Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 13:06 Muž kortezhugo [983] – Re: JuraHonč
tak ako pises...
...najlepsie je to namiesat tak - nech sa to numusi skrtit...

napr. u mna to "ide" NON-STOP bez skrtenia...
momentalne pouzivam viac flias "3" namiesane s odstupom 10 dni...
takto riesim pokles produkcie CO2...a frci to celkom "rovnomerne" a lepsie sa vyuzije cukor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 22:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraHonč
no to skrceni zalezi na soustave, pokud jednim kvasakem sytis vic akvarek, tak se skrceni tezko vyhnes.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 22:10 Muž JuraH. [5] – Re: Kuřátko
1. počítadlo bublinek je akorát složitě udělané "hadička ve vodě"
2. ten kdo má dobře namíchané kvasnice nemusí škrtit, nebo spíš kvasnice by se škrtit neměly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 21:55 Kuřátko
chtěla bych se ještě zeptat :-) dočetla jsem se, že by tam mělo být "něco" na počítání bublinek, ale to prece mužu počítat v te druhé flaštičce kde je jen voda, jak vychází bublinky z hadičky, která je ponořená ve vodě nebo ne??? A taky jsem hodně viděla, že někteří tam nemají škrtítko na regulaci tech bublinek, takže to necháváte bublat o sto šest do akvárka celý den??? To neotrávím rybičky??? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 19:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kuřátko
no existuje kolinko... shop.miga.cz/…

a co se tyce skritka tak zkus tohle shop.miga.cz/…

nebo existuji ruzne ventily např.: shop.miga.cz/…

jen bacha na kovovy ventily... propoustej, na vzduch dobry, ale co2 je skoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 19:13 Muž JuraH. [5] – lepení
Mě zatím nejlíp fůngovalo když jsem: Odřezal jeden konec z plastové rozdvojky a díru zalepil takže z toho byla plastová trubička kterou jsem přilepil do víčka tavnou pistolí ale chce to trochu pochopení pro tu tavnou pistol protože se musí lepit tak aby se to chytlo a ještě hned jak se na povrchu udělá vrstvička tak to ručně dotlačím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 18:47 Kuřátko – Re: Sid
děkuji:-), hned jdu studovat, myslíte že by mi pomohli nějaké rybičky které tuto řasu žerou??? jako např. parmička černopruhá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 18:31 Kuřátko
a už jsem udělala prezentaci akvárka takže se mužete mrknout:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 17:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Kuřátko
Zkuste mrknout na "štětičkovou ruduchu" - Audouinella.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 17:35 Kuřátko
Fotka k příspěvku tady se mi podařilo vyfotit řasu která mi ničí rostlinky a je jí tam pořád víc a víc
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 16:50 Kuřátko
no já nejdřív lepila sekundákem, to nedrželo tak jsem to přelepila ještě tavnou pistolou a to se jak kdyby na tu hadičku vubec nechylo, ale udělala jsem dírku přesně velkou na hadičku takže chyba bude asi vtom, takže se to chystám udělat celé znova, ale nedřív ještě bude zbírat další informace abych zase něco neudělala špatně. A neznáte nějaké dobré škrtítko??? mě vždycky všechny popraskaly, takže taky musím koupit nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 16:20 Žena ustavprochore [567] – Re: Moucha
Lepte si čím chcete, já zůstanu u toho vteřiňáku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 16:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ustavprochore
ja ho koupil v zelezarstvi v oddeleni instalaterskych potreb....
a kde se bere u burcaku vlhkost? no myslim ze sam burcak je vlhkej az dost.....
ale prisel jsem na nej nahodou kdyz jsem hledal nejaky lepidlo pro svuj zasobnik, kde je medium voda a pouzivam mimo jine i PVC odpadni rouru....
a kdyz jsem zkousel slepit dve vicka od PET tak to vcelku drzelo i kdyz jsem je po urcity namaze prece jenom od sebe odtrhl....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 16:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ustavprochore
ja jen tvrdim ze existuje pro co2 v akvaristice lepsi lepidlo nez je vterinak
a rovnou rikam ze ma i sve nevyhody:
schne dva dny
pri vysychani se odparuje karcinogenni rozpoustedlo
nelepy vsecky plasty
stycne plochy je nutno zbrousit - zdrsnit

vyhody:
urcen na odpadove potrubi - takze je odolne proti vlhkemu a agresivnimu prostredi
po vyschnuti je naprosto inertni
zachovava si urcitou pruznost
drzi na vickach od PET, i na samotnych PET
je levne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 16:00 Žena ustavprochore [567] – Re: Moucha
A co je tam vlhkého? A vteřiňák už byl dávno spotřebovaný na něco jiného. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 15:57 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: ustavprochore
Povinna vybava kazdeho akvaristu kutila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 15:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ustavprochore
ale vterinak ve vlhkem prostredi degraduje, nemluve ze tuba L20 stoji 25kc (80g netto) a vydrzi ti nekolik let, kdezto tuba vterinaku te vyjde na cca 10Kc a brzo vyschne

jo a to lepidlo na novodur je dost odolny a po vyschnuti inertni, coz se o vterinaku neda rict...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2010 15:53 Žena ustavprochore [567] – Re: Moucha
Na vlepení spojky do víčka stačí obyčejný vteřiňák, ten má doma skoro každý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 15:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
no kdyz vicko zdrsnis a misto hadicky lepis pruhlednou spojku, tak L20 na novodur drzi, je to polymer a drzi i na zdrsneny PET!

to je tak kdyz uz nechodis ke 3trojkam jinak by jsi to videl na vlastni oci.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 15:47 JuraS – Re: Moucha
osobně znám hafo lepidel..z modelařiny..ale lepidlo co by dokázalo slepit pružně a přitom nerozežralo silikonovou hadičku a matroš ze kterýho je víčko pet lahve to neznám..to víčko je z materiálu termocosi (z hlavy nevím) kterej se lepit nedá..jsou z něj třeba různý misky do kuchyně..má vlastnost, že na něm voda neulpívá, dobře se meje, výroba je levná, dá se nalisovat do jakýhokoliv stavu..ale když praskne tak se vyhazuje..lepit se totiž nedá..de fakto jen za tepla svářet ale to se utavují obě lepené plochy..prostě levné, nevyplatí se opravovat...poločas rozpadu..tisíce let..ať žije ekologie....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2010 15:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
no ale kdyz je blba dira tak to zkratka nemusi tesnit.... a pokud pise ze ji to nekde utika... tak to je treba utemovat a proto to lepidlo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 15:34 JuraS – Re: Moucha
viděl jsem flignu jak zevnitř do hadičky nastrčit spojku na hadičky a to pak silou vtlačit do tý dírky ve víčku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 15:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
znam vic zpusobu jak udelat otvor do vicka bez vrtaku....... takze ne vzdy musi ona hadicka roztazena spojkou dobre tesnit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 13:59 JuraS – Re: Moucha
prdlačku..na co lepidlo ? stačí dírka o 0,5mm užší a silikonová hadička dírku dostatečně utěsní sama o sobě..nesmí se vrtat dírka o průměru jako je hadička..a wo tom to je !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 13:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
tady je ten casopis:
www.klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 13:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kuřátko
a tohle jsi uz cetla? horacovoakvarium.cz/…
a znas tenhle casopis?
jinak vicko od PET flasky muzes utesnit silikonem ci lepidlem L20 (tuba stoji cca 25kc, je to lepidlo na novodur, k zakoupeni v zelezarstvich a hobby marketech)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 13:00 Kuřátko – Re: Moucha
mám jednu zářivku akvaglo 20w a druhou floraglo také 20w, přiznávám že vodu moc často neměním stydim , hned jak budu mít více času akvárko nafotím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 12:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kuřátko
koupis si test na KH (alkalita, uhlicitanova tvrdost), odkud jsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 12:55 Kuřátko – Re: Moucha
A co je prosím to TIBI?? Máte moc hezké akvaria:-), ale to co2 je pro mě nereálné, protože to bych vyrobit nezvládla:-), ale skusím ten cigaretový filtr:-) moc děkuji za rady a ještě prosím jak zjistím alkalitu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 12:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kuřátko
no jsou nejake co2 tablety, pak kvasne procesy (kvasak, TIBI) a pak bombicky (sifonove bombicky, CO2 bomby, CO2 hasici pristroje) a taky jsem narazil na pokus se sycenymi napoji

no s kvasakem experimentuju a zacal jsem experimenty i s tibi (bezi zatim prvni pokus)....
a kdyz se juknes a mou nadrz Antistres tak tam najdes nakres meho zasobniku na CO2, ktery vyrovnava nevyhody kvasaku....

existuje takovy sikovny vzorecek na odhad davkovani co2 a pro nej je treba vedet hodnotu alkality (a ta taky muze byt za tim ze mas tak vysoke ph)

počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech / 50
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 12:22 Kuřátko – Re: Maza
vše už mám dávno pročetlé, byly tady negativní názory na tablety, pak samé diskuze na výrobu toho co2, ale nikde myslela jsem jestli neexistuje ještě další zpusob krom tech tabletek a koupení bombičky (což vyjde pěkně draze), a výrobu z kvasnic, ale asi nic nic jiného už neexistuje takže moje blbost:-) asi budu muset zůstat u tech kvasnic, ale pořád mi to špatně těsní:-(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 12:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kuřátko
nejlip by bylo kdyby jsi si udelala prezentaci nadrze.... jak silne svetlo mas?
jak casto menis vodu? jakou vodu mas (vodovody musi uverejnovat testy kvality vody)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 12:13 JuraS – Re: Kuřátko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 12:11 Kuřátko – Re: Moucha
mám 120 litrové akvárko, ph mám vysoké taková tmavá barvička už ani na te stupnici není takže tak 8ph (jeden z důvodů proč chci dávat co2), nic jiného jsem neměřila, v akvárku mám asi 5 druhů rostlinek,ale rozrůstá se mi tam řasa takže se chystám zakoupit ještě další 2 rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 12:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kuřátko
jak velke akvarko mas, a jakou mas alkalitu (KH) a pH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 11:32 Kukocko
Skus tibi krystaliky. Na bublinkovanie 40-60 bubliniek ich musis mat ale trosku viac. Vyhoda je v ich stabilnom bublinkovani, takze sa nebudes musiet bat od toho odist prec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 09:41 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kuřátko
Tady už je snad všechno napsáno, stačí hledat a číst. ;-)
rybicky.net/forum/s25
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 09:17 Kuřátko – CO2 poradte prosím
Ahoj, nedávno jsem si udělala co2 z kvasnic a pořád mám stím nějaké problémy(uniká to z flašek, pak to co2 nebuble ve akvárku, asi se ani nerozpouští- jak to poznám?) A navíc mám strach od toho odejít a nechat to v akvárku, kdyby to začalo náhodou hodně bublat abych si neotrávila rybičky:-( nejsem žádná kutilka tady na takový věci jsem asi "nemehlo" :-D. ALE potřebovala bych nějaký jiný zpusob jak hnojit rostlinky, protože se jim momentálně moc nedaří:-(. Jsem ale pořád chudá studentka tak bych prosila ty levnejší varianty:-). Děkuji moc všem za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 09:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: pe3k
drivko ulozit na dno, pripadne nahradit cigaretovym filtrem a k hladine umistit zvon, ktery zachyti nerozpustene bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 23:21 pitrs06
Pustil jsem do akva bubliny z tibi zatím přes lipové dřívko (hranolek), bublinky jsaou sice mini, ale jdou až k hladině. To mi nepřipadá moc efektivní. Potřebuji poradit s nějakým difuzérem aby bylo lepší rozpouštění a aby to hlavně vypadalo a nechci to napojovat na filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 17:11 Muž Sewer [99]
Koukal sem na prezenčku, vypadáý to dobře ano ...uvidíme, jak se bude dařit mě.
Jsem zvědavej, co k tomu ještě budou mít ostatní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 17:07 Muž Gordon [22] – Re: Sewer
Založený je teď 2 tejdny. Řasy se objevily dost brzo, ještě před CO2. Po jeho spuštění se jejich růst omezil a krevetky mi od nich pomáhají ještě víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 17:04 Muž Sewer [99] – Re: Gordon
No... sem rád, že si s tim případně budu mít s kym pokecat, ale moc si mi k tomu neřekl :-D :)
Jak dlouho to provozuješ? Řasy máš kvůli CO2 nebo by po jeho zavedení měli zmizet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 17:02 Muž Gordon [22] – Re: Sewer
Tak přesně tohle už provozuju. Mám tam filtr, světlo, CO2 z kvasnic, celkem náročné kytky, 8 cherryn a haldu řasy :))
Kytičky už pouštějí bublinky kyslíku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:59 Muž Sewer [99] – CO2 do mini (12 litrů)
Uvolnilo se mi 12ti litrové miníčko a nehodlám ho nechat prázdné :-) .
Chtěl bych tam šupsnout pár krevetek a vytvořit jim tam nějakej hezkej kobereček. Zároveň bych rád začal experimentovat s CO2, ale nevím, jestli je do takhle melého akvárka vůbec vhodné (obzvlášť pro začátek).
Zajímali by mě tedy vaše názory a rady k použití CO2 do 12ti litrového akvárka s krevetkami (i co se týče toho, jak by měla zhruba nádrž vypadat...například vzduchování bych předpokládal, že by tam být nemělo :-O )

Díky za reakce ahoj


EDIT: Mám na mysli CO2 domácí výroby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 09:00 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: AlQuds
Tak mam dotaz, udelal sem neco jako "pracku" na CO2, ale porad mi to vytesnuje vodu z toho reaktoru, tim jak co2 stoupa nahoru, tak to vytesnuje vodu a nakonec se tam udela jedna velka bublina :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 22:55 Muž AlQuds [161] – Re: Moucha
Zatemnovat zatim nechci kvuli rybkam a krevetkam, ktere se mi nechce stehovat, ale mozna to tak nakonec dopadne. Momentalne je to tak, ze sinice je vicemene na uzde, ale stale se tvori (co 2 dny odstranuji a menim 1/5 vody). Ale dosti off topicu, kdyz tak budu volat o pomoc v patricnem tematu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 22:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: AlQuds
hlavne to akvarko musis poradne vykalit... (odkalit) a odstranit co nejvic ty mrchy a pak zatemneni aspon na 4dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 22:15 Muž AlQuds [161] – Re: vaclav
To je dobra zprava, diky za ni. :-) Ja si rikal, proc sakrys by mela byt ve svisle poloze?! Pise se to vsak na ni, tak jsem z toho mirne zmaten. OK, zacnu s polohou horizontalni (chci co nejdrive nasadit CO2 v ramci boje proti sinici) a casem bud koupim ten stojanek nebo to vyresim nejak jinak, abych mel klidnejsi spanek, ze nedojde k nejake nehode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 21:17 Usine – Re: AlQuds
Lahev nemusí stát je poměrně jedeno v jaké poloze je. :-)
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=2951