Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 21:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Miso
tam je budík max 10bar, je to cca co jsem měřil měřákem na duše pak to našel na netu-google. černá 10 cca 1bar a černá 20 cca 3bary. Víc bych nenastavoval, při cca černé 35 začíná propouštět pojistný ventil redukčáku. Ale tohle všecho opakuju sám sebe, najdeš to ve fóru jak aplikovat co2 z hasičáku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 21:03 Muž Miso [470] Re: matlala
mozno mas pravdu, tiez viem ze niektory to maju ta a iny tak.
co ma ale viac zaujma je kolko tam je barov, ja som pocital ze cierna stupnica zaroven ukazuje bary 1-10 s tym ze 10bar je na uplnom konci stupnice, ale tiez to moze byt tak ze je to na tom cisle 40cfh.
existuje niaky propocet cfh-bar, alebo l/min-bar?
minimalne hadicka je dimenzovana na 10bar, u mna tusim aj EMV. Neviem nakolko tie spojky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:53 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Miso
vystavíš, ale je na to stavěný, v automatizaci jsou takové rázy běžné a vždy jsem viděl EMV a až na konci systému co nevjblíže motoru nebo koncovému zařízení jehlová ventil-vzdálenost má taky svůj význam, kvůli menšímu objemu plynu mezi jehlákem a zařízením a rychlejší reakci než ve vetším objemu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: MichoCZ
pozor, zeptat se výrobce, třeba cammozi a číst dokumentaci, ten EMV většinou nefunguje spolehlivě při malém tlaku, ale až třeba od 0,5baru někdy víc. Chce to číst datasheety, pokud to tam není napsané, zeptat se na praktické zkušenosti.
Upozorňovali mě na to v tech-conu, festu dokonce jsem si to vyzkoušel na automatizačních ventilech ještě na střední, ty těsnily nejlíp na cca 2,5baru až do nějakých 10 co měli, samozřejmě vzduch, CO2 se v automatizaci nevyužívá. Byli to myslím ventily od festa, takže kvalitní.

to je další důvod, a zapomenul jsem ho gargamelovi napsat do vzkazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:48 Muž Miso [470] Re: gargamel
teraz som to este raz pozrel a nieje to tak vela ako som myslel, podla mna tam mas niakych 5bar. Kazdopadne naco zbytocne namahat spoje 5barmi ked ti vpohode staci 1bar.
Ten Ihlak by som dal za EMV pretoze ak sa EMV zavre tak stupne tlak medzi redukcim a EMV cim znova vystavis jemny ihlak tlaku. To je moj nazor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:39 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: gargamel
Taky mám jehlák před před a příjde mi to rozumnější. Tlačím potom na EMV menším tlakem a to je vhodnější ne? Ale u mě je regulace několikanásobná, takže by se snad nemělo nic stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2013 20:30 gargamel Re: Miso
Takto mě to učili na svařovně. Možná špatně :-(
Lepší by bylo kdyby jsi napsal PROČ se to tak nemá dělat a PROČ dávat jehlák až za elektromagnetický ventil. Má to ještě nějaký důvod kromě ranního spouštění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:28 gargamel Re: Beda81
Elmag ventil pri zapinani/vypinani dava docela slusny raz.
Usuzuju tedy asi tak. Pretazene teflonove tesneni + razy = muze se za cas objevit netesnost.

Ty rázy jsou u všech elmag. ventilů zhruba stejné. S elektromagnetickým ventilem ACL mám nejlepší zkušenosti. Dá se snadno srovnávat s dalším italským výrobkem od firmy Camozzi. Ten je ale cenově jinde, přitom ten od ACL vykoná stejnou práci. Vše bereme přímo z továren v Itálii, takže jsme schopni nabídnout tyto "lidově" nízké ceny za současného zajištění maximální kvality.
Ten problém s nětěstnostmi může být opravdu tím přetažením na krev, protože se dostaneme přes to těsnění a pak už stačí málo (nějaká manipulace se setem) a dojde k netěsnostem.

Zpetny ventil. Obyc plastak za cca 30kc, ktery se muze kdydkoliv "vytachtit". Me teda zacal po "povoleni tesneni" propoustet vodu do systemu.
Souhlasím. Zřejmě zařadíme do nabídky i alternativu - Camozzi zpětný ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:24 Beda81 Re: Miso
na tom asi take neco bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:15 Beda81 Re: gargamel
Jeste sem dam vycuc mailu co posilam na rostlinna akvaria.

Redukcni ventil OK
jehlovy ventil OK
pocitadlo bublin OK

Spojovaci "armatury" jak pisete uz testujete.
Je mozne ze jsem proste spoje utahl moc a teflonove tesneni nevydrzelo.
Pri prvnim spusteni test jarovou vodou nic nevykazoval.
Elmag ventil pri zapinani/vypinani dava docela slusny raz.
Usuzuju tedy asi tak. Pretazene teflonove tesneni + razy = muze se za cas objevit netesnost.
Je mi jasne, ze podle testu vyberet viteze.

Zpetny ventil. Obyc plastak za cca 30kc, ktery se muze kdydkoliv "vytachtit". Me teda zacal po "povoleni tesneni" propoustet vodu do systemu.
Jeste minuly tyden jsem si niceho nevsiml.

Je to muj prvni CO2 system. Takze spoustu veci se ucim.
No, nakonec akvaristice jsem se zacal venovat cca pred rokem, diky nevhodnemu darku. Zavojnatka ve 2L vody. A pak uz to slo z kopce. Vetsi akva. Zacatecncke prus... atd atd
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maurik
pokud ty zpetny ventily tesni, tak si jich tam dej kolik chces....
huz se mi jeden plastovej zpetnej ventil rozpadl v ruce, kdyz jsem z nej rval starsi hadicku....

taky budu muset prekontrolovat tesnost soustavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 19:57 Muž Miso [470] Re: Beda81
ak niekto otvori redukcny naplno ako na tom videu ani sa nedivim ze to zacne prepustat, okrem toho je lepsie dat ihlovy az za EMV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 19:54 gargamel Re: Beda81
Každopádně by to nemělo dělat. Nesmí rozhodovat lidský faktor. Musí to být na 100% pokaždé. Udělám vše pro to, aby to bylo OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 19:51 Beda81 Re: gargamel
OK
Maila poslu s par drobnostma co me jeste napadaji ohledne doladeni setu.

Jeno pro ostatni, bych jeste doplnil, ze na strankach mate video (montazni navod).
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Tam tusim uvadite, ze staci utahovat "rukama" (nejsem si uplne jistej, ted jsem se na video nedival). At si kazdy video shledne sam.
Ja vse utahuju temer "dokrve". KOlegove si stezuji, ze mnou sestavene PC nelze rozebrat bez flexky ;-)
Tak jsem spis asi udelal chybu v tom utahovani.
Treba matlala take utahuje "dokrve". A vtom bude mozna problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 19:47 Muž matlala [798] - RostlinyRe: gargamel
no měl bych víc tipů, ale kdyžtak vzkazem, testovat je lepší celou flašku celou pod vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2013 19:40 gargamel Re: Beda81
Zdravím,
právě mi jeden zákazník posílal e-mailem odkaz na tuto diskuzi s dotazem na těsnost systému. Testoval jsem obě varianty - jak napojení redukčního ventilu na jehlový ventil spojkou 1/8, tak pomocí spojky pro napojení hadičky, kousku hadičky a dalšího napojení. Výsledky byly stejné (testováno půl roku). Vidím ale, že se tady množí podezření, že může spojkou 1/8 časem unikat plyn. Do našich setů tedy od této chvíle začneme montovat 2x napojení na hadičku z redukčního ventilu namísto spojky 1/8 tak, jako napsal matlala. Bude to jistější.
Zatím jsme prodali několik stovek těchto setů a reklamace byly cca 2,3. Poskytujeme prodlouženou tří letou záruku takže je v našem zájmu aby byla kvalitna co nejvyšší a provoz bezproblémový.
Beda81: Napiš prosím na náš e-mail z eshopu Rostlinna-akvaria.cz a pošleme v obálce na naše náklady dvě napojení na hadičku, což by mělo problém vyřešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 19:33 Beda81 Re: matlala
jj
presne tato tva reakce me donutila zkontrolovat stav CO systemu.
uz mam objednane vsuvky, tesneni atd atd. Bude se predelavat.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 19:32 Muž daakon [2] Re: Beda81
Zdravim, chci se zeptat jak jsi na to presne prisel? Pres jarovou vodu s bublinama?A jak ti asi tak dlouho vydrzela napln?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:25 Maurik Re: Moucha
Díky.
Ještě se chci zeptat, můžu na tu hadičku (mezi počítadlo bublin a EMV)dát pro jistotu dva zpětné ventily? Nebude to ničemu vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:12 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Beda81
počti si, viz mé zkušenosti a soupis součátek, těsnit lépe podložkama vsuvkama a v redukčáku mám fest lepidlo na závit a výstup na hadičku
rybicky.net/forum/264…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 17:45 Beda81 – CO2 set
tak jsem se asi o par prispevku drive se setem
www.rostlinna-akvaria.cz/… "unahlil", nebo malo klepal na drevo.

Dnes jsem namatkou kontroloval stav COcka v lahvi. Prazdno.
Vsiml jsem si ze zpetny ventil
www.rostlinna-akvaria.cz/…
neplni spravne svou funkci.
spojky
www.rostlinna-akvaria.cz/…
uz take ntesni po cca 3mesicich provozu.

Zpetny ventil asi objednam tento
www.tech-con.cz/…

Setovy plastak a spojky nema cenu reklamovat.

Ze spojek odtsranim to "tesneni" a prepakuju, nebo prelepim. To jeste nevim presne.
Mam pristup ke "konopi" s fermezi, lepidlu i tech tesneni. Poradim se s plynarem.
Snad to bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 16:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maurik
1) tesneni bomba/redukcak je jen dosedaci (vypada jak plastova podlozka pod matku), zavit tesnit je blbost, pac ti to bude utikat podel stredovyho otvoru v matce

2) ano do techto spojek se hadicka jen zasune
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 15:18 Maurik – Elektr.mag.ventil
Fotka k příspěvku Zdravím
Tak dnes mi dorazil CO2 set z Polska (ano vím, co se o něm píše), jde mi o to, zda mám závit na lahvi pro jistotu omotat trochou toho teflonového pásku co mám doma na vodovodní trubky? A pak bych se chtěl zeptat, jak se napojí hadička na ten EMV? Ono to nemá ty převlečné matičky, to se tam pouze jen tak zasune?

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:19 Muž Dufi [3] – Dotaz - flipper Dennerle
rád bych se zeptal, jestli je v pořádku, že u jednoho flipperu se mě ve sběrné nádržce dělá z bublinek pěna a u druhého ne....oba sestavy jsou úplně stejné, pouze u toho co dělá pěnu mám ventil, kterej to na noc zavírá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 01:45 Muž matlala [798] - RostlinyRe: grunda
jo, tím jsem chtěl vyjádřit, že opravdu nevím co jsou zač a zároveň už necitovals, že jsme mu už asi po 3 řekl ať si zavolá do naší plnírny, v prosinci jsem byl plnit flašku a měli krásné nové 2kg, tím by v podstatě ušetřil na poštovném, protože ostatní komponenty mu seženu přes kamaráda, co to bere ve vetším a prodává dál a já většinou tomu kamarádovi vybírám věci z čeho to složit, pač jak jsem psal v tech-conu změnili personál a je tam blbec místo znalýho člověka, který už věděl co my akvaristi potřebujeme (lecos jsem měnil a zkoušel, pak to tu doporučoval a dokonce se jim zvedla poptávka a to bylo ještě před rokem a neco, než to začal mít tenhle náš český shop)
Ale stačí, kdyžtak vzkazem, jdu spát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 01:36 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: matlala
já jsem reagoval na tohle: jen se optej zda ti to vubec naplní, bůh ví co to je za flašky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2013 01:32 Muž matlala [798] - RostlinyRe: grunda
no nejdřív si přečti můj příspěvek níže, jen jsem napsal z čeho je to postaveno a pohanil, co vím že je naprd
rybicky.net/forum/264…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 01:22 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: malyLibor
když už jsme u toho, tak kolega matlala napsal něco ve stylu, čert ví, co je to zač, já od zmíněné firmy nemám doma ani šroubek, nemám s ní nic společného, jen vím, jak ten set vypadá. toť vše. prostě nemám rád, když se na někoho kydá špína bez ověření faktů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2013 01:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: grunda
Inu, trošku bych vážil slova... reklamu firmě rostlinná akvária tady děláš ty. Kolega matlala jen ukazuje, že kdo není líný a nešikovný jako já si může CO2 set poskládat mnohem levnější a kvalitnější než je set od tebou zmiňované firmy. Ale to je jen takové upozornění na to, kdo dělá reklamu... nic proti reklamě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 00:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: matlala
přestaň dělat reklamu, ty lahve z rostliných akva jsou v pořádku, mají tlakovou zkoušku, naplní je kdekoliv. když netušíš co je to za lahve, tak nemel blbosti
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 18:56 Muž matlala [798] - RostlinyRe: DavidDizzer
popis je jedna věc skutečná cena v naší plnírně se může lišit, pač naplnit 6kg je snažší a trvá to chvilinku, u 2kg to je mžik a musí to víc kontrolovat. Ale zeptej se něž něco pořídíš, kontakty máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 18:54 Muž DavidDizzer [26] Re: slavko
Tak ono by v tom neměl být problém. V případě problémů existují reklamace... Nebo zkrátka o 500 Kč dražší láhev téměř 2x větší, se vyplatí,..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 18:54 Muž DavidDizzer [26] Re: matlala
Lze je plnit za 100 Kč 2 litry CO2... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 17:40 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: DavidDizzer
DavidDizzer napsal: Asi vezmu tu 4 kg lahev, protože je jen o 500 Kč dražší, než ta 2,1 litrová.
Nie vždy je dobré byť chamtivý :-) Presne toto som riešil, keď mi pred dvomi týždňami ponúkli novú 0,5 kg za 34 € a použitú 2 kg za 35 €. Nakoniec ale rozum zvíťazil nad chamtivosťou a zobral som malú, pretože mi úplne stačí a určite sa ňou bude lepšie manipulovať (má cca 2 kg) ako s väčšou, ktorá mala mať okolo 6 kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 17:33 Muž matlala [798] - RostlinyRe: DavidDizzer
jen se optej zda ti to vubec naplní, bůh ví co to je za flašky
6kg starší vyjde na 1550 (minulý rok, teď asi malinko víc kvuli DPH) a náplň 6kg 200,-, je samozřejmě plná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 17:24 Muž DavidDizzer [26] Re: matlala
Asi vezmu tu 4 kg lahev, protože je jen o 500 Kč dražší, než ta 2,1 litrová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 17:22 Muž DavidDizzer [26] Re: matlala
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 17:15 Muž matlala [798] - RostlinyRe: DavidDizzer
tak to je jasné, plnitelná je pač je koková a má uzavírací ventil na lahvi, ovšem zeptej se první u nás, 2kg teď taky nově mají a funglovky, jinak 6kg starší, ale ve výborným stavu a jsou strašně ochotní
www.firmy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 17:10 Muž DavidDizzer [26] Re: matlala
Takže ta na odkaze je plnitelná? Není to tam uvedeno ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 17:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: DavidDizzer
kovová :-)
jen jestli ti ji budou u nás chtít naplnit
pořád nevím, proč si nedáš poradit a nezavoláš si d naší plnírny, dávno to už mohls mít doma, nemít s tím problémy jako ostatní níže a ještě ušetřit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 16:57 Muž DavidDizzer [26] Re: azonic
Jak poznám, zda je tato lahev plnitelná? www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 20:44 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: jamajcan
jamajcan napsal: Tento argument neberu,protože,bez urážky,drtivá většina akvaristů nemá o existenci Co2 svařovací techniky,ani páru.
Priznám sa, že takých ľudí nechápem. Akvaristika je koníček (prípadne pre niektorých aj zárobok, či živobytie), preto jej, okrem údržby nádrže, venujem čas aj inak. Netvrdím, že každý akvarista, ktorý chce CO2 sa má stať odborníkom na chémiu, zváranie, či automatizáciu, ale niečo by si naštudovať mali.

Vyrástol som už z veku, keď som chcel zmeniť svet, preto s nepoctivými priekupníkmi/amatérmi (a že ich je) nebojujem, ale ani im nedávam zarobiť (teda väčšinou, pretože niekedy sa aj ja nechám nachytať, ale to beriem ako náklady na vzdelávanie ;-) ). Urobím jednoducho to, o čom sa tak často hovorí – prieskum trhu – napíšem tu i tam, položím zopár teľacích otázok a utvorím si obraz.

Ak sú poniektorí leniví svojmu koníčku obetovať trochu času a zoberú prvú najlacnejšiu vec, ktorá im padne pod ruku, v snahe vybabrať so systémom, tak vybabrú len sami so sebou a potom si prípadnú nehodu priam zaslúžia, či už sa Vám to páči, alebo nie. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 14:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Děkuji. Sice nejsem moc šikovný, ale tohle si zkusím vyrobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2013 13:31 jamajcan Re: malyLibor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 13:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Baterka39
Šikovné. Škoda, že ta fotka je tak maličká. Jak silné je to lipové dřívko? Průměr jako to hrdlo, ale síla dřívka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 13:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Maurik
S tímto polským obchodem jsem měl ty nejlepší zkušenosti, když jsem od nich bral světla a spoustu dalších maličkostí.. ale ty CO2 sety asi vážně nejosu moc povedené... Jak to vidím, tam mně z něj zůstane jen bomba, hadička, zpětný ventil, difuzor a možná kontroler. No, co nadělám, chtěl jsem si ušetřit práci... ale o tom jsem psal.. Co jsem chtěl napsat k tomu polskému obchodu jsou velmi dobré zkušenosti co se týká jednání s nimi, vyřizování čehokoliv, když ti něco chybí nebo ti při dopravě něco rozbijou, ihned ochotně dodají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 12:55 Muž Baterka39 [3] Re: Ivoš
Fotka k příspěvku Dobrý den, takhle jsem si udělal difuzér já, lipové dřívko+uzávěr s hrdlem od pivní láhve(má totiž v zátce těsnění)+spojka na hadičku do zátky.Vyvrtal jsem do ní dírku a nasadil spojku a zevnitř zatavil tavnou pistolí, tak ať se daří. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.03.2013 12:03 Muž matlala [798] - Rostliny
uf, to je teda diskuse, tak shrnu ještě co jsem psal několikrát:
cokoliv od QPNEUMATIC je šmejd, jehláky nedrží, elektromagnety propouští, redukčáky netěsní.
Já si to skládal z toho o je spolehlivé, tedy redukčák na CO2/Ar z aukra (svářecí potřeby v Brně), ale jde sehnat kdekoliv jinde za malinko vyšší cenu cca 500+
jehlák mám od tech-co.cz což je automatizace a oficiální prodejce věcí camozzi, cca 200
spojky a šroubení také tech-con.cz
elektromagnet se mi nejvíc osvědčil taky z tama, sic stojí celkem asi 1100,- tak má asi 30°C, dá se čistit, zvládne 15bar a můžete na něj dát jakoukoliv cívku.

výčet komponent tech-con dle čísel u mě teda
A321-1C2, U7J, 122-800, RFO 383-1/8 (jsou i se závitem M5 a ty jsou jemnější), 2501 1/8, 2661 1/8, 1580 6/4 (spojka na hadičky), 1511 6/4-1/8, PU 6/4 čirá, VNR-210-1/8 (jednosměrný ventil)


Bohužel v tech-conu dělával ještě do Vánoc Petr Bílek, který věděl co nabídnout, teď tam sedí blbec jménem Daneš, který ani neví co spolu může sešroubovat, takže vybírat si musíme sami.

V podstatě tyhle komponenty krom elektromagnetu obsahuje tohle:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
jen ty nástrčné přípojky časem nedrží a flašku seženete taky líp. Tak spojka s teflonem mezi redukčák a jehlák na straně redukčáku nedrží, lépe zalepit lepidlem na závity výstup na hadičku a na EMV nebo jehlák pak dát také přípojku na hadičku už s teflonem a bude to držet. Mě ten teflon v závitu redukčáku povolil během 3 měsíců a teflonka taky tak.

EDIT: jak jste tady psali že počet bublinek ráno po otevření EMV je větší, tak to je logické. Jedná se o to že za redukčákem vznikne při uzavření větší tlak a ten musí někde uniknout, takže se to zas za chvíli ustálí na nastavené hodnotě. Z tohoto důvodu le lepší dávat redukčák, EMV a pak až jehlák, který ztlumí tlakový ráz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2013 11:57 jamajcan Re: Maurik
Elmag.ventil mám jinou značku,takže tady bych neradil. Uvědom si,že ten redučák/Pneumatic/,je i s jehlovým ventilem,takže si k investici připočti ještě cenu za nový jehlový ventil.Já téhle značce prostě nevěřím a už bych si nelajznul, nic od nich zapojit do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 11:42 Maurik Re: jamajcan
Takže jestli to chápu dobře, tak bych si to teoreticky mohl ponechat a popřípadě vyměnit pouze ten redukční ventil za cca 680 Kč? Protože teď jsem koukal na youtube na video ohledně zahřívání třech EMV a ten jejich vyšel nejlépe (nevím zda to bylo korektní)a vyšel lépe než nějaký ACL 3.5. Takže krom toho redučáku by mělo být ostatní v pohodě?

http://www.youtube.com/watch?v=OfFU0VykhhY&feature=mhee&lr=1
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82573x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=1951