Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 17:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: slavko
Mozna ani nebude potreba, protoze mam dojem, ze jsem takovy kupoval v Hornbachu a ten je i na Slovensku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 17:08 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Moucha
Ak máte skúsenosť, potom dvojnásobná vďaka. Viac ako 3 bary tam iste nepustím, iba ak omylom, nemá toľko ani vo veľkom akva. Teraz už len zistiť ako to dostať na Slovač ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 16:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: slavko
mam ho uz pres rok vedlejsi vetvi, takze mam vyzkouseno ze se da hooodne uskrtit a ze drzi nastraveni.... ale vic jak 3bary bych na nej nepoustel

je pomerne bytelnej... oproti jinym obdobnym vyrobkum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 15:56 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Moucha
Teda, veľkú dôveru to vo mne nebudí... To je naozaj aj funkčné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 09:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: slavko
v nouzi by slo poizit pri nizkym tlaku i tenhle plastak www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 16:43 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Moucha
Vďaka, asi mi nič iné neostane. Ja som nakoniec zvolil toto www.farnell.com/… ale nebola to dobrá voľba. Uvidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 08:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: slavko
ja mam www.tech-con.cz/… a jsem schopnej to hodne priskrtit.... je treba kombinovat priskrceni jehlaku a uprava tlaku na redukcaku
bohuzel existuje jeste s mensim prutokem, ale ten nemaj v nabidce (viz katalogovej list u vyrobku, jsou tam i grafy prutoků)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 22:24 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: matlala
Trošku odbočím. Svojho času som venoval veľkú snahu výberu ihlového ventila. Porovnával som prietoky, krivky regulácie atď. Nakoniec som vybral ten s najmenším prietokom. Lenže, potom som k tomu kúpil difúzor, ktorého keram vložka prepúšťa kvantum bubliniek už pri 0,5 bar a to tak, že poriadne ;-) Výsledkom je, že tým ventilom uškrtím figu borovú, a to by som potreboval menej ako 10 bubl/min. Nemáte, prosím, skúsenosť s niečim takým jemným, čo by ste mi odporučili? Ideálne s pripojením G1/8 nech nemusím zháňať redukcie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 22:10 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dudak
a to jsou ty s M5 závitem, před rokem a půl je ještě neměli, ale poslední dobou se doporučují tyhle s jemnějším závitem nastavovacího šroubu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 22:08 Muž dudak [1885] Re: Burik
mě taky Camozzi jehlák nejede jak by měl, vždycky mi to pak trvá než to nastavim a pak se ho nesmim dotknout, otočit o půl otočky znamená přejít od nuly do 50mg/l
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 20:54 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Kamilstrom
Bohuežel mi toto dělá i Camozzi jehlák..jakmile vytáhnu EMV ze zásuvky,tak se počet bublinek po zapnutí rozhodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2013 19:46 Marcel G Re: lhajek
Pokud používám počítadlo bublin a vím, že mám 2kg bombu, bublám 2 b/s, 10h denně a 1 bublina má průměr třeba 5 mm, tak bez ohledu na to, jaké mám v akvárku pH, KH nebo GH, mi obsah té bomby vydrží asi 7 měsíců (za předpokladu, že mi to nikde neutíká a bublá to pořád stejně rychle). To, kolik z tohoto dodaného množství dokáží zužitkovat vodní rostliny (nebo jak moc mi toto množství ovlivní pH nebo KH), je úplně jiná otázka, na kterou tady (troufám si říct) nebude znát odpověď už vůbec nikdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 19:34 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: KarlosS
Ja sa pridám. Kolegovia predo mnou sa dohadujú o počítadle bublín, akoby sa pôvodný autor otázky pýtal, či by mu nemala fľaša vydržať o 2 dni (slovom dva dni) viac. Aj ja som presvedčený, že mala vydržať mnohokrát dlhšie. Mne 5kg fľaša vydrží +/- 8 mesiacov bez nočného vypínania a púšťam do oveľa (cca 4 x) väčšieho akvárka. Keďže myslím, že možno predpokladať, že rybky si neotrávil (to by sa iste pýtal inde), takže to podľa mňa bude fučať niekde bokom (cestou)...

Nedávno som si inštaloval fľašu aj do minička a po zmontovaní som akváriový koniec zapchal manometrom, strčil to celé do vane s vodou a pustil. Dva krát som dotesňoval spoje a to to nie je ani zďaleka prvý tlakový rozvod, ktorý som kedy robil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 19:32 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Marcel G
Jenže to jak moc budu muset bublat je také závislé na alkalitě, že? Takže ikdyž ostatní údaje co jsi uvedl od jiných budu mít, tak to pořád nic neříká o spotřebě plynu v mém akva s mým množstvím rostlin a s mou alkalitou, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 19:02 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: azonic
přesto všechno bych řekl, že ti vydržela málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 18:30 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Marcel G
A jeste neni jehlak(jehlovy ventil) jako jehlak.Ty levnejsi maji tandenci(zvlaste pri vypinani CO2 na noc pres selenoid)pokazde lehce zmenit prutok(bublani),zvlaste kdyz se jedna o jemne naladeni(cim mene bublin za minutu tim to muze byt horsi) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2013 17:45 Marcel G Re: azonic + lhajek
Pokud nepoužíváte počítadlo bublin, tak jak potom chcete s někým dalším srovnávat, jestli je výdrž vaší bomby OK? Obrovský rozdíl je taky při použití difuzoru vs. reaktoru. Bez vstupních dat je to odhad naprosto k ničemu. K čemu mi je, když mi někdo řekne, že mu vydrží 2kg bomba v 50L akvárku 8 měsíců? No naprosto k ničemu ... když nevím, jak hodně tam vlastně bublá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 17:35 Marcel G Re: davidek75
No, právě proto, že není počítadlo jako počítadlo, je tam ten údaj o průměru bublin. A pokud jde o hmotnost plynu v láhvi, tak není nic jednoduššího, než si to při plnění nechat zvážit ... nemyslíš? V každé plnírně mají váhu, takže stačí zvážit lahev před plněním (prázdnou) a po naplnění (plnou). Tvoje námitky tedy nechápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 16:29 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Marcel G
Používám pH controller a počítadlo bublin jsem vyřadil takže si toho moc nespočítám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2013 14:53 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: lhajek
ono taky není počítadlo jako počítadlo , záleží na průměru trubičky v tom počítadle , dále v 6kg lahvi nemusí být 6kg CO2 , zkoušel jsem tu kalkulačku viz. níže a při bublání 3bl/sec , průměr bubliny 3mm a bublání 24hod mi to vypočítalo 828 dní což mi přijde hodně divné
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 14:26 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Marcel G
Ne vždy je to použitelné. Nepoužívám počítadlo bublin :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 14:17 Marcel G Re: azonic
Už jsem sem párkrát házel odkaz na stránky, kde si můžeš teoretickou výdrž bomby spočítat:
www.prirodni-akvarium.cz/…
Pokud se ti to bude v reálu podstatně lišit, pak budeš mít někde mezi bombou a akvárkem problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 13:57 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: azonic
Já mám 1,5kg a naposledy jsem plnil někdy v únoru .... bublám do 54L viz. moje prezentace. Můžeš zkusit odvodit ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 13:38 Muž azonic [63] - Rostliny
Jak dlouho vám vydrží 6kg lahev? Já ji vybublal do 80l čistého objemu za 6 měsíců, je to normální? Myslel jsem si že vydrží dýl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 20:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Onix
zaregistruj se a udelaj prezentaci... treba by ti stacilo i neco jednodusiho... ptreba injekcni jehla do sani externiho fitlru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 18:24 Onix
Polskej mám jen ten difuzor. Jehlák a zpětnej camozzi. On je právě problém že to jde i kolem té patrony. Používám ho jen dva týdny tekže je čistej. Koupím něco takového www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 12:36 Muž Dejmon [64] Re: kortezhugo
Specifický objem : 0,5456 m3/kg (8,74 ft3/lb) při 21 °C ( 70 °F) . To znamená, že ve flašce s náplní přesně !!! (ale to není nikdy :-) ) 2 kg CO2 je přesně 1,0912 m3 plynu. Pokud chceš vědět odkud čerpám, tak z výrobny CO2, kde pracuji jako operáror.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 12:35 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Onix
Také jsem ho používal a dělal pěkně malé bublinky. Tlak je zbytečné vytvářet nějaký velký. Prostě tak velký aby to tu patronu profouklo a pak množství plynu doladit jehlákem, ale jestli i ten máš z polska tak tím to moc dobře nejde. Já jsem ho vyměnil za doporučený z článku ze záhlaví tohoto tématu. A difuzer jsem nakonec vyměnil za externí atomizer a jsem naprosto spokojen.
Jinak čistota patrony. jak píše Toník, musí být ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 11:44 Muž Yirka [9117] Re: /tracker/
Sám tu píšeš po deseti nicky, místo "holt" napíšeš "hold", a kritizuješ něco, co spoustě lidem slouží. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 10:53 Muž Toník [396] Re: Onix
A co kdybyste si to vyzkoušel?! Zkuste zvýšit tlak plynu přiváděného do difuzoru a uvidíte sám.
Na velikost bublinek má vliv i zanesení patrony - čistá patrona = jemnější bublinky. (Čištění nejlépe ponořením difuzéru na pár minut do koncentrovaného Sava. Po proceduře nutno zbytky Sava dokonale odstranit!)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 10:50 /tracker/ Re: Onix
Jooo hold polsko no rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 23:20 Onix
Ahoj, má vliv na rozpouštění co2 jaký mám tlak na druhým budíku? Jako jak moc povolím redukčnák. Jdou mi právě z difuzoru dost velké bublinky a všechno jde vesměs na hladinu. Taky to ale dělá ten difuzor co mám, skleněnej Aquario polsko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 20:04 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Milan
Záleží co máš za lahev. Pokud je to nový hasičák, tak žádnou redukci ani jinou převlečnou matici nepotřebuješ, v jiném případě ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 20:02 Muž matlala [798] - RostlinyRe: fido16
uvažoval jsme stejně a měnil a dneska koukám po těch skoro 2 letech je redukčák lepený a je třeba zalepit i vepředu na uzávěru s kolečkem na regulaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 19:43 Muž fido16 [631] Re: Milan
Zajeď do svářecí techniky a kup si převlečnou matici 3/4 cca do 2 stovekk se vejdeš. A doma si to jen přešroubuj a je. Osobně bych do redukce nešel už jen kvůli dalším spojům u láhve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 19:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Milan
nebo po výměně převlečné matky i bet redukce, mrkni ke mě do článku, odkaz je v záhlaví tohoto tématu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 18:54 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Milan
Ano dá. Přes redukci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 18:53 Milan – Redukcni ventyl
Chci se zeptat da se pouzit redukcni ventyl s Ar na Co2.diky za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 10:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
cs.wikipedia.org/…

Ty formulace jsou trosku krkolomne, pokusim se o zjednoduseni:
To nejjednodussi reseni byva obvykle spravne.

Nekdo do te lahve pri plneni fouknul vic :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 10:07 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vaaclav
Když je teplota stabilní v rozmezí 3°C? Obávám se že to ten tlak o tolik neupraví ...

Samozřejmě že váha by byla průkaznější, ale když je tlak na výstupu lahve cca o 1/3 vyšší než při předchozím naplnění a přitom je lahev umístěna stejně při stejné teplotě?

Navíc obojí plnění proběhlo v zimních měsících takže ta teplota v bytě byla stabilní od vytápění a teď v těch letních vedrech postupně tlak v lahvi klesl na úroveň kterou znám z předchozích plnění - to by si v podstatě protiřečilo, když s rostoucí teplotou klesá tlak, že? Takže si myslím že ikdyž jsem lahev nevážil tak byla opravdu víc naplněná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 22:00 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lhajek
S tlakem hýbá okolní teplota. Pokud by jsi chtěl zjistit jestli ti ji naplnily více, musel bys jí zvážit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 07:35 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: matlala
Nemyslel jsem to tak že mě to vůbec nesyčí, ale že to prostě běžně není slyšet na rozdíl od těch interních co jsem používal dříve. Ano důvodem může být i minimální dávkování díky daleko lepšímu rozpouštění. Dřív mě totiž 1,5kg lahev vydržela tak 2-3měsíce a teď z ní jedu už šestý měsíc .... Ale je pravda že podle manometru byla i více naplněná než dříve ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 21:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: lhajek
tak dej ucho až k němu. Pokud to pustíš víc, jsou slyšet ty unikající bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 21:36 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: dudak
Mě to syčívalo když jsem měl různá udělátka v akva. Ale co mám zmíněný atomizer na vývodu filtru mimo skříňku až venku za akváriem tak jsem tedy žádné syčení neslyšel ...
Ale když to nikde neuniká tak to bude v pořádku ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 20:37 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dudak
nene, však podobný zvuk ti vydává každej porézní materiál přes který ženeš plyn pod vodu (vzduchovací kamínek, cigaretový filtr...), resp spíše ty unikající bublinky vydávají zvuk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 20:21 Muž dudak [1885] Re: matlala
Díky to jsi mě uklidnil, už jsem se bál, že sem něco udělal špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 20:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dudak
určitě je to jen dokonalejší porézní materiál, to syčet bude. Proto ho mám zavřený hned u filtru ve skříňce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 20:16 Muž dudak [1885] – up aqua atomizer
pořídil jsem si tento atomizér a chci se zeptat, je normální že mi trochu jakoby při práci syčí? jakoby někudy unikal plyn, ale měl jsem to ponořené za chodu do vody a neuniká, tak nevím, leda že by to bylo slyšet přes ten plast. Díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 09:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Celiny
To vis, dej technikovi problem a neusne :-) . Takze co se stalo je ve hvezdach, a je otazka, zda to s tou lahvi ledu melo vubec nejakou souvislost, ze se mozna zbytecne obvinujes, zes to podelal. Mohla to byt nejaka dost silena souhra vseho zaroven a mel jsi jen obycejnou smulu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 23:32 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Kamilstrom
ano palec
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=1451