Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2022 14:32 Muž Lojza007 [1175] – Aquario
Nemáte prosím někdo zkušenosti s dvojitým ventilem Aquario? www.profiplants.cz/…
Líbí se mně jeho kompaktnost, je to za cenu absence redukčního ventilu, předpokládám, že tam bude nastavená nějaká pevná hodnota 2-3 bary a otevírá a zavírá se pouze hlavním ventilem. Taky mě zajímá jehlový ventil a jak dobře jde nastavovat. Nerad bych zase koupil blbost, tak se radši ptám.
Případně nějaký tip na něco podobně kompaktního pro dvě akvária za rozumnou cenu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2022 16:23 Muž krokodylek3 [0] Re: Lojza007
Redukce jsem k tomu dostal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2022 20:26 R Muž ctibum [6838] Re: krokodylek3
A CO2 chceš proč?
Je to celkem tvoje věc, ale řekl bych, že to není jen o tom, připojit CO2. Co světlo, hnojení. To se chystáš řešit? Nehledě na to, že ti k tomu chybí rostliny...
Spíš bych řešil základy, které asi úplně zmáknuté nemáš - málo vhodných rostlin, (asi) nevhodné dno, rybí polívka...
Ale to už nepatří do tohoto vlákna a jak říkám, je to tvoje věc a jen můj názor, klidně připoj CO2 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2022 19:53 Muž Lojza007 [1175] Re: krokodylek3
Tak to si zrovna připrav redukci 12/16 16/22, protože Profiplants je na hadice 16/22 a Tetra je 12/16. Je potřeba dvě redukce nebo pořídit výtokovou sadu z EX 1200, aspoň si můžeš prodloužit výtok na celý akvárium, ten zbytek kromě přípoje hadice je stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2022 17:25 Muž krokodylek3 [0] Re: Lojza007
Už jsem přidal foto akvária do prezentace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2022 16:42 Muž Lojza007 [1175] Re: krokodylek3
Základní zapojení bez pH metru třeba zde: www.rataj-spk.cz/…
Reaktor od Profiplants zapojíš nahoru přívod a dolů vývod. U pH metru je nejdřív potřeba zkalibrovat elektrodu možná ji i vyměnit a pak dát do vody a zapojit do elektriky. Nebo si usnadnit život, zrušit pH metr, odpojit elmag. ventil a řídit se dropcheckerem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2022 16:37 Muž krokodylek3 [0] – CO2 set
Fotka k příspěvku Ahoj sehnal jsem CO2 set byl by tu někdo kdo by mi poradil se zapojením a uvedením do chodu děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2022 13:14 Muž skypi [248] Re: Sonic
Bakterie i rostliny budou využívat vždy zdroj, který je pro ně nejdostupnější resp. nejméně energericky náročný. Co se týče CO2 a pH, Václav má pravdu, nějaké "přesné" měření CO2 v domácích podmínkách je utopie - navíc, běžně provozovaná nádrž je dynamický systém s řadou proměnných, takže nějaké výstupy budou zatížené velkou chybou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 22:05 Sonic Re: vaclav
Stále si nerozumieme, ja hovorím o využívaní CO2 v akváriu low aj high, kedy rastliny nebudú využívať HCO3 ale iba CO2, max. iba tie nenáročné a baktérie budú využívať HCO3. O nastavení celého systému spotreby CO2. Rozpracujeme to s Jardenom v článku a vyskúšame, už je to dohodnuté.Ale uvítam nejaké zaujímavé postrehy alebo pokusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 21:06 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sonic
Mluvíš o klesání a stoupaní pH ale už jsem ti jednou psal že se to bude nějak viditelně dít jen v měkčí vodě ve tvrdé to fungovat nebude přidáš-li moc světlo objeví se biogenní odvápnění. Mám akvárium na chodbě u okna je u toho jen filtr spousta pavích ok a ancíků Jednou jsem tam naměřil pH 5 a aby se to nedělo nasypal jsem do akvária mramorovou drť a už to pak pod 7 nekleslo. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 11:27 Sonic Re: vaclav
Skúsme to s low-techom. V takomto akváriu máš CO2 len z baktérii a rýb a v noci aj z rastlín-zo vzduchu minimum. Mám nejaké Ph vstupnej vody napr.7,5 ak mám zhasnuté tak v zabehnutom akva začne Ph klesať pretože ide hlavne na baktériách a rybách, ak začnem svietiť tak začnú rastliny spotrebovávať okrem baktérii CO2 a Ph sa začne zvyšovať. Ak by som pridávala svetlo len toľko, aby som sa pri svietení dostala tesne pod úroveň Ph vstupnej vody na 7,4 môžem povedať, že mám vyvážený systém CO2-svetlo pretože som tesne pod úrovňou vstupu kde je CO2 málo. Ak by som prisvietila viac tak ideme aj do spotreby HCO3 a Ph pôjde ešte viac hore= nerovnováha. Mýlim sa?
Určite si pamätáš Larixov Equilibrium a pri 0,3W/L dokázal pestovať aj červené druhy rastlín a iné. Z uvedeného vyplýva, že ak dokážeme vyprodukovať dostatok CO2 z rýb a baktérii, stačí prispôsobiť svetlo a malo by to fungovať a aj to funguje viď. Larixova nádrž, avšak musia baktérie perfektne fungovať na ich funkciu vplýva, C, O2, živiny a množstvo odpadu, teplota atď.
V high-techu svetlo vypaluješ a logicky baktérie a ryby nestačia s výrobou a spotrebou uhlíka a musíš pridávať, no moja otázka je, prečo by nemalo stačiť tlačiť CO2 len tesne pod úroveň Ph vstupnej vody bez ohľadu na jej tvrdosť? Samozrejme bez použitia substrátov čo Ph znižujú! Tilmanovu tabulku z tohoto úplne vylučujem. Asi to budem musieť skúsiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 10:50 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sonic
Ph se blbě měří i s pHmetrem natož s kapkami uvědom si že rozdíl 0,3 pH je už 100% rozdíl v obsahu CO2. Ovlivňuje ho spousta dalších věcí mělo by tě zarazit už to, že ve vstupní vodě má 12mg/l co2 což je nesmysl anebo v tom je ještě něco jiného a celé tohle počítání jsou pak jen hausnumera. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 09:55 Sonic Re: vaclav
Sú to testy JBL pozri si tú prezentáciu rybicky.net/nadrze/32332. Ak meriaš rovnakým testom obe vzorky,tak rozdiel by mal byť správny. Dokazuje to to, čo si aj ty sám tvrdil a ja tiež súhlasím citujem ťa:
"Při tak velké tvrdosti malé množství slabé kyseliny uhličité nedokáže s ničím hnout na to bys musela mít něco silnějšího, používají se silné anorganické kyseliny."
Preto posun o 0,2 príp. 0,4 bodu má výpovednú hodnotu o prítomnosti CO2 za predpokladu že tam nepôsobia výrazne iné kyseliny.
Takže teoreticky, ak začneš do ustáleného akvária s určitým Ph pri svietení a velmi tvrdej vode tlačiť CO2, tak posun o 0,1 alebo 0,2 bodu smerom dole, by mal naznačovať, že je v akváriu CO2 dostatok aj bez dropu a nepridávať viac. Ak by sa Ph nepohlo, alebo by stúpalo o 0,1 alebo viac, tak je CO2 málo a rastlinám bude chýbať. Takto máš vlastne prehľad o spotrebe rastlín a príp. aj činnosti baktérii. Čo povieš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 09:01 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sonic
Ph 7,4 vstupnej vody na 7,2 vody v akváriu To první je laboratoř, a to druhé měření jsou kapkové testy (doufám) takže bych byl velmi opatrný v děláních nějakých závěrů chyba může být dost velká. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 08:17 Sonic Re: Sonic
Sonic napsala:
Takže ak tam naládujem 20-30mg/l, tak sa mi stratí minimálne, ide len o vhodnú distribúciu a prúdenie. Takže ak mu Ph klesá a drží sa o 2 body menej oproti vstupu , malo by ho byť dostatok v akváriu a nemá väčšiu spotrebu, inak by stúpalo Ph ak by chýbalo a rastliny by šli po HCO3.

Oprava: nie o 2 body, ale o 0,2 bodu oproti vstupu ako v tomto prípade z Ph 7,4 vstupnej vody na 7,2 vody v akváriu.
Ešte sem dám tie 2 odkazy na články jardenakvaristika.sk/… a jardenakvaristika.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 17:17 Sonic Re: vaclav
Presne to sa ti snažím vysvetliť, že tu nejde o znižovanie Ph prostredníctvom CO2, ale o množstvo rozpusteného CO2 a jeho spotreby rastlinami a ph je len orientačná hodnota, či je ho dosť alebo málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 17:12 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sonic
Při tak velké tvrdosti malé množství slabé kyseliny uhličité nedokáže s ničím hnout na to bys musela mít něco silnějšího, používají se silné anorganické kyseliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 16:34 Sonic Re: vaclav
Já sa odrážam od faktu čo som uviedla, že CO2 sa asi z 0,003 % zlučuje s vodou, to znamená, že pufrácia má na obsah rozpusteného CO2/vzniknutej kys. uhličitej/ minimálny vplyv -uhličitany zneutralizujú iba 0,003 percenta rozpusteného CO2 vo vode a zrejme tento proces neutralizácie je pomalší ako môžu rastliny využiť celé množstvo rozpusteného CO2.
Jarden o poklesoch Ph a možných dôvodoch píše v článku Ph v akváriu a úprave Ph vo velmi tvrdej vode v článku Akvatriky. Chcela by som nejaký fundovaný názor, aby som si bola istá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 16:28 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sonic
Nemůžeš uvažovat jen s jednou veličinou jsou to spojené nádoby. Při tak velké tvrdosti to prostě nefunguje. V Mělníku je tvrdá voda, když jsem tam dělal vozili jsme si i na kafe vodu z Prahy. Často se doporučuje že má smysl sytit max do KH 10. Pufrace vody je tak velká že s pH nic nehne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 16:14 Sonic Re: vaclav
Zaujímavá je práve táto informácia, citujem z toho článku čo si dal:
"CO2 je ve vodě přítomen ve využitelném množství až do pH 8,3."
Takže ak tam naládujem 20-30mg/l, tak sa mi stratí minimálne, ide len o vhodnú distribúciu a prúdenie. Takže ak mu Ph klesá a drží sa o 2 body menej oproti vstupu , malo by ho byť dostatok v akváriu a nemá väčšiu spotrebu, inak by stúpalo Ph ak by chýbalo a rastliny by šli po HCO3.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 15:58 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sonic
maniakva.sweb.cz/… Při používání nějakého difuzoru, kde létá spousta nerozpuštěných bublin po akváriu a dostanou se tak i do drop checkeru tak ten pak kecá jak Palacký. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 15:44 Sonic Re: vaclav
Áno, viem o tom, ale zaujímalo by ma čo si myslíte o tomto našla som na wiki:
Vo vode sa CO2 ľahko rozpúšťa, pričom sa pri tom sčasti (asi z 0,003 %) zlučuje s vodou na kyselinu uhličitú:

CO2 + H2O ↔ H2CO3.
Ak je to tak, potom by nemal byť problém, pre rastliny spotrebovávať rozpustený CO2 aj vo veľmi tvrdej vode, čo je tento prípad a jeho nasýtený/rozpustený/ obsah by mal zhruba odpovedať zelenému dropu cca 25-30mg/l. Takže žiadne zbytočné ládovanie CO2 navyše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 14:02 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny
Sonic napsala: rastliny si môžu cucnúť aj z HCO3 Ne všechny rostliny tohle dokáží, a i ty co to umějí tak těm přeorientovat se na HCO3 trvá poměrně dlouho. Proto se jim říká náročné rostliny, protože umějí uhlík je z co2 anebo moc nepatří pod vodu. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2021 07:54 Muž Richo [11] Re: vaclav
Aha, tak to jo. Tak to asi taky začnu s výrobou vína :-). Dík za vysvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2021 21:40 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Richo
Ty opravdu náročné rostliny většinou pod vodou trvale nerostou, a proto tak velký obsah CO2 ve vodě. I většina akvarijních rostlin to tak má anebo střídá období sucha a velké vody. Těch, co rostou trvale pod vodou je poměrně málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2021 19:48 Muž Richo [11] – CO2 v přírodě.
Asi svůj dotaz dávám do špatného vlákna, ale...
Je potřeba CO2 do akvária přidávat? Rostou náročné barevné rostliny v přírodě v kyselce? A čeřením hladiny, že by se vypuzovalo CO2? Vždyť co rostliny spotřebují, tak čeřením se to co nejrychleji znovu dostane na těch 0,6mg/l. Takže v přírodě v nějaké pomalu tekoucí říčce na přímém slunci budou mít rostliny neustálý přísun 0,6mg/l CO2, ne? A ve vydýchaném bytě ta hodnota musí být ještě vyšší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 22:32 Muž Lojza007 [1175] Re: M0RGAN
Teď když si to čtu, dost jsem to zjednodušil, samozřejmě tam musí být napřed jehlový ventil a pak teprve počítadlo bublin. Nevím, jestli je potřeba ještě zavírací ventil, tím jehlovým to taky zavřeš a trošku snížíš výšku. Mám to podobně, z redukčního jde T, na každé straně koleno a jehlový ventil, do ventilu našroubovaný počítadlo a pak hadička přímo do akvárka.
U těch počítadel dej bacha a raději kup jedno na zkoušku. Jeden kus z nějakýho českýho eshopu nešel pořádně zašroubovat a fučelo to přes něj. Jiný dva kousky asi odjinud fungují normálně, ale ten závit je takový chatrný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 21:35 Muž M0RGAN [120] Re: Lojza007
Tak nějak si to taky představuju a ano, právě v těch rozměrech ještě trochu plavu a nechci v tom udělat chybu. Ale uvědomil jsem si, že v případě jednosměrného vývodu stejně bude problém nacpat jehlové ventily vedle sebe (musí se zašroubovat), takže z lahve budu pouštět tlak dvou atmosfér, za to distribuční centrum z Aliexpressu, kde budu používat ventily jen jako on/off, z něho hadičky do jehlových ventilů Camozzi, na které bude rovnou našroubováno počítadlo bublin a z něho hadička do příslušného akvária. Takže sice to nebude úplně elegantní, ale mělo by to fungovat. A jednoduše si to drátky upevním do nějaké tenké desky, takže to bude i držet opřené o lahev ve vzpřímené poloze, aby mi nevytekla kapalina z počitadla do hadičky, což je opruz (nejde dostat ven :-D). No budu si s tím ještě docela hrát, ale nechci mít na každé akva vlastní lahev - nemám to kam dát a už vůbec se mi nechce každý měsíc nějakou zvlášť jezdit plnit. Radši jednu velkou, protože stačí mít náhradní a jezdit najednou míň často.
Díky za tip s tou plynařskou teflonovou páskou, o nějakém rozdílu jsem ani neslyšel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 21:13 Muž Lojza007 [1175] Re: M0RGAN
Ta lišta je OK, do toho koupíš šroubovací spojky a na to počítadla bublin. Jenom bacha, že ta lišta má vstup 1/4 a většina věcí v akváriu je 1/8. A taky doporučuju nakoupit všechny spojky a podobně u svářečů, bude to stát citelně míň, než v akvaristikách.
Já jenom u dvou akvárií občas bojuju s tím, že když na jednom reguluju počet bublinek, tak se to rozhodí i na druhým. Ale může to být problém v jehlovým ventilu nebo příliš vysoký nebo nízký tlak na regulačním ventilu.
Jo a taky to chce plynařskou teflonovou pásku na utěsnění, vodařská moc nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 18:26 Muž jarovo [1695] Re: M0RGAN
Ahoj, princíp rozvodu do viacerých AQ máš v poriadku. Z tlakovej flaše to privedieš do prívodu tej "kocky" a na každý vývod dáš ihlový ventil + počítadlo bublín. Jediné čo by malo byť splnené - všetkých 6 "atomizérov" rovnaký typ na rovnaký tlak.

Niečo podobné na 3 AQ www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 13:20 Muž M0RGAN [120] – CO2 distribuční centrum pro více akvárek
Ahoj.
Jelikož mám spoustu akvárek, tak bych chtěl pořešit CO2 centrálně. Mám koupený www.jbl.de/… se dvěma výstupy na CO2 hadičky (4/6), moje idea je připojit ke každému z vývodů "nějak" lištu tohoto typu www.tlakovyvzduch.cz/… , do které zašroubuju finální jehlové ventily pro jednotlivá akvárka, na ně našroubuju počítadlo bublin z Ali www.aliexpress.com/…
No a protože v tom zatím plavu, tak by mě zajímalo, jestli s tímto způsobem rozvodu CO2 má někdo zkušenosti, případně jestli by se to někomu chtělo za úplatu vymyslet tak, aby bylo všechno kompletní a fungovalo to? Finální "lego" už si snad poskládám dohromady sám :-)
Mám i distribuční centrum z Ali tohoto typu www.aliexpress.com/… , ale úplně přesné mi to nepřijde, tak minimálně asi vyměním ty jehlové ventily za něco lepšího. Prostě už když přes to mám připojená dvě akvárka, tak s tím válčím, jak to vyvážit, natož aby jich bylo šest :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 21:22 Muž jarovo [1695] Re: Miroslav
Stojan nepotrebuješ - je to stabilné aj bez neho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 10:42 Muž Lojza007 [1175] Re: Miroslav
Mně ta bomba normálně stojí ve skříňce s filtrem bez stojanů a podobných věcí. Nestačilo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 09:21 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miroslav
Musíš hledat u hasičů www.pozarnivyzbrojna.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2021 09:07 Muž Miroslav [35] – Velký stojan na co2 lahev 2,1kg
Ahoj klucí,poradte mi,sháním akvarijní stojan na co2 lahev 2,1kg,na malou lahev do půl kila mám,nemohu sehnat ten větší stojan.Projel jsem akvashopy a nikde ho nemají.Nemáte ho někdo doma ten stojan,nebo poradte.Díky Míra palec :-O :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 15:53 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: vaclav
Ten hrubej navrchu neni z akvaristiky,ale ode mne z práce,kde přes to protejká a filtruje se Vltavská a vodovodní voda na napájení - písková filtrace pískem o různý hrubosti - mám tu takovej i jemnej,že ve vodě je jak blátíčko,upravujeme vodu z Vltavy písková filtrace na nečistoty a pak katexem změkčení.Dal jsem ho tam pro efekt,líbí se mě světlý dno.Pod ním je ten akvarijní písek nové dno od rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 15:51 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jakaf
Ještě jsem takový substrát neviděl, aby místo mramoru byl drcený křemen. Je to ale tvůj boj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 15:23 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: vaclav
ok ale vápenec ve dně není,před dáním do akvárka jsem to zkoušel octem a nešumělo a nepěnilo nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 15:20 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jakaf
Jakmile do toho pustíš CO2 začne se ten vápenec rozpouštět a efekt bude opačný KH nahoru a pH taky místo aby klesaly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 15:11 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: MartinHorák
Zarostlý to mám dost,koukni na fotky zarostlina a zarostlina 1.ryby za chvíli nebudou mít kde plavat kvůli egerii a růžkatci a kryptošky už taky pěkně při dně odnožujou.S dnem už hejbat nebudu,vše už zakořenilo,roste a začíná odnožovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2021 15:09 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: jakaf
Jak píše Václav, úplně na nic dno. A do této nádrže CO2 fakt zbytečnost. A nepíšu to proto, že nejsem příznivce CO2. Jsou nádrže, které CO2 uvítají nebo dokonce potřebují, ale tvoje nádrž to rozhodně není.
Co se týče dna, dej si tam třeba flexipísky, jsou v několika barvách, pod ně můžeš dát zásobní substrát nebo když něco od Rataje, tak třeba Aquaclay Ground. A hlavně více kytek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 14:41 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: vaclav
To je jenom asi 1 cm na povrchu,pod tím je tohle:

www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2021 14:05 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jakaf
V prezentaci máš napsaný písek 1-3 mm to co máš v akvária, ale je tak 0,5-1 cm a v horším případě je to klasická černobílá drť mramor-čedič. Do toho CO2 dávat je zbytečnost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 13:46 Muž Lojza007 [1175] Re: jakaf
Náplň do dropcheckeru od Dennerle, samotný dropchecker dle preferencí, ale Dennerle je dělá takový pěkně malý, byť jsou o něco dražší. Na zkoušku bych radši koupil set od Rataje, je levnější a nejspíš brzy zjistíš, že se to z kvasnic chová trochu divoce a dá hodně práce to odladit a jednodušší je dát cca 2 tisíce za set s bombou. Přesně tím jsem si prošel a nakonec jsem si set poskládal z dílů.
Pokud máš doma Sodastream, tak je lepší to na zkoušku postavit z něho a pak případně koupit bombu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 13:07 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: kus
Dík za odkaz,stejně jsem dnes do večera v práci,tak objednám a ve středu vyzvednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 12:54 Brodys Re: jakaf
Já to chápu,ale 500 na zkoušku mi přijde škoda. Drop nemá smysl do akvária dávat dřív, než budeš bublat, protože budeš mít jistojistě CO2 málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 12:54 Muž kus [200] - RostlinyRe: jakaf
Kdyby jsi si vzpomněl dřív, mohl jsi si pro něj dnes dojít. Ale bohužel v jednu zavírají. ;-)
www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 12:41 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Brodys
Já chci to CO2 jen vyzkoušet,tak klidně těch 500 obětuju,jen chci mít dřív ten drop,abych měl přehled o CO2 a PH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2021 12:36 Brodys Re: jakaf
Drop s originální kapalinou, tudíž ne míchání s destilkou nebo akvarijní vodou. Dobré zkušenosti mám s Dennerle.
K tomu setu, když se ti CO2 bude líbit,vyhodíš 500 a kolem 2000 tisíc už koupíš slušnou CO2 sestavu s lahví. Tak jestli nejít rovnou tím směrem a nebo s minimálními náklady s petkou a kvasnicemi.....ale to je jen taková myšlenka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 11:08 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – Dropchecker
Ahoj,hodlám si koupit set CO2 pro začátečníky - zkrátka ho vyzkoušet.Jaký mě doporučíte koupit dropchecker,abych měl přehled o množství CO2?
Co2 set mám v plánu koupit tenhle:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Díky všem za rady - i negativní.
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=101