Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 22:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
a co kdyz ma voda v akva primarne 4°dKH? (tim myslim bez pridavani co2, ci jinych chem. latek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:59 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
Třeba permanentní test.
Ale ne ten, u nějž je v návodu psáno: "Naberte vodu z akva..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 07:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
a co misto neho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 22:37 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kamilstrom
Jsem pro! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 13:26 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
To jsem si myslel,ale jen tak pro poradek jsem to opravil,meli by ho(Tillmana)zrusit at lidi zbytecne neuvadi v omyl!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 09:04 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kamilstrom
Mně nešlo o ten překlep, (vůbec jsem si ho nevšiml! :)), ale právě o to "kolem Tilmanna". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 00:23 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Kamilstrom
Samozdrejme jsem myslel mg/L(ppm),sorry! stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 23:58 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Ja vim Side,ze Tillman je knicemu,proto ho nepouzivam(pouzil jsem "").Pouzivam pernamentni test(4 dKh+b.modr),ktery je pernamentne zlutozeleny(kdyz ho vytahnu z vody tak zmodra,takze reaguje) :-) a je umisteny naprotejsi strane akva. nez diffusor,taky kdyz mam ph standartne kolem 6.5(mereno dig.ph metrem,kalibrovanym pred kazdym merenim)a vypnu co2 tak se ph vrati na 7.5,coz je ma standartni voda z vodovodu!!Tlacit do akva tolik co2 tady radi Tom Barr(hodne co2 a aby nekolisalo)v boji proti rasam!!!Rostliny se "tvari"dobre,takze doufam,ze tam to co2 je!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 21:02 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kamilstrom
...normalne "podle Tillmana" 45-50 ml/g...
V "reálu" to bude jen zlomek této hodnoty. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 19:52 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Tudy
Ja mam normalne "podle Tillmana" 45-50 ml/g rybkam se nic nedeje a rostliny taky moc nebublaji :-),ale rostou a o to jde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 11:45 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: romant
JJ, kvůli bublinkám kupovat nový/předělávat starý kryt určitě nebudu :-) Jen jsem se chtěl ujistit, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 11:42 R Muž romant [27977] Re: Tudy
To, že rostliny populárně nebublají, ještě neznamená že neasimilují o sto šest. Třeba by to chtělo ještě posílit osvětlení, aby se ten efekt bublání projevil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 11:38 Muž Tudy [330] - Krevetky – Bublinkování
Zdravím,

dle Tillmanovy tabulky se pohybuji mezi 15 a 20 mg CO2/litr. Rostlinky výrazně zrychlily růst, ovšem nebublinkují, pouze večer sem tam ze stonkovek nějaká bublinka uniká. Je to asi pitomost, ale neměly by bublat více ? Voda v akva se trochu točí (čerpadlo), takže O2 možná stačí z rostlin unikat difuzí...

Jen jednou na začátku kvašení rostliny bublaly pěkně, ale to už byly některé rybky napůl v rauši (Cichlidy) a dle Tillmana stoupl obsah CO2 na 35 mg/l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 17:58 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Mám ho používam ho, ale......., všimni si že ten vyššie je iný, (a ten ti nedodajú, nemajú ho). Práve ten má, resp. mal spätný ventil. Ten nižšie, ten spätný ventil nemá, má iba kolienko. Náhradnú keramickú doštičku mi neposlali aj keď som ich žiadal, ale chválabohu. Ušetril som a na ďalších akváriach som rovnako ušetril, pretože si už vyrábam sám, posuď. Je to môj home made difúzor a je snáď ešte lepší
www.akva.sk/…
To s tým púťaním v noci a o rybičkách, je tu téma. Záleží ake je veľké aq a osadenstvo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 16:17 Muž Tudy [330] - Krevetky
Zdravím,

zatím pouštím CO2 přes cigaretový filtr, ale velikost bublinek se různí (drobné i větší, hodně toho dopluje na hladinu). Uvažuji o koupi difusoru od Rataje za 213 Kč,- (difusor s keramickou patronou, počítadlem bublin a zpětným ventilem). Máte s tím někdo zkušenosti, je to vhodné na burčák? Vyplatí se koupě?

www.zoo-market.cz/…

Edit: výhoda cig. filtru je v tom, že stačí malý tlak a už to jde. Také mám vyzkoušeno, že mohu pouštět CO2 i v noci a ph pod 6,5 neklesá. S tou keramickou patronou nevím, bojím se menší bubliny -> více rozpuštěného CO2 -> možnost otravy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 09:24 Muž davidus [41] - Cichlidy – redukční magnetický i jehlový ventil
Má někdo zkušenost s tímto ventilem???Je to opravdu tři v jednom??? www.akvarista.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 14:15 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetky
ja tento set pouzivam v kombinaci s hasicakem taky uz 2 roky mam taky ten prostredni el.ventil a je pomerne teply ale urcite ne ze bych na nem neudrzel ruku to ne a za me osobne s timto setem spokojenost, jehlovy ventil mam CAMOZZI www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 14:03 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: hf
Hovorím o tom, že nie vždy ti pošlú, čo si objednáš. Nemáš takú skúsenosť? Ak nie, tak si šťastný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 13:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Těhňajs
Ide mi druhý rok v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 13:58 Muž hf [54] Re: milan666
Tak snad víš co si kupuješ. Já mám 2x ten 3.5w, tedy ten prostřední na obrázku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 13:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: hf
No neviem či vieš o čom hovoríš. Nie každý a nikto nevie zaručiť k akému sa dostaneš. Tak napríklad:

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 01:12 Muž hf [54] Re: Těhňajs
Já bych zvážil si to postavit sám (cca za polovic). Co kde koupit je tu na fóru psáno již několikrát a smontovat to zvládne i naprostý technický antitalent.

P.S. Tak jak mají ty obrázky u toho CO2 setu, tak tak to nedporučuji zapojovat. Při otevření elmag ventilu následuje poměrně solidní pšouknutí CO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 21:24 Muž Pendragon [0] Re: Těhňajs
Mám ho v provozu 1 rok. Naprosto bez problémů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 19:16 Těhňajs
máte někdo zkušenosti s co2 od firmy www.shopakva.sk? třeba s tímto produktem : www.shopakva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 19:04 Muž hf [54] Re: milan666
Prevadzkova teplota souvisí s příkonem elektromagnetu. Cokoliv pod 5W je naprosto OK. Elmagy z Polska mají 3.5W. Při namontování přímo kov - kov na redukční ventil je teplota pod 30°.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 17:34 Muž Jack [7]
Tak COčko už bublá 8 hodin v kuse a za tu dobu jsme akva prakticky nespustil z očí. Dá se nějak i bez testů poznat kdy je dost? Třeba až ryby budou plavat výše hladiny? Z kytek stoupají bublinky vzduchu a egeria mě opticky připadá zelenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 15:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: davidus
Každý ventil musel prejsť skúškou,pre splnenie normy. Kvalitatívne sú všetky rovnaké, rozdiel je v dĺžke životnosti. Ber v úvahu najviac to, že čo v prípade reklamácie. Pritom reklamácia sa môže týkať jak poľského tovaru, tak aj tovaru napr. talianského.
U elektromagnetického ventilu si najviac všímaj prevádzkovú teplotu, čím vyššia, tým kratšia životnosť a tie z Poľska majú okolo 60°C, čo je dosť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 14:32 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Moucha
jooo, to je sranda. Když si vzpomenu co jsem se s tím natrápil... nebublalo a nebublalo. Nakonec jsem použil fintu s jarovou vodou abych zjistil že to mám děravý jak cedník... vyrobil jsem druhou lahev, ještě důkladněji zalepil hadičku do uzávěru a opět děravé... no a tak jsem si nakonec objednal CO2 od Rataje :-D

Jen tak mimochodem, nemáte někdo tip na místo kde mi doplní bombu v praze za rozumnou cenu? A neodkazujte mě na strejdu googla, je pátek, jsem línej a chci to na doporučení :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 13:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jack
kdyz to das hloub tak se to za chvili natlakuje a bude to bublat i dole, pokud obsem nemas nekde netesnost....
sledoval bych alkalitu a pH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 13:15 Muž Jack [7]
JSem nemocný a akvárium má přímo před očima. Kdyby se náhodou ryby začaly dusit tak to vyndám. Ale zase tak moc ta reakce bouřlivá není. Hadička musí být max. 5 cm pod vodou jinak z toho nejde nic. Ale zapojil jsme to do vzduchování filtru tak občas vyletí bublina ale ta jde během 2 sec nad hladinu. Nevím jestli je to tím ale na egerii jsou malinkaté bublinky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 10:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jack
Radši bych si každou chvíli kontroloval akvárium... Myslím, že to bude pěknej pšouk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 07:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jack
kurnik dej tomu cas, nebud tak netrpelivy, nejakou dobu trva nez se rozjede kvas, a pocitej s tim ze intenzita kvaseni nejni rovnomerna... zatim si projdi tohle vlakno a pochopis vic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 06:54 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Dejmon
Diskuse jsem tu čet všechny s tím mi nepomůžeš.Potřebuji názor někoho kdo buď měl oba ventily a může porovnat, a nebo někoho kdo tomu rozumí a řekne mi že po konstrukční stránce některému dává rok maximálně dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 21:42 Muž Jack [7]
Ahoj.Je to divné do 1 litru vody jsem dal 8 polévkových lžic cukru 7 g kvasnic a už se 2 hodiny nic neděje. Jenom když s tím zatřepu tak se toho uvolní spousta. Vody byla teplá ne horká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 17:20 Muž Jack [7]
Jej promiň. Měl jsme ještě jeden test ale pučený. Tu tvrdost jsme znal ale už jsme ho vylil :(. Vím že podle Tilmanovy tabulky bych měl mít "příliš málo CO2" Za kdy zhruba začne proces kvašení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 17:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jack
jakou mas alkalitu - uhlicitanovou tvrdost? obecny predpis je 200-300gr cukru + cca 1-3ml susenych kvasnic dr.Oetker a dolit k horni hranici etikety 2L PET od coca-coly, ja navic pridavam cca 10hrozinek, pro lepsi prokvaseni

kazdymu to kvasi ruzne, podle podminek, navic behem roku se to taky trosku meni (jeden z faktoru je teplota)
takze si budes muset zakladni receptik upravovat podle svych potreb, ale to se tu huz probralo ze vsech stran

u syrovych kvasnic se dava tusim cca 1/4-1/8 kostky (ale presne si to nepamatuju)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 17:05 Muž Jack [7]
Ahoj. Psal jsem výše. Ph: tester od rataje 8, a volal jsme i na vodárenskou a tam mi řekli 8,4.

Mám už připravenou petflašku a teď jakou směs tam mm namíchat. 60l akva. Mám doma spoustu cukru a 84 G kvasnic. Předem pro ty že mám slabé osvětlení- nebudu ho měnit. Kamarád má taky 60 a "pouze" 11W bez reflektoru a kytky mu s CO2 jdou. Rozsivka konečně šla do věčných lovišť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 15:15 Muž Dejmon [64] Re: davidus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 14:56 Muž davidus [41] - Cichlidy
Poradí mi někdo kdo to odzkoušel v praxi třeba Sid zda je rozdíl 600Kč na místě mezi elektromagnetickým ventilem z Polska www.aquario.pl/… a nebo značkovými www.aquascape.cz/…. Z ventily drajímá mne jak dlouho tyží funkční.Jestli Polák nepřežije záruku je za pětikilo drahej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 07:42 JuraS Re: filipsi
souhlas..akvaristika je z těch koníčků co zabírá pravidelný čas, prostor a po počátečních vyšších nákladech jen provozní náklady + sem tam něco....co takové balonové létání, motokros, hokej, na prostor a finance náročné modelářství, rybářství ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.08.2011 22:31 Muž filipsi [1295] Re: ČichavecTom
ot - ty minusy si mel asi pouze za kradeni ve vlaku, jinak hluboka pravda. Ale - nesouhlasim s tim najdi si jiny konicek. Podle me je akvaristika jednim z nejlevnejsich konicku. Samozrejme, vse se da provozovat ruzne, nekdo draze, jiny levne .. Ale stale se i draze provozovana akvaristika vubec neblizi nakladum mnoha jinych. A provozovana levne - vetsinu konicku za takove castky nejde ani zacit, natozpak provozovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 18:13 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: davidus
Kľudne sa pusť do poskladania si setu, fľašu zoženieš, redukčák si zoženieš a to za tretinovú cenu, po elektromagnetickom a ihlovom ventile sa popozeraj tu:
www.aquario.pl/…

a prečítaj-preštuduj tu:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
a pre úplnosť tu:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 17:55 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
ČichavecTom napsal: Jsou v zásadě čtyři možnosti:

1, jsem bohatý a neřeším to. Kup si co se ti líbí.
2, jsem bohatý a lakomý. Snaž se ušetřit tak že si poskládáš z levnějších dílů.
3, nemám ani vydru, zato jsem šikovný. Ukradni ve vlaku hasičák (jestli tam ještě nějakej najdeš) a předělej si ho. Zbytek sežen kde se dá - ve svářečskejch krámech maj dost dílů, který jsou stejný a stojí polovinu....
4, nemám vydru a jsem nemehlo: vůbec do ničeho se ne...er a raději si najdi jiný koníček


Dostal si -4, ale nemôžem si pomôcť, je to neuveriteľne presné a vybraté zo života, akurát ten hasičák by som nekr...., zoženieš cez stránky, kúpil som 1,5kg za 5€
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 15:53 JuraS Re: davidus
už si napamatuju kolik přesně mě to stálo ale dostal jsem se pod 4000..spíš pod 3500
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   10.08.2011 15:45 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: davidus
Jsou v zásadě čtyři možnosti:

1, jsem bohatý a neřeším to. Kup si co se ti líbí.
2, jsem bohatý a lakomý. Snaž se ušetřit tak že si poskládáš z levnějších dílů.
3, nemám ani vydru, zato jsem šikovný. Ukradni ve vlaku hasičák (jestli tam ještě nějakej najdeš) a předělej si ho. Zbytek sežen kde se dá - ve svářečskejch krámech maj dost dílů, který jsou stejný a stojí polovinu....
4, nemám vydru a jsem nemehlo: vůbec do ničeho se ne...er a raději si najdi jiný koníček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 15:44 GP Re: davidus
ja jsem do nedavna pouzival hasicak a repasovanej redukcak (jehlak zdarma diy). cca 1200 a spokojenost. nemusi byt vse nalestene... ale samozrejme zalezi na potrebach a prioritach...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 15:39 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: davidus
Já mám tohle: www.rataj-spk.cz/…

a spokojenost.

shop.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 15:35 Muž davidus [41] - CichlidyRe: JuraS
Když to spočítám vejdu se i s kontrolerem do šesti tisíc. Nevím ale proč kupovat redukčák od aquáta když třeba tento vypadá stejně a mosaz jako mosaz tak kde je ten rozdíl 1500Kč?http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php?cisloclanku=2008040901.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 15:10 JuraS Re: davidus
moje sestava je ve složení 1500gr duralová bomba od fy Dupla s elektromagnetickým ventilem + náhradní ocelová bomba 500gr. + set pH controlleru s čidlem a stálo mě to celé 1/2 ceny než v čr..bomby kupované v inzerci na aukru a elektroniky v číně...spokojenost 100%...nic jsem nemusel vyrábět, tak šikovný nejsem a nemám známé kteří by mi překopali hasičák...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 14:24 Muž davidus [41] - Cichlidy – CO2 set jak na to?
Poradí někdo znalý jestli je rozumnější koupit od solidní firmy celou sestavu třeba: www.aquascape.cz/… a nebo postupně skládat a ušetřit víc jak polovinu nákladů?http://stroje.bazos.cz/inzerat/10817053/Redukcni-ventil-CO2.php. Elektromagnetický ventil i jehlák se koupí samozřejmě kvalitní ale kde jsou ty dva tisíce rozdílu od aquata? zejména v tom redukčáku když bych i ostatní koupil u nich.
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=2551