Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 16:48 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lukynnn
Doporučuji ti prostudovat tyhle stránky aby jsi byl trochu v obraze. maniakva.sweb.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 14:22 Muž Lukynnn [0]
Ahoj, před cca týdnem jsem začal s CO2 setem, první jsem ho nastavil bez počítadla bublinek, tak aby¨dropchecker byl světle zelený, poté mi dorazil počítadlo bublinek a nestačil jsem se divit - bublinky nešli ani spočítat - ani to bublinky nebyli, spíše proud. Pokud uberu na cca 2-3bublinky/ sec ( což i tak je podle mě hodně) tak drop checker je tmavý. Používám vnitřní atomizer, který mám umístěný pod vývodem filtru takže bublinky lítají po celém akva - v mé prezentaci najdete video - kde jsem se snažil zachytit jak bublinky proudí, kolik jde bublinek a, že dropchecekr je stále tmavý. Děkuju za radu, fakt nevím kde je problém. . . Nebo je normální, že by akva potřebovalo tolik CO2, když všude se píše v řádech bublinky za sec?? rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 06:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: stepos
0,5-4bar většinou stačí.... pokud nepoužíváš nějaký externí atomizér umístěný několik metrů pod úrovní hladiny v akváriu, při vyšších tlacích se musí používat odpovídající (pevnější) hadičky, spojky, počítadla bublin atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 21:36 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: stepos
Dokiaľ je vo fľaši aspoň trochu CO2 v kvapalnej forme, je v nej tlak konštantný cca 58 atm (záleží na okolitej teplote), keď sa vyprázdňuje (končí), tak tlak postupne klesá...

Výstupný tlak závisí od použitého difúzora, škrtenia škrtiacim (ihlovým) ventilom a tak... Sám mám na výstupe niečo pod 3 atm, možno k 2,5 - nepamätám si to už presne, keď som to meral, lebo môj budík je ciachovaný v niečom inom ako je tlak (zváračský redukčný ventil) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 22:09 stepos Re: vaaclav
Díky a ty tlaky? Ty máš budíky? Jaký tlak může být v té malé flašce? a jaký z ní? Stačí 0.5-4 bary výstupní?

Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2015 20:22 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stepos
Jsou pouze dva rozměry klasika 3/4 coulový závit a nebo menší Whitworthův závit. To co je na tvých odkazech je to druhé. Co má dennerle to nevím. Z tvého odkazu bych si vybral ten druhý. Pokud to bude pasovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 19:50 stepos Re: vaaclav
No to já už vím;)
Bylo to kvůli penězům i místu. Je to příšerný, vydrží mi sotva měsíc, ale rád bych měl aspoň přehled, jak se to blíží.
Ty se vyznáš v těch ventilech?
Ty originální v dennerle jsou desetkrát dražší, tak mi přijde divný, že by to fungovalo.
Díky Š+
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 17:36 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stepos
Nevím jestli to máš kvůli místu ale ta lahev je hrozně malá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 16:53 stepos – Redukční ventil s manonetry
Hezký den,
chystám se koupit redukční ventil s manometry na 0.5 kg plnitelnou láhev dennerle a nerozumím, v čem je rozdíl u těchto dvou ventilů. Pochopil jsem, že hlavně v těch výstupních tlacích, ale vůbec netuší, jak by měl být ten správný a zda vůbec tohle na tu dennerle láhev půjde. Poradíte mi prosím? :-(

Děkuju
Štěpán

aukro.cz/…

aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 21:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Tibi86
To by si sa vrátil o niekoľko rokov späť, za tie peniaze si už kúp normálnu fľašu 1,5 kilovú a redukčný ventil.
No a hlavne nenakupuj tieto veci v akva e-shopoch, tam je to najdrahšie
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 22:06 Muž Tibi86 [0] Re: cezarmilan
Vraj to vydrží 2 mesiace +- tak pokiaľ to bude splnať to čo má tak to nieje zas také strašné.Prípadne nájst daku náhradu plnitelný sprej alebo také niečo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 22:02 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Tibi86
Hrozná nevýhoda je, že tie náplne sú jednorazovky a tak by si veľmi rýchlo prerobil. Vždy kupovať novú :-(
shopakva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 21:53 Muž Tibi86 [0] – Tetra optimat co
Dobrý večer.Ma niekto skúsenosť z tetraplant co2 optimat ? www.youtube.com/…

Dakujem za odpoved :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 21:31 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Škroby
Keby sa CO2 rozpúšťalo vo vode ako je tu popísané, tak by sa nevyrábali CO2 mixéry, CO2 reaktory a pod. Určite aj difúzny zvon je riešenie, no CO2 sa ti nedostane všade v akváriu.
Budeš mať tkzv. "hluché miesta", kde sa CO2 nedostane. Musíš so zvonom skombinovať filter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 21:25 Muž Škroby [1] Re: cezarmilan
Dal jsem to zatím přez ten kelímek,ale pH zatím beze změny,tak uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 20:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Škroby
Ja ti poradím, daj si do googla výraz "difúzny zvon" a nájdeš kopec inšpirácie. Dal by som ti aj ja ilustračné foto (á), ale tu by sa jednalo o porušovanie autorských práv :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 14:49 Muž Škroby [1] Re: Designer
Já právě bubliny nepočítám,ale původně jsem to měl v plánu.Uvidím co to udělá s rybkama a s pH a podle toho to budu ladit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 13:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Škroby
Kdyz tam nebudes mit jinou regulaci, kolik dodavas, je fajn to skrtit a pocitat bublinky jako normalne, takze to na tom uvidis (a v kelimku toho za provozu ani nemusi moc byt, kdyz se to stiha rozpoustet - zalezi kolik ho das pod hladinu a jak moc se bude "proplachovat" proudem vody). Ono se totiz CO2 ve vode rozpousti dost ochotne a jak uz jen zceris hladinu v tom kelimku, mohlo by to klidne byt bez regulace vic nez bys chtel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 12:36 Muž Škroby [1] Re: Designer
Děkuju moc,asi si budu muset pořídit ten permanentní test,abych věděl kdy dochází burčák :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 12:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Škroby
Rovnou do kelimku staci, a k tomu staci do kelimku v miste pod vodou (niz nez je hladina, vlastne co nejniz) udelat z boku diru a tesne tam zasunout hadicku. Je to pod hladinou tesnost moc netreba, a hadicka drzi na miste ;-) .

BTW, kdyby to nekdo delal, pozor na otevrenou hladinu s CO2 nad a ryby nadechujici se z atmosfery, at se tam nenadechnou, je nutne tomu zabranit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 12:04 Muž Škroby [1] Re: Designer
Zdravím,tak dneska budu instalovat ten kelímek,ale mám ještě dotaz,mam dát tu hadicku s CO2 třeba z boku do kelímku,že to nebude bublat,a nebo raději přes kamínek,aby šly bublinky sloupcem a zbytek se zachytaval v tom kelímku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.04.2015 22:34 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vaaclav
bez CO2 to jde, jen kytky nevypadají stejně a je třeba jim dopřát trošku jiné podmínky. V mém případě rybicky.net/atlasrostlin/rotala_macrandra - s CO2, hnojení EI, mrak světla - krásná, hustá, přírůstky 20 cm týdně. Bez CO2, bez hnojení, 2x54W na skoro 800 litrů akva - roste, je pěkně červená, ale není tak hustá jak byla, přírůstky zhruba 5 cm týdně a musel jsem ji dát přímo do proudu přídavného čerpadla, jinak chřadla. To vše při teplotě 30°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 21:42 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: larix
Jinak ti přeji štěstí v tom co se snažíš dělat jen to chce pořád měřit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 21:36 Muž larix [1420] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Stránky p. Pelikána mám prelustrované. Len my sa tu bavíme o dvoch rozdielnych veciach. Ja netvrdím, že CO2 rastlinám neprospieva alebo, že im škodí. Tvrdím, že takmer všetky akváriové rastliny zvládnu prirodzenú koncentráciu CO2 v akváriovej vode (povedzme 5 ppm) ak sú ostatné faktory k tejto koncentrácii primerané.

www.horacovoakvarium.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 21:29 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: larix
Je podstatně jednoduší používat CO2 bez jakéhokoliv hnojení než to dělat obráceně. Jak jsem ale už napsal je to tvoje věc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 21:23 Muž Škroby [1] Re: Designer
super nápad :-) děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 21:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Škroby
Vem prisavku s dirou, protahni dirou vzduchovaci hadicku, konce hadicky nahrej a spoj. Vznikne Ti tim prisavka s krouzkem. Do toho krouzku nasunes kelimek, ktery ma bud okraj, nebo ma kuzelovy tvar, nebo nastrihni a zahni okraje dna od PET lahve, a pak uz jen prisajes prisavku na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 21:16 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: larix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 21:08 Muž Škroby [1] Re: Designer
Teď jsem si přečetl tu reakci a asi to vyzkouším,jen jestli jsem to dobře pochopil,tak dotyčný pouští CO2 do kelímku a ne do vody?a ještě by mě zjímalo,jak tam ten kelímek udržet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 21:06 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Škroby
Zkus to s tou petkou, já měl vlepený trojúhelník z plexiskla v rohu akvária několik let. Nejdřív jsem ho nafukoval sifonovými bombičkami a později lahví. Je to ten nejednodušší difuzor jaký znám. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 21:01 Muž larix [1420] Re: vaaclav
S konštatovaním, že s CO2 je to jednoduchšie sa nedá nesúhlasiť. V čom sa ale nezhodujeme je tvrdenie, že bez CO2 to nejde. Podľa mňa ide. Je ale oveľa problematickejšie nájsť potrebnú rovnováhu a udržať ju. Ja tvrdím, že až na extrémne výnimky je možné bez umelého pridávania CO2 pestovať všetky bežné akváriové rastliny vrátane kobercoviek a náročných rastlín ako napr. Rotala wallichii, Didiplis diandra a podobne a že ich udržanie v kondícii (samozrejme rastliny budú vyzerať inak, napr. budú mať dlhšie internódiá) je iba otázka korelácie svetla a živín vo vzťahu k prirodzenému obsahu CO2.
Osobne som sa pustil touto cestou jednak preto, že rád experimentujem ale hlavne preto, že chcem, aby sa ryby (a ostatné živočíchy) u mňa cítili dobre a nie len prežívali. To je napríklad dôvod, prečo nechcem dusičnany pustiť nad 10 ppm a prečo mám v 300 litrovej nádrži ryby veľké max. 5-6 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:59 Muž Škroby [1] Re: Designer,vaaclav
Ale to by asi měla být vypust filtru nekde níž? Já právě budu zítra dávat vnější filtr a rampu bych chtěl mít tak,aby mi cerila hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:51 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Škroby
Foukáš spolu z proudem CO2 do nějaké nádobky a tak se rozpouští a nikam neutíká. Než přijdeš na něco jiného dej nad lipové dřívko uříznutou petku dnem vzhůru aby se CO2 zachytilo a rozpouštělo jen stykem z hladinou a neucházelo pryč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Škroby
Kdyz si prectes pod uvedenym clankem posledni reakci, pochopis, ze to jde i snadneji (i kdyz to treba postrada nektere z efektu celeho reseni, hlavne davkovani). Kelimek priklopeny u vypusti filtru, pod nej privedeno CO2 (bublas do nej, at Ti CO2 neutika do atmosfery) a proudeni vody pod nim se uz postara. Jde to i velice jednoduse ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:47 Muž Škroby [1] Re: vaaclav
Ja bych spíš potřeboval někoho,kdo to za mě udělá :-) nejsem úplně domácí kutil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:45 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: larix
To, že tebe alebo niekomu ďalšiemu to bez CO2 nefunguje, neznamená, že sa to nedá, považujem to skôr za nedostatok trpezlivosti prípadne vedomostí.
To je skoro horší než ty kšandy. Takže v klidu, uvidíš že by jsi to měl s CO2 podstatně jednoduší. Je to ale tvoje věc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:43 Muž Škroby [1] Re: Designer
Na to už jsem koukal,bohužel jsem to nějak úplně nepochopil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2015 20:33 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Škroby
Není to o membránách občas je to dost triviální a jednoduché udělátko na netu je toho spousta. Např.
rybicky.net/clanky/1366-co2-snadno-levne-a-bezpecne
rybicky.net/clanky/791-vyroba-domaciho-difuzoru-co2
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Škroby
Zkus jeste mrknout sem: rybicky.net/clanky/1366-co2-snadno-levne-a-bezpecne
Harampadi v akvariu navic to je, na to nemohu nic rikat, ale zase Ti muzu presne rict, ze timhle rozpustim presne co chci, naprosto dokonale, a ze prave ted pridavam do akvarijni vody okolo 0.375g CO2 za hodinu do 160l vody ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:32 Muž larix [1420] Re: vaaclav
Nerád vediem diskusiu konfrontačne ale mal som dojem, že s kšandami si začal ty, tak som sa chytil :-) Považujem ťa za jedného z najskúsenejších akvaristov na tomto webe, tvoje názory si vážim, takže sa prosím vzájomne rešpektujme.
K veci:
Aké limity máš na mysli? Výber druhov? Rýchlosť rastu? Myslíš, že tie deformácie listov, ktoré riešim sú dôsledkom (hoci aj nepriamym) obsahu CO2 vo vode?

EDIT: Prosím moderátorov o prípadný presum príslušných príspevkov do témy o CO2. Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:27 R Muž romant [27977] Re: Škroby
Samozřejmé to bohužel pro akvaristy nebývá a ten test pro naznačení trendu by měl být dostatečný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:27 Muž Škroby [1] Re: vaaclav
Zítra pojedu do vivaria pro vodu,tak se na nějaký difuzor kouknu.je tam rozdíl v těch membranach? Myslím,aby to ten burčák protlačil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:24 Muž Škroby [1] Re: romant
Alkalitu jsem měřil testem od rataje.Filtry samozřejmě nechám oba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:17 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: larix
Netahej si tady kšandy, 10 let jsem měl akvárium bez CO2, tenkrát nikdo nevěděl co to je natož se dostat na západ. Přesto mě to fungovalo velice dobře. Narazíš ať chceš nebo ne na určitou hranici za kterou tě to nepustí. To bys tu jinak neřešil nějaké problémy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2015 20:12 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Škroby
To je ten nejméně účinný způsob, kdyby jsi měj nějaký difuzor nepotřeboval by jsi druhou flašku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:01 Muž larix [1420] Re: vaaclav
Obávam sa, že toľko času nemám :-) Ja (a nielen ja) som dospel k iným záverom a nejaký ten týždeň sa už akvaristike venujem. To, že tebe alebo niekomu ďalšiemu to bez CO2 nefunguje, neznamená, že sa to nedá, považujem to skôr za nedostatok trpezlivosti prípadne vedomostí. Treba sa občas pozrieť aj za hranice, na rybickách (aj keď je to parádny web) nie je všetko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.04.2015 19:57 R Muž romant [27977] Re: Škroby
Je zde ještě otázka průkaznosti měření a ten filtr neměň kus za kus, ale nech je oba dva běhat měsíc společně a teprve potom ten stávající odstraň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 19:55 Muž Škroby [1] Re: vaaclav
Bubliny nepočítám,jako difuzor mám "kamínek" z lipoveho dřeva,ale teď to nějak nebere proud,zítra budu měnit vodu a dávat nový filtr,tak to musím postelovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2015 19:43 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Škroby
To by mělo jít pH dolu celkem lehce teď jde o to kolik ti to dá bublin a hlavní je jak účinně dokážeš CO2 rozpouštět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 19:00 Muž Škroby [1] Re: vaaclav
Pri poslednim měření jsem měl 5dKh
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=701