Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 15:03 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Moucha
Dal som rybky preč z akvária a robím pokusy, preto by ma zaujímalo, približne do akej koncentrácie môžem zájsť aby to neovplyvnilo baktérie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 15:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Michaldvd
minimalne to snizi jejich aktivitu (zmena pH, malo O2)
ale zalezi jak moc brutalne to prezenes....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 14:56 Muž Michaldvd [45] - Asie
Môže vysoká koncentrácia CO2 v akvarijnej vode ovplyvniť, prípadne zabiť nitrifikačné baktérie vo filtri?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 16:45 Muž deCORF.OBRAEN [220]
nechcem zakladať nové vlákno tak som to hodil sem..
mám CO2 difuzor www.akvariumonline.sk/…, ale po cca mesiaci mám pociť ze ta biela tableta je nepriepustna..po vybratí a pokuse vyčistiť to som zistil že to je slizké..preplokal som to ale žiadne zlepšenie som neregistroval..neviete poradiť ako sa tieto difuzory čistia?..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 14:36 Muž karelchess [45] Re: chmelik
Na první pokusy bude určitě stačit dvoulitrovka, slabší nálev a pak vybrat vhodný typ difuzoru. To vše by se ale mělo odvíjet od hodnot pH a kH, které doporučuji změřit a pravidelně kontrolovat. Možná bych pak ztlumil filtraci a odstranil vzduchování (z prezentace)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 14:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: chmelik
Zkuste 3x denně 50 ml. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 14:27 Muž chmelik [0] – CO2
Chtěl bych se zeptat kolik jakého množství mám použít nemám stím žádné zkušenosti mam akva 112L :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 13:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Johan; Hamidol
OK, díky za názor. Tak zase jeden z mnoha mých blbých nápadů smich

karelchess: bioflor momentálně používám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 13:50 Muž karelchess [45] Re: Zoidik
Jednou týdně? Absolutně nulový efekt. Když tedy nebudu počítat přitvrzování vody, nebo rychlé výkyvy v hodnotách pH a možná dalších. A kdybych chtěl přihnojit magneziem nebo železem, tak si radši koupim nějakej bioflor :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 13:46 R Muž Silent [5949] Re: Zoidik
Nejsem rostlinkář, ale podle mně rostliny budou lépe reagovat na menší množství CO2 podávaného kontinuálně než na jednorázové přidání většího množství třeba tebou zmíněnou minerálkou. Ale ať se raději vyjádří odborníci. :-)
Edit: hleďme, jeden se už vyjádřil ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 13:46 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Zoidik
Spočítej si to. Na flašce je obsah CO2 (určitě by se jim 1,5l nelíbilo). Krom toho rostliny potřebují stabilitu a jelikož by CO2 do pár hodin vyprchalo, tak by ho ani nevyužily. Tohle je naprosto k ničemu.

Edit: při nalití 1,5 l sycené minerálky bys ve 100l akva zvýšil obsah CO2 na přibližně 75 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 13:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – CO2 netradičně
Ahoj. Měl bych jednu velmi blbou otázku. Jelikož trochu bojuju s rostlinama, tak uvažuju o nějakém CO2. Zřejmě nějaký vlastní burčák jak je zde na mnoha stránkách popsáno, ale chci se zeptat, co si myslíte, že by se stalo, kdybych do akvárka nalil sycenou minerálku? Ano, krom CO2 obsahuje i spoustu jiných prvků. Jaká by mohla být reakce rostlin a ryb na tento přísun CO2? Řekněme třeba jednou týdně jedna 1,5l flaška? Je to jenom teoretická otázka ze zvědavosti co by se mohlo stát, praktikovat to nehodlám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 16:54 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Díky za reakce. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 23:58 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: MajkaK
v poho, neni co resit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 22:11 Muž Jiri_99 [425] Re: MajkaK
zatím mám jen red chery a snáší to úplně v pohodě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 19:13 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Crystal black a CO2
Zdravím,
chci začít přidávat CO2 jak do mého "splněného snu" tak do "rostlinného akva". O rybky strach nemám. Spíš mi jde o to, jak ho snášejí krevetky. Máte někdo zkušenosti s přidáváním CO2 v akvárku s cardinami crystal black? Nerada bych o ně přišla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 16:24 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: zordix
Perlivý nápoj nedokáže udržet CO2 vinou změny tlaku (a teploty).
CO2 není nekonečně rozpustné - jeho "hranice rozpustnosti" jsou limitovány právě tlakem, teplotou a salinitou roztoku.
Vodu skutečně nemůžeme sytit donekonečna, ale tu vaši nasytím CO2 do letální koncentrace pro ryby docela snadno - stačí projevit vážný zájem. :-D
(Nenechal bych to dojít až do konce; narkotizace rybek by vás taky mohla přesvědčit. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 16:13 Muž zordix [37] Re: Silent
Ale proč ten perlivý nápoj nedokáže udržet CO2? Dle momentálních poznatků by mělo být CO2 "nekonečně" rozpustné v kapalině- viz. otrávení ryb. Ale není, ono vyprchává nejen změnou tlaku ale i změnou složení vzduchu nad kapalinou.
Vodu nemůžeme sytit CO2 donekonečna, aniž by při normálních podmínkách nevyprchalo.

PS: sirovodík to určitě není, takový bordel v akváriu nemám a asi bych to i cítil :-)

EDIT: účinnost difuzoru je 100%, pokud bublinka zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 16:10 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: zordix
...Systém rozpouštění CO2 ve vodě funguje stejně u všech difuzorů...
Systém rozpouštění je sice stejný u všech difuzorů, ale účinnost rozpouštění je různá. Takže když budete mít "difuzor s málo účinným rozpouštěním", můžete do toho svého akva pouštět plyn horem-dolem a rybky si otrávit nemusíte. Nebude to ale zásluhou pH 7,5 a KH 4-5.
Zbytek - viz Haimdol. :-)
(Taky jsem si nikdy nevšiml, že by se CO2 vysráželo na dekoracích... :-O :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2011 13:53 R Muž Silent [5949] Re: zordix
CO2 se v akváriu rozpustí, ale už se v nádrži nezmění zpět na bublinky. To co ty popisuješ s perlivými nápoji je z důvodu změny tlaku v nádobě. Pak se rozpuštěný CO2 v sodovce změní v bublinky. Pokud je změna tlaku velká, typicky zatřesení láhví a otevření je i reakce bouřlivá. Pokud jen lehce naleješ je změna tlaku oproti láhvi pozvolná a tak dojde jen k pozvolnému uvolnění CO2. Mimochodem jak psal Sid v lepším případě se jedná o kyslík, v horším o sirovodík z důvodu hnilobných procesů. To se stává například u zanedbaného dna, ale může to být i z detritu pod dekorací kam se odkalovačem nedostaneš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 13:44 Muž zordix [37] Re: Sid
Systém rozpouštění CO2 ve vodě funguje stejně u všech difuzorů. Pokud se bublinky rozpustí, je to jedno.
Kdyby to byl kyslík, tak vychází spíše z kytek a ne z kamínku, který je hladký.
CO2 se rozpustí a v akváriu se opět mění v bublinky. Takový efekt máte přece u každého syceného nápoje.
Až se budu nudit, zkusím bublinky pochytat a zapálit v tom zapalovač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 22:06 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: zordix
Když se vrátím k podstatě diskuse...
Napsal jste, že při pH kolem 7 a KH 4-5 se vám nepodařilo dostat do vody tolik CO2, abyste otrávil ryby. Ať jste povolil kohoutek sebevíc, stejně to vyprchávalo z vody ven.
Nevím, jak vám to napsat jinak... hmm
Pokud jste nedokázal snížit pH o více než 0,7, pak "nestíhá" váš systém CO2 tento plyn rozpouštět. Prostě - pouštíte do akva CO2 málo.
Jaký systém sycení CO2 vlastně používáte?
...Aha, tak proto stoupají (bublinky) i z míst, kde se rozhodně fotosyntetizující organismus nenachází...
Jak víte, že se v místech, odkud stoupají bublinky, rozhodně fotosyntetizující organismy nenachází?
A co tedy, podle vás, jsou ty bublinky zač?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 21:48 Muž zordix [37] Re: Sid
Aha, tak proto stoupají i z míst, kde se rozhodně fotosyntetizující organismus nenachází. pH jsem tím dokázal snížit maximálně o 0,7, dál už to nešlo. Nevím, asi máme každý jinou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 19:57 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: zordix
Pokud z dekorace stoupají bublinky, pak jde v lepším případě o kyslík produkovaný na nich žijícími řasami.
Jaký vliv má na rozpouštení CO2 difuzor, to si najděte na některých stránkách zabývajících se problematikou sycení akva CO2.
...Pokud se nesníží pH, pak ryby neotrávím....
Jednak - při sycení vody CO2 se pH snižovat bude, (viz "uhličitanový systém" nebo "uhličitanová rovnováha"), a hlavně - jestliže dosáhne volný CO2 letální koncentrace, ryby uhynou bez ohledu na to, jaké bude mít voda pH.
(Jakým mechanismem CO2 ryby usmrcuje, jsem tu v minulosti psal několikrát. Opakovat se už nebudu. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 19:23 Muž zordix [37] Re: Sid
Ty bublinky nejdou z difuzoru. Tam se to rozpustí a až v akváriu, třeba z dekorace stoupají bublinky. Zajímalo by mne, jaký vliv má na tohle difuzor. Pokud se nesníží pH, pak ryby neotrávím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 17:21 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: zordix
To jste jen použil "nesprávný" difuzor. Při KH 4-5 vám pomocí CO2 otrávím rybky na počkání. :)
(Ale proč bych to dělal, že?!:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 17:12 Muž zordix [37] Re: Sid
Při pH kolem 7 a KH 4-5 se mi nepodařilo dostat do vody tolik CO2, abych otrávil ryby. Ať jsem povolil kohoutek sebevíc, stejně to vyprchávalo z vody ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 16:45 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: zordix
...Mě to tak sedí. Pokud se držím určitých hodnot, nadbytek stoupá vzhůru...
Zkuste být konkrétnější. Opravdu netuším, co vám to za nadbytek, (a při jakých hodnotách čeho), stoupá vzhůru... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 16:21 Muž zordix [37] Re: Sid
Mě to tak sedí. Pokud se držím určitých hodnot, nadbytek stoupá vzhůru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:05 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: zordix
...Tillmanova tabulka ukazuje maximální množství CO2, které se dokáže ve vodě udržet...
Tím chcete říct co? coze
Tillmanova tabulka znázorňuje obsah CO2 v závislosti na pH a alkalitě způsobené obsahem (hydro)uhličitanů.
...Pokud máte KH 4 a pH 7,5, můžete bublat jak střelení, ale stejně uvidíte řetízky CO2 stoupající z akvária...
A tohle má být co?! :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   16.12.2011 21:54 Muž zordix [37]
Tillmanova tabulka ukazuje maximální množství CO2, které se dokáže ve vodě udržet. Pokud máte KH 4 a pH 7,5, můžete bublat jak střelení, ale stejně uvidíte řetízky CO2 stoupající z akvária. Na druhé straně množství minimální "určeno" není (možná by šlo vypočitat, ale fakt teď nevím).
Takže pokud Tillman ukazuje "dost, ale ne příliš" a nějaký jiný test ukáže málo, pak bych se nebál přidat. Samozřejmostí je ale občas hodit oko směr akvárium ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 19:49 Usine Re: davidus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 19:26 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Lada22
Za jak dlouho od objednání ti ten Drop-Checker přišel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 15:59 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ja sa pridám, ide o sýtosť farby, prispôsobujem zafarbeniu akva-pozadia. Čierné alebo tmavo modré pozadie skresľuje odtieň farby v dropscheckeri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2011 15:22 Muž Miso [470] Re: davidus
na tom teste ph to mas napisane tak to len vynasob na 10ml. ale inak je to jedno, ide len o sytost farby. prestnost zavisi od testu pH a nakolko si to trafil roztok na 4dKH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 14:13 Muž davidus [41] - Cichlidy – Dlouhodobý test CO2
Dlouhodobý test CO2. Jaký máte názor na výrobu kapaliny do dlouhodobého testu? Nejsem nijak ukrutný chemik ale smíchat litr destilky s 0,12g sody by neměl být takový problém. Mě spíš hlava nebere to kolik kapek test-roztoku na pH potom přidat do dejme tomu 10ml té namíchané destilky s dKH-4?Nebo je to jedno? A zda je na to spolehnutí stejně jako na koupenou směs.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 18:20 Usine Re: davidus
svarecskepotreby.cz/…
Kup si něco takového jdou na tom nastavit stálé a malé tlaky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 12:52 Muž davidus [41] - CichlidyRe: RadekCX
Podívej se na začátek stránky je tam fotka 16.11.2011 11:30 Mam tam danou redukci na koncovku CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 11:14 Muž RadekCX [219] Re: davidus
no nejdriv ho prece zkus nejdrive seridit na mensi tlak - az pokud by to neslo tak bych resil jinej redukcak

mimochodem co mas za flasku, ze ti tam jde redukcak na kyslik? proto pokud koupis COckovej redukcak tak by ti nemel jit nasadit na flasku s kyslikovym ventilem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 11:11 Muž davidus [41] - CichlidyRe: RadekCX
Tak proto mi to dvakrát ruplo v hadičce. Poohlédnu se po jiném redukčáku.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2011 10:54 Muž RadekCX [219]
to co pises ze mas je redukcak na kyslik - krome toho ze ma jinej zavit nez ma standardni COckova flaska tak je delanej i na jine tlaky - 5tka na tom budiku je opravdu 5 baru

takze nevim zda pujde seridit na tak malo a tak jemne - je treba ho seridit na co nejmene klidne 0.5-1 baru

problem je, ze tyhle redukcaky nejsou delane na velmi jemnou regulaci - vetsinou propousteji - takze pokud jej na vystupu zaskrtis (jehlovym ventilem nebo EMV) tak maji snahu na vystupu se natlakovat bez ohledu na nastavenou hodnotu - protoze podchazeji

je treba si uvedomit, ze jsou delane na prutoky radove jednotek az desitek litru za minutu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 10:16 Muž davidus [41] - Cichlidy – tlak
Nemám tam červenou stupnici jako třeba u Mestrinerů a protože jsem fyzikálně slabší kousek, tak možná i to co vydávám za 5 barrů nemusí být pravda.Já prostě na tom pravém budíku měl nastavenou pětku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 10:10 Muž davidus [41] - CichlidyRe: RadekCX
Mám tento redukčák www.autogenprofi.cz/… je to hned ten první. Na pravém budíku má stupnici od 0-16 barrů. Jaký průtok doporučuješ na něm nastavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2011 09:00 Muž RadekCX [219] Re: davidus
no tak to preci sniz - od toho tam mas prece redukcak

5 baru je tlak, kterym bys mohl tlacit COcko do 50m hloubky !! Je to naprosto zbytecne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 08:56 Muž RadekCX [219] Re: vaclav
pokud nemas vodu v akvarku tak ukazuje naprosto presne palec

pokud tam mas 50cm tak by mel ukazovat 0,05 atm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 08:54 Muž davidus [41] - CichlidyRe: vaclav
Protože mi mezi a EMV praskla jak normální tak i silikonová modrá hadička tak přemýšlím jaký tlak, a kde vzít 20 cm tlakové hadičky 6/4mm. Nechce se mi dávat 150Kč za poštovné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 08:27 Usine Re: davidus
Můj manometr ukazuje 0. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 07:45 Muž davidus [41] - Cichlidy
Jaký tlak nastavit na redukčáku? Já tam mám na pravém budíku nastaveno 5 barů. Mezní hodnota je na něm 10 barů, je to v pořádku? Rozpouštím přes difuzor z lipového dřívka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2011 18:30 Usine Re: davidus
Proč používáš v tak velkém akváriu magnetický ventil. Jednodušší je jet non stop. Záleží jak CO2 rozpouštíš. Pokud nepotřebuješ příliš velký tlak, třeba přes keramickou patronu a stačil by ti třeba cigaretový filtr. Pak ti to hadičky klidně udrží. Mám to tak několik let a jen jsem je stáhl vázacím drátem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 17:34 Muž davidus [41] - Cichlidy
zkuste mi poradit jestli ty hadičky lepit?
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=2401