Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 11:44 Muž Sid [6629] - Rostliny
...Upřednostňujete použití práškového droždí, nebo klasického v kostce?...
Upřednostňuji práškové droždí, a to především vzhledem k jeho skladovatelnosti. (5 let?) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 11:17 Muž ČUPR [204] - Tetry
Toť otázka (nejen pro Sida) ;-)
Upřednostňujete použití práškového droždí, nebo klasického v kostce? Asi je to jedno... Kostkový je prý náchylnější k zaplísnění roztoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 11:14 Muž ČUPR [204] - Tetry
Sid napsal: Ano, ono to taky důležité je, že může použít jakýkoli cukr, tedy i mletý, který obsahuje příměsi proti spékání - i z takového cukru kvasinky CO2 vyrobí. :-)Obvykle je mletý cukr v domácnosti k dispozici, když krystal, kostka nebo krupice dojde... :)) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2009 10:28 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ČUPR
Ano, ono to taky důležité je, že může použít jakýkoli cukr, tedy i mletý, který obsahuje příměsi proti spékání - i z takového cukru kvasinky CO2 vyrobí. :-)
(Obvykle je mletý cukr v domácnosti k dispozici, když krystal, kostka nebo krupice dojde... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 10:24 Muž ČUPR [204] - Tetry
Sid napsal: Lze použít jakýkoli cukr, třeba třtinový nebo mletý, který obsahuje příměsi proti spékání. :-)


(Lepší? :))



Pořád tam ta příměs figuruje jako veledůležitá.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 10:20 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ČUPR
Lze použít jakýkoli cukr, třeba třtinový nebo mletý, který obsahuje příměsi proti spékání. :-)
(Lepší? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2009 10:20 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ČUPR
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 09:59 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Sid
díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 09:45 Muž ČUPR [204] - Tetry
kortezhugo napsal: Sid chcel napisat ze je jedno aky cukor sa pouzije....CO2 s toho aj tak bude... :-)
No jo, já zapomněl na jeho styl odpovědí... Stačilo napsat jakýkoliv cukr :-D a bylo to!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 09:40 Muž kortezhugo [983] – Re: ČUPR
Sid chcel napisat ze je jedno aky cukor sa pouzije....CO2 s toho aj tak bude... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 09:38 Muž filipsi [1295] – Re: ČUPR
Zadny, co by stal za rec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 09:35 Muž ČUPR [204] - Tetry
Sid napsal: Klidně i mletý, který obsahuje přísady proti spékání. :-)
Jaké mají přísady proti spékání vliv na tvorbu plynu CO2 v kvasném procesu? Copak bude péct buchty? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 09:07 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Dixon
Klidně i mletý, který obsahuje přísady proti spékání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 09:03 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Yirka
Dobry den, mohol by som pouzit na vyrobu co2 krupicovy cukor?díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 08:43 Muž Yirka [9117] – Re: Ljuknes
Odpovídám přes vzkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 00:39 Muž LuckyLjuk [18] - Rostliny – a
Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s tímto výrobkem? www.akva-tera.myeshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 17:00 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: hf
:) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 15:40 Muž hf [54]
Hm, už chápu proč tu někdo psal, že jakmile se jednou začne přidávat CO2 že už se nemůže nikdy přestat...

Myslel jsem že to nějak souvisí s tím, že si kytky na ten přísun CO2 zvyknou a bez toho že by zašly, blbost. Nelze přestat proto, protože člověk vidí co to akva najednou dělá, ty barvy, jak to nádherně roste, řasy nikde, jak to bublá... Sem u vytržení... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 13:40 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Mate skusenost?
Ma nekdo skusenost s timto setem? Cena je zajimava, nahradne sacky nestojej moc. Myslim si ze by se pak misto sacku mohly pouzit kvasnice... :-)

shop.miga.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 22:44 Muž filipsi [1295]
Farrael napsal:...Takže asi pomalejší reakce...
Ja bych rekl, ze pokud jsi to udelal odpoledne, a po dvou hodinach zacalo do akva bublat, je to rozjezd rychly hoodne. Uvidis zitra. Ja kvasnice "kostkove" nikdy nezkousel, jsem spokojeny se susenymi. 2-4g, cca litr vody, cca 200g cukru, rozjizdi se mi cca den, dostatecne bubla az tri tydny.
Ale kazdy si svuj "recept" podle vody, tepla ... musi najit sam.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 22:29 Muž BART [3] – Re: hf
zkoušel jsem na cca 3bubliny za minutu to v pohodě to šlo, ale nezkoumal jsem to zda to udrží bublat konstantně v tahle malé frekvenci delší dobu, je to poměrně citlivé tak asi jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 20:12 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: BART
No vodu jsem dal vlažnou. Podle mne to je spíš kvasnicema. Jsou to nějaké ala Lidl mi přijde. Takže asi pomalejší reakce. Ale zase to teď jede hezky pomalinku stabilně na malý proud bublinek, takže žádnej boom. Kdyby to jelo takhle stabilně čtrnáct dní. Tak jsem spokojenej člověk :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 20:02 Muž BART [3] – Re: Farrael
rozjezd reakce závisí na více faktorech (např. teplota vody kterou si do lahve nalil /pokud teplá reakce je rychlejší, pokud studenější rozbíhá se to pomaleji) Třeba ten bio set od dennerle se rozbíhal na plný výkon den až dva ale to byl nějaký gel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 18:39 Muž Farrael [28] - Živorodky
Chci se zeptat. Dneska jsem spíchl CO2 a nějak to málo bublá. Spíš vůbec. Čím to? Je to petka od 2L CocaColy. Lahev plná lehce do půlky. Hrnek cukru a asi osminka droždí. Čím to? Že by nekvalitní droždí, nebo kde je chyba. Jinak už je to v pokusu provozu asi dvě hodiny a pořád to bublá velmi málo. Sice po stěnách bublinek dost a lahev už pomalu natlakovaná, ale ne dost. :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 17:32 Muž hf [54] – Re: smik
Protože když vím, že do 200l akva mě vychází bublat 12 bublinek / min, tak abych docílil stejnou koncentraci (pH) v 30l akva (s jinak velice podobnými podmínkami), potřebuju 2-3 bublinky za minutu. (trojčlenka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 16:45 smik – Re: hf
Moc nerozumím tomu proš chceš seřizovat jehlový ventil na 2-3 bublinky za minutu. To už mi pak přijde to přidávání CO2 do vody jako zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 14:58 Muž hf [54] – Re: BART
Jo toho sem si už taky všimnul. Hele, můžeš mi zkusit jestli ten jehlový ventil dokážeš seřídit na 2-3 bublinky za minutu? Podle mě to je už dost extrémní hodnota teda a bude v tom hrát roli už i rozpouštění CO2 v průběhu tvoření té bublinky asi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 14:05 Muž BART [3] – Re: hf
sofistikované rozvody po bytě tak to jo.... ;-) já myslel že ti to nějak zlobí

jinak pokud zvýšíš tlak plynu redukčním ventilem myslím že to ovlivní počet bublin za jehlou a budeš muset upravit průtok. Alespon dle mého názoru... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 13:20 Muž hf [54] – Re: BART
Vona tam ta hadička fakt nebyla, tak jsem psal Robertovi a promptně to během 10ti minut přidal. :P

Druhej jehlák potřebuju kuli tomuhle... ;-)
rybicky.net/forum/12317…

Mezi stávající jehlák a elmag šoupnu Tčko
landsmann.cz/…

do něj z jedný strany jehlák (stávající) a z druhý strany 1/8 rychlospojku na PU hadičku (tobě těsní fakt dobře?), 7 metrů hadičky skrz díru (už tam stejně je kuli elektrice) vedle do pokoje holky, podél stěny za tu 30l kostku, tam jehlák a rovnou do rozstřikovací rampičky toho vnitřního pidifiltru. Už jsem to zkoušel, 2 bublinky za minutu to snese jak nic a krááásně se tam rozpouštějí. Navíc ta rampička je průhledná, takže se to dá použít rovnou i jako počítadlo bublinek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 13:18 Muž BART [3] – Re: hf
ještě co myslíš pojmem vypnu redukčák - myslíš když je utaženej na maximum aby byl největší tlak? nebo naopak povolenej = nejnižší tlak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 12:53 Muž BART [3] – Re: hf
a co blbneš s druhym jehlákem? Nějak nefachčí jak má? kup si ten nypl a spoj si jehlák s elmag ventilem www.aquario.pl/… když už si to budeš objednávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 12:43 Muž BART [3] – Re: hf
www.aquario.pl/… je to metr když chces 3 objednej 3ks - pošle v celku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 12:16 Muž hf [54] – Re: BART
Barte, a najdeš na tom aquariu HADIČKU? Chci si tam objednat ještě ten druhý jehlák a k tomu přihodit i tu tvrdou PE hadičku ale nejsem schopnej ji najít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 11:59 Muž BART [3] – Re: hf
cau já mám jehlák jinej a to tento
www.aquario.pl/… rozdíl je že tenhle je precyznyjny ;-). Rychlospojku tam mám jednu, jinak spojeno nyply, ale u nich chybělo těsnění, musel jsem dodat. Tatím se zdá že to těsní. Maximální tlak jsem nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 09:07 klavzam – Re: JuraS
dikes, to je odpoved co som potreboval. skusim bez poistaku a uvidim ;-) Sak ked mi to "prdne" tak si tu postazujem :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 08:09 JuraS – Re: klavzam
když odbočím od původního tématu..já měl 2 lt petku od cocacoly (je bytelnější) jako reakční nádrž a filtr 1,5 lt petku od obyč minerálky..vzal jsem obyč hadičku, do víček jsem vyvrtal dírky o 0,5 mm menší a hadičky jsem těmi dírkami prostrčil..další spoje např na zpětném ventilu jsem jen normálně nasunul na hadičku..žádné lepidlo..používal jsem difuzer boya c-170 a ten nešel profouknout jinak než s pořádným tlakem..do petky jsem dával tak 1,5 lt vlažné vody+deci cukru krupice+lžičku suchých kvasnic+kousek čerstvých kvasnic+živnou sůl pro kvasinky..mělo by to udělat tlak jak sviňa zvlášť když jsem to v zimě stavěl na rozpálené topení..ale nikdy mi to nebouchlo a ani nic jiného neudělalo..petky byli nafouklé na beton, hadičky tvrdé jak tužka.ale nikdy nic..teď z bomby mám v hadičkách určitě tlak dostatečný když mi difuzer normálně bublá a hadičky taky nelepím a žádný pojistný ventil taky nemám....máš li doma nějaký nafukovací člun, balón, lehátko..zkus si namíchat roztok a vyzkoušej si prakticky co zvládneš nafoukat a s jakým tlakem...a uvidíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 08:00 klavzam – Re: JuraS
nooo, lepit som to chcel Loctitom, ved aj tak sa musi ta hadicka zalepit do viecka nie? Diskusiu som tu precital snad vsetko ale ako zvycajne:
1) pre novacka je toho strasne vela a kopa zbytocnych kecov
2) malo nakresov
3) o tom strachu som to moc nepochopil, to ako ze tam nemam ten poistak davat? naco potom vsetci vyrabaju poistaky zo striekaciek a neviem coho?
4) kde tu mate nejake konkretne cisla tykajuce sa tlaku? (niekde som videl spominanych 2,5bar a ze lipove drevo ma vacsi odpor, ale co to znamena konkretne?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 07:26 JuraS
Ty spojka mezi hadičkou a trubičkami budeš lepit ? Čím ? Prosím tě..nejhorší smrt je smrt z vyděšení..ty si myslíš že nasazená hadičky na kousek trubičky se tam při přetlaku udrží zatímco ti přetlakový ventil vydrží ??? Rady ohledně "burčáků" co tady byli snad 1000x jsi doufám pročetl, že...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 22:14 klavzam – jeden burcacek
Fotka k příspěvku caues.

nez kupim nejaky set na CO2, tak si ho chcem vyskusat. Skusim kvasnice. nacrtol som si to schematicky vid foto:
Prosim o zhodnotenie popripade radu.
1) staci ten poistny ventil 0.9 baru? Mam este 2,5 popripade 3 alebo 6 bar (som u zdroja ;-))
2) kam dat to skrtitko?
3) treba mi pocitadlo bublin, alebo to mozem sledovat v tej foltracnej flasi?

Dikes
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 16:45 Muž hf [54]
Bárte, jak ti těsní ty rychlospojky z Aquaria? Když vypneš redukčák a pod tlakem začneš tlačit vodu do hadičky, drží to hladinku?

A jehlový ventil máš tenhle?
www.aquario.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2009 07:45 JuraS – Re: vaclav
na rozhraní žižkova a jarova mám standartní pražskou, žádnou super měkkou....jako indikátor mám šneky a krevetky..dokud "běhají s domečky" které jim drží tvar je všechno ok...jakmile by byly naturalisti vím, že místo vody je kyselina...
btw..vadný ph controller jsem i se dvěmi sondami zabalil (manželka) do úhledné malé krabičky a poslal za 296 Kč na cesty gary tongovi do hong kongu...pojištěno na 800 kč..na 2000 byto přepravné stálo skoro 800 a to jsem řekl, že ne...tak počítám, že zafungují murphyho zákony a že jim bude controller fungovat a já budu za českého švejkoknedlíhopepíka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 00:21 Muž hf [54]
Já bublám do pražský vody (je všude stejná) 10-12/min (200l) a je to nádhera jak se kytkám daří a nikde ani řasička. Ph z vodovodních 7-7.5 se při tomhle bublání drží nad 6,5 a pod 7 (blíže k 6,5), s čímž jsem spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 12:46 Muž Kuca [43] - Cichlidy
díky,příští týden se to pokusím udělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 12:36 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: gogle
To je ihlovy, to je trosku zlozitejsia otazka, ci ho chces ;-) Uz si mi napisal cez vzkaz, ze chces pomoct, tak vsetko postupne, aj k tomu sa dostaneme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 12:33 Muž Kuca [43] - Cichlidy
takový ten ze zapalovače
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 12:29 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: gogle
Aky ventil? Pretlakovy, spatny, ihlovy........? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 12:26 Muž Kuca [43] - Cichlidy
já mám akva 40l a potřeboval bych to vyrobit taky,ale newím jestli je nutné tam dávat ten ventil??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 12:22 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Farrael
Cukru "hrnek" a sušených kvasnic 1 ml, max. 1,5 ml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 10:14 Muž Farrael [28] - Živorodky – CO2 do padesáti litrů
Tak chci udělat Co2 z lahve klasický burčák ale do padesáti litrové nádrže. A zajímalo by mne kolik kvasnic a lžic cukru do lahve, abych nepřiotrávil ryby. :-) Počítat na dvoulitrovou petku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 00:05 Muž BART [3] – Re: Sid
sodu zatím ne zkusím zítra, dneska jsem měřil PH a zatím stále cca 6,6-6,7 je to poměrně stabilní. Koukal jsem na www.pvk.cz celková tvrdost je u nás v Kunraticích 5,99 dH = měkká voda, KH zkusím změřit za světla. A musím sehnat sodu doma není. :-)
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=3401