Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 17:57 Muž acik [416]
u nas ve Znojme plní myslím 8kg láhev kolem 150kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 17:42 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: lhajek
Brno je celkově divné, co se týká dostupnosti služeb, na to že je to druhé největší město .... Tak tu pomale nic není :)
No ono stačí mít dvě flašky a je klid ... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 08:52 threat
Pokud by tady byl někdo od Chrudimi,tak firma SIFOS-Chrast u Chrudimi plní za dobré ceny,osobně tam posílám přepravní službou láhev 8.3 l.,pořád mě to vyjde levněji,než to nechat plnit u nás v okolí.Láhev naplní kolem 230,-Kč s dodáním to vyjde na necelích 400,-Kč (přesně to nevím,nechával jsem plnit před rokem a bylo to i s dodávkou 290,-před dvěma měsíci to bylo spomínaných 400,-Kč-trochu podražili-oni i doprava),u nás nenaplním tuhle láhev pod 700,-Kč-všichni to tady jen sbírají a vyměňují,plní to jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 08:35 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: matlala
no to jo. Tady ve Varech vím o dvou plnírnách, co plní na počkání. Psssssst a je hotovo do minuty. 2kg láhev za cca 100-150,- Kč.
A zdá se mi, že snad z Brna je nejvíc akvaristů:-). To vám nezávidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 08:32 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: sonetka
No ale čekal bych že právě v Brně bude přímo plnírna a ne že to ještě někam vezou. Mě to ten maník vozí do Liberce k hasičům od nás z vesnice, ale už jsem s ním domluvený a točíme dvě lahve. Jedna je moje a druhá jeho pro kterou stejně neměl využití (1,5kg se asi moc nepoužívají ...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 07:35 Muž matlala [798] - RostlinyRe: sonetka
aha, máte to těžké tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 07:28 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: lhajek
přesně, čekají až toho mají plný náklaďák a pak frčí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 07:23 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: sonetka
Takhle dlouho čekám na naplnění jen proto že s tím od nás tech chlap jednou za 14 dní jezdí do Liberce. Vždy když toho má víc ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 07:18 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: matlala
Bohužel se to neplní v Brně, ale převáží to do Břeclavi. Proto jsme taky byl nuceni koupit druhou láhev .... Brně plní jen Linde, ale to je 600,-Kč za 0,5 kg plynu ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 02:19 Muž matlala [798] - RostlinyRe: sonetka
tak dlouho? já většinou jsem do půl hodiny ta i z5 s pnou flaškou a mám to cca 5ks, v plnírně je to max na 15minut.Jen to chce přede zavolat zda tam jsou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2013 23:28 Muž Miso [470] Re: vaaclav
to je moj nazor (nechce sa mi to pisat pred kazdy prispevok ;) ) nehovorim ze to s burciakom fungovat nemoze (pre mensie akva) len by sa mi s tym nechcelo babrat a radsej by som v tom pripade zariadil akva tak, aby mohlo fungovat bez CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 23:10 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: jamircek
V Brně jedině Rehas ... tone
A to je +/-10 - 14 dní hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 22:45 Muž jamircek [1]
Prosím kde se plní co2 v brně na počkání? Dík....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:09 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miso
Ty prodáváš sety na CO2? Spoustě lidí to na burčák funguje docela dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:02 Muž Miso [470] Re: vaaclav
nie, pretoze maju to CO2 stabilne aspon pocas svietenia, aj ked odkedy som zacal bublat nonstop, zbavil som sa po dlhej dobe zabieho vlasu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:00 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miso
A všichni ti co používají elektromagnetické ventily a na noc vypínají CO2 to podle tebe dělají také špatně? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2013 19:46 Muž Miso [470] Re: optimas
to nieje uplne stastne, pridavanim CO2 znizujes pH, takze takto neustale menis podmienky v akva. Ak bublat tak stabilne zo setu alebo radsej vobec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 18:42 Muž Robo [45]
Kdybych chtěl mermomocí bublat tak si seženu nějaký profi set nebo to poskládám s dílů. K hasičákům a malým flaškám mám přístup to by nebyl problém i ten redučák by se možná někde sehnal, ale takhle si to aspoň ošahám a uvidíme. zatím to je jenom test a bublám jen odpoledne když příjdu z práce tak od 16.00 do 20.00 a výsledek je znát. Na celý den to nepouštím jelikož nikdo není doma a není nad tím kontrola. takže moc nechci riskovat nějakou tu katastrofu aby si náhodou burčák nepšouknul víc než je zdrávo a je to čoudu. takže pomalu a čumím co se děje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 18:29 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: optimas
Sinice pokud vím a pokud mám vyzkoušeno není problém s nedostatkem CO2, Egeria i Riccie mě rostli bez problémů a pěkně i v akva bez CO2. HC nemám vyzkoušeno, ale prý by to také mělo zvládnout.
Nežloutli na HC jen emerzní listy při "převleku" na submerzní?
Problém se sinicí bych řešil buď množstvím světla a nebo poměrem dusíku a fosforu (většinou bývá nedostatek dusíku).

Jasně že po přidání CO2 rostliny ožijí a rostou rychleji, ale je to žádoucí pak častěji chodit do akva s nůžkami? A je zajištěn i dostatečný přísun ostatních živin při daném osvětlení? Četl jsem někde že CO2 dokáže do určité míry suplovat nedostatek jiných živin, ale nejsem schopen toto ověřit.

Takže opravdu jen zkoušíš, ale úplně jasno nemáš v tom co by to mělo přesně a jak vyřešit a co by to mělo přinést. Řekl bych že jsi na dobré cestě nadělat si více problémů než užitku, ale třeba jen zbytečně straším a máš nastudováno daleko víc než se z těch pár tvých příspěvků dá poznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 17:00 Muž Robo [45] Re: Moucha
Ne, voda je Ostrava
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 16:59 Muž Robo [45]
Za tu chvilku co bublám tak rostlinky nádherně ožily. Zvláště pak Egeria Densa, která byla taková mdlá a moc se ji nechtělo růst. Teď se krásně napřímila a zmohutněla. Navíc jsem měl v síťce Riccii a začla se mi na ni usazovat sinice. Tak jsem ji zrušil a místo ní jsem dal Micranthemum callitrichoides 'Cuba' a komplet mi zežloutly listky, ale začly rašit nové zelené tak jsem ji chtěl trošku odpořit. Po odstranění Riccie bylo od sinice na chvílí pokoj a opět se objevila na Pogostemonu Helferi, kterému se daří. Jasně, že když se objeví sinice tak je třeba najít příčinu a ne ji takhle řešit, ale jak je to přísloví kdo nic nedělá ten nic nezkazí :) Tak zkouším a zjišťuju co a jak. Jinak díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 08:29 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: optimas
pokud přeci jen chceš bublat, kup si nějaký dropčekr:
www.aquario.cz/…
do něj dej náplň:
www.aquascape.cz/…
ta sada ti vydrží minimálně na rok.
Permanentně ti to bude ukazovat stav. Pokud budeš mít CO2 hodně, vytáhneš kamínek k hladině.

Od věci aní není počítadlo bublinek:
www.aquario.cz/…
nebo můžeš použít dětskou nosní odsávačku z lékárny za 20 Kč.
Nastav si tak 1bublinku za 10-15 sekund.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2013 07:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: optimas
vic flasek (z ruznym stadiem kvasu), bezpecnostni ventil a pokud mozno zasobnik....
a umistenim kaminku niz a vys to jen doladis.... i kdyz ja delal kaminek+zvon, v minickach jen zvon.....

tedka huz mam bombu, zasobnik zacal hnit (sirovodik, nenaplnil jsem ho destilkou)

mozna se jednou dokopu a dopisu ten clanek o hydrostatickym zasobniku

nemas nahodou vodu ze zelivky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2013 21:16 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: optimas
jak říkám, takhle nekontrolovatelně bublat co2 při tak měkké vodě přinese jen víc škody než užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 20:44 Muž Robo [45] Re: romant
V tomhle máš pravdu. Jediný problém je že ten burčák nejde regulovat nebo jde ,ale hodně blbě. Já bych řek že jsem tam fouknul i víc kvasnic než bylo zapotřebí, protože mi to nechtělo pořád bublat. Dal jsem nejdříve 1ml práškových kvasnic, ale bublalo to velice málo, tedy bublalo ,ale do jiného většího kamínku který byl výše a když jsem koupil ten malinký kamínek tak jsem jej umístil až ke dnu a burčák to nechtěl protlačit. jenže já vůl jsem si neuvědomil že nemám tu hadičku zalepenou do víčka, ale jen provrtanou menším vrtákem a protáhnutou a myslel jsem si že to stačí. Někteří tady psali že to tak mají a vše je v pořádku. Tak jsem přidal ještě 4ml kvasnic a pořád nebublalo. druhý den jsem to zalepil a už to jelo. Byly to jemné bublinky, ale asi jich bylo strašně moc i když to tak nevypadalo. Teď jsem to měl zaplé asi 3 hoďky a šly velmi jemné bublinky a PH šlo dolů jen o 0,5 stupně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 20:36 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: optimas
A jaký jsi prosím měl důvod začít dávat CO2? Podle prezentace mě přijde že by to mělo fungovat i bez něho. Nezesložiťuješ si ten provoz zbytečně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 19:24 R Muž romant [27977] Re: optimas
Možná by stálo za to, tu alkalitu lehce zvýšit. Tak jak to máš teď, ten systém bude nestabilní a budeš akvo zbytečně vystavovat neustálým skokovým změnám, jak jsi zdokumentoval. maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 19:19 Muž Robo [45]
Tak jsem ten burčák na noc vypnul a zapl až dnes kolem 17.00 a nejdříve změřil vodu a PH bylo 7 a KNK je 2,5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 19:13 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: optimas
uber co2, snížit skokem ph o 1,5 stupně, to musí šok. I když koukám tam máš ryby, kterým nižší pH vyhovuje. Ale u takhle měkké vody je to risk - viz. pufrace měkké vody. Pozastaví se ti nitrifikace a pak při částečné výměně vody, kdy pH zase vzroste třeba k 7, může dojít k otravě ryb amoniakem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 16:22 Muž Robo [45]
Ahoj, včera jsem si vyrobil burčák do 30L akva a foukám to přes malinký kamínek a bublinky jsou velice jemné, které rozhání po akva venkovní filtr. Z kamínku jich vychází celkem dost a po čtení to nikdo nereguluje, protože to prý ani nejde. Ale mám dotaz ohledně měření vody. Před bubláním jsem měl vodu PH 7,5, CT 5dGH a KNK 3dKH. Dnes od rána kdy jsem začal bublat jsem teď změřil vodu a výsledky jsou PH 6, CT 4,5dGH a KNK je neměřitelné. Používám testy od AQUARU a test KNK po přidání 1 kapky ihned zežloutne místo aby nejdříve zmodral a pak šel do žluta. To se dělá pro středním PH. Pak jsem to zkusil pro měkkou vodu a tam mi vyšlo asi 1dKh. Vadí to a mám přestat bublat? Nebo je to ok, ale na noc burčák odpojit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 15:11 Muž matlala [798] - RostlinyRe: sonetka
aha, tak to vím, u té vsuvky co mám já to není dost dlouhé a vyhodil jsem to, budíky jsem taky přetěsnil a problém byl po roce ještě na té vstupní trubce, kde od výroby vlastně bylo jen 1.5 závitu lepidla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 15:02 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: matlala
Ta podložka je dna dně závitu v redukčáku, která tam standardně je z výroby a tím je to zatěsněné, včetně budíků. Ale z důvodu samovolného povolení při manipulaci je tam ještě lepidlo palec
Ne ten červený kroužek co je u jehlového ventilu a zpětného ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 15:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: sonetka
no nevím jak na tomhle, ale tělo redukčáku je taky kulaté, takže ta podložka tam na tom mojem netěsní, mám tam jen lepidlo. tohle bude asi to samé, je to taky kulaté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 14:56 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: matlala
Ne je tam 1510 6/4-1/8 a pod šroubením je ještě polyamidová podložka( v radukčáku) + závitové lepidlo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 14:44 Muž matlala [798] - RostlinyRe: sonetka
takže pokud to chápu dobře, v redukčáku je výstupní šroubení na hadičku z tech-conu s označením 1511 6/4-1/8 + lepidlo na závity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 14:34 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: matlala
Fotka k příspěvku Dnes jsme pustili novou 1,5kg, bez EM ventilu, nonstop provoz, tak jsme zvědavý, ale myslím si že to bude bez úspěchu a láhev do měsíce bude prázdná. Spoj mezi redukčákem a okolím je těsněn podložkou + lepidlo, takže šance úniku je skoro nulová a že selže jediný spoj na EM ventilu je taky více než miziví, vzhledem k těsnění pomocí O-kroužku a opět lepidla. A dávat mu to na vinu jen proto, že je to trošku jiný EM ventil, než je zažité dogma je mírně dětinské.
Tlak v systému je 2 bary, což je minimum co zvládá atomizér...
Tak pak dám vědět, jak láhev vydržela
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 09:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kamilstrom
no je to odhadem podle testu od aquaru (barvivo i cinidlo v jednom roztoku, takze nez se dost zabarvi je to pretitrovany)... huz mam objednany test od rataje, kterej je lepsi pro tyhle nizky hodnoty... ja mivam bezne kolem 2-3.... ale kytky rostou ph se drzi kolem 6,5 - 7 (rano - odpoledne), neboj akva je stabilni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.06.2013 03:02 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Moucha
Kh mas skoro na nule? No nechtel bych byt u toho,az ti jednou uleti Ph! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 13:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: matlala
no ja jedu nonstop a to KH mam temer na nule! a mas videt jak mi krasne jedou kytky....
a to rozloustim pomoci injekcni jehly v sani filtru.... takze maximalni zjednoduseni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 13:53 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Moucha
osobně bych dal ten hadičkový spoj raději mezi redukčák a zbytek, důvod je hlavně trošku jiná hloubka závitu v redukčáku a na šroubení.
Ale v podstatě je to jedno, prostě to někde utíká a v 99% případů je na vině EMV.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 12:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sonetka
a proc nemas ten jehlak napevno k tomu el.mag ventilu? zbytecky dva spoje s rizikem uniku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 07:42 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: matlala
nechbí, tohle je ten stejný ventil a taky pracuje :o)
rybicky.net/k/forum/362236.jpg
až se vrátím z práce více nafotím, ale sundávat to z redukčáku to nebudeme dělat tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 00:45 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: matlala
i já přidávám svůj:
www.aquario.cz/…
ale dřív jsem měl nějakej polskej (samozřejmě na hov.. , hned jsem strhl závit a ten měl plastový tělo:
rybicky.net/fotogalerie.php…
ten vlevo, ale pochybuju že to bude on ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2013 23:38 Muž matlala [798] - Rostliny
přidávám fotky všemožných ventilů a každej je ze 3 částí a hlavně má kovové tělo

www.aquapage.cz/…
rybicky.net/forum/3336…
shopakva.sk/…
www.google.cz/…
www.innopress.fr/…
www.sklorex-akvarium.cz/…
www.aquapage.cz/…
www.google.cz/…

snad stačí na důkaz že tomu něco chybí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 23:32 Muž matlala [798] - RostlinyRe: sonetka
Kus má pravdu
nechceš místo těch dohadů a zbytečných investic zkusit známého, nebo se ti přímo nabízím já, že to zkontroluju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 23:20 Muž kus [200] - RostlinyRe: sonetka
pořád by ventil měl vypadat takhle. Tady je přímo od Ruwalu. S tím na napojení na hadičky. www.akva-tera.cz/…#
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 23:11 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: matlala
nejsou zašroubované, věřte mi ... je to jeden kus, tedy dva kusy uprostřed sešroubované a zalepené --- uvnitř je je jehla a ventil ... vyčištěné a přetěsněné palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 23:03 Muž matlala [798] - RostlinyRe: sonetka
na mailu určitě bude
no můžeš udělat makro toho elektromagnetu zblízka s důrazem na ty výstupy a jejich upevnění, ony totiž budou zašroubované.

Jinak únik nemusí být během pár minut zjistitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 23:00 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: matlala
To by na něm musel být vidět únik ... a ten pod vodou je v pohodě ...
hmm
Obávám se že fakturu nemáme .... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2013 22:59 Muž matlala [798] - RostlinyRe: sonetka
tak ho vyhoď a dávkuj bez něj a uvidíš, na 99% je to v něm.

EDIT: já myslel, že máš vše tech-con, ale i tak pošleš nám prosím seznam komponent s techconu jmenovitě kus po kusu? Nejrychlejší asi vytáhnout fakturu v PDF.
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=1601