Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 73 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 19:44 Usine – Re: hf
Mám oba typy lahví tak jen přehazuji matky. Nic jsem za ně nedal.
Aspoň nepotřebuješ vzduchovací kamínek, dej si pozor aby ti rostliny nevyplavaly. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 19:19 Muž hf [54] – Re: vaclav
Kytky bublaj jak vzteklý, mám pocit že čučím do sklenice minerálky jak to korálkuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 19:18 Muž hf [54] – Re: vaclav
1. hasicí přístroje ano (proč kupovat nový hasičák a ten předělávat?)
2. technický co2 je ale nadále distrubuován v lahvích se závitem G 3/4
3. převlečná matka stačí, nebo mufna W 21,8 x 1/14" na G 3/4, matka stojí stovku, mufna dvě.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 19:09 Usine – Re: hf
Vyměň trochu vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 19:07 Muž hf [54]
P.S. V rámci hraní si s CO2 reaktorem sem si v akvárku vyrobil PH 6,2. Za jak dlouho se to vrátí zpátky abych ev. raději vyměnil vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 19:01 Usine – Re: hf
Nové hasicí přístroje jsou už z witvortovým závitem i u nás. Stačí si sehnat jen převlečnou matku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 18:52 Muž hf [54]
Tak bomba je doma, těžká jak kráva ale plná CO2, stříká krásně sníh (suchej led) ... :P

Redukční ventil po dohodě s tou svářečskou firmou (aukro) vyměníme za ten správný a mám hotovo. Redukce se koupit dá (oběma směry) (normálně se používá když máš CO2 ventil a Argon lahev resp. obráceně). Ty redukční ventily co má aquario jsou na Argon, tedy závit W něco něco a nikoliv G 3/4 který je na českých CO2 lahvích. Pořád doufám že k tomu mému redukčnímu ventilu nebude potřeba ten jehlový ventil, uvidím a dám vědět. Pokud bude potřeba jehlák pak jsem ve výsledku na stejné ceně jako kdybych to celé (bez lahve) koupil na Slovensku.

Ten elmag ventil sem koupil na aquariu (plus ten přívodní kabel). Ventil se po hodině provozu zahřeje tak, že na něm nelze udržet ruku, tzn. chce to v každém případě ho namontovat přímo na redukční ventil aby se chladil kov na kov a ne ho připojovat někam doprostřed z obou stran s hadičkama. Ještě zvážím jestli ho tam vůbec budu dávat...

Ty mufny resp. niply stojej pár korun a lze je koupit i na webu v čr. Hledej rozvody vzduchu/kyslíku.

Když to celý spočítám, tak sem to měl přecejen objednat na tom Slovensku. Komplet redukčák, jehlák + ev. elmag. ventil. Vyšlo mě to sice asi o litr levněji ale to nepočítám 3 poštovné navíc. A bylo by to kompletní a hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 14:01 Muž BART [3] – Re: hf
Já si myslím že se dá určitě sehnat přechodka mezi 3/4 a německým zavitem.
Já uvažuju že bych to objednal z Polska celé /redukčák, jehlu i elmag/ Dá se to prej pomocí mufiků spojit jak mi napsali

Yes, no problem. To connect You need
www.aquario.pl/… and
www.aquario.pl/…



Jak vypadá ten elmag ventil?
Trochu mě odrazujou ty fotky co mají na netu. Ten redukčák vypadá trochu jak ze 60tých let.
U toho elmag ventilu objednal sis ho i se šňurou? Na fotce nebyla a nabízejí jí samostatně za 15zl
www.aquario.pl/…
Dost nerad bych vyhořel....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 13:51 JuraS – Hladám majitele pH controlleru
Fotka k příspěvku potřebuji se s někým o něčem poradit. Hledám majitele tohoto pH controlleru pH-301. ozěte se mi někdo...

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 10:51 JuraS
tak jsem udělal změnu v dávkování co2..jednak jsem vstup vody do akva otočil z vertikální polohy do horizontální a umístil jej na zadní zpevňující příčku..vadici akvaristickou co se mi v průchodu krytem zlomila a škrtila na ultra minimum čerpadlo jsem vyměnil za "krkavici" z obačejného made in china odkalovače..na čerpadlo atman 201 to šlo ztuha a i na trubku takže to nikde nebude "ucházet"..na čerpadlo jsem napíchl váleček filtrenu který jsem uvnitř ještě docpal filtrenem..zespodu jsem napíchl zdravotnickou jehlu z bomby..a výsledek..na h...čerpadlo se dusí tím, že nemá dostatečný přísun vody a že nasává de-fakto vzduchové bubliny..sáním se bubliny nerozstříští ale naopak spojí ve velkou bublinu..takže..všechno špatně, z5 na stromy..

molitan i nasávací košíček půjdou pryč...do filtru se z5 vrátí difuzer, bude o5 umístěný na dně pod čerpadlem a bude nasávat malé bublinky a takto je dávkovat..
další důvod je ten, že jsem nechal vystoupat pH a zkoušel jsem jak bude touto metodou rychle sníženo..celou noc se co2 takhle dávkovalo do akva a pH se ani nehlo..grrr...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 15:57 Muž hf [54] – Re: akvaristik
Jo, jenže proč mám kupovat redukci za další skoro dvě kila když stačí koupit správnej redukční ventil. Bah, ty mě teda nasr@li, jak u blbejch...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 15:14 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: hf
Jde na to udělat redukci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 14:44 Muž hf [54]
Tak redukční ventil z aukra došel. Naprosto dle očekávání se špatnou maticí a zcela jiný, než bylo na aukru nabízeno. (má jen jeden kohout místo dvou).

Nechápu o co těm prodejcům jde, ještě jsem s ním schválně telefonicky mluvil aby potvrdili že závit/matice je G 3/4 a nikoliv ona německá W21,8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 12:14 JuraS – Re: hf
gratuluji..já objednal na eshopu s adresou v praze friťák a podle dispozic ho nakládali v Německu a už 3 dny putuje po Německu a sleduji, jak ho překládají z jednoho auta do druhého...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 12:11 Muž hf [54]
Tak jako první dorazila zcela nečekaně dnes dopoledne zásilka CO2 reaktoru, elmag ventilu a dalších blbůstek z polska. Aquario.pl tedy musím pochválit. V pátek sem to objednal na webu, řekl si o bankovní účet v ČR (shodou okolností stejná banka jako mám já), zaplatil a v pondělí nebo úterý to odešlo a dnes ráno je to tady. Jednička s hvězdičkou.

Zato General Parcel mi od pondělí veze redukční ventil, na webu stojí, že mě od úterý nemohli zastihnout a dnes když jsem sehnal telefon na řidiče, tak ten s klidem prohlásil že to prostě v úterý ani ve středu nestihl. Humus!

Bomba odešla dneska (zařídil sem si vlastní vyzvednutí PPLkou) a dorazí tedy zítra. Dneska zkusím zkompletovat co půjde a zítra ten zbytek. Dám vědět.

H
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 20:03 Muž tarik [3] - Rostliny
www.shopakva.sk/…
pouzivam tento difuzor a mozem len odporucit,funguje ako ma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 12:10 Luboš – Využití difuzního reaktoru od Sera
Můžete mi někdo znalý prosím poradit, zda můžu využít stávající difuzní reaktor od Sery ://www.levnaakvaristika.cz/sera-CO2-souprava--reaktor--20-tablet-CO2,569.html a to tak, že do něj hadičkou ze sifonové láhve a bombičkou zespodu přes dírky přivedu co2 v množství takovém, aby klesla hladina v difuzoru až dolů ? Snad by to takhle fungovat mohlo, těch 20 tablet za 160,- Kč se mi zdá hodně no....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 11:23 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: katterinecka
Intenzita rozpouštění CO2 z "obrácené skleničky" je kromě tlaku plynu závislá především na velikosti kontaktní plochy. Je pravděpodobné, že v poměru k velikosti akva je tato plocha malá.
Na vašem místě bych jako difuzér použil starý dobrý vzduchovací kamínek. :-)

Všechno, co pomůže vyšším rostlinám, ve svém důsledku "uškodí" řasám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 23:47 Muž hf [54] – Re: BART
Dneska vsechno (pondeli) posilali redukcni ventil, lahev a i to z Polska. Hádám že zítra dojde ventil, ve středu lahev a do konce týdne teoreticky to polsko. Dám vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 23:08 Usine – Re: katterinecka
Nezbude ti než přidat nebo CO2 rozpouštět lépe. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 22:41 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re:vaclav
uhlicitanova tvrdost je 8 až 9 dkH, písek nejspíš nebude s vápníkem, je černý, navíc tvrdost vody v akvárku není větší než ve vodovodní vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 22:04 Usine – Re: katterinecka
Záleží jak velkou máš uhličitanovou (přechodnou) tvrdost vody. Pokud je nad 10 dkH tak to půjde těžko. Test substrátu v octě bych také zkusil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 21:59 Usine – Re: BART
Kousek za nádražím (prošel jsem okolo nákupního centra a pošty) jsem byl v plnírně hasičáků a starých flašek tam měli dost, je to ale starší imformace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 21:24 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – rozpouštění
Potřebuji poradit. Vím že většina lidí používá na rozpouštění CO2 vzduchovací kamínek, ale ja jsem zkusila obrácenou skleničku do které se načerpá CO2 z kvasničovače a samovolně se rozpouští do vody. Problém je v tom že mám pH asi 7,2 a během týdne používní CO2 pH vůbec nekleslo. Měl by někdo nějakou radu? Mám problém s řasou, mělo by se to pak zlepšit? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 21:18 Muž BART [3] – Re: vaclav
kde konkrétně? v Radotíně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 19:42 JuraS – Re: Sid
souhlas..a o tom je ten život krásnější..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 19:39 Usine – Re: BART
Zkus to v Radotíně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 16:37 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: JuraS
...nicméně moje člověkohodina je asi víc dražší nebo spíš já jsem línější, nebo mě nebaví se se směsmi patlat a laborovat...
Někomu trvá "odměření" hrnku cukru a nasypání suchých kvasnic do 2ml injekční stříkačky pár vteřin, jiný tráví hodiny vymýšlením a realizací "blbinek". :)
Každému co jeho jest. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 16:20 Muž BART [3] – Re: hf
tak stále hledám 2kg CO2 lahev, použité jsem zatím nikde neobjevil. Kovoslužba HP na Praze 10 má prý jen nové za 1809 kč a staré neprodávají Ach jo. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 15:40 JuraS
Sid napsal: A já ji připravuji tak, aby bublala v dostatečném objemu cca 2 týdny. :)
Ale to jen tak na okraj... :-)

souhlas, může být..nicméně moje člověkohodina je asi víc dražší nebo spíš já jsem línější, nebo mě nebaví se se směsmi patlat a laborovat jestli tohle a tohle dá výsledek tenhle a nebo ten a tak jsem za slušný prachy koupil bublací sestavu..tečka punktum..howgh..výsledkem je sestava kde jen šperkuji..například teď špekuluji kde sehnat trafíčko na 1,5 V abych si mohl do externího bublinkoměru schovaného v přítmí skříňky zabudovat modrou diodu co bude svítit jakmile se sepne elektromagnetický ventil...blbinka ale potěší...někdo si hraje s odměřováním cukru a kvasnic a já s tímhle...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 13:46 Muž filipsi [1295]
vaclav napsal: ... Tlak z redukčního ventilu mám jen o málo větší než je za jehlovým ventilem a proto takové věci nemusím řešit...

Jen pro poradek, pokud bychom vyvod co2 do akva (difuzeru ... prosteten konec) zacpali, bude tlak za redukcnim ventilem stejny jako dale za jehlovym. Jiank bude tlak za jehlovym +- stejny, jako tlak potrebny k "profouknuti" cesty od nej po vyvod.
Proto je potreba nastavit tlak na redukcnim ventilu "o spravny kousek, a ne o moc vic, nez spravny kousek" vyse, nez tlak potrebny k "profouknuti", abychom umoznili regulaci a zbytecne ventily nezatezovali (vyskakujici hadicky ze spoju ....)

(reakce na Vaclavovo, ale jinak je to takove obecne placnuti)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 13:27 Muž BART [3] – Re: hf
cau už máš něco doma /redukčák či něco z Polska/?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 22:41 Usine – Re: hf
Ty už máš všechno koupené. Dělal jsem to Františkovi (frmol) a u něj šel jak ty říkáš cecík odšroubovat a místo něho šel namontovat jehlový ventil. Jestli to nepůjde budeš muset zkusit nějaké lepší instalatérské potřeby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 21:50 Muž hf [54] – Re: vaclav
Tak je fakt že za redukčním ventilem bude asi tlak nic nic, zase když už to dělám tak se mi nechce to pytlíkovat hadičkama když to musí jít normálně sešroubovat. Znáte to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 21:31 Usine – Re: hf
El magnet nepoužívám a na ostatní mě stačí pvc hadička. Tlak z redukčního ventilu mám jen o málo větší než je za jehlovým ventilem a proto takové věci nemusím řešit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 21:04 Muž hf [54]
Nemáte tip kde koupit přechodky / propojky?

Z redukčního ventilu kouká zřejmě "cecík" G 1/4", ten potřebuju dostat do "mámy" závitu G 1/8" v těle elmag.ventilu (nebo jehlového ventilu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 18:36 Usine – Re: BART
Redukční ventil má regulaci tlaku a někdy i uzavírací ventil, ten je ale pouze kuličkový a ne jehlový a přesná regulace s ním není možná. Proto si musíš pořídit jehlový ventil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 15:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: JuraS
Keramická patrona je u obou typů difuzérů stejná. :-)
K propojení mezi difuzérem a PET lahví používám silikonovou hadičku, bez lepení.
Difuzér mi propouští CO2 v dostatečném objemu cca 2 týdny, přičemž množství CO2 a doba bublání závisí na tom, jak namíchám směs. A já ji připravuji tak, aby bublala v dostatečném objemu cca 2 týdny. :)
Ale to jen tak na okraj... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 15:53 Muž hf [54] – Re: BART
No objednal sem ten za těch 900. Má to údajně "Jmenovitý průtok 0 - 32 l/min". V nejhorším to budu muset doplnit redukcí z 1/4 na 1/8 a "akvaristickým jehlovým ventilem". IMHO to ale bude to samý, uvidíme příští týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 15:50 JuraS – Re: Sid
já mám 170..to je ten větší s tou spirálou..netvrdím, že neprofoukne vůbec, ale při skomírajícím bublání rozhodně ne..při tom tlaku se mi stávalo, že prostě spojení 2mi milimetry hadiček i zakápnuté gelovým lepidlem nevydrželo a hadičky odstřelily..jehlák ze zapalovače ano ale ne při použití s tímto difuzerem...teď sám vím, že by mi stačil ten malý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 15:45 Muž Sid [6629] - Rostliny
...vzhledem k tomu, že mám difizer do kterého se musí pořádně "fouknout" petka ho ani nedokázala protlačit po celou dobu "bublání"...
Jestliže vám kvasnicovač neprotlačí difuzér BOYU, (...podobné bublinky mi dělá obyčejný skleněný difuzer od boya...), pak je někde chyba. :)
Buďto příliš slabá "směs" nebo - což je pravděpodobnější - netěsnost sestavy. Já používám u kvasnicovačů difuzéry BOYU 100 standardně a naprostá spokojenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 15:16 Muž BART [3] – Re: hf
jen proč mě to znejistilo:
prodávají se
redukční ventily
jehlové ventily
pak redukční ventily s jehlovým dohromady (většinou akva shopy)

tady u toho co sis vybral je napsáno jen že je to redukčák o jehle ani slovo. ten menší kohout je určitě na přesnější regulaci ale nemusí být jehlový a může to být pro potřeby bublání moc. Jehlové ventily mají většinou koncovku na malou hadičku
www.shopakva.sk/…

ten tvůj na aukru má koncovku spíš na svářecí hadici.
Mhm tak Jura asi nepomůže ten má nějaké super vybavení orígoš od sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 14:59 JuraS
vzhledem k tomu, že mám difizer do kterého se musí pořádně "fouknout" petka ho ani nedokázala protlačit po celou dobu "bublání" tak spojení hadičkou jako je na obrázku k jehláku ze zapalovače fungovat nebude..leda bych vyřešil rozpouštění co2 jinak..nápad...např..houba na mytí nádobí, dolů přilepit tavným lepidlem malej šutr a dolů zabodnout jehlu s připojenou hadičkou..bublinky co2 se chca-nechca musí rozpustit než se proderou tou houbou...a tlak nebude potřeba žádný...tohle celé dát do komory externího biofiltru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 14:52 JuraS – Re: hf
Já mám tohle
www.akvarista.cz/…
s touto bombou
www.akvarista.cz/…
a ještě jednou 500 gr, jako zálohu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 14:45 Muž BART [3] – Re: hf
určitě se jedná o dvoustupňovou regulaci takže to opravdu je přesnější, to ale nemusí být jehlový ventil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 14:43 Muž BART [3] – Re: hf
mhm možná jo ale ověř si to když už si s nima píšeš. Dá se prej když tak vyrobit samo domo ze kuzlete.blog.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 14:37 Muž hf [54] – Re: JuraS
Juro jak to máš s tím jehlovým ventilem? Ty máš "svářecí" redukční ventil ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 14:36 Muž hf [54] – Re: BART
To je v pohodě, v nastavování Co2 setů se uvádí, že výstupní průtok z redukčního ventilu nastavuješ na 10 l/hod a dále jemně nastavuješ tím jehlovým ventilem. Pro sycení CO2 je to jedno, stačí ti z redukčního ventilu jakýkoliv tlak plynu, který je dostatečný k tomu protlačit se až do difuzeru. Množství řídíš tím jemným jehlovým ventilem, proto ty dva kohouty. (dle mého názoru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 14:31 JuraS – Re: BART
nevím..nejsem elektro a sám v elektru plavu..spíš se jen tak plácám..tyk se divím proč je v akvaristice ještě vše na 220V..proč nejsou topení a motory v čerpadlech na 12V..raději bych měl silné trafo někde bokem, krásně chlazené a do akva by vedl "bezpečný" proud...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 14:00 Muž BART [3] – Re: BART
no to si právě myslím že není. To že má redukčák na svařování 2 kohouty je normální myslím že to je je kvůli bezpečnosti. Ale nechci tě mystifikovat. Třeba bude vědět Jura. Pokud je tam napsáno viz můj odkaz že regulace je od 3-30l CO2 za minutu, tak si myslím že to není.
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [73] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=3601