Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 17:53 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: debian
ještě ale jde o ten elektromagnetický, aby se mi to samo vypínalo a zapínalo... hele - tohle já bych do kupy, ale stejně asi nedal - bylo by s tím hafo starostí a na to nemám moc času - radši si litr dva připlatím a dostanu hotovku...
ale díky moc za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 17:48 debian – kašlat na set
1. Sežeň si CO2 hasičák, a nech ho předělat na tlakovou láhev s plnícím ventilem cca 1000,- Kč
2. Redukční ventil 700,- Kč, prodejny svářečské techniky
3. Jehlový ventil, bez toho ti to nepůjde pořádně vyladit, akvaristika...
4. Počítadlo bublinek cca 200,- Kč

Celkový náklad by neměl přesáhnout 2000,- Kč
Bližší info o redukčním a jehlovém ventilu mám v profilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 17:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: arnošt
A máte alespoň hrubou představu o tom, jak dlouho vám už ty trubice svítí?
A co jsou zač ty "původní setové 18W"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 17:14 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Sid
ty trubice by měly ještě nějaký pátek určitě vydržet - tím to asi nebude spíš mám takového samozařízeného holanďana a přestává to stačit. ten co2 optimat musím třeba plnit i dvakrát nebo třikrát denně
díky za odkaz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:47 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: arnošt
...mám v akva poměrně náročné kytky a sice rostou, ale nemají takové barvy, jak bych si představoval...
Skutečně svítíte 11 hod. denně 4 zářivkami, jak píšete v prezentaci, a kytky "nemají barvu"? Není na čase vyměnit trubice? :)
CO2 set zkuste pohledat tady. Prodávají sestavy od JBL, tak snad to na vás nebude působit jako "udělané na koleně"... :-)
www.aquato.org/…
Mimochodem - 500g náplň mi vydržela u 112 l akva víc než 6 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:31 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: arnošt
Mozem, tvrdit ze sa moj kvasnicovy set vyrovna aj profi setu. Ja stym nemam ziadne problemy, ked uz tak si dokupim emg. ventil aby to bolo 100%ne a bude. Ten vodou chladeny emg. z pracky funguje, len to je tak o hubu smich
Ten isty ucel to splni a nemusis chodit naplnat flase iba raz za dva tyzdne spravis novy burcak :) A o cene ani nehovorim...
To je len moja teoria :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:21 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: filipsi
právě že hračička jsem, ale ne moc na tyhle věci - takhle něco vyřezat, slepit smontovat, ale ladit nějaký ventily atd...
spíš jsem chtěl radu stylem - kup si gejzír od rataje a bude to óká... ještě počkám, zda se někdo nevyjádří k shopakva.sk, protože za ty peníze mi to přijde hodně moc divadla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:18 Muž filipsi [1295] – Re: arnošt
Moznosti mam neomezene :)

Tak reknu konkretni radu - pokud nejsi hracicka, co ma rad "udelatka", rad se o ne stara a kouka jak blikaji cislice, porid pouze lahev, redukcni a jehlovy ventil.
Do rampy od filtru to asi moc nepujde (malo casu na rozpousteni), ale ja treba davkuji do vstupu ext. filtru.
Rucne nastavit pocet bublin, pozorovat a zpocatku vice hlidat Ph, a za chvili uz budes vedet jak to jde a jen obcas poupravis pocet bublinek, co bude ujizdet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:09 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: filipsi
máš nějaké možnosti? představ si, že jsi v mé situaci - vím o tom prd - jen vím, že bych chtěl ceočkovat, protože mám v akva poměrně náročné kytky a sice rostou, ale nemají takové barvy, jak bych si představoval - uvažoval jsem o sycení ceočka přímo do rozstřikovací rampy od filtru a jak jsem už psal - abych se o to nemusel starat. cena sice hraje roli, ale pohodlí je pohodlí... rozumíme si... stačilo prostě říct, že vám chutná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:05 Muž filipsi [1295] – Re: arnošt
Je pak otazka, zda elmag ventil, nebo komplet rizeni s Ph sondou.
A samozrejme otazka ceny.
Podle financnich moznosti bych to resil bud komplet rizenim se sondou (nakladnejsi na porizeni i provoz, sondu treba obcas kalibrovat, cas od casu koupit novou), nebo prostou lahvi s redukcnim a jehlovym ventilem, bez elmag., a z te bych bublal stale, den-noc, a pouze obcas seridil pocet bublinek.
Rozhodne, pokud je misto, lahev vetsi, 1500-2000g
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:02 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: prisavnik
přísavníku - na tebe sem tu čekal... :-D :-D :-D ty si za chvíli se svými schopnostmi vyrobíš i jadernou elektrárnu, ale já chci něco hotového a bez starostí!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:00 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: arnošt
Co kvasnice sa ti nepacili? :)
Ja som snimi spokojny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 15:57 Muž arnošt [37] - Rostliny – jaký set?
přemýšlím o koupi profesionálního CO2 setu, ale nějak moc se v tom neorientuju. V současné době používám CO2 Optimat od Tetry, ale je hrozný opruz každý ráno plnit membránovou nádobku, aby mělo co unikat. Přemýšlel jsem o 500g bombě(asi plnitelné) s elektromagnetickým ventilem, abych se o to nemusel starat a samo se to vypínalo a zapínalo - doporučíte někdo něco? poměrně se mi líbí céočka na shopakva.sk, ale přijde mi to takové udělané na koleni a nevím zda se tomu dá věřit... akvarko mám 112l s čistým objemem tak 90 litrů - díky za rady a nápady (Ps: kvasnice neraďte - to už mám za sebou...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 19:27 Žena darka [520] – Re: jirkap
Díky, zkusím to, doufám, že nezpůsobím nějakou katastrofu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 07:34 Muž jirka.p [60] – Re: darka
Mam to zapojene: lahev - hadicka - lipove drivko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 23:24 Žena darka [520] – Re: jirkap
Díky palec A máš to v té původní láhvi, zapojené stejně? Jaké máš zkušenosti s tím zásobníkem, já jsem ho vyměnila za lipové dřívko, ale co bude lepší u burčáku? Předem moc díky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 23:17 akar77 – Re: jirkap
Pokud by někoho zajímalo, tak já jsem vyzkoušel celkem stabilní roztok, do 2L láhve 300g cukru, 1,5 kávové lžičky sušených kvasnic a 1,5L vody, bublá to naprosto stabilně a jemně, žádné prudké reakce na počátku. Autor tohot koktejlu dělal nějaký výzkum a testoval snad deset druhů koktejlů a tenhle vyšel nejstabilněji a nejefektivněji, říká, že to vydrží i 3 týdny téměř stabilně bublat.
Jinak koho to zajímá jak jsem vyřešil difuzi a počítadlo bubliv v jednom zařízení, tak viz. mé akva v sekci fotky:-) Stálo mě to asi 50,-kč:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 22:52 Muž jirka.p [60] – Re: darka
Me to take prestalo bavit. Do te lahve davam 100g cukru, 2ml kvasnic a 450ml vody. Bubla to 10 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 21:30 Žena darka [520]
Mám tento výrobek www.zoo-hobby.cz/… a už mě nebaví stále kupovat nové náplně za cca 200 Kč :-) Přemýšlím o burčáku, ale chtěla bych použít původní láhev(0,5l), protože sedí do polystyrenového obalu, který už mám nalepený na akva a byl součástí sady. Co myslíte, je to blbost bublat v tak malé láhvi? ;-) Akva má čistý objem cca 90l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 16:19 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Haimdol
Mne sa to nestalo...bude to tym dnom...tento vikend odkalujem a menim vodu takze dufam ze tobude dobre.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:23 R Muž Silent [5949] – Re: prisavnik
Ne každý co s tím začíná přesně dodrží postup. To, že se to nestalo tobě neznamená, že se to nemůže stát nikomu. Stačí si tu pročítat fórum a uvidíš, že se to sem tam stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:18 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Haimdol
Stale nechapem ako sa moze do AQ dostat burcak z kavasnic. Pri normalnom pouzivani nemoze byt tak burliva reakcia aby to *vykypelo*. Preto sa nema doplna plnit flasa.
Satle nechapem ako sa to moze niekomu stat coze ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 11:05 R Muž Silent [5949] – Re: Dixon
CO2 je plyn ten vodu kalit nebude. Pokud ho vyrábíš kvasnicemi a trochu burčáku se tam dostane tak to je pak jiná :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:45 Muž Dixon [13] - Sumci
Nemoze CO2 kalit vodu?jak som ho dal tak voda neni taka cista ako bola...ale zase som sadil nove rastliny a rozviril som dno....asi to bude tym rozvirenim dnom. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:42 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: prisavnik
Špatně jsem se vyjádřil - teplota vody při kvašení samozřejmě roli hraje. A významnou. Pokud jste "...nacapoval studenu vodu a zacalo to bublat az jeden a pol dni...", pak musíte mít hodně chladno v místnosti.
Já ale reaguji na postup, který zde doporučila Hatomi - použít půl kostky kvasnic do tak malé láhve (a k sycení "tak malé nádrže"!!!), musí vyvolat ohromnou reakci, i kdyby byla použita voda vody nižší teploty. Snad jen o něco později. (K velkému "pšouku" by v takovém případě stačila pokojová teplota...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 10:24 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Sid
Podla mojich skusenosti je to teplou vodou. Ked som nacapoval studenu vodu zacalo to bublat az jeden a pol dni. ked som dal teplu vodu, tak to zacalo o dve a pol hodiny :-)
Ja si rad vypocujem cim to podla Vas je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 08:56 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Hatomi
Je od vás docela odvaha radit jiným, jak na CO2 kvašením cukru, když máte s touto problematikou zhruba dvoudenní zkušenost... :-O A jak to tak vypadá, výsledek ve vašem podání je docela na pováženou... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 08:47 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Hatomi
Teplou vodou to není - důvod je jinde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 07:10 Žena Hatomi [27] – Re: Sid
mě to také jde hodinku po založení :)
Bude to asi tím,že na zalití používám teplou vodu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 00:53 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Bondik
Tak už mi to tak hodinu valí.
Hodinu po "založení"?! coze Tak to bude "fičák"! :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 00:26 Bondik
Tak už mi to tak hodinu valí.20 bublinek za minutu.Paráda.Ráno to hnd narvu pod nácucku do vnějšího filtru a to by nebylo,aby pH nešlo dolů a kytci nezačaly bujet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 22:04 Bondik – Re: Hatomi
Díky-hned na to valím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 21:54 Žena Hatomi [27] – Re: Bondik
já dávám polovinu zhruba 20g-rozdrolim,zozmíchám,cukr dám přiměřeně a pak pomocí škrtítka upravim bublání zhruba 15 bublin za minutu-na noc vypínám(pomocí iněkční stříkačky) a nemůžu si stěžovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 21:20 Bondik
Přeji hezký večer.
Prosím,kolik mám dát čerstvých kvasnic-droždí (jediné,co mám doma) na 1,5 l vody a 300 g cukru do 2 l PET lahve?
Teď jsem si udělal CO2 kvasňák a do zítřka do obchodu času móóc,že :) .
Děkuji za rady ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:05 lopen – Re: Eff
Ahoj pytlík má 7g.akorát bych to chtěl rozjet ve větší lahvi ale bojím se tlaku co nastane.tak používám tu lahev od sifonu kde jsem si udělal i pojistný ventil s klasického ventilku z auta. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 17:02 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: J4ck
Řekl bych že pro lopenovu 300 litrovku bude jeho půlpytel adekvátní množství. Klasický pytlik sušeného droždí má tuším 7-10 gramů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 16:26 J4ck – Re: lopen
Pul pytle?:) a jak je ten pytel velkej by jste mohl uvest?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:45 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: lopen
tak to necham cez noc,díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:41 lopen – Re: Dixon
ja pouštím celodeně a pohoda. Když jsi udělám kokteil tak mně to začne bublat skoro hned.Já totiž nechávám vždy trocho starého kokteilu v láhvi a doplním novým kokteilem.Používám láhev na výrobu sifonu a dávám tam hrnek cukru a pul sáčku sušených kvasnic. jede mně to 10dní objem té láhve nemá skoro ani litr. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:14 Muž Dixon [13] - Sumci
Mam to CO2 v akva,pri prenasani sa to trochu rozmiesalo a este to nebubla,ale ked to stlacim tak bublinky idu....mam to nad akva,takze cakam kedy to zacne bublat.Mam teraz pustat aj cez noc?alebo iba cez den? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 19:41 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Sid
skusil som do 2L...pre istotu som to hned nedal do akva ale je to na zahrade...pekne to bubla...uvidim,teraz nemam 5L kanister ale zozeniem a urobim ako ste napisali X-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 10:06 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Dixon
Hrnek cukru + 2ml kvasnic do 2 l PETláhve je "tak akorát" pro nádrže o objemu kolem 100 l. Té vaší "500" to nic moc nepřinese...
Zkuste to, co jsem napsal: 5 l kanystr, 1 kg cukru a 10 ml kvasnic. A nedávejte toto množství cukru a kvasnic do 2 l PETláhve! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 09:29 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Sid
preco?ja by som dal cca hrncek cukru a 2ml kvasnic... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 09:13 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Dixon
Raději ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 08:58 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Sid
a do 2L PETky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 08:48 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Dixon
Do 500 1 akviška?
5 l kanystr (např. od "destilované" vody), do něj 1 kg cukru a 10 ml sušených kvasnic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 08:37 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: filipsi
aha,spravim do jednej,kolko cukru a kolko kvasnic? :-) tak aby to nebolo moc burlive,aby mi to nevyhodilo ryby z akva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 22:06 Muž filipsi [1295] – Re: Dixon
Do druhe jde plyn z te prvni, a probublava vodou a jde zase pryc. Vyznam - dve lahve je tezsi prevrhnout nez jednu, kdyby nahodou kvasnice kvasily moc bourlive a vykypely, vlezou jen do druhe lahve, ne do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 20:53 Muž Dixon [13] - Sumci
A ako sa to robi cez dve PETky?do jednej viem,aky to ma vyznam?co je lepsie? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 20:40 Muž Dixon [13] - Sumci
Dobry den,chcem si vyrobit CO2.Aky pomer kvasnic a cukru mam dat?viem ze tato otazka je tu stale ale chcem mat istotu aby mi to doma nebuhlo :-)
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82573x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=3951