Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 08:14 Zdena1985 Re: Zip
ja mam o bomby a z jedne strany by mel jit profouknout pusou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 08:13 Muž Zip [277] – Umístění zpětného ventilu
Zdravím, kam se doporučuje nejlépe umístit zpětný ventil Camozzi. Co nejblíže k AQ nebo k bombě? Je nějaký požadavek na jeho pozici (svisle, vodorovně)?. A vstup předpokládám, že je na straně té "kuličky", že? :-) Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 13:09 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: vaaclav
jj, souhlas, já psal, že pohodlnější je koupit redukci. Já mám dobrý obchod se svářecí technikou kousek odsud, tak jsem to pořešil takhle, měli i tu jinou trubku, ale tu jsem nebral. Flašku s našroubovanýma budíkama vžycky celou komplet ponořím do vany, kdysi mi láhev utekla za 14dní kolem netěsného budíčku. Trocha teflonove pásky a byl klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 13:02 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DavFM
Některé budíky nejdou povolit, protože jsem to tak jak popisuješ dlouho měl nedoporučuji to, párkrát mě lahev utekla protože to blbě těsní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 12:39 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: LopoCz
Dá se vyměnit i ta matka. Sikovkama vyšroubuješ tu trubku z těla ventilu, dáš novou matici, našroubuješ zpět.Jiné dosedací plochy řeší bytelná teflonová podložka, tu stejně je lepší dát novou po každé manipulaci. Matka stojí tak 30,-kč.
Ale ta redukce co nahodil vaaclav je komfortnější řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 12:04 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LopoCz
Lepší je koupit přechodku myslím že potřebuješ tuhle ale vyrábí se i opak. www.svarecky-elektrody.cz/… Matku lze také vyměnit ale to bych ti nedoporučoval musel by jsi asi vyměnit i tu trubku protože ty dosedací plochy jsou jiné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 11:46 LopoCz – CO2 hodiny
Ahoj, resim maly problem.
Poridil jsem si CO2 lahev - www.rataj-spk.cz/…. Doma mam uplne nove a kvalitni hodiny - www.pivoteka.cz/….
Problem je ten, ze zavit na bombe je jiny, nez matka na hodinach. Neresil to nekdo? Dala by se vymenit jen ta matka, ale kde ji sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 14:00 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zip
Já to neřeším mě větší tlak nevadí u mě to trvá tak den a tak to nechám až když je lahev prázdná. Neměly by se ale posílat plné lahve hlavně v létě hrozí přehřátí a únik plynu přes bezpečnostní pojistku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 09:20 Muž Zip [277] Re: vaaclav
Já také žiju v tom, že posílají plné, mají to uvedeno na webu, i tlak odpovídá. Někde jsem tu četl, že se nesmí posílat ty větší.
O zvětšení tlaku při docházení jsem četl, při jakém tlaku je tedy již vhodné zajít do plnírny, někdo tu myslím psal 10-20bar?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 09:00 Zdena1985 Re: vaaclav
ba naopak tusim ze posilaji plne.uz sem se jich na to ptal :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 08:54 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zip
Plné lahve se posílat nesmějí. Záleží jak máš dlouhé hadičky a mě někdy trvá pár dní než to nastavím ale pak na to půl roku nesáhnu. Pozor až ti bude bomba docházet tlak se ti naopak bude zvedat a to klidně až 3x. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 08:49 Muž Zip [277] Re: vaaclav
Jak to myslíš, že se posílají skoro prázdné?By snad měla být plná, tlak na vstupu mám 60bar. Mě překvapila ta skoková změna, večer 60b a ráno 45b bez jakéhokoliv zásahu, ikdyž alespoň je to snížení a ne nebezpečné zvýšení:-). Předpokládám, že z bomby se jehlový ventil nezanese. Odpoledne pohnu s jehlovým a uvidím.
Jsem si myslel, že z bomby je to oproti burčáku brnkačka, ale taky to má svoje specifika, koukám coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 08:08 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zip
Lahve se posílají skoro prázdné ale i tak než se to okolo všechno usadí musíš občas korigovat nastavení. Musel by to být ale hodně malý únik ale ani to se nedá vyloučit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 07:44 Muž Zip [277] – Pokles dávkování
Zdravím, mám nově CO set od rostlinna-akvaria 2,1 l bez nočního vypínání. Dva dny stabilně bublám 59-60 b/min. Dnes ráno jsem napočítal jen 45b/min. Set jsem již jednou přetěsňoval a kontroloval pod vodou. Tlak na vstupu i výstupu redučáku je stabilní, čím by mohl být pokles způsoben, opět netěsnost?Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 10:18 Marcel G Re: kornxi
Doporučoval bych vám tento CO2 set ani nevybalovat a rovnou ho poslat (vrátit) v zákonné lhůtě zase zpět (bude vás to stát akorát poštovné), a pořídit si levnější variantu z e-shopu rostlinna-akvaria.cz. Ušetříte zhruba 10 tisíc Kč! Značkové zboží může být často několikanásobně dražší prostě proto, že je to zavedená značka. Ten pH controler od JBL možná bude o něco kvalitnější, ale CO2 lahev a ostatní komponenty budou určitě kvalitativně podobné. S CO2 sety z e-shopu rostlinna-akvaria.cz tu má hodně lidí dobré zkušenosti. Záleží na vás, jestli vám těch peněz navíc "za značku" není líto. Mně by tedy bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 21:59 Žena kornxi [10] - MiniakváriaRe: cezarmilan
Jen se ptám. Také mi přijde cena naprosto nesmyslná. Měla jsem v plánu si něco nastudovat o CO2 a pak popř. pořídit. Ale dnes mi bylo slavnostně oznámeno, že bylo objednáno právě toto CO. Nechápu, proč je tam tak vysoká cena právě. Flaška ani není nějak extra velká..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2017 21:09 R Muž afc1886 [14631] Re: kornxi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 21:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kornxi
Fúú, je riadne predražený, práve ten chceš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 20:10 Žena kornxi [10] - Miniakvária – Set JBL
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda má někdo tento set co2-hnojeni-rostlin.heureka.cz/… a pokud ano, jaké s ním máte zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 10:53 Muž honcka [39] Re: vaaclav
Ono staci pouzivat papirky s mensim rozsahem, pouzivam normalni lekarsky na moc a ty jsou v rozsahu 5,4- 7,4 a policka maji po 0,2
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 10:51 Muž Maca123 [8] Re: DavFM
Ja taky ne, byla to odpoved vaaclavovi na to jestli mi tam rostliny rostou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 10:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaaclav
U JBL 6-7,6 se dá určit pH s přesností +-0,2, u ostatních kapek to je horší. Ale třeba mi to stačí. Vím, že se pH pohybuje v rozmezí, které rybám vyhovuje. Stejně nechci pH měnit, protože to je komplikované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 10:44 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: honcka
To jsou ty tvoje papírky přesnější než leckterý pH-metr. Jestli i na kapkových testech poznáš odchylku 0,2 tak jsi dobrej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 10:04 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maca123
Mi eleocharis roste velice dobře i pod relativně slabým osvětlením a nějakou dobu už i bez co2. Co je zvláštní,rozrusta se i pod sutr,kde je tma.
Ani nevím co tím vlastně chci říct,asi to, že eleocharis nepovažuji za meritko nutnosti používání co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2016 09:58 Muž Maca123 [8] Re: honcka
myslis jak se od sebe rozjizdeji ruzne pH metry co pouzivame? Pokud ukazuje jeden pevny pH metr odchylku +-0,1 musime to zkontrolovat. Pouzivame na to dva prenosny. Oba dva jsou ulozeny po celou dobu v KCL, pred merenim se musi znovu nakalibrovat a pak zacina sranda. Dejme tomu, ze pevny ukazuje 6,5 (potrebujeme 6,7 )jeden prenosny dokaze ukazat 6,3 a druhej treba 6,8. A ted si vyber rozzureny palec hold budes kalibrovat do aleluja a nebo to vezmes prumerem smich

PS: za celou dobu jsem nezazil, ze by se vsechny tri presne schodovali :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 09:42 Muž honcka [39] Re: vaaclav
Co je usmevnyho na mereni papirkama, ma to presnost 0,2 na orientacni mereni to imho staci, mam i normalni ph indikaotr v kapkach a hodnoty jsou stejne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 09:17 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: honcka
Tím že se o sondu nestaráš zkracuješ její životnost a přesnost měření. Argument že ukazuje stejně jako papírkové testy je úsměvná. grower.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 08:27 Muž honcka [39] Re: Maca123
Jak moc se to rozjizdi? Merim vzdycky kazdy tyden po vymene vody lakmusovym papirkem a levnym cinskym digitalnim merakem, kterej jsem koupil jenom pro srandu, jestli to bude fungovat
www.aliexpress.com/…
Mam ho necely 2 mesice nekalibruju to, necistim, neregeneruju a porad ukazuje stejne hodnoty jako lakmus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 07:52 Muž Maca123 [8] Re: dvorak
Me rychlosti peti listu denne opadal smich
Ten Anubias jsem zminil, protoze je to na peci jednoducha rostlina. Krome toho co jsem mel ja :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 07:35 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Maca123
Maca123 napsal: Rostou nerostou. Kazdopadne ne tak jak bych si predstavoval. Vcera jsem treba vyhazoval Anubias barteri.

Anubias barteri je velmi pomalu rostoucí rostlina, u které ani co2 ani hromada hnojiv nepomůže, aby rostl rychlostí stonkových rostlin. Někomu Anbuias dělá 1 nový list denně, někomu týdně, někomu měsíčně.

OT
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 07:10 Muž Maca123 [8] Re: RoFr

RoFr: zdravim, co se tyce (ne)spolehlivosti pH mereni, nezbyva nez souhlasit. A ted nemam na mysli pouze akvaristiku a pH metry za nekolik tisic korun. I pH metry za nekolik desitek tisic, ktere pouzivame v praci, lze brat pouze orientacne. A to kalibrace probiha denne a elektrody jsou v KCL prakticky cely den :) Proto bych se kazdopadne slepe nedrzel pH, ale jako pomocnik k udrzeni nejake stability v nadrzi mi prijde dobry.

dvorak: co se tyka toho hnojeni, to je mi znamo. Vcera jsem narazil na pomerne zajimavy zpusob. Nejdriv si o tom musim najit dalsi info a poradne se do toho zacist.

vaaclav: Rostou nerostou. Kazdopadne ne tak jak bych si predstavoval. Vcera jsem treba vyhazoval Anubias barteri. Na druhou stranu jiny rostou jako blazen. Clovek je z toho jelen :)Zacal jsem pomalu prihnojovat tak uvidim co se tam bude dit. Dneska by mela dorazit jeste parvula. Jestli to u me rozdycha budu na dobre ceste. Ale myslim, ze prave u ni budu mit bez co2 problem.. A diky za odkaz. Spousta uzitecnych info palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 06:13 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: RoFr
RoFr napsal:„Akvaristé“ (všimněte si uvozovek) kteří toto zařízení „používají“ nepřiznají problémy, jaké se zařízením mají. Nepřiznají nespolehlivost (ňák to reguluje) a přímo nefunkčnost zařízení z pochopitelných důvodů jejich psychologie.

S tímhle musím plně souhlasit, jelikož jsem se již s takovým postojem setkal několikrát. To je v nás, Češích, tak nějak zakotveno, že i špatnou investici před ostatníma obhajujeme a chválíme, protože není v naších povahách, přiznat svoje pochybení (např. o nákupu), abychom před ostatními nevypadali jako "lojzové" co utratili X tisíc za něco, s čím nyní nejsem spokojen, co nefunguje, popř. nákupu, kterého lituji.

Maca123: Ty co2 mas, koupil by jsi ho znova? :)

Vzhledem k tomu, že ho mám teprve krátce (týden), nejsem ještě schopný zodpovědně a svědomitě posoudit, zda mělo pořízení CO2 systému smysl. Navíc máme odlišné hodnoty vody, takže nelze naše situace plně porovnávat. Navíc, já mám nedostatek Fe a tuším, že i nějakých dalších prvků, na které nemám ani testy, takže jejich nedostatek (nebo překvapivý dostatek) nemohu ani zjistit.
A to, aby moje péče o akvárium/akvarijní rostliny byla kompletní, objednal jsem i automatický dávkovač hnojiva. To proto, abych neměl limitní stav prvků - např. Fe. Řetěz je tak slabý, jako jeho nejslabší článek. A tak si myslím, a píše to myslím i Horác v nějakém svém článku, pokud je nějakého prvku málo než potřebné množství, rostliny dobře neporostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.11.2016 23:51 RoFr – pH controller
Víte, slušnost mi brání zde napsat přímo, co si myslím, a nejsem jistě sám, o těch, co „používají“ a prezentují ve své akvoprezentaci, že používají „pH controller“ k regulaci množství CO2 přidávaného do akvária.
„Akvaristé“ (všimněte si uvozovek) kteří toto zařízení „používají“ nepřiznají problémy, jaké se zařízením mají. Nepřiznají nespolehlivost (ňák to reguluje) a přímo nefunkčnost zařízení z pochopitelných důvodů jejich psychologie.

Systém dávkování CO2 pomocí pH controlleru je nespolehlivý nejen, bez velice časté údržby spojené s čistěním a (časově náročným) cejchováním pH sondy a někdy nepřesným (hydrogenuhličitany) měřením alkality akvarijní vody.
Pro spolehlivý provoz systému je nutné používat nejméně dvě (poměrně drahé) měřicí pH sondy (při zakoupení kontroléru je vám prodána jedna sonda) (Pokud máte jen jednu pH sondu, nedovedu si představit, za pomoci čeho se CO2 dávkuje, když sondu momentálně regenerujete, nebo vám náhle sonda zkolabuje). Musíte si opatřit a každý rok obměňovat kalibrační roztoky (pufry), roztok čisticí a roztok pro regeneraci sondy (3 molární KCl). Mezitím, co se vždy jedna sonda regeneruje, je nutno každých 7 (max. 10 dní) sondy vyměnít . Tu z regeneračního roztoku ocejchovat pomocí pufračních roztoků a vložit do akva a sondu, co byla v akvu je potřeba ošetřit v čisticím roztoku a nechat regenerovat v roztoku regeneračním. Při výměně části akva vody, nebo nejlépe pokaždé při osazení akva zcejchovanou sondou, je nutné změřit alkalitu akva vody (kvalitním kapkovým testem) a případně opravit nastavení kontroléru. Při nedodržení uvedeného postupu je po 10-ti dnech provozu systém s kontrolérem nespolehlivý, po 20-ti dnech reguluje již v nesprávných mezích, je prakticky nefunkční (nedochází ke správné regulaci). I při pečlivé údržbě pH sondy je její životnost někdy jen 1,5 až 2 roky.
Přesnost regulace CO2 je, kromě nepřesně určeného pH, zatížena nepřesností změřené alkality akvarijní vody, podle které je stanovena žádaná hodnota pH. Přesnost metody regulace je též zatížena chybou danou tím, že alkalita akva vody nemusí být dána jen hydrogenuhličitany (docela běžné)…, viz články „akvarijní chemie“ www.horacovoakvarium.cz/…

Tímto nepopírám, že (nejlépe zdvojený, pro spolehlivost) je takovýto systém vhodný pro velká akvária (od 600 litrů vody výše).
Sám pHmetr samozřejmě mám, používám a současnou solidní akvaristiku si bez pHmetru nedovedu představit … (míchání vody pro tření …).
Je též pravda, že mne kamarád a zde známý top rostlinkář přesvědčil, abych nějaké to CO2 do vody pouštěl. Přiznám se, že toho CO2 do akva též 3 krát velice málo pouštím, abych nevypadal, že, jako důchodce, na láhev a budíky nemám… (jsem akvarista, ne zelinář, či akvoextremista jako jsou ti, co dělají aquascaping).

Pokud Vám někdo řekne, že přeháním, že vše jde nějak obejít, zfušovat a zanedbat, tak si pomyslete své a udělejte si i názor na toho, co vám takto radí.
Osobně se vyhýbám lidem a opovrhuji lidmi, kteří lžou (pro příklad bych zde mohl i nějakého mimořádně známého lháře uvést), nebo věcem nerozumí, nebo mají ve své akvoprezentaci uvedeno, že používají „pH controller“.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 23:23 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maca123
Krásná voda pro CO2 jako stvořená. V tomhle ti rostliny nerostou? Bez sycení budeš mít CO2 vždycky málo. Rostliny (některé) si ho dokáží vyrábět sami, trvá to déle proto nerostou tak rychle. Hodně záleží ale jaké zvolíš, dneska je nabídka tak široká že se nemusíš trefit a půlka rostlin co jsi si koupil neporoste. maniakva.sweb.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 19:21 Muž Maca123 [8] Re: vaaclav
Staci rict :) KH 4, pH 7,5, No3 5, co2 4 ( dle tilmanovy tabulky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2016 18:00 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maca123
Pokud chceš aby ti rostliny dobře rostly musíš se to nejdříve s nimi naučit. Pokud ti nerostou ani CO2 ti nepomůže spíše naopak. Chce to něco vědět o vodě hlavně o té vstupní. PH, KH(KNK), NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 17:37 Muž Maca123 [8] Re: vaaclav
Ahoj Vaclave, teoreticky ano, prakticky nikoliv. Nikdy jsem ho nemel ale precteno mam dost. V akvariu to proste nefunguje tak jak si predstavuju ( at v soucasnem ci v predchozim), muzu to zatim svalovat na to, ze je v podstate cerstve zalozeny ale uz ted vidim, ze vetsina rostlin zacina stradat. Hnojil jsem malo, hodne, vubec, svitil i nesvitil a presto to nebylo ono. Co vim jiste, ze v akvariu chybi co2. Kdyby to byla vec za par stovek tak to vyzkousim a hotovo ale za tuhle cenu... co se tyka ph metru, tam mi jde predevsim o pohodli :-) polozim tu otazku jinak, pokud budou vsechny ostatni faktory v optimu, je ten rozdil opravdu takovy, jak se docitam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 17:31 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Maca123
když všeobecně, tak všeobecně... ano, koupila bych CO2 set znovu (ale vystačíme si bez kontroleru, dá se to vychytat i bez něj) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 17:13 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maca123
Pokud víš proč, jak a kdy CO2 používat tak je rozdíl podstatný. Nemusíš mít ale hned kontroler jde to i bez něho a investice potom není nic tak hrozného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 16:54 Muž Maca123 [8] Re: dvorak
Zdravim, to, ze to neni jen o co2 mi jasny. Jde mi spis o velice vseobecnou odpoved ( ne co je k tomu vse potreba), jestli je rozdil s/bez co2 tak podstatny, ze se vyplati nemala investice do co2 setu. Ty co2 mas, koupil by jsi ho znova? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 16:35 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Maca123
Jen o CO2 to není.

V kombinaci s osvětlením, hnojením, ale také údržbou / výměnou vody a dalších důležitých činností a aspektů lze mluvit o vylepšení situace :) Prostá otázka, ale vyžaduje to obsáhlou odpověď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 15:38 Muž Maca123 [8] – Koupit nebo ne
Zdravim, je to z co2 tak podstatny rozdil, ze se vyplati poridit za ty penize poridit? Z burcaku to delat nebudu, kdyz uz, koupim set i s pH metrem. Dle kapek v akvarku co2 prakticky nemam. Diky za nazor M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 17:34 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vaaclav
Nějaký šotek a zmazal Marcela i mou odpověď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 11:40 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dvorak
Není to CO2 ale kyslík který rostliny vyrábí v takovém množství že už se v akváriu nedokáže rozpustit. Hodně to podporuje síla osvětlení (0,6 w/l je hodně) a doba osvitu. Měl by jsi si zjistit jak měkkou vodu máš (KH):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 08:15 Muž dvorak [94] - Rostliny
Před pár dny jsem začal s aplikováním CO2. Skleněný difuzor jsem umístil pod "výstřik" filtru, aby stoupající bublinky CO2 ve vodním sloupci byly před dosažením hladiny rozneseny do prostoru akvária.
Nyní však pozoruji na většině listů uchycené bublinky - zespoda listů. Ano, některé rostlinky vypouští i řetězec bublinek - což je fotosyntéza. Ale vrtá mi hlavou ty bublinky uchycené zespoda listů. Zajímá mě, proč se tak děje a co mám dělat? Nyní bublinkuju na minimum a další možnost jak snížit dávkování CO2 by bylo zapínat to méně, třeba jen na půl dne a nikoliv po celou dobu svícení, jak to mám nastavené nyní. No, příjde mi, jako by bylo akvárko CO2 přesycené, a proto se nerozpouští / není rostlinami vstřebáváno, a tak se uchycuje na spodní straně listů rostlin.

Máte pro mne nějakou radu? :)

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 14:42 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: teakmon55
Akvárium máš dost velké a tak bych použil rozstřikovací rampu která je v tomhle případě lepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 14:10 Muž teakmon55 [6]
CO2 pustam cez vnější atomizér.Zaujíma ma,čo je lepsie použiť na výstupe filtra pro distribuce CO2 do vody.Roztrekovaciu rampu alebo tu plochu trisku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2016 13:54 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Stuco
CO2 se ve vodě dost dobře rozpouští a hodně záleží jak hluboko je hladina CO2 a hlavně jak velká je její plocha. Musíš si to vyzkoušet je to zřejmě z plastu a asi celkem lehce z toho půjde udělat reaktor. www.youtube.com/… www.youtube.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 13:41 Stuco Re: vaaclav
Prave tato sranda nič nevypušta preto som sa pytal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 13:28 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Stuco
Takhle jsem kdysi začínal. Nevím jestli ti to bude stačit naplnit plynem jen jednou denně řekl bych že ne. Největší problém jsem měl udržet to stále plné. :-)
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=551