Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:09 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: filipsi
máš nějaké možnosti? představ si, že jsi v mé situaci - vím o tom prd - jen vím, že bych chtěl ceočkovat, protože mám v akva poměrně náročné kytky a sice rostou, ale nemají takové barvy, jak bych si představoval - uvažoval jsem o sycení ceočka přímo do rozstřikovací rampy od filtru a jak jsem už psal - abych se o to nemusel starat. cena sice hraje roli, ale pohodlí je pohodlí... rozumíme si... stačilo prostě říct, že vám chutná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:05 Muž filipsi [1295] – Re: arnošt
Je pak otazka, zda elmag ventil, nebo komplet rizeni s Ph sondou.
A samozrejme otazka ceny.
Podle financnich moznosti bych to resil bud komplet rizenim se sondou (nakladnejsi na porizeni i provoz, sondu treba obcas kalibrovat, cas od casu koupit novou), nebo prostou lahvi s redukcnim a jehlovym ventilem, bez elmag., a z te bych bublal stale, den-noc, a pouze obcas seridil pocet bublinek.
Rozhodne, pokud je misto, lahev vetsi, 1500-2000g
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:02 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: prisavnik
přísavníku - na tebe sem tu čekal... :-D :-D :-D ty si za chvíli se svými schopnostmi vyrobíš i jadernou elektrárnu, ale já chci něco hotového a bez starostí!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:00 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: arnošt
Co kvasnice sa ti nepacili? :)
Ja som snimi spokojny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 15:57 Muž arnošt [37] - Rostliny – jaký set?
přemýšlím o koupi profesionálního CO2 setu, ale nějak moc se v tom neorientuju. V současné době používám CO2 Optimat od Tetry, ale je hrozný opruz každý ráno plnit membránovou nádobku, aby mělo co unikat. Přemýšlel jsem o 500g bombě(asi plnitelné) s elektromagnetickým ventilem, abych se o to nemusel starat a samo se to vypínalo a zapínalo - doporučíte někdo něco? poměrně se mi líbí céočka na shopakva.sk, ale přijde mi to takové udělané na koleni a nevím zda se tomu dá věřit... akvarko mám 112l s čistým objemem tak 90 litrů - díky za rady a nápady (Ps: kvasnice neraďte - to už mám za sebou...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 19:27 Žena darka [520] – Re: jirkap
Díky, zkusím to, doufám, že nezpůsobím nějakou katastrofu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 07:34 Muž jirka.p [60] – Re: darka
Mam to zapojene: lahev - hadicka - lipove drivko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 23:24 Žena darka [520] – Re: jirkap
Díky palec A máš to v té původní láhvi, zapojené stejně? Jaké máš zkušenosti s tím zásobníkem, já jsem ho vyměnila za lipové dřívko, ale co bude lepší u burčáku? Předem moc díky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 23:17 akar77 – Re: jirkap
Pokud by někoho zajímalo, tak já jsem vyzkoušel celkem stabilní roztok, do 2L láhve 300g cukru, 1,5 kávové lžičky sušených kvasnic a 1,5L vody, bublá to naprosto stabilně a jemně, žádné prudké reakce na počátku. Autor tohot koktejlu dělal nějaký výzkum a testoval snad deset druhů koktejlů a tenhle vyšel nejstabilněji a nejefektivněji, říká, že to vydrží i 3 týdny téměř stabilně bublat.
Jinak koho to zajímá jak jsem vyřešil difuzi a počítadlo bubliv v jednom zařízení, tak viz. mé akva v sekci fotky:-) Stálo mě to asi 50,-kč:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 22:52 Muž jirka.p [60] – Re: darka
Me to take prestalo bavit. Do te lahve davam 100g cukru, 2ml kvasnic a 450ml vody. Bubla to 10 dni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 21:30 Žena darka [520]
Mám tento výrobek www.zoo-hobby.cz/… a už mě nebaví stále kupovat nové náplně za cca 200 Kč :-) Přemýšlím o burčáku, ale chtěla bych použít původní láhev(0,5l), protože sedí do polystyrenového obalu, který už mám nalepený na akva a byl součástí sady. Co myslíte, je to blbost bublat v tak malé láhvi? ;-) Akva má čistý objem cca 90l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 16:19 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Haimdol
Mne sa to nestalo...bude to tym dnom...tento vikend odkalujem a menim vodu takze dufam ze tobude dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:23 R Muž Silent [5949] – Re: prisavnik
Ne každý co s tím začíná přesně dodrží postup. To, že se to nestalo tobě neznamená, že se to nemůže stát nikomu. Stačí si tu pročítat fórum a uvidíš, že se to sem tam stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:18 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Haimdol
Stale nechapem ako sa moze do AQ dostat burcak z kavasnic. Pri normalnom pouzivani nemoze byt tak burliva reakcia aby to *vykypelo*. Preto sa nema doplna plnit flasa.
Satle nechapem ako sa to moze niekomu stat coze ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 11:05 R Muž Silent [5949] – Re: Dixon
CO2 je plyn ten vodu kalit nebude. Pokud ho vyrábíš kvasnicemi a trochu burčáku se tam dostane tak to je pak jiná :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:45 Muž Dixon [13] - Sumci
Nemoze CO2 kalit vodu?jak som ho dal tak voda neni taka cista ako bola...ale zase som sadil nove rastliny a rozviril som dno....asi to bude tym rozvirenim dnom. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:42 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: prisavnik
Špatně jsem se vyjádřil - teplota vody při kvašení samozřejmě roli hraje. A významnou. Pokud jste "...nacapoval studenu vodu a zacalo to bublat az jeden a pol dni...", pak musíte mít hodně chladno v místnosti.
Já ale reaguji na postup, který zde doporučila Hatomi - použít půl kostky kvasnic do tak malé láhve (a k sycení "tak malé nádrže"!!!), musí vyvolat ohromnou reakci, i kdyby byla použita voda vody nižší teploty. Snad jen o něco později. (K velkému "pšouku" by v takovém případě stačila pokojová teplota...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:24 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Sid
Podla mojich skusenosti je to teplou vodou. Ked som nacapoval studenu vodu zacalo to bublat az jeden a pol dni. ked som dal teplu vodu, tak to zacalo o dve a pol hodiny :-)
Ja si rad vypocujem cim to podla Vas je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 08:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Hatomi
Je od vás docela odvaha radit jiným, jak na CO2 kvašením cukru, když máte s touto problematikou zhruba dvoudenní zkušenost... :-O A jak to tak vypadá, výsledek ve vašem podání je docela na pováženou... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 08:47 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Hatomi
Teplou vodou to není - důvod je jinde. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 07:10 Žena Hatomi [27] – Re: Sid
mě to také jde hodinku po založení :)
Bude to asi tím,že na zalití používám teplou vodu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 00:53 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bondik
Tak už mi to tak hodinu valí.
Hodinu po "založení"?! coze Tak to bude "fičák"! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 00:26 Bondik
Tak už mi to tak hodinu valí.20 bublinek za minutu.Paráda.Ráno to hnd narvu pod nácucku do vnějšího filtru a to by nebylo,aby pH nešlo dolů a kytci nezačaly bujet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 22:04 Bondik – Re: Hatomi
Díky-hned na to valím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 21:54 Žena Hatomi [27] – Re: Bondik
já dávám polovinu zhruba 20g-rozdrolim,zozmíchám,cukr dám přiměřeně a pak pomocí škrtítka upravim bublání zhruba 15 bublin za minutu-na noc vypínám(pomocí iněkční stříkačky) a nemůžu si stěžovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 21:20 Bondik
Přeji hezký večer.
Prosím,kolik mám dát čerstvých kvasnic-droždí (jediné,co mám doma) na 1,5 l vody a 300 g cukru do 2 l PET lahve?
Teď jsem si udělal CO2 kvasňák a do zítřka do obchodu času móóc,že :) .
Děkuji za rady ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:05 lopen – Re: Eff
Ahoj pytlík má 7g.akorát bych to chtěl rozjet ve větší lahvi ale bojím se tlaku co nastane.tak používám tu lahev od sifonu kde jsem si udělal i pojistný ventil s klasického ventilku z auta. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 17:02 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: J4ck
Řekl bych že pro lopenovu 300 litrovku bude jeho půlpytel adekvátní množství. Klasický pytlik sušeného droždí má tuším 7-10 gramů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 16:26 J4ck – Re: lopen
Pul pytle?:) a jak je ten pytel velkej by jste mohl uvest?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:45 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: lopen
tak to necham cez noc,díky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:41 lopen – Re: Dixon
ja pouštím celodeně a pohoda. Když jsi udělám kokteil tak mně to začne bublat skoro hned.Já totiž nechávám vždy trocho starého kokteilu v láhvi a doplním novým kokteilem.Používám láhev na výrobu sifonu a dávám tam hrnek cukru a pul sáčku sušených kvasnic. jede mně to 10dní objem té láhve nemá skoro ani litr. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:14 Muž Dixon [13] - Sumci
Mam to CO2 v akva,pri prenasani sa to trochu rozmiesalo a este to nebubla,ale ked to stlacim tak bublinky idu....mam to nad akva,takze cakam kedy to zacne bublat.Mam teraz pustat aj cez noc?alebo iba cez den? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 19:41 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Sid
skusil som do 2L...pre istotu som to hned nedal do akva ale je to na zahrade...pekne to bubla...uvidim,teraz nemam 5L kanister ale zozeniem a urobim ako ste napisali X-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 10:06 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Dixon
Hrnek cukru + 2ml kvasnic do 2 l PETláhve je "tak akorát" pro nádrže o objemu kolem 100 l. Té vaší "500" to nic moc nepřinese...
Zkuste to, co jsem napsal: 5 l kanystr, 1 kg cukru a 10 ml kvasnic. A nedávejte toto množství cukru a kvasnic do 2 l PETláhve! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 09:29 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Sid
preco?ja by som dal cca hrncek cukru a 2ml kvasnic... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 09:13 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Dixon
Raději ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 08:58 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Sid
a do 2L PETky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 08:48 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Dixon
Do 500 1 akviška?
5 l kanystr (např. od "destilované" vody), do něj 1 kg cukru a 10 ml sušených kvasnic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 08:37 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: filipsi
aha,spravim do jednej,kolko cukru a kolko kvasnic? :-) tak aby to nebolo moc burlive,aby mi to nevyhodilo ryby z akva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 22:06 Muž filipsi [1295] – Re: Dixon
Do druhe jde plyn z te prvni, a probublava vodou a jde zase pryc. Vyznam - dve lahve je tezsi prevrhnout nez jednu, kdyby nahodou kvasnice kvasily moc bourlive a vykypely, vlezou jen do druhe lahve, ne do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 20:53 Muž Dixon [13] - Sumci
A ako sa to robi cez dve PETky?do jednej viem,aky to ma vyznam?co je lepsie? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 20:40 Muž Dixon [13] - Sumci
Dobry den,chcem si vyrobit CO2.Aky pomer kvasnic a cukru mam dat?viem ze tato otazka je tu stale ale chcem mat istotu aby mi to doma nebuhlo :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 22:38 Muž Skanky [26] – Re: Sakul
mne se to rozjizdelo temer 16 hodin. ale ted to jede uplne pomalinku takze by to mohlo dlouho vydrzet. zatim ani jedna lahev neni pretlekovana.
jedine co budu muset jeste domyslet je difuzer. pokd se mi povede tak vyrobim neco jako pocitadlo bublin akurat s tim ze bubliny bude rozbijet kousek vzduchovaciho kamene vlepen do otvoru ktery vyvrtam do vicka. cele to ponorim do AQ a unikajici plyn anebo spis nahromadeny plyn v pocitadle bude unikat pres kamen. teda aspon takhle si to predstavuju. doufam ze to bude slapat.
zatim mam na konci hadicky zastrceny cigaretovi filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 22:33 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Sakul
...Mě to bublá tak hodinu od namíchání koktejlu...
A co myslíte - je to dobře nebo špatně? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 21:18 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Kdyš to tady čtu, tak se divim , že skoro všichni máte tak pomalý reakce. Mě to bublá tak hodinu od namíchání koktejlu. Na tom utěsnění strašně moc záléží, mě pomohlo aš epoxidoví lepidlo, jináč to nic neudrželo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 14:42 Muž Skanky [26] – Re: Skanky
tak uz to slape. do prebublavaci lahve 1,5 litru mi probublava 1 bublinku za cca 1,5-2 vteriny.
konec hadicky ktera usti do akvarka jsem umistnil k vystupu filtru lehce pod trubicku. stoupajici bublinky hned roznese proud vody do akvarka. :-) ted jsem zvedav uz jen ako dlouho vydrzi kvaseni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 13:18 Muž Skanky [26] – Re: gošice
uz se to pomalu rozbiha. ale asi tak ze bubla 2 minuty a pak 1/2 hodiny nic. ako difuzer jsem dal filtr z cigaret. vzduchovaci kamen to nerozprasil. jenom unikala jedna bublinka za druhou kolem tesneni privodu do vzduchovaciho kamene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 12:53 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Počkej do zítřka, přívod nezavírej...ono se to rozjede, je třeba vyčkat nanatlakování. (já jsem jednou čekala 3 dny...a když už jsem to chtěla vzdát, tak začalo "bublání" ...a bublalo to 4 týdny). Pak Ti půjdou malinké bublinky a to bude OK. Kdyby se Ti to do zítřka nerozjelo, tak bych připravila novou láhev. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 11:31 Muž Skanky [26] – Re: Kourahon
jak dlouho se ti to rozbihalo. ja pouzil taky tu variantu 5 a od vcera vecera jeste nebubla. kdyz zavru privod z kvasne lahve tak se nahromadeni plyn jen uvolni a pak dal uz zadne bublani. zalil jsem to vcera vecer nekdy kolem 20:00
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 09:16 Muž Skanky [26] – Re: JuraS
ja taky koupim asi nejakou sestavu ale tady v okoli nic takove nemaj. musel bych do prahy nebo plzne do lepsiho kramu. horsi je ze uz ani sifonove bombicky nejsou kdekoliv k sehnani a na vyrobu co2 pristroje ze sifonek mam vsechny potrebne veci. momentalne jsem chtel udelat nahradne reseni. mam moc vysoke ph.
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=3951