Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 burčák nebublá

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2 burčák nebublá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 15:38 Muž Celsiq [50] Re: xvalp06
Díky, už mám objednaný difusér i dropchecker, abych si tím množstvím byl jistý :) pak uvidíme co s tím :) bez bezpečnostního ventilu se mi to nechce nechávat a bez regulace s burčákem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 08:29 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: Celsiq
Já to pouštím z 2l petky do akva nonstop (63 litrů), takže ty můžeš na 112 ventily a škrtítka vynechat. Nechal bych jen bublinkoměr a kamínek (lepší je lipové dřívko).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 20:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Celsiq
Stovky lidí tohle před tebou řešilo a určitě najdeš několik článků a asi i videí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 19:26 Muž Celsiq [50] Re: Celsiq
Tak nevydržel plastový bezpečnostní ventil :/ propouští pod nižším tlakem, než má soustava potřebuje při cestě do akva :/

Poradil by mi někdo odzkoušený kus? Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 09:06 Muž Celsiq [50]
Fotka k příspěvku Ahoj,
vyrobil jsem si domácí CO2 z kvasnic kombinací několika návodů. Přikládám foto. Bohužel bublinkovač nefunguje a já už nevím, v čem může být chyba. Použil jsem láhev od Fanty 2,25l. Na víčku je T-rozdvojka. Boční část je napojená na tlakový ventil a na něm je nafukovací balónek (abych poznal upuštěný přetlak). Co2 z flašky putuje do prvního jehlového ventilu ze zapalovače (na kraji mám i škrtítko pro noční vypínání). Poté jde do spojky, z které vede do druhého jehlového ventilu ze zapalovače (pojistka). Oba ventily mám poměrně povolené. Poté pokračuje do zpětného ventilu (stávalo se mi, že se voda z bubloměru snažila dostat do flašky) a kojenecké odsávačky hlenů - bublikoměru. Z něho mám znovu zpětný ventil a pokračuju do akva s kamínkem. Není to předimenzované (utáhne tlak)? Při velkém stlačení flašky dojde bublinka až do bublinkoměru, ale větší část upustí ventil. Flaška je na zemíi bublinkoměr na vrchu skříňky (70cm). Burčák dle návodu na rybičkách (1,5L vody, 300g cukru a zarovnaná lžička sušených kvasnic dr. oetker). Díky za Vaše názory :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 09:17 TomasPerutka Re:
Tak vám všem moc děkuji za rady kvasinkovač mi krásně bublá. Jen si později budu muset asi koupit to kombinované víčko s rychlospojkou a difusor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 11:41 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: TomasPerutka
Já mám všechny spoje k uzávěru petky přilepené tavnou pistolí a je to ok ano U jednoho to ani slepené nemám, jen to chce vyvrtat menší díru a nacpat tam spojiku na hadičky. Nic neuniká ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 21:04 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: NASREDDIN
Přesně tak. Komerčně se to provádí mořením kyselinou chromsírovou. Což je v domácích podmínkách nereálné. V každém případě je to nesnadné a použití vteřinového lepidla a nebo tavné pistole spoj neslepí. Pouze dočasně dva materiály spojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:57 Muž NASREDDIN [1383] Re: ŠtefanT
PE by se měl dát slepit pomocí epoxidového nebo kaučukového lepidla, povrch je potřeba ale několikrát ožehnout plamenem, neroztavit neseškvařit.
Což by se v daném případě asi ani nevyplatilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:28 TomasPerutka Re: ŠtefanT
No tak jediná dobrá varianta jsou teda ty spojky cos mi poslal, bude možná lepší když si je objednám z Ebaye tam mají dopravu zdarma.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:22 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: TomasPerutka
víčko s ničím neslepíš. Je vyrobené s PE (polyetylén). Plast, který nejde ničím lepit, protože je tzv. povrchově mastný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:19 TomasPerutka Re: ŠtefanT
Tak mam to nechat asi týden a pak otestovat těsnost. A čim to jako přelepit? Sekundové lepidlo v žádném případě a UHU má silikon. A kdybych na tom nechal roztéct igelitovej sáček? nevim jestli bych si tim neuškodil spíš sám sobě.
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:14 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: TomasPerutka
neříkám, že ti to povolí hned, ale po nějaké době určitě. Do zprávy jsem ti poslal odkaz na lepší alternatívu. Ať si tady nedělám reklamu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:13 Muž patamatix [408] Re: ŠtefanT
Pravda souhlasím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:13 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: patamatix
nemusí. Může to někde unikat a pokud tam dá ten kamínek, kteří tvoří odpor, plyn si najde cestu menšího odporu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:11 Muž patamatix [408] Re: TomasPerutka
Tak pokud ti to bublá bez kamínku tak je problém v kamínku,když vemeš kamínek s hadičkou,profoukneš to pusou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:10 TomasPerutka Re: ŠtefanT
Coože. I když je to slepený tou tavnou pistolí a ta se mi zdá docela pružná coze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:09 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: patamatix
nehledě na to, lepidlo tavné pistole obsahuje silikon, který jak je známo se s CO2 nemají moc v lásce a časem spoj povolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:08 TomasPerutka Re: patamatix
Bez kamínku to bublá, to jsem sledoval jak ten vzduch tlačí na tu klesající hladinu vody v hadičce. Počkám asi teda do rána a když nic tak dam pryč ten zásobník a napojím to přímo. A ty bublinky se mají produkovat jako když bublá nějaký slabý kompresor, nebo víc/míň??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:05 Muž patamatix [408] Re: ŠtefanT
Přesně tak,taky jsem si byl už několikrát jistej smich A ouha,byla tam skulinka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:03 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: TomasPerutka
tak tím bych si jistej vůbec nebyl. Tyhle omyly už máme většina za sebou. Když to drží teď, časem to stejně povolí a budeš to lepit znovu a znovu. A hlavně hledat, kde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:02 Muž patamatix [408] Re: TomasPerutka
Já neškrtím prostě to tam pouštím nonstop již několik let a žádný problém (samozřejmě kontrolováno permanentním testem). Ještě zkus vzít hadičku napojit ji přímo z flašky bez kamínku zda bude bublat,pokud né tak máš jen 2 možnosti,buď ti to utíká u hrdla flašky,nebo ta směs co jsi namíchal není ok. Ale ještě bych vydržel 2 hodiny není zas tak dlouhá doba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 20:00 TomasPerutka Re: patamatix
to nemůže to je všude napevno tavnou pistolí to jsem si jistej že to neutíká. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 19:58 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: TomasPerutka
to škrtítko ti ten tlak neudrží. Aspoň ne v první dny, kdy je ten tlak největší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 19:57 TomasPerutka Re: TomasPerutka
Důvod je takový, že kdybych dal škrtítko na tu zelenou hadičku tak se nedá přiškrtit-je moc tvrdá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 19:56 Muž patamatix [408] Re: TomasPerutka
a zkoušel jsi tedy zda to někde neutíká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 19:55 TomasPerutka Re: patamatix
ten přechod z bílé hadičky na zelenou je spojka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 19:54 Muž patamatix [408] Re: TomasPerutka
To škrtítko bych tam nedával,ale zatím škrtítkem tam máš spojku,nebo ventil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 19:52 TomasPerutka Re: ŠtefanT
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 19:36 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: TomasPerutka
ja jsem kdysy používal 1,5l vody, čajovou lžičku kvasnic a 300gr cukru. Do 3-4 hodin v závislosti na pokojové teplotě to vždy začalo fungovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 19:27 Muž patamatix [408] Re: TomasPerutka
Fotka by nebyla? Já dávám 350g cukru,1,75l vody ve 2l petce,lžíčku sušeného droždí a funguje vždy,že je to bílé je v pořádku. Může ti to někde utíkat,zkus vzít mýdlovou vodu a namazat to kolem spojů,jestli to nebublá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 19:17 TomasPerutka – Kvasinkovač
Ahoj

Potřebuju radu. Dneska sem si vyrobil kvasinkovač, použil jsem na to: litr vlažný vody, půl sáčku sušeného droždí a hrnek cukru. Všechno jsem to smíchal a nalil do 1.5 litrový PET lahve od té pokračovala hadička se škrtítkem do zásobníku (0.33 pet lahev) a od té do vedla hadička do akvária se vzduchovacím kamínkem. Dělal jsem to podle návodu kde autor psal, že z toho má vzejít nechutná hnědá tekutina. No a mě z toho vznikla bílá tekutina která vůbec nebublá (ani po 2 hodinách). Nevíte někdo kde se stala chyba nebo co jsem udělal špatně?

Děkuju za každou odpověď. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 20:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: lazynho
Ja vidím príčinu v netesnosti, ponoriť to celé do vedra s vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2012 17:40 Muž Ad@m [1051] Re: lazynho
Treba sa zamyslieť, čo sa zmenilo od zarábania prvej CO2 náplne. V PET fľaši by chyba nemala byť keď fungovala 2 týždne bez problému. Ak je cukor taký istý ako predtým, ani v ňom by chyba nemala byť. Ako staré sú kvasnice? Čím staršie kvasnice, tým kratšia životnosť. Čo sa týka teploty, viac než 40 stupňov Celzia kvasnice zabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 17:20 Muž lazynho [39] – nebubla
Také bych potřeboval poradit s výrobou CO2 z kvasnic, načetl jsem toho už poměrně dost, ale stále se mi nedaří taková banální věc jako bublající burčák. První pokus vyšel na jedničku, bublal sem cca 14 dní, další petka s tím samým receptem (2l lahev,hrnek cukru + lžička drozdi do 1.5l vlazne vody) bublal pouze den. Dočetl jsem se zde že mnou používané susene drozdi firmy labeta nemusí být ideální a tak jsem nakoupil od pana Dr. Eotkera a ono také nic. Zkoušel jsem už snad 6x namíchat podle různých receptů (napr. nejcasteji doporucovane 300g cukru+ 2,5ml drozdi)a když začal kvasit tak nanejvýš den. Z 2l petky od coly vedu co2 hadickou prez zpetny ventil do male odmaštovaci nádobky a odtud do vývodu filtru. Hadičky všude těsní, voda má vždy mezi 30-40stupni. Netušíte někdo v čem by mohl být problém? Mě napadá snad už jen vysoká okolní teplota, špatný cukr nebo pet lahev. Za jakoukoli radu děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 09:29 Muž filipkriz [53]
Taky mam problem... namichal sem tak tak nejak jak se melo ty pomery, tesnit to snad taky vsude tesni, vcera dys sem to zahral tak to bublalo, pres noc sem radeji vyndal lipove drevo ven, a dneska to nebubla, ani dys macknu na lahev, neni natlakovana... leda bych to snad zase zahral ale to se mi nechce, to je o nicem. cim to muze bejt ?

smrdi to jako burcak, ale po otevreni sem zadny tlak ani "úfuk" nepozoroval.. mam vymenit smes nebo cekat ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 20:10 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Sid
Sid napsal: Máte nějaký argument pro to vaše tvrzení? :-)
Taky si myslím, že dávkovat CO2 do sání filtru není vůbec špatný způsob. Množství rozpuštěného CO2 je vzhledem k množství protékající vody zanedbatelné (aby mělo vliv na bakterie) a naopak plyn má spoustu času se do vody rozpustit. Sám mám hadičku od burčáku přivedenou na dno filtru (domácí výroby) a stíhá se tam v pohodě rozpouštět, takže už nejsou žádné ztráty jako v případě bublání přes kamínek kdy stíhaly bubliny vybublat až na hladinu (i když tam zůstalo CO2 pod krycím sklem, takže se dostávalo do vody taky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 19:47 Muž Yirka [9118] Re: hergis
Hergis hergot, trochu zpomal a začti se..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 16:59 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: hergis
Škrtítko je na dvě věci - na nic a na ... (Doplňte si sám. :-))
Těch nesmyslů je v tom "doporučení" vícero... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 16:32 hergis Re: Sid
Kdepak. To je od nějakého pána z Aukra od kterého jsem kupoval rostliny. Co vám nesedí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 15:54 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: hergis
...hadičku na cca. na 10 minut zasvorkujte, je to z důvodů takových, že kvasnice před samotným kvasným procesem se nadechují kyslíku a ten vytěsní Co2 - kou, takže by se nasála voda z akvária a bylo by po srandě, hlavně na přípravu roztoku použijte vždy vodu z kohoutku, nikdy ne převařenou ani dešťovou a už vůbec ne akvarijní, tak by se kvasnice zabili, voda by navíc měla mít teplotu okolo 35°C, ne víc, jinak kvasnice opět zabijeme... Tohle jste skutečně vyčetl z Petových stránek? hmm To snad ne?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 15:47 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
...do sani externiho filtru to nedavej, kvuli bakterii ve filtru...
Sice se mě svého času pokoušel o něčem podobném přesvědčit kolega Akvaristik, ale nějak se mu nevedlo... :)
Máte nějaký argument pro to vaše tvrzení? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 10:37 hergis Re: JuraS
přidal jsem rostliny,hnojím PMDD a světlo jsem také přidal,mám 2krat 24w,-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 10:31 JuraS Re: hergis
když přečteš ty odkazy co jsem dával tak najdeš odpovědi i na nejpitomější nápady co by tě mohli jen napadnout...aspoň já to tam našel..otázka je zda vůbec co2 potřebuješ ale i na to ti odpoví ty odkazy..nastartuješ li co2 pak musíš zvýšit anebo aspoň upravit osvětlení a začít přidávat hnojivo..co2 je katalizátor..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 09:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: hergis
zalezi jakou zvolis kontrukci toho bezpecnostniho ventilu.... (autoventilek, strikacka, kulicka s pruzinou staci hledat zde na foru, ci googlit)

kamen se ti driv nebo pozdeji ucpe i tak... proto doporucuju cigaretovy filtr, kterejch koupis celej sacek za par kacek (cca 35,- za 120ks), a kdyz se ucpe tak ho vyhodis a das novej....

vsecko co tu pisu je uz mnohokrat popsano, priste hledej a pak se teprv ptej

do sani externiho filtru to nedavej, kvuli bakterii ve filtru, spis se to dava na hadici z filtru- vytlacna hadice (smer filtr - akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 09:12 hergis Re: JuraS
díky-)co si myslíte o tom hadičku s co2 napojit na odsávání vnějšího filtru?????někde jsem to tu četl.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 09:04 hergis Re: Moucha
zeptám se možna blbě ale může se ucpat i ten druhý kámen???nebo ta reakce už není tak velká???jde mi o to že jsem v práci a nerad bych aby to třeba bouchlo,ten pojistný ventil vypadá jak????díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 09:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: hergis
opravdu bych tam pridal pocitadlo bublin v maly PET (budes mit moznost lip kontrolovat davkovani a taky zamezi uniku kvasu do akvarka) a taky zpetnej ventilek

kaminak bych asi nahradil cigaretovym filtrem, dela jemnejsi bublinky...

slozeni soustavy:
kvasna lahev - skrtitko - zpetny ventil - pocitadlo bublin - difuzor (kaminek, cigaterovy filtr apod.)

a mnozstvi kvasnic bych odmeroval pecliveji... treba pomoci maly strikacky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 08:42 hergis Re: JuraS
mám jen jednu pet,tak mi to bylo doporučeno,jsem v tomto uplný laik,takže problém???? dělal jsem do dle tohoto návodu, Dobrý den, posílám slíbené fotky a postup je následující, první obrázek s cukrem: Pet lahev odšroubujte a do víčka provrtejte dirku, do té nacpěte, to je velmi důležité, ne volně, spojovátko ke vzduchovací hadičce - to červené ve víčku, jak je na něm nasazená hadička, shora okolo spojovátka zakytujte chemoprenem, udělejte okolo kolečko dostatečně silné, a nechte 3 hodiny zaschnout, poté na spojovátko nasaďte vzduchovací hadičku a zakytujte ji také, nechte opět 3 hodiny zaschnout, na druhý konec hadičky nasaďte vzduchovací kamínek, vyberte ten správný, nejlépe tak, aby dělal miniaturní bublinky.
Příprava roztoku: Do lahve pomocí trychtýře nasypte, 250 pro 1,5 L lahev, 300g pro 2 L lahev, cukr. Zalijte do 3/4 vodou a zatřepejte, hlavně ucpěte dlaní hořejšek, jinak bude sirup na zemi a bude se lepit. Nasypte 1/2 sáčku se sušenými kvasnicemi, hlavně ne normální, ty špatně kvasí. Od teď nemíchejte a nechte kvasnice plavat na hladině lahve, opatrně zašroubujte závit i s hadičkou, nejlépe točte lahví, ne uzávěrem, a hadičku na cca. na 10 minut zasvorkujte, je to z důvodů takových, že kvasnice před samotným kvasným procesem se nadechují kyslíku a ten vytěsní Co2 - kou, takže by se nasála voda z akvária a bylo by po srandě, hlavně na přípravu roztoku použijte vždy vodu z kohoutku, nikdy ne převařenou ani dešťovou a už vůbec ne akvarijní, tak by se kvasnice zabili, voda by navíc měla mít teplotu okolo 35°C, ne víc, jinak kvasnice opět zabijeme, je to lepší, protože v teple se rychleji kvasničky množí než v zimě, urychlí nám tak proces, sledujte tvrdost lahve, pokud již se bude zdát, že je lahev natlakovaná, otevřeme svorku a z kamínku v akváriu začnou stoupat bublinky, akvárko na obr. má představovat ta miska od cvrčků, kamínek dejte co nejhlouběji do akvária a nejlépe poblíž výpusti filtru, tak se bubliny rozmíchají a dávkování bude intenzivnější

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 5104x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1614-kvasnicovac-nebubla