Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 77 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 11:57 Muž kortezhugo [983] – Re: JuraS
...on presne ti neporadim ...ale hasici bi to mali plnit...aspon u nas to nie je problem...sice"bomba je od Dupla..(tedy ne upravený hasičák)"...ak nenaplnia mozno ti poradia...
PS: - viem velmo som ti nepomohol.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 11:30 JuraS
Potřeboval bych kontakt na firmu co plní co2 tlakové lahve v Praze. Přistěhoval jsem se a tak vejít do hospody a rovnou se zeptat mi příjde žinantní...bydlím na Praze 3, bomba je od Dupla..(tedy ne upravený hasičák)

díkez

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 01:03 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Mě se osvědčil tento systém viz. video. Bublinky se roztříští a putují do zvonu, tam cirkulují v proudu vody a déle se rozpouští.

photografie.kvalitne.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 22:44 LucaBrasi1 – Re: kristian
Nebudu se hádat jestli to hlavě škodí nebo ne.Ale v každém návodu je napsáno ze čerpadlo nemá běžet na sucho. Původní otázka od Kaplan007 byla jestli je CO2 průchodem přes vrtulku slyšet a to podle toho co jsem skoušel je.A je rozdíl jestli chcete rozpouštět 10 bublin CO2 do malého akva nebo 40 do velkého to už slyšet je poradně. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 20:59 koblihcz – Re: LucaBrasi1
Ja teda uz nebublam, protoze jediny prinos co to melo pro akva, ze jsem musel casteji vyhazovat prerostle rostliny. Myslim pokud clovek nema zrovna holadske akva, je to jen dalsi zbytecnudelatko co zabira misto a prace a penize navic a krome toho kdyz uz clovek bubla, mel by to kontrolovat/merit, takze ma pak dalsi dilema jak. Ruzne kapkove ci jake testy jsou podle me malo presne a radove tisice dat za nejaky lepsi merak? Navic vetsina akvarii je spise prerybnenych takze CO2 by mela mit dost a pokud nejdou rostliny spis bych upgradnul osvetleni.
Kdyz jsem ale bublal CO2 tak klasicky kvasnice, jeholovy ventil ze zapalovace, pocitadlo bublinek v druhe mensi petce a hadicku jsem zavedl primo do sani externiho filtru. To ze to nesvedci nitrifikacnim bakteriim myslim nikdo nepotvrdil ani nevyvratil, myslim, ze pokud rozpustite CO2 nejak jinak tak to CO2 stejne drive nebo pozdeji filtr nasaje a k tem bakteriim se dostane tak i tak. Naproti tomu vim jiste, ze ruzne sklenena ci plastova udelatka uvnitr akva akorat zabiraji misto a blbe to vypada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 20:52 Muž kristian [80] – Re: LucaBrasi1
To hlave nevadi, je chlazena vodou, ktera je v akvariu okolo cerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 18:36 LucaBrasi1 – Re: kristian
Pokut jsou drobné a není jich moc tak asi ničemu nevadí.Ale když bublin moc hlava běží občas na sucho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 18:03 Muž kristian [80] – Re: LucaBrasi1
K tomu hluku, jednou jsem s tim laboroval. Pokud jsou pousteny z hadicky velke bublinky, tak to je slyset. Ovsem pokud se da na konec hadicky jeste kaminek nebo neco co zaridi mensi bublinky. Tak se o tyto male bublinky cerpaci hlava postara a rozmelni je jeste vice. Problem je v davkovani. Osobne jsem presel radsi na davkovani co2 do pasivniho rozpousteni pomoci pet lahve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 18:01 Muž kristian [80] – Re: LucaBrasi1
Nechapu proc by to nemelo cerpaci hlave svedcit? Presneji v cem by mel byt problem? Podle mne naprosto bez problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 17:41 LucaBrasi1 – Re: callito
Pokut vím tak se ptal jestli je to slyšet v čerpací hlavě né na bakterie. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 16:49 callito – Re: LucaBrasi1
nejde o cerpaci hlavu.Ale byli tady ohlasy ze to nesvedci nitrifikacnim bakteriim,nevim jak to cely skoncilo ale pochybuju ze by to na ne melo nejaky zasadni dopad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 16:44 Muž kortezhugo [983] – Re: Nowakin
Ja to mam tiez tak...v molitane ale mam konci cig.filter .... s toho idu velmo male bublinky a potom ich este rozprasi cerpacia hlava...a pocut to len minimalne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 16:25 LucaBrasi1 – Re: Kaplan007
Slyšet to je a mam pocit že to čerpací hlavě moc nesvědči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 16:17 Kaplan007 – Re: Nowakin
Také jsem o podobném řešení přemýšlel. Není náhodou slyšet proudění CO2 čerpací hlavou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 11:22 Nowakin
Já udělal do biomolitanu dírku tím prorlval hadičku s CO2. Takže CO2 se dostane k nasávání čerpací hlavy ta roztříští CO2 ja jemné bublinky a je to.
Je to dobré řešení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 12:36 Muž kortezhugo [983] – Re: V
Ved to ... zato mi to neslo do hlavy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 12:33 V – Re: kortezhugo
Právě že na parádu. Protože je na špatným konci. Kdyby tou spirálou na výstupu procházely už ty jemný bublinky, tak by se zvětšila jejich dráha a rozpuštění by bylo účinnější. Ale tam, kde je, žádný reálný účinek řekl bych nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 12:12 Muž kortezhugo [983] – Re: Haimdol
Lebo uz ma nebavi - hrat sa s drievkami a cigaretami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 12:07 R Muž Silent [5949] – Re: kortezhugo
Maximálně jako počítadlo bublin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 11:58 Muž kortezhugo [983] – Re: Gabrielka
Vazne-na co je to tam?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 11:50 Žena Gabrielka [73]
kortezhugo napsal: Na co je ta spirala...?
Jenom na parádu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 11:41 Muž kortezhugo [983]
www.shopakva.sk/…
Na co je ta spirala - nema to niekto?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2009 18:57 R Muž Silent [5949] – Re: Ipetr
Odpověď na svůj dotaz máš i tady: rybicky.net/forum/9532…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2009 18:52 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Ipetr
No pokud myslíš, že to vyplivně 1 bublinku za 90 vteřín, tak to asi normální nebude, a už vůbec ne účinné, sice záleží na velikosti akva ale myslím, že toto je dost málo, pokud vím tak tento systém pracuje na biologické bázi, a jak už to bývá, všechno biologické má svou životnost, taky to může ovlivnit více faktorů, okolní teplota prostředí atd. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:08 Muž Ipetr [1] – Nutrafin Natural System CO2
Mám dotaz, dostal jsem Nutrafin Natural System CO2, v pátek nainstaloval a dnes jsem měřil, jak často to vyplivne bublinku. Je to cca 1,5 minuty, to je normální stav? Prvních 24 hodin se nic nedělo. Sada ležela ve skříni známému rok a půl originálně zabalená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:08 Muž kortezhugo [983]
Tak som skusil to drievko lipove.....cig.filter je lepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 19:04 Žena Rebbie [71] – Re: gošice
Ale jo, dekuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 18:15 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Rebbie
Jsou to už dva roky, takže vážně nevím :-( Vím, že to bylo na internetu, a cena byla podobná jako na aukru...ale to jsem Ti asi moc nepomohla.
mají ho i tady eshop.jezirka.info/… :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 17:59 Žena Rebbie [71] – Re: gošice
Sikulka, diky, vypada to i pekne ;-) kdes to koupila,taky na aukru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 16:55 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Rebbie
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 15:47 Žena Rebbie [71] – Re: gošice
Tak až to budeš mít nafocený, dej mi, prosim, vědět :-) Díky moc, asi do něj taky půjdu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 13:59 Muž Kaplan007 [51] – Re: kincmar
Ja pouzivam tento difuzer i jako pocitadlo bublinek. Neni potreba zadna mezinadoba. Staci ho jenom naponit vodou. A co se tyka zanaseni tablety, tak udajne staci ponorit do sava a je zas cista. Mam ho kratce, takze savo jeste nebylo potreba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2009 12:53 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Rebbie
Mám oba, již delší dobu, bublinky jsou skutečně miniaturní. Ten měnší mám ve 40 l a ten větší ve 120 l. Jsem s nimi spokojená, odpoledne Ti je nafotím a dám do prezentace, abys viděla v akci. Jediným problémem je, že se za čas na nich udělá řasa, alespoň u mě tomu tak je. Ale stačí tabletku vydrbat a je to pryč.ano
Re kincmar: Ta tabletka je tam na pevno, takže ji nevyměníš. Už jsem slyšela i názor, že se vnější vrstva dá jemně zbrousit, pokud by se zanesla, to nevím, mě už tento difuzér slouží 2 roky, a je stále funkční. :) Na víc bublinky unikají tabletkou vždy na pár místech, všimla jsem si, že po nějaké době se místa mění, což si vysvětluji tak, že CO2 uniká v místě nejmenšího odporu, jakmile se to místečko zanese, najde se jiná "dírka" a těch je v tabletce nepočítaně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 12:42 Žena Rebbie [71]
Jak je to velký tak asi tyhle difuzéry? Problém u filtru z cigaret je ten, že se musí poměrně často měnit, zanáší se či co, zkrátka to po nějaké době nedělá tak malé bublinky jako zpočátku... Ten difuzér by tohle dělat nemusel, co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 12:37 kincmar – Re: kristian
Používám kvašení s jednou mezi nádobou jako počitadlo bublinek.Znamená to tedy, že se ta tableta musí vyměňovat?A tím labyrintem jdou velké bubliny a až na vrchu se rozpráší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 11:49 Muž kristian [80] – Re: kincmar
Oba dva pracuji na principu vytvareni mikro bublinek pomoci te bile keramicke tablety nahore. Pouzivate na co2 kvaseni? nebo tlakovou lahev?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 11:24 kincmar – Re: Kaplan007
Já mám právě na zkoušku cigaretový filtr a dělá to opravdu miniaturní bublinky, ale většina jich dorazý na hladinu. A přitom má akva výšku 50 cm. Ten první nějak nechápu jak pracuje a ten druhý prodlouží dobu, po kterou jsou bublinky ve vodě..Jen nevím jestli v tom druhém je něco co ty bubliny rozpráší to tím labyrintem putuje ta velká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 09:41 Muž Kaplan007 [51] – Re: kincmar
Ja teda zkusenosti s filtrem nemam, ale s timto difuzorem (konkretne 100) jsem velice spokojen. Pouzivam ho teprve nekolik dni (rovnez z aukra :-) ) a nemuzu si stezovat. Bublinky dela opradu mini a i jako dekorace to je dle meho nazoru lepsi nez filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 22:04 Muž kristian [80] – Re: kincmar
chtelo by to linky ci fotky, jinak nevime s co mame porovnavat s filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 21:58 kincmar – Re: Kaplan007
Má někdo zkušenost s difuzéry z aukra?Zajímalo by mě, který je lepší. Jestli jsou teda vůbec lepší jak obyčejný cigaretový filtr..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 18:00 Muž kortezhugo [983] – Re: Poly
Otazocka - ako dlho to pouzivas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 17:47 Poly – CO2 difuzor
Riesim rospustanie CO2 cez ratajov difuzor, mam ho pred vyvodom z filtra, bublinky su tak male, ze sa rozprasia po celom akvariu a nevladzu vyjst na hladinu, takto sa postupne rozpustaju. Keramicka tableta sa sice po case zariasi, nie je to ale ziadny problem, staci ju na kratky cas ponorit do roztoku Sava (ja ju davam do cisteho), oplachnut, nechat vyprchat chlor a tableta je krasna biela ako nova a funguje dalej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 17:37 Muž kortezhugo [983] – Re: Kaplan007
Chcel som to aj ja - len ten kamen ces co idu bubliny sa casom zapcha - to je 100percent.
A cigariet mam doma dost hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 13:26 Muž kortezhugo [983] – Re: Yirka
Cigaretovy filter je dobry.-ale neskusal som to lipove drievko.
Porovnaval to niekto - ze co ma mensi bublinky ci ten filter alebo drievko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 09:40 Muž Yirka [9117] – Re: lachon
Vzhledem k velké průchozí ploše dokáže "vyrobit" velmi jemné bublinky, které se daleko lépe vstřebávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 09:25 Muž lachon [8] - Cichlidy – Re: kortezhugo
myslíš že je dobrej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 00:02 Muž kortezhugo [983]
Cigaretovi filter palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 23:38 MShanti – Re: Fajnxman
Mám tam hranolek z lipového dřívka, koupené v Pet Centru a stojí kolem dvacky. Dělá to krásně malinkatý bublinky... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 21:51 Muž pros [36] – Re: Přéma
Mám ho taky opravdu dělá velmi malé bublinky, pokud teda funguje stává se mi že po raním startu se jakoby zasekával teď je na reklamaci uvidím, ale uvažuji o výrobě něčeho takového www.akvarko.cz/… Momentálně jsem hadičku s CO2 strčil přímo do nasáváni filtru doufám že to moc nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 18:27 Tommys
Fotka k příspěvku Osobně jsem přošel přes cigaretový filtr, přes lipové dřívko, vzduchovací kamínek až k motorkem hnaným rozprašovačem bublinek nebo jak to nazvat. Mám 54L akva a kvůli nízké výšce akva se ty bublinky ať jsem dělal co jsem dělal prostě dostaly k hladině bez užitku. Nakonec jsem si doma zbastlil z motorku ze starýho filtru, kousku hadice toto. Bublinky se tříští v čerpadýlku, pak jdou zkroucenou hadičkou cca. 30cm, která prodlužuje setrvání ve vodě a na výstupu je dalo by se říct CO2 prach a k hladině toho moc nedorazí, je to parádní řešení s jsem s ním nad míru spokojen. O proti předchozím pokusům je toto rešení uplně někde jinde, bublinky jsou sotva vyditelné a je jich mraky. Tento gejzírek mám schovaný za porostem, takže v akva neruší.
 
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [77] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=3801