Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 21:18 Muž rybka1 [178] Re: Miso
Davaj pozor co kupujes!!!!! Aby si nedopadol jak ja a budes dva krat kupovat!!! Kupil som lacny a nic s neho tak som sa nahneval a kupil z rastlinneho funguje skvele:-):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 21:12 Muž fido16 [631] Re: Miso
Dá se to sehnat celkem za dobrou cenu. Sám jsem si set skládal takže už vím co a jak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 20:52 Muž Miso [470] Re: fido16
no budes mat stastie ak sa ozve niekto kdo to ma. redukcny s ihlovym kupis za 40eur + pocitadlo bublin spetny ventil a difuzor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 20:48 Muž fido16 [631] Re: Miso
JJ to jsem si taky myslel. Jako mám náhradní bobmu takže mi stačí sehnat akorát redukční ventil a jehlák a můžu fungovat :-) Ale zajímalo mne zda s tím někdo funguje vypadalo to dobře ale cena té bombičky je trošku mooc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2014 20:45 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: lojzalojzovic
ten roztok používám a je výbornej i co do trvanlivosti. Dropčekr je standartní, ale já mám radši skleněný baňky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 20:45 Muž Miso [470] Re: fido16
tipujem ze mesiac max, to znamena ze za par mesiacov si na cene klasickeho CO2 setu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2014 20:42 Zdenok Re: lojzalojzovic
Ja ho mám tiež teraz. Je fakt hodne tmavý, takže pozor, hlavne keď je za ním tmavé pozadie. Ja som to vyriešil tak, že za ním mám umiestnenú magnetickú stierku ktorá je biela a tým pádom jasne vidím ako je farba bledozelená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 20:42 Muž fido16 [631] Re: Miso
Čauky tak důvod bych měl :-) chci pořídit místo 25L akva 60L nano cube a chtěl jsem k tomu co2 a tak mě napadnul tento set. Ale právě nevím jak dlouho vydrží ta bombička osobně si myslím že tak měsíc max. Ale popravdě nevím proto jsem chtěl znát názor ostatních. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 20:39 Muž Miso [470] Re: fido16
mas nejaky konkretny dovod to kupovat? ta bombicka vydrzi kratko a budes musiet kupovat nahradne po 15eur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 20:19 Muž fido16 [631] Re: lojzalojzovic
Čauky teď ho mám v dropcheckru. Asi ukazuje správně ale myslím si že zelená barva je dosti blbě zřetelná je hodně tmavě zbarvená a když přidám na co2 tak je hned žlutá. Měl jsem test od blau a ten byl výborný. Nicméně funguje :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 18:41 Muž rybka1 [178] Re: lojzalojzovic
Tooo aj mna zaujima tiez som ponom poskuloval:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 18:03 Muž lojzalojzovic [327] – CO2 měřák
rád bych se zeptal jestli má někdo zkušenosti s tímto testerem CO2
sortiment.hornbach.cz/…

díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 20:29 Muž fido16 [631]
Čau pánové chci se zeptat zaujal mne set CO2 od blau pro miniakvária a tak se chci zeptat zda jej někdo z vás vlastní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 13:54 Muž visek [75] - Tetry
koukni se na moji stranku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 09:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: UndeR
Zeptej se v plnírně na starší lahev, potom podle závitu (standardně pro co2 G3/4)kup redukčák na aukru. Základ máš, no a potom kup jehl. ventil a zpěťák camozzi, nějakej difuzor a počítadlo budlinek (pokud ho difuzor neobsahuje) nejlépe u mě:-)
Hadičku na Co2 kup jen ten kus, co bude v akva, na venkovní vedení stačí obyčejná silikonová vzduchovací. Pokud koupíš něco levněji a výhodně, stejně některé komponenty časem budeš měnit a skončíš stejně u Camozzi:-)
Případně elmag ventil pro noční vypínání nebo ph kontrolér. Noční vypínání ale nedoporučuji. To už je lepší vyhánět co2 přes noc vzduchováním, zabiješ tím dvě mouchy jednou ranou.
Článek od matlaly doporučuji, akorát bych to nedělal přes hadičky a všechno (redukčák, ventil, zpěťák) sešrouboval přes spojky k sobě. Správně však má být zpěťák co nejblíže k akváriu, hned před difuzorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2014 08:10 Muž matlala [798] - RostlinyRe: UndeR
nahoře nad článkem v modrém rámečku, potom se teprv zamysli nad tím co pořídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 07:51 Muž UndeR [80]
Zdravím. Právě řeším problém, jak dlouhodobě přidávat do akvária CO2. Nyní používám Dennerle CO2 bio starter, ale nezdá se mi to jako vhodný způsob pro dlouhodobé aplikování. Uvažuji o přidávání CO2 z tlakové lahve. Máte někdo nějaký jiný tip. Popřípadě i třeba něco co vyjde cenově výhodněji? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:05 Muž rybka1 [178] Re: Kamilstrom
V nedelu som to spustil takze asi nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 19:57 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: rybka1
Muzes ho mit jen zaneseny,staci ho vycistit.Dobre ventily jsou taktez Nupro/Swagelok/Ideal/Parker/Fabco. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 19:53 Muž Burik [727] - AquascapingRe: rybka1
tak hlavně,že jsi na to přišel:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 19:43 Muž rybka1 [178] Re: Burik
Ked tak vezmes nic nieje 100%tne ide mi to uz v poho od bublekontrolu po difuzor mam uz len hadicku z bublifuku a tam je ten problem!! Nema taku hrubu stenu cize ak zatocim matku nedotlaci a neutesni poriadne hadicku tam to prepusta v tom to bolo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 19:21 Muž Burik [727] - AquascapingRe: rybka1
Camozzi taky není záruka 100% kvality.Jak jsem psal,taky mi to blblo a muselo to být jehlákem.A mám také Camozzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 19:14 Muž rybka1 [178] Re: Kamilstrom
Fotka k příspěvku Uz kvalitnejsie jak sistem z rastlinneho akva acl emg a ihlak camozzi ci vies o niecom kvalitnejsom?????????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 08:06 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Moucha
To asi reaguješ na někoho jiného, já s tím problémy nemám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 06:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
udelej si pocitadlo z maly PET flašky, to vydrži hodně a je za pár kaček

potřebnej tlak na profouknutí dyfuzoru záleží na konstrukci a taky jak velkej hydrostatickej tlak na nej působí (tj. jak hluboko pod hladinou je), u tech sklenenejch navíc může vzniknout problém když se zavodní... přecejenom protlačit přes něj vodu je težší než protlačit plyn.... zkontroluj kam až ti vyleze voda, když to na noc vypneš.....

ještě tak bokem... když máš vodu pod 4°dKH tak hrozí, že ti moc zaklesne pH (teda pokud na to nejni akva stavěný- ryby, kytky apod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 23:21 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: rybka1
Na vine bude jehl.ventil,ty mene kvalitni jehlaky pri vyp. a zap.nekdy pousteji jiny pocet bublinek nebo se seknou uplne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 21:06 Muž rybka1 [178] Re: Kuba
No zatial 17l test pred spustenim 450l a ja mam reaktor v 450l z vnutorneho filtra 1000l/h co2 vedene pod vrtulku na vyvode je reaktor zo striekacky taka konska davka:-):-) kde sa dava ihla je hadicka a napojena je tam kde sa dava hadicka na kyslik na vystupe filtra taze aj to toci dokola mam to z youtube a mozem povedat z vlastnej skusenosti ze je to pecka zo spodu tej striekazky ide doslova len taka clona z co2. Len molitany musia ist prec koli stalemu prietoku kedze peny sa zanesu casom.dal by som foto no nemam to teraz v akva mam tam ryby z jazierka na prezimovanie cize tam co2 zbytocne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 20:43 Muž Kuba [5] - AfrikaRe: rybka1
já zapojil před 14 dny co2 z lahve. Hadičku mám napíchlou v nasávání vnitřního filtru, hadice vedena ve dně s otvory a ukončena roztřikovací rampou. CO2 vychází v různých místech ve dně ve formě malinkatých bublinek. Vody v akvu asi 250-300 litrů. Pouštím nonstop přes počítadlo bublin JBL kolem 60 bublin za minutu. JBL drop checker barvu trvale světle zelenou, počítám tak 30 mg/l. Před týdnem jsem přidal do akva ještě vnější fluval 304 , dal na plný výkon, vývod asi 10 cm pod hladinou. Ráno drop checker tmavě zelený kolem 15 mg/l, tak jsem snížil výkon na třetinu a opět mám kolem 30 mg/l trvale ráno i večer. Svítím od 08 do 18 hod. Podle mě záleží jak velké máš akva. Jestli malé tak to bude podle mě tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 20:29 Muž rybka1 [178] Re: cejpa
Aha cize drob checker nemas??? Dlhodoby test co2.ja som pustal nonstop cez den bol tmavo zeleny ale rano tahal uz do zlta potom sa to upravilo zas na zelene a dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 20:23 Muž visek [75] - Tetry
jenom merim rano ph
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 20:01 Muž rybka1 [178] Re: cejpa
Ze ci mas rano cinidlo v drob checkere rano zelene alebo zlte..mas ho vobec???:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:56 Muž visek [75] - Tetry
nechapu cos tam psal.svetlo mam 10,00 hod - nez jdu spat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:35 Muž rybka1 [178] Re: cejpa
A rano mas drob checker akej farby??svietis od kedy do kedy?? Ja som pustal nonstop burcak no teraz som dal sistem dokopi a mam s tym len pataliu cez den v robote takze to nemozem ani zostelovat poriadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:29 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Robo
To tvé praskání si pamatuju,že jsme řešili,to je fakt divný.Já to mám fakt na těch 1,5 a v pohodě.Mám nastaveno 1bublinu za sekundu a mám v akva mlhu.
Ikdyž to vpynu přímo na bombě a po čištění akva zapnu,tak do 3 minut mi to vytlačí vodu z atomizéru a bublá se normálně dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:28 Muž visek [75] - Tetry
zdedil jsem hodne ryb ale co2 nechavam nonstop.jenom cerim hladinu cerpadlem.sestelovat a nesahat na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:22 Muž rybka1 [178] Re: Robo
Seaws ja mam jbl pocitadlo tlak 3 bary a drzi:-) len taky problem mam jak ty ked rano zopne nejde:-):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:19 Muž Robo [45] Re: Burik
Já dal na tvou radu a nastavil jsem tlak na 1,5baru a na noc jsem vypnul CO2 a ráno po zapnutí to nepouštělo bublinky do akva. Když jsem povolil kosíček na jehláku tak to hned šlo. Na mě je 1,5 málo teď mám 2 a taky to není ono. pořaád to musí člověk hlídat jestli jdou bubliny nebo nejdou. Ideální bylo 3 bary na ten externí atomizér, ale praskají mi počitadla. Na ty 3 bary by se muselo počitadlo vyndat ze systému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:18 Muž rybka1 [178] Re: Burik
Fotka k příspěvku Ked budem prerabat 450tku tam chcem externy filter a atomizer teraz mam toto a tlak tam treba silny az mi hadicku stahuje z neho dole keby som ho skusil poriadne pretlaci??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:10 Muž Burik [727] - AquascapingRe: rybka1
nevím jaký máš difuzor,ale předpokládám,že takový ten skleněný keramický.Tam tak velký tlak není třeba.Sám mám externí atomizér a mám tam tlak jen 1,5bar a běží ok.

Když dáš menší tlak,tak to neprotlačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:06 Muž rybka1 [178] Re: Burik
Hmmmmmmmm..... pekne cim to moze byt?? Cital som nieco v tomzmysle ze po zapnuti moze ist viac alebo menej no ze sa to upravi a ze tiez nieje jedno ci je ihlak a tak emg alebo naopak ja mam najprv ihlak a az potom emg asi vyhodim ten difuzor a vratim sa k cig. Filtru tam netreba taky tlak.lebo ak to rano zopne a ja budem v robote ze neotravim rybky sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 18:54 Muž Burik [727] - AquascapingRe: rybka1
Stávalo se mi něco podobného..Jakmile se mi CO2 vypnulo přes elektromagnetický ventil,tak pak co2 sice dále šlo,ale bylo hozhozené.Jednou šlo víc,nebo míň bublinek.
Proto jsem ho vypojil a bublám nonstop.

Ale,že by nešlo vůbec,to se mi nestalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 18:34 Muž rybka1 [178]
Nestretol sa niekto s tymto: mam tlak na vystupe reducaku 3 bary difuzor pusta co2 normalne ale ak ho vypnem a opetovne zapnem uz nejde ked pridam na ihlaku spusti sa a potom uberem myslel som ze sa musi natlakovat ale cely den nic bublekontrol neprepusta a ani hadicka od neho na difuzor mal som to pod vodou.co s tym moze byt????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2014 18:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MiDo21
Protoze je CO2 ve vode velice dobre rozpustne (az jsem se divil, jak mu to jde, v proudici vode mizi ze zvonu pred ocima), myslim si, ze kdyz ho do vody rozpustis hodne, otravis ryby at vzduchujes jak chces. Jiste muzes vzduchovanim zvysit unik CO2 z vody, dorovnas to tedy pridanim CO2 (proste plytvas, coz pises), ale jak to prestane vzduchovat (proc uz je jedno), bude jeste hur, nez by byt mohlo pri nastaveni vhodneho pridavani CO2 bez vzduchovani.

Alespon tak to vidim ja, ze si pripravujes jeste vetsi katastrofu, sice ne hned, ale hodiny uz tikaji...

Mimo to, v poradne zarostlem akvariu s rozumnym pridavanim CO2 by melo byt O2 dostatek, vzdyt z rostlin utika ve forme bublinek, uz je ho tolik, ze v te vode ani nedrzi :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 17:33 Muž MiDo21 [1]
Nerad narušuju zajímavou debatu na více méně technicko-kutilské téma, ale mám na první pohled (ducha)prostý dotaz - jak se navzájem ovlivňuje přidávané CO2 se současným vzduchováním.
V deníku presentace své nádrže jsem popisoval téměř fatální (pro ryby ,a s ohledem na možný infarkt i pro mne) nehodu, kde jsem si pravděpodobně při údržbě pravděpodobně vlastní vlnou předávkoval akva CO2. Na poslední chvíli jsem ryby zachránil (terčovci na tom byli nejhůř) vypnutím CO2 a intenzivním vzduchováním. Teď - když se situace vrátila do normálu - uvažuju o možnosti použit CO2 (... to rozpouštím na výstupu z filtru v externím reaktoru SERA a vodu pod hladinou rozstřikuju rampou téměř v celé délce nádrže) a to zároveň se vzduchováním. Od toho si - čistě teoreticky - slibuju, že díky permanentnímu vzduchování zamezím podobným krizím, která nastala nedávno bez toho, abych omezil přísun CO2 kytkám. Účinnost dávkování CO2 asi mírně poklesne (něco vezme za své bublinami vzduchu), ale možná by se mohlo podařit rozpustit ve vodě jak dost CO2 pro kytky tak O2 pro ryby.
A tak logický dotaz je jestli to má takto šanci fungovat.
Díky za každý názor a zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 13:00 - Re: misan26
Presne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 10:10 Muž visek [75] - Tetry
kdyz jsem kupoval budiky tak me upozornoval prodavajici ze mam uzivat jen teflonova a pri vymeny bomby davat nova tesneni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 06:31 Muž misan26 [2] Re: prasan
Bile by meli byt teflonove jestli to rikam dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 06:30 Muž misan26 [2] Re: prasan
prasan napsal: ebay?
Jj presne tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 00:33 - Re: misan26
ebay?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 00:32 - Re: misan26
Fíbrové tam mám pôvodne,teraz som objednal orig.na Co2(tie biele)
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82573x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=1151