co2 bys mel do nadrze vpoustet. a urcite ti to nerekne pocet bublinek za minutu, uz proto, ze ruzni lide maji ruzne velke bublinky.

prijde mi, ze na to ale jdes spravnou cestou - zacit s malem a pak postupne zvysovat. tak prijdes na to, kolik je spravne pro TVOJE akva. Lepsi nez to otevrit moc a najit rano ryby na hladine.

Ja jsem bublal 24/7 nebo jen behem sviceni a uprimne, nevidel jsem rozdil. Ale ja jsem nikdy nesel v bublani tak vysoko, aby mi kytky perlily (pak to moc roste a musi se moc strihat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 21:18 Usine Re: Muffy
Dokonce v noci se CO2 rozpouští lépe než přes den. Ano bubláš málo, i při těch 24 hodinách by to bylo málo. Záleží také kolik máš ryb a kolik si ho stačí vyrobit samy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 21:12 Žena Muffy [45] Re: vaclav
Aha, takže není chyba v tom, že "bublám" do filtru, ale že bublám málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 21:08 Usine Re: Muffy
Tak ho vymontuj a jeď non-stop. Pro tak velké akvárium je to zbytečné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 21:05 Žena Muffy [45] Re: vaclav
Ano, na noc se CO2 vypíná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 21:02 Usine Re: Muffy
Máš CO2 i z elektromagnetem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 20:24 Žena Muffy [45] – C02 se nasává do filtru
Asi týden mi běží nové CO2, bublinky vypouštím z difuzéru pod nasávání, které vede do vnějšího filtru. Poradil mi to tak kamarád, prý se takto všechno CO2 rozpustí ve filtru a nejsou ztráty. Jenže mě se podle měření vody PH zatím skoro nezměnilo a občas se mi zdá, že se ve vodě, která vychází z filtru, najednou objeví gejzír bublinek (vypadá to podobně, jako když se nově vyčištěný filtr zbavuje vzduchu). Myslíte, že by to mohlo být nahromaděné CO2? Bublinek zatím vypouštím asi málo, jen cca 35 za minutu do 400 litrové nádrže. O víkendu se chystám to zvýšit tak na 45.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 09:18 R Muž Silent [5949] Re: Bobik
Je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 09:16 Bobik – Plneni co2
Rad bych vedel, zda je jedno jakym CO2 si necham naplnit svou bombu. Je jedno, jestli to bude technicky CO2 nebo potravinarsky?
Diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 22:13 Muž sollik [257] - CichlidyRe: uchoLV
Už jsem ti chtěl napsat ať mrkneš na aukro.sk ale koukám, že tam je v akvaristice dohromady 20 aukcí a ani jedna na rostliny coze Pokud máš známého poláka, na allegro.pl je nabídka víc než bohatá a za slušné ceny. Ale chce to někoho z polska, posílat tam peníze a nechat si poslat balíček ze zahraničí je dost drahé .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 15:54 Muž uchoLV [7] Re: Kajka99
Burzy a prebytky... hmm to by bolo fajn ,ale je to o niečom inom v Prahe a niečo iné na Slovensku v Leviciach... Ja Vám všetky tie možnosti a štedrosť môžem len závidieť...My tu máme viac-menej jednu poriadnu akvaristiku a ceny sú tam... no vieme čo spraví monopol. Ale to už nie je o CO2, ja si už nejako poradím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 14:55 Žena Kajka99 [229] Re: uchoLV
Já jsem taky neměla moc peněz na kytky takže ode mě pár rad: jako naprosto nejlepší se mi osvědčily hygrophily. Nestojí mnoho (alespoň tedy v Čr stojí košíček okolo 40Kč), velice rychle přechází na submerzní formu, a dost se košatí, takže můžeš ty ustřižené kousky znovu zasadit. Taky je dobrý chodit na burzy, kde se dají sehnat přebytky, stejně jako pročíst inzeráty nebo se pozeptat jestli se v tvém okolí nepořádají nějaké srazy akvaristů :) nikdo nechce dávat víc peněz než musí, ale třeba tě to chytne :) Já třeba místo bižu a kabelek kupovala kytky do akva (teď už se mi tam žádný prostě nevlezou :-O )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: uchoLV
napada me jeste jedna vec co by rostlinam mohlo pomoct nejen na zacatku, a to hnojivo do dna
jedna se vetsinou o ruzne jily, ty na sebe dokazi vazat ziviny a rostliny si koreny vytahnou co potrebuji....
jen zalezi na substratu, ktery mas, a jak casto hodlas presazovat, mne se tedka stala takova "nehoda", mam aquaclay a jilovy hnojivo, potreboval jsem vytrhnout prerostlej echynac, jeho koreny zabiraly plochu minimalne pulky dna, no a jak jsem ho doloval, dostal se jil nahoru.... takze mlecna voda, osazenstvo akvaria to prezilo v pohode, krevetky vsechen dostupnej jil zpracovaly na uhledne "granulky", ale musel jsem predelat cely akvarko, a budu muset nejak doplnit jil ve dne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:53 Muž filipsi [1295]
U pridavani co2 zalezi hlavne na svetle, jestli pridavani bude nutnosti, nebo ne. Protoze limitovat kytky co2 neni uplne to prave. Takze kdyz nekdo od zacatku sajni, bude pro nej fajn i pridavat od zacatku.
Pridavani CO2 vzdy rostlinam rust usnadni. Otazka fakt je, kdy to zacina byt nezbytne a bez nej problematicke.
Ja mel obdobi, kdy jsem do malych akva co-ckoval. Rostlo vse krasne, no problem. Ale vyzaduje to nejakou tu starost navic. No a casem jsem prestal. Roste stale, znatelne pomaleji (take ted skoro nehnojim, prakticky pouze vymeny vody + ryby), mozna trosku min hezky, ale fakt trosku. Svetla tak akorat.
U velkeho akva poznam, ze dosla bomba az za nejakou chvili, rust se zpomali, .... take zadna tragedie, mam dost casu bombu vymenit.
Takze zaver je pro kazdeho individualni. Ja se svou lennosti a spoustou aktivit se asi klonim k akva tak akorat, kere potrebuje jen krmit ryby, kdyz si clovek vzpomene vymenit vodu a protrhat kytky.
Hitech zahradu, kterou budu denne strihat a hnojit a mazlit, a podle toho bude vypadat, budu mit az v duchodu (mozna).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:53 Muž sollik [257] - CichlidyRe: uchoLV
Názorů zde zaznělo dost, teď je na tobě jak se rozhodneš. Pokud tě budou rostliny stát 150 Euro pak chápu tvou obavu o jejich růst. Podle mě je nejlepší nacpat do nádrže co nejvíce rostlin které seženeš zadarmo jako přebytky, nebo za pár korun v inzerci, na burze ... Často se takhle dají sehnat zejména stonkovky, které jsou zároveň nejlepší do nově založených nádrží a osobně si myslím, že právě ony jsou schopny se rychle přizpůsobit a využít hnojení CO2, rozjet růst a přibrzdit rozvíjející se řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:39 Žena Jitule [27] Re: uchoLV
Hodně úspěchů se zakládáním . :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:36 Muž uchoLV [7] – Vďaka za rady
Ok :-) myslím ,že je jasné že plán s CO2 je začiatičnícka ... ruší sa. Komu niet rady tomu niet pomoci a ja potrebujem dosť pomoci tak sa musím radiť ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:32 Muž Yirka [9117] Re: uchoLV
Já myslím, že názorů je tu dost aby sis přebral co je dobře. Nejlepším hnojením a podporou rostlin v nově zakládané nádrži je výměna vody za čerstvou, třeba obden. Víc už nemám co bych k tvému dotazu a mému názoru dodal. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:32 Žena Jitule [27] Re: uchoLV
Zkuste mrknout sem planta.aquariana.cz a blíže o rostlinách třeba tady planta.aquariana.cz/… :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:30 Žena Jitule [27] Re: Haimdol
Souhlasím s Haimdolem. A navíc když nebudete v CO2 pokračovat dále, nemá to smysl. Zbytečně si rostlinky na to zvyknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:28 Muž uchoLV [7] Re: sollik
Nemám žiadne testy vody tak by som nerád riskoval otravu... Plán je taký dať rastlinám trochu náskok (som tak nejako proti hnojeniu ,ale CO2 mi príde ako schodná varianta)a povedzme týždeň pred zarybnením nechať všetko pekne "uležať " už bez CO2. Dosť ma tlačí čas ,ale nie som oslík zatras sa ,aby som nechal v akvaristike 150e za rastliny... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:28 R Muž Silent [5949] Re: sollik
Já se spíše přikloním na stranu Jirky. Do nestabilní nádrže IMHO umělé dodávání CO2 není dobrý nápad. Pokud nádrž zabíhá a je bez ryb (tudíž bez nadbytečného odpadu) nevidím důvod proč by nové rostliny nerostly. Pokud se jim poskytne dostatek světla a přísun živin výměnou vody tak půjdou dobře i bez přidávání CO2. Navíc pokud má uchoLV v úmyslu po nasazení ryb přidávání CO2 přerušit udělá to mnohem větší paseku. Rostlinám by toto přidávané CO2 pak chybělo, zhoršil by se růst a stoprocentně by se rozbujely řasy. A co by následovalo? "Nerostou mi rostlinky, mám plno řas, prosím poraďte co s tím."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sollik
pokud nejsou rostliny zakorenele a adaptovane, tak nemohou plne vyuzivat dostupne ziviny vcetne co2, ale jiste budou pritomny jine organismy, ktere rostlinam konkuruji a ty se prizpusobuji daleko rychleji.... v nekterych pripadech mohou dosahnout takove dominance v nadrzi ze ti doslova umori tvoje rostliny

ale samozrejme mohou existovat vyjimky, kdyz treba vhodnym davkovanim co2 snizujeme pH, snazime se zvysit alkalitu a udrzet pH apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:24 Žena Jitule [27] Re: uchoLV
Záleží na tom, kolik rostlinek a v kolika litrech bude. Ono pozor na to, mohlo by se snadno stát, že se voda CO2 přesytí a vy si tak tzv. vystresujete vodu (vyčteno z letáku od Sery ;-) ). Je pak zaděláno na sinice. Klesne Vám i pH. Rostlinky potřebují také nějaký ten čásek, aby se s Vaší vodou "zkamarádily" .... zvykly si. Dejte jim čas. Živin by mělo být v čerstvé vodě dost. Hlavně nehnojit!. Já bych CO2 přidala, ale veeeelmi pomalu a až tak za týden. CO2 opravdu není všelék. Jen podpůrný prostředek. Musíte nejdříve "stabilizovat" akva jako takové :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:21 R Muž romant [27977] Re: uchoLV
Pokud by jsi se pro to COčko opravdu rozhodl, tak by jsi si o tom rozhodně měl něco nastudovat, aby jsi věděl co přesně děláš. Ono to všechno bude mít nějaký dopady a bude třeba vyjít z nějakých základních vstupních hodnot vody, který je rozhodně dobrý znát před tím než se do toho pustíš. Souhlasím s Yirkou. To s tím stylem, začnu a potom až už to nebude potřeba, tak skončím, to si myslím, že nebude až zase tak jednoduchý, protože jak známo na lepší se léle zvyká a tou tvojí metodou by jsi těm kytkám nejdříve jakoby dopřál hojnosti a potom by jsi je okradl o to na co si zvyknou, take by se klidně mohlo stát, že jejich stav bude po zrušení COčka ještě horší. Dalo by se o tom jistě uvažovat v různých souvislostech, ale určitě si o tom něco nastuduj, možností je tady a nejenom tady dost a dost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:12 Muž sollik [257] - Cichlidy
Koukám, že jsme s Yirkou přesně opačného názoru :-D :-D Tak kdo nás rozsoudí ??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:09 Muž sollik [257] - CichlidyRe: uchoLV
CO2 pomůže, dokud nebudou v nádrži ryby tak se ani nemusíš moc starat jestli ho tam není příliš, jen nerozumím tomu proč bys to CO2 po zajetí rušil ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:07 Muž Yirka [9117] Re: uchoLV
Dobře ti radím, nedělej to. CO2 je nadstavba, nikoli nezbytnost a do nádrže bez rovnováhy nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:02 Muž uchoLV [7] – CO2 pri založení akva?
Chcel by som sa spýtať či je vhodné pri zakladaní akvária zapojiť CO2 ,aby som trochu urýchlil rast rastlín. Zakladám totiž akvárium a rastliny sú hrozne drahé ,tak som uvažoval ,že za tie tri týždne by sa mi aj menší počet rastlín mohol s pomocou CO2 trochu rozrásť a ja by som niečo ušetril. Len neviem čo to spraví s rovnováhou keď ho potom vyberiem(CO2) a nasadím ryby...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 18:46 Muž filipsi [1295] Re: Divocak
Vedel. Je to hloupost, tak to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 18:25 Divocak
nie mineralku vlasne ziadnu vodu priamo do akva nieco taketo www.moje-akvarium.net/… akurat ze miesto bombiciek a flase tam bude jednoducho perliva mineralka ktoru trocha pohrkam plyn pojde hadickou do nadobi v akvarku tak jak u tej bombicky a flase na slahacku a tam sa bude dostavat do vody. A ja potrebujem vediet ci je to dobre co2 ci neni niecim zle? Vedel bi mi niekto poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 19:56 R Muž Silent [5949] Re: Divocak
To chceš přidávat CO2 do vody přiléváním minerálky? Tak to mi přijde nesmyslné. Je to nestabilní, neregulovatelné, přidáváš minerály který tam budou možná dělat rotyku. A nedoplatíš se.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 15:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: GP
sorry za pozdni odpoved, ale nejak to "zapadlo"

ano 1m vodniho sloupce se rovna cca 0,1 Atm... huz jsem si to vygooglil...

pretlakovy ventil:
v podstate jsem resil toto - kdyz se naplnil zasobnik doslo k "profouknuti" spojovaci hadice horni-dolni nadoba, prebytecny co2 sice unikal, ale doslo ke ztrate tlaku....
z toho vyplyva ze jsem resil problem jak odvadet prebytek co2, aniz by doslo ke ztrate tlakove vysky

no reseni je celkem jednoduche, pridal jsem dalsi hadici spojujici hodni-dolni nadoby, pricemz vyusteni hadice je vzdycky vyse nade dnem nez u puvodni, ale nesmi se ocitnout na volnou hladinou (horni nadoba), takze co2 vytlacuje vodu z dolni nadoby az hladina poklesne k usti prvni hadice (bezepecak) a dojde k "profouknuti", pricemz dojde k mirnemu poklesu tlaku a ten je vyrovnan pritecenim vody druhou hadici, tim se obnovy tlak na provozni hodnotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 08:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: filipsi
ted kdyz uz se dostavam pomalu k pitelnemu odpadu???? zrovna dneska jsem zacal premyslet nad sake....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:30 Muž filipsi [1295] Re: Moucha
Tak si zkus cvicne spocitat, kolik to bude co2 nestlaceneho, a jakou bude mit vahu, a kolik cukru na jeho "vykvaseni" spotrebujes :) (jestli bys uz konecne na pokusy nemohl poridit tl. lahev :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: filipsi
no ja mam zatim zkusenosti jen s burcakem.... jinak prave testuju zasobnicek o hrubem objemu 12L (6x2L), cistej/provozni objem odhaduju okolo 10L CO2, stlaceny cca 75cm vodniho sloupce
snad uz se konecne dokopu k tomu clanku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:15 Muž filipsi [1295]
Moucha napsal: ..neprodukuji se pri kvasnem procesu i nejake jine plyny..
Spousta. Ale nejak me nenapada, jak by ovlivnily "reaktivitu" a vlastnosti co2.
Nemusis si primo psat blud. Ja mam treba telepatii apod. v suplicku "zajimavosti, na ktere spousta lidi prisaha, ja je nezazil a nikdo nikdy nebyl schopny prokazat, ani samozrejme vyvratit". Ruzne tvary molekul co2 vzniklych ruznymi zpusoby ale v suplicku "hloupost", zmenit tohle by mym svetem asi otraslo dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: filipsi
ja jsem jen prodal jak mi bylo tlumoceno.... takze si pisu do blbecniku dalsi blud.... a se svou chemickou rodinou moc nekomunikuji (ne kazdy ma pohodove vztahy s pribuznejma)... nemluve o tom ze se vetsina z nich se uz chemii nevenuje

jen me napada, neprodukuji se pri kvasnem procesu i nejake jine plyny, ktere by to mohli ovlivnovat, oproti co2 z bomby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:54 Žena Kajka99 [229] Re: filipsi
achjo já jsem idiot. no, asi mám omezenou kapacitu a nové vědomosti přepisují ty staré hmm fakt bych zasloužila, prej různý úhel u CO2 no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:49 Muž filipsi [1295] Re: Moucha
Tak se zkus na moznosti ruznych tvaru molekul a "reaktivnejsiho" co2 vznikleho kvasenim oproti jinemu co2 vznikleho napr. horenim zeptat kolem sebe v rodine.
Sugesce je naprosto seriozni zalezitost, overitelna a kdykoli opakovatelna, spolu s ohromnym vlivem placeba. Narozdil od magnetickych uprav vody, telepatie, existence ruzne tvarovanych molekul co2 (ano, existuji ruzne slouceniny, ktere ruzny tvar molekul mit mohou, ale nepatri mezi ne co2, ani treba glukoza..), atp. Treba to existuje, ale nikdo to zatim nedokazal, nepopsal, jen o tom mluvi moderni "guru" a "lecitele" (schvalne v uvozovkach, existuji i lecitele seriozni bez uvozovek). Az to nekdo udela, cena a uznani vedeckych kruhu ho nemine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:40 Žena Kajka99 [229] Re: Moucha
ne, mě jde o to, že ačkoliv vlastnosti látek jsou dány i tvarem molekul, tak vždycky platí že chemické reakce in vitro vůbec nemusí probíhat in vivo, a proto je takové srovnání funkce rozdílných konformací (rozdílný úhel mezi atomy kyslíku vs. chirální enantiomery využívané jako léčiva) nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kajka99
jsem sice z rodiny chemiku, ale ja osobne jsem krajinar.... takze mile rad to prenecham nekomu z VŠCHT, kde tento vyzkum opravdu probiha, dokonce je nejake zarizeni, ktere je schopno zjistit "tvar" zkoumane molekuly

asi pred rokem, mozna je tomu i dele, probehla mediema serie zprav o tomto vyzkumu...

a jinak zalezi co zarazujes do rise lecitelstvi..... vliv sugesce je v nekterych pripadech velice zajimavy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:27 Muž filipsi [1295] Re: Kajka99
puvodne jsem chtel neco napsat, ale pridam se tedy jen ke zvedavosti ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 18:45 Žena Kajka99 [229] Re: Moucha
takze tu mohou byt rozdilny uhly mezi molekulama a v dusledku toho tu mame trosku jiny vlastnosti....

tim se vysvetluje proc dva leky s naprosto stejnym chemickym slozenim i koncentracema maj rozdilny ucinky (presneji recena na urcity okruh lidi maj silnejsi/slabsi ucinky)


to s těmi léky prosím rozeberte trochu podrobněji, to mě velice zajímá. zatím s vámi tedy nesouhlasím, i když je fakt, že jsem k farmakologii ještě nedospěla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 15:24 filipsi
Moucha napsal: ...
takze tu mohou byt rozdilny uhly mezi molekulama a v dusledku toho tu mame trosku jiny vlastnosti....
tim se vysvetluje proc dva leky s naprosto stejnym chemickym slozenim i koncentracema maj rozdilny ucinky (presneji recena na urcity okruh lidi maj silnejsi/slabsi ucinky)...
to vish tohle se na beznejch skolach moc neuci.


No prave. Kvuli tomu by dostal tu Nobelovu cenu, kdyby neco podobneho prokazal a zdokumentoval. Zatim je to jen z rise lecitelu a karmy (ne te na vodu) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 14:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: filipsi
proc myslis?
to mas podobny s vodou... v tvrdy vode se ti dela pevnej vodni kamen, pak tu samou vodu prozenes magnety a ejhle vodni kamen ztrati strukturu a je z nej kal....
za soudruhu se prodaval jeste jeden druh magnetizace vody a ta podporovala schopnost vody rozpostet latky ... bylo to urceno pro zahradkare.... dnes huz se pouziva hlavne ten figl s vodnim kamenem....

takze tu mohou byt rozdilny uhly mezi molekulama a v dusledku toho tu mame trosku jiny vlastnosti....

tim se vysvetluje proc dva leky s naprosto stejnym chemickym slozenim i koncentracema maj rozdilny ucinky (presneji recena na urcity okruh lidi maj silnejsi/slabsi ucinky)

to vish tohle se na beznejch skolach moc neuci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 14:20 filipsi
Moucha napsal: .. nazor jednoho clovicka z VŠCHT ze co2 z kvasnic je reaktivnejsi....

Tak nevim. Bud diplom vratit, nebo mu ho vubec nedavat, nebo naopak mu dat stoh papiru a nobelovu cenu, az to vsechno sepise. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 13:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Divocak
co2 jako co2, i kdyz jsem slysel nazor jednoho clovicka z VŠCHT ze co2 z kvasnic je reaktivnejsi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 13:11 Divocak
Co kebi som si do zvonu napustal miesto co2 zo sifonovych bombiciek (ktore us nemam/ Co2 z mineralky ??? Staci to? nieje to nahodou pre rastliny skodlive? Bude to mat ten isty ucinok???
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=2701